Wieringerwerf bracht een grootse hulde aan Pastoor Zijlstra Parochie De Rijp viert feest van haar Herder mee Concours Nrd.-Scharwoude Katholiek Bakkum haalde zijn nieuwe pastoor in DROLI :lkasten mendaal enkplaats Jubileumgeschenk: een auto! Kardinaal de Jong over zijn coadjutor Pastoor Holt kamp 25 jaar priester Benoemingen in het Bisdom Haarlem Tennis-uifslagen R.K. Bond Harmonie- en Fanfarecorpsen Bouwpastoor vierde tevens zijn zilveren priesterfeest MAANDAG 4 JUNI 1951 PAGINA 3 5VERWACHTING ;ld door het K.N.M.L geldig van Maandag- Dinsdagavond. MIG VERANDERING et Oosten van het land n dan veel bewolking een kleine kans op on- elders droog en over- :nd zonnig weer. Zwak- ot matige Noordelijke Weinig verandering imperatuur. .ETIEK-NIEUWS OLYMPUS" \R. Bij de athletiek- in 'het Olympisch Amsterdam, ter gele- h. 50 jarig bestaan der i onze junioren leden, voor de dag gekomen. serie v. d. 1500 meter gezamenlijk ingedeeld groep, bezetten P. n G. Fransen resp. de plaats in de schitteren- 4.22.0 min. en 4.22.9 ;iat! Dit betekent dat clubrecord, 14 dagen Heiloo reeds gesneu- ogmaals en liefst met verbeterd. ste junioren waren in r geplaatst en daarom ;statie van jullie, ook waarderen. die onze dames en ten eens in volle ac- zien, het volgende, mi en 8 Juli a.s. zijn den te Alkmaar, waar- imers zijn opgenomen! 'evens volgen. ET-NIEUWS \R. Het was een wedstrijd van ons im tegen TOZ III uit Bij verlies was de laats voor SET ge- rkkig werd het 44. ikelspelen werd het icces geboekt. R. van m met 60 86, R. iet 6—3, 7—5, J. Schot- 0, 61. Jammer was Gijzen zijn partij ver- 1 hij in de tweede set zoor stond 61, 810, ïengde dubbel R. van J. Schotten behaalde emakkelijke overwin- De rest werd neder- engd dubbel K. Koop- in Gijzen verloor 36, ies-dubbel K. Koop- an de Riet met 16, m-dubbel J. Schotten- zen met 46, 46. =nde week wordt de wedstrijd tegen dezelf- speeld. nnen met een 31 Winst betekent de lats, verlies de onder- Dus er is nog volop Adiiertovtip 1 „PHILIPS" „BOSCH" „ALASKA" ROUWBAAR en DRIJFSZEKER ÏGESTRAAT 10 L K M A A R Zo op het oog vreemde de bijt. Maar niets is aar. Ten eerste omdat Korea hun sporen heb- nd het waren er an Heutz-regiment" tweede plaats, omdat gedurende de zeereis naar Nieuwediep zich aan de marinesfeer had en zich als landrot voelde op de woelige onel J. Daniëls, die de de Generale Staf ver- ligde, was speciaal ter van deze Korea-vrij- laar Den Helder geko- marinezijde was de nt Maritieme Midde- msoord", kapitein ter Kommer 's morgens gegaan om comman- emanning een welkom pen. lhebber van de zee ten, vice-admiraal jhr. Holthe, had reeds Vrij- toen de Evertsen op ior anker lag, inspectie Hij was hierbij verge- de Commandant Zee- ederland, Schout bij W. Slot. Bij die gele- ield vice-admiraal van de boeg een korte toe- de bemanning, die hij de aan de dag gelegde nens de gehele Kon. te hij voorts zijn grote voor de uitstekende ioor schip en beman- e Koreaanse wateren lijke duinen verborgen ilaats door de Duitsers is gebracht, hetgeen arde heeft door de ge- zandverschuivingen die aats gehad. Men heeft ig geleden getracht de e officieren naar Ne- halen, doch door de in Neurenberg waarin kken zijn, zijn zij nog gekomen, ondanks de r Engelse autoriteiten. en terrein worden be- r het houden van her- ijeenkomsten, plaats aan 5000 personen. In zomermaanden komen 1000 mensen per dag kplaats bezoeken. De itvoering, die ongeveer in beslag zal nemen, 30 kosten, en wordt via een stichting bi# - acht. De feestelijk versierde kerk tijdens de plechtige H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig