Jonge regering overleefde debat over loon- en prijspolitiek Motie-Nederhorst ingetrokken Voor een kwart van onze export valt bet afzetgebied weg Boden Spaak en Pierlot collaboratie aan? EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Even 'n ordertje noteren....1 Sentiment terzijde Van twee moties-Andriessen werd één aangenomen Bende-activiteit bij Bandung Die detective verhalen toch Kroniek en Kritiek Catastrophe voor de deur ah O.E.ESaeen raad weet Von Falkenhausen beschuldigt Een Prins als handelsreiziger Gromyko kwam met een nieuw voorstel Laatste groenten over de arens Om ex-„Tjerk" in bedrijf te houden Nieuw Abonnementsprijs 5,30 per kwartaal, t 1.77 per mnd„ inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per ni.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m„ minimum f 4. familieberichten 20 ct.. resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (V ondel A S H VA/V HEDEN n Pag. 3 Donderdag 5 April 1951 46e Jaargang No. 12135 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, tel, 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 52. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat S2, teL 459 K 2240 EEN VERSTANDIG, maar ook gevaarlijk woord, heeft minister van den Brink gesproken bij het debat naar aanleiding van de interpellatie-Nederhorst over de loon- en prijzenpolitiek van de regering. Hij zei, dat men bij de beoordeling van deze aangelegen heid „alle sentimenten terzijde moet stellen". Dat lijkt ons een juist woord, voor zover het wil zeggen, dat men zaken als deze vooral met verstand moet behandelen. Wanneer men zich (al te veel) door zijn gevoel laat leiden, zoals sommige sprekers voor de radio, dan kan men /el verwachtingen wekken, maar be vordert men geen verantwoord politiek beleid! Het wil ons voorkomen, dat wat de ministers Drees, v. d. Brink en Mansholt gezegd hebben, om het regeringsbeleid inzake de nieuwe economische politiek te verdedigen, goed hout sneed over het algemeen. Wij hebben de onvermijdelijke prijsstijgingen ge had, gevolgd door een nieuwe loonronde van vijf procent. Er zal daarnaast nog wel ongeveer vijf procent „versoberd" moeten wor den. De verwachtingen op dit punt blijven altijd nog al wat speculatief, het niet te compen seren deel der prijsstijgingen zal hier tot verminderde uitgaven moeten dringen. Ook op dit punt geldt: sentiment terzijde. Maar, de regering zal natuurlijk ook niet zonder aandoenlijkheid dit prijsverloop mogen aanzien. Zij zal het uitblijven van verdere loonsverhogingen moeten „com penseren" door een doeltreffend toezicht op de prijzen. Wij zullen eens nader moeten bezien wat het gevolg van dat toezicht eventueel zal moeten zijn! In het verstandige woord, dat bedoelt, (demagogische) gevoe ligheden te vermijden, zit echter, als het verkeerd wordt uitgelegd of verkeerd wordt „gehanteerd ook een gevaar. Ook de speculan ten, die zich met name in de sui keraffaire van een slechte kant hebben laten zien, voeren de leuze: „sentiment terzijde", en met hen verklaren wij ons net zo min accoord als de regering dat zal doen. En sentiment ter zijde denkt de regering ook, als zij de winsten van de winkeliers en de ondernemers aan banden legt. Deze correctie op de theore tisch gewenste „vrije prijsvor ming" is natuurlijk, als aanvul ling op de loonbeheersing, onver mijdelijk, maar ook hier zal „toezicht" nodig zijn, om te ver mijden, dat de fouten gemaakt worden, welke ambtelijk gemak kelijk worden begaan en welke in het verleden op dit gebied gemaakt zijn. Sentiment terzijde, en de regering verbiedt het doorbereke nen van de jongste loonronde in de prijzen. Dit is eveneens onver mijdelijk en maakt een einde aan de speculaties van hen, die de loonpolitiek van de regering cri- tiseerden, „omdat de doorbere kening de prijzen weer zou doen stijgen". Maar als men dan maar