Antonescu speelde in Roemenië de baastot Michaël optrad aÉWttS.® Diamanten huwelijksfeest Jan Hessing-Engeltje Schoen De zin van het zakenleven WIE RAADT DE UITSLAG? WEL MONARCHEN - GEEN TROON (VIII) De Rus aan de grens en een operettedrama op Casa Nova Bevrijders die geen vrijheid brachten Wegenwacht wist raad BEURSOVERZICHT ZOMERPOSTZEGELS 1951 20;> fel2iaiv'PELT-PA Eén vereniging van eerste klassers Marktberichten S»1 lüIe-flU1 ffM it-l^n50^°»S» ™i tennisuitslagen 1. PSV—Blauw Wit 2. Elinkwijk—Vo'endam 3. Succes-VVW 4. Randers—Grasshoppers 5. W.G.W.-St. Victor DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 WOENSDAG 25 APRIL 1951 PAGINA 5 (Speciale correspondentie) Een sensationeel nieuwtje loopt op 5 September 1940 door Boe karest. Koning Carol, de man die tot nog toe steeds weerstand heeit geboden aan de druk van Hitier, zou een beroep hebben gedaan op de Roemeense stroman van de Führer, generaal Yon Antonescu. De bevolking van Boekarest wordt onrustig en men mompelt reeds van „koninklijk verraad". Carol zou zijn toestem ming hebben gegeven voor het afstaan van het rijke Transsyl- vanië aan Hongarije en het op een accoordje gegooid hebben met de generaal, die hij enkele weken geleden nog had willen laten arresteren. De jonge Michaël begrijpt niets van de geruchten; hij weet abso luut niet wat er gaande is. Want Carol heeft nu eenmaal nooit de gewoonte gehad om zijn zoon tekst en uitleg te geven van de geheimen der Roemeense poli tiek. Michaël is op dit ogenblik bijna 19 jaar, maar niemand neemt hem aux serieux; maarschalk Urdaria- no thans metgezel van ex-ko ning Carol in Londen maakt zich gekscherend van de vragen welke de kroonprins stelt af, tot op eens, het is de morgen van de 6de September, de telefoon gaat. „Uwe Majesteit moet onmiddellijk naar de troonzaal komen om er de ANTONESCU RÖNTGENFOTO'S KWAMEN OP HUN BESTEMMING Een inspecteur van de Wegen wacht, die met zijn gele bevoor radingsautootje op de weg Den HaagAmsterdam reed, werd aangehouden door een arts uit Bloemendaal, die pech met zijn wagen had. Een kort onderzoek wees uit, dat de gaskabel van de wagen defect was. Dit oponthoud kwam de arts wel zeer ongelegen daar hij op weg was naar een ziekenhuis in Leiden, teneinde de Röntgenfototo's op te halen, die hij voor een spoedoperatie nodig had. De inspecteur aarzelde dan ook niet. Hij gaf de reparatie over aan een andere Wegenwacht die toevallig arriveerde, vroeg de dokter naast hem plaats te ne men en reed met grote spoed naar Leiden. De dokter kreeg hier zijn be langrijke foto's, men maakte rechtsomkeert en arriveerde bin nen het half uur weer bij de ge strande auto, waar de achterge bleven Wegenwacht juist de laat ste hand legde aan de montage van de inmiddels gerepareerde kabel. Zonder tijdverlies kon de opge togen arts zijn reis vervolgen. AMSTERDAM. In tegen stelling tot gisteren was de on dergrond van de Amsterdamse Effectenbeurs vandaag vrij gun stig. Vooral heerste er een vaste stemming op de Staatsfondsen- markt. Investeringscertificaten wisten zich geheel en al te her stellen van het gisteren geleden verlies en noteerden ruim 1 punt tot 92 7/8. Ook de overige gul densbeleggingen trokken tot A punt aan. Ter beurze meent wer« echter niet, dat hiermede de gevolgen van de discontover hoging en de stijging van de rentevoet volledig verwerkt zijn, niettemin maakte deze betere stemming in ieder geval een prettige indruk. Ook voor de cultures waren de koersavances vandaag