r\te phir ELii K.A.B. - hoewel niet bevredigd toch achter regeringsbeslissing Mr. dr. van Rhijn belichtte de loonsverhoging van 5 procent Met loonsverhoging alléén komen we er niet" Beperking luxe-consumptie en prijsfixering EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN GEEN VOLLEDIGE VERZOENING In Frankrijk elf procent Chinezen overrompeld TE!! Het grote wonder Bij de derde loonronde Compensatie gevraagd van verdere prijsstijgingen Beperking van luxe-verbruik Loonbijslag voor jongeren dan 23 Verhoging 'sociale uitkeringen Rijksbemiddelaars en loonsverhoging Scheepsberichten Eigenlijk had bij welgestelden begonnen moeten worden Botsing eiste vier zwaar gewonden Wensen van C.N.V. Gedachten die kunnen helnen nylon' kleuren kousen, eel ver- lide, in 3ENEN Bnen. n1, r bruin 975 der, in svorm I J. EDING mtels, roerd, n-., at 45 2375 pi. L- St. n fleu- iessina, - 45 4 pk 0.50 st. aeisjes- Zomer- maat 60 O medicijn, 'ordt dit el zendt igte, die ke weef- jnlijke of t groter. verkoud. levolg van neuzingen esprongen aard van n: y gebreide NOHOVEti at dit KOOPJES!!! kunnen wij U nog van dienst zijn reeds oud is: overtuigt U v, rood geblokt 1.15 terk 0.49 1.55 lessins en soorten 3RJURKEN 4.35 2-delig 3.70 MESCAMISOLES 3.25 tIESDIRECTOIRS 3.25 1.40 oor kinderjurkjes 3.50 ->g 1.25 nnen LAKENS.. 9.75 LOPEN, gr. maat 2.98 e boord, thans nog 7.95 le kleuren, p. m. 1.75 meter 2.25 cm. breed, p. m. 1.95. ENS, vanaf 2.75 ang de voorraad 2.50 per meter 2.95 iTENBONT, p. m. 1.95 iran ouds naar JRDEEL Nieuw Abonnementsprijs f 5.30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. Vondel Zaterdag 24 Maart 1951 4 46e Jaargang No. 12126 Kantoren: HOORN. Draafeingel 59, teL 4243". Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 52, teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 PASEN is het feest van het grote Wonder de Verrijzenis. Het grootste aller wonderen van de Wonderdoener, Die Zijn leven op aarde besloot met ons de ge dachtenis aan Zijn Kruisdood als een dagelijks hernieuwend offer tot ons welzijn na te laten, waar toe Hij de priester als mede offeraar der Kerk uitkoos. Die vrijwillig het Grote Lijden aan vaardde als de bloedige étappe op de weg naar de voltooiing van de Verlossing, die het schand hout van het Kruis aan ons na liet als een zegeteken van een Liefde, die door de Dood het Leven verwon en Die nu de ver vulling van de Verwachting ver wezenlijkt door het wonder van Pasen. Christus is door eigen kracht levend opgestaan uit het gesloten graf. „Hij is verrezen zoals Hij gezegd heeft." En kennend de kleingelovigheid van de zijnen, heeft Hij de bewijzen nagelaten. In de beroemde Sequentia zingt de Kerk het uit: „Christus mijn hoop is verrezen. Maria van Magdala zag het graf van de levende Christus, en de glorie van de Verrezene. Zij zag Enge len, als getuigen, de zweetdoek en het linnen." Ja. „wij weten nu. dat Christus waarlijk verre zen is." En Petrus heeft ten overvloede nog eens de bewijzen opgesomd. Hij is ooggetuige ge weest van de vele wonderdaden van zijn Heer, er» Jezus Christus, de Zoon van God en de Zoon van de gezegende Moedermaagd, die als medeverlosseres onder het Kruis stond, is na zijn wonder bare opstanding onverwijld aan Simon Petrus verschenen, zoals Hij tevoren verscheen aan Maria Magdalena en daarna aan de tweë van Emmaus en aan de an dere leerlingen. De Verrijzenis van Christus staat vast. Zij is een even godde lijk wonder als historisch feit, dat Zijn goddelijke zending b e- w ij s t. De waarheid van die goddelijke zending, de waarheid van zijn leer. Christus is waar achtig verrezen en dat bewees de waarachtigheid van Zijn getuige nis. „De Verrijzenis van Christus is dan ook de grondslag van ons geloof in Hem." „Zo Christus niet was vefrezen. dan