Gemeentebegroting Beemster zeer vlot behandeld Lieder-avond Henk Lansen Koelkasten PEDROLI Vraag: neerzetveiling of fustloods? voorlopig onbeantwoord gebleven PELS Nederland - Noorwegen niet op Woensdag 6 Juni? 504 K R E M E R'S Danza" bracht goed verzorgde uitvoering van „De Geisha" Tioos en Mimosa ALKMAAR EN OMSTREKEN Paul JuSien spreekt in Heerhugowaard AGENDA BADMUTSEN oogstte verdiend succes Nieuwe koffiebon K r e m e r'* koffie KREMSR'S Geen belangstelling voor een badhuis Noordermarkibond vergaderde Omzet eerste kwartaal 1951 de helft van vorig jaar Vraagt G. B. BEHANGSELS Accijnsverhoging gedistilleerd met f 1.- a f 1.50 per liter niet verhoogde prijzen 'WIJNHANDEL Rotterdamse politie maakt bezwaar Marktberichten PAGINA 2 DONDERDAG 26 APRIL 1951 ALKMAAR. De operette vereniging „Danza" gaf in 't Gulden Vlies een opvoering van de bekende operette „De Geis ha" van Sidney Jones. De in houd van deze operette mag zo langzamerhand wel als bekend worden verondersteld. De mu ziek is melodieus en uitstekend gecomponeerd en blijft steeds weer op elk auditorium een grote aantrekkingskracht uit oefenen. De hoofdzaak echter is: Hoe heeft „Danza" dit werk weten te brengen? Men is er in ge slaagd in het geheel van dit werk een vlotte en vitale ver toning te geven. Van de niet minder dan dertien rollen welke in deze bezetting voorkomen, willen we, zonder afbreuk te doen aan de prestaties van de anderen, in het bijzonder ver melder» Truus Schot als Mimo sa-San, die weer in de gelederen van „Danza" is teruggekeerd, en die haar rol met flair speelde en zong, Tom de Munk als En gels officier, Bilars als Imari en Lenie Overtoom als Lady Con- stanza. De koren werden zuiver en beschaafd gezongen er» oogstten welverdiende bijval. Dat er ook. behoudens de mu ziek, goed werd gespeeld, is te danken aan de goede regie van de heer R. Voorbaar. Het oog wil ook wat hebben en aan het visuele beeld was dan ook alle zorg besteed. De cors en costumering gaven het geheel een fleurig cachet. De balletter». ingestudeerd door mevr. JonkerJonker waren zeer verdienstelijk. Ten slotte rest ons nog te be spreken het orkest onder leiding van Joh. Gerritsen. Het orkest vormt nu eenmaal de stuwende en vitale kracht, welke de gehele uitvoering vaart er» leven geeft. En we voelen ons gedrongen dit gelegenheids ensemble, waar ook Alkmaarse beroepsmusici in medewerkten. Gratis koopuur HILCKMANN Dit was Wo. van 9-10 (Adv.) Goed voorbeeld doet goed volgen ALKMAAR De penning meester der Alkmaarse Vereni ging tot Bestrijding der Tubercu lose mocht heden een bedrag van f 46,in ontvangst nemen van de Toneelgroep „Roliea" zijnde 50% van de netto-opbrengst van een door deze Toneelgroep gege ven uitvoering. Reeds meerdere malen mocht het Bestuur der Vereniging van „Roliea" op deze wijze een gift in ontvangst nemen waarvoor zij zeer erkentelijk is. Goed voorbeeld doet goed vol gen! Wie volgt?? PROF. OVER VERAART DE P.B.O. ALKMAAR Op initiatief van de Raad van Overleg van de R.K. Standsorganisaties zal Prof. Dr. A. J. Veraart Donderdag 17 Mei a.s. in het kader van de encycliek herdenking in het Gulden Vlies komen spreken over de Publiek rechtelijke Bedrijfs Organisatie. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR NAAR LEEUWARDEN ALKMAAR De gemeente raad van Alkmaar zal Vrijdag 18 Mei a.s. een bezoek brengen aan de hoofdstad van Friesland, ten einde daar de bezienswaardig heden in ogenschouw te nemen. Na een ontvangst van het gezel schap door het gemeentebestuur van Leeuwarden en de daarop volgende lunch zullen de bezoe kers in Leeuwarden worden rond geleid. ZEEPKISTENWEDSTRIJD TE EGMOND AAN ZEE Op Zaterdag 5 Mei a.s. zullen te Egmond aan Zee Zeepkisten wedstrijden worden gehouden, voor jongens van 11 tot en met 15 jaar. Nadere inlichtingen bij de heer Bodenstaff, Wilhelminastr. HEER-HUGOWAARD. De door zijn boeken „Kampvuren langs de everaaar" en „De eeu wige wildernis" en voorts door tal van interessante radio-cause rieën zo bekend geworden ont dekkingsreiziger, dr. Paul Julien, komt op 4 Mei a.s. in de zaal v. d. Heiligenberg spreken over zijn tochten door donker Afrika. 'Dr. Paul Julien spreekt die avond voor het R.K. Ontwikke lingscentrum, dat tevens alle be langstellenden de gelegenheid biedt, de belangwekkende voor dracht te beluisteren, Ongetwij feld zal men gaarne van deze gelegenheid, om iets naders te vernemen van dat werelddeel vol mystiek waar de ongerepte natuur in volle glorie prijkt, ge bruik maken, De spreker ver toont daarbij ook nog een film, die het gesprokene illustreert, De lezing met film begint om acht uur. Plaatsbesoreken aan de zaal, ook telefonisch, JONGERENORGANISATIE K.V.P. HEERHUGOWAARD. Alhier is opgericht een Jongeren afde ling van de KVP. Als voorzitter is gekozen de heer H, v. Weer kom, secr. de heer A. van Lan gen Az. en de heer K. Borst Sz. als pepn. De bedoeling is, dat er voorlopig door de kern zelf propaganda wordt gemaakt. A.s. herfst zullen studieavonden worden georganiseerd. Enige jongeren zullen nu de Parochie rondgaan voor het ophalen der contributie en tevens trachten nieuwe leden aan te werven. Het bestuur hoopt, dat leden en niet- leden hen goed zullen ontvan gen; dat werkt bemoedigend en bevordert de noodzakelijke in standhouding van de KVP. een extra compliment te geven. Dirigent Gerritsen bereikte met weinig repetitiegelegeniheid uit stekende resultaten. De grote zaal van 't Gulden Vlies was zeer goed bezet en het publiek heeft kennelijk genoten en zijn waardering tot uiting ge bracht in enthousiast applaus. „Danza" kan terugzien op eer» succesvolle uitvoering. W. SCHREURS CABARET: A.B.C.-express met Wim Kan. Gulden Vlies 8 uur, FILMS: Harmonie: De Va der van de Bruid, alle lt.; Victoria-theater: Schaduw over Los Angeles, 14 jaar; Rex-theater: De vrouw mijner dromen. 18 jaar. Voorstellingen: Hedenavond 8 uur. APOTHEKEN: Na 18 uur is voor spoedgevallen ge opend apotheek De Bever, apotheker P.J. Meurs, Em- mastraat 36. (Advertentie) m vanaf cf ALKMAAR Voor de liederen- avond, waaraan medewerking werd verleend door de pianist Jan Couvée, was in het „Wapen van Heemskerk" maar een zéér matige belangstelling, het minder gunstige tijdsstip en het schone weer zul),ui hier wel de oorzaak van zijn. We hadden de concerte renden van deze avond een gro tere belangstelling gegund, want het programma was met zorg en smaak samengesteld. En dit reeds alleen is geen gemakkelijke op gave. Deze jonge tenor-zanger, waar van we ons een gunstig debuut herinneren, begon met een serie Schuberj liederen, en hier kon - den we constateren dat de voor drachtskunst van Lansen belang rijk gewonnen heeft, hoewel ze toch nog wat vitaler en losser kan zijn. In „Der Wegweiser" en „Früh- lingstraum" werd met innerlijke overtuiging gezongen. Hierna speelde de pianist Jan Couvée de Sonate Quasi une Fan tasia op- 27 no. 2 van Ludwig v. Beethoven. De bekende Mond- schein-sonate. De pianist speelde dit werk op respectabele wijze. Bijzonder deel I en II