groter dan anders. Dat de regerings crisis in Indonesië, volgens de laatste berichten binnenkort misschien tot het verleden zal behoren, werd hiervan als de voornaamste oorzaak beschouwd. De handel had echter weinig te betekenen. De drie voornaamste soorten, Deli, HVA en Amster dam Rubber, avanceerden circa drie punten. Ook de incourante soorten waren vrij vast. Van de industriesector valt weinig opmerkelijks te vertellen. Evenals gisteren stond in Kon. uiie een arbitrageant verkoper tegenover een koper, maar daar er buiten deze twee pok van an- dere zpde lichte belangstelling jverd getoond, steeg het hoofd fonds yan 296% tot 259. De ove rige industriepapieren waren niermede in overeenstemming en toonden zich goed prijshou- 232 k t?299)ri1 VaSt' Unileve~ gold D.e scheepvaartmarkt opende, in tegenstelling tot gisteren, eer- J ml luier, doch de gunstige markttendens kwam ook hier tot uiting, zodat deze hoek even- ktnl g i0p peil sloot- Ameri kanen trokken weinig belang- g- De, meeste certificaten goed Prijshoudend. Het agio steeg een fractie tot 9 pCt. Prolongatie 3% pCt. eed af te leggen'. Michaël schrikt op bij t horen van de titel „Uwe Majesteit wat zou er met zijn vader de koning gebeurd zijn. In de troonzaal ont moet hij Urdariano en Cara1, bei den in groot uniform. Maarschalk Antonescu had er geen gras over laten groeien en de koning ge dwongen tot troonsafstand. Erg rouwig moet Carol op dat ogen blik over het verlies van zijn troon niet geweest zijn. Hij on dertekende de abdicatie en trok met madame Lupescu, de onaf scheidelijke, en maarschalk Ur dariano in ballingschap. Voor de tweede maal in zijn leven. JJe trein stoomde in westelijke rich ting; de ballingschap tegemoet, maar tevens de vrijheid. Hu Mi chaël, bleef in Boekarest achter. Als een marionet in de handen van Hitler's zetbaas. Tevergeefse moeite. Het werden trieste maanden in Roemenië; het volk brachten ze onderdrukking en de jonge ko ning vernedering op vernedering. Antonescu dwong Michael wetten te tekenen waarvan hij de inhoud nauwelijks kende. Pogingen om een vriend te redden van het con centratiekamp, een jood van de portatie, het was tevergeefse moeite. Antonescu liet zich niet overreden door, wat hij noemde, een „kind". Partijleiders die de democratie trouw gebleven wa ren, vroegen zich af, wat de jonge koning feitelijk bezielde. Vooral Maniu, leider van de oppositie, wiens prestige in het land zo groot was, dat zelfs Antonescu niet waagde de hand naar hem uit te steken In 1941 werd Roemenie meege sleept in de oorlog tegen Rus land. Antonescu had een argu ment te meer, als .hu de tegen sputterende Michaël dwong de creten en bevelen te onderteke nen. „Is onze jonge koning dan soms geen goed vaderlander die de Russen het wederrechtelijk ontvreemde Bessarabie wil la- tGn?" De Russen verloren Bessarabie inderdaad, maar de Roemenen verloren meer. Zij verloren elke vorm van vrijheid. Hun divisies werden bij Odessa gedecimeerd. Michaël protesteerde maar An tonescu had zijn antwoord klaar. „Ge bent koning gebleven en niet omdat ik u nodig heb, maar om dat de boeren nu eenmaal een koning op de troon willen zien. Bemoei u echter in 's hemelsnaam niet met staatszaken." Teneinde raad besloot Michael met zijn moeder een reis te ma ken naar Italië. Antonescu gaf zijn fiat, maar wist het zo te re gelen, dat de koninklijke trein via Berlijn naar Rome rijdt. Het hoofdkwartier in Berlijn was ge waarschuwd en met veel omhaal ontving Hitier de verbaasde