priesterjubilè van de zeereerw. heer Pastoor W. N. Zijlstra te Wieringerwerj. Inzet: de jubilerende herder verlaat, vergezeld van zijn moeder en deken Harst van Den Helder, na de plechtige hoogmis zijn kerk. „Welkom" sïond er geschreven op de erezuilen, welke aan de Westerterpweg tussen Slootdorp en Wieringerwerf de parochie grens aangaven. Vlaggen wapperden van de herbouwde tuin derswoningen, van de noodwoningen en werden meegevoerd in de stoet, welke stond opgesteld, toen om even zes uur pastoor Zijlstra met zijn moeder arriveerde. Staande voor de met een lint afgesloten weg werd de jubila ris toegesproken door de voorzit ter van het feestcomité, tevens oudste kerkmeester, de heer A. J Suykerbuijk, die in korte trek ken uiteenzette waarom de pa rochie van Wieringerwerf zich zo verheugt over het jubileum van haar pastoor. De burgemees ter van Wieringermeer G. C. Loggers bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur over en knipte liet lint door. aldus op symbolische wijze de parochie- grens openend. Onder de pretti- ge klanken van de Wieringer- meerfanfare namen de jubilaris en zijn moeder plaats in een versierde auto, doch niet dan na dat Agathe Tesselaar mevrouw Zijlstra bloemen had aangeboden Een feestelijke stoet In een feestelijke optocht ging het vervolgens in de richting Wieringerwerf. Voorop een grote groep kranige ruiters getooid met geel-wit, dan versierde fiet sen, de Wieringermeerfanfare en een lange rij auto's met kerkbe stuur, feestcomité. Bij de Terp werd de schoolgaande jeugd mitsgaders de diverse jeugdorga nisaties in vol tenue in de stoet opgenomen, zodat het een fleuri ge en in alle opzichten feestelij ke stoet was die het feestelijk vlaggende dorp binnentrok. Even over half acht arriveerde men voor het fraai versierde kerkplein waar de jubilaris door een levende haag. gevormd door Wieringerwerfs blije jeugd, naar de kerk wandelde, terwijl de schooljeugd o.l.v. de heer Hoo- genbosch hem 't juichende „Le ve Lang" toezong. Enkele minu ten later betrad de jubilaris het door de kunstzinnige handen van bloemist Nuijens versierde kerkgebouw. Het scheen 'n waar bloemenparadijs. Bijzonder het priesterkoor droeg een weelde aan witte orchideeëp. lupinen, hortensia's en anjers die eenie der in verrukking zou brengen. Na het verklinken van het Wel komstlied sprak pater T. Pothof OFM de jubilaris namens de pa rochie toe. De predikant herinnerde er aan dat pastoor Zijlstra nog betrek kelijk kort in Wieringerwerf is, doch in die periode heeft In alle kerken van het Aartsbisdom is gistermor gen onder de vastge stelde H. H. Missen het navolgend schrijven voorge lezen van Zijne Eminentie Johannes Kardinaal de Jong Aartsbisschop van Utrecht: Mgr. Dr. B. J. Alfrink be noemd tot coadjutor met recht van opvolging. Aan de geestelijkheid en de gelovigen van ons Aarts bisdom. Uit de dagbladen hebU reeds vernomen, dat Z. H. de Paus, Prof. Dr. B. J. Alfrink heeft benoemd tot titulair Aartsbisschop van Tyana en tot mijn coadjutor met recht van op volging. Mgr. Alfrink was mijn leerling en later mijn colle ga op „Rijsenburg". Ik ken hem dus van nabij, en daar om durf ik met gerust hart aan hem het bestuur van 't Aartsbisdom over te geven. Ik vraag U hem te willen tegemoet treden met het zelfde vertrouwen dat U ook mij geschonken hebt. Bidt voor hem, vooral in deze weken van voorberei ding op zijn Bisschopswij ding want hij krijgt een ontzaglijk zware taak op zijn schouders gelegd, een taak, die mij te zwaar is geworden. Maar omdat ik straks zelf eenzamer zal zijn dan ooitEtiam Pro Me Orate: Bidt ook