Spanningen in de staartgroepen worden elke week hevigei SPORT ZAP raakte de leiding kwijt, duel Elinkwijk-Volendam Reeds in het eerste kwartier schoot Helder RKVVA neer Sportuitslagen van Zondag C.S.V. klopt Hollandia met hoge score De Meteoor nam revanche Slecht spelend Z.A.P. kon Watervogels niet de baas bepalen op zwak spelend Forward (2—4) in het kort Verslagen van wedstrijden om het Gouden Kruis - i weer gelijk lotwinnik ;peelden te k/assers iet Hascoite goed! 2e, 3e en 4e klassers Alkmaarse Boys won gemakkelijk Helder-R.K.V.V.A.5-2 Groot technisch overwicht in 2e helft Whites startten uitstekend Gemiste strafschop onthield D.T.S. onverdiende zege Bergen-Westfriezen werd 1-1 gelijkspel Morktberichten S.R.C. in volgende Gouden Kruis-ronde Dirkshorn schakelde Schagen II uit Standen afdeling Noordholland Om 't Gouden Kruis im tegen België is igemerkt gebleven, enlandse clubs de ir de Friese crack ook de ex-ADO'er s financiën betreft hij zelf het hono- gcnlijk moeten be- zonder blikken of or het Nederlandse scouts om moedc- stiende partij in de a het wereldkam- hakeh in remise i heeft Botwinnik e partij verloren na hij door een grove kwijt raakte. De Botwinnik %Vz pnt., pnt. Wederom was m beide grootmees- wisselende kansen, •tij wordt Dinsdag eeld. sIAM AFSCHEID ZIJN CLUB •ing, de stopperspil Enschede en oud die binnenkort ie Oostelijke derde ïzaal wordt, heeft e wedstrijd Ensche- ;en afscheid geno- f voetballer. club werd Möring igelring aangeboden, ersclub voegde daar ti aan toe. «e A Boyg s renveen 2—4 3—2 0—1 sse B 15 h. Boys 1—1 jrOOl Za Heracles degradeert 0 agen. isse C /olew. ss DVS )0 isse D 1 a aronie oord isse E iia 1—0 0-=-l 3—0 1—2 0—1 2—4 2—1 1—1 4—2 6—1 1—2 1—1 4—0 1—2 1—0 imma Sp.cl. Emma degrad. VtVV 3—0 Chevrem. 53 ibantia 32 M-27MR ind. Ze scheen na te niet, hoe laat u ge- te lunchen, maar ik over mijn tijd," ging [k heb trek. Ik heb beklommen, maar veel gelopen." snel haar hoofd bloosde lichtelijk en veer een andere kant voorkeur voor 't een sstaurant?" vroeg ik, stoep afdaalden, o'n honger heb als 't me precies 't zelf- ga," bekende ze. kon nooit zeggen, dat :ans niet had gegeven, erdaad eén handig >t me gespeeld, om in vervolgde en ver te draaien, dan kon liet veel schelen. Een ie echter nog steeds jk worden: waarom rzeld had, zo'n weer- toond. Alieen de rno- ze pret had, was die at" kon natuurlijk ook istudeerd zijn een lar rol, maar begrtl- 't niet. (Wordt vervolgd) MAANDAG 23 APRIL 1951 PAGINA 5 Drie beslissingen zouden giste ren gevallen kunnen zijn. Die mo gelijkheden hebben we in onze voorbeschouwing reeds uitgestip peld. Het werd er slechts een; een, die onafwendbaar werd. Wa: tergraafsmeer degradeerde naar de derde klasse. Maar dat was niet het enige. Wat een verras singen gisteren! Ze zijn niet op één hand te tellen. Zowaar weer een nederlaag voor Z.A.P. en nu nog wel thuis, Z.V.V. speelde ge lijk, flinke nederlagen voor de Hoornse ploegen, een overwinning voor Koedijk en zo zouden we door kunnen gaan. Met een benauwde zege ont kwam Hercules dus nog juist aan het degradatiegevaar. De andere wedstrijd in de tweede klasse B was eveneens van belang. Elink- wijk voelde er niets voor om Vo- lendam de titel cadeau te geven en klopte West-Frisia gedecideerd. Zondag gaat het dus gebeuren; Utrecht zal het terrein zijn, waar op 't kampioensduel plaats vindt. en een wedstrijd meer gespeeld, zodat Forward er niet het aller slechtste voor staat. Helder 19 13 5 1 31 Terrasvogels 16 7 5 4 19 R.K.V.V.A. 17 7 5 5 19 Zaandijk 18 7 5 6 19 De Meteoor 17 6 6 5 18 Beverwijk 19 5 8 6 18 Rivalen 17 6 5 6 17 Vitesse 16 7 2 7 16 Alw. Forward 17 6 2 9 14 De Meer 18 4 4 10 12 Z.S.G.O. 18 5 4 9 12 