Eerste lustrum N.KJ.B. TEN Laan- en Duinweg worden grondig opgeknapt Hortus Bulborurri in Limmen is enig in de wereld WIE RAADT DE UITSLAG? 50 1.50 75® 60' s. 79 Chocolade Te koop: BLICATIE ft Gemeenteraad SchoorI Gasprijs met anderhalve cent verhoogd Rector Drost sprak over verantwoordelijkheid der jeugd Een bloembollenmuseüm Wood mag niet in Nederland starten Mnrktherichten Nederlander gaf beiaardconcert Autobestuurder bij botsing gedood Regering van Bonn wil S.R.P. verbieden Sterk veld renners in de Ronde van Midden-Nederland 1. Elinkwijk-HVC 1 2. Velsen-Alkm. Boys 3. St. George—W.-Friezen 4. Geel Zwart—WGW 5. St. Bavo—Ursem DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 WOENSDAG 9 MEI 1951 PAGINA 7 Vener met //ener met ..A 50 2.50 I50 etjes, gram tel, gram 30 gram 100 gram 45® 250 gram 75® kg. Eigenheimers ataard. en aan hetzelf- adres ook voord, con- mpt.aard. en een ko- nenhok. J. Stuifbergen jksweg 514, Heiloo. Overzeese Rijksdelen de Nederlandse An- ruycken, zal aan hen, en geven, op het mi- Overzeese Rijksdelen, 24 Mei a.s. Audiëntie- ei a.s. te worden ge- sterie, Plein 1 te Den 4 "EGELS) NE aanbiedingen iich aanbiedt kp. kinderw., kinder- el en box. Na 6 u. J. Vriend, Andoornstr. 4, :maar. kp. bloempl., asters, kanen, leeuwenbek- i, enz. f 3.- p. 100. J. Winter, Kapelweg 30, loo. kp. hout en board v. id- of emigr. woning, 8 m., ook in ged. d. Veldstr. 4, Heiloo. kp 14 bk Eerstel, en bak Saskia A. J. rin, Middenweg 230, ;rhugowaard. hr. fl. slaapk. met t, v. echtp. z. kind. of r alleen. 2e Vroonstr. Den Helder. wil op uw kinderen sen als U 's avonds ;aat. M. 18 jaar. Br. 19624, NHD. SCHOORL. Het voornaam ste besluit, dat de ÊLchoorlse ge meenteraad Maandagavond nam, was de beschikbaarstelling van een crediet van 34.000.voor verbreding en herbestrating van de Laan- en Duinweg. Zoals men weet, verkeert deze weg in een toestand, die men onmogelijk langer kan handhaven. Jaren ge leden reeds was een plan gereed, waaraan door de qorlog geen verdere uitvoering kon worden gegeven. Voorts bestaan er nog plannen, die zijn uitgegaan van de Dienst voor Gemeentewerken en van de Planologische Dienst, die echter met het oog op de huidige tijdsomstandigheden te kostbaar zijn. Met het onder havige plan, waaraan men spoe dig hoopte te kunnen beginnen, voorziet ir;en in een direct nood zakelijke verbetering. Aan het begin van de vergade ring werd de heer H. Mulder door de burgemeester als raads lid geïnstalleerd, nadat deze de overleden wethouder H. Selhorst had herdacht. De heer H. Meedendorp (P.v. d.A.) werd tot, wethouder be noemd en de heer WSeven- huijsen tot plaatsvervangend wethouder. Bij de behandeling van de in gekomen stukken werd mede gedeeld, dat Gedeputeerde Sta ten het besluit van- de raad om f 11.000.resp. ƒ6.480.voor het aanschaffen van een nieuwe motorbrandspuit en het inrich ten van een drietal bluswater reservoirs toe te kennen, had goedgekeurd. Op voordracht van het bestuur voor Maatschappelijk Hulpbe toon werd de heer W Seven- huijsen tot bestuurslid van dat lichaam benoemd in de vaca ture Selhorst. Van het bestuur van de V.V.V. Groet-Camperduin alsmede van enkele plaatselijke pensionhou ders waren stukken ingekomen, waarin men er. bij het gemeente bestuur op wilde aandringen, het aantal uit te geven vergunnin gen voor kampeerterreinente drukken, opdat Schoorl niet een groot tentenkamp zou worden en om te voorkomen, dat sommige verhuurders van pensions daar financieel schade door zouden lijden. B. en