De Raad van Heiloo op zijn slechtst Om Vernieuwde Kapperszaak PASEN Kousen- Service Va bijet ALKMAAR EN OMSTREKEN Weekend K. A. Alkmaar Onze modern ingerichte MODELFLATS Vroom D rees ma ei n Fraai stuk werk AAT SOECKER Noordermarktbond „Volksactie" van Belgische socialisten "oppositie buiten het parlement Marktberichten u PAGINA 2 DINSDAG 20 MAART 1951 ALKMAAR Op Zaterdag 21 en Zondag 22 April zal e,en week end worden gehouden, dat is ge organiseerd door de Kath. Actie. Gezien de goede resultaten van vo rlge jaren en de nodzakelijkheid van het regelmatig laten houden van conference's, waarop onder werpen worden behandeld, waar van iedereen die midden in 't le\t>n staat iets behoort te we ten, zal ook dit jaar bij voldoen de deelname, epn „weekend" in Bergen worden gehouden. Het programma luidt: Zaterdagmiddag om 3 uur zal de de heer Gaibriël Smit als le spre ker een inleiding houden over „De zin van het Martelaarschap". De ontstellende berichten over vervolgingen en arrestatie's van priesters en kloosterlingen in het Oosten van Europa vernemend, is dit onderwerp dan ook buiten gewoon actueel. Verder zal Zaterdagmiddag Rector Dr. F. Holthuijzen de „Ideeën van Pater Lombard!" vcor ons samenvatten. Zaterdagochtend wordt weer vrijgehouden voor een Rolducse praatavond! Iedereen kan dan problemen en onderwerpen ter bespreking inleiden. Zondagmorgen: Pakt het Ka tholicisme niet meer? Spreker Gabriël Smit. Zondagmiddag zal de heer F. B. Kooijmans uit Tilburg spreken over „De Practische Conclusie." Alle deelnemers (uitgezonderd de inwoners van - Bergen zelf) kunnen in het Retraitehuis over nachten. De kosten zijn ook voor dit jaar weer f 6.50. De opgaven moeten uiterlijk op 1 April bin nen zijn bij de Secr.-pen. Men' storte dat bedrag op giro nr. 543827 ten name van de Secr. Penn. J. Koelman, Ko-zenstraat 28. 'Alkmaar. Vanzelfsprekend kan ook per postwissel betaald worden. De deelnemers ontvangen t.z.t. een deelnemerskaart, waarop het ge hele programma staat afgedrukt. Alle rangen, standen en beroe pen zijn welkom. Er heerst in Bergen een Katholiek communis me; iedereen is gelijk en even veel welkom! Advertentie aan de Karl. Marxstraat zijn van daag en morgen (Woensdag) eveneens van 19-21 u. GEOPEND ALKMAAR Biljarten „DE VETTE POT" WON EERSTE PRIJS Eerste lustrum L.Z.R. ALKMAAR Dezer dagen werd het tournooi beëindigd dat in de afgelopen week door de Biljartvereniging L.Z.R. werd georganiseerd en waaraan eeni goed aantal verenigingen hebben deelgenomen. Het was voor de heer de Zeeuw, voorzitter van de Biljartvereniging L.Z.R., wel ke thans vijf jaar bestaat, een voldoening, de eerste prijs, een beker, aan de biljartvereniging „De Vette Pot" uit te reiken. De tweede prijs ging naar O.K.K. uit Limmen en de derde werd bemachtigd door de jubilerende vereniging zelf. „Ons Genoegen" era „Centraal" eindigden resp. op de vierde en vijfde plaats. Na de prijsuitreiking dankte de voorzitter van „De Vette Pot" de organiserende vereniging, in het bijzonder de heer v. d. Kuit, bij wien vooral de organisatie berust had. Tenslotte bleef men nog geruime tijd bijeen om het eerste lustrum van de L.Z.R. te vieren. Uit het politierapport ALKMAAR Gistermorgen omstreeks 8 uur reed een auto vanaf de Houtil het Waagplein op en passeerde daarbij een aan tal marktkooplieden. Een van hem die een leren jas droeg, werd door de portierknop inge haakt. De jas werd daarbij be schadigd. De schade werd door de chauffeur vergoed. Een 19-jarige wielrijder reed over de Koorstraat, toen plotseling de stang van zijn spat bord brak en tussen de spaken van zijn wiel geraakte. De jon gen sloeg over de kop en werd aan de hand gewond. Op het politie-bureau is hij voorlopig verbonden en daarna onder be handeling van zijn huisarts ge steld. De politie arresteerde in een logement iemand die nog een vonnis te goed had en wiens op sporing bovendien nog door de justitie was verzocht. Duur pak slaag ALKMAAR Marinus de W., te Alkmaar, die reeds 5 veroor delingen op zijn naam heeft staan, werd wegens mishande ling van een zekere M. bij ver stek veroordeeld tot f20.subs. 10 dagen. Dierenbescherming ALKMAAR Zwervend aan getroffen 2 hondjes pl.m. 3 maanden oud (een zwart-wit teef, en een type foxhondje, wit, bruimzwarte oortjes reu, beiden ko'rtharig). Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstrant, Alkmaar. ALKMAARSE BOYS— ALW. FORWARD Op tweede Paasdag ALKMAAR In plaats van het competitievoetbal is op Tweede Paasdag, n.m. 2.30 de vriendschappelijke wedstrijd Alkmaarse Boys Always For ward vastgesteld. A.O.G. 2—D.I.O. 1 1—2 ALKMAAR. Op een zwaar bespeelbaar terrein heeft het 2e elftal de a.s. kampioen Dio op waardige wijze weten te ontvan gen. Meerdere malen viel een zeker overwicht van A.O.G. op. Dio I bood toch niet die tegen stand, die men had verwacht. Alleen de gevaarlijke, middenvoor bezorgde de spil heel wat werk. A.O.G. liet de eer aan de gasten om de score te openen. Tot een doelpunt voor de rust kon de thuisclub niet komen. Ook een zestien meterworp bracht geen verandering. Na de rust was het nogmaals Dio, die het heiligdom van A.O.G. wist te vinden. Een maal kon de aanhang van boven genoemd elftal juichen. De mid denvoor kreeg van de rechtsback Coby Kraakman, die een heel goed samenspel liet zien, de bal toegespeeld en wist met een hoek- worp de keeper te passeren. A.O.G.-ers, de pluimen zijn uitverkocht, anders kregen jullie er een. Dio 10 10 0 0 20 55-7 Limmen II 12 5 4 3 14 37-23 Adelbert 10 5 2 3 12 24-15 Zeev. II 10 5 2 3 12 28-19 A.O.G. II 9 5 0 4 10 14-18 H.S.V. 10 3 0 7 6 12-28 D.D.O. 9 2 1 6 5 11-35 V.B.O. 10 0 1 9 1 2-38 Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Maar- tje M. dochter van L. J. Schou tera en M. Knikkers; Johannes P. J. zn. van C. J. Kraakman en J. C. Blankendaal; Arend F. zn. van H. Knol en R. Zwage; Hen- drica E. C. dochter van C. Ploe ger en H. E. Steur; Anna H. dochter van C. Hessing en A. Veld. Overleden: Cornelis Kroon oud 77 jr.: Franciscus C. de Munk oud 72 jr., geh. met A. C. Jong bloed. EXCLUSIEVE TENTOON STELLING REEDS IN OPBOUW ALKMAAR De tentoonstel ling over de geschiedenis van het circuswezen, de eerste en enige die ooit in ons land werd vertoond en die geheel wordt ingericht uit de particuliere ver zameling van de heer Jaap Best, is in opbouw. Maandagmorgen, toen de secretarie-ambtenaren weer in hun oude, nu vernieuw de bureau waren getrokken, verscheen de heer Best met zijn helpers om in het Stedelijk M'u- seum, dat te klein is om zijn hele verzameling onder te bren gen, te gaan meten era passen, en de zaal in geree_dheid te brengen voor deze originele tentoonstel ling die np al de gemoederen m Alkmaar in beweging brengt. Wij verwachten dezer dagen na dere mededelingen te kunnen doen pver de komende circus tentoonstelling. K.A.B. viert St. Josephfeest HEILOO Zondagavond vier de de K.A.B. traditioneel St. Jo sephfeest. Degenen, die regen en wind getrotseerd hebben zullen hiervan vast geen spijt hebben gehad. Rector Dr. Solthuyzen hield een zeer bevattelijk praat je over zijn Rome-belevenissen, door lichtbeelden toegelicht Verdere medewerkenden aan deze avond waren de heer Jn, Schut die enkele zeer mooie ge dichten van J. v. Brakel decla meerde en de heer Mooy, die enige stemmige liederen op zeer verdienstelijke wijze liet horen. De voorzitter, de heer Bolten, fprak tenslotte zijn grote waar dering uit voor de hele parochie, die met alle middelen mogelijk heeft gemaakt dat 4 KAB-ers dit iaar naar Rome kunnen gaan. Eera topprestatie voor onze afde ling van 400 leden. ALKMAAR. Bij het betre den van de vernieuwde zaak van de heer A. Overpelt, dameskap per aan de Koorstraat, krijgt men de indruk dat hier kosten nog moeiten gespaard zijn om 't de klanten; dames, die over het algemeen toch gevoeliger zijn voor lijn en kleur, naar de zin te maken. Er is heel wat werk verzet om tot dit fraaie resultaat te komen. De weliswaar degelijke maar ouderwetse winkelpui ging er helemaal uit en maakte plaats voor een gevel, uitgevoerd in handvormsteen en glas, die zich goed aanpast aan de omgeving en het fraaie interieur goed uit doet komen. De oude vestibule heeft plaats gemaakt voor een groen betegelde hal waarin een glazen vitrine werd geplaatst. De winkel zelve, eigenlijk een kleine salon, is geheel creme gehouden met groen en goud op gespoten, en heeft, achter en voor een ronde toonbank, waarin ver lichte glazen platen en een grote glas-vitrine, en bevat een viertal nissen waarin op zeer smaak volle wijze de verschillende par- Huizen verkoop OUDORP Het dubbelwoon- huis, Westerstraat 94-95, eigen dom van Mevr. L. te Bergen is bij onderhandse verkoop in eigendom overgegaan aan de te genwoordige bewoner de heer J. Smit. Het woonhuis, Herenweg 13, eigendom van de heer H. te Alkmaar is eveneens bij onder handse verkoop overgegaan aan de tegenwoordige bewoner, de heer C. Hoogeboom. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren Theodora Joh. Maria J., d.v. Antonius Wil helmus Wolters en Wilhelmina Geertruida Verheij: Agatha Cor nelia Maria. d.v. Hillebrand Ko nijn en Agatha Maria Potter; Maria Anna Elisabeth, d.v. Cor nelis Jacobus Klaver en Johanna Maria Glas; Aloysius Maria z.v. Petrus Cornelis Tuin en Anna Maria de Wit. OndertrouwdMattheus Reus, 23 jr. fruitteler, te Blokker en Geertruida Zomerdijk. 26 jr. te Zijpe; Dirk Hendrik Eggink, 22 jr., landarbeider, te Wieringer- waard en Catharina Christina Theresia Baij, 21 jr., gezinsver zorgster te Zi.ipe; Hermanus Mar- tinus Wormsbecker, 24 jr., fa brieksarbeider, te Velsen en Kla- ziena Cornelia Johannes, onder wijzeres, te Zijpe; Rudolf Petrus Altena, 26 jr., onderwijzer, te Bloemendaal en Anna Maria Jo hanna Johannes, 26 jr., te Zijpe; Cornelis Brommer, 50 jr., dijk werker en Jannetje Snip, 44 'jr., beiden te Zijpe; Pieter Zwemmer 23 jr., hulp-kaasmaker, te Bar- singerhorn en Maartje Neeltje Wit, 24 jr., te Zijpe. Overleden Gerardus Wilhel mus Noot, 64 jr., echtgenoot van Neeltje Steen. PRIESTERJUBILEUM PATER P. POTVEER WARMENHUIZEN Dezer dagen was er een bescheiden feestje bij de familie Potveer, daar de zoon en broeder zijn vijf en twintigjarig priesterjubi leum herdacht. Pater Potveer vertoeft nog altijd in het verre China, weshalve er geen uiter lijke feestelijkheden plaats von den. Een extra gebedje voor de jubilaris in den vreemde mag er wel af. Fiets te halen WARMENHUIZEN Hier ter plaatse is een rijwiel achter gebleven. De eigenaar kan in lichtingen bij de Politie hierover verkrijgen. Laatste repatriërenden. WARMENHUIZEN De vol gende jongens zijn Zondag met het troepenschip .Nelly" hier ter plaatse teruggekeerd: Jan Smit. Alb. Tesselaar en C. v. d. Berg Lz. Allen verkeren in goede ge zondheid. fumerieën en cosmetica staan opgesteld. Een fraaie, nieuwe ronde T.-L.-verliehting geeft met een indirecte verlichting uit de kolommen langs de nissen, een warm, zacht licht. De achter wand van de smaakvolle etalage is gedeeltelijk opengehouden zo dat men van buiten af een vrij zicht heeft op het winkel-interi eur. Verder kreeg de zaak een geheel nieuw plafond en een nieuwe vloerbedekking. Een en en ander naar ontwerp van de heer Balder van het Reclame bureau „Redo". Het werk, dat ongeveer vier weken in beslag nam, werd uitgevoerd door de fa, Henselman, wat betreft het buitenwerk, de fa. Pekelharing verzorgde het interieur. Het schilderwerk is van de fa. Wes- seling en de fa. Pedroli legde de electrische installatie aan. In deze fleurige, naar Ameri kaanse trant gebouwde zaak val len ook nog de klapdeuren, toe gang gevend tot de damessalon, op met hun royale, houtgesneden bogen en gespoten glasruiten. De zaak, die vanmiddag om drie uur wordt geopend en een opmerkelijke aanwinst betekent voor de winkelstand op de Koorstraat is een bezoek zeker waard. De Pion in het zilver CASTRICUM. De in Castri- cum en omstr. bekende Schaak club „De Pion" bestaat 25 jaar. De feestelijke herdenking zal plaats hebben in Hotel Meyer. Als bijzonderheid dienen wij te vermelden, dat de heer v. Raven- zwaaij, bestuurslid van „De Pion" tot de oprichters behoort. BILJARTEN SINT MAARTEN. Uitslag districtscompetitie biljarten tus sen „De Ketser" te St. Maarten en „Krijt op tijd" II van Dirks- horn. t.m. gem. brt. gm. P. Schrijver 70 70 35 2.— H. Rjjs 70 70 35 2.—- P. Breed 100 100 22 4.54 H. Super 75 63 22 2.86 C. Schrijver 85 75 29 2 58 J. Kant 70 70 29 2.41 65 65 33 1.96 50 36 33 1.09 105 105 33 3.18 75 63 33 1.90 85 85 25 3.40 75 71 25 2.84 A. Kossen J. Kossen P. Korver S. v. Drunen K. E. Numan A. Jongsma J. Jonker P. Hoogland H. Jonker J. Kant J. v. d. Ham D. Swager A. Kossen P. Hoogland P. Schrijver J. Kossen C. Schrijver A. Jongsma P. Breed H. Rijs P. Korver D. Swager J. v. d. Ham H. Super J. Jonker S. v. Drunen 120 120 85 52 135 118 70 70 150 140 60 48 65 65 85 58 70 70 50 40 85 85 75 60 100 100 70 51 105 105 60 50 140 124 75 75 120 120 75 56 28 4.28 28 1.85 34 3.47 34 2.05 36 3.88 36 1.33 24 2.70 24 2.41 41 1.70 41 0.97 28 3.03 28 2.14 28 3.57 28 1.82 38 2.76 38 1.31 26 4.76 26 2.88 29 4.13 29 1.93 St. Maarten 25 matchp., Dirks- horn 7 matchp. PROTEST R.K.V.V.A. TOEGEWEZEN De uitslag van de wedstrijd