D.E.C. 16 3 5 8 11 Legendarische sloot Volendam 17 14 2 1 30 Elinkwijk 17 13 3 1 29 Z.F.C. 17 7 5 5 19 West Frisia 18 8 2 8 18 H.R.C. 18 4 7 7 15 A.F.C. 18 6 2 10 14 Hercules 18 6 2 10 14 Zeeburgia 17 4 5 8 13 Alc. Victrix 18 3 7 8 13 Wategr.meer 18 5 1 12 11 D.T.S. hekkesluiter af. Wat enige tijd onmogelijk leek is toch geschied, D.T.S. heeft ten koste van G.V.O. de laatste plaats verlaten. De Langedijkers speel den gelijk tegen Velsen, G.V.O. verloor van Alkmaarse Boys. De Boys bezetten nu, enigszins ge flatteerd de tweede plaats. De eerste is natuurlijk nog voor Z.V.V., ondanks het gelijke spel tegen Q.S.C. Heel verrassend was wel de 51 overwinning van het toch niet zo bijster goed geklas seerde C.S.V. op Hollandia. Z.V.V. Alkm. Boys Kinheim Velsen Hollandia D.E.M. Q.S.C. Wijk a. Zee I.V.V. C.S.V. D.T.S. G.V.O. 18 19 16 18 16 18 13 17 15 18 17 15 11 9 8 7 7 7 6 6 6 4 4 4 Noi 5 3 3 5 4 4 4 4 3 6 1 0 2 7 5 6 5 7 3 7 6 8 12 11 27 21 19 19 18 18 16 16 15 14 9 8 een punt. De 52 zege van Helder was niet voldoende voor de whites om zich kampioen te mogen noemen. Terrasvogels, dat minstens één punt verspelen moest, behaalde namelijk dezelfde score tegen DEC. In de onderste helft wordt het gedrang nu uitermate groot. Forward verloor op eigen terrein van De Meteoor en zit nu mid den in de zorgen, want ZSGO boekte een zege op de Meer. De Meer en ZSGO hebben twee pun ten minder dan de zwartwitten l Alkm. Boys heeft tegen GVO niet zo heel veel moeite gehad om het tot een overwinning te brengen. De Krommenieërs speel den wel een zeer pover spelletje en de overwinning van de Boys is practisch geen moment in ge vaar geweest. De GVO-achterhoede begon aardig, maar toen zij wat onder druk kwam, maakte ook deze linie een zwakke indruk. Alleen de linksback speelde een goede partij voetbal. Het voorhoedespel was zeer doorzichtig en het schie ten zeer slordig. De Boys waren voor het over grote gedeelte van deze matige wedstrijd in de aanval en be heersten het middenveld vol komen. Na 13 minuten spelens namen de Boys de leiding toen Pater en van Dok handig van een slecht weggewerkte bal profiteerden en eerstgenoemde de GVO-doelman met een goed schot passeerde. Verschillende goede kansen hebben de Boys daarna nog ge had om de voorsprong te ver groten, maar ook de schoten van de Boys-voorwaartsen waren niet altiid even goed gericht. Na de hervatting bood de strijd hetzelfde beeld. Na 16 minuten werd het 2—0 toen de GVO-doel man uitliep en de bal langs hem heen in het doel ging. Het was Jan Indri die de stand op 30 bracht, waarmede 't einde kwam. BKC kwam tegen WW met de hakken over de sloot. We voorspelden het reeds, dat de Wervershovers zich niet zonder meer gewonnen zouden geven. Door de verrassende nederlaag van Randers tegen HSV is de situatie nu zo, dat twee punten voor BKC genoeg zijn om kam pioen te worden. Aan de staart wordt de situatie ingewikkeld. Zeevogels kwam verrassend uit de hoek, maar verkeert nog in groot gevaar, tezamen met An- dijk. Maar Limmen, de Rijp en Purmerend voelen zich evenmin erg behaaglijk. B.K.C. 18 16 1 1 33 Randers 16 8 6 2 22 Succes 18 9 4 5 22 Grasshoppers 18 9 3 6 21 H.S.V. 17 7 4 6 18 V.V.W. 15 7 2 6 16 De Zouaven 18 6 3 9 15 Limmen 17 5 3 9 13 De Rijp 19 4 5 10 13 Purmerend 15 4 4 7 12 Zeevogels 19 5 2 12 12 Andijk 18 4 3 11 11 Texel leidt nu Hadden we de moed gehad om enige tijd geleden te durven be weren, dat het voor ZAP nog oppassen werd, niemand zou ons geloofd hebben. Het is echter thans zo ver, dat Texel de leiding van de poldersen heeft overge nomen. ZAP verloor op eigen terrein zowaar van Watervogels, de tweede nederlaag in successie. St. George verraste door een uit zege op