Johannes Kardinaal de Jong Aartbisschop van Utrecht, voor mij. hij de liefde en de achting van al zijn parochianen weten te verwerven. Geassisteerd door pater Pothof en father L. Beke- ma SMA ging de jubilaris dan voor in een kort Lof. De plechtige Hoogmis 's Anderdaags, Zondag, terwijl de beloftenrijke zon nog rustte in de matte morgennevelen, maakte iedereen zich op voor 't bijwonen van de plechtige Hoog mis in het Bedehuis van Chris tus Koning. In tegenstelling tot daarbuiten waar de prille mor- genrust nog over de wijdse lan douwen lag, trof men in de kerk het volle blije leven aan, zij het dan gericht door de wenkende flikkeringen van de Godslamp naar Hem. die onder broodsge daante op het altaar troont. Dan juichte het orgel en klonken mannenstemmen tussen de mas sieve keisteenmuren van 't hoog koor „Veni Creator". Tussen een haag van verken ners, gidsen en welpen schreed de jubilaris, voorafgegaan door de bruidjes naar het hoogaltaar om met assistentie van de Hoog- Eerw. Deken A. Harst uit Den Helder als pres.ass., en de E.E. P.P. Pothof OFM en Bekema SMA resp. als diaken en subdia ken het H. Offer op te dragen. Het koor voerde afgewisseld met de gelovigen o.l.v. dirigent N. Beemster de 3e Missa Populi van Hubert Cuijpers uit en de wisselende gezangen van de 3e Zondag na Pinksteren. Feestpredicatie Pater Pothof constateerde aan het begin van zijn feestpredicatie het opmerkelijke verschijnsel, dat gedurende de laatste vier jaren zowel door de H. Vader de Paus als door diverse leken aan dacht gewijd is aan de priester, en hij vroeg zich af wat God met dit teken bedoelde. Is het soms dat alleen de priester als afge zant van God de wereld nog kan redden? Of is het een vermaan dat de heiligheid schade heeft geleden? Want God wil de pries ter, omdat het van den beginne af Zijn bedoeling was het Gods rijk op aarde te vestigen; 't rijk waar niet geheerst dóch alleen gediend wordt. Hij achtervolgde de mens met Zijn liefde of Zijn straffende Hand, doch de mens wilde niet. Hij zond Zijn Licht, maar men wenste dat Licht niet. Daarom stelde Christus 't Pries terschap in om het Godsrijk te vestigen, uit te breiden en te be veiligen. 25 Jaar geleden werd Uw pastoor door Mgr. Callier ge zonden zoals Hij de Apostelen eens had gezonden. Weldoende moet hij rondgaan redden en rei nigen in de morgen of avond stond altijd zoals het Gode goed dunkt. Hij heeft zwakke mensenschou ders onder Zijn werk gezet, en legde het mysterie van Zijn Of fer en Zijn vergeving in hun handen en vraagt hen niet al leen zielzorger doch veeleer ook zielzoeker te zijn. Door, van en als Christus naar de mens, dat is de grote Godsgave van het Pries terschap. Danken wij God voor deze gave zo boven maat en tijd verheven tesamen met Uw pas toor opdat hij en zijn kudde mo gen worden geheiligd. Een vorstelijk geschenk: een auto Enorm was de drukte in 't ho tel „De Maaier" toen daar tegen twee uur de receptie aanving. Geeri wonder, want elkeen was deelhebber van 't vorstelijk ge schenk dat de jubilaris door de heer Suykerbuijk werd aangebo den. Ongetwijfeld was de keuze van het geschenk niet zo moei lijk als men zou menen, want wat kan er in zo'n uitgestrekte parochie dankbaarder worden aanvaard dan een nieuwe auto. Als één man maakte de gehele bezetting van „De Maaier" zich dan ook op om de feestzaal te verlaten toen het eigendomsrecht van de wagen aan de pastoor was overgedragen. En daar stond het smetteloos blauwe glanzende voertuig temidden van de zich verdringende menigte. Deze prachtige Opel Olympia, zo zeide de woordvoerder, moge de pastoor