hebben wij kunnen waarderen- De tenor vervolgde het pro gramma met vier liederen van Joh. Brahms, een componist die zeker inzake tekstvoordracht nog hoger en subtieler eisen stelt dan de meer melodieuze Schubert. Zo hoorden we „Minnelied," „An der Mond," „Die Mainacht" en „Vergebliches Standchen". Over het algemeen werden deze liederen goed gezongen, het min nelied had wat sneller tempo en grotere contrastwerking kunnen hebben. In „Mainacht" deed de zanger vocaal uitstekende dingen. In „Vergebliches Standchen" was de voordracht zeer levendig. De me lodieuze liederen van de Franse componist Duparc werden door de tenor mooi gezongen. Hi.j oogstte daarmee dan oo<k veel SUCC6S. Couvée speelde nog enkele stukken van Albeniz en M- de Falla, en de zanger besloot met de bekende zigeunermelodiën van Dvorak. Conclusie: Henk Larsen heeft met zijn liederen-avond verdiend Advertentie 3esteed deze goed en koop: MP* en Geen plaatjes of cadeaux maar VEEL BETERE KWALITEIT Koffiebranderij Thcepakkerij HAARLEM KONINGINNEDAG HEERHUGOWAARD-Z. Op Maandag 30 April a.s, Koningin nedag, brengen de plaatselijke muziekverenigingen „Hou en Trou" en „Hugo" een aubade bij het gemeentehuis, De middag is geheel gereser veerd voor de kinderen. De schoolgaande jeugd van de Kleu terschool en de lagere scholen, wordt om half twee verwacht bij café v, cl. Heiligenberg. Om kwart voor twee wordt met muziek vertrokken naar 't gemeente sportterrein. Indien mogelijk hebben de meisjes een Oranjestrik in het haar of een sjerp om of zijn voorzien van vlag of vlaggetje. Op het sportterrein wordt ge durende 1H uur een poppenkast vertoond, waarna kinderspelen en tract-atie's. Willen vooral de grote meisjes en jongens die niet meer op de lagere school zijn en misschien die middag op het ter rein komen, er aan denken, dat deze middag uitsluitend bestemd is voor hun jongere broertjes en zusjes en medewerken tot wel slagen? Ouders die zich beschikbaar willen stellen om behulpzaam te zijn bij de spelen worden gaar ne verwacht, Belangstellenden zijn van harte welkom. succes gehad- Het gehele pro gramma werd door hem uit het hoofd gezongen, een bewijs dat hij zijn werk bijzonder ernstig neemt- Ten opzichte van Brahms zal zijn voordrachtkunst zich nog meer moeten verdiepen, maar dit zal door de ervaring wel in orde komen. Dat de zanger in de pianist Cou vée een uitnemende begeleider had, behoeft wel geen betoog. Het publiek toonde zich zeer erken telijk en liet 't aan veel applaus niet ontbreken. W. Schreurs. Burgerlijke Stand ALKMAAR Gehuwd: Ber- nardus Bergman en Boukje Weert; Nicolaas Quant en Taatje Wilkens, Johannes N van Twui- ver en Johanna L. v.d. Mee. Overleden: Klaas Kraakman 87 jr., wednr. v. N. Morseh. (Advertentie) Groot en klein U kunt ze zien bij: Langestraat 10 - Alkmaar BEEMSTER De gemeente raad heeft in een sneltreinvaart de gemeentebegroting aangeno men. Men bereidt de zaken daar goed voor en behandelt ze eerst in onderlinge bespreking om dan in openbare vergadering nog even het belangrijke boekwerk door te lopen in vlug tempo, In ontvangsten en uitgaven werd de begroting vastgesteld op f618389.03 in gewone dienst met een post onvoorzien van f14759.80. In kapitaaldienst op ontvangsten en uitgaven op fl.466.101.52 met een post on voorzien van f4040. Vooraf werden enkele alge mene beschouwingen gehouden. De heer Muntjewerf noemde het daarbij onjuist dat op de eerste Paasdag een kermis en dansen was toegestaan in de Nieuwe Tuinbouw. De voorzitter