Oudesluis. De cijfers ver raden al, dat het een spannend duel is geweest. Ook Westfriezen deed het niet slecht door tegen Bergen gelijk te spelen. Temeer nu Wieringerwaard van Koedijk Texel Z.A.P. R.K.A.F.C. Watervogels Schagen Oudesluis Bergen St. George Vrone Wieringerw. Westfriezen Koedijk zeker een kansje in. 18 11 5 2 27 19 10 7 2 27 19 10 4 5 24 17 9 5 3 23 16 8 3 5 19 19 7 5 7 19 18 7 3 8 17 17 5 6 6 16 18 5 4 9 14 18 4 3 10 11 17 2 4 U 8 14 3 1 11 5 Verscheidene malen zongen de Helder-supporters gisterenmiddag op de mudvolle overdekte tribu ne: „O, o, wat een club is dat". Het was hun club die het Am sterdamse RK.V.V.A. met 52 overwon. Heider legde de grondslag voor deze nieuwe triomf reeds in het eerste kwartier, toen hun voor hoede met verbluffend gemak door de V.V.A.-defensie sneed, De score wees toen al vrij vlug 30 en al liep R-K.V.V.A. deze stand tot 32 bij, de zege kwam practisch niet meer in gevaar Na 5 minuten schoot Heyster er met een verbazende snelheid op de linkervleugel tussen uit Op fraaie wijze trok hij de bal voor het V.V.A.-doel, waarop de toeschietende Schouwenaar nard inschoot. Kok onderschepte het leder wel goed, maar hij raakte de controle over de bal kwijt. Inmiddels was Heyster toegesneld om ongehinderd de eerste bres in 't VVA-doel te schieten. Nog geen minuut later trok een Heyster-Krab-Schouwenaar com binatie de A'damse achterhoede in grote wanorde uit elkaar. Krab gaf zeer scherp voor, waarna Schouwenaar de bal over de doel lijn gleed 20- Toen na 'n kwar tier de beide backs van R-K V.V.A. en doelman Kok een ge- noegelijk babbeltje begonnen wie of nu feitelijk de bal zou spelen, deed v. d. Meulen dit maar, hard verdween de bal in de uiterste hoek van het V.V.A.-doel 30. Dit laatste doelpunt scheen bij R.K.V.V.A. iets wakker te schud den. Zij begonnen iets feller op de bal te zitten en al spoedig stelde hun aanval de Helder-ach- terhoede voor een te zware op gave- Een voorzet van linksbui ten J. Kok werd door een der tweelingbroers Das venijnig hard via de paal ingeschoten. Enkele minuten voor de rust schoot Boe kei, na een keurige redding hard tegen een speler op. De bal kwam in het bezit van midvoor Faviani die met een felle schuiver de stand op 32 bracht. Groot technisch overwicht. In de 2e speelhelft spreidde Helder een groot technisch over wicht ten toon en de strijd speel de zich dan ook grotendeels op de A'damse speelhelt af. Reeds in de 2e minuut werd de voorsprong van Helder vergroot. De goed opgekomen Himpers, weer ouderwets op dreef, gaf een scherpe cross, Kok greep mis en de bal verdween toen over de doellijn 42. WEST I Tweede klasse A TOGSchoten 34 Tweede klasse B ElinkwijkWestfrisia 42 Watergr.m.—Hercules 1—2 Watergr.m. degrad. WEST I Berde klasse A fezBvT~GVO IVV—DEM DTSVelsen CSVHollandia Derde klasse B Terrasvogels—DEC RivalenZaandijk Alw. Forw.Meteoor Vitesse 22Beverwijk Helder—RKVVA ZSGODe Meer Vierde klasse A Purmerend-Zeevogels 25 3—0 2—2 0—3 3—3 5—1 5—2 0—3 2—4 1—1 5—2 1—0 RandersHSV SuccesAndijk VVW—BKC Vierde klasse B KoedijkWier.waard OudesluisSt. George BergenW estfriezen ZAPWatervogels HOCKEY Kamnioenschan van Nederland GroningenDKS Venfo—HHYC KORFBAL Kamnioenschan van Nederland WesterkwartierVKC Deto—ZKC EERSTE KLASSE Noord-Holland Kg.