Het Katholieke antwoord op actuele vragen Dindua" besluit seizoen Geslaagde Fancy Fair R.K. A.F.C. Jeugdactie MODESHOW met buitenlands karakter Secretarissen geeft acht In de Overdekte sneuvelde menig D.A.W.-record ALKMAAR EN OMSTREKEN Knap betoog van Prof. G err etsen op eerste Zondagmorgen-conferentie AGENDA n Met een kostelijk detective-stuk fl Er worden nieuwe gidsen uitgegeven Maar.... ten gunste van eigen mensen Gerard Worm toont de mode 1951 PAGINA DINSDAG S APRIL 1951 ALKMAAR Onlangs heeft zich hier ter stede onder voorzitter schap van dr. J. J. Jungerhans een comité gevormd van Katho lieke intellectuelen, dat zich ten doel heeft gesteld nader contact te leggen met stadgenoten, met wie men niet zo gemakkelijk in religieuze bespreking komt, ervan uitgaande, dat het zeer wen selijk is, een zelfstandig instituut te vormen, waarin een ant woord wordt gegeven op de problemen, die deze verwarde tijd opwerpt en waarop moeilijk een bevredigend antwoord is te vinden, vooral voor diegenen, die de bovennatuurlijke middelen van de H. Kerk missen ter verkrijging van een altijddurende zekerheid omtrent de zin van het menselijk bestaan. Tot dit doel heeft men enkele een onmiddellijke zekerheid in Zondagmorgenconferenties inge steld, waarop katholieke geleer den inleidingen houden, waar van de eerste Zondagochtend heeft plaats gehad in het ver- gaderlocaal van hotel Victory. Prof. dr. Gerretsen, hoogleraar te Groningen, sprak daar over het onderwerp: Welke zeker heid biedt het christendom?". Prof. Gerretsen zeide o.a. dat velen de Katholieke Kerk zien als een organisatie, welke het vrije denken belemmert door het kennen te dwingen in een keurslijf van dogma's die princi pieel aan elke critiek zijn ont trokken. Hoe kan men zonder meer, de door de christelijke levensbe schouwing aangeboden zeker heid omtrent de bestemming en de plaats van de mens aannemen. In aansluiting daarop ontwik kelde prof. Gerretsen de theo rieën omtrent verschillende stro mingen en pseudo-godsdiensten als o.a. fascisme, nationaal-socia- lisme en Marxisme, levensbe schouwingen, die pretenderen, als uitgangspunt de werkelijk- hem wekt; het geloof echter wordt geschonken, want het is een Genade. „Al wie uit de Waarheid is, luistert naar Mijn stem" zegt Jezus, en Zijn stem is te beluis teren in de Kerk, die Hij gesticht heeft die door de H. Geest wordt behoed voor dwaling, Die de ze kerheid instort van het Christe lijk Geloof en het evidentie- besef bevredigt. Dit alles is verbijsterend. Ge loof is niet een zaak van het verstand, maar men wordt er door gegrepen. In het licht van het ggloof zien we de iidelheid van al wat werelds is. In het Geloof worden ons de wijde ver ten van Gods Glorie bewust en wij staan vast in het Geloof, om dat wij geraakt zijn door de Eeuwige. Wij willen hier opmerken, dat tal van stellingen en beweringen noch in de rede van Prof, Ger retsen, noch van deze plaats af, worden bewezen. Het gaat er hier om, uiteen te zetten, wat er bedoeld wordt met de zekerheid heid te hebben, doch die met net welke het Christendom biedt en -1 - ti7a1 Irn rl r\ xt rart maarlanrte mon wezen van de mens in overeen stemming blijvern, niet boven het menselijke kunnen uitstijgen en evenals al het menselijke,in wezen relatief bleken en blijken te zijn. welke de weg waarlangs men tot die zekerheid kan komen. Op de conferentie kunnen zo wel mondeling als schriftelijk vragen gesteld worden, ook die welke buiten het onderwerp van Cinema Americain: Bittere Rijst, strikt volwassenen; Rex-theater: Piratenbloed, 18 jaar; Harmonie: De grote inzet 18 jaar; Vic toria-theater: Gereserveer de Kamers, (14 j.) voorstellingen 8 uur. APOTHEKERSDIENST: Buiten de normale ope ningstijden voor spoedge vallen geopend: van heden avond 18 uur af: Apotheek De Bever, Apotheker J. Meurs, Emmastraat 36. 