merkte hierbij op dat hij daarin niet anders deed dan een traditie voortzet ten, zoals hij die hier had gevon den. De meerderheid van de be volking heeft daar blijkbaar geen bezwaar tegen. De heer Schagen pleitte nog eens voor eer» zwembad, nu sa menwerking met Purmerend in deze onmogelijk is geworden. Spr. wilde verder een bovental lige leerkracht voor de leerlin gen van het 7e leerjaar. Om de jongeren wat mee te laten leven met de gemeentezaken wil hij een z.g. Burgerdag. Een wijk raad in de Z.O. Beemster acht hij gewerast en ook een eigen blad. De voorzitter heeft toege zegd dat een plan voor een zwembad dit jaar ter tafel zal komen, al zal door de investe ringsstop van de uitvoering voorlopig wel niets komen. Een sportveld in de Z.O. Beemster levert nog al terreinmoeilijk heden op. Eén boventallige leer kracht voor heel de gemeente is bezwaarlijk. Een Burgerdag juicht spr. toe. De belangstelling voor gemeentezaken is evenwel gering. Op het spreekuur dat de burgemeester in de Zuid-Oost Beemster hield praatte men al leen over woningen. De heer v. d. Pavert pleitte ook nog voor een zwembad, nu helaas de mogelijkheid van sa menwerking met Purmerend is afgestuit „op de Beemsterbrug en een kerk". Spr. dacht dat er tussen Purmerend en de Beem ster „enige wrijving" bestond en vroeg; naar betere samenwerking in deze. Inzake samenwerking voor een zwembad heeft Beem ster geijverd, doch deze is door Purmerend afgewezen zeide de voorzitter. Overigens is de sa menwerking goed. Wijziging van klassificatie is afgewezen. Bii de behandeling der begro ting vroeg de heer Schagen naar de oorzaak van de stijging der kosten vleeskeuringsdienst, waarop de voorzitter antwoord de: „Er wordt thans intensiever gekeurd en laboratoriumproeven genomen. De heer Poel pleitte om even tueel de uitgave voor kinder uitzending te verhogen. Zo no dig zal dit geschieden. Behalve de gemeentebegroting zijn nog vastgesteld de begroting van het Burgerlijk Armbestuur tot een bdrag van 30.649,33 met een subsidie van de gemeente van ƒ24.500. Ook de begroting van het Grondbedrijf is vastgesteld. De overige twintig punten van de raadsagenda werden even eens zeer vlot afgehandeld. Uit de mededelingen bleek, dat de „onrendabele gebieden" wel niet spoedig aangesloten zul len worden op electriciteit en waterleiding. Ook bleek dat er niet voldoen de belangstelling bestaat voor deelname aan een badhuis te Midden-Beemster. Er was maar 20 procent van de daarnaar ge vraagde 240 gezinnen, die zeide daarvan gebruik te zullen ma ken. De heer C. Gemis werd ontslag verleend als klokkenist. Aan de Beemster Gemeenschap werd een subsidie verleend van ƒ250-. Aan de R.K. lagere landbouw school te Schermerhorn een sub sidie van 5.per leerling af komstig uit deze gemeente. De subsidie voor de verpleging van een doofstomme leerling in „Ef- fatha" werd verhoogd van 400 op 738 gulen per jaar. Besloten werd om aan het bestuur van de R.K. school medewerking te verlenen voor de bouw van een zes-klassige school. De voorzit ter verwacht evenwel dat voor lopig maar zal worden toege staan dat drie lokalen zullen worden gebouwd. De raad nam vervolgens het besluit om de in gevoerde 5 procent loonsverho ging ook toe te passen op het gemeentepersoneel. Aan de voet balvereniging B.F.C. werd het kleedlokaal, dat geplaatst is op het sportterrein, verhuurd voor 350.per jaar. Aan J. Beem- sterboer wordt een schadever goeding toegekend voor in 1950 geleden verlies door in gebruik NOORD SCHARWOUDE