was onze pre diking ijdel,'ijdel ook ons geloof." Maar Christus is verrezen, zijn prediking is niet ijdel, en ons geloof is waar. En allen, die in Hem geloven, zullen deelachtig worden aan Zijn Verlossings werk. Deelachtig aan Zijn Verlossing, dat wil zeggen, dat wij de Verrijzenis moeten medebelevem elke dag opnieuw in een blij christelijk leven. Het was daarop, dat pastoor Th. van Vugt wees in zijn prachtig, enige jaren, ge leden verschenen boek. „Mede- verrijzenis". Blij en optimistisch, ondanks de zorgen van de tijd. welke ons stellig wel eens te veel in beslag nemen. Een recensent schreef terecht, dat er te weinig wordt gesproken over „de glans van het leven". Wij bekommeren ons om vele, (stoffelijke) zaken, wij brengen de mensen, door een zijdig en vooral zo negatief vaak, té spreken over de afschuwelijk heden van het moderne heiden dom „in een opgejaagde sfeer van angst er» terreur". Er zijn er, die de waarheid niet meer dur ven zeggen, omdat zij vrezen, dat die niet meer gehoord wil worden. Anderen trekken zich bedroefd terug, om de dreiging en de verscheurdheid van de tijd en beleven voor zichzelf, „in stille kerken en oude boeken" het zuivere geluk en de overwin ningszekerheid van het oude Christendom. Een waarachtig christelijk leven moet aan de wereld der twijfelaars en wanhopigen, „die worstelen met de duisternis, maar gevangen blijven in de greep van de twijfel en angst, de blijdschap en de waarheid van de Paasvreugde als van de daken verkondigen". Zij roepen om het Licht, maar grijpen het niet. Wij moeten, door ons voor beeld de „glans van het leven prediken", de liefdeboodschap van het ledige graf, de boodschap van het Grote Wonder! Zij roe pen om het Licht, maar grijpen het niet, maar „Hij heeft ons aangegrepen", leert ons de Kerk in de voorspelling van de ver lossing. in de eerste lezing op de Goede Vrijdag, „en Hij zal ons genezen". Wij moeten ons warmen in het licht der Verrijzenis en getuigen van dat Grote Wonder van Gods alle-mensen-omvattende liefde, de bron van de glans van het leven; die glans dan gezien in het licht van Pasen, niet in de valse schijn van wat de wereld geluk noemt. Wij moeten weer „de eerste eeuwen van het Paas- geluk in ons midden opwekken". Want de Evangelies zijn ook voor deze tijd geschreven enhet oude heidendom is opnieuw in ons midden opgestaan. Daartegenover stellen wij de wondere Paasboodschap van het geloof, de hoop en de liefde, en de laatste is de grootste van de drie. Op de basis van Gods alles omvattende, alles richtende, alles bezielende liefde is eer» totale levens- en wereldordening en een nieuwe beschaving gevestigd. „Niet de wijsgerige denker noch de fijnzinnige kunstenaar, niet de natuurvorser noch de uitvinder is de grootste weldoe ner der mensheid, maar wel Hij, die de levensbron van de Liefde opende op het Kruis en ze over Het bestuur van de K.A.B. heeft gisteren met de vertegenwoor digers van de aangesloten bonden vergaderd. Na afloop werd de volgende resolutie aangenomen: „Het bestuur van de Neder landse Katholieke Arbeidersbeweging, kennis genomen hebben de van het besluit der regering betreffende een derde 5 loonsverhoging, ingaande Maandag 19 Maart, betreurende, dat zonder overleg met het georganiseerde bedrijfsleven tot een vermindering van de subsidies is besloten tengevolge waarvan de prijzen van een aantal noodzakelijke levensmiddelen aan zienlijk zijn verhoogd, heeft thans zijn houding bepaald. gen land en volk noodlottige poli- tiek-revolutionnaire agitatie; Het bestuur besluit, hoewel niet bevredigd en de verantwoorde lijkheid latend voor de regering, zich voor het ogenblik neer te leggen bij de beslissing van de regering, teneinde zo spoedig mo gelijk verlichting te brengen in de nood van de