R.K.V.V.A.Beverwijk, is om dat het protest van de Amster dammers is toegewezen, thans 22. De starid kreeg de volgende kleine wijziging: Helder 17 11 5 1 27 R.K.V.V.A. 16 7 5 4 19 Rivalen 15 6 5 4 17 Terrasvogels 15 6 5 4 17 Zaandiik 15 6 4 5 16 Beverwijk 17 5 6 6 16 Vitesse 15 7 1 7 15 De Meteoor 15 4 6 5 14 Forward 16 6 2 8 14 D.E.C. 15 3 5 7 11 Z.S.G.O. 16 4 4 8 10 De Meer 16 3 4 9 10 Het protest van Alcm. Victrix (Alcmaria Hercules) moest worden aangehouden. Ingezonden. Reeds eerder meenden wij te moeten wijzen op een geval van onjuiste besluitvorming door de gemeenteraad van Heiloo, omdat daarbij niet het algemeen ge meente-belang het uitsluitende richtsnoer was waardoor de ver tegenwoordigers der e.en en on deelbare plaatselijke gemeenschap zich voor het bepalen van hun stem lieten leiden, maar waarbij men ip de te beslechten zaak aan leiding vond om de eenheid te doen overgaan in tweedracht en zodoende in een te verafschuwen strijd van Katholiek tegen met- Katholiek tot schade van allen uitspraak deed. Het betrof hier de vraag van het al dan niet in beroep gaan tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten, die ten gunste van een Katholiek School bestuur was uitgevallen, maar aan de juistheid waarvan op wette lijke gronden op zijn minst ge nomen zeer érnstig moest worden getwijfeld. Het uitlokken door de raad van een uitspraak in hoog ste instantie lag derhalve voor de hand. Het geval dat zich dezer dagen in het openbaar in de raad heeft afgespeeld was van veel ernstiger aard, omdat daarin o.i. over duidelijk aan het licht kwam, hoezeer men, zij het dan mis schien voor ^sommigen ondoor dacht, bereid is aan zijn plicht als raadslid te verzaken ten ein de zodoende aan de belangen van een bepaalde confessionele bevol kingsgroep onrechtmatig schade toe te brengen. De toedracht der onderhavige zaak was al's volgt. Een Katholiek schoolbestuur had aan de raad medewerking gevraagd voor de bouw van een meisjesschool met een lokaal voor handenarbeid en een gymnastieklokaal. Aangezien de aanvrage aan alle wettelijke vereisten voldeed, verleende de raad zoals het behoort spontaan de gevraagde medewerking. Het schoolbestuur diende daarop een in overleg met het rijksschooltoe- zicht samengesteld plan bij het dagelijks bestuur der gemeente in. Op advies van de betreffende ri.jksinstantie waren daarbij de lokalen iets ruimer geprojecteerd dan voorheen gebruikelijk was. Met het oog op de verslechterde algemene finantiële overheids positie vond daarna een bospre- king plaats tussen een commissie uit Ged. Stafen der provincie, B. en W„ het Schoolbestuur en de bouwkundig rijksinspecteur voor het onderwijs. Het ging er daarbij om, welke uitgaven ten behoeve van het onderwijs in het geheel genomen voor 1951 door de gemeente zouden worden ge daan. Bij de vaststelling der be groting voor dat jaar was reke ning gehouden met verbouwing van een openbare lagere school, de inrichting van een lokaal vnor handenarbeid aan de gemeente lijke U.L.O. School, de bouw van een nieuwe R. K. Meisjesschool met een lokaal voor handen arbeid, en de bouw van t\yee gymnastieklokalen, t.w. één voor het Openbaar en één voor het R. K. Onderwijs. In deze sa menkomst kwamen alle partijen f Advertentie) BIJ UW KOP KOFFIE NOUGAT EIEREN en SCHUIMKUIKENS MET SLAGROOM EN BIJ UW DINER PAASTAARTEN SLAGROOMPUDDING VAN Ritsevoort 22 Alkmaar Telefoon 2801, b.g.g. 5768 Chocolaterie - Patisserie BEHOUDEN THUISKOMST SINT PANCRAS Zondag middag was het aan de talrijke vlaggen in de omgeving van de spoorwegovergang te zien dat'er iets bijzonders aan de hand was. Bij de woning van Mevr, de Wed. Hes was een erepoort op gericht bij gelegenheid van de thuiskomst yan haar zoon Wim, die na een langdurige diensttijd in de tronen het ouderlijk huis weer betrad. Behalve de blijd schap van de moeder, was de belangstelling van familie, buren en kennissen zeer groot. Maan dagavond bracht het fanfare corps „Irena" van Sint Pancras eera muzikale hulde. Namens het corps sprak de heer Groen, waarbij hij Wim en zijn moeder feliciteerde met de behouden thuiskomst en een goede toe komst in het vaderland toe wenste. P.P.C. wedstrijd ST. MAARTENSBRUG Za terdag en Zondag werd in de kolfbaan van de heer P. Rossen alhier een kolfwedstrijd gehou den, uitgeschreven door de Pers en Propagandacommissie van de Ned. Kolfbond. Er werd door 51 kolvers