W. kennen echter de problemen, die aan dit ob ject vastzitten, zelf ook heel goed en hebben daar voortdurend rekening mee gehouden Het aantal vergunningen voor 1951 is niet hoger dan 32, welk getal ook voor het volgend jaar waar schijnlijk als maximum zal gel den. Het verzoek van de Secretaris van de Burg. Peekstichting om van de gemeente Schoorl een borgstelling van f 85.000,voor eerste hypotheek voor het te stichten Tehuis voor Ouden van Dagen te Schoorl te ontvangen, - werd in handen van B. en W. ge steld om prae-advies. Voorts deelde de Burgemeester mede. dat de verbouwingen aan het Kantoor voor Gemeentewer ken ziin gereedgekomen, waarbij hii de Raad uitnodigde, om on 19 Mei a.s. daar een kiikie te ko men nemen en dat eindeliik het uitbreidingsplan uit Haarlem is ontvangen, waarover de Raad zich eerst zal laten inlichten, alvorens het voor de gemeentenaren ter visie zal worden gelegd. Naar aanleiding van een ver zoek van de Vereniging van Kustgemexten, deel te nemen aan het bekostigen van een door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek op te maken Vreemdelm- genstatistiek, besloot de raad t. z.t. het daartoe benodigde bedrag van f 150,neer te tellen. De begrafenisrechten werden door de raad vastgestled op f 16, f 8 en f 4. Het Raadsbesluit van 6 Decem- VEEMARKT PURMEREND PURMEREND. De handel in de vette koeien zette heel goed in. Daar was een willige gang en de prijzen waren dan ook hoger vooral bij de prima bees ten. Enkele zulien nog wel iets boven de notering uitkomen, maar ook de mindere soorten waren hoger. Op de gelde markt was het, nadat gisteren de grote markt ook nog al een flink aan bod had, nu ook weer goed be zet. De gang was wel niet geheel vlug doordat de prijzen steeds stijgende zijn, maar men kan zién dat alle weiders nog niet toegekocht zijn. Er was dan ook ten slotte een aardige gang. Met de verse melkkoeien was het wel iets beter dan gisteren: er was meer vraag. Voor een goed beest met- witte papieren loopt de prijs dan ook al gauw om de 1000 gul den. Met de pinken ging het ook iets vlotter. En op de nuchtere kalverènmarkt was het weer heel goed met de slachters. Deze waren weer heel duur. Met de fokkers was het kalm. Er waren hedenmorgen nog al vette kalve ren, daar er uit Gelderland ook enige waren aangevoerd. Deze werden heel vlug en voor hoge prijzen genomen. De komende feestdagen zullen daar wel niet vreemd aan zijn. Met de stieren voor de dood ging het vrij goed, maar voor de houderii was maar weinig vraag. Op de scha- penmarkt wordt het wel iets drukker, daar nu ook de lamme tjes beginnen los te komen. De gang in de schapen zowel als voor de fokkerij was heel kalm, maar de prijzen lagen nog wel hoog. De minder vaste wolprij- zen werken tegen. De lammetjes waren duur zowel voor de dood als voor hef, leven. Met de vette varkens wpt het ook beter. De inzet van de beste was 1.88. en- hele 1,90. maar de afloop was minder. De vette zeugen gingen 20 om de 1.75. Door het niet te grote aanbod van de biggen was de handel in de vroegte heel aardig, maar de afloop was stil ler. Ook op de paardenmarkt was net een stille beweging. En de Pluimveemarkt gaf ook nog geen ander beeld te zien; in de ko nijnen was een kalme gang. ber 1950 tot het beschikbaar stel len van credieten voor de bouw van vijf woningen aan de Kerk brink te Groet werd aangevuld met de bepaling, dat 7 pet. van de op het tijdstip van storting gel dende jaarhuur in het reserve fonds zal worden gestort, terwijl een zodanige bepaling tevens van toepassing werd verklaard op alle na 31 December 1945 gereedgeko men wonipgbouw.