Nieuwe industrieën in Alkmaar Prof, Deze week in de bioscoop Papierverv/erkingsindustrie in ,/t Hondsbosch" „SIDOL" 1 T'? Alkmaarse kappers richtten technische club op Fancy-fair RKAFC-Jeugdactie Slech door Stadgenoot vestigt grafkistenindustrie Advertentie DEMONSTRATIE 't Is werkelijk een opzienbarend artikel! V if O O M DREESMAIVIV IAdvertentie Dat Is óók ,;s Vermeerdering technische vakbekwaam heid noodzakelijk Onze modern ingerichte MODELFLATS Jf gulden vlies: 8 uur „Een Bruid kwam op bezoek" door R.K. Gemengde To neelvereniging diNdua. Het comité nodigt U uit Een spa< Opnieuw: in de N. grootste mac) gebruikt icordt, is d*enst geste) v^r machtige. PAGINA 2 ZATERDAC '31 MAART 1951 ALKMAAR. Met de dood van de heer H. J. Bosman op 1 Februari 1950 kwam het einde van de bekende Alkmaarse industrie de Scheepswerf en Machinefabriek ,,'t Hondsbosch", waarvan de heer Bosman sedert 1906 directeur was en welk bedrijf in zijn glorietijd aan ruim 100 arbeiders werk verschafte. Ruim een jaar heeft het bedrijf stil gelegen; het is intussen in andere handen overgegaan. De fa. Emi| de Raay te Amsterdam, groothandel in oud-papier, heeft dit complex van terreinen en gebouwen met een oppervlakte van 8700 m2 gekocht, met machines en al; deze machines komen a.s. Donderdag in 't Gulden Vlies in veiling, waarvoor, naar ons ter ore kwam, grote belangstelling bestaat. in Nederland nodig zijnde graf kisten per jaar, hoopt de heer Vos er in zijn nieuwe Alkmaarse De fa. van Raay zal de naam ,,'t Hondsbosch" handhaven en in dit complex een papierverwer kingsindustrie onderbrengen. Het wordt niet alleen opslagplaats van oud papier, doch dit onder gaat hier ook een zekere bewer king; daarvoor komen er vernie tigingsmachines en hydraulische persen, welke thans in het. be drijf der firma te Amsterdam staan opgesteld. Wanneer de noodzakelijke verbouwing gereed zal zijn, hoopt men zo spoedig mogelijk het bedrijf van Amster dam naar Alkmaar over te bren gen. Naar ons werd medegedeeld, zal deze nieuwe industrie werk bieden aan circa 50 meest on geschoolde arbeiders; continu zullen 5- en 10-tons vrachtauto's en schepen het materiaal aan- en afvoeren. Zo ?al dus binnenkort de bedrijvigheid op de Eilands- wal weer terugkeren én zal Alk maar een nieuwe industrie rijker zijn, zij het dan een industrie, die nog al onderhevig is aan de schommelingen van de conjunc tuur. Grafkistenfabriek In de Donderdag gehouden raadsvergadering besloot de Raad tot verkoop van een perceel in dustrieterrein aan de N.V. Ned. Montage Grafkisten Industrie in oprichting. Op dit terrein, gele gen tussen Kwakelpad en Koe- dijkerstraat zal dus binnenkort eveneens een nieuwe Alkmaarse industrie verrijzen. Eind April hoopt men op dit 2090 m2 grote terrein te begin nen met de bouw van een fa briekshal van 55 bij 16 m, annex kantoor en bedrijfswoning. Bin nen vijf jaar hoopt men 't naast liggend terrein, groot 4750 m2, waarvoor de Raad aan de N.V. Nemogra optie verleende, even eens te bebouwen; met de aan koop van deze grond is een be drag van bijna een ton gemoeid. De Alkmaarse aannemer, de heer- A. "Vos, die oprichter en tevens directeur van de N.V. is, heeft aan een verslaggever van de A.Crt. enkele mededelingen gedaan omtrent de plannen voor deze nieuwe industrie. Het montagesysteem in de wo ningbouw bracht de heer Vos op het idee, dat dit systeem ook kon worden toegepast op het maken van grafkisten, waardoor een grote besparing aan opslag en transport kon worden verkregen. Na een half jaar experimenteren slaagde de heer Vos, die uit een oude Alkmaarse timmermans familie stamt, er in een montage grafkist te maken, waarvan de losse onderdelen in één minuut tot een kist kunnen worden samengevoegd. Aan versierselen, handgrepen enz. wordt geen ijzer verwerkt, terwijl ook geen draadnagels ge bruikt worden, hetgeen een be langrijke besparing aan dit mate riaal en derhalve aan deviezen betekent. De massafabricage van deze kisten, zal dit artikel, naar de heer Vos verwachtte, circa 50 pet. goedkoper maken. Als voorzitter van de Ned. Ver. van Grafkisten makers wilde de heer Vos zijn uitvinding, waarop inmiddels patent is aangevraagd, dienstbaar maken aan zijn bedrijfsgenoten; daartoe stichtte