-Zaandij kRohda SamosSwift Luto—SVK 0—2 0—0 1—2 4—2 3—4 1—1 1—2 2—0 2—3 8—3 7—5 7—8 8—3 9—5 Kort voor het einde drukte Helder zijn meerderheid met nog een doelpunt uit. Een rustige pass van Mas behandelde v.d- Meulen op uiterst correcte wijze. Hard vloog de bal via de paal in het net 5—2. Deze overwinning be tekende echter nog geen 2e klas- serschap voor de withemden want zoals reeds gezegd, Terrasvogels had ook gezegevierd. Scheidsrech ter v.d. Weide leidde deze aar dige kamp op correcte wijze. Door pech arriveerden de gas ten ruim 3 kwartier te laat, maar de meeste pech had in deze wed strijd toch wel de thuisclub, die zich door het missen van een strafschop de volle winst zag ontgaan. Nu werden de punten gedeeld en eerlijkheidshalve dient het gezegd te worden, dat qua spel een DTS overwinning niet verdiend geweest zou zijn. Zelfs met deze puntenverdeling mogen de Deetjes nog tevreden zijn. Bij de gasten opereerde de eens zo gevaarlijke v, Bakkum op de rechtsbinnenplaats, doch behou dens zijn schot was deze speler geen schaduw meer van vroeger. In de eerste helft was er nauwe lijks 5 min. gespeeld toen de V midvoor de score opende, maar weer 5 min. later was het door Tromp 11. Krampachtig, doch niet zo zeker als in de laatste wedstrijden, verzette de DTS- achterhoede zich tegen de groeien de kracht van Velsen, maar het was tevergeefs en vlak voor rust was het al 13. Even voor het rustsignaal verkleinde DTS via een hoekschop de achterstand toch nog tot 2—3. De tweede helft zette in met een hele serie hoek schoppen voor DTS waartussen door Kliffen de toegestane straf schop niet benutte. Langzamer hand namen de gasten het offen sief weer in handen. De doelman van de thuisclub raakte enige malen lelijk in de knel en kon daardoor maar op halve kracht doorspelen. Ondanks deze tegenslag kwam toch nog de ge lijkmaker toen Douma een Vel- ser aanval stoer onderbrak en de bal na een' groot geharrewar voor het doel over de lijn verdween. Hierbij bleef het doordat Velsen de betere techniek niet in doel punten wist om te zetten. De wedstrijd B.V.V.N.O.A.D. is in een 40 overwinning voor de Bossche club geëindigd. Een spelmoment voor het N.O.A.D.-doel. Na een gevaarlijke aanval van. de Bosschenaren is de bal weer 't veld ingewerkt. Geheel links: van Overbeek (B.V.V.achter^doelverdediger Huisman de B.V.V.-er Stem- pher, die het de N.O.A.D.-verdediging zeer lastig maakte. Op wel overtuigende wijze heeft De Meteoor revanche ge nomen op de in eigen huis gele den 40 nederlaag, waarmede tevens is bewezen dat Forward zijn goede spel van de eerste helft van deze competitie nog niet heelt herwonnen. Voor de rust werd zeer behoorlijk partij gegevpn en gaf de 10 achter stand eigenlijk niet eens de juiste verhouding weer van het spel- beeld. Er waren momenten, dat De Meteoor door het bekende oog glipte, wanneer de bal juist tegen de deklat kwam of de bui tenkant van de paal scheerde. De tweede helft echter was ge decideerd voor de bezoekers die de zege dan ook volkomen toe kwam. Forward speelde het eerst te gen de vrij strakke wind en stel de zich op zonder Groot, waar voor Zandbergen was opgesteld- De eerste aanvallen waren voor d.e thuisclub, doch al spoe dig liet ook De Meteoor zich gel den, doch zonder succes. Wan neer Hart met goede passes van der Pol weet te bereiken kwamen de gevaarlijk momenten voor De Meteoor. De laatste schoot hoog in doch juist tgen de lat. Direct daarop glipt Eeken door de ver dediging, doch hij schiet langs de uitlopende doelman net naast. Dan zal Schouten het - doen, doch zijn harde kogel stuit van de voet van een achterspeler ook al langs- Een plotselinge uitval van De In de eerste speelhelft van de wedstrijd BergenWestfriezen viel er weinig schoons te genie ten ondanks het feit dat de weers gesteldheid nu eens meewerkte. Pas nadat Westfriezen na de thee de scorebalans weer in evenwicht had gebracht kregen de suppor ters waar voor hun geld. Staat Bergen op de ranglijst dan al hoger genoteerd, van enig overwicht was in dit treffen be paald weinig te bemerken. Van weerszijden kwamen aanvallen voor, die