24.00 uur. Vergadering R.K. Kellners in café Haring Oude Gracht. De Christelijke levensvisie is i bespreking omgaan. De eerstvol- echter niet van mensen afkom stig, een bewering, die niette min toegankelijk is voor critisch onderzoek, omdat de daarop be trekking hebbende mededelingen zijn overgeleverd in schriftelijke bronnen, waarvan de geloof waardigheid met zekerheid kan worden aangetoond, era die ons verhalen van de stichter van net Christendom, Jezus van Naza reth, die van Godswege heette te zijn gezonden, die sprak met Goddelijk Gezag en Zijn Zending door wonderen bevestigde. Deze Jezus van Nazareth onttrekt zich aan alle menselijke normen, en de bijzonderheid van Zijn leer is, dat Hij ons de ogen opent voor een werkelijkheid die boven het geschapene uitgaat. Hij leert ons omtrent het in nerlijke leven van God en wijst er óp, dat de mens uit eigen kracht niet tot in die werkelijk heid kan doordringen, maar dat God de mens tot zich moet trek ken. leert vervolgens, dat het Gods eigen volmaakte Liefde is, de H. Geest, die het nieuwe Zijn schept, waarbij de mens uit God leeft era God het menselijke aan Zich heeft getrokken; dit is Jezus' getuigenis, dat de openba ring genoemd wordt. Kunnen wij dit getuigenis van Jezus aanvaarden? Jezus heeft hierop zelf een antwoord gegeven in zijn ge sprek met een der leden van het Joodse Sanhedrin, Nicodemus: „Zo iemand niet herboren wordt uit water en geest, kan hij het Rijk Gods niet binnengaan. Wat uit het vlees is geboren is vlees en wat uit de geest gebo ren is, is geest." D.w.z. dat het van de mens uit onmogelijk is het Rijk van God te aahschouwen. Het wil zeggen: dat een werkelijke wedergeboor te moet plaats vinden uit de H. Geest. Dit geschiedt door het Geloof, het wezen van de weder geboorte en het daaruit ontkie mende nieuwe leven. Aan de gelovige wordt een werkelijkheid bewust: De Hei lige God in de levende Christus. OaarA^c treedt te midden van al dat werelds heet. maar niet tot de wereld behoort, een plaats waarop men kan staan, een kracht waarop men kan steunen en een liefde waaraan men zich kan overgeven. Krachtens het besef van evidentie weet de ge lovige, dat in het geloof de waarheid wordt aangeboden, die Onrustige avond ALKMAAR. Zaterdagavond jmstreeks 12 uur was het erg on rustig op het Klein Nieuwland en de Wildemanstraat. De politie werd door omwonenden gealar meerd en constateerde dat zowel in de Wildemanstraat als op het Klein Nieuwland ruiten waren ingegooid. Een achttal personen gedroeg zich daar zeer luidruch tig. Onder hen bevonden zich ook enkele woonwagenbewoners. De politie wilde een dronken per soon medenemen naar het bureau, doch ondervond daarbij zeer veel verzet zodat zij moesten overgaan tot het trekken van de gummi stokken. De dronkenman kon uit eindelijk per auto naar het poli tiebureau worden overgebracht. Ongastvrij onthaal ALKMAAR. Een automobi list die Zaterdagavond over het Verdronkenoord reed, wilde drie personen passeren en gaf daartoe signaal, Zij gingen echter niet van de rijweg af en bij het pas seren gaven zij weinig ruimte. De auto werd door de drie voet gangers in het voorbijrijden ge schopt en getrapt en de bestuur der, die daarna uitstapte, kreeg ook enkele schoppen, zodat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Even later, toen de man terugkeerde, ondervond hij van dezelfde personen een der gelijke bejegening op de hoek KapelsteegLaat. crade conferentie is Zondag a.s. waarop Prof. Dr. A. Olierook spreekt over: ..Wat is de beteke nis van de Paus voor de wereld." K.J.M.V. Fietsenrallye ALKMAAR. In het kader van de diverse rallye's en presta- tieritten heeft onze vereniging voor a.s. Woensdagavond een der gelijke tocht georganiseerd. Het belooft een sportieve, doch niet gemakkelijke rit te worden, temeer daar 't parcours 's avonds verreden wordt. Niemand mag op deze avond, waarbij het vooral op eigen initiatief aankomt, ont breken. Vrienden, zorgt ervoor om 7.45 uur bij „Paviljoen Kin- heim" aanwezig te zijn. Veel succes! DAMCLUB D.D.D. ALKMAAR. In de onderlin ge competitie versterkte De Jong zijn positie aan de kop door een overwinning op P. Booy. Hemels kreeg door sterk centrumspel een gunstiger stelling tegen Verver en won. Schuit belandde tegen Riebeek in een merkwaardig eind spel, dat hem belette dam te ha len, zodat hij verloren was. Mek ken geraakte tegen N. Oud in de kettingstelling en gaf op. Woonijk en M. Oud boekten de enige re mise. Lengers bleek nog niet op gewassen tegen Jorna, ai beweegt zijn spel zich wel in stijgende lijn. De Wijn verraste N. Visser met een merkwaardige opening en won. Bijwaard kreeg tegen Balder een schijfvoorsprong en zette dit voordeel handig in winst om. De gedetailleerde uitslagen luiden. H. de JongP. Booy 20 M. HemelsL. Verver 20 J. Mekken—N. Oud 0—2 G. WoonijkM. Oud 11 J. SchuitN. Riebeek 02 J. Jorna—N. Lengers 20 C. Balder-C. Bijwaard 0—2 M. Langras Sr.