gezinnen; Gaat er van uit, dat het aan gekondigd overleg met de rege ring van blijvende aard zal zijn en dat in dit overleg resultaat zal worden bereikt ten aanzien van: a) compensatie van verdere prijsstijgingen; b) een tegemoetkoming in de moeilijkheden van de grote ge zinnen met niet-verdienende kin deren; c) een beperking van het luxe verbruik; Dringt er op aan, dat voor hen, die niet onder een C.A.O. of bin dende loonregeling vallen, de 5 pet. verhoging eveneens dwin gend zal worden voorgeschreven; Is bereid: medewerking te verlenen aan verantwoorde maatregelen, ge richt op verhoging van de pro ductie, waarschuwt met klem te- Zonder voorafgaande toestem ming van het College van Rijks' bemiddelaars is het met ingang van gisteren geoorloofd aan man nelijke en vrouwelijke werkne mers beneden de leeftijd- van 23 jaar boven het rechtens geldende, in geld genoten loon, een bijslag toe te kennen als hieronder is aangegeven. Voor werknemers van 19 jaar 1 pet. bijslag; idem 20 jaar 2 pet; idem 21 jaar 3 pet; idem 22 jaar 4 pet. Over de verhoging van de sociale uitkeringen, zo deelde mr. van Rhijn gisteren mede, zal nader overleg worden gepleegd met de Stichting van de Arbeid. Dit kan alleen bij de wet geschie den. Aangenomen mag worden, dat deze verhoging zal worden toegepast op de kinderbijslagen, uitkering aan ouden van dagen en andere uitkeringen krachtens de sociale wetgeving. REUZE-POPULIER Bij een van de Swalmense houtbedrijven arriveerde giste ren een uitzonderlijk dikke popu lier. De boom had een lengte van meer dan tien meter, een door snee van ruim twee meter en was royaal 90 jaar oud. Hij werd gekapt in Eysden en Roept, nu opnieuw de grote en onontbeerlijke waarde van de vakbeweging overduidelijk is ge bleken, alle katholieke werkers van Nederland op, zich aan te sluiten bij de Nederlandse Kath. Arbeiders Beweging om gezamen lijk met succes het hoofd te kun nen bieden aan de moeilijkheden, waarvoor ons volk en in het bij zonder de arbeiders thans zijn geplaatst." DR. DREES HEDEN VOOR DE RADIO De minister-president dr. W. Drees zal hedenavond om 20.05 uur over beide zenders een rede houden tot het Nederlandse volk. DISPENSATIE MOGELIJK Het college van Rijksbemidde laars heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de door de regering voorgestelde loonsverhoging van 5 procent aan werknemers van 23 jaar en ouder, die volgens C.A.O. of bindend vastgestelde loonrege ling betaald worden. De bijslag is voor de eerste maal verschuldigd over de loon- week waarin 19 Maart 1951 valt. Voor hen die salaris genieter», is voor de Maand Maart 1951 de helft van deze bijslag verschul digd. De mogelijkheid tot dispensatie voor bedrijven, die in econo mische moeilijkheden zouden ko men, blijft openstaan. Verzoeken daartoe moeten uiterlijk 31'Maart zijn ingediend. Volendam (emigr.) heden verwacht te Halifax van Rotterdam. Atlantis (repatr.) heden te Rotterdam van Surabaja. Himalaya (emigr.) Londen Sydney, 21 Mrt. te Bom bay. Ranchi (emigr.) 21 Mrt. te Sydney van Londen. Hoog opgeladen met manschappen van de Verbonden strijd krachten trekken tanks van de Amerikaanse Eerste Cavalerie Divisie over een rivier in Korea, op hun tocht noordwaarts. De kolossen zijn met tijgerkoppen beschilderd. Het hoofdbestuur van het Koninklijk Nederlands Landbouw- comité is tot de conclusie gekomen, dat, gezien het doel, nl. gezondmaking van de financieel-economische positie van Nederland, behoud van volledige werkgelegenheid, zekerstel ling voor de toekomst van de sociale uitkeringen, verbetering van de West-Europese, samenwerking, in het algemeen dus waarborging van een goed welvaartspeil, een eventuele loons verhoging geen wezenlijke oplossing betekent, tenzij tege lijkertijd met alle kracht het volgende wordt overwogen en nagestreefd. 