Mi- chaël en zijn moeder in de Kijks kanselarij. Göbbels f voor zijn propaganda-offensief. Staatsgreep, Maar in de step pen van Rusland was het gaa» keren. Bij Stalingrad waren duizenden Roe menen in de pan gehakt, maar ook de onoverwilne- lijke Duitse le gers hadden er een onherstelbare knak gekregen. De Russen ruk ten op en Roeme nië kwam in ge vaar. Michaël verzocht Antonescu om n wapenstilstand met de Sovjet- Unie te sluiten, doch de maar schalk gaf niet thuis. Maar de Michaël van 44 was niet meer dezelfde van '41. Hij was er in ge slaagd contact op te nemen met Maniu en enkele andere oppositie leiders. Hij had gezien, hoe het Vicor Emmanuel in Italië gegaan was en besefte, dat ook voor Roemenië de tijd ging dringen. Hij slaagde er in en kele hoge offi cieren voor zijn plannen te win nen; generaal Sa- natesco werd zijn vertrouwensman. Op de 20ste Aug. had hij, nadat Antonescu s spi onnen op een dwaalspoor ge bracht waren, op het paleis bij Sinaïa een langdurig onderhoud met Maniu. Daar werd besloten dat de 26ste Augustus de grote dag zou zijn. Antonescu zou moeten buigen of Drama op Casa Nova. Op de bewuste dag belde de Koning de maarschalk op en vroeg hem naar het kleine paleis „Casa Nova" te komen. De Ko ning wachtte hem daar met de generaal Sanatesco en Aldea m de salon; drie getrouwe soldaten hadden onzichtbaar, zwaar gewa pend post gevat bij de deur. El ders in het kleine landhuis ston den mannen van de garde onder Van de regen en mist in Lon den naar het zonnige Flo rence is een welkome trip. Maar de zon van Florence wordt toch wel enigermate minder aanlokkelijk, als ge er Uw doel misloopt. Dit was de ervaring van Uw verslag gever toen hij, na zijn inter view bij ex-koning Carol, in de Italiaanse stad diens zoon Michaël van Roemenië mis liep. Er was slechts één troost: een trouwe dienaar van Michaels moeder, die de bewogen gebeurtenissen van 1940, 1944 en de na-oorlogse jaren in Boekarest van zeer nabij heeft meegemaakt. Met zijn gegevens als basis, schreef de auteur van „Wel monarchen, geen troon" een tweetal artikelen over ex- koning Michaël. leiding van kapitein Anton Dimi- tresco verdekt opgesteld. Antonescu kwam naar „Casa Nova" met zijn adjudant die in de wandeling „de kleine Anto nescu" werd genoemd; een merk waardig sujet van wie later is komen vast te staan, dat hij een dubbelzinnig spelletje speelde en zowel de maarschalk als de ko ning bedroog. Michaël begon het gesprek: „Men zegt dat de Russen de grens reeds zijn overgestoken?" „We zullen de bres spoedig weer dichten." „Ik denk dat zulks nu onmoge lijk is; maarschalk, vraag de .Rus sen om een wapenstilstand." Antonescu maakt bezwaren. Hij zou de wapenstilstand wel willen vragen, maar dan moesten de Russen hem garanderen dat zij Bessarabie en Transsylvanië aan de Roemenen zouden laten. „Nu is het geen tijd om te marchanderen," onderbrak de jon ge koning hem nog altijd heftig. „Uw voorwaarden hebben thans geen zin meer". Antonescu keek verbaasd op; hij ontdekte plotse ling dat de jonge koning niet langer zijn willoos werktuig was. De volgende zin deed hem ech ter nog meer verbazen: „Wan neer ge niet gehoorzaamt, zijt ge op staande voet ontslagen." An tonescu bleef tegenstribbelen; ook toen Michaël even de salon ver liet en generaal Sanatesco met de twee Antonesco's achterbleef. In de hal jgaf de koning kapitein Dimitresco het afgesproken te ken De garde dron» de salon bin nen en binnen enkele ogenblik ken waren de dictator en