een hulpe zijn bij zijn arbeid, doch werd er laconiek aan toegevoegd, hij vraagt grote zorgzaamheid en begrip voor z'n constitutie. Pastoor Zijlstra, die destijds bekend stond als onverbiddelijk examinator, zal voordat hij zelf met het voertuig op de weg komt in stilte moeten hopen op lank moedigheid bij de rijbewijs-exa minator. Inmiddels betoonde hij zich buitengewoon getroffen door dit overstelpende bewijs van liefde. „Nog nimmer is zoiets een paro chieherder van zo'n kleine kudde overkomen" zei hij, en ik dank uit de grond van mijn hart allen die naar hun krachten, en wel licht meer dan dat, hebben gege ven. Moge God het U geestelijk vergelden, en mij desondanks ééns als Elias bij Zich roepen. Nog meer geschenken De heer J. P. Burger 't woord nemend namens de congregatie, scheen het onmogelijk alle facet ten van de pastoor te kunnen be lichten. Daarom beperkte hij zich tot het vermelden van diens intense activiteit op congregatie- gebied, gegrond op de overwe ging, dat de mensen wegens de veelsoortige beslommeringen van organisaties geestelijk niet mo gen vervlakken. Pastoor Zijlstra heeft zelfs de mannen tot over tuigde congreganisten gemaakt, en dat spreekt boekdelen. Namens de 6 congregaties bood hij daarom boekwerken aan, het geen mevr. Kroft—Heemskerk eveneens deed namens de R.K. Vrouwenbeweging. De ARK A (ambtenaren) de jongste vereniging uit de Polder liet zich al evenmin onbetuigd en bood pastoor Zijlstra 'n schilde rij van de kerk te Wieringerwerf vervaardigd door de kunstschil der Zijlstra te Wieringerwerf. S. Wennig kwam namens de KAB en St. Deus Dedit met een delftsblauw en zilveren asbak en bonbonschaal aandragen; 'n an der voegde daar een dito tabaks pot bij, de misdienaars gaven 'n doos en de koorzangers een zeer grote kist prima sigaren. De jongeren, vertegenwoordigd door van Kemmeren van de LTJ en B. de Bont van de KVP-jon- geren gaven als beste geschenk hun bereidheid tot het dienen van Christus Koning en daarne vens enige boeken. Dankwoord van de jubilaris „In de beperking herkent men d»e meester" was ontegenzeglijk van toepassing op het dankwoord van de jubilerende parochieher der. Ronduit verklaarde hij even wel rijk te zijn met de congrega ties, al was hun bloei ongetwij feld 't resultaat van het ijveren van pastoor Langendijk en ka pelaan Lejeune. Voor elk der sprekers en de daarachterstaande De heer J. Pielage sprak na mens het kerkelijk zangkoor en namens het onderwijzend perso neel van de school. Namens het zangkoor bood hij hem een ca deau aan. Namens de jeugdverenigingen spraken de dames A. Woestenburg en Greet Stoop. Als cadeau werd aangeboden een zelfvervaardigde superplie en een drietal kerk- kussens, door de leden van de vrouwelijke jeugdvereniging zelf gemaakt. De heer Poel sprak namens 't Kerkbestuur. De heer C. van de DE RIJP Verwelkomd door hef voltallige kerkbestuur en een groot aantal genodigden deed Zaterdagavond de Z.E. Heer Pastoor C. P. M. Holtkamp zijn intrede in de parochie om bij gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest een grootse hulde m ontvangst te nemen. Onder grote belangstelling van de ge hele bevolking uit Graft en de Rijp trok de jubilerende paro chieherder vanaf de grens der parochie in feestelijke stoet van ruiters en afgevaardigden der verenigingen, gezeten in een open landauer door de rijkelijk met vlaggen versierde straten naar de kerk. Vanuit de pastorie, getooid in de feestelijke kerkelijke gewaden en voorafgegaan door acolythen en assisterende geestelijken be trad pastoor Holtkamp, tussen 'n erehaag van bruidjes het zopas