1. Men dient zich niet in ver warring te laten brengen door de uit de huidige oorlogspsy chose voortvloeiende prijsstijgin gen. Nederland zal moeten blij ven exporteren en dit kan weer zeer spoedig betekenen, goed koop exporteren. 2. Over de gehele linie moet versobering plaats vinden in de zal tot triplex worden verwerkt, verbruik. Bij vermindering daar- Dè staatssecretaris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, die thans voor de vierde maal de leiding had bij de besprekin gen tussen de Stichting van de Arbeid en de lonen- en prijzen- commissie eerst de zgn. „Joekesgulden" en daarna bij de twee vorige loonronden heeft gisteren namens de regering een toelichting gegeven op de loonsverhoging van 5 pet., die met ingang van 19 Maart ingaat. Als algemene indruk der be sprekingen, welke door de omstandigheden binnen zeer korte tijd moesten worden gehouden 19 t.e.m. 21 Maart gaf hij aan, dat tot zijn grote teleurstelling het ditmaal niet mogelijk was de werkgevers, de werknemers en de regering gezamenlijk geheel te verzoenen. De heer van Rhijn schetste eerst de achtergrond van de thans te nemen maatregelen. De beslis sing wordt beheerst door ons te kort op de betalingsbalans. Eind 1949 liet zich de toestand gunstig aanzien. Het tekort op de beta lingsbalans bedroeg toen 200 tot 300 millioen gulden. Men hoopte in 1950 door de moeilijkheden heen te zijn. Na 4 jaren was ons land er eind 1949 bijna bovenop. Door de internationale ontwikkeling dreigt ons land thans ten onder te gaan, zodat er onmiddellijk maatrege len nodig waren. Wat moet er gedaan worden? Wij behoeven ons over onze productiviteit niet te beklagen. Zij is om en om 150 in verge lijking met de vooroorlogse pro ductie van 100. Er is dus aanlei ding tot een relatieve tevreden heid. Maar er zijn te grote inves teringen en er is een te groot van zijn we er nog niet. Wij moe ten komen tot een bevordering van de productie. Daarover zal men straks van de nieuwe minis ter, prof. Albregts, meer kunnen vernemen. Men zoekt de produc tiebevordering in die richting, dat ook de arbeiders in een verhoging van de productiviteit gaan delen. Het verbruik zal tenslotte moe ten worden beperkt, waarbij on derscheid gemaakt zal worden tussen de welgestelden en de grote massa. Er moet een recht vaardige verdeling van de lasten zijn. De regering vindt 't jammer, dat men hier bij de grote massa moet beginnen. Eigenlijk zou het omgekeerd moeten zijn. Maar dit kon thans niet anders. Voor de maatregelen, die de meer welge stelden zullen treffen, met name de verhoging van de omzetbelas ting op weelde-artikelen, is een procedure nodig. Dat is oorzaak, dat de beperking door de verho ging van de levensmiddelenprij- Op het veebedrijf van de Gebr. Hoedjes in de Ber- germeer te Alkmaar werd moeder Schaap verblijd met de geboorte Van vijf lammeren, hetgeen wel een unicum is in de scha penwereld. Zoals uit de foto blijkt maken moeder en kinderen het goed; maar de vijfling krijgt dan ook dagelijks 3 liter extra melk uit de fles. gans de wereld deed uitstromen, Hij is de schepper van de cul tuur, de grondlegger van alle levensschoonheid in de wereld". Het Grote Wonder betekene voor ons het geloof, de hoop, de hefde, in een nieuw leven, van de verrezen Christus vervuld. zen eerst bij de grote massa be gint. De subsidies moesten wor den verminderd, omdat deze lang zamerhand een ondragelijke last voor de schatkist werden. Van 200 millioen stegen zij tot 445 millioen gulden. Waarom 5 pet. loonsverhoging? De regering achtte het bij de gestegen kosten van levensonder houd noodzakelijk, dat er een compensatie kwam. De verhoging dezer kosten ligt in de orde van 9 tot 10 pet. Gaat men nu uit van een verbruiksbeperking van 5 