aan de wedstrijd deelge nomen. De uitslag luidde: le pr. K. Kistemaker, Barsingerhorn, 162 p.; 2e pr. C. Zeeman, St. Maartensbrug 160 p.; 3e pr. Jn. Boontjes, St. Maartensbrug 160 p.; 4e pr. C. Vlug, Oudkarspel 159 p. le serieprijs H. Bekker Noord- Scharwoude 59 p.; 2e serieprijs M. Maars, Oudkarspel 58 p. le en 2e serieprijs D. Rijper Jnz„ Zd. Scharwoude 108 p. De heer J. Schenk Az. deelde de prijzeni uit. Spr, herdacht met enige gevoelvolle woorden de eminente secretaris van de Ned. Kolfbond, de heer M. J. Ridder, die de afgelopen week plotseling was overleden. Wat de wedstrijd betrof laak te spr. de onsportiviteit van de kolfclub „Op Maat" te Zd. Scharwoude, die geen enkele speler naar deze wedstrijd had afgevaardigd. tot volledige overeenstemming. In afwijking van de bij de begro ting geraamde plannen verklaar de het R. K. Schoolbestuur zich op verzoek bereid de lokalen van de" te bouwen school terug te brengen tot de kleinere opper vlakte zoals die voorheen gold, terwijl afstand zou worden ge daan van het lokaal voor han denarbeid. Aangezien in het jaar 1951 slechts toestemming zou wor den verleend voor de bouw van één gymnastieklokaal ging het gemeentebestuur ermede accoord, dat dit ene lokaal zou worden gebouwd aan de nieuwe Meisjes school, terwijl het schoolbestuur de toezegging deed dit te zullen beschikbaar stellen voor alle scholen in de gemeente naar rato van het aantal leerlingen. Zo werd los van elke rivaliteit op waardige en spontane wijze tot algehele overeenstemming ge komen. Dit zijn de feiten. Hierna ging de architect aan de arbeid en het Schoolbestuur diende na ongeveer twee maanden een uit gewerkt plan met bestek en kos- ten-begroting bij het gemeente bestuur in. Toen kwam de verras sing. Ofschoon verdeeld in ziens wijze en motivering was de meer derheid van B. en W. eensklaps het daarover eens, dat het enig in 1951 te bouwen gymnastiek lokaal niet moest komen bij de nieuwe R. K. Meisjesschool. Tot een meerderheidsvoorstel kon het College niet geraken; aan de raad werden diverse zienswijzen be kend gemaakt en deze moest nu maar beslissen, ofwel de toege zegde medewerking voor een gymnastieklokaal handhaven, of wel deze intrekken. Tot het laat ste werd ten slotte besloten met geen andere dan de acht stemmen van alle niet-Katholiek raads leden. Voor ons staat het vast, dat dit besluit tot intrekking der toege zegde medewerking an strijd is met de wet. Wanneer zodanige beslissing toelaatbaar zou worden geacht, dan komt de rechtszeker heid totaal op losse schroeven te staan. Immers, het staat vast, dat de eertijds gegeven medewerking geheel was overeenkomstig de wet. In geen enkel opzicht kan gezegd worden, dat feiten of om standigheden aan het licht zijn gekomen, die tevoren niet bekend konden zijn. Daarom zal het Schoolbestuur er o.i. gerust op mogen zijn, dat het hogere toe zichthoudende orgaan de raad van Heiloo op onjuiste besluitvorming zal wijzen, en alsnog aan het schoolbestuur zal toekennen wat de raad het op onoirbare gronden meende te moeten ontnemen. En nu nog een enkel woord over de motieven welke tot deze te betreuren beslissing hebben geleid, Samengevat was het een betoog- waaruit alleen kleinzielig heid en gezochtheid sprak, 'en waarbij daarenboven de voorstan ders van intrekking een uiteen lopende argumentatie gaven. Op zichzelf zou men, maar dan los van de voor-geschiedenis, nog enige waardering kunnen hebben voor hetstandpunt van de zeer énkelen- die- betoogden; dat zij de bouw v&n gymnastieklokalen on der deze tijdsomstandigheden ach terwege willen -zien gelaten. Hun standpunt kan tenminste blijk ge ven van objectiviteit. Maar wel het pijnlijkst zal men naar wij vermoeden wel getroffen zijn door de uitlatingen van één der leden, die met een beroep op .objectiviteit de intrekking dei- medewerking motiveerde onder aanhaling van een zéér aanvecht baar vergelijk tussen datgene wat voor de Katholieke- en Openbare Scholen is tot stand gebracht. Wat dit lid.daarmede trachtte te argu menteren is ons nü nog niet dui delijk. Het is in elk geval niets zeggend en kan alleen maar uiting geven aan een zekere af gunst. Hiervoor het raadslidmaat schap te misbruiken is onder alle omstandigheden in hoge mate on behoorlijk. Wij zouden daar te genover willen stellen deze be wering: wanneer men het met de objectiv'*°it werkelijk ernstig meent zou men mogen verwach