geheel gerestaureerde en prach tig versierde kerkgebouw, waar hij met assistentie van de Z. E. heer pastoor Andreoli als diaken en pater Breukel als subdiaken een plechtig lof celebreerde. Pa ter Straathof sprak een wel komstwoord en feliciteerde pas toor Holtkamp namens de paro chianen met zijn 25-jarig pries terfeest. Aan het slot van zijn feestrede deelde pater Straathof mede dat de z.g. „blinde vinken actie" welke tot doel had de kosten te dekken voor de extra uitgaven welke veroorzaakt waren door de beschildering van het priester koor, als extra cadeau ruim f 650 had opgebracht. Het stijlvolle feest op Zondag Het was een feestmis, die de jubilerende Herder op Zondag morgen opdroeg aan het feestelijk versierde hoof altaar van zijn prachtig vernieuwde kerk, geas sisteerd door de Z.Z.E.E.H.H. An dreoli, pastoor te Schipluiden, diaken, pater Breukel, subdiaken en met als presbyter-assistens, de Z.E.H. Thijssen. Het zangkoor zong een nieuwe vierstemmige Mis van M. Hal- ler. De feestpredikant was de Z.E.H. Vollaerts uit Velsen-Noord die in zijn gloedvolle preek voor al wees op de zware en verant woordelijke taak van de priester. Ontroerend was ook de alge mene H. Communie van de aan wezigen tijdens deze H. Mis. On der de vele aanwezigen merkten wij o.a. op de burgemeester van De Rijp en Graft, de Edelachtb. heer Dalenberg. De receptie De receptie vond plaats in de zaal van de heer C. Blokdijk. Een rij van sprekers bracht op allerlei wijze hulde aan de jubi lerende herder. De heer Weg- dam, voorzitter van het feestco mité sprak namens de gehele pa rochie. Na zijn toespraak over handigde hij een gesloten enve loppe voor restauratie en ver betering van zijn kerk. Burgemeester Dalenberg sprak namens de gemeente. Dr. Reijn- ders uit Schipluiden sprak na mens de parochie Schipluiden. Ook daar was de jubilaris geliefd gebleven, vooral om zijn vele werk op sociaal gebied. Spreker waardeerde hem om zijn werk op het gebied van historie en kerkhistorie en overhandigde hem een enveloppe met een gift van de parochianen uit Schiplui den voor de restauratie van de communiebank in de kerk. Bosch namens de sportvereniging TIOL, de heer Sombroek namens de KAB en de heer Jaap Noë namens de Kath. Jongerenver eniging. Alle toespraken gingen vergezeld van enveloppes met in houd. Namens Katholiek West- land sprak de heer Lafeber, hoofd van de R.K. School uit Schiplui den. Hij bood de jubilaris een fraai werk aan op historisch ge bied. De receptie werd besloten door de toespraken van de heren Abels, namens DREO, G.Visser namens de LTB, en de heer Daan Blokdijk namens de R.K. Toneel vereniging Benedictus XV. Na afloop dankte de jubilaris voor de hartelijke toespraken en de vele goede gaven. Allen bo den daarna de jubilaris persoon lijk hun gelukwensen aan. De feestuitvoering Na het plechtig lof volgde in de zaal van de heer C. Blokdijk het slot van het parochiefeest. Na de priestercantate: „Tu es Sacer dos in aeternum", uitgevoerd door het congregatiekoor o.l.v. G. Hop volgde het vrolijke toneelstukje „In een andere wereld", gebracht door „Benedictus XV" met veelal voortreffelijk spel. Daarna volg de een korte humoristische schets getiteld: „De Pastoor viert feest". Als slot voerde Arti et Religione een wals uit van Strauss, inge studeerd en uitgevoerd o.l.v. G. Hop. Na afloop van het feest dankte de jubilaris nogmaals de •aanwezigen. Voorafgegaan door een stoet van ruiters en gymnasten deed de jubilerende pastoor Holtkamp Zaterdagavond zijn intrede in de parochie Graft en De Rijp. Z. H. Exc- de Bisschop van Haarlem heeft eervol