nogal eens kansen bo den. Westfriezen werd hierbij weer eens ernstig gehandicapt door zijn gebrek aan schotvaar digheid. Na twintig minuten spelen wist de middenvoor van Bergen uit een corner de score vrij onver wachts te openen 10. De toe schouwers kwamen wel zeer be drogen uit als zij als reactie hier op een levendiger spel hadden verwacht. De aanvallen van West friezen werden wel wat talrijker maar tot doelpunten kwam het voor de rust niet meer. Na de rust had Bergen weinig in te brengen. Dat Westfriezen hiervan geen gebruik kan maken moet behalve aan het uitstekende werk der Bergense backs mede toegeschreven worden aan de flinke dosis pech waarmede de Zwaagse club in deze periode te kampen had. De tweede helft was reeds een half uur oud toen Laan er met een hard schot in slaagde de stand gelijk te maken. Dit betekende het sein voor een serie gevaarlijke aanvallen op de Bergen-veste. De resultaten hiervan waren slechts schoten juist naast het doel of tegen de paal, zodat het einde kwam met een draw, in sen wedstrijd die gezien de pres tatieverhoudingen, eigenlijk door de gasten gewonnen had moeten worden. Meteoor wordt hoog over gescho ten. De gasten bleven door slecht uitschieten en wegwerken van de Forward-defensie even in de meerderheid. Uit een van deze niet ver weggeschoten ballen, dit keer van Baas, zou de Me teoor de leiding nemen. De bal werd n.l. direct ingeschoten, doch sprong van de lat het veld weer in. Een toestormende Meteoor- speler pikte de bal op en toen was De Vries geslagen (01). Met deze stand kwam de rust Na rust gooide De Meteoor er 'n schepje op en aldra moest De Vries hoopopspringend een hard schot verwerken, terwijl vla!» daarvoor een tweetal Meteoor spelers een pracht kans door mis sen voor open doel lieten liggen. De gasten kwamen er steeds be ter in en brachten veel variatie in hun aanvalspogingen. Uit een daarvan scoorde de rechtsbuiten uit een goede bal van de midvoor (02). Kort daarop was het al 03 door de midvoor. Even her leefde de hoop toen v. d. Pol keu rig voor d-oel plaatste en Schou ten via doelman en paal inknal- de. De vreugde was echter van korte duur want een minuut la ter was het 14. Individueel spel van Hart bracht de stand op 2—4 en daar bleef het bij. De grote nederlaag van de rood- witten zou doen vermoeden dat Hollandia de lange rust vanwege de natte moeson geen goed heeft gedaan. Niets is echter minder waar. want ondanks de grote nederlaag waren de rood-witten niet de minderen van de gasthe ren. integendeel, het veldover- wicht was voor de Hollandianen maar... en daar gaat het uitein deliik om... de doelnunten wa ren voor CSV. Mogelijk is dit het gevolg ge weest van een wel zeer ongeluk kige start, daar Bakker te zacht op zijn doelman terugspeelde en de midvoor van de gastheren daar een dankbaar gebruik van maakte (10). Aanvankelijk leek het er op dat dit voor Hollandia het teken was om alles op alles te zetten. Het was werkelijk een lust om de rood witten te zien werken. Alles klopte en CSV liep van het kastje naar de muur. Doelpunten kon den niet uitblijven en inderdaad het was Kunnen, die via paal en bovenlat de stand gelijk maakte (1—1). We rekenden al op een fikse zege, doch ineens was alle ener gie uit Hollandia geweken. CSV nam het initiatief over en wist nog voor rust uit een hoekschop doelman Hoekstra, die Van der Kooy verving, voor de tweede maal te passeren. ff Pegasus, een team dat is sa mengesteld uit studenten van Oxford en Cambridge, heeft de eindstrijd om de Engelse amateur bekerfinale gewonnen van Bishop Auckland. Er waren '100.000 toe schouwers, die 23.000 pd.st. in het laadje brachten. Recordgetallen. Celtic won voor de 16de maal de Schotse beker. 