ten, wederom geheel los van de aan dit geval verbonden voor geschiedenis, dat, in geval één gymnastieklokaal voor het onder wijs kan worden gebouwd, dit, gezien het aanmerkelijk hoger kindertal, als vanzelfsprekend een plaats zou krijgen allereerst zo gunstig mogelijk voor de Katho lieke Scholen. De gemeenteraad van Heiloo heeft helaas met dit geval wel een zeer slecht figuur geslagen. Ern stig te betreuren is dit, omdat het niet alleen schade zal toebi-engen aan de goede onderlinge verhou dingen in het bestuur zelve, maar wat nog erger is, het openbaar gemeentelijk leven ernstig schade kan toebrengen. Wij durven de hoop blijven koesteren, dat men in de toekomst deze dwalingen zal weten te vermijden en "elk raadslid' zich bewust van zijn enige roeping, het algemeen ge meentelijk belang te diénen, in staat zal zijn zich te ontworstelen aan enghartig en bekrompen groepsbelang en in alle gevallen persoonlijke antipathie daarbij verre zal weten te houden. Alleen dan kan het bestuur waarborgen bieden voor een bloeiend plaatse lijk gemeenschapsleven. Heiloo. FESXEN. PROGRAMMA SCHOOLVOETBAL WIERINGERMEER De commissie voor schoolvoetbal bestaande uit de heren: Bree- baart (Flevo), Bakker (hoofd chr. school Slootdorp) en Bur ger (Hoofd Don Bosco-school, Wieringerwerf) heeft vastge steld, dat de wedstrijden van de lagere scholen 2 x 25 minuten zuilen duren. Ze worden ge speeld te Wieringerwerf op: 22 Maart, 27, 29 en 30 Maart. De andere scholen spelen 2 x 35 minuten, eveneens te Wierin gerwerf, op 24 en 28 Maart. Programma voor 22 'Maart: 1 uur: Don Bosco-schooi Openb. school W'werf; 2 u. Chr. school SlootdorpChr. school W'werf; 3 uur: Pius X-school, SlootdorpW'meer school Mid- denmeer; 4 uur: Op. school SlootdorpChr. school Midden- meer. Voor 24 Maart: 2.15: Landb.school 2—Ulo Wie- ringérwërf 2; 3.45 Landb.school 1 —Ulo W'werf 1. K.A.B.-VERGADERING ZIJDEWIND Bestuur epi leden van de K.A.B., afd. Oude Niedorp, kwamen in jaarverga dering bijeen in café Ligthart te Zijdewind. Buiten het bestuur hadden slechts 19 leden aan de uitnodiging voldaan, wat voor de voorzitter terecht reden was hierover zijn teleurstelling uit te spreken. Blijkens het jaarver slag van de secr. waren in 1950 3 bestuurs- en evenveel leden vergaderingen gehouden. 32 leden gingen ter Bedevaart naar Heiloo. Dc traditionele St. Nico- laas-actie heeft in 20 gezinnen een blijde verrassing gebracht. Het ledental vermeerderde met 2. De penn. bracht ter kennis dat het jaar 1950 werd begonnen met f155.10 en geëindigd met f68.38. In 1950 werd de afdeling verrijkt met een vaandel, voor stellende St. Willibrordus, pa troon der arbeiders. De heren Cor Bakker era J. de Wever zul len zich belasten met het nazien van boeken en kas. C. Jong en H. Moras werden als bestuurslid herkozen, terwijl eerstgenoemde tevens andermaal als voorzitter uit de bus kwam. De trekking van de lotprij werd bepaald op Zondag 18 Maart in café Ligt hart. Het feit dat nog ca. 150 loten onverkocht waren geble ven leverde geen moeilijkheden op, want in een minimum van tijd werden deze spontaan door de aanwezigen afgenomen. Bij loting werd beslist wie van dg leden namens de afdeling de Rome-Bedevaart 1951 zou mee maken ter herdenking van Re- rum Novarum en Quadfagesimo Anno. Degene di.e het lot trekt heeft een vrije reistocht naar Rome van f265.terwijl hem daarnaast nog f40.ter hand wordt gesteld voor de reis naar Maastricht en vertering tijden.' de reis. S, Stam Cz. te Zijde wind was de gelukkige die de Rome-tocht in het tijdvak van 1019 Mei a.s. zal ondernemen. Niets belangrijks meer aan de orde zijnde werd de bijeenkomst gesloten. 40 JAAR KOORZANGER KOEDIJK-ZUID Dezer da gen was het 40 jaar geleden, dat de heer F. de Goede alhier als lid van het Zangkoor der Sint Laurentius Parochie te Oudorp zijn intrede deed. Na verschei dene jaren deel te hebben uitge maakt van een jongeraskoor werd hij op 18 jarige leeftijd als lid van het koor toegelaten. Van de 40 jaren heeft de heer de Goede het grootste gedeelte ook de functie van Bibliothecaris van het koor vervuld. Als trouw en ijverig lid heeft hij zijn taak als koorzanger steeds goed be grepen, op voorbeeldige wijze vervuld en zijn talenten in dienst van de Heer gesteld. Op de tweede Paasdag zal met een plechtige Hoogmis tot zijn in tentie opgedragen dit jubileum worden herdacht. Moge het de heer de Goede gegeven zijn deze schone taak nog vele jaren te vervullen. Alkmaarse Exporlveiling Bevelander 11.50; witlof 19—38 rode kool 6.5019.60; savoye kool 68.40; groene kool 13; spruit- kool 33-75; spinazie 5470; andijvie 77—81; radijs-23; rabar ber 26—59; bieten 46; winter peen 4—6.60; waspeen 2627; uien 25.50; prei 1626; soep groenten 3.507.50; peterselie 14.50; knolsoep 5.50. Plannen voor 'n neerzetveiling NRD.