zijn adjudant gearresteerd. Zij wer den opgesloten in een kamer van de bovenste étage. Hitler's wraak. Vanaf dat ogenblik was Boeka rest weer in opschudding. Op een telefonische waarschuwing uit „Casa Nova" zette Maniu in de hoofdstad zijn mannen aan het werk. Binnen één uur waren de meeste handlangers van Antones cu achter slot en grendel. Pas toen voelde koning Michaël zich enigermate opgelucht; op „Casa Nova" met de woedende Anto nescu ijsberend in de kamer bo ven hem, installeerde hij provi sorisch een regering van vier per sonen. Roemenië was voor kor te tijd dictatuur-staat af. Des avonds arriveerden de Duitse ambassadeur Killinger en zijn politieke adviseur Gerhard Stelzer op het paleis. Zij wensten de koning en Antonescu te spre ken. Michaël zelf stond hen te woord. „Ge speelt een zeer gevaarlijk spel," waarschuwde Killinger. „Dat zijn nu mijn zaken," luid de het simpele antwoord van de koning. Michaël met ex-koningin-moeder Helena De volgende dag verzocht Sa natesco aan de leiders van de Duitse militaire missie, de gene raals Hansen en Gerstenberg, om hun troepen uit Roemenië terug te trekken. De generaals gaven er hun erewoord op, dat zij aan het verzoek, zonder repressailles, gehoor zouden geven, mits hun een vrijgeleide tot de grens ge geven werd. Vrijgeleide gegeven. De vrijgeleide werd gegeven. Maar enkele uren later dreunde de Luftwaffe boven Boekarest en enkele stadswijken kregen het zwaar te verantwoorden. Hitier had wraak genomen. In de ver warring deed de Gestapo nog een poging om Michaël en koningin- Spiegel van verongelukt scheepje aangespoeld DEN BURG (Texel). Op het strand bij De Koog is de spiegel aangespoeld van het vaartuig, dat kort na 23 Augus tus van het vorig jaar met tien Britse zeeverkenners aan boord, in het Kanaal is verongelukt. Op het gevonden onderdeel van de achtersteven zijn nog duide lijk de woorden ..Wangle first Mortlake Seascouts" te lezen. De zeeverkenners waren op 23 Augustus met het scheepje de haven van Calais uitgevaren en later door een storm overvallen. Geruime tijd vernam men niets meer van hen, tot in het najaar van 1950 de stoffelijke resten van zes verkenners op Texel aanspoelden. Deze jongens zijn op het eiland begraven. Diamanten huwelijksfeest in Oostzaan OOSTZAAN. Maandag 30 April herdenkt het echtpaar L. Tijmes en A. Taams, wonende Kerkstr. 251, de dag van z'n zestigjarige echtvereniging. Bruid en bruide gom, resp. 80 en 81 jaar oud, ge nieten beide een goede gezond heid. NEDERLANDSE TRAWLER BOEKTE RECORD Gisteren is aan de afslag te Grimsby verschenen de Neder landse trawler „Tzonne" (Sch. 93) die op de twaalfde April ter Noordzeevisserij' vertrok. Het schip voerde bijna 2000 kisten vis aan en besomde daarvoor een bedrag van f 56.600.hetgeen neerkomt op een daggemiddelde van f 5100.Hiermede zijn an dere records van het lopende jaar gebroken. NEDERLAND NEDERLAND NEDERLAND NEDERLAND NEDERLAND 2 cent Poors 6 cent Donkerbruin tO cent Groen Scent Rood 20 cent Blauw ZEGELGROOTTE 24'/4X BEELDGROOTTE 21 'm X 31 /2 m m. 28'/a m.m. Van 15 Mei tot en met 14 Juli ren van het kasteel Rechteren is postzegels verkrijgbaar gesteld, een van de oudste vormen, Hil- worden dit jaar weer de Zomer- lenraad is een van de modernste De netto opbrengst van de zegels kastelen. (boven de frankeerwaarde) is voor de helft bestemd voor soci- De geldigheidsduur van de ze- ale doeleinden en voor de andere gels eindigt op 31 December 1952. helft voor culturele doeleinden. De