De V eilmgvereniging „De Noortlei- marktbond" hield Woensdagmid dag haar 38e algemene vergade ring in „Concordia" te Noord Scharwoudc. Voor de vergadering begon, werd een film vertoond die on langs door Polygoon Haarlem werd vervaardigd in verband met de export van witte kool naar Amerika. Deze film werd ge maakt in en om het veilingsge bouw van de Noordermarktbond. Tevens werd een film vertoond over de fruitteelt in Amerika, De voorzitter, de heer P. Drij ver, opende hierna de vergadering met een kort woord van welkom o-a. tot de burgemeester van de gemeente Langedijk, de Edel achtbare Heer Sctn'haas en de heer Be'tzema. In zijn rede gaf spr. een over zicht over het wel en wee van de producten in het afgelopen jaar. De eerste Vroege Aardappelen werden 6 Juni aan de veiling aan gevoerd. De prijzen van dit pro duct waren redelijk goed, ter wijl de z.g. pootaardappelen een hoge prijs opbrachten. Er werd 2 maal een poter-veiling gehou den wat een groot succes was en een aanmoediging om in de toe komst hiermede door te gaan. De Slabonen brachten een lage prijs op- De prijzen aan de vei - ling zijn echter van dien aard, dat Langedijk met iedere andere veiling kan concurreren, evenals mot de prijzen van het product Witlof. Voor beide prod.ucten wordt aan de veiling gestreefd naar een kwaliteitsproduct dat door de handel graag wordt ge kocht. Het verloop van de vroege kooi was zeer slecht. Inkrimping van 't areaal is voor de vroege" kool soorten noodzakelijk, Er worden mogelijkheden gezocht voor ver andering van cultuur, Spr. noem de in dit verband de teelt van Bloemkool en Aardbeien. Voor Aardbeien heeft het be stuur fust aangeschaft. Dit jaar wordt een aanvoer verwacht van 16.000 kg, Dalende omzet. De omzet over de eerste maan den van 1950 was plm. f 2400,000 en over de eerste drie maanden van 1951 f L200.000 Dit is de helft minder. Exportbelemmeringen en een overvloedige oogst waren factoren die do vraag «aar het product ongunstig beïnvloeden. Het afgelopen jaar is voor de Noordermarktbond financieel goed geweest, Spr. weeg nog op de aard appelmoeheJd welke een groot gevaar opleverde voor de tuin bouw. Op diverge percelen zijn grondmonsters genomen. De kof ten hiervan zullen door de vei ling worden geïnd, Het uitbreidingsterrein wat de Noordermarktbond van de ge meente heeft gekocht nadert haar voltooiing. Wat moet er op dit terrein worden gebouwd? Het bestuur denkt aan de bouw van een fustloods en gen neerzetvei ling. De kosten zullen echter zeer hoog zijn. Spr. raamt deze op f 200.000. De toekomst is onzeker, maar de tuinbouw heeft meerdere ma len voor moeilijkheden gestaan. Met de wens dat God de arbeid van de tuinders zou zegenen be sloot Voorzitter onder applaus zijn rede. De voorstellen. Door het lagere percentage voor het afzetfonds van het Cen traal Bureau kon het marktper- centage met 0-3 °/o worden ver laagd. Het bestuur stelde echter voor om het bestaande marktper- centage te handhaven mede in verband met de grote uitgaven die in de toekomst nodig zijn- Aldus werd besloten- Het bestuur verkreeg machtiging om haar medewerking te verlenen voor 't verstrekken van Oogstcredieten. De Vereniging „St. Maarten" stelde voor om een plan te ma ken tot bebouwing van het nieu we industrieterrein. Gedacht werd aan een neerzetveiling. Er moet echter ook een nieuwe fustloods komen. Het gaat hier om de ur gentie. De meningen waren ook verdeeld over de vraag of nu reeds een plan gemaakt moest worden of dat afgewacht diende