Uitbreidingsplan van Schoorl ontmoet tegenstand 12 5PEC1AIE Krant gedagvaard in kort geding Óp 17 Juni gouden bruiloft Van de Wadden tot het IJ" Land- en tuinbouw zouden gedupeerd worden Demo prijzen zijn ellóón geldigs morgen Woensdag, dus profsleert ervan I Directeur V.V.V. achtte zich beledigd Echtpaar EBeemsterboer-Kager B.V.V.-Volendam 1.70 2.60 2.25 0.63 0.29 PAGINA 2 DINSDAG 5 JUNI 1951 /V In kort geding diende gisteren voor de president van de Ar rondissementsrechtbank te Alkmaar de zaak I. J. Dinkelberg contra de uitgeefster en hoofdredacteur van de Nieuwe Langen- dijker Courant. Deze waren door mr. C. F. Zeiler, namens eiser, de heer Dinkelberg, directeur der Federatie van V.V.V.'s boven het Noordzeekanaal gedagvaard en hun was ten laste gelegd, dat zij in een artikel over het z.g. geheime rapport inzake de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" een zinsnede had den opgenomen, waardoor de heer Dinkelberg zich in zijn eer en goede naam voelde aangetast. „Het schijnt aldus luidde deze zinsnede ongeveer dat de directeur het benodigde drukwerk heeft doen drukken op een drukkerij, waarbij hij zelf geïnteresseerd is." Mr. C. F. Zeiler, optredend na mens de heer Dinkelberg, herin nerde eraan, dat de Nw. Langen- dijker nog eens in een dergelijke affaire betrokken was. De man, die zich toen door een uitlating in dat blad beledigd voelde (in easu Min. Mansholt, verslagig. NHD) zocht zijn voldoening door de redacteur op zijn bureau een oorvijg toe te dienen. PI- had zijn cliënt geadviseerd deze methode niet te volgen; vandaar dit kort geding. PI. lichtte vervolgens de dag vaarding toe en betoogde, dat de gewraakte passage een onderdeel vormde van de geruchten, als zou het tekort van de Tentoonstel ling in verband staan met be weerde malversaties. PI. voegde hier terstond aan toe, dat hoe wel zulks van bepaalde zijde ge ïnsinueerd was er geen mal versaties gepleegd zijn. In dit verband meende PI. voorts te moe ten aandringen -op publicatie van het rapport, opdat valse geruch ten kunnen worden weerlegd. Komende tot het artikel in de Nw Langend. Crt. kwalificeert PI- dit als modder, aangekondigd als confetti: hier werd, aldus PI. op de meest-venijnige manier smaad aangedaan; de kop van het artikel dekt de inhoud niet en het is evenzeer beledigend, al.s men schrijft; „hot schijnt.enz." als wanneer er geschreven wordt; hij heeft.... enz- Niet alleen het ten laste gelegde: het zich bevoordelen door 'n bepaal de drukkerij het drukwerk te gunnen, is onwaar; ook dat, zoals het blad schrijft, deze kwestie een dei- hoofdpunten van 't rapport is, is onjuist. Voorts heeft de wijze, waarop het blad de belediging terugnam P. niet bevredigd; dit was geen démenti en maakt de zaak nog erger; pi- concludeert, dat de op zet tot belediging is gebleven. Uitgaande van de veronderstel ling. dat het rumoer rond het rapport nog zal voortduren meen bescherming genomen; o.m. door te zeggen, dat er geen fraude of verduistering is gepleegd. Door eiser het Droit de réponse te ver lenen waarin deze overigens slechts ontkent en niet weerlegt, waarvoor hem alsnog plaats,ruim te wordt aangeboden hebben gedaagden nogmaals blijk gege ven niet het oogmerk te hebben gehad om te beledigen. Omdat zij dit niet gedaan hebben, is er ook geen aanleiding te vrezen, dat zij dit in de toekomst zullen doen, zodat PI. verzoekt eiser niet ont vankelijk te verklaren, hem de eis te ontzeggen en te veroorde len in de