- Aan de heer H. H. Koel werd eervol ontslag verleend als havenmeester, zulks met ingang van 1 Januari 1951; met ingang van dezelfde datum werd in zijn plaats benoemd de heer W. Hartog. De verordening op het vellen of rooien van bo men en andere houtopstanden binnen de kom der gemeente werd aangevuld met de bepaling, dat eveneens strafbaar wordt gesteld het onoordeelkundig snoeien van de bomen. Aan het R.K. Schoolbestuur te Catrijp werd voor het jaar 1951 een voorschot verleend van f 4.161,48 voor het gewoon lager onderwijs en een voorschot van f 391,59 voor het VGLO. Het voorstel van B. en W. om de aan het Staatsbosbeheer te Utrecht te betalen vergoeding ter verkrij ging van het recht een rijwiel bergplaats te maken en te be houden aan het einde van het rijwielpad dat de verbinding vormt tussen de Munniken weg en het zeestrand, te verhogen van f 150 tot f 300 zulks met ingang van 1 Januari 1951 werd goedge keurd. Voorts besloot de raad over te gaan tot verhoging van de gas priis met l'/z cent. oer kubieke meter ingaande 1 April 1951. (li'/z cent 16 cent). Tenslotte werd aan de heer W. C. de Klerck eervol ontslag ver leend als meteropnemer-geldop- haler van het gemeentelijk gas bedrijf en in diens plaats werd benoemd de heer J. Beemster- boer. Het noodziekenhuis te Tilburg wordt met het oog op het pokkengevaar door het Nederlandse Rode Kruis ingericht. Foto toont een noodziekenhuisbed voorzien van alle hulp middelen zoals dit door de Technische Afdeling in samen werking met de Medische Afdeling van het Nederlandse Rode Kruis vervaardigd wordt. DREO-NIEUWS Uitslagen: SVA 1—Dreo 1 1—0 Dreo 2—WVSV 1 3—0 Zuiderwoude 2Dreo 3 03 Dreo jun. aVVZ jun. b 54 SVA adsp. aDreo adsp. a 15 Dreo adsp. b R.K. EDO adsp. b 1—2 Een volledig programma werd er afgelopen Zondag afgewerkt en over de resultaten valt niet te mopperen. Het eerste heeft met het kleinst mogelijke verschil ver loren, doch de wedstrijd stond op hoog peil. Gaat zo door, jon gens, ai is er geen belang meer bij in deze competitie; ziet toch eén zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Het tweede elftal heeft weer een keurige overwinning behaald en is weer een stap dichter naar het kampioenschap gegaan. Deze wedstrijd werd vlot. gespeeld. De eerste vijf minuten van de wed strijd leverde voor Dreo al een DE RIJP. De N.K.J.B., afd. De Rijp, vierde haar eerste lus trum. De dag werd ingezet met een H. Mis, tot intentie van de leden; onder de H. Mis gingen alle leden ter H. Tafel. Na de H. Mis werd gezamenlijk ont beten bij de heer Grasboer, waar. ter ere van de slechts enkele dagen geleden gehuwde voor zitter, de heer Koos Verdonk, de zaal keurig versierd was. In aan sluiting op het gezellige ontbijt werd de jaarvergadering gehou den, tevens betekende dit een afsluiting van het winterpro- gramma. Openende met zijn feestrede, feliciteerde de voorzitter bestuur en leden van de afdeling met het 5-jarig bestaan, heette speciaal welkom de Z.E. heer pastoor en bracht dank voor de hulde, die hem en zijn echtgenote ten deel was gevallen op hun huwelijks dag. Door de secretaris, de heer Jac. Smit, werd een overzicht gegeven over de belangrijkste gebeurtenissen in de afgelopen 5 jaren. Met grote meerderheid van stemmen werd de secretaris, na dat de beide aftredende be stuursleden, de heren W. Woes- tenburg en Jac. Smit, waren herkozen, tot voorzitter uitver