hij met enkele collega's de N.V. Nemogra, die via dealers en sub-dealers het product over het gehele land zal distribueren. Van de circa 80.000 het ideale poetsmiddel, dat zelfs het hardnekkig ste vuil of roest in een oogwenk verwijdert van elk metaal. Demonstratie vanaf MAANDAG 2 APRIL, iedere dag, op onze par terre bij de lift. ALKMAAR industrie na bepaalde tijd 50.000 te maken, welke productie bij een normale werkweek in dit te stichten bedrijf mogelijk zal zijn; bij continu-arbeid zal deze pro ductie nog aanmerkelijk opge voerd kunnen worden. Hij hoopt zijn product ook te exporteren, o.m. naar België, Frankrijk en Engeland. Er zal voor dit bedrijf voor een bedrag van ca. f 250.000 aan nieuwe machines moeten worden aangeschaft, terwijl het fabrieks gebouw voorlopig de helft van dit bedrag zal vorderen. Naast het technisch-geschoold personeel, dat deze machines zal bedienen, zullen nog ca. 30 a 40 ongeschool de arbeiders in deze industrie werk kunnen vinden. Naar schat ting wordt er 5000 m3 hout in deze fabriek per jaar verwerkt, hetgeen neerkomt op een trein van 150 wagons.. De fabriek, welke men aan het eind van dit jaar gereed hoopt te hebben, zal t.z.t. met een spoorbaan op het spoorwegnet worden aangesloten. Aan het slot van het onderhoud deelde de heer Vos nog mede, dat verschillende aandeelhouders de nieuwe industrie liever in het centrum van het land gevestigd zagen, doch als uitvinder van de montage-kist en als goed Alk maarder was het voor de heer Vos een erezaak, de industrie in zijn vaderstad te vestigen; dat hij daarin geslaagd is, is een felici tatie aan Alkmaar waard. Mogen zijn toekomstplannen spoedig ver werkelijkt worden. maar beter (en chemisch)^ FABRIEK: V00RMEER 3, ALKMAAR. TEL 3568 K (K 2200). WINKEL: SCHOUTENSTR. 24, ALKMAAR, 8 TEL. 4554. DEPOT; H. M l BROEDER, BERGEN SN STATIONSSTRAAT 9, TELEFOON 2414 (K 2208) K ALKMAAR. Op 12 Maart j.l. is hier ter stede opgericht een Technische Club voor de kappers uit Alkmaar en omstre ken onder auspiciën van de Nederlandse Bond van Tech nische Clubs voor het Kappers- bedrijf, zulks in navolging van grotere plaatsen in ons land. waar de kappers regelmatig bij eenkomsten houden om het peil van de vakkennis omhoog te brengen. Voorlopig worden om de veer tien dagen z.g. technische avon den gehouden onder leiding van erkende adviseurs en demon- strateurs, waarbij de kappers natuurlijk gewezen wordt op de verschillende vormen kapsels, die vanzelfsprekend ook onder hevig zijn aan modewisselingen. In verband met de oprichting genaamheden des levens en wanneer men de omgangsvor men wat hoofser wil doen zijn. dient men ook hierop wel dege lijk te letten. Bij de hefén werd hoofdzake lijk het korte Amerikaanse mo del, geheel gedekt, gedemon streerd. Iets heel moderns. Bij de dames werd gedemon streerd het nieuwste Ameri- kóanse korte kapsel en de Coif fure de Paris,- - zoals momenteel te Londen en Parijs in zwang. De heer Albert Keizer uit Amsterdam demonstreerde bij het eerste met Evanol Shampoo Brightener, een kleurspoeling zonder verf, die zonder per- oxyde direct op het haar kan worden gebracht en dat ogen blikkelijk pakt. Het geeft niet af, zoals andere Henné-spoelin- gen. Het is een nieuw Engels van deze club werd Donderdag- product, dat door de heer Kei avond in cafê-restaürant 'Lon don aan hef Verdronkenoord door enige dëmönstrateufs van de Technische Club te Amster dam een demonstratie gehouden, behelzende het knippen en op maken van een modern heren kapsel en het knippen van een moderne damescoiffure. Gezien de successen van kappers uit andere plaatsen op het laatste kappersconcours heeft men in Alkmaar het gemis van een Technische club zeer gevoeld. Bovendien kunnen in dit ver band de verschillende moeilijk heden in het kappersbedriif worden besproken. Men drong er bij de kappers op aan lid te worden van deze club en door intensieve oefe ning de technische bekwaamheid op te voeren. Twee dames en twee heren werden onder het mes genomen; de kappers namen de talrijke technische adviezen goed ter harte. Er waren er ongeveer zestig aanwezig en allen waren opgetogen over de resultaten die de demonstrateurs behaal den. Daarom moet hier gezegd worden, dat zij, die