134.000 toe schouwers! VEEMARKT ALKMAAR. ALKMAAR 23 April, 77 Vette koeien van 5001130; 260 nuch tere kalveren voor de slacht 30 75; 202 varkens 1.801.86 p. kg. LANGEDIJK 2500 kg Uien binnenland 1-502.70; grove uien 2-50; 500 kg bieten A 11-40; 500 kg peen C 5; 400 kg witlof I 28 —31; II 18—24; 3500 kg gele kool 9.2013; 700 kg rode kool 18— 18.40. z Zelfs de meest trouwe ZAP- sunnorter moest na de slecht ee- soeelde wedstriid teeen Water vogels toegeven, dat ZAP met zulk een sDel geen kamnioenschan en zeker geen derde klasserschan verdient. Mooi snel heeft het nu- bliek niet te zien gekregen. Aan weerskanten werd fors gespeeld, soms wel te fors en het resultaat was, dat de verhouding in het veld steeds onprettiger werd en dat verschillende spe lers opgelapt moesten worden. Bij ZAP ontbrak de echte wil om te winnen, terwijl Watervogels vocht voor wat het waard was en alles op alles zette. Het gelukte de torren om ZAP in eigen huis te slaan. Niet door' intelligent spel, maar door hard werken. Ook ZAP had enige zwoegers, de meeste anderen werden echter niet begeesterd door een dergelijk vuur. Het begin was voor de ZAP-ers nog niet zo slecht, want reeds I in de eerste minuut moest de Watervogels doelman een schot van Van Oosten tot corner ver werken. Tegen de wind in namen de gasten echter de leiding. Bij een schermutseling verdween de bal (houdbaar?) in het doel. Van de voet van Van Oosten kwam de gelijkmaker. Neijens zette goed voor en de zwaar be waakte ZAP-goalgetter scoorde. Ook Hein Timmer zag z'n kans. maar een corner werd slechts het resultaat. Na de rust was de thuisclub even in de meerderheid, maar juist in deze periode nam Wa tervogels opnieuw de leiding, v. d. Berg verdween hierna van 't strijdtoneel. Ook bij de Water vogels werd de ploeg gewijzigd. Na elkaar verlieten twee spelers het veld. In de laatste minuten stelde ZAP nog alles in het werk om een gelijkspel te behalen maar het was te laat en kon Water vogels de kleedkamer opzoeken. PETTEN KREEG GEEN KANS De wedstrijd Petten 1SRC 1 is een enigszins eenzijdige verto ning geworden, waarbij de over winning der groenhemden geen ogenblik in gevaar is geweest. Nauwelijks had Petten de bal aan 't rollen gebracht of SRC nam het offensief in handen en dat het de gasten menens was kwam al in de eerste minuten tot uiting. Bij een afgemeten voor zet van de linksbuiten wist zijn rechtercollega de bal scherp langs doelman Raven te tikken, 01. Dat namen de Pettenaren niet en zij zetten alles op alles, maar al hun goedgemeende pogingen om de achterstand in te lopen strand den op een hechte verdediging. Bij goed combinatiespel der groenhemden wist de linksbinnen met een mooi schot de stand op te voeren tot 02. Blijkbaar had den de gasten de smaak van het doelpunten maken te pakken, want met een keihard schot wist de midvoor een voorzet van rechts in eens in de uiterste hoek te plaatsen, echter één seconde te laat, want de scheidsrechter had gelijkertijd de, rust aangekondigd. In de tweede helft probeerde Petten weer om met inzet van alle krachten de bakens te ver zetten. Het gelukte hen wederom niet. Wel hielden zij goed vol, maar moesten toch toezien dat de linksbuiten der groenhemden na een zeer snelle soloren de stand met een beheerst schot op 03 bracht. BESLISSING NA VERLENGING Het eerste kwartier hadden de gasten een volkomen veldmeer- derheid maar wisten het steeds niet verder te brengen dan de Schager defensie en enkele ge forceerde corners. Daarna ging het spel op en neer met pracht kansen aan beide zijden welke echter steeds op niets uitliepen. Na de rust had Schagen de op stelling iets gewijzigd. Er kwam even meer actie in de strijd en het waren de bezoekers die de leiding namen, toen een terug gespeelde bal, door de Dirksh. rechtsbinnen in het uiterste hoek je werd gedeponeerd. 