begrijpt, dat dit niet-doorbereke- nen een offer betekent voor de kleinhandel, welk offer in vele gevallen ook zwaar, vaak zelfs te zwaar is, vooral voor de kleine winkeliers, waarvoor van de zijde der K.V.P. terecht de aandacht is gevraagd. En dan: sentiment terzijde, dat is blijkbaar ook de wapenspreuk van de overheid ,die een negental maatregelen op belastinggebied aankondigt, waarvan zij 245 mil- lioen gulden opbrengst verwacht en waardoor de „sterke schou ders" weer zwaarder worden be last, terwijl het nauwelijks een jaar geleden is, dat minister Lief- tinck moest verklaren, dat de be lastingen het plafond al hadden bereikt. Ook dit zal intussen on vermijdelijk zijn, het maakt deel uit van het algemene plan der regering, om de noodzakelijke en onafwijsbare lasten zo rechtvaar dig mogelijk te verdelen. ,Dat daarbij niet te veel reke ning gehouden kan worden met overwegingen, die vooral op ge voeligheden ziin gebaseerd, kun nen wij volledig begrijpen. Maar men moet er dan toch ook reke ning mee houden, dat de deugd Van rechtvaardigheid wel iets te maken heeft met die gezonde gevoelens, die niet gemist kun nen worden, als het beleid van de overheid vrij wil blijven van de beschuldiging, dat het onaan doenlijk zou zijn! ANTI-TABAK Dc Nederlandse anti-tabak- stiohting heeft zich met een adres jot de ministerraad gericht, waar in zij verzoekt nader te overwe gen, of het officieel deelnemen aan het internationaal tabakcon- gres dat September o.a. te A'dam wordt gehouden wel is in het welbegrepen belang van het Ne derlandse volk als geheeL (Van onze parlementaire redacteur) Het Tweede Kamerdebat over de loon- en prijspolitiek vond gistermiddag zijn einde in de stemming over een viertal moties. De belangrijkste motie, die van de heer Nederhorst (P.v.d.A.) en waarin werd aangedrongen op „een doeltreffend stelsel van prijsbeheersing" was daarvoor reeds door de voorsteller inge trokken. De heer Nederhorst wees er hierbij op, dat uit het antwoord van de regering gebleken was, dat zij de motie niet uitvoerbaar achtte. Bij aanvaarding zou de motie dus naar zijn mening aan haar doel voorbij schieten. De voorsteller bleef er intussen van overtuigd, dat de tijd voor zijn standpunt zou werken. Deze motivering van de terug tocht was maar erg zwak. Aan nemende, dat de motie was aan vaard, hoewel hierop geen kans bestond, zou zij immers zeker niet aan haar doel zijn voorbij geschoten. In dat geval was er een meerderheid geweest voor een nieuwe regering, die de motie wel uitvoerbaar achtte. De P.v. d.A. wilde het echter kennelijk niet op een botsing met de rege ring laten aankomen, maar waar dit blijkbaar toch van tevoren vaststond, had zij dan ook beter gedaan de zaken niet zo scherp te stellen. Mocht het de bedoe ling zijn om op deze wijze tegen de communisten te concurreren, dan doen aanvallen met een der gelijke terugtocht zelfs meer kwaad dan goed. Van de moties, die in stem ming kwamen, werd er slechts één met 78 tegen 7 stemmen aan genomen. Het was de motie- Andriessen (K.V.P.), waarin er van wordt uitgegaan, dat een offer van 5 pet. zal moeten wor den gebracht, maar waarin te vens wordt vastgesteld, dat uit het tot nu toe gevoerde overleg nog niet de zekerheid is verkre gen, dat dit offer ook inderdaad tot 5 pet. beperkt zal blijven. In verband hiermede wordt de rege ring uitgenodigd om ook deze vraag in het nieuwe overleg met de St.v.d.A. te betrekken. Tegen deze motie stemden de commu nisten en de heer Gerbrandy (A.R.). Groter offer De in deze motie vervatte vraag is tijdens het debat over en weer besproken, zonder dat duidelijk kwam vast te staan wat de rege ring nu eigenlijk van plan is. De Vakcentralen staan, zoals bekend, op het standpunt, dat in verband met te verwachten nieuwe prijs stijgingen de loonsverhoging van 5 pet. zal oplopen tot 7 a 8 pet. In