op deze avond afwezig waren, beslist on gelijk hebben gehad en reden hebben om dat met een gevoel van spijt te erkennen. De kap pers, dat is nu wel duidelijk, willen ook in Alkmaar volgens nieuwe methoden te werk gaan, aldus hun cliëntèle nieuwe ser vice biedend en zij zijn ervan overtuigd, dat het nu langzamer hand noodzakelijk wordt, nieuwe eisen aan hun werk te gaan stellen. En waarom? Omdat het nog maar al te vaak voorkomt, dat kappers de bekwaamheid missen om van een kapsel iets „moois" te maken, of er niet aan den ken, of zich geen tijd gunnen er iets moois van te maken. Daar staat echter tegenover, dat het meermalen voorkomt, dat het publiek de kapper weinig tijd gunt; als het overtollige haar er maar af is. En dan nog de ouderwetse, vastgeroeste ideeën omtrent haar-opmaak en het feit, dat het publiek van de moderne methoden niets wil weten, zich niets laat aanraden en er tenslotte maar slordig bij loopt. Men schijnt weinig inte resse aan de dag te leggen voor de verzorging van het haar, ter wijl dit toch bii de normale lichaamsverzorging behoort. Het publiek moet in dit opzicht op gevoed worden en de nieuwe kapselvormen leren appreciëren. Verzorging van de haardracht behoort Immers ook tot de aan- fUBILEUM ALKMAAR. Het in Alkmaar en omgeving bekende Accoutants- kantoor van de heer H. A. de Man, Kennemerpark 20, herdenkt op 1 April a.s. zijn 30-jarig be staan. Door zijn veelorpvattende ken nis en rijke ervaring op fiscaal en administratief gebied, heeft de heer H. A. de Man in de loop van deze 30 jaren veel sympathie en waardering ondervonden bii zijn talrijke bedrijfs- en particuliere cliënten, de verschillende belas- 'ingdiensten en zijn personeel. Het zal hem op deze dag zéker niet aan een welverdiende belahg- I stelling ontbreken. zer is ingevoerd. Zonder verf bereikt men hiermede toch an dere kleuren, in warmere tin ten. Dit is voor de Alkmaarse kap pers een belangrijke avond ge weest. Het is echter nodig, dat ook het publiek meewerkt, want anders krijgen de kappers nóg de schuld (Advertentie! aan de Karl Marxstraat zijn vandaag van 1417 en van 1921 uur en morgen. Zon dag 1 April (laatste dag) van 1417 en van 1921 u. GEOPEND VROOM DREESMANN ALKMAAR Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Marie J, D. dv P. Broekhuyzen en J. van der Schoot; Jan zv K. de Groot en J. Timmer, Gerardus J. zv G. Louter en C. C. Bakkum, Jacobus zv W- J. Kaandorp en C. J. de Haas. Ondertrouwd: Willem Bokker 24 jr. en Carolina E. Boer 21 jr.; Johannes M. Caris 35 jr. en Jan netje Muis 24 jr.; Hilbert Dekker 23 jr. en Catharina J. van Bee- kum 21 jaar. K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Onder het mot to: Honderden naar Rome, dui zenden naar Rotterdam, wordt momenteel een grote actie ge voerd om de encycliek-herden king zo. waardig en massaal mo gelijk te maken. In Rotterdam verwacht men 60.000 bezoekers. Een massa-spel zal worden opge voerd door 1000 léden van de Rotterdamse KAB. Het zal fan tastisch worden. Met lichteffect, en schijnwerpers zal het Stadion verlicht worden en het spel zal een bijzondere aantrekkingskracht daardoor verkrijgen. Zeer waarschijnlijk zal de Paus in het Nederlands de verzamelde KAB-ers toespreken; via de ra dio, kerkelijke en wereldlijke autoriteiten zullen in grote ge tale blijk geven van hun be langstelling. Het kan daarom niet anders of ook vele Alkmaarse KAB-evs zullen gaarne meegaan naar Rot terdam. De actie en de reis wor den reeds voorbereid, binnenkort hopen we daarop nader in te gaan, maar het lijkt ons nu reeds goed om de leden aan te sporen alvast te gaan sparen, want de reiskosten zijn voor velen be zwaarlijk ineens te betalen. In dien men dat over een langere periode gaat verdelen, heeft men er minder moeite mee. Daarom probeer nu al vast wat opzij te leggen en geeft u al vast op bij 't bestuur van de vakafdeling. Want dan krijgen wij enig inzicht in het aantal deelnemers. AGENDA ZATERDAG 31 MAART GULDEN VLIES: 8 uur, uit voering R.K. Gymnastiek vereniging T.A. V.E.N.o; BIOSCOPEN: 7.00 'en 9.30 u. Cinema Americain: Bittere Rijst, strikt volwassenen; Rex-theater; Piratenbloed. 