-SCHARW OUDE. Het bestuur van de Noordermarkt bond vergaderde Zaterdagmiddag in het betaalkantoor. Deze ver gadering was noodzakelijk ter bespreking van de ingediende voorstellen voor de jaarvergade ring van de Bond. Medegedeeld werd, dat de om zet van 27 Januari tot 26 Febr. t 386.194.72 had bedragen. Door het Dagelijks Bestuur was be sloten om de aanvoer te rege len. Het op 3 dagen veilen, Dins dag, Donderdag en Zaterdag, nam zo'n omvang aan dat er op de andere 3 oagen practised geen gele en rode kooI Kwam. Beslo ten is thans om Dinsdags, Don derdags en Zaterdags een derde gedeelte van de rode koöl en van de gele kool niet te veilen met de verplichting voor de tuin ders, deze kooi de volgende dag wel te veilen. Op 6 April a.s. is er 'n kool dag te Alkmaar, uitgeschreven door de Provinciale Commissie. Aan de tuinders die hiervoor in aanmerking komen kunnen oogstcredieten worden verstrekt. De heer K. Kliften, hoofdcon- troieur van het N.C.B., hield 'n praatje over diverse vragen en klachten. In 10 jaar tijd zijn de eisen van het U.C.B. niets ver anderd. Het U.C.B. is soepel ge noeg om in jaren van slecht ge was (b.v. 't vorige jaar) de eisen minder streng te handhaven dan in jaren met best gewas (dit jaar). Spr. raadde de tuinders aan, op de kool op tijd door te schieten. Indien men klachten heeft over de controle moet men deze niet op beurzen of onder onsjes uiten maar rechtstreeks doorgeven aan de hoofdcontroleur van het U.C.B. De algemene vergadering van de Noordermarktbond zal wor den gehouden op Woensdag 25 April. Er waren diverse voorstellen over minimumprijzen doorge draaide producten en areaal heffing. Een voorstel om finan ciële steun voor het bouwen van een zuurkoolfabriek vond geen instemming in de vergade ring. Wel wilde het bestuur mo rele steun verlenen bij het vesti gen van een coöp. zuurkoolfa briek. Een voorstel om over te gaan tot het bouwen van een neerzet veiling raadde het Dag. bestuur af. Men wilde dit eerst nog eens nader bekijken. De bestuursleden dachten er echter anders over en met 13 tegen 10 stemmen werd besloten om de plannen voor 't bouwen van een neerzetveiling te maken. Het accountantsrapport was goed. Boeken en bescheiden van de penningmeester en de betaal meester waren in de beste orde. Er was een bruto exploitatie saldo van f 65.000.dat zal worden aangewend voor afschrij vingen en bijschrijving op leden kapitaal en pensioenfonds. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. NACHTVORST Overwegend droog weer met overdrijvende wolkenvelden, vooral in het Zuiden van het land. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtin gen. Vannacht vooral in het Noorden van het land zware nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. (Advertentie) Onze KOUSEN REPARATIE AFDELING gaat U vanai heden nog meer service bieden Ons devies wordt thans: VANDAAG gebracht MORGEN gereed Oók voor KOUSEN-REPARATIE: IAMGESTRAAT 68 AliMAU Maandagmiddag is een bijeen komst gehouden van de bureaux van de vier afdelingen van de Belgische Socialistische Partij. In een na de vergadering uitge- geen communiqué wordt ver klaard, dat „tegienover de vele gevaren die de CVP-politiek voor het land met zich brengt, de hoofdbesturen van deze afdelin gen besloten hebben samen een uitgebreide vollks&ctie op touw te zetten tegen de onnodige diensttijd van 24 maanden, tegen de duurte, tegen het tekortsohie- en van de regering op economisch gebied en tegen het partijdige drijven van de' CVP en aanver wante verenigingen. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR. 5 paarden 500 950; 59 koeien 5001400; pri ma kwal. per kg. 2.803; overige soorten per kg. 2.202.70; 411 nuchtere kalveren 2580; 2 vqtte schapen; 387 varkens; zwa re varkens per kg. 1.761.80; vleesvarkens 1.721.76; lichte varkens 1.681.72; zeugen 1.52 1.60. De handelaren, die in de afge lopen week dupr moesten inko pen, hielden bij de aanvoer van vandaag tevens nog rekening met het feit, dat vele slagers voor de Paasweek reeds hadden ingekocht op de verschillende gehouden tentoonstellingen. Van daar dan ook, dat er maar weinig vette koeien waren, die vlug en tegen hoge prijzen zijn verhan deld. Bij de nuchtere-kalveren werd wederom een stug vasthouden aan de door de verkopers be paalde prijzen geconstateerd. Toch was de handel vlug, gro tendeels doordat er veel werd aangekocht voor de vleeswaren- fabrieken. De aanvoer van varkens was voldoende te noemen. In het be gin ging het even lui; later ech ter vlug zodat een doorlopende goede handel kon worden vast gesteld. De gegeven prijzen, die boven die van verleden week uitgaan, zijn met korting op het levende -ewicht. De slachtvee-markt van 26 Maart a.s. (2e Paasdag) wordt versteld naar; Dinsdag 27 Maart 1951. BEEMSTER PURMEREND, 19 Maart Bevelanders 1156; witlof 1837; rode kool 65020; witte kool 550; savoye kool 610; an dijvie 66—74; boerenkool 27—35; rode bieten 6509; gare bieten 917; winterpeen 450—650; uien 2340 prei 818; Bramley Seed ling 13—24; goudreinette 2446; Jonathan 2856; present van Engeland 1844; zoete winter- kroon 3040; William Duchess 47; winterjan 3047; ijsibout 30 44 alles per 100 kg. ZWAAG, 19 Maart. Aardappe lera 7.9011.50; spinazie 6586; uien 14.90; bieten 68.10; prei 1120; groene kool 1318; gele bewaarkool 811.90; rode kool 9.9018.60; boerenkool 2830; spruitkool 4566; witlof 2340; breekpeen 46.60; andijvie 76 82; goudreinette 2445; Present van Engeland 3051; zoete erm- gaard 3244; zoete appel 38 40; Jonathan 2759; Present v. Engeland 3641; Winterjan 42 50. N. SCHARWOUDE, 20 Maart. 1200 kg kroten A 6.60. B 4; 585 kg witlof 2141; 20000 kg uien 2.50—2.80, grove 3.30—3.60; 44000 kg' rode kool 6.50—16,30; 62000 kg gele kool 6—8.30; 128000 kg witte kool 5.507.10; 1000 kg rode kool doorgedr.; 13000 kg gele kool doorgedr.; 20000 kg witte kool doorgedr. LANGEDIJK, 20 Maart. 13000 kg uien 2.803.50 grove 3.70 3.80, drielingen 2.70: 5000 kg bieten A 7.107.70; 800 kg groe ne kool 718.40; 70000 kg rode kool 6.50—21.50: 100000 kg gele kool 68.80; 90000 kg Deense witte 5.506.60; 2000 kg rode kool doorgedr.; 20000 kg gele kool doorgedr.; 9600 kg witte kool doorgedr. ZUIDERKOGGE 19 Maarf Uien mid. 150340; grove 23; sprui ten 4457; witlof 1736; rode kiool 78019; gieser wildeman 50; winterjan 4256; zoete erm- gaard 3643. Op de eerste leven", die Z gehouden, is jongeren, die lieten horen-1 voldoende op! houden. Deze Wesseling he taal te spreke: Bei bij te brer Na de welke Hering keeg E woord. Hij hi grijs beeld Vc op en verklaa verschilligheid Het verschijns tigheid tot zei heeft de jong „Wij voelen o het productiep nig opwekkero de ruim vijfhc met aandach' kwam mr. Jai woord. In een vurig idee van chr weer. De dodt boden van de die alleen letl den van de zo ook geen verb tend geboden, liefdesgeboden liezen. Tevoren ha uiterlijkheden leven en de sommige kathc zijn, aan de ki Op het prof tuurlijk evene dat gelegenhei formuleren va is leven. Eig< bijeenkomst o nog eens duide WOENSDa HIL 7.00 VARA VARA 19.30 3 7.00 Nieuws; muziek; 8.00 berichten; 8. ziek; 8.18 „O: 8.23 Gramofoc de huisvrouw muziek; 10.00 Kookpraatje; vrouw; 11.00 12.00 Accor Land- en tuir 12.33 Voor h. Hawaiianmuzi 13.00 Nieuws orkest; 14.00 i 14.15 Jeugdco derkoor; 15.2C 15.50 Pianorec jeugd; 16.30 17.00 Voor de mofoonmuziek uitzending: D Ruiter: „Bouv de vogels i 18.00 Nieuws; Actualiteiten; Universiteit: man: „De van de mensi planting"; 19.' het nationale rie; 19.15 Ins1 19.30 Voor de Nieuws; 20.05 taar; 20.15 M solist; 20.55 spel: 22.15 „F zending: 22.' schappelijke Nieuws; 23.15 24.00 Gramof HIL' 7.00— 7.00 Nieuws; nastiek; 7.30 7.45 Een woc 8.00 Nieuws 8.18 Gewijde mofoonmuziel ken; 9.30 10.15 Idem; 1 Grami Licht oi 12.00 Bi Land- delingen; 12 ziek; 13.00 N taire muziek; ziek: 14.00 K 14.45 Voor de mofoonmuziel tet; 16.15 Voc Pianoduo; 18. Commentaar 18.40 Radiokr en weerberic! jeugd; 19.30 23.45—24.00 11.45 Operacc berichten; 12 Gramofoonmr 13.15 Amuser 14.45 en 15.4! 16.00 Orkestc Nieuws; 17.1( 17.30 Causerr muziek: 17.1 18.00 \Uaams Voor de sold; 19.30 Lents Radiofeuilletc orkest; 21.00 Ethnische mt 22.15 Kameri Nieuws; 23.1 programma. 12.05 Lichte Nieuws; 13.1( 17.10 ,17.45, 1 19.40 Gram< Nieuws; 20.0( 20.30 Fran; lingsprogrami foonmuziek: Jazzmuziek: muziek: 22.55 mofoonmuziel 11.00 „Het spel: 12.30

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2