dit geval zou dus een groter offer gebracht worden dan de regering zegt nodig te achten. Het ging er in dit debat nu om van de regering de toezeg ging te verkrijgen, dat zij zich bereid verklaarde om ook hier over nieuw overleg te plegen, hetgeen dus ook de mogelijkheid insluit, dat alsnog een correctie op de nieuwe loonronde zal wor den toegepast, of dat mét andere Uit Bandung wordt vernomen, dat een bende van ongeveer 200 man twee kampongs in de dessa Tjililin „bezetten". Deze dessa ligt in hetzelfde gebied bij de weg Bandung-Djakarta, waar reeds eerder incidenten gemeld werden. Bendeleden deelden mede, dat zij het hele district van Tjililin wil den bezetten. Maatregelen wor den getroffen tot evacuatie van de bevolking. middelen het offer tot 5 procent wordt beperkt. Deze middag had de minister-president wel de ver zekering gegeven, dat de rege ring bereid was te spreken over de vraag welke consequenties verdere prijsstijgingen zouden hebben, maar hij voegde hieraan toe, dat zulks niet insloot, dat een correctie nü zou moeten plaats vinden. Onder deze om standigheden bleef de uitspraak, die de heer Andriessen van de Kamer verkreeg, dus zeker van belang. (Vervolg op pag. 3) In de nacht van Zaterdag op Zondag werd het echtpaar M. aan de Grotestraat te Venray op geschrikt door gestommel op de verdieping gelijkvloers. De heer des huizes vermande zich, schoot in de kleren en trok op de in dringer af, terwijl zijn echtge note zich bij het raam posteerde en trachtte de buren te alarme ren. De heer M. kreeg contact met de insluiper en er speelden zich in het duister opwindende tonelen af, waarbij er van weers zijden zwaar met het lossen van revolverschoten werd gedreigd. De heer M. slaagde er tenslotte in de „vijand" te overrompelen en tot zijn grote verbazing bleek het zijn eigen zoon te zijn. Bij wijze van „Aprilgrap" had deze een inbraak geënsceneerd, zulks blijkbaar onder invloed van de detective-verhalen, die vader M. in zijn eigen boekhandel rijkelijk voorhanden heeft. Een maximum lading van 38 ton kan door de Globemaster C 124, het 4-motorige reuzen vrachtvliegtuig der Amerikaanse luchtmacht, vervoerd worden. Het toestel kan ook om gevormd worden tot „dubbeldekker", die plaats biedt aan 222 soldaten met volledige uitrusting. Een auto staat op het punt de romp van de Globemaster, die doet denken aan de opengesperde muil van een voorwereldlijk monster, binnen te rijden. „Indien de komende besprekingen over de Europese betalings unie te Parijs niet op zeer korte termijn een oplossing van de Duitse betalingsmoeilijkheden geven, dan gaan wij in Neder land een catastrofale Ontwikkeling tegemoet", aldus de mening in leidende Nederlandse bedrijfskringen. Aller hoop is gevestigd op het optreden van de ministers Stikker en van den Brink, die deze besprekingen Vrijdag in de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking O.E.S.A. als voorzitter en gedele geerde zullen meemaken. Voor Nederland staan hierbij alleen al voor de komende maan den tientallen millioenen guldens op het spel. Wij kunnen onze aan bederf onderhevige producten ais jonge groenten, boter, kaas, eie- In een interview met er/i correspondent van D.P.A. heeft gene raal von Falkenhausen een beschuldiging geuit, dat Spaak, de minister van buitenlandse zaken in oorlogstijd, en de Belgische premier Pierlot in 1940 de Duitse regering samenwerking aange boden zouden hebben en dat zij pas na een weigering van Duitsland naar Engeland uitgeweken waren. Von Falkenhausen zeide, dat hij deze kwestie bij een nieuwe behandeling van zijn zaak in België ter sprake zou hebben gebracht. Hij had „de volle waar heid" over de achtergronden van toen willen zeggen. Deze zou on aangenaam zijn geweest voor menig nog actief Belgisch poli ticus, aldus von Falkenhausen. De verklaringen van generaal von