uitvoering is in plaatdruk. De De zegels dragen afbeeldingen zegels zijn gegraveerd door de van Nederlandse kastelen. De heren W. Z. van Dijk (2, 5, '10 serie is op zodanige wijzl samen- cent) J. Staphorst (6 cent) en C. gesteld, dat wat de historische A. Mechelse (20 cent). De fa. Joh. ontwikkeling betreft, belangrijke Enschede en Zonen in Haarlem onderwerpen zijn gekozen. De to- verzorgde het drukwerk. KALVERDIJK. Ou 29 April a.s. slaat de familie Hessine en de hele omeevine aan het feest vieren. want dan is het zes tier jaar steleden dat Jan Hessinr en En geltje Schoen in het huwelijk traden. De bruidegom is nu de 91 ge passeerd en het bruidje telt 80 lentes. Van hun kinderen zijn er nog 4 in leven, zij hebben 26 kleinkinderen en 9 achterklein kinderen. Na zijn huwelijk ves tigde de jonge Jan, dié reeds vanaf zijn 8ste jaar in het vis- schuitje had gestaan, zich in zijn geboortedorp Kalverdijk als vis ser en dat beroep heeft hij, na 80 jaar lang, het viswater van het Geestmeramhacht en de daarom heen liggende ringsloten te hebben doorkruist, slechts node vaarwel gezegd. Nadien kan de jonge Jan, want ondanks zijn 91 jaren wordt de bruidegom door de oudere generatie nog steeds de jonge Jan genoemd, het nog niet laten om op mooie zomerse dagen een fuikje te zetten. Zijn dagelijkse bezigheid is aalfuiken breien en het is te begrijpen dat dit werk hem nog vlug afgaat. In de perioden waarin het vissen verboden of niet lonend was, oefende de jonge Jan het beroep van metselaar uit en er zijn vele bouwwerken aan te wij zen, waarvan hij de bouwer is geweest, o.a. de Bijzondere Lagere School te Kerkbuurt. Toch had hij een bijzondere voorliefde voor het beroep van visser en daardoor kwam het dat hij werd gekozen als bestuurslid en penningmees ter van de Vissersvereniging van het Geestmerambacht, welke functie hij 26 jaren heeft ver vuld. Het bruidje is, evenals haar man, nog kras voor haar leeftijd, maar zij maakt al vele jaren ge bruik van een bril. Zij doet de huishouding nog geheel zelfstan dig en vindt daarbij nog tijd om Burgerlijke Stand HARENKARSPEL Geboren: Anna P. M- dv J- Groot en van A. M. Groot. Ondertrouwd: van Schijndel, Marinus oud 23 j. wonende te Den Helder en Spaansen, Jacoba M-, oud 26 j, te Harenkarspel. Getrouwd: van der Gulik, Theo- dorus, oud 28 j. geboren ën wo nende te Harenkarspel en West- meijer, Wilhelmina, oud 26 j. ge boren te Heerhugowaard en wo nende te Harenkarspel; Meurs, S- J. landarbeider, oud 22 j. geboren te Broek in Waterland en wonen de te Bergen, en van Westerop, Alida, oud 21 j. gehoren en wo nende te Harenkarspel. Overleden: Keetman, Cornelis, oud 67 j. geboren te Winkel en wonende te Harenkarspel, echt genoot van v- Dijk, Jannetje. moeder Helena te ontvoeren. Slechts door een overhaaste vlucht konden beiden zich buiten schot houden. Hitler's wraak reikte echter niet ver meer. De Roemeense le gers lieten, nu de Russen aan de grens stonden, Hansen en Ger stenberg in dr steek. Twee dagen later waren de Duitse divisies met haastige spoed toch vertrok ken. De weg stond open voor de be vrijders. Maar helaas; deze be vrijders waren de Sovjets. Roemeniës leed bleek aller minst geleden te zijn. voor haar kinderen en kleinkin deren te breien en te stoppen. Dit 60-jarig huwelijksfeest is het eerste dat in onze ruim 90 jaar oude parochie gevierd wordt. Het feest wordt Zondag 29 April begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid, waarna het feest zal worden voortgezet