01. Vanaf de middenlijn ging toen het brui ne monster via de rechtsbuiten op het doel der gasten af en bij een korte doehvorsteling zag de mid voor kans zijn hoofd er onder te krijgen en volkomen onverwacht belandde het leder ook daar in de tou.ven, 11. Wie daarna meende dat er nu gevochten zou worden om het winnende puntje had weer ongelijk. Wel laaide het spel vaak even op om even dik wijls weer af te zakken. Bij eerste verlenging, na onge veer vijf minuten, maakte een der Schagen spelers, tijdens een aanval der bezoekers, hands in het beruchte gebied. De scheids rechter wees onverbiddelijk naar de witte stip en met een schot waaraan de keeper niet kon tip pen bezorgde Brak zijn ploeg de overwinning. SINT BOYS ll-VESDO II SINT MAARTEN. Onder ideaal voetbalweer heeft St. Boys II Zondag zijn eerste Gouden Kruis-wedstrijd gespeeld tegen Vesdo II. Het is een uiterst span nende wedstrijd geworden, waar bij om beurten de doelen ernstig in gevaar kwamen. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Vesdo. Sint Boys liet het er ech ter niet bij zitten en tien minuten na de rust werd de stand 11, Vijf minuten voor het einde maakte Arie de Vet er 21 van, zodat het einde kwam met een verdiende 21 overwinning voor Sint Boys. BLOKKERS WAS TE STERK VOOR SPARTANEN II Blokkers had in Spartanen II een nogal gemakkelijke tegen partij en wist dan ook een 40 overwinning op de Wognummers te behalen. In 't begin leek het alsof Blokkers een hele dobber zou hebben aan deze rood-wit- gestreepten, want de eerste aan vallen waren voor hen. Blokkers kwam er echter beter in en het Spartanen-elftal was bepaald te hard van stapel gelopen, want de vermoeidheid liet zich al ver voor rust gelden. Via een penalty werd het 10 voor Blokkers en nog voor de rust hadden Joop Schou ten en Nic. Reus tweemaal met prima doelpunten het Spartanen- net doen trillen. Het klassever- schil kwam dan ook duidelijk met deze 4—0 voorsprong tot uiting. Na de thee was Blokkers steeds weer in 't offensief, maar Spar tanen ging met man en macht verdedigen, zodat de achterstand niet groter werd. SPARTANEN-R..K. E.D.O. In een spannende en sportieve wedstrijd is het Spartanen gelukt baas in eigen huis te blijven en R.K. EDO, de leider van de le klasse Noord-Holland, met lege handen naar huis te zenden. Al direct nemen de Spartanen het spel in handen en weten na 5 minuten spelen uit een keurige aanval, door Stam, de leiding te nemen (10). Toch wordt EDO steeds sterker en we zien Groot tweemaal voor open doel hopeloos missen. De aanvallen van Spartanen zijn echter veel gevaarlijker. Met veel moeite weet de achterhoede van EDO dan ook stand te houden en tegen de rust komt heel Sparta nen naar voren en moet EDO met de rug tegen de muur'staan om stand te houden. Na de rust zet EDO alles op de aanval, maar het duurt eerst nog een kwartier voordat Groot hoog opspringend de bal net onder de lat kan koppen (11). EDO ruikt de overwinning en Spartanen wordt thans op eigen helft teruggedrongen. Arie Wit moet bergen werk verzetten en Deen kan er dan ook bijna niet meer door komen. Aan deze 2de helft scheen maar geen' einde te komen en men was dan ook van mening dat de verlenging was ingegaan. In deze periode, toen de scheidsrechter al met zijn hor loge in de hand liep en Spartanen alles op alles zette om de over winning toch nog uit het vuur te slepen, want we zagen Arie Wit naar voren gaan, maakte EDO onnodig hands en de penalty werd op v. Kol's manier door Arie Wit onbereikbaar voor Berk hout ingeschoten (21). Na de rust trachtte Hollandia opnieuw het verloren terrein te herwinnen. Steeds golfden de Hollandia-aanvallen op het CSV doel aan, doch toen de doelpun ten wilden komen liet Hollandia zich verleiden de CSV'ers geheel in te sluiten. Hoe sterker de rood-witten werden des te minder kans kre gen zij om te scoren. Bovendien speelde de voorhoede te door zichtig en primitief. Toen zag CSV haar kans. Met verre schoten ruimden de CSV- backs en zetten daarmede hun voorhoede aan het werk en dat quintet bleek snel en schotvaar dig, want nog driemaal wist het met harde en goedgerichte scho ten doelman Hoekstra te passe ren (51). TENNIS-UITSLAGEN i ZONDAG 22 APRIL Hoofdklasse A: DDV 1Leimonias 47 (voorl.) Leimonias 2Thor-R.W. 1 74 (voorl.) Hoofdklasse B: Enschedese LTC 1NMC 5—7 Het Spieghe] 1Alta 1 66 Philharmonie 1Festina 1 93 Haarl. LTC 1Hilversum 1 63 (voorl.) Overgangsklasse A: Westrust 1—Thor-R. W. 4 5—3 NMC 2Inside 1 4—4 Overgangsklasse B: Inside 2—VVGA 1 3—5 Joy 3Brederode 1 35 VVGA 2De Algemene 1 53 Go Ahead 1Juliana 1 62 Derde klasse: Helderse TC 1— Schager TC 1 44 Animo 1Inside 3 35 TOSS 1—LTV Zaandam 1 4—4 Juliana 2—KZTV 1 53 Vierde klasse: Molenkrocht Helderse TC 3 8—0 Set—Helderse TC 2 1—7 Inside 4De Giebeling 80 HTC 4Inside 5 17 Bakkum 3—HTC 5 7—1 Door de uitslagen van Zondag is de stand in de afdelingen waarin weds' 1 A: Meerv. A Uitgeest ODIZ USVU SVA DREO Knollendam Westzaan Foresters Beemster 2 A: Jisp Egmondia WBSV Groot Schermer Graftdijk SDOB St. Bavo PSCK Ursem Purmerland Zaanse Boys 2C: Hugo Boys JVC Texelse Boys Hollandia T Duinranders LSVV Petten SVW Zeemacht Callantsoog Dirkshorn Rangers Twisk 1Sport 2 120 Sport 1Berkhout 1 0—0 na verlenging iBerkh. gaat n.d. 2e ronde). SEW 2—Twisk 2 1—1 idem Twisk n.d. 2e ronde St. George 2—SEW 1 3—2 Vada 1—RK DVO 1 2—5 Hollandia 3—DWB 1 5—2 DWB 2Grasshopp 2 08 VVW 2—HEO 2 8—0 Forward 3—VVW 3 0—3 HEO 1—Wit Rood 1 1—2 na verlenging N.Niedorp 1Forward 2 50 Spartanen 1RK EDO 1 2—1 Blokkers 1Spartanen 3 4—0 RK EDO 2—Blokkers 2 1—2 ALC 1—N. Niedorp 2 3—2 Sijbec 2—ALC 2 2—1 Woudia 1—Sijbec 1 13 KGB 1—Woudia 2 3—0 Valken 1—RK VVS 1 3—0 Sehell.hout 1—de Rijp 2 2—3 AGSV 1—KGB 2 3—1 SVW 1—St. Victor 1 0—0 SSV 1—SVW 2 6—1 Oosth. 2—KSV 1 1—4 St. Bavo 1Oosth. 1 32 Kolp B 1—.Alkmaar 2 3'2 Rejger B 1Oudendijk 1 4—5 Oudendijk 2Hugo B 1 09 Cocksdorp 1—VZV 1 5—2 WGW 1—Succes 2 5—1 Winkel 1—HRC 4 1—0 Oude Sluis 2Succes 3 43 Geel Zwart 1Winkel 2 I0 BKC 3—Call.oog 1 0—3 Con Zelo 1—BKC 2 1—0 Oosterend 1Waterv. 4—2 Waterv. 2—ZAP 2 3—0 VZV 2—St. Boys 1 4—3 St. Boys 2Vesdo 2 21 Petten 1SRC 1 03 SRC 2—JVC 2 5—I Wiron 2—ZDH 1 3—2 JVC 1—Petten 2 3—0 Flevo 1W.waard 2 80 Vesdo 1Flevo 2 1 —0 Kaagv. 1—H. T 1 2—7 Schagen 2Dirksh. 1 12 Holl. T 2—Kaagv. 2 2—1 W.waard 3Wiron.l 13 Reiger B 1—BOL 2 21-4 5—2 J. Holland 2—BI. Wit 2 21-4 0—1 BI. Wit 1—J Holland 3 ai-4 1—4 Duinr. 1—RK AFC 2 4—2 RK AFC 3—DTS 3 4—0 DTS 2Bergen 2 40 Zeevogels 2Vrone 2 31 Vitesse 3Zeevogels 3 2—1 Berdos 2—HSV 3 5—0 Schoorl 1Egmondia 1 0—3 Meerv. A 2—Berdos 1 0—2 Alkmaar 1—LSVV 1 0—2 HSV 2—Vios 1 0—4 Vios 2Schoorl 2 3--J Limmen 2Vitesse 2 01 St. Victor 2—Vrone 3 8—2 Jisp 1—USVU 1 1—1 USVU 2—Zaanlandia 3 2—0 Uitgeest 1—KW 4 11—1 Zaanse B 2Uitgeest 2 42 en werden ge- geworden: 12 3 2 2 18 15 8 2 5 18 10 8 1 1 17 13 7 0 6 14 11 6 1 4 13 12 5 2 5 12 13 4 3 6 11 15 4 2 9 10 14 3 3 8 9 13 2 2 9 6 14 10 2 2 22 11 8 2 1 18 12 8 2 2 18 13 6 1 6 13 14 5 3 6 13 11 4 2" 5 10 13 4 2 7 10 10 3 1 6 7 10 2 2 6 6 8 2 0 6 4 8 1 i e 3 16 12 2 2 26 17 11 4 2 26 17 11 2 4 24 14 9 1 4 19 17 8 3 6 19 12 7 2 3 16 17 7 1 9 15 13 4 4 5 12 14 3 1 10 7 15 2 2 11 6 12 2 0 10 4 16 0 4 12 4

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5