Falkenhausen, volgens welke Spaak en Pierlot reeds in 1940 President Peron van Argen tinië heeft Prins Bernhard der Nederlanden met het grootst mogelijke eerbetoon ontvangen. Voorafgegaan door motorrijders en huzaren in blauw-rode tunieken met gou den uitmonstering, vertrokken de Prins en zijn gevolg Woens dagochtend in rijtuigen uit het hotel. Langs de te volgen rou te stonden de Argentijnen reeds vroeg in de ochtend rijen dik. Gedurende de ge hele rit werd de Prins storm achtig toegejuicht. De verslaggever van het ANP heeft Woensdag een in terview gehad met Prins Bern hard na diens bezoek aan pre sident Peron. De Prins vertel de dat Peron buitengewoon veel belang bleek te stellen in goede samenwerking met Ne derland. Bij alle punten die de Prins aanroerde liet de Argen tijnse president onmiddellijk de betreffende minister komen m de zaak diepgaand te be spreken. Volgens Prins Bernhard was de president zeer gesteld op de komst van Nederlandse scheepsbouwtechnici. „Nog be langrijker echter was de op merking van de president, dat Argentinië graag de levering ziet van grote Nederlandse tankschepen", zei de Prins. Majoor Sonderman had een gesprek met de Argentijnse minister van Luchtvaart, waar bij het nieuwe „Fokker 14"- straallesvliegtuig ter sprake kwam. De minister deelde ma joor Sonderman mede dat in Argentinië met „Beechcraft"- vliegtuigen wordt geoefend. Hij verzoch: echter zo spoedig mogelijk gegevens over de ..Fokker 14" te ontvangen, op dat de mogelijkheden van dit toestel in Argentinië kunnen worden bestudeerd. zouden hebben aangeboden met de Duitsers samen te werken en de hierop volgende tegenspraak, worden door de Belgische pers druk besproken. Opmerkelijk is, dat alle kranten zich achter Spaak en Pierlot scharen. Zo schrijft „La Libre Belgique" ö.v., dat von Falkenhausen, indien hij geen nadere bewijzen kan aan voeren voor de zeer ernstige be schuldigingen, beter had gedaan te zwijgen en op de achtergrond te blijven. „Indien generaal von Falkenhausen gesproken heeft over een „aanbod tot collabora tie", aldus het blad, „dan komt deze uitdrukking niet overeen met de realiteit, in ieder geval niet met de historische waarheid, zoals wij die thans kennen". KINDERBIJSLAG KLEINE ZELFSTANDIGEN Het Tweede Kamer-lid de heer Hooy (K.V.P.) heeft een drietal amendementen ingediend op het wetsontwerp kinderbijslag kleine zelfstandigen. In het eerste amendement wordt voorgesteld, in art. 9, eer ste lid, het bedrag van de kin derbijslag te rekenen van het vierde kind beneden 16 jaar per das en per kind te verhogen van f 0.30 tot ƒ0.34., In het tweede amendement wordt voorgesteld, deze wet in werking te doen treden met in gang van 1 April 1951. In het derde stelt de heer Hooy voo, de wet te doen ver vallen na twee jaren in plaats van drie. ren, spek, haring en bloemen thans niet langer aan West-Duits- land kwijt. Indien men bedenkt, dat de Duitse markt tot dusver ruim een kwart van de totale Nederlandse export opnam, dan kan men nagaan, welke rampen dreigen. Berekend wordt, dat door 'iet sluiten van de Duitse grens alleen de tuinbouw reeds tot 1 Juni een verlies van dertig millioen gul den zal lijden. Het wegvallen van de export leidt tot vernietiging van maandenlang voorbereide producten, dus van kapitaal. Maar ook verwacht men een bin nenlandse ineenstorting van prij zen, evenals overstroming van andere markten en prijsval daar. Men ziet in bedrijfskringen het spook van faillissementen en werkloosheid in de agrarische sector reeds opdoemen en daar mee gepaard gaande steunuitke ringen. Een van de zeer belangrijke vragen, die men zich in bedrijfs kringen stelt, is hoe de thans bestaande situatie zich in het tekort op de Nederlandse beta lingsbalans zal weerspiegelen. Men acht het niet uitgesloten, dat dit tekort bij voortduring van de West-Duitse importstop van de