18 jaar; Harmonie: De grote inzet 18 .jaar; Vic toria-theater: Gereserveer de Kamers, (14 j.). DOKTERSDIENST: Artsen: E. E. M. vart Gilse, Kenne merpark 8, tel.: 3136 en H. C. A. Koppejaii, Oudegracht 186, tel. 2382. APOTHEKERSDIENST: Buiten de normale ope ningstijden voor spoedge vallen geopend: van heden avond 18 uur af: Apotheek De Bever, Apotheker J. Meurs, Emmastraat 36. GYMNASTIEKLOKAAL St. Adelbertusschool: 4-11 uur. Fancy Fait RK AFC. TENTOONSTELLINGEN: Sted. Museum: 10 u.22 u'.: „Het Circus komt". Aula Gymnasium: 10-12, 14-17 en 19-22 uur: „De jeugd exposeert". ZONDAG 1 APRIL HOTEL VICTORY, Marijke- zaal, 's mórgens 10.45 uur, Zondagmorgenconferentie door Prof. Dr. J, C. H. Ger- retsen, Groningen, over: „Welke zekerheid biedt het Christendom?" BIOSCOPEN: (2 uur, 4.30, 7 en 9.30 uur, zie Zaterdag). G YMNASTIEKLOKA AL St. Adelbertusschool: 12-2, 5-11 uur, Fancy Fair RK AFC. (Indien de wedstrijd RK AFC-ZAP wordt afge last, ook opengesteld van 2-5 uur). HET KATHOLIEKE ANTWOORD OP ACTUELE VRAGEN Welke zekerheid biedt het Christendom? ALKMAAR. Morgen wordt in Hotel Victory (Marijkezaal ingang v. d. Boschstraat) de eer ste van de vier conferenties ge houden, waarin het Katholieke antwoord op actuele vragen wordt gegeven. Als eerste spre ker treedt op de Groningse hoog leraar in de Wis- en Natuurkunde Prof. Dr. J. C. H. Gerretsen, die de vraag zal behandelen: „Welke zekerheid biedt 't Christendom?" Hoewel déze 'conferenties njet op de eerste plaats voor katholie ken worden gehouden, zijn deze ook van harte welkom, wanneer zij, door banden van vriendschap, verloving of werkkring hun niet- katholieke relaties naar deze voordracht wensen te vergezel len. Men wordt, verzocht tijdig (vóór kwart 11)' aanwezig zijn; aan de zaal. zijn nog kaarten verkrijgbaar. GEEN BLOEMENCORSO BI) OPENING KAASMARKT ALKMAAR. De 'plannen, om ter gelegenheid van de ope ning van de Alkmaarse Kaas markt een bloemencorso te hou den met medewerking van de bolbloemenkwekers uit Limmen Breezafld en Langendijk, kunnen helaas geen voortgang vinden. De tijd van voorbereiding werd bij de besprekingen met verte genwoordigers uit kwekerskrin gen te kort geoordeeld, ook al wegens de vervroegde opening van de kaasmarkt op 20 April; daarbij komt, dat men op deze datum nog niet veel vreemdelin gen verwacht, zodat besloten werd in plaats van dit tulpen corso in April een corso in Au gustus naar de kaasmarkt te or ganiseren, waaarbij dan hoofd zakelijk met gladiolen, dahlia's en asters gewerkt zal worden. Binnenkort wordt door de fe deratie van VVV's een vergade ring gehouden, waarop in samen- spreking met vertegenwoordigers van de Ver. voor Bloembollen cultuur de plannen voor dit cor so in Augustus nader uitgewerkt zullen worden. Lentebode ALKMAAR. Gisteren werd door Jan de Ruyter de eerste rabarber aangevoerd van de koude grond: koper was de heer Verberne Spoorstraat, Alkmaar. R.K. BRIDGECLUB ALKMAAR. Uitslag ond,erl. wedstrijd 29 Maart '51. Groep A: 1. Köhler-de Rie 45 pnt.; 2. Laas- Buislnk 40 pnt.; 3. Ris-Bruin 38 U, pnt.; 4. Keijsper-Pannekeet, 38 pnt.; 5 en 6 fam. Schoenmakers 37 V» pnt.; 5 en 6 Spruijt-P. Vink 37% pnt.; 7. v. Gij'zen-Taanman 32 pnt,: 8 en 9, ,W. VinkDus- seldorp 27% pnt.; 8 en 9 Lambalk -Bruin 27 'A pnt. Groep B; 1, fam. Engels 47% pnt.; 2. Hanraads-Stavenuiter 43 pnt.; 3. fam. Kroon 38 pnt.; 4. Sehmeddes v. d. Lubbe 37 pnt.; 5, fam. de Wit 35 pnt.; 6. Veen- Bijl 34 pnt.; 7. M. Vink-Boom 32pnt.; 8. mevr. Boom-Ypma 32 pnt.; 9. fam, Noort 25 pnt. Motorrijder tegen auto gereden ALKMAAR. Donderdagmid dag om kwart over drie reed een motorrijder op de Kennemer- straatweg in de richting van Hei- loo, achter op de motor zat zijn echtgenote. Ter hoogte van het perceel 138 zag hij plotseling van rechts vanaf de verkeersstraoli een auto dwars de weg oprijden. De bestuurder van de auto had de bedoeling zijn wagen te draaien en in de richting van de stad weg te rijden. De motorrij der remde krachtig maar slipte tengevolge van de natheid van de weg. Hij viel en kwam tegen de linkerzijde van de auto te recht. De motor werd ernstig be schadigd ,de auto liep lichte be schadigingen op. persoonlijke on gelukken kwamen niet voor, De bestuurders hadden elkaar niet eerder kunnen zien, omdat twee auto's op de Parkeerstrook en 'n boom hün hét uitzicht bejejn-. merden. ALKMAAR. Vanmiddag wordt de lang-voorbereide fancy fair voor de R.K. A.F.C.