-W. Ranzijn 20 N. VisserP. de Wijn 02 T. KornM. A. Langras 02 J. C. Witte—A. Telleman 2—0 ALKMAAR - De laatste toneel avond, die de R.K. Toneelver eniging Dindua Zondagavond een goed gevuld Gulden Vlies bood, was gewijd aan 'n geesti ge en spannende detective-ge schiedenis „Een bruid kwam of bezoek", een stuk met een aar dig gegeven, de verijdeling van een juwelenroof door een op originele wijze vermomde vtou- i welijke detective. In de woning van twee vrijge- I zeilen, de een 'n verzamelaar van I robijnen, de ander een liefhebber van de studie van spinnen en kwallen, duikt op een avond een i meisje in bruidtoilet op, dat voorgeeft voor haar bruidegom op de loop te zijn. Voor de tante der broers een welkome kans om een der heren „aan de vrouw" te I brengen. Die kans schijnt te ke ren als het meisje, na het bezoek i van een detèctive, verdacht wordt DAMKAMPIOENSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER ALKMAAR. In Café Haring werden Zaterdag j.l. de wedstrij den om het persoonlijk damkam pioenschap van Noordh. Noorder kwartier voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: Th. de HaasP. Beers 2 Fr. Slot—J. Schuit 2—0 C. DijkerN. Riebeek 11 H. de Jong—M. Oud 2—0 Eerste klasse: L. Verver—D. Stam 20 M. Langras Jr.—J. Jorna 2—0 L. v. Leeuwen—J. Mekken 0—2 Beers, die zich in dit tournooi weer de sterkste dammer van de kop van Nöord-Holland toonde, bereikte tegen zijn clubgenoot De Haas een overmachts-eindspel cn won. De jeugdkampioen van N.-H. Noorderkwartier, Fr. Slot, verdrong Schuit van het centrum en brak door naar dam, waarna de winst verzekerd was. Dijker en Riebeek zagen in hun eindspel niets meer dan remise. De Jong, trachtend zich alsnog van degra datie te redden, nam zijn kans waar en won van M. Oud. In de eerste klasse nam de jeugdige M. J. Langras de boven ste plaats in door de heer Jorna het slachtoffer te laten worden van een damslag. Verver liet in het voor hem gunstig eindspel geen steek vallen en behaalde 'n mooie tempowinst. Mekken won van v. Leeuwen door schijfwinat uit een eenvoudige openingsslag- De stand is thans: Hoofdklasse: van diefstal. De ontknoping brengt de butler James als de juwelen- dief naar voren en de plannen j van de ondernemende tante vin den toch uitvoering. Er werd door Dindua op ver dienstelijke wijze gespeeld en de nieuwe reprisseur, A. Sehmeddes, heeft uit het stuk gehaald, wat er in zat. H. Dekkinga speelde met Toon Buissink, die als gast uit Cantecleer de gelederen v. d. troep versterkte, op vlotte wijze de rol van Mortimer Travers, de rijke vrijgezel. Buissink speelde zijn rol van droge tot verliefde vrijgezel kostelijk. Aardig was ook de opvatting, die A. v. Et- tinger van haar goed gespeelde rol van de tante had. De rol van butler James werd door N. Jon ker correct gebracht, evenals mej. J. Ooteman, die een vlotte gedien stige te zien gaf. Alleen was het ons een raadsel waarom zij het hele stuk door met een feestneus moest lopen. Uitstekend was Wiesje Blom in de rol van indrinester-detective. Zij bracht die moeilijke rol op een aanvaardbare wijze en verzorgd tot in alle details. De bijrollen gingen R. Mosch als Pelham, T. Kuyt als agent, wat ouderwets van opvatting, en P. Kingma als inspecteur goed af. Mej. Bakker als de heloster Miss Sandros was wat stijfjes. Al met al een uitvoering waaraan de vele vrienden van Dindua veel genoe gen hebben beleefd. De avond werd o.a. bijgewoond door de Hoogeerw. Deken en verschillende heren geestelijken. Na afloop was er een verloting gevolgd door een gezellig samen zijn. P. Beers 8 4 2 0 10 Fr. Slot 2 4 0 8 N. Riebeek 6 1 5 0 7 J. Schuit 6 2 2 2 6 C. Dijker 6 1 4 1 6 H. de Jong 