geraamde anderhalf milliard tot minstens twee milliard zal stij gen. De plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier zijn Woensdag weer bijeen geweest. Na afloop deelde een Russische woordvoer der de journalisten mede, dat Gromyko een nieuwe versie van het eerste punt van de voorge stelde Russische agenda voor de vier-minister-conferentie had in gediend. De nieuwe Russische tekst, be doeld als tegenvoorstel op de Maandag ingediende Westerse voorstellen, noemt de demilitari- •atie van Duitsland nog als eerste punt van de „oorzaken en ge volgen van de huidige interna tionale spanning in Europa". Het Westerse ontwerp noemt als eerste punt het vraagstuk van het bestaande peil van de bewa pening en de vermindering van de bewapening, en noemt daarna de Duitse demilitarisatie als tweede punt. Minister Peters beëdigd De nieuw-benoemde minister voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, ir. L. A. H. Peters, is gisteren door H.M. de Koningin ten paleize Soes-tdijk beëdigd. Gistermiddag om 13 uur zijn de laatste tuinbouwproducten voor export naar Duitsland gez veild. Het transport daarvan vond tot middernacht plaats. Nadien worden geen tuinbouwproducten meer naar Duitsland geleverd, voordat een redelijke nieuwe regeling zal zijn getroffen. Het ligt in de verwachting, dat ook de overige agrarische export in de maand April in ernstige mate zal gaan haperen. Voor en kele producten, o.a. voor boter, kaas, peulvruchten en cacaopoe der, staat de export naar West- Duitsland practisch reeds stil, terwijl de uitvoer van andere artikelen, o.a. spek, gezouten haring en sierteeltproducten, zeer aanzienlijk zal afnemen. nchorirhteP Blitar. DjakartaRotterdam, passeerde 3 April Perim. Mataram. RotterdamHol- landia, 3 April rede Bela- wan. Roma (rep.), DjakartaRot terdam, 8 April, 22 uur, te Rotterdam verwacht. Castelbianco (tr.), Djakar taAmsterdam, passeerde 3 April Minicoy. Johan van Oldenbarnevelt (emigr.) AmsterdamSid ney, 3 April 180 mijl N.O. Finisterre. Sibajak (rep.), Djakarta Rotterdam, 3 April 300 mijl W. Minicoy. Willem Barendsz (walvis vaarder), KaapstadAm sterdam, 3 April dwars Freetown. Indrapoera, DjakartaRot terdam, 3 April van Port- Said. AFSCHEID VAN GEVALLENEN Op het ereveid „Kembang Ku ning" in Surabaja hebben leden van de K.L. en het oud-KNIL Zondagochtend afscheid genomen van de 861 gevallenen, die zij daar achterlaten- Een groot aan tal Nederlandse autoriteiten heeft de plechtigheid bijgewoond. NEDERLANDSE MEDE WERKING GEVRAAGD De Indonesische regering heeft de Nederlandse regering verzocht mee te willen werken aan het be- drijfsgereedhouden van de „Gad- jah Mada", de voormalige torpe- dobootjager „Hr. Ms. Tjerk Hid des", die, zoals bekend, onlangs bij Madura op een zandbank is gelopen. Bij navraag in Den Haag werd het A.N.P. medegedeeld, dat de Nederlandse regering bereid is in missie-verband de nodige in structies te 'geven. Suikerdrama (Sm.) Het is eer» drama met de suiker en.met de be richten over de winsten, welke speculanten zouden hebben ge maakt. Vooral enkele ..progres sieve" bladen, welke in deze dingen ..hoge winsten door spe culanten" wel schijnen te kun nen gebruiken als agitatiemid del,. ziin zich te buiten gegaan aan enkele zeer rovale mede delingen. Er zou 5 millioen winst gemaakt zijn door de suiker speculanten. in de weken, voor afgaande aan het ingrijpen van de regering. Volgens minister Mansholt. die zelf eerst in een mededeling over ..winsten van speculanten en hamsteraars" be gonnen was. ziin die berichten °chter sterk overdreven! Er is geen sprake van 5 millioen winst Een ander berekende, dat het suikerexperiment aan de mhaktist 5 millioen had gekost waarvan echter bii nader inzien de helft een theoretische, boek houdkundige winstberekening bleek te ziin. Het grootste deel van de extra-suikerhoeveel- heden, welke