-jeugd- actie geopend. Het stoere vendel van Sint Cecilia za het muzi kale voorspel voor dit driedaag se feest geven en vanmiddag in de drukke straten van de city de aandacht voor de fancy fair vragen. Ook Tom Póes en Olly Bom mel zullen zich tussen "de winke lende eh marktbezoekende bur gers begeven, om eenieder har telijk uit te nodigen tot een be zoek aan de keurïg-verzorgde fancy fair in het gymnastiek lokaal van de Adelbertusschool aan de Blekerskade. U houdt misschien niet van fancy fairs? Mogelijk! Maar met het doel, waarvoor dit gebeuren werd opgezet, sympathiseert u toch zeker wel? De jeugdbewe ging van. R.K. A.F.C. moet ook u ter harte gaan. Daarom: geef gevolg aan de uitnodiging van het comité, die wij u bii deze doen geworden en komf een dezer dagen eens kijken. Mocht, u beslist verhinderd zijn en toch iets aan het doel willen bijdra- INCEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR Vertrokken: P. M. R Verdoes, van Frans Hals straat 5 naar Zeist; C. Th. Viset van Eikelenbergstraat 70 naar den Helder; H. van Bemmel van Nieuwlandersingel 18 naar Leer dam; Wed. M. GeelkerkenBeu- ger van Niassaulaan 6 naar Am sterdam; H. J. Boersma, echtg. en kind van Nassaulaan 10 naar Steenwijk; E. H. Dirks en echtg. 'van J. van Scorelkade 66 naar Amsterdam; A. Held van K. v. 't Veerstraat 72 naar Heiloo; J. A. J. Hoekmeyer van 2e Landdwars- straat 18 naar Schoorl; N- G. Held Kesselaar van K- van 't Veer straat 106 naar Heiloo; Ph. E. Buter van Geest 9 naar Arnhem; M. Nannolo, echtg. en kinderen van le Kabelstraat 19 naar Italië; G. Smit van Lyceumstraat 21 naar Heiloo;-J. Tol van van Ever- dingenstraat 18 naar Edam; A. de Boer van Baansingel 76 naar Haarlem; W- Hanekamp van Boezemsingel 32 naar Rijswijk; 'Jac. Jonker, echt. en kinderen van Westerweg 125 naar Heiloo; A. Muileman en echtg van Ro zenstraat 42 naar Gorssel; Wed G. BakHes van Drebbestraat 22 naar Heerhugowaard; E. E. M. N. Kastelijn van N- G. Piersonstr. 21 naar Indonesië, Madioen; A. W. M. Kok van Overdiestraat 13 naar Amsterdam; C. J- M. Murat van N. G. Piersonstraat 21 naar St. Trojan les Bains, Frankrijk; S. J. Takes van Gashouderstraat 23 naar Hoorn; G. P. Vaikering van van Everdingenstraat 18 n. Limmen; J- W. v.d. Kerke van Vermeerstraat 7 naar den Hel der; M- Gradwohl van Geester singel 39 naar Oostenrijk, Gleis dorf. W- van Staverden van Uiten-boschstraat 16 naar den Helder: J. Tol van Huigbrouwer- straat 20 naar. Amsterdam; J. A, Tli. Schuijt van Dahliastraat 2 naar Amsterdam; H. Vos van Juliana van Stolberglaan 12 naar Gouda; Wed. N- Jong—Bakker van Nassauplein 11 naar Beem- ster; J- F. Boers van Wilhelmina- laan 7 naar den Helder; W. J Burdorf van Bierkade 19 naar Rijswijk; H. M. Dekker van Spoorstraat 23 naar Obdam; M C. Möhring—Van Scheers, van Pr- 'Jülianalaan 14 naar Schiedam; Wed. Tr. EecenSlotemaker van Scharloo 28 naar Langedijk; A J. Wassing, echtg. en kind van Koningsweg 33 naar Lessart, Canada. Ingekomen: Th. Stavers van Apeldoorn naar Frieseweg 2; M. H Zwart en dochter van Heiloo naar Fnidsen 73; W- P- Dekker en echtg. van Bergen naar Mun- nikenbospolder 3; A- Fokkeman, echtg. en kinderen van Rotter dam naar Akersloot 43; A.M.F. Huibers van Beemster naar van Everdingenstraat 18; F. J, van der Mey, echtg. en zoon van Bergen naar Houtweg 22; P- N. Molenaar van De Rijp naar Breedstraat 29; D- van der Lindevan Ruiten van Zwolle naar Westerweg 86; G. J. Ruiter van Haarlem naar Dahtiastraat 30; Th. Snoek van Berkhout D 6 naar Uitenboschstr. 5; M HiemstraPrins van Me- demblik naar Fr. Engelsstraat 10; Wed- T. F. Schaegen—Cithier van Semarang naar Frieseweg 2; W- Serné van Haarlem naar Nieuwe- sloot 129; G. W. van Meyenfeldt. van Heemstede naar Nassauplein 12; J. M. Zonderhuys van Obdam naar Kennemerpark 15; H. J. J- M. Bleekemolen, echtg. en kinde ren van Amsterdam naar Co- mansstraat 24; M- 'Floris van Heerhugowaard naar van Ever- dingenstraatl8; M. A. Vriend van Grootëbroek naar van Everdin genstraat 18;- P. C. Elders van Heilpo naar St. Josephstraat 25; Th: A. J-' Meyer van Heerlen naar Baansingel 45; Kl. Segers— Sehfeuder van Amersfoort naai Ruvsdoelkade 3; H. Schimmel van Otérleek naar Rumstraat H H. Kleve van den Helder naar Ka~ riaalkade 69; M, Zeeders van Ter schelling naar Corfstraat 32; E. M. van den Berg—Ade ink van Heiloo naar Pr- Jülianalaan 14; Th. Langenberg, echtg. en stief zoon van Apeldoorn naar Friese weg 2. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 15 t.e.m. 21 Maait 1951 en te bevragen aan het bu reau van politie te Alkmaar op kamer 14, le etage, iedere werk dag van 17—18 uur, behalve op Zaterdag: paspoort, want, dames handschoen, foudraal, hand schoen, paar wanten, rapport en schrift, benzinedop, rode want, sjaal, portemonnaie, huissleutel, riem, groene dop potlood, huis sleutel, portemonnaie, glacé handschoen, kinderwantje, bril, portemonnaie, sjaal, ring met sleutels, gymschoen, ballpoint, etui met ballpoint, beige want, rijwielsleuteltje, handschoen, zw. portemonnaie, gele want, haar kam, bruine handschoen, zakmes ballpoint. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: geldsbedrag J. Boots, St. Ba- voschool; armband Vijzelaar, Hoogstraat 7; damesportemonnaie met inhoud. St. Elisabeth Zieken huis, sjaal Bussing, Friéseweg 68, gen, dan kunt u uw bijdrage voor dit doel storten op de giro rekening van de penningmeester van het comité: W. v. d. Eeren- beemt, Ged. Nieuwesloot 99, giro 544025. Eventueel kan men ook aan ons bureau zijn bedrage bezorgen, wfj zorgen dan gaarne voor doorzending. De fancy fair is gereed; de mooie prijzen wachten u. Elke avond zal het Rad van Avontuur, dat in elke ronde drie prijzen produceert, één vrijkaart voor de wedstrijd HollSnd—Bel gië uitgeven. Waagt uw kans! WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, van Zaterdagavond tot Zondagavond. ZUIDELIJKE WIND DE BILT. 31 Maart. Half tot zwar b-Ikt met nlaatseliik enkele buien. Overwegend mati ge wind tussen Zuidwest en Zuid oost. Weinig verandering in tem- neratuur. Prijsuitreiking Jeugd-expositie ALKMAAR Zondagavond om half acht zal de prijsuitreiking plaats vinden aan de prijswin naars van de jeugdexpositie. He den wondt de 3500ste bezoeker verwacht. kunstwerk kennismaken, maar hij zal er zich een avond lang genoeglijk mee bezig houden. De film is voor 18-jarigen. Cinema: BITTERE RIJST ALKMAAR. Er is nog al gerucht ontstaan rond de Itali aanse film „Bittere Rijst", wel ke deze week in Cinema draait. Dat gerucht vond voor 'n groot deel zijn oorzaak in de wijze, waarop deze realistische rol prent bij het publiek werd aan gediend, waarbij het accent ver legd werd van de strekking en de inhoud naar bijkomstigheden zoals de figuur van een der hoofdpersonen, die meer de aan dacht trekt door haar geraffi neerd optreden dan door haar spel. In feite wordt in deze film de strijd geschilderd tussen goed en kwaad en het is een verdien ste van de regisseur. De Santis. dat hij hier het kwaad zichzelf laat straffen. Het verhaal speelt in het voor ons nieuwe milieu van de rijstvelden in Noord-Ita- lië, waar vrouwen en meisjes in het voorjaar de rijst uitplanten en in 't najaar de oogst binnen halen. Het is wel onder zen- harde omstandigheden, dat de vrouwen dit zware werk om den brode verrichten, vandaar de bitterenasmaak: die het pro duct heeft, dat zii als loon voor haar zwoegen verdienen. Om de wijze, waarop dit werk op de rijstvelden wordt verfilmd heeft, deze film op de eerste plaats do cumentaire waarde. Het film verhaal. een dubbele liefdeshis torie, waarin twee nobele en twee bedorven figuren het con trast vormen, verschilt weinig van het gebruikelijke recept. Het slot doet wat geforceerd en sentimenteel aan. Niettemin een eerlijke en aanvaardbare film, die ook al is er sterk in gecoupeerd zowel om de inhoud als de vorm voorbehou den dient te blijven voor geeste lijk volwassenen. Rex Theater: PIRATENBLOED Het Piratenbloed stroomt door de aderen van een jong zange resje, dat op het schip van een ionechtel, piraat terechtkomt,,die schepen van .een gewetenloze re der plundert en van de opbrengst der lading schenkingen verricht aan het Zeemansfonds. Zij heeft daarom piratenbloed, omdat zij even goed kan vechten als de beroeps-zeerovers, in wier 'mid den zij voortdurend verkeert. Zij is de piraat steeds behulpzaam en wint eindelijk zijn liefde. Als