in de grote zaal van café Tiebie, die door de eigenaar voor dit doel gratis is afges'^n. Het r aflfarecorps St. Hildegar- dis zal die avond een serenade komen brengen. Van deze plaats af onze gelukwensen. BOEKBESPREKING De man, de vrouw, die naar; stig een beroep uitoefent, de za kenman in beslag genomen door allerlei beslommeringen, zij me nen geen tijd en veelal ook geen lust te hebben om zich te verdie pen in de zin van zijn beroep of van het zakenleven. Daarnaast zal het de grote vraag zijn of hij over voldoende kennis beschikt om zonder vertrouwde leiding tot die diepste zin van beroep of za kendoen door te dringen. Het is hoogstwaarschijnlijk, dat hij door een 5-minuten praatje van de geestelijke adviseur van de standsorganisatie op het goede pad is gebracht en naast zijn be langstelling voor de materiële, ook oog heeft gekregen voor de geestelijke kant van zijn maat schappelijk werk. Om echter dieper te graven en echt door te dringen tot de zin van beroep en zakenleven, zal men een verantwoorde wijsgerige verhandeling niet kunnen ont beren. Zulk een boekje is onlangs verschenen bij het Geert Groote Genootschap te Den Bosch en 't werd geschreven door pater mag. Th. G. de Valk O.P. De auteur ging in zijn werkje uit van twee essentiële punten: dat we wer den geschapen voor het geluk en dat God alles schiep tot verheer lijking van Zijn naam. Het is in krantenbestek niet doenlijk pater de Valk in zijn diepzinnige, doch klare beschou wingen op de voet te volgen, doch menig middenstander krijgt al lezend en overwegend een vol komen andere kijk op het be roeps- en zakenleven, dan hij tot nog toe had. Wanneer de schrij ver stelt, dat het eerste doel van ons zakenleven is, het tegemoet komen in de noden van anderen; dan laat hij er onmiddellijk het tweede doel op volgen: het voor zien in eigen levensonderhoud en 'dat van het gezin. Dit tweede mag wel, doch nooit ten koste van het eerste worden nage streefd. Omgekeerd worde dit tweede doel evenmin de dupe van het eerste. Hoe fijner we dit nastreven, des te fijner kan ook het eerste worden verwerke lijkt en omgekeerd. Het mogen voorzien in eigen levensonder houd en dat van ons gezin, doet ons enigermate gelijken op God en kan ons daarom zo goed doen. Het slechts 62 pagina's tellende boekje is zeer, zeer lezenswaard omdat men er het beroeps- en zakenleven van een bovenna tuurlijke zijde leert bezien en de betekenis ervan ook voor de eeuwigheid duidelijk zal onder kennen. A. PSEUDO-VOGELPEST IN BARNEVELD? In de gemeente Barneveld is vermoedelijk wederom pseudo- vogelpest geconstateerd, thans in het dorp voorthuizen. In verband hiermede is een ophokgebod af gekondigd voor alle pluimvee, hoenderachtigen, ganzen, eenden en kalkoenen en voor honden en katten in dit gebied. AANTAL HUWELIJKEN IN ITALIË LOOPT TERUG ROME, 23 April (K.N.P.). Volgens de officiële statistieken zijn er in de maanden Januari en Februari van dit jaar in Italië 48.414 huwelijken gesloten. In 1950 was dit aantal bijna 24 pet. hoger, daar er toen gedurende dezelfde periode 60.022 huwelij ken werden gesloten. Zaterdag 28 April wordt te Utrecht de oprichtingsvergadering gehouden van de vereniging der gezamenlijke, eerste klassers. Tot dusver bestonden er vier vereni gingen van eerste klassers, n.l. West, Oost, Noord en Zuid. De 60 eerste klassers zullen het bestuur van de nieuw te vor men belangenvereniging kiezen. PURMEREND, 24 April 12.500 kipeieren 10.00—:10.150 en 10.000 eendeneieren 800~°„f^ per 100 stuks; 1746 runderen. 