te worden tot het terrein bouw rijp was afgeleverd. Met 388 tegen 687 stemmen werd besloten om met het maken van plannen te wachten tot het terrein bouwrijp was afgeleverd- De afd. LTB 't Veld vroeg ho gere minimum-prijzen voor de herfst-Witte kool- Verhoging van minimum-prijzen is een moeilijke materie. Het areaal van de herfst Witte kool is de laatste jaren vervijfvoudigd. Door de verho ging van dé minimum-prijs zou men bet product kunnen gaan telen voor de vergoedingspfijs. Het bestuur zal zijn best doen pm toch de prijs verhoogd te krijgen, Erg veel succes zaf men echter wel niet hebben. 'n Tweede voorstel van 't Veld drong er op aan om de noodlij dende minimumprijzen-fondsen te suppleren uit het afzetfonds, (b.v.b. met een 'A "la van de vei- lingomzet)' Kier kon echter niets van komen, aangezien dn statu- air onmogelijk was. 'n Derde voorstel van 't Veld vroeg om de opbrengst van de doorgedraaide producten voor de volle 100 "la in de desbetreffende fondsen te storten. Thans wordt 50 der opbrengst opgezonden naar het Centraal Bureau. Dit geld komt geheel in de desbe treffende fondsen. De andere 50 o/o komt ten goede aan de vei lingen, die het geld storten in de algemene kas. De heer Stadegaard 't Veld achtte het nuttiger om de gelden die nu in de kas vloeien te ver delen over het noodlijdende pro duct. Het bestuur ging hier echter niet mee accoord. 't Veld kon ook hier geen succes behalen. De LTB Heer Hugowaard vroeg scheiding van de areaalheffing voor Vroege aardappelen en Late aardappelen. Het bestuur zag het nut hier echter niet van in. De LTM Heer Hugowaard stond met haar voorstel alleen, zodat men geen scheiding zal vragen voor de areaalheffing van Vroege en Late aardappelen. De afd. „Nieuw Leven" stelde voor dat de „Noordermarktbond" zich zou aanmelden als lid van de in oprichting zijnde Coop. Con- servenfabriek „Nieuw Leven." Het bestuur wilde geen lid wor den om de vergaande consequen ce's. Wel wilde het bestuur haar morele steun verlenen. Een voorstel van de LTB Lan gedijk wenste de vergoedingsprijs voor 2e kwaliteit kool gelijk te stellen met le kwaliteit. Daar dit in de praktijk op moeilijkhe den zou stuiten ontraadde het bestuur aanneming van het voor stel. Aldus besloten. 'n Tweede voorstel van deze afdeling vroeg om de minimum prijs voor stort en afwijkend la ger te stellen dan voor le en 2e kwaliteit producten, teneinde het uit de hand verkopen tegen te gaan. Het bestuur zag ook hier niet veel heil in maar wilde toch demogelijkheid wel onderzoeken. 'n Derde voorstel van deze ver eniging verzocht rijkssubsidie op eventueel te bouwen poter- en koolbewaarplaatsen. De hfiir Reitsema heeft zich hier voorgespannen en zal zi.in mede werking verlenen om rijkssubsi die voor het bouwen van poter hutten en koolbewaarplaatsen te verkrijgen, Hierin wordt dus gewerkt. Onder de koffiemaaltijd die hier na werd gehouden, sprak Burge meester Schelhaas over de moei lijkheden welke zich momenteel voor de tuinbouw voordoen- Libe ralisatie en een betere verstand houding tussen de landen onder ling moet de tuinbouw hier haar bestaanszekerheid geven. In de rondvraag stelde de afd, Tuinbouwbelang voor, om voor alle leden de mogelijkheid open te stellen om hun producten op monster aan te bieden. Hier was het bestuur niet di - reet voor te vinden. Bij abnor male omstandigheden zei het be stuur eehter handelen naar goed dunken. Nadat nog heel wat ge nodigden het woord hadden ge voerd, kon de Voorzitter tot slui ting overgaan. nemen van zijn grond tot een bedrag van 135.