koren. Twee nieuwe bestuurs leden werden gekozen: de heren Wim Blokdijk en P. Roelof sen Pz. In zijn toespraak prees Pas toor Holtkamp de energie van bestuur en leden van de N.K.J.B. Namens de leden dankte Piet Poel de scheidende voorzitter voor het vele dat hij voor de vereniging heeft gedaan. Tevens werd door hem een stoffelijk blijk van waardering overhan digd. ■na afloop van de vergadering werd een foto gemaakt van be stuur en leden. Voor de middag stond een be zoek aan de grote kerk op de Dam op het programma. Hieraan namen weinig leden deel. Onder leiding van pastoor Holtkamp ge noten de deelnemers van de dui delijke en breedvoerige uiteen zettingen welke door de heer van Hopwelinge werd gegeven. Ook werd nog een bezoek gebracht aan het raadhuis, eveneens het bezichtigen meer dan waard. De avond vormde, zoniet het, dan toch wel een van de hoogte punten van deze eerste lustrum viering. Een gezellig nummer van de Flying Stars werd gevolgd door het optreden van het congrega tiekoortje, o.l.v. de heer G. Hop. Hierna sprak Rector Drost over de verantwoordelijkheid van de jongeren van deze tijd. Het was jammer dat zo weinige ouders blijk van belangstelling hadden gegeven. Rector Drost zag deze tijd als een overgangstijd. De hele maat schappij krijgt een andere struc tuur het gaat er maar om hoe het er in de toekomst uit zal zien, daarom rust, vooral op de jongeren van deze tijd zoveel verantwoordelijkheid. God heeft de toekomst in onze handen ge legen. Wanneer wij consequent ons geloof beleven dan zullen wij het aanschijn der aarde vernieu wen. Wij moeten terug naar Gods oorspronkelijke bedoelingen. De bedoeling van God is en altijd geweest, liefde voor de mens en liefde voor elkander. Van zeer veel waarde in het streven naar het goede is het scheppen van goede gezinnen waar de verhoudingen zuiver zijn en waar men liefde heeft voor elkander. Met een aansporing om, vooral in deze week voor Pinksteren, deel te nemen aan de Pinkster noveen besloot Rector Drost zijn inhoudvolle rede. Hierna zong het congregatie koortje, wederom onder voor treffelijke leiding van de heer G. Hop ,,Ave Maria". Na de pauze werd door een drietal leden van de NKJB een klucht in één bedrijf ten tonele gebracht. Dit aardige stukje, dat als titel had „Het Portret" werd goed gespeeld. De regie was in handen van de heer H. H. Hoek. Een gezellig samenzijn, met medewerking van The Flying Stars, besloot deze mooie avond. 20 voorsprong op, door doel punten van C. Veldboer. Deze stand bleef gehandhaafd tot vijf tien minuten voor het einde, toen aanvoerder Blokdijk er 30 van maakte. Jammer echter was het dat de W.V.S.V.-aanvoerder ruw begon te spelen, zodat enige vrije schoppen tegen hem werden uit gedeeld er« hij daarna wegens na. trappen van het veld werd ge zonden. In de stand kwam geen verandering meer. Dreo 3 won verdiend van Zui derwoude en herstelde zich ge heel van Hemelvaartsdag. De junioren wonnen krap van V.V.Z. Uitkijken, jongens, want door een verloren wedstrijd kan ook jullie het kampioenschap ontgaan. De adsp. a wonnen met flinke cijfers van S.V.A., in tegenstel ling met hun jongere broertjes, die het onderspit moesten del ven tegen R.K. E.D.O. Programma voor a.s. Maandag (tweede Pinksterdag) USVU 1—Dreo 1 2.30 Dreo 2De Rijp 2 2.30 Purmer. jun. a—Dreo jun. a 12.00 (Dreo-terrein) Volendam adsp. eDreo adsp. b (Zaterdag 12 Mei) 6.00 POSTDUIVEN NIEUWS DE RIJP Zondag werd voor het eerst in dit seizoen weer ge vlogen door duiven van de leden