ontslag verleend aan de Zeereerw. heer M. J. J. Kammers, die Pastoor was te Leidschedam- Tot Pastoor te Leidsöhendam is benoemd de Weleerw. heer H- J. A. M. v.d. Ven. Tot Pastoor te Ovezande, de Weleerw. heer J. C- M. Franse, die Kapelaan was te Amsterdlam (H. Vincentius). Tot Pastoor te Rotterdam (H. Joseph) de Weleerw. heer H- W. Hase- laar. Tot Pastoor te Maassluis, de Weleerw. heer P. E. J. Bot telier, die Kapelaan was te Haar lem (H. Bavo). ERNSTIG ONGEVAL BIJ MOTORRACE ALKMAAR. Tijdens de na tionale langebaanwedstrijden die gister te Alkmaar werden gehou den is de Limburgse motorren ner H. J. Coumans uit Geleen bij een aanrijding met zijn Am sterdamse collega H. Hartman, levensgevaarlijk aan het achter hoofd gewond. Met een schedel- basisfractuur werd hij naar het St. Elizabethziekenhuis te Alk maar vervoerd, waar hij gister avond van de laatste H. H. Sa cramenten moest worden voor zien. Naar wij hedenmorgen ver namen heeft hij een vrij rustige nacht gehad, doch zijn toestand is nog zeer zorgwekkend. Zondag 3 Juni 1951 Hoofdklasse A Leimonias 2DDV 1 voorl. 74 Thor RW 1Leimonias 1 57 Hoofdklasse B t' Spieghel 1—Ensch. LTC 1 7—5 Alta 1NMC 1 5—7 Haarl. LTC 1—Philh. 1 4—8 Hilv. LTC 1Festina 1 84 Overgangsklasse A NMC 2Westrust 1 35 Inside 1Thor R.W. 4 44 Overgangsklasse B Joy 3Inside 2 44 Brederode 1VVGA 1 62 VVGA 2—Go Ahead 1 4—4 Juliana 1de Algemene 1 80 Derde klasse Helderse TC 1Festina 5 71 DDV 6Schager TC 1 35 Go Ahead 3Animo I 44 Twentse Bank 1Inside 3 26 Toss 1Donald Duck 1 26 de Algemene 2Juliana 2 53 Vierde klasse Helderse TC 2Chandelle 2 62 Helderse TC 2 kampioen Schager TC 2Dash 6 17 Animo 2AMVJ 3 17 WimbledonTCU 1 08 Score 1Toss 2 35 Toss 2 kampioen Inside 4Return 5 53 welvarende en van energie brui sende parochie zijn bereid, ver nam men pas goed in het plech tig Lof. Ondanks zijn gloedvolle en uit het hart gegrepen be woordingen wist hii dat hier eigenlijk woorden tekort scho ten eri daarom beloofde hij hen- bij voortduring te zullen geden ken in zijn gebeden aan het al- organisaties had de pastoor een hartelijk woord, en elkeen er voer dat hun bewijs van eerbied en liefde in grote dankbaarheid was aanvaard. Doch hoe dank baar pastoor Zijlstra wel was voor de onvergetelijke momen ten die hem, nog nauwelijks en kele jaren in Wieringerwerf werkzaam, door een goedhartige en trouwe, maar ook gelukkig NOORDSCHARWOUDE Za- terdagavond werd het concours geopend met een concert van de feestvierende vereniging, het R.K. Fanfarecorps „Apollo", onder lei ding van directeur L. Oly. In de openingsrede gehouden door bur gemeester Schelhaas, wees spre ker op de betekenis van de mu ziek in het menselijk leven en wenste dat het concours succes vol zou verlopen. Zondag werd om 12 uur de mars- en tamboer-wedstrijd ge houden onder enorme belangstel ling van de bevolking en begun stigd door zeer mooi weer. De concertwedstrijd begon met de derde afd. Harmonie. St. Cae- cilia, Lutjebroek speelde o.l.v. P. Morseh, twee werken van Boe- dijn. Het verplichte stuk Partita, werd wel het beste gespeeld met beschaafd klankgehalte. 