hij door zijn vijand gevangen ge zet wordt, bevrijdt zij hem met behulp van zijn bemanning en het happy end is daar. Het doek is gloeiend van avonturen en ge vechten, weelderige bals en al lerlei romantische beelden. Het is werkelijk amusant. Harmonie: DE GROTE INZET ALKMAAR. Mervyn Le Roy maakte de film die deze week in De Harmonie draait en die zich grotendeels afspeelt in en om de speelzaal van Charley Kyng. Clark Gable is Charley King, een man van karakter, die geluk heeft gehad en die zijn geluk heeft weten uit te buiten. Hij bezit een speelzaal, een ide ale echtgenote en een zoon die juist aan zijn Sturm und Drang periode bezig is. Zijn vrouw en zijn zoon en dan nog een an gina pectoris nopen hem ten slotte het leven, waaraan hij is gehecht geraakt en daarmee de speelbank, die hij gemaakt heeft tot wat zij is, vaarwel te zeggen. Hij doet dat op spectaculaire wijze. Op een wijze die de zoon leert, dat hij een uiterst respec tabele vader heeft en die de echtgenote garandeert, dat zij het geluk van haar eerste huwe lijksjaren zal weervinden. Het huwelijk van Charley Kyng en *djn vrouw Lon is eindelijk eens een gelukkig huwelijk, zonder de gewone filmcomplicaties. Dat doet de toeschouwer deugd. Bo vendien is de goed-gemaakte film niet van de spanning ont bloot. Wie. deze film gaat zien, zal niet. met eengroot film- mandjé met inhrfud, Leidekkers, Twuijverweg 57, St. Pancras; geldsbedrag, Kuiper, BruinVisstr. 20; portemonnaie met inh. G. v. Tiel. Schermerweg 3; regenjas, Ploeger, Corn. Evertsenplein 14, zakmes, J. Mekken, Com. Evert senplein 13, kinderportempnnaie met foto's, A. Blijleven,' Gr. Nieuwland 7; dubbele armband, Bijman, Provineialeweg 4, Oudorp want, J. Hofman, 2e Landdwars- straat 3; witte dameshandschoen, Blauwboer. K. Doormankade 18; kinderwant, ideni: bedelarmband- je, J. Coerman, Rui.jsdaelkade 5; portemonnaie, S. Bijert, Kin- heimstraat 7; geldsbedrag idem. broche, R. van Laar, Bruinvisstr. glacé bruine handschoen, J. Drent, Geest 24; schakelarmband, S. Vijzelaar, Hoogstraat 7; spring touw, Hoekmeijer, Hoogstraat 11; zeem, W. Wagenaar, Heemraad straat 13; vulpen, G. Bakker, K. Doormankade 8; damesportemon naie, N. Berger, Lindenlaan 5; broche, B. v. d. Kamer, Larissen- buurt 43; windjack, H. v. Dort, Molenbuurt 4; wollen sjaal, J. Konijn, Baansingel 86, schakel armband, Berkhout, Lindenlaan 105. Indien men het verlorene te rug heeft ontvangen dient men hiervan kennis te geven aan het bureau van politie, kamer. 14, le etage. Victoria Theater: GERESERVEERDE KAMERS ALKMAAR. De film van deze week verplaatst de toe schouwer naar het Parijs van 1889, dat aan de vooravond van de opening van de Wereld-ten- toonstelling wordt overstroomd door vreemdelingen. Onder hen zijn ook twee Engelsen, John Barton en zyn zuster Vicky. Zii nemen hun intrek in de voor hen gereserveerde kamers in het hotel De La Licorne. John voelt zich niet al te best. maar gaat niettemin om zijn zuster een ge noegen te doen met haar Parijs in. De volgende morgen loopt het meisje, nog in extase van de vorige avond, haar broer te zoeken.. Tot haar ontsteltenis komt zij tot de ontdekking, dat haar broer verdwenen is, maar niet alleen hij, doch ook zijn ka mer, die plotseling badkamer is geworden. De zaak wordt nog wanhopiger voor haar, wanneer ieder in het hotel ontkent, dat z;j met haar broer in het hotel is gekomen. De consul en politie weten evenmin raad met dit raadselachtige geval. Maar dan is er een landgenoot, die met John Barton heeft gesproken er» zeker weet dat hij in het hotel is aangekomen. Deze landgenoot weet tenslotte met Vicky het mysterie op te lossen en te ont dekken, waarom John Barton zo plotseling verdween. Al is dan de oplossing luguber, de geschiedenis zelve is span nend en en houdt de aandacht gehoeid. Behalve het nieuws in het voorprogramma een gedocumen teerd stukje geschiedenis van Japan. NIEUWSREPORTAGES Polygoon-wereldnieuws geeft een reeks van interessante repor tages over een scheepsexplosie te Napels, de wedstrijden om het Russische IJshockey-kampioen- schap, het volksfeest- in Valencia ter gelegénheid van de St. Joseph- dag, de. race van Taruffi, met de snelste auto ter wereld, de op leiding van vrouwelijke