kosten van het geding- Mr. Zeiler betoogt nog, dat het algemene belang, waarop de te genpartij zich beriep, evenzeer gediend was, als de bewuste zin snede niet in het artikel was op genomen- Hij bleef voorts van mening, dat publicatie van 't te legram geen volledige herroeping was van hetgeen ten laste was gelegd. In andere bladen is een derge lijke rechtstreekse aantijg'!.g nitt gedaan. Dr. Berkhouwer, die zijn ver zoek, om een getuige te doen ho ren, (tot wie de secretaris der Federatie gezegd zou hebben, dat het bewuste artikel niet veel om het lijf had), zag afgewezen de President vond, dat de mening van die secretaris niets terzake deed concludeerde nog. dat 't oogmerk om te beledigen, bij ge- diaagdien nimmer heeft voorgeze ten, terwijl zij, door eiser Droit de réponse te verlenen, hiervan nog eens temeer hebben blijk gegeven. De president, Mr. A. D. van Regteren Altena bepaalde de uit spraak op Vrijdag 8 dezer, can 3 uur. ALKMAAR Het zal op 17 Juni a.s. vijftig jaren geleden W zijn, dat het echtpaar E. Beem- d£i „eis sterboer—J. Beemsterboer-Kager, dat het blad" zich van verdere I boledivpnde publicaties zal ont houden. In bescherming genomen. Dr. C, Berkhouwer, optredend Clarissenbuurt 3, in het uwelijk trad. Het zal voor dit echtpaar en hun vijf kinderen, waarvan er vier reeds gehuwd zijn, een grootse dag worden. We mogen namens'gedaagden noemt bet be- niet alio reden aannemen, dat de wuste artikel in de Nw. Langend. Crt. gemativd; het bedoelde de zaak te halen uit de sfeer van de sensatie, waarin zij door an dere bladen was gebracht. PI. be strijdt de dagvaarding, die sprak over meerdere publicaties, terwijl gedaagden slechts één artikel publiceerden. Hij meende voorts, dat door de publicatie van het telegram van de tegenpartij ge - daagden ten volle aan eiser zijn tegemoet gekomen. Ten onrechte heeft aldus Pl. eiser de in druk gewekt, dat gedaagden hem ten laste hebben gelegd, dat hu zich zou hebben verrijkt. Pl. heeft de indruk, dat eiser kennelijk iets heeft willen onder nemen en deze actie op touw heeft gezet als middel, om te trachten het rapport gepubliceerd te krijgen. Gedaagden, aldus Pl. hebben niet het oogmerk gehad, om te bele digen. Zij hebben eiser zelfs in Bedrijfs- en zomeravond voetbal ALKMAAR. Hieronder vol gen de competitiestanden van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbalvereni gingen per 1 Juni 1951. Afdeling A; Reiniging 2 't H. Huys 2 Postiljon 2 Conljn 2 Povay I 2 Ringers I 2 S.O.V.A. 2 Lichtbêdr. 2 Chevrolet b. 2 B.B.C. 2 Telefonie 2 Afdeling B: Black boys 2 Melkboeren 2 Krom 2 Hulskamp b 2 Slagers 2 VIVO boys 2 Stoel I 2 Alkm. crt. 2 A.P.S.V. II 2 Notenkrakers 2 Afdeling C: Centra 2 Rhodesia 2 Fordboys 2 Nagengast 1 P.O.A. 2 Perzifo 2 Lastina b. 2 Ringers II 1 B.B.C. II 2 Povay II 2 Stoel II 2 De standen handbalcompetitie per 1 Juni 1951, ziet er als volgt uit; Afdeling A 2 0 0 6—1 4 1 1 0 2—0 3 1 1 0 2—0 3 1 0 1 6*4 2 1 0 1 3—2 2 1 0 1 2—1 2 1 0 i 3—3 2 1 0 1 3—4 2 1 0 1 3—5 2 0 0 2 0—4 0 0 0 2 0—5 0 2 0 0 5—1 4 1 1 0 5—3 3 1 1 0 2—1 3 1 0 1 1—1 2 1 0 1 3—3 2 0 2 0 3—3 2 1 0 1 2—3 2 1 0 1 3—4 2 0 0 2 1—3 0 0 0 2 0—3 0 2 0 0 8—2 4 2 0 0 3—0 4 1 1 0 2—1 3 1 0 0 2—0 2 1 0 1 8—2 2 1 0 1 5—2 2 1 0 1 2—1 2 0 1 0 0—0 1 0 0 2 1—5 0 0 0 2 2—7 0 0 0 2 0—13 1) van de bedrijfs- Telefonia Lastina G. I Hulsk. G. I Krom R.H.V. Milfleur H.V.B. II Afdeling B: H.V.B. I 3 Lastina G II 2 't H. Huys 3 Centra 3 S.V.G. 3 J.A.K. 2 0 20—6 1 10—9 1 5—8 2 