boven de normale aflevering ziin verkocht komt op rekening van de particuliere hamsteraars! Vermoedeliik ziin er onder het koor dergenen, die schande roepen over deze specu latie velen, die zelf aan de ont wikkeling van het drama heb ber» meegedaan! Dat hamsteren is op zich intussen niet zo heel erg. Voor de schatkist betekende het. dat de subsidie uit de schat kist nog een paar weken langer heeft doorgewerkt, dan de be doeling was. Intussen zijn er wel een paar dingen, die de aan dacht verdienen. Er is in elk ge val gespeculeerd. Soeoulatie in de handel is niet altiid. onder alle omstandigheden, ongeoor loofd. Maar wel ten aanzien van eerste levensbehoeften, die met riikssteun aan de man worden gebracht en waarvan de nor male werking, in strijd met het volksbelang, dus het algemeen belang, zou worden verstoord. Tndien er winsten van ^»iekeni? ziin gemaakt, is bet billük. dat het riik deze treft door de ge bruikelijke beffing. Die winst kap ech ort-teol/J wordeo weef bii het Bedriifschan ziin alle leveringen bekend Nu 'ïin wii met Parool" eens dat het vreemd is. dat dit Bedriifschan de extra-leveringen nie+ eerder heeft gesignaleerd. Ordening schiint toch potf niet altiid feil loos te ziin. Tenslotte: de sub sidie on suiker bedroeg 9 cent. ner kilogram d° nriieverhng'ne 14'Z cent. 5'/ dus meer dan voor drt subsidie-verlaging nodig was. Ruim één-derde van de rigorenze verhoging komt aan de nriis van andere gesubsidi eerde levensmiddelen ten goede TOst liitri ons nu wii zeiden hef al eerder, een manoeuvre, die niet verantwoord ie al rnoet niet worder* vergeten dnf een zeer groot deel van de suiker naar andere dan particuliere consu menten gaat! De nrüzpn (Sm.) Het is met dat al met de hele regeling van lonen en prijzen en alles wat daaraan vastzit, een ingewikkelde ge schiedenis en heel begrijpelijk is de opmerking van minister Drees. dat men onmogelijk ieder een tevreden kan steller» Dan zal de ene dan de andere groep klagen. Voor de loontrekkenden wordt meer gevraagd, maar ze krijgen het niet. er wordt prij- zenstop gevraagd, maar de rege ring kan ze niet geven, de win keliers vragen hogere winst marges voor sommige artikeler». maar de regering verlaagt ze in het algemeen en bindt ze aan voorschriften. Er wordt door berekening gevraagd van de nieuwe loonronde. maar de rege ring staat het niet toe. Enz. Iedereen krijgt zijn beurt. Over de regeling van de prijzen zal het laatste woord nog wel niet gezegd ziin. Hier moet opgepast worden, dat de klappen noch aan de ene. noch aan de andere kant. te hard aankomen. Enerzijds zou een verder aan banden legger» op dit gebied slechts aanvaard baar zijn. indien maatregelen kunnen worden genomen welke voorkomen, dat de kleinere zakenmensen niet worden ge dupeerd Anderzijds kan de regering o.i. niet volstaan met te zeggen, dat prijsbeheersing niet helpt tegenover de stijging van de brijzen op de wereldmarkt, die men toch niet kan tegen houden. Want wat dan. indien de wereldorijzen zo stiigen. en de verhoging daarvan dan dus zo doorwerkt dat het onhoud baar wordt. Het blijft hier altiid hetzelfde lied:_wel vrije priizen. maar geen vrije lonen, dat kan, zelfs bij enigermate prijzen-con- trole. eer» scheve verhouding schennen die moeilijkheden kan scheppen. De afstand tussen de gebonden lonen en de ietwat ge bonden prijzen kan en maag niet te groot worden, anders moet de regering op eer» of andere ma nier ingrijpen. Bloemencorso Bollenstreek op 28 April? In verband met het aanhouden van het koude weer is men zich gaan afvragen of de datum van het grote corso van de bloembol lenstreek wel vastgesteld kan blijven op 21 April. Medio vol gende week zal definitief worder, beslist of de datum van hel corso een week later, dus op 28 April, zal worden gesteld-

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1