parachu tisten, de internationale autoraces in Pau (Zd. Frankrijk); de vul kanische erupties op het Japan se eiland Osjima; de roeiboot race Oxford-Cambridge en in het Nederlands nieuws: een opname van de uitvoering van de Mat- thauspassion te Naarden, waarbij de Koningin-Moeder van België aanwezig was, het vertrek van Prins Bernhard op Soesterberg naar de Zuid-Amerikaanse lan den; de rolschaats kampioenschap pen van- Nederland te Tilburg; het arriveren van de ex-KNIL militairen te Rotterdam; en twee aardige reportages over oude volksgebruiken in Denekamp en Ootmarsum, resp. de zegening van huis en akkers en de paasproces- R.K. Handbalchib A.O.G. ALKMAAR Alleen het '-Se elftal zal morgen spelen, ni. tegen Adelbert uit Egmond Binnen- De wedstrijd begint om 1 uur en ral 'gespeeld Worden oc het voct- balterrein St. Adelbërt achter het Jachthuis in Egmond Binnen. Vertrektijp vanaf de Heiloóër- brug uiterlijk 11.45 uur. De op stelling en het eventueel afgelas ten van de wedstrijd zal bekend gemaakt worden bij de heer J. Smit, Nieuwesloot. Speelsters, kunnen wij op de overwinning rekenen? Veel succes. Raad-vacature ALKMAAR Naar wij verne men neemt dp heer W. de Boer, die in de vacature-Goudsblom tot; lid van de Raad is benoemd, zijn benoeming aan. T.A.V.E.N.O. GEEFT UITVOERING ALKMAAR. Nogmaals her inneren wij onze lezers aan dp uitvoering van TAVENO heden avond in het Gulden Vlies, Het programma staat op een hoog peil en de maandenlange voorbereiding is daar een waar borg voor. De vereniging ver dient alleszins grote belangstel ling en verwacht daarom een volle zaal. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. AFC 1—ZAP 1 2.30 uur, HRC 4—AFC 2, 2.30 uur geen 12 uui; AFC 4—Schoorl 2 12 uur A: AFC 6—Duinranders 3 2.30 uur B; AFC 7Egmondia 3 12 uur B; Jun. AFC aSVA a, 12 uur B; HSV aAFC a, 1.15; HSV b—AFC e, 12 uur, AFC f-- HSV c, Zat. 3 uur; AFC g—HSV d, Zat. 4.15; AFCj—AFC i, Zat- 3 uur. De grote dag is aan de Wester weg! ZAP komt op bezoek, 't Is wel niet zo als wij verwacht had den, want onze kans is vrijwel verdwenen. Wij hebben echter nog een revanche te góed voor de in Anna Paulowna in dit seizoen geleden nederlaag. Vanmiddag, morgen én Maan dag is de grote fancy fair. Het wordt er interessant. Toont uw belangstelling. Evenals de he karspel (Com. wing, dat hij nanciën" ten o schouwingen li op, dat hij zie] treffende hoof maakte opmet beeldspraak vt bij deze fietsto hem opgevallei Niet dat zij niaar het geluic her geweest. V de minister 00J beeldige stalen kering, dat hij 1 mogelijk zou afj maal rijdende windsman al si elk punt pleist tijd, zodat de r dan twee uur ij nemen. Daarna 1 mogelijk om de binnen een rede! digen en zo gin slotte uiteen mt dat de eindspi moestblijven v week. Het hoofdpunt de minister wa< sprekers de uii w®tJ°P de „M schaden De bewindsma eerst aan. dat 1 voerincsbeschikk te wachten wat kma in zake de nanden was ree Die voor schetjet zouden spoedig 1 tempo van de va bijdragen weet de geweldige ht die in dit verb; worden. Het gaal dan 660.000 dossi De vaststelling bijdrage en de 1 van is voltooid. Z van de wet is nu de vaststelling lende bijdragen 1 wprden. Ook da, minister, waren 1 reeds 220.000 ge\ Mr ten Hagln zich afgevraagd o hjk zou zijn om der regeling te J ue vaststelling ee; huurwaarde in a -De minister acht niet mogelijk. AU den dan weer ©i schikt moeten wt verklaarde hij ziel na te gaan of er nog iets te doen molestverzekerden hy het zo trach nat zij wel voorra ben wat de vas niet wat de uitke intussen was h< digden niet enkel hng, maar ook c bij de uitb Wat dit betreft m, ter echter prineir De regeling v over een aantal i ken. teneinde zo dat de Schatkist heiast en een te gr eeid op de markt In deze regeling bewilligd en hoev begreen. dat men der de drang van heden, terug wild 'ui daaraan toch z dewerking veriene Naar zijn menin, -nelde uitbetaling !f"ii goede komen stellingen, die de op het oog hadden, bepaalde artikelen door toenemen en vraag zou dan wc nebben, dat de prij worden Ook het mr. de Haas (KVP stijging in de uitke rekenen, wees de nadruk af. Laten wi van aw-lnd-sman. dat van drie a vier jaa van prijsdalii 0

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2