2e afd. Fanfare: St. Gregorius. Waarland, dir. E. Peetoom; dit corps speelde de ouverture La Charmante van Vlessing zeer be hoorlijk. Het verplichte stuk Mi- chiel Adriaanszoon van Boedijn had met iets levendiger voor dracht uitgevoerd kunnen wor den. St. Caecilia, Heemskerk, dir. L Tervoort: zowel in het ver- BAKKUM Onder grote belangstelling van de Bakkumer be volking is Zaterdag Bakkums bouwpastoor ingehaald ter gele genheid van de opening van de kerk van de parochie Bakkum, die de naam „Maria ten Hemelopneming" draagt. Daar dit feit samenviel met de viering van het 25-jarig priesterfeest van de Zeereerw. Heer Pastoor J. Th. J. de Wit, is het te begrijpen, dat het een groots feest is geworden. Dit feest ving reeds aan op Zaterdagmiddag toen zich op de grens van Egmond en Cas- tricum een machtige stoet vormde bestaande uit een aantal personenauto's, een dozijn ruiters, het fanfarecorps „St. Aloysius" en een groep meisjes, gekleed in witte blouses en blauwe rokjes. In de auto's merkten we be halve de jubilaris verschillende kerkelijke gezagsdragers op, w.o. de Hoogeerw. Heer B. G. Hos- man, Deken van Beverwijk en de Z. E. Heer G. Goes, pastoor van de St. Pancratiusparochie te Cas- tricum. Verder Burgemeester C. F. Smeets, die de nieuwbenoem de pastoor aan de grens van de gemeente toesprak: „Deze dag, waarop u geïnstalleerd wordt is voor u de kroon op uw werk. Het Castricumse gemeentebestuur speekt de hoop uit, vele jaren met u te mogen samenwerken tot heil van de parochianen van Bakkum". Hoogtepunten tijdens de rit naar de kerk waren de verwel koming door de directie en de kinderen van de Antoniushoeve, het aansluiten van de „bruidjes" aan de Zeeweg en de tocht door het gepavoiseerde Bakkum. Door een erehaag van jongens en meisjes betrad pastoor J. Th. J. de Wit de kerk, waar hem het welkomstlied werd toegezongen en de H. E. Heer B. G. Hosman de benoemingsbrief van Z.H.E. de Bisschop van Haarlem voor las. Na het afleggen van de eed droeg de H. E. Heer B. G. Hos- man de kerk over aan de Z. E. Heer J. Th. J. de Wit. Na een hartelijke toespraak was de H. E. Heer B. G. Hosman de eerste, die de jubilerende pas toor feliciteerde. Zondagmorgen volgde de eer ste plechtige Hoogmis, opgedra gen door pastoor J. Th. J de Wit met assistentie van de Z. E. Heer G. Goes en de Hoogeerw. Heer B. G. Hosman. De H. Mis werd bijgewoond o.a. door burgemees ter C. F. Smeets en diens echtge note, dr. A. de Jong, dr. A. H. v. d. Werff, dr. P. Teenstra, de heer P. L. Duinker chef van de afd. Terreinen van het PWN. vele leden van de gemeenteraad en de Z. E. Heer G. Bakker, pas toor te Kook a. d. Zaan. Tijdens deze dienst werd me degedeeld dat Z. H. E. de Bisschop van Haarlem behalve de heren P, Stuifbergen en G. Borst als kerkmeester had benoemd de he ren J. Kleverlaan en N. Veldt. Zondagmiddag om 1 uur vond in een door nersoneel van het PWN feestelijk versierde lokaal van de Cuneraschool een offi ciële receptie plaats ter ere van de iubilaris-boüwpastoor. De re ceptie werd opgeluisterd door 't dameskoor ..Duin en Bos" o.l.v. de heer P. A. van Westen. Het koor bracht bet Panis Angelicus en het Ave Maria, beide van Cle mens en een driestemmig Sanctus ten gehore, waarbij het mooie stemmenmateriaal goed tot zijn recht kwam. Vele sprekers voerden het woord, waarvan de Z. E. Heer pastoor G. Goes de eerste was. Spreker liet zijn woorden ver gezeld gaan van een enveloppe met inhoud, welk voorbeeld "e- voled werd door de heer A. Ka- hoter namens de R.K. kamneer- ders. De he°r C Bodewes, hoofd van de R.K. Cuneraschool op Dakkum bond de jubilaris namens de leerkrachten een mooi o"tbiit- stel aan en d° beer Th. Rerlee bood een od ..Duin en Bos" ver- vpcrrliefl TPfpntjeboek aan. Verder werden er zeer vele ca- deaux aangeboden voor de kerk. 'oal een doonvont. een godslamn. iroorstooien en een schat van bloemen, Mot een lof werden deze dagen besloten. plichte stuk als de Fantasie Pas torale van Boedijn, zeer muzikale voordracht. Stemming in het eer ste nummer niet fortuinlijk. 