van de Postduivenver. „De Reis duif." Het was dit keer een wed vlucht vanuit Roosendaal, 'n af stand, voor de Rijp, van 117 km. Het weer was gunstig en de dui ven kwamen snel en zonder ver liezen binnen. De eerste duif deed er een kleine twee uur over en heeft met een gemiddelde snel heid van ruim 67 km per uur ge vlogen. Hierbij is geen rekening gehouden met dé waarschijnlijk heid dat de duiven biina. allen 'n omweg hebben gemaakt, daar zij van een verkeerde richting kwa men aanvliegen. De eerstaankomende duif was van J. Sassen, evenals no. 2; 5; 11; 12. De 3e; 15; 16; 23 was van G- Klinkhamer, no. 4 was van J. Schipper, no. 6: 22 en overduif was van J. Spekken, no. 7 van J- Mul, no. 8; 21 en 14 van C. Nieu- weboer, no. 9; 24: 26 van P. Rite- co, no. 10 van J- Knegt no. 13 van S. Knip, no. 17; 18; 19 van gebr- Boots en no. 20 van A. Dootjes. LIMMEN. Langs de hoofd weg Uitgeest-Alkmaar liggen bloembolienvelden, waarvan het dorpje Limmen het middelpunt vormt. In dit dorp is een instel ling, die enig is in de wereld, namelijk een „Hortus Bulborum". Hier staan 800 verschillende soorten tulpen op een klein stukje grond bijeen en daartussen zijn variëteiten uit het midden van de 17e eeuw. Men vindt hier tulpen met namen als „President Lincoln", „Prince of Wales", „Ostrov Skiana", een dwerg tulpje, dat in het wild in de Sovjet-Unie groeit. Dit instituut, dat behalve van waarde is als een soort museum op bloembol- lengebied er zijn ook oude soorten narcissen staat ook in dienst van de moderne biologen, die in hun laboratoria nieuwe variëteiten trachten te kweken. Het wordt in stand gehouden door de Nederlandse Eerste Ver eniging ter Veredeling van Sier teeltgewassen „Neversie". Circa 20 jaar geleden is de onderwijzer Piet Bosman uit Limmen begon nen met het verzamelen van ver schillende soorten tulpen, maar Nationale feestdag SLOOTDORP. In het land, waar nog slechts weinig tradities bestaan, is het toch al een goede gewoonte geworden de nationale feesten te vieren. Op Konin ginnedag hadden te Slootdorp de kinderspelen plaats op het sport terrein, onderbroken voor een aubade voor de burgemeester, die de kinderen toesprak en be loofde een telegram te zenden namens de bevolking en de kin deren Het was een plezierige middag ,die veel mensen op de been bracht. Zaterdag werd het bevrijdings feest gevierd, 's Middags hadden de volksspelen plaatss onder grote belangstelling. Om half ze ven voetbalde een Flevo-combi- natie tegen een Wieringermeer- elftal. Een aardige wedstrijd, die met 33 eindigde. De strafschop pen moesten beslissen over de taarten. Flevo benutte er één van de vijf, de tegenstanders twee. Na de wedstrijd werd een veldloop gehouden en tot besluit gaf Soli Deo Gloria een concert op het feestterrein. vijf jaar later nam de Neversie dit werk over. Voor het openluchtmuseum, dat elk jaar meer uitbreidt, omdat elke nieuwe soort en variëteit er een plaatsje krijgt, bestaat ook grote belangstelling in het bui tenland. Onlangs zijn collecties bollen naar Stockholm en Mil waukee (V.S.) gezonden, waar men een dergelijk instituut wil vestigen. Herdenking der gevallenen BEEMSTER Bij de herden king der gevallenen, rond de ge denksteen te Midden Beemster, sprak Burgemeester Pesman enige woorden tot familie en belang stellenden en legde daarna na mens alle inwoners van Beemster een krans als eerbetoon. Ook door de buurtvereniging Midden Beem ster en door de Oranje vereniging werd een krans gelegd. Het was een korte doch indrukwekkende