241 vette koeien 1.98—2K80, stug, 1248 geldekoeien .480.00—7. kalm; 168 melkkoeien 600.00— 1000.00, kalm; 22 pinken 425.00— 575 00 matig; 19 stieren 675.00 1350.00. stug; 48 fa^nucMere 225.00—375.00, stil: li8» nuchtere kalveren: voor de slacht 35 00 80.00. vlug; voor de var —115.00, stugger; 176 vette var kens voor de slacht l-C &97lesrf8.00-V6a2\r22|0 35.0o' en 88 00-55 00 stug; 278 kalm" 111 lammeren, 61 DOKicen en geiten 10.00—50.00, stug; 14 naarden 675.00-900.00. stil: 22 Fokzeugen 180.00-300.00, stug; ïotaal 4566 dieren; 45 konijnen 10L0ANGEDIJK - 1400 kg uien 7.20; grove uien 6.10, 30UU Kg SÖ&'rSsSi 20; 140? kool 5.30-8.40; 600 kg deense W ALKMAAR - Voljarige paar- den 800—1100; 2>/? jarige Pa<fdl?" 600—800; 1% jarige paarden 500 —700; werkpaarden t/m 7 jaa 600-800 oudere werkpaarden 5 7a7a5r°denhir-l6oVaanvot 74 StUN"dIêHARWOUgDE - 2100 kg kroten' 2200 kg A 8.70-9.40; B 4.80; 7000 kg peen B 10.50 13-3 C 10-12.50; 5300 kg uien 7-8.20, ^rber^- kg rode^kool 13GROOTEBROEK 100 kg Wit lof A 33; B 25; 350 kg bieten A 9, 150 bakken pootaardappfle - steling per bak L99-2.91, ETvENHORN - 8Ö00 kg rode witlof I 34—39II 29-37;III 31; 18.700 kg Peen II 11.80 ld, III 12.20—13.10; IV 4—5.20. nagekomen Derde klasse: 7 Festina 5DDV 6 Go Ahead 3—Tw. Bank 1 7—1 Don DuckGroenwit 5 R n De Algemene 2Gloria 6 Vierde klasse: Brederode 4-Velsen 2 b TOZ 3—Chandelle 2 O f) Dash 4AMVJ 3 6-2 Mozaiek 3TCU LTV Zaandam 2 u Wimbledon 6—2 Shell 5—Score 1 3—5 DEM 2—Bakkum .on Don. Duck 3De Bary 1 8-0 BVlie?end7 Hollander 3 2-6 Linoleum—US 2 3 Return 5—Werkspoor 6—2 CSV—DINDUA Zaterdagmiddag elftal Zaterdagmiddag 28 April a.s. speelt Dindua de reeds eerder vastgestelde wedstrijd tegen het elftal der Zaterdagmiddag c ubs afd Noordholland, welk elftal wij alreeds eerder hebben ge plaatst. Verder is het de bedoe ling dat op Hemelvaartsdag dit elftal zal uitkomen tegen een elftal van de afd. Amsterdam. Het is en blijft natuurlijk altijd een gokje, het juist raden van de uitslag, maar ditmaal was het wel bar. Vijf punten was het hoog ste aantal, dat bereikt werd en niet een van de deelnemers slaagde er in die vijf punten met alle wedstrijden te vergaren. Het vertrou wen in Forward was te groot gebleken en ook de kracht van ZAP was door op drie na alle inzenders overschat. De meesté punten vie len bij ElinkwijkWest-Frisia en HelderRKVVA. Ja, we dachten het de lezers ditmaal eens gemakkelijk gemaakt te hebben, maar we kwamen heel bedrogen uit. De competitie is echter nog niet ten einde en daarom zijn de kansen op een van de prijzen zeker nog niet verminderd. Maar allereerst toch nog even de uitslag: 1. C. FUHRMANN, Achterdam 35, Alkmaar 2. NICO v. d. SWALUW, Dorpsstraat A 265, Wervershoof. 3. S. DE GOEDE, Westerweg 274, Alkmaar 4. J. DE MOEL, Hoogzijde C 9, Schagen 5. J. DEUTEKOM, Belkmerweg I 30, 't Zand Voor deze week kwamen we tot de volgende opgave, die nu de kampioenscompétitie begint en tevens het einde van de competitie nadert, ongetwijfeld moeilijk zal zijn. UITSLAG NIET INVULLEN Naam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NlE'l dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL- PR1JSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veej werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het |Uist voorspellen van winst ot gelijk spel, doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be- schikbaar gesteld:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5