pet. dan komt men tot een noodzake lijke loonsverhoging van 5 pet. De regering is daarbij uitgegaan van de toestand van het ogen blik. Nu wilde men van arbei derszijde anticiperen op de toe stand. Van die zijde is men ten aanzien van de toekomst zeer pes simistisch. Men verwacht, dat de prijsstijging zich zal voortzetten. Daarom wilde men van de kant der arbeiders reeds thans een grotere verhoging. De regering staat op het standpunt, dat het niet verantwoord zou zijn daar thans op vooruit te lopen. Geen nieuw overleg over loonronde De heer van Rhijn deelde mee, dat men geen band dient te leg gen tussen deze loonronde en het overleg na Pasen. Dit overleg be treft het bestuderen van de alge mene economische toestand. Vrijdagmiddag is op de Amers- foortseweg nabij de Julianatoren een personenauto, bestuurd door E. W. B., uit Amsterdam, toen hij een truck met aanhangwagen wilde passeren, op een tegenlig ger gebotst, waarin de expediteur R. de J. uit Heerde was gezeten. Tengevolge van de botsing vlo gen beide wagens tegen langs de weg staande bomen en werden zwaar beschadigd, waarbij de vier inzittenden zwaar werden ge wond. PANTSERVUISTEN IN NOORDZEEKANAAL Tijdens bagger werkzaamheden in het Noordzeekanaal, ter hoog te van de Velserpont, zijn giste ren 20 geladen pantservuisten opgehaald. Ondanks het feit, dat de projec tielen zwaar geroest waren .wer den de werkzaamheden onmid dellijk stop gezet, omdat het ge vaar van ontploffing verre van denkbeeldig was. Na het vertrek van de arbeiders heeft de hulp verleningsdienst de pantservuis ten weggehaald. levensgewoonten van ons volk. Luxe zal moeten verdwijnen. Dit kan op allerlei manieren worden bereikt: door belastingverhoging, beperking van de invoer en pro ductie van luxe goederen, geen wittebrood enz. 3. Krachtige actie moet worden gevoerd voor een juiste voorlich ting en toepassing van een doel matige besteding van het gezins inkomen. Hier ligt voor alle cate gorieën, dus ook voor de arbei dersorganisaties, een uiterst be langrijke taak. 4. De lasten moeten billijk wor den verdeeld over de verschil lende bevolkingsgroepen, daarom moet een nauwkeurig onderzoek worden ingesteld naar het hui dige levenspeil dezer groepen. 5. Een dringend beroep moet worden gedaan op alle werkge vers en werknemers om te stre ven naar verhoging van de natio nale productie, mede door een inpassen van een verantwoord landbouwproductieschema daarin. 6. De huidige nood van de tuin bouw moet worden gezien als een nationale zaak. 7. De bevolking mag zich niet laten leiden door de vrees voor toeneming van het communisme, omdat dit in wezen betekent een zwichten voor terreur. LOONSVERHOGING De Franse regering heeft Vrij dagavond besloten de lonen van alle arbeiders in het gebied van Parijs elf procent te verhogen. Het minimum-uurloon wordt nl. van 78 op 87 francs gebracht. Het laagste uurloon in de provincie werd van 64 tot 74 francs ver hoogd. Staking verlengd De Franse niet-communistische vakbond „Force Ouvrière" heeft Vrijdagavond bepaald, dat de spoorwegstaking, die te midder nacht zou eindigen, twee dagen verlengd wordt. DOOR AIRBORNES Duizenden Amerikanen zijn zoals wij gisteren reeds in een deel van de oplage meldden per valscherm geland in twee gebieden op ongeveer 30 km ach ter de communistische linies aan de rivier de Imdjin in W.