plechtigheid. OUDJES REDEN DOOR DE BLOEIENDE BEEMSTER BEEMSTER Door het VVV van Beemster werd aan de Ouden van dagen een bloesemrit aange boden, een rit door de bloeiende Beemster, die er door het mooie weer der laatste dagen op zijn paasbest uitzag. De tocht werd gemaakt met luxe auto's, die door de bezitters gratis voor dit mooie doel waren afgestaan. In Midden Beemster werden de oudjes verwelkomd door burge meester Pesman en echtgenote en door Beemsters Fanfarecorps dat in de muziektent op Midden- Beemster voor enige goede mu zieknummers zorgde. Dit concert duurde de gehele middag door. De rit die pl.m. 2 </2 uur duurde en door de mooiste streken van onze Polder ging, bezorgde de oudjes een blijde middag. Men zag de laatste dagen vele buitenland se wagens in de Beemster. Vooral in de Zuid-Oost Beemster was het heel druk. DERBY COUNTY NAAR ONS LAND Derby County zal aan het ein de van deze maand drie wed strijden in Nederland spelen. Op 23 Mei zal de club uit de eerste Engelse divisie in het veld komen tegen de Nederlandse B-ploeg in Rotterdam, op 26 Mei tegen een regionaal elftal in Utrecht en op 30 Mei tegen het Nederlands elf tal te Amsterdam. BILJARTEN Kampioenschap Noord-Holland-Noord Ancre-libre Door het bestuur van de NBB District Alkmaar wordt op Don derdag 17 Mei tot en met 20 Mei a.s. een groots opgezet tournooi georganiseerd wat wel een uni cum voor Alkmaar genoemd mag worden. Het bestuur is er name lijk in geslaagd om diverse spe lers uit te nodigen van de beste spelers die Noord Holland bezit en wel in de moyenne van 15' tot 25- De volgende sipelers zijn 'voor dit evenement uitgenodigd: P. Tambach, Zaandijk; J. Broerse en R. Overdijk Zaandam; J. Peet oom Schagen: A. van Lingen Ber gen; N. Venneker, G. Wessels en H. Hoogland, Alkmaar. Dit tournooi welke wordt ge houden in het café van de heer P- te Bos aan het Luttik Oudorp, is een groot sportgebeuren op biljartgebied voor Alkmaar. Het aantal carmb. is 400 en za) geor ganiseerd worden door het Dis- trictsbestuur van Alkmaar van de NBB. Wij zullen nog nader terug komen op dit groots opgezet tour nooi. Burgerlijke Stand NIEUWE NIEDORP Geboren Jeannette A-, dv A. Schenk en T. Kat; Gerardus J., -zv L. M. Wissink en W. G. Bos: Ariën, zv K. Baken en A- N. Molenaar. Ondertrouwd: P. Bankersen, 27 j- en T„ de Graaf. 23 j.; P. Kooi- stra, 29 j. en A- Wijn, 24 j.; R- M. Bruijn. 23 j. en B Eijssen, 23 j.; J. Spek, 22 j. (Canada) en M. J. Puihf, 21 i- Overleden: M. Bruul, 83 jaren, wed. van J- Groot; G. C. van de Werken, 82 j., wed- van M. King; S. Kat, 67 j-, echtgen. van M. de Vries; J. Nap, 65 j-, echtg. van T. A. Arts; A. Zwagerman, 77 j. Ingekomen: P. H. Evers van Winkel; S. Zwagerman v. Berk hout; J. C. Tak van Sint Maar ten: G. T. Kok van Nibbixwoud; E- J. Husslage van Breda: A. Po land van Den Helder: D. Kaaij van Schagen; M. Landman van Winkel. Vertrokken: A. C. Keesom n. Barsingerhorn; M. J. A. Hers- bach naar Bussum: A. Langedijk en kinderen naar Bergen (N.H.); T. de Jong en gezin naar Wirikel; .T. Bosman naar Zaandam; T- van Leijen naar Bergen (NIH); I. T. W. Franken naar Amsterdam; J. Appel en gezin naar Enschede. Het bestuur van de KNMU heeft besloten de Engelse motor renner Tommy Wood, dit seizoen geen startgelegenheid meer in Nederland te geven. Hij zal dus ook niet kunnen deelnemen aan de T.T.