6 2 1 3 5 Th. de Haas 6 0 3 3 3 M. Oud 6 0 3 3 3 Eerste klasse; M. Langras Jr. 6 4 0 2 8 J. Jorna 6 2 3 1 7 L. Verver 6 3 1 2 7 J. Mekken 6 1 4 1 6 W. Tesselaar 5 2 1 2 5 L. v. Leeuwen 6 2 1 3 5 L. Schouten 5 0 4 1 4 D. Stam 6 0 4 2 4 De Fancy-Fair voor de RKAFC is voorbij en naar het comité ons mededeeldej hebben de resultaten aan de verwachtingen beant woord. Ter zijner tijd hopen wij daarover nadere mededelingen te kunnen doen. Het staat nu wel vast: de RK HFC-Jeugdbewe- ging kan weer voort! De belangstelling en de re- sulaten van de laatste avond overtroffen die van de eerste avond. Het was van 7 tot 11 uur heel druk op de Fancy-Fair. Aan 't slot van de avond spra ken de voorzitter van het comité en de wnd. voorzitter van RKAFC woorden van dank, aan allen die tot het welslagen hadden mede gewerkt en aan Katholiek Alk maar, dat zich niet onbetuigd had gelaten. Onder grote belangstelling werd de trekking van de verloting ge houden, ten overstaan van het Fancy-Eair-Comité. De algemeen sportadviseur trok de prijzen: Deze vielen;,als volgt: le pr. Herenregenjas no. 3504; 2e pr. paar voetbalschoenen no, 2017; 3e pr. rijwiellantaarn no. 315; 4e pr. avondtasje no. 220; 5e pr. R.K. Handbalclub A.O.C. ALKMAAR. Met een klein puntenverschil is het 2e elftal Zondag ten onder gegaan. Adel- bert toonde zich vooral in de le helft een felle tegenstandster, die de keepster van A.O.G. wel zwaar op de proef stelde. Maar het was voor de rust met de verdediging niet helemaal in orde. Gelukkig werd de fout hersteld in de 2e helft. Door het behoorlijk samen spel van de tegenpartij kwam Adelbert aan haar enigste doel punt, waar echter een buitenspel luchtje aan kleefde. Na de rust was het spelbeeld anders. On danks het harde' werken van de voorhoede kon A.O.G. niet tot de gelijkmaker komen. En het was dan ook Adelbert, die de beide punten thuis hield. De eindstand was 10. Alkmaar. Alle secretarissen van alle verenigingen hebben van de kansel in de drie paro chiekerken het verzoek verno men, om de namen en adressen van het bestuur hunner vereni ging op te geven aan de pas- toriën. Dat verzoek werd gedaan in verband met de parochiële gidsen, die door de uitgeverij Kinheim binnenkort zullen wor den uitgegeven. Naar mij van de meest-bevoegde zijde werd me degedeeld, hebben 15 van de 80 Alkmaarse (Secretarissen aan deze oproep gehoor gegeven. In overleg met het Koepelcomité doe ik bij deze een dringend be roep op U allen, om deze on derneming te doen slagen. De indertijd uitgegeven gids is to taal verouderd. Het is zeer ge wenst, dat in deze nieuwe uit gave alle adressen van de be stuursleden van onze talrijke verenigingen voorkomen. Dan kan de parochiële gids het con tact tussen de verenigingen, (vooral tussen de stands- en vakorganisaties) bevorderen; dan komen convocaties voor gezamen lijke bijeenkomsten ter juister plaatse; dan is tante Post tevre den en last not least dan kunnen de parochianen tenmin ste weten, waar zij zich moeten melden voor hun organisatie. Zowel de uitgever als de Z. E. Heren pastoors hebben toegezegd dat het sociale gedeelte niet stiefmoederlijk zat worden be handeld. Elke secretaris, die zijn vereniging vermeld wil zien, geve nu binnen een week de adressen op aan een der pasto rieën, of aan de secretaris van 't Koepelcomité, J. Baart de la Faille, Lyceumstraat 29. of aan ondergetekende, Emmastraat 10 Alkmaar. Elk ontbrekend adres vermindert de waarde van deze gidsen. F. Holthuizen, alg. adviseur. bridgebloc in étui no. 1791. 6e pr. haarborstel na. 1809; 7e pr. lede ren étui no. 571; 8e pr. roulette spel no. 1313; 9e pr. schelpen popje nr. 1649; 10e pr. dominospel no. 2446; He pr. vijf pakjes siga retten no. 270: 12e tot en met 16e pr. jamlepel de nrs. 1528; 2867; 2090; 1378 en 1630; 17e pr. porte feuille no. 2153; 18e pr. idem no. 374. De meeste prijzen werden reeds ter plaatse in ontvangst genomen. Vermelden we nog, dat alle 4000 loten waren uitverkocht. HEDEN OUDERAVOND GIDSEN ST. LAURENTIUS ALKMAAR De kafoouter- groep en de gidsen van St. Lau- rentius zullen Dinsdag 3 en Woensdag 4 April een ouder avond houden voor de ouders van hun leden en voor andere belangstellenden. Het ligt in de bedoeling om iets van him werk program in zang, dans en toneel uit te beelden, zodat men een goed beeld zal krijgen van wat daar te doen is. Wij hopen dat de zaal van het jeugdhuis in de Nieuwstraat 30 te klein zal zijp! Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Geer- truida A. dochter van M. Mans handen en M. Duin; Cornelia M. C. dochter van C. J. Lakeman en M. Bakker; Derk J. zn. van D. J. Woldendorp era P. E. H. van Gij- sen' Johannes F. D. zoon van G. A. J. Vader en J. J. Nelissen. Overleden: Dina de Graef oud 56 jr. geh. met H. J. van Tol. Bewusteloos neergevallen ALKMAAR Een man die gisteren omstreeks half vier op de Kennemerstraatweg nabij de Blekerslaan liep, werd onwel, viel op het trottoir en bleef bui ten bewustzijn liggen. Juist pas seerde dokter Degenaar Sr. die hem onderzocht en naar het Cen traal Ziekenhuis liet vervoeren. Bromfietser gewond ALKMAAR Om vijf uur gistermiddag reed een brom fiets over de Langestraat in de richting van het Kerkplein. De bestuurder verleemde geen voor rang aan een bestelauto welke kwgm uit de richting St. Lau- rensstraat. De bromfiets botste tegen de bestelwagen aan de bestuurder kwam te vallen en liep een wonde op boven het linkeroog. Op het politiebureau werd hij verbonden. De brom fiets wérd ernstig beschadigd en de bestelauto liep lichte bescha diging op. HANDBAL D.1,.0. kampioen van Kennemerland BERGEN. In een sparinende wedstrijd tegen H.S.V. uit Heiloo welke met 70 werd gewonnen, heeft zij het kampioenschap be haald. Het spel verliep zeer vlot en er werd met veel interesse ge speeld. Voor de rust had H.S.V. de wind- in de rug doch liet haar kansen geheel onbenut; integen deel, D.I.O. nam haar kans waar en scoorde het eerste doelpunt. Na de rust zette D.I.O. er de gang in en scoorde de midvoor nog even 5 van de 7 punten, waarbij de tegenpartij door het accurate keepwerk van D.I.O. geen kans meer zag nog haar krachten te doen gelden. Als bijzonderheid kan worden aangetipt dat zij alle elf gespeel de wedstrijden hebben gewonnen. Thans liggen er nog 3 wedstrij den voor de boeg, die zij, hoewel onafhankelijk van kampioenschap nog gaarne willen winnen. Een welverdiende pluim voor deze nog jonge vereniging die ondanks zijn vele organisatorische moeilijkheden het tot zo'n pres tatie heeft kunnen brengen. Men verzocht ons mede te de len dat de training deze week op Woensdagavond is. Kafh. Vrouwenbeweging LIMMEN. Donderdag a.s. 5 April zal de Kath. Vrouwenbe weging ln Café De Swart, haar jaarlijkse feestavond houden. Deze avond zal tevens de slui tingsavond zijn van het winter- programma. Het bestuur rekent er op dat alle leden op deze avond aanwezig zullen zijn. ALKMAAR - Zoals wij giste ren reeds schreven, heeft DAW ook in de derde ronde van de Kringzwemcompetitie een uit stekend resultaat behaald. Voor al natuurlijk door de zeer mooie resultaten van Ad Boxem, maar tevens doordat andere, minder prominente krachten het tot be vredigende, soms zelfs tot uit stekende resultaten wisten te brengen. Vijf DAW-meisjes eindigden op de eerste 5 plaatsen bij de 50 m. schoolslag. G. Molenaar won in de goede tijd van 41.4, gevolgd door G. de Waard in 41,8 en L. Spie renburg in 41.9, G. Stadegaard werd 4e in 43.- en G. Gloeek 5e in 44.8. In de schaduw van de snelle Boxem die de pracht tijd van 58.9 maakte streden A. Slikker van DAW en A. Bijkerk van Den Helder Comb, om de tweede en derde plaats. Slikker won met handslag: 1.04.9 tegen 1.05. H. de Jong van DAW wérd goede vier de in 1.07.-, een persoonlijk re cord. Drie DAW-ploegen eindigden op de eerste drie plaatsen op het nummer 3 x 100 m. wisselslag da mes. DAW I met G. de Waard, J. Piersma en T. Tenkink verbeter de het Krlngreeord en bracht het op 4,16.7, DAW II bleef er met 4.21.2 eveneens onder. DAW III maakte 4.24.9. Nerus eindigde op dê vierde plaats in 4.36.-. S. Teeling van Nereus won de 50 m. schoolslag jongens in 40.4 gevolgd door G. v. Koningstein van Den Heidér in 41.3 en F. Biel- feldt van DAW in 41.4. Het volgende Kringrecord sneu velde door toedoen van de DAW- meisjes op de 5 x 50 m. vrije slag estafette. L. Spierenburg, T. Schats, H. Ouwehand, G. de Waard en T. Tenkink zwommen razend snel en maakten 2.50,1, wat neerkomt" op een gemiddelde van 34.