tUtoxh& .Melk DO£lTR£FF£RS Cl M. C &Abolwerk tegen de duurte! W, kost nog niet die helft! SMIDJE VERHOLENen de VEEDIEF VAN TEXAS Schagen-Bergen 2-1 Zondervan werd noordelijk kampioen klein biljart zaterdag en Zondag werden in de Friese Club te Leeuwarden de Iedere beker melk is een beker gezondheidEngéén angst voor Kerngezond en gul van lach met driekwart literelke dag Een avond in Weense sfeer Adverteert in dit blad J MEI-AANBIEDING! Iets zéér speciaals! Com- pletmantel in zwart Romain satin met borduursel. Ma ten 42 tot en -met 50 Elegante geklede japon. Dupion irnprimé. Moderne dessins in diverse kleuren combinaties. Maten 44-50 y 3Ceurklaó Modieus deux-pièces Pracht kwaliteit otto man o.a. bois de rose, turquoise, grijs en olijf. Maten 42 t/m 48 Het is de rood jacks Zondag niet gelulkt, de beide puntjes, welke misschien nodig konden zijn om geheel uit de zorgen te geraken, mee naar Bergen te ne men. Een tweetal penalty's wel ke oppervlakkig beschouwd zeer zware straffen waren, werden door Sehagen in even zoveel doelpunten omgezet en bezorg den hen de overwinning. Na een kwartier van over en weer spe len zonder noemenswaardige spannende momenten, maakte een der B-backs hands in het be ruchte gebied- De scheidsrechter wees onverbiddelijk naar de wit te stip en van Haren zorgde voor de rest, 10. Weer een kwartier verliep zonder extra prestaties, maar toen spil Grootes bij een aanval der gasten weer eens op d'e keeper wilde terugspelen, be rekende hij de afstand verkeerd. De B-rechtsbinnen strafte dit ogenblikkelijk af door het leder over te nemen en langs de kee per in te punteren, 11. Na de rust had Sehagen de opstelling gewijzigd, de spil was o-a. naar de middenvoorplaats verhuisd, maar ofschoon de druk er in de aanvang wat- groter door werd, bleven toch de doelpunten uit. Totdat een „haakgeval" in het doelgebied, waarvoor van Haren weer een penalty kreeg te ne- n*en, en de stand op 21 bracht. kampioenswedstrijden van het district „Het Noorden" van de Ned. Biljartbond, klein biljart (partijen van 350 caramboles) cadre 38/2 verspeeld De deelnemers waren Brands- ma, Sneek, De Kleine, Zwolle, Koppel, Leeuwarden, Weitenberg, Harlingen, Westerling, Assen en Zondervan Leeuwarden. Laatst genoemde toonde zich onbetwist de sterkste. Slechts in zijn partij tegen De Kleine sneuvelde hij, toen deze een formidabele serie van 200 maakte. De eindstand luidde: pnt. gem. h. s. 1 Zondervan 4 30.47 169 2. Brandsma 18.97 93 3. Koppel 2^ 16.13 110 4. De Kleine 2 15.55 200 5. Westerling 2 15.05 96 6. Weitenberg 2 14.23 99 'iE kèrngezond wil zijn zonder last te hebben van „Verborgen Tekorten". moet in de éérste plaats genoeg MELK drinken. Want melk is onze beste en voor iedereen voordelige bron van uitnemend eiwit de ruggegraat van onze kalkvoeding. Melk is bovendien rijk aan onmisbare vitamines! Als vaste regel: Melk of karnemelk bij de boterham, pap of vla als toespijs, een scheut melk in soep of stamppot. Bedenk melk is goedkoop! Neem elke dag per 4 personen niet minder dan 3 liter melk, karnemelk, pap of yoghurt te zamen. Man laza aak da publicatias evar malk als „beschermend" voedsel van het Voerlichtin|sbureau van da Voedingsraad. T GULDEN VLIES, ALKMAAR Donderdag 24 Mei, 8 uur: Dirigent: MARINUS ADAM Soliste: DORA SCHRAMA, sopraan Progr.: Zesde Symphonie van Der Hirt auf dem Felsen Schubert; Werken van Joh. Strauss, Oscar Strauss en .Léhar. Entrée: f2.—, bel. inb.; Scholieren f0.75, bel. inb. Kaartverk. en plaatsbespr. van 22 Mei af van 111 uur aan de zaal. (GROOTTE TOT 4 "EGELS) Uitsluitend voor KLEINE aanbiedingen en Personeel, dat zich aanbiedt Te kp. zeilkano en ped del m. roer, mastje en zeiltjes. Vissen, Pieter straat 6, Alkmaar. Gevr. zit-slpk-r m. pens. of kookgel. v. dame all. Vanaf 1 Juni. Br. onder no. 39921, bur. NHD. VULLEN van ballpoints vanaf 30 ct. Deijman, Ceramstraat 5, Den Hel der. Te kp. ong. 300 kg. stam- slab. d. z. dr. v. d. zaai. K. de Boer, Wijzend 35, Hoogkarspel. VULPENHOUDERS, alle reparatiën. Deijman, Ce- ramstraat 5, Den Helder. 64. Smidje Verholen sliep rustig en zo heerlijk, als hij in tijden niet geslapen had. Hij werd 's morgens pas wakker, toen de zon alweer hoog en breed aan de hemel stond en hij het vrolijk gehinnik van paarden hoorde, de kwinkslagen van cowboys en het gerinkel van emmers. „Ik ga er uit", zei de smid vrolijk. „Ik ga eens kijken wat daar beneden bij de cowboys allemaal te koop is". Hij wipte uit zijn bed en keek eens uit het dakvenster naar beneden. Hij kon precies op een van de grote stallen kijken. Een cowboy was daar bezig zijn paard te roskammen, terwijl een ander juist met een paar emmers water kwam aandragen. Ze maakten gek heid tegen elkaar en waren blijkbaar goed gemutst. „Lollige boel hier", zei de smid tevreden. „Als er hier goed werk te doen is, zal ik het beste rooien". Smidje Verholen kleedde zich dus snel aan en liep naar beneden, waar Andy Malonë hem al stond op te wachten. „Móge, slaapkop", begroette Andy hem. „Ga je mee een stevig boterhammetje eten? Ik zou het maar doen, als ik jou was, want hier op de ranch kun je niet werken als je e maag niet vol hebt". Stinky Andy leidde de smid naar de grote eetkamer, alwaar de beide heren een uitgebreid maal begonnen te nuttigen, bestaande uit spiegel eieren met ham en wat daar zoal bij hoort. „Lieve help, ik kan niet meer, ik knap bijna uit mijn vel", zuchtte de smid. ,Ik kan nog best", lachte Andy en hij begon aan een zevende gebakken eitje en zijn vierde ons ham. En toen dit heerschap eindelijk was uitgegeten, nam hij smidje Verholen mee naar de smidse. „Mmm, nou nou, prima ingericht, hoor", prees de smid. „Hier kan een vakman met plezier zijn werk ver richten". „Dat wou ik ook zeggen", lachte Andy. „Maar weet je eigenlijk wel waarom ik je hier mee naar toe heb genomen? Ik wil hier eens een grap uithalen, zie je? Dat was een idee van Billy de Likker.' Kop op, Verholen. Kruip jij nou zolang in deze kist. Ik zal dan die namaak-Verholen met zijn knecht halen. En dan moet je maar eens goed opletten wat er gebeurt. Ik zal die twee boeven opdracht geven een paar hoefijzers te smeden. Hahahaha, ik lach me nou al ziek, als ik er aan denk wat ze ervan terecht zullen brengen".

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 8