10—14 2 4—5 2 3—10 22—8 6 7—2 3 9—12 3 12—12 2 11—17 2 0—10 0 Hulsk. G. II 0 0 0 0 0 Voor het bedriifshandbal is,nog steeds meer belangstelling dit blijkt wel dat deze week weer 2 nieuwe elftallen konden worden ineed—nl. HVB II en Huls- kampgirls II. heer en mevrouw Beemsterboer dit ook wel verdiend hebben. De heer Beemsterboer, die op 23 November 1878 te Sloten, werd geboren en zijn kinder jaren te Hoorn doorbracht, waar na hij op zijn veertiende jaar naar de kaasstad verhuisde, is ip het katholieke organisatieleven van Alkmaar een welbekende en geziene figuur. Toen lui 23 jaar was verkreeg hii de functie van gasstoker op de Gemeentelijke Gasfabriek; bij zijn 25-jarig jubi leum als zodanig werd hij door directie en collega's flink in de bloemetjes gezet; in 1938 ging de heer Beemsterboer met pensioen, zodat hij daarna meer tijd kon vrijmaken voor de standsorgani satie der K.A.B., waaraan htj zich met hart en ziel wijdde. Dit blijkt vooral ook uit de reeksen van jaren, gedurende welke hij een werkzaam lid was o.a. van de afdeling Alkmaar van de Bond van Katholiek Overheids personeel „Sint Paulus". Bij zijn 25-jarig lidmaatschap verwierf hii zich van het hoofdbestuur uit erkentelijkheid een diploma van verdienste; tien jaar later ont ving hij van het afdelingsbestuur een ere-diploma: dertig jaar lang was hij als secretaris aan het be stuur van de afdeling verbonden. Dit secretariaat bezorgde hem al die jaren handen vol arbeid, dat echter met grote stiptheid Werd vervuld. Thans is de heer Beem sterboer nog actief lid van de afdeling Alkmaar van de K.A.B. Voorts was hij twintig jaar be stuurslid van de afdeling Alk maar van de K.V.P, Deze om vangrijke arbeid dwong de heer Beemsterboer vanzelfsprekend op talrijke avonden naar de ver- gaderloealen, zodat. meV. Beem sterboer de huiselijke gezellig heid veel heeft móeten missen. Zii was echter overtuigd van de belangrijkheid van het werk van haar man en juist in de jaren, waarin het organisatieleven met zovele moeilijkheden te kampen had. is zij hem tot grote steun geweest. Met al haar gaven naar geest en hart Dloeterde zij voor haar gezin vijftig jaren lang in het zelfde huis aan de Clarissen- buurt, zodat 'het in vele opzich ten tot een modelgezin is gewor den voor de katholieke stadge noten. En daarom is het, dat het gou den feest, dat op 17 Juni gevierd zal Worden, door dit echtpaar zo wel verdiend is Advertentie Kegelen ALKMAAR VEROVERT DE C. OUDES-BEKER ALKMAAR. Na 3 jaar is 't 25-tal van Alkmaar er in ge slaagd de G. Oudes-beker voor de 2e maal te winnen. Öp 20 Mei wisten de Alkmaarders in Alk maar een voorsprong te nemen van 186 hout. Met de rust hadden de Haarlemmers de achterstand teruggebracht tot 64 hout, zodat er bij de 2e helft volop spanning was." Alkmaar haalde de achter stand regelmatig op, zodat de eindstand werd Haarlem 6392 en Alkmaar 6343. Met de totaal stand van Alkmaar was de eind uitslag, Haarlem totaal 13063 hout en Alkmaar 13200 hout, een verschil van 137 hout over 25 x 30 ballen. De individuele prestaties van de Alkmaarse kegelaars waren als volgt; C. Klerk 293; A. Kölleman 290; H. Ros 281; J. Elckholt 278; T. Bonsema 274; G. L. v. d. Post 273; M. Dongenaar 269; G. Genefaas 269; J. Kelder 268; G. Nieuwveen 266; C. Kayer Jr. 263; J. v. Span je 261; J. L. Metselaar 258; H. v. Galen 257; A. v. d. Wiel 254: A. Winder 250; G. BoSch 248; G. J. Vrijburg 246; M. de Haas 237; S, Schaaf 234: J. de Jong 231; P. Neefkes 222