-! De tweede ploeg van DAW die met 3.12.- op de tweede plaats geëindigd zou zijn werd ge- disgualiflceerd. Nu bezette Nep- tunus I deze plaats in 318.6, Het wordt haast eentonig maar op de 3 x 100 m. wisselslag esta fette heren vestigde DAW een nieuw Kringrecord in de Natio nale tijd van 3.33.6: Een jaar ge leden zou dit een Nederlands record betekend hebben. Slikker startte op de rugslag tegen de snelle Bijkerk van Den Helder. Hij kwam iets achter doch wist deze achterstand weer ge deeltelijk in te lopen. H. de Jong vlinderde de volgende 100 m. en kwam iets voor te liggen, waarna Boxem de DAW-zege veilig stelde. Den Helder Comb, maakte 3.46.6. Nereus en Neptunus streden zij aan zij om de 3e en 4e plaats. Laatstgenoemde ploeg won, zij het met slechts 0.1 sec. verschil in 3.50.-. De 100 m. vrije slag dames werd gewonnen door mej. E. de Boer van Neptunus in de prima tijd van 1.14.9. T. Tenkink van DAW volgde haar, in een ander serie zwemmend, op de voet met 1.15.-. De volgende DAW-sters werd resp. 3e, 4e en 5e: G. de Waard in 1.15.6, H. Ouwehand in 1.15.9 en T. Schats in 1.17.4. Bij de 5 x 50 m vrije slag esta fette jongens nam DAW al spoe dig de leiding om die niet meer af te staan. Luinge, Bielfeldt, Nierop Groot, Janssen en Besse maakten 2.49.6, Nerus werd 2de in 2.57.8 en Den Helder Comb. 3e in 3.01.8. Na de zwemnummers gaven acht DAW meisjes onder leiding van de heer G. Afink een demon stratie kunstzwemmen op de maat van muziek, welke zeer goed slaagde. Wij hopen, dat deze tak van sport verder tot ontwikkeling zal komen, juist omdat de niet- wedstrijdzwemsters hier volledig aan mee kunnen doen, Het eerste zevental van DAW speelde tot slot een wedstrijd te gen de Bruinvissen en won deze ontmoeting met groot verschil. Voor de aanvang van de wedstrijd werd het zevental op bescheiden schaal gehuldigd voor het behalen van het kampioenschap van de Kring. Aan de aanvoerder wer den bloemen in de verenigings- kleuren overhandigd, De zwemcommissio van de Kring, die deze wedstrijden orga niseert, kan met tevredfenheid te rugzien. Deze competitie is weer een volledig succes geworden: het heeft ook de mindere goden in de gelegenheid gesteld op wedstrij den uit te komen, terwijl de be tere zwemmers door een verzwa ring van het programma, in de gelegenheid gesteld werden zich op een hoger niveau te plaatsen. Gevonden en verloren AKERSLOOT. Dezer dagen is alhier een gouden dameshor loge verloren; er werden gevon den een hoofddoek en een lede ren dameshandschoen. Inlichtin gen te bekomen bij de postcom- mandant der Rijkspolitie. Verkenners-ouderavond BERGEN. Met een dave rende ,,jell" van yah-la-hi, en een eensluidend: „Akela wü doen ons best", werd de ouderavond van de St. Lambertusgroep geopend, na een korte inleiding van de aalmoezenier, kap. Wanna, die er op wees dat het niet alleen vol doende was dat de jongens welp en verkenner waren, doch dat vooral het contact tussen leiding en ouders van niet te onderschat ten belang is. Na de opening met gebed en de voorlezing van de verkennerswet door Hopma H. Huyben nam het bont gevarieer de programma een aanvang. Het spel der welpen in de jungle en het kampleven der verkenners werd op vlotte wijze uitgebeeld. Vooral ontbrak de vrolijke noot niet bij het ontwaken van het verkennerskamp en de zeer goed uitgebeelde melodraak, „de talis man". De leiders en leidsters kunnen met genoegen op deze avond terug zien. „Vlammende wieken" BERGEN. Dit prachtige Bra bantse toneelstuk, een spel van het land, wordt a.s. Donderdag in de Rustende Jager door de toneelver. St. Jan opgevoerd. Ge zien het succes van de vorige ke ren .belooft dit wederom een prachtige avond te worden. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I te Dg Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond IETS ZACHTER Aanvankelijk opklaringen, maar later weer toene mende bewolking met plaatselijk enige regen. Matige, later vrij krach tige wind tussen West en Zuid. Morgen overdag iels zachter dan vandaag. VRONE-WIERINGERWAARD VOOR ZONDAG INGELAST De wedstrijd VroneWieringer- waard, die aanvankelijk voor j.l. Zondag was vastgesteld, wordt thans a.s. Zondag gespeeld. Aldus de officiële mededelingen van de K.N.V.B. in de Sportkroniek. Pachtprijzen moeten omhoog In het verslag van de vergade ring van de kring Alkmaar van de L.T.B. komt een onjuistheid voor, welke rechtzetting behoeft. Daar staat vermeld, dat het bestuursvoorstel tot verhoging van de pachtprijzen werd ver worpen. Zoals ook uit de kop „Pachtprijzen moeten omhoog" bleek, moet dit natuurlijk zijn: „aangenomen". Voor de honderden bezoek sters van Worm's modeshow in het Gulden Vlies te Alkmaar, be gon de week goed. Zij immers weten nu wat de zomermode 1951 ons voorschrijft en waar mede wij toch, o zo graag mee doen, als het enigszins kan. Het prettige nu was, dat deze show bewees dat het kan. De prijzen vielen mee. Behalve met de vele fraaie klassieke Bleyle-modellen, waar van de Firma Worm in dit dis trict de alléénverkoop heeft, kon mem kennismaken met hetgeen de Zwitserse, Franse en Engelse modekoningen voor ons hebben uitgedacht! Maar ook de Neder landse haute-confectie-couture heeft bewezen, dat wij, bewoon sters van dit koude natte landje, niet zo heel ver behoeven te gaan om modieus en smaakvol gekleed te gaan. Met enkele luchtige peignoirs van Engelse katoen opende deze show. Bij de mantelpakjes is het dit jaar, naast het altijd klas sieke tailleur, de „young timer", dip opgang maakt; eeji strak rokje, dat nog extra wordt ge accentueerd door het wijde losse jasje, dat hierop wordt gedra- f;en, luistert naar deze toepasse- ijkè Engelse benaming. De kraag is lang, zodat de korte revers lager vallen dan normaal, het geen het geheel iets pittigs geeft. Een uitgesproken vrouwelijk ca chet geeft de ..young timer". Ook bij de japonnetjes zien wij veel strakke rokjes naast de enkele wijde ruime rok. De mouwtjes zijn zeer kort, aangeknipt en af gewerkt met een manchetje. Zeer eenvoudige modellen, waar bij alleen de coupe verraadt, dat hun afkomst niet zo eenvoudig is. Immers ook deze japonnetjes zijn over het algemeen ontspro ten aan het brein van het mode- scheppend buitenland. Bp de mantels, klassieke tail leurs, soms met fluwelen kraag je, veel swaggers. Iets nieuws bij de swaggers zijn de stola's (éven teruggeslagen voorpanden) gecombineerd in de regel met een aangeknipte wijde mouw, met manchet. Zeer gedurfde En gelse ruiten zager» wij in dit genre mantels. Oud-rose, geel, grijs en zwart zijn de voornaamste modekleu ren voor het komende seizoen. Daarnaast handhaaft marine blauw. gecombineerd met wit zich eveneens. Naast veel En gelse katoen een zeer prettige dracht, zagen wij de zuiverste zijde verwerkt. Doch ook het be schaafde shantung en ottawa- zijde, de luchtige georgette en de warme tricotstoffen waren ver werkt tot verfijnde creaties. Een stof, die wü nog niet ken den, ontlokte applaus Het tis „chinz", een glanzende plastic- aandoende stof, welke in fraaie, kleurig-gebloemde dessins tot fleurige zomerjurkjes was ver werkt. Een grappig intermezzo vorm de de strandmode. Een drie kwartbroek, geïnspireerd op Marken en Voiendam, dus bal- lonvormig gecombineerd met een strak bovenlijfje, deed ons werkelijk zier» naar de voeten van de manneauin om de klom pen te ontdekken, die hierbij Voortaan één melkboer TUITJENHORN Door onder handse verkoop is de heer Corn- Glas te Kalverdijk eigenaar ge worden van de melkzaak van de heer Jac. Blokdijk. Het wordt dus nu weer zoa^s vroeger één melkboer voor het gehele rayon. Mustek en toneel St. Hildegardis TUITJENHORN St. Hilde- gardis gaf een tweetal zeer ge slaagde uitvoeringen. De zaal was belde avondicn druk bezet en de aanwezigen hebben uitermate ge noten. Het muzikale gedeelte werd onder leiding van de direc teur Jac. S. den Das ingezet met de mars „Appèl aux Trompettes" van A. Nelj, gevolgd door de Suite „Watermuziek" van G. F. Höndel, terwijl het eerste gedeel te werd besloten met hef won derschone „Flnlandia" een sym- phonisch gedicht van Jean Sibe lius. Het tweede deel werd be gonnen met Valse