—. Aan A. Berghuis wordt 3500.schade vergoeding toegekend en wel voor vijf jaar a 700.— wegens beëindiging van de pacht van zijn warmoeziersbedrijf aan het Zuiderpad. De voorzitter merkt hierbij op, dat hij hier graag even er op attent maakt, dat de heer Berghuis zeer veel mede werking heeft gegeven. Besloten wordt om de woninghuur van de rijkspolitie te verhogen met 15 procent. Er ontspon zich een discussie over het voorstel van B. en W. om de door de gemeen te gebouwde 24 woningen in be heer te geven aan Goed Wonen, doch uiteindelijk werd dit voor stel aangenomen. De instructies van de gemeente-geneesheren werden gewijzigd in die zin dat deze_ tezamen niet meer zullen verdienen dan 500.per jaar. Thans is dit f 1000.Nadat enige ontheffingen waren ver leend voor de hondenbelasting, werd afgewezen het verzoek van C. P. Hartog en twaalf anderen om de Straatverlichtingsbelas ting af te schaffen. Hat blijkt namelijk niet mogelijk te zijn deze anders te doen opleggen dan van de eigenaren, terwijl deze het niet op de huurders kunnen verhalen. De honden belasting werd verhoogd tot .f8.- voor bedrijfshonden en 10.- voor andere honden. Bij de rondvraag keurde de heer Walda het af, dat op de nationale feestdag een besloten feestavond werd gehouden door de Oranjevereniging. Die avond moest Het Herenhuis voor ieder een geopend zijn. Dit blijkt door gebrek aan zaalruimte niet mo gelijk te zijn. VASTGELOPEN IN HET ZAND OUDORP Toen de heer Kieft van de Noordervaart zich Woens dagmorgen omstreeks 11 uur met paard en wagen bij de -kunst mesthandel van de fa. Timmer man op de Oude Schermerweg bevond, sloeg het paard op hol. Met de wagen die nog net geladen was achter zich, rende het dier over de Oude Schermerweg de Omloopdijk op. Bij de aanslui ting van de „Nieuwe Schermer weg" had men dwars over de weg juist een grote geul gegraven voor de dubbele gasleiding die daar gelegd wordt. Aan deze af sluiting stoorde het paard zich echter niet en rende pardoes op de opgeworpen zandhoop in. De wagen bleef in het zand steken en het paard kwam op zijn rug in de geul terecht waarin het dier machteloos bleef liggen. De ar beiders die aan de geul werkten zagen het gevaar aankomen en stelden zich bijtijds in veiligheid. Met verenigde krachten heeft men het paard uit zijn benarde posi tie bevrijd. Dank zij deze hinder nis was er hoegenaamd geen schade. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. WEERSOMSLAG Veranderlijke bewolking met morgen enkele plaatselijke buien. Vannacht in het binnenland nog zwakke wind, overigens matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en West. Morgen overdag op de meeste plaatsen belangrijk lagere temperaturen dan vandaag. Advertentie uw behanger MIDDELIE VOLKOMEN GEÏSOLEERD MIDDELIE. Met het oog op een bezoek van ir. F. Q. den Hol lander, president-directeur der Ned. Spoorwegen, aan Hoorn, waar hij open zal staan voor klachten uit de omgeving over het vervoer, hebben 380 personen van de 540 zielen van het dorp Middelie in één dag tijds een lijst getekend, waarop wordt aange drongen op enig middel van ver voer, daar hier iedere verbin ding met andere plaatsen ont breekt. BUITENLANDSE BELANGSTELLING VOOR HET NIEUWE LAND WIERINGERMEER Met de komst van het wel wat erg late voorjaar, hebben de vreemdelin gen weer hun entrée gemaakt in het nieuwe land. De hoofdopzie ner der Domeinen kon een dezer dagen een groot gezelschap Zweedse jonge boeren in