-Korea. Men wil de communisten tussen Seoel en de 38ste breedtegraad afsnijden. Volgens een communiqué van het achtste leger heeft een Ame rikaanse gevechtsgroep te Moen- san een verbinding met de lucht landingstroepen tot stand ge bracht. Aan de overige fronten wordt slechts weinig tegenstand ontmoet. Vijftien Amerikaanse „Sabel straaljagers" waren Vrijdag in gevecht gewikkeld met meer dan 30 Mig-15-toestellen, straaljagers van Russische makelij. Het ge vecht duurde 15 minuten en vond plaats in de buurt van Sinoeidjoe, aan de Koreaans-Mandsjoerijse grens. De Amerikaanse piloten verklaarden twee communistische toestellen beschadigd te hebben. SCHEEPSBOTSING Het Engelse stoomschip „Hope- ridge" (5222 ton) kwam gisteren in de monding van de Schelde in botsing met het Ned. stoomschip „Blommersdijk" (6885 ton). Beide schepen werden beschadigd, maar waren in staat op eigen gelegen heid naar Antwerpen op te sto men. Publieke belangstelling Tot lid van de gemeenteraad van Dinteloord is benoemd ver klaard de heer J. Peeters (KVP) die de heer Adr. de Pender (Ar beid) opvolgt, die onlangs zijn ontslag vroeg. Na de heer de Pender was nog een achttal leden van de PvdA-fractie aan de beurt om tot de raad toegelaten te wor den. De een na de ander bedankte evenwel voor de benoeming. Daarna kwam de KVP-lijst aan de beurt, die bij de verkiezingen het grootste gemiddelde heeft be haald. In een onderhoud, dat een A.N.P.-redacteur had met de heer M. Ruppert, verklaarde deze als voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, ten aanzien van de loon- en prijspolitiek, dat er onverwijld moet gestreefd worden naar het beperken van de consumptie, maar dat daarbij uiteraard een grote rol ge speeld wordt door de wijze, waarop dit zal geschieden n.L of het de weg zal zijn van rantsoenering via de portemonnaie, op artikelen behorende tot het noodzakelijke levensonderhoud, dan wel op luxe consumptie. Naar de mening van de heer Ruppert zal echter in de eerste plaats de luxe consumptie moeten worden getroffen. Hij ziet moge lijkheden ten aanzien van een verbod van autorijden op Zondag, een aanzienlijke beperking van het alcoholverbruik en vermin dering van het gebruik van duur dere tabakssoorten en luxueuze snoeperijen. De regering nu heeft besloten tot een verbruiksbeperking van 5 pet. in vergelijking met de toe stand in September 1949 (dat be tekent dus: voor de devaluatie). Ik wil wel zeggen, zo erkende de heer Ruppert, dat dit noodzake lijk is. Daartegenover staat, dat de prijzen sedert September 1949 met 10 pet. meer gestegen zijn dan de lonen. Komt er dus een verbruiksbe perking van 5 pet., dan moet, naar het oordeel van het C.N.V., nog 5 pet. gecompenseerd worden. Met 5 pet. loonsverhoging is men er dan echter niet, want die 5 pet. loonstijging werkt door in de prij zen, die dan zeker de helft van die loonstijging duurder zullen worden, waardoor een loonstij ging van 5 pet. reëel slechts 21/» procent bedraagt, tenzij de rege ring de prijzen in de hand zou houden en dus de doorberekening van de loonsverhoging in de prij zen voorkomt. De regering is dat echter niet van plan aldus de heer Rup pertwant zij neemt geen daar toe strekkende maatregelen. De 5 pet. verhoging zal dus spoedig reëel slechts 2V= pet. bedragen. Het C.N.V. blijft overigens van mening, dat de oplossing van dit probleem eerder dient gezocht te worden aan de kant van de fixe ring van de prijzen dan aan die van verhoging der lonen, omdat nu eenmaal de prijzen met de lift omhoog bleken te gaan en de lonen slechts een trap bestijgen ZONDAG 25 MAART: Hoogfeest van Pasen „Ik ben verrezen en nog ben Ik bij u, Alleluja." „Dit is de dag, die de Heer ge maakt heeft; laten wij thans jubelen en ons verblijden!" „Ons Paaslam Christus is geslacht" „O Heer, stort in ons de Geest van uw liefde uit, opdat allen die Gij met uw Paasgeheim hebt verza digd, door uw vaderlijke goedheid één van harte zijn." „Zeg ons, Maria, wat hebt gij onderweg gezien? Het graf van de levende Christus, en de heerlijkheid van de Ver rezene!" Is het goed, met Jesus te lijden: het is even zeer goed,' zich met Hem te verblijden. „Stella Duce"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1