-races, die voor het we reldkampioenschap gelden. Wood had ingeschreven voor de races van Zondag j.l. in Zand- voort, maar hij trok later die in schrijving in. Ondanks dat ver scheen hij toch en hij liet zich enige onvriendelijkheden ontval- lèn toén men hem geen vergun ning gaf om te- starten. Wood zal nu eerst zijn veront schuldigingen, moeten aanbieden voor de 'K.N.M.U. 'zal óverwegen haar besluit in te trekken. IERS DAMESHOCKEYTEAM IS ZEER STERK Het Nederlandse dameshockey- elftal zal het Zaterdag 12 Mei in Wagner stadion te Amstelveen niet gemakkelijk krijgen tegen het vertegenwoordigend elftal van de Irish Ladies Hockey Unnion. Evenals bij de andere ploegen van over het kanaal het geval is demonstreren de Ierse dames naast snelheid bijzondere stick- vastheid en een ver doorgevoerd samenspel. Vijf van de Ierse dames hebben deelgenomen aan het tournooi om het wereldkampioenschap, dat in 1948 te Amstelveen werd gehou den. Ierland verloor toen van Nederland met 20, maar nam in Maart 1949 revanche door onze dames met 10 te verslaan. PURMEREND Eierenmarkt: 13.000 Kipeieren 1010.75 p. 100 st.; 9000 Eendeneieren 8 p. 100 st. Veemarkt: Runderen totaal 1065 stuks. 207 vette koeien 2.10 2.95 handel vlug; 609 gelde koeien 500800 goed; 193 melk koeien 6751075 kalm; 34 pinken 230—350 matig; 22 stieren 550 1500 matig; 22 vette kalveren 210 325 vlug; 878 nuchtere kalveren v.d. slacht 3590 goed; id. fokk. 50—105 kalm; 182 vette varkens v.d. slacht 1.681.90 begin goed. stugger; 841 magere varkens 35 65 kalm; biggen 2329, 2952 kalm; 249 schapen (weiderii) 95 140. (fokkerij) 160225 kalm: 275 lammeren 5280 goed; 55 bokken en geiten 1050 stug; 44 paarden 650 900 stil; 15 fokzeu- gen 250350 kalm; 3626 totaal aantal dieren. Pluimveemarkt: '450 konijnen 18 n. st. WARMENHUIZEN. 9 Mei. Uien 7.90, gele kool 6.00, witte kool 5.50. rode kool 6.5016.60 Doorgedraaid: 68.300 kg gele kool, 47.600 kg witte kool en 4.000 kg rode kool. GROOTEBROEK 8 Mei 1200 kg. Witlof A 38.00: A H 34.00: B 2300 —29.00; B II 10.00—18.00: 1500 kg uien grof 8-30; groot 9.3010.40; 150 bakken Dootaard. p. bak eerst. 0-400.75: alpha 0.51. AVENHORN 8 Mei. 6000 kg. Rode kool 8-60—15.70: 2500 kg. gele kool 66.20: 20400 kg Dieten I lang 17.80—18.80; II 9.10—12.10; rond 12.40: 14800 kg witlof I 35— 37; II 32—36: III 19—30: 1500 kg. peen II 20-80; III 12.20; IV 4— 4 20. NRD-SCHARWOUDE. 12.000 kg witlof sort. I f 29—35; IB f 19 —31: II f 22—26; IIB f 16—23; III f 10—16; spek f 1—15; 7000 kg uien f 12.5014.40: Grote f 11.90 12.50; 500 kg prei f 8; 8500 kg rode kool f 8—22.10: 36000 kg, gele kool f 6: 92.000 kg witte kool f 5,50: Doorgedraaid 37000 kg gele kool; 81.000 kg witte kool en 500 kg prei. LANGEDIJK. 9 Mei. 600 kg uien 9.3010.50. 2000 kg rabar ber 6.60—7.40 4000 kg witlof I 25.00—30.00, II 16.00—23.00, 1000 kg rode kool 12.00, 40000 kg gele kool 6.00 23350 deense witte 5.50 Doorgedraaid 36000 kg gelé kool en 23000 kg witte kool. VOOR HONDERDDUIZEND BRAZILIANEN DELFT. De stadsbeiaardier van Delft, Leen 't Hart, die op 12 April per K.L.M.-machine naar Brazilië reisde op uitnodiging van het Nederlandse gezantschap al daar, heeft op 28 April te Vila Formosa (bij" Santos) de eerste beiaard van Zuid-Amerika inge wijd. Tachtig a honderdduizend mensen waren naar Vila Formosa gekomen om het concert te be luisteren. De file auto's was vele kilometers lang en over een af stand van slechts enkele kilo meters werd een uur en langer gereden. DOETINCHEM Gistermiddag omstreeks 1 uur is op de ver keersweg DoetinchemDoesburg een ernstig verkeersongeval ge beurd, waarbij de 26-jarige R. uit Apeldoorn om het leven is gekomen. R. reed