Triste van Si belius. Daarna volgden fragmen ten uit werken van Tschaikows- ky in een arr, ran A. Meijns en de mars „Lijnwood" van J- Ord. Hunre. De toneelclub „Vondel" speelde hierna meesterlijk'n twee acter van Peter van Molenbeke getiteld „De boksende Kange- roe." Jaap van Baar verzorgde de regie en grime. De toneelaan- kleding was goed verzorgd. echter gelukkig niet behoeven te worden gedragen! Tot slot van deze uitstekend verzorgde show meer dan 90 modellen welke vooral door de medewerking van de Fa. Nuy- ens (bloemen), Maseé (tapijten) en Rivoli (byouteriën en hand tassen) af was, werden avond toiletten getoond, die de vele aanwezigen verrukte uitroepen ontlokten. Een creatie in zilver lamé uitgevoerd, was hier naar onze mening de kroon op het werk. De parel in deze kroon vormde echter dg bruid met de beide bruidsmeisjes, waarmede deze show uit ons midden „weg- schreed" en ons weer heel pro zaïsch deed zoeken naar ons gar derobenummertje. C. v. L. Geslaagd HEILOO Mej- J. Wasserval is geslaagd als verpleegster en is als zodanig in dienst getreden in Duin en Bosch te Gastricum. COMITÉ TOT VIERING VAN NATIONALE EN ORANJEFEESTEN HEILOO Het comité tot vie ring van de a.s- festiviteiten op 30 April, 4 en 5 Mei, heeft grootse plannen. Er is door het comité, dat is samengesteld uit de heren van Riet, voorz., K. Helder, secre taris, J. Wassenaar, penn., H. Pel en Herm. Groot, leden een programma in elkaar gesteld, dat vooral voor het deel, dat de jeugd betreft, weer veel geld zal eisen. Op 30 April, de verjaardag van H. M. de Koningin, zijn er aar dige film-, goochel- en poppen kastvoorstellingen gorganiseerd. Plm. 1600 kinderen zullen daarbij zijn. Tevens worden al deze kin deren getracteerd. Op 4 Mei zai 's avonds de dodenherdenking plaats vinden, terwijl op 5 Mei een bloemencorso wordt gehou den. De traditionele Ronde van Heiloo zal worden verlopenmis schien een ruiterdemonstratie ge organiseerd en 's avonds zal er voor de jongeren een bal-avond worden gehouden in de Rustende Jager en voor diegenen, die daar voor interesse hebben en dat waren er vorig jaar veren een cabaretavond m de aula van de St. Will ibrordusstich ting, waar zal optreden het cabaretgezel schap De Drie Musketiers uit Oostzaan en de goochelaar Nien- huls uit Heiloo. Het belooft een buitengewoon goede avond te worden. Dit kost natuurlijk veel geld en ten bate van dit doel zal deze week een huis-aan-huis col lecte worden gehouden, waarvan verwacht wordt, dat zaj zoveel zal opbrengen, dat alles wat het comité georganiseerd heeft, zal uitgevoerd kunnen worden. Men geve dus met milde hand! Aanbesteding OBDAM. Het schoolbestuur heeft aanbesteed een 4-klassige jongensschool met onderwijzers woning. Peperkamp, Alkmaar Huiberts, Spanbroek 92.900 „r_90.797 Kuin en Zoon, Opmeer f 88.800 - f 93.350 f 92.738 f 106.500 f 91.648 f 91.848 f 94.530 P. Klaver, Obdam P. Bijvoet, Obdam P. Borst, Obdam C. Mulder, Obdam G. Engel, Obdam C. Dingerdls, Alkmaar André Carrell bij „Sursum Corda" OUDORP. De gemengde zangvereniging „Sursum Corda" bestaat a.s. Zondag 8 April 5 jaar. Dit eerste lustrum wordt gevierd met een feestconcert. De dirigent Cas Himmelreich heeft hiervoor een aantrekkelijk programma sa mengesteld .waarin liederen uit alle tijdperken te beluisteren zul len zijn. Afwisselend met het koor, zal de bekende sopraan zangeres Bep van der Hurk enige soli zingen. Na de pauze is het woord aan het Nederlands Caba ret o.l.v. André Carrell. We hopen dat zeer velen 't eerste lustrum van „Sursum Corda" zullen mee vieren. Plaatsbespreking a.s. Zondag van 8.309.30 en van 11.3012.30 uur, zover nog plaat sen beschikbaar 's avonds aan de zaal, aanvang 19.30 uur. Schaken EGMOND AAN ZEE De schaakuitslagen van de laatste twee clubcompetitiewedstrijden van de schaakvereniging „De Eg- monden" luiden; J. de WaalK. Stiemer J. KoopmanA. Holtes P. Zijp—A. Roozing P. ManteJ. Stikvoort J. ZijpR. Copier R. CopierJ. Zijp J. KoopmanR. Copier R. Copier—J. Koopman J. StikvoortJ. van Don 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 1—0 1—P 0—1 O—l

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2