2e afd. Harmonie: St. Gregorius, Nibbixwoud, dir. Jac. Vriend. Een zeer verdienstelijke uitvoering van Marche des petits soldats de plomb van Pierné. Klankgehal te in Suite Printanier van Alb Floris zeer goed. Ie afd. Fanfare: TAVENU, de Kwakel, dir. J. v. d. Zwaard. Lae- tare van Marcel Poot. kwam er technisch niet vlekkeloos door Veel goeds viel er te waarderen in de ouverture Tancrède van Rossini. Crescendo, de Weere, dir. P. van Westen. In Laetare van Poot bleef er nog wel wat te wensen over, de ouverture Verax van Jakma werd beter gespeeld. Kunst naar Kracht, Berkhout, dir. H. Honijk: het verplichte stuk werd niet geheel zuiver en nogal ongelijk uitgevoerd. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Dr. Nuijens, Westwoud, dir. Leo Koning, speelde o.a. de Valse Triste van Sibelius in een wel wat langzaam tempo, voordracht overigens wel muzikaal. St. Aloysius, Castricum, dir. H. van Ossenbruggen, gaf zowel van het verplichte stuk Valse Triste als van Rossiniana van Boedijn een zeer goede vertolking. Groote broek dir. P. Morsch speelde uit stekend Grande Marche des In- cas van Bandonck. St. Pancratius, Blokker, dir. Leo Koning, voerde nu o.a. de Valse Triste van Sibe lius sneller uit en nu een eerste prijs. St. Gregorius, Duivendrecht dir. P. de Wildt, speelde beide werken, o.a. Firenza van Gabriel Allier zeer lofwaardig. Ere-afdeling Fanfare: St. Cae cilia, Zwaag, dir. P. v. Westen: dit corps had verdienstelijke mo menten, o.a. in Taras Boulba van A. Georg. Technisch had een en ander beter verzorgd kunnen zijn. De totale indruk van deze eer ste concoursdag zouden we tame lijk matig willen noemen, niette genstaande we soms respectabele prestaties te horen kregen; de 2e en 3e prijzen hadden de over hand. We hopen dat de tweede con coursdag in muzikaal opzicht re vanche zal worden gegeven. Het publiek toonde grote belangstel ling voor dit concours dat ter gelegenheid van het eerste lus trum van Apollo werd gegeven, en werd ingezet met de gebrui kelijke ontvangst op het gemeen tehuis. De organisatie van het concours is buitengewoon perfect Uitslag mars wedstrijd: St. Cae cilia, Lutjebroek 93 p. 2e pr.; St Caecilia, Heemskerk 95 p. 2e pr.; St. Gregorius, Nibbixwoud 99 p. Ie pr.; TAVENU, de Kwakel 89 p. 2e pr.; Crescendo, de Weere 91 p. 2e pr.; Kunst naar Kracht, Berkhout 98 p. Ie pr.; Dr. Nuijens Westwoud 93 p. 2e pr.; Irene, Grootebroek 96 p. Ie pr.; St. Gregorius, Duivendrecht 104 p. Ie prijs. Uitslag tamboer-wedstrijd: St Caecilia, Lutjebroek 98 p. Ie pr.; St. Gregorius, Nibbixwoud 96 p. Ie pr.; Kunst naar Kracht, Berk hout 94 p. 2e pr.; Dr. Nuijens, Westwoud 94 p. 2e pr.; Irene, Grootebroek 93 p. 2e pr. Jong Leven, W'hoof 97 p. Ie pr.; St. Caecilia, Alkmaar, buiten mede dinging 103 p. voor de mars-, en 99 voor de tamboerwedstrijd. Uitslag concertwedstrijd Derde afd. Harmonie: St. Cae cilia, Lutjebroek 334 p. 2e prijs. 2e afd. Fanfare: St. Gregorius, Waarland 304 p. 2e pr.; St. Cae cilia, Heemskerk 313 p. 2e pr. 2e afd. Harmonie: St. Gregorius Nibbixwoud 317 p. 2e pr. Ie afd. Fanfare: TAVENU, de Kwakel 285 p. 3e pr.; Crescendo, de Weere 253 p. 3e pr.; Kunst naar Kracht, Berkhout 249 p. 3e prijs. Aafd. Uitmuntendheid Fanfare: Dr. Nuijens, Westwoud 268 p. 3e pr.; St. Aloysius, Castricum 339 p. Ie pr.; Irene, Grootebroek 363 p. Ie pr.; St. Pancratius, Blokker 338 le pr.; St. Gregorius, Duiven drecht 342 p. le pr. cila, Zwaag 305 p. 2e pr. Ere-afdeling Fanfare: St. Cae- W. SCHREURS Aalmoezenier J. Nieuwendijk, die vanaf Juli 1950 met de geestelijke verzorging aan boord van de „Evertsen" was belasA

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3