in een bestelwagen van Hummelo naar Doetinchem en stak de rijksweg Doetinchem Doesburg over. Zijn wagen werd daarbij gegrepen door een vee wagen uit Angerlo, die juist van de veemarkt te Doetinchem kwam. De chauffeur van de be stelwagen werd zeer ernstig ge wond en overleed vrij spoedig, terwijl een tweede inzittende, een bejaarde man uit Apeldoorn, zwaar gewond werd. BONN (A.P.). De West- Duitse regering heeft bekend ge maakt, dat zij krachtige maatre gelen zal nemen om te komen tot een verbod van de nazistische Socialistische Rijkspartij (S.R.P.). De federale regering zal een herhaling van de gebeurtenissen van 1930 tot 1933 en later, die door middel van misbruik der democratische methoden tot ver nietiging der democratie zelf ge leid hebben, niet toelaten, ver klaarden ministers op een pers conferentie. „De opneming van Duitsland in de gemeenschap der vrije landen zal moeilijker worden en het wantrouwen, dat nimmer dood geweest is, zal herleven". De inschrijving voor de Ronde van midden-Nederland op Maan dag 14 Mei is thans gesloten. In totaal zullen 245 amateurs deel nemers, onder wie zich 31 buiten landers bevinden: Zwitsers, Fran sen en Belgen. Tijs Roks, A. v. Oers en A. Suykerbuyk zullen van de partij zijn. Starten zullen o.m. Hans Dekkers, Ed. Koeman, winnaar van de Ronde van Noord-West Nederland, v. Breenen. Donker, Maenen, Voorting, Witteveen, Peters, v. Roon, Hooij schuur, Zwiers, Hendriks, v. Gennip en Massuger. Het puikje dus van onze amateurs, zodat men er ver zekerd van kan zijn, dat de bui tenlanders zeer grote tegenstand zullen ondervinden. In de tuinen van het Victoria Embankment te Londen wordt de vierde jaarlijkse tentoonstelling van schilderijen gehouden, welke door het stadsbestuur georganiseerd is. Bezoekers van de tentoonstelling, die kosteloos te bezichtigen is, kunnen de schilderijen kopen. De kunstenaars, die hun werken exposeren zijn hiervoor geen belasting aan het stadsbestuur verschuldigd. Dat er voor schilderkunst belangstelling bestaat toont de foto. UITSLAG NIET INVULLEN Onze prijsvraag moest deze keer op twee wedstrijden blijven drijven. In het laatst van de week werden de wedstrijden De Rijp— Zeevogels en Schagen—Watervogels nog afgelast. Bovendien moeten wij met betrekking tot de opgegeven wedstrijd ValkenSEW schuld bekennen. Door e?n vergissing is deze wedstrijd die voor Hemel vaartsdag was vastgesteld in onze prijsvraag terechtgekomen. De uitslag telde dus niet mee. De heer P. Stokman uit Alkmaar die het tot drie punten bracht leverde daarmee een goede prestatie. Immers DWS is wel erg hard tegen de Philips-lamp gelopen en niemand had deze grote 61 zege voor de Eindhovenaren verwacht. De andere prijzen vielen bij loting ten deel aan inzenders die twee punten behaalden. 1. P. STOKMAN, Baanpad 20, Alkmaar 2. C. VAN EL, Keizerstraat 81 A, Den Helder 3. P. KUIPERS, Nic. Beetsweg 16, Heiloo 4. J. BOON, Zwaagdijk 157 5. H. HEIDEMAN, Nieuwsteeg 40, Hoorn Bent U er nog niet bij? Wel, de volgende wedstrijden geven U weer een kans. Naam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als briel worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL- PRIJSVRAAG". daarmee bespaart U ons veel werk. 3 Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst ot gelijk spel, doch niet met de goede cijters krijgt men één punt. Voor de beste raders (even- tueei door het lot aan te wijzen) worden de volgende, prijzen be schikbaar gesteld:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7