het Do meinkantoor te Wieringerwerf welkom heten, alwaar hij hen een uiteenzetting over de Wierin- germeer gaf. Na een rondrit door de polder gaf Ir. Reedijk in het gemaal Lely een toelichting op de bemaling van de Wieringermeer. Ook de heer F. Jarl van het Zweedse Staatslandbouw proef station te Uppsala bracht in ge zelschap van de Directeur van het Rijkslandbouwproefstation te Hoorn een bezoek aan de Wierin germeer. Naar wij vernemen staan de bezoeken van meerdere buiten landse gezelschappen aan de Wie ringermeer en de Afsluitdijk op het programma, terwijl de orga nisatoren van enige internatio nale congressen, die dit jaar in Nederland gehouden zullen wor den, overwegen de deelnemers aan deze congressen dit jong stul; Nederland te tonen. Advertentie Het betreffende wetsontwerp werd gisteren door de Tweede Kamer aangenomen '-I Geheel vrijblijvend gelden echter thans nog de huidige ALKMAAR - TELEFOON 2581 De Rotterdamse nolitieautori- leiten hebben de K.N.V.B. ver zocht in verband met verkeers moeilijkheden de wedstrijd Ne derlandNoorwegen niet on 6 Juni. maar bijvoorbeeld on Zater dag 9 of Zondag 10 Juni te laten snelen. Van Noorse ziide is ech- ALKMAAR, 25 April. Aard appelen 10-50, witlof 16.00 37.00, rode kool 12.00—21,50, savoye kool 6.007.50, spinazie 10.0046.00, sla 5—20 andijvie 63.0071.00, radijs 1323, bieten 4.0010.00, winterpeen 4.50— 7.80, rabarber 13.00—27.00, uien 2.00—4,00, prei 8.00—16.00, soep groente!» 2—3 Hi peterselie 4, raapstelen 79. Nrd. SCHARWOUDE 5000 kg witlof I 29—33; IB 21—30; II 24—30: IIB 20—27; III 16—22; stek 9—18; 1400 kg rabarber 18; 150 prei 12; 2600 kg kroten A 10.50; B 5; 3300 kg peen B 13.90— 14,20; C 11.80—12.80; 11.000 kg uien 4.30—6.20; grove 4,20—5.80; 30.000 kg rodo kool 11.20—20.20; 25,000 kg gele kool 0—7.10; 26,000 kg witte kool 8.50—6.70; door gedraaid 4700 kg gele kool en 401)0 kg witte. LANGEDIJK 3000 kg uien 5.10—6.80: grove 4; 1400 kg peen B 16.70; 0000 kg witlof I 28—33; II 20—20; 0500 kg rode kool 8 20,50; 18,000 kg gele kool 6—6.20; 18,000 deense witte 8,50—5.90; doorgedraaid 3800 kg gele kool en 1400 witte. ter al bekend gemaakt, dat het onmogeliik zou ziin de datum van de wedstriid te wiizigen. De politie in Rotterdam heeft met cijfers aangetoond, dat ong. 10.000 auto's extra verwacht wor den en dat deze niet, ook al be gint de wedstrijd om acht uur, verwerkt kunnen worden. De heer Lotsy, die tijdens het jubileum van de Kopenhaagse Voetbalbond in de Deense hoofd stad ook officials van de Noorse Voetbalbond ontmoet, zal dan deze materie bespreken. De secretaris van de Noorse Voetbalbond, Esbjórn Halvorsen, achtte het onmogelijk de wed strijd op 9 of 10 Juni te spelen, omdat op die dagen andere wed strijden gespeeld worden. Hij gaf dan ook weinig hoop, dat de Noorse Voetbalbond het verzoek zal aanvaarden. Intussen is als scheidsrechter voor de wedstrijd Nederland— Noorwegen als scheidsrechter aangewezen de Italiaan Galeatti. De beide Nederlandse grensrech ters zullen later worden aange wezen. Hoewel ons niet bekend ht waarom eerst nu door de Rotter damse politieautoriteiten bezwaar is gemaakt tegen het spelen van de wedstrijd op 0 Juni, kunnen we het niet anders dan vreemd noemen, dat niet reeds eerder overleg is gepleegd met de KNVö- OBDAM 15,000 kg witlof I 33—37; II 38-36: III 21-27; IV 16—24; 2600 kg uien 3.60; 40.000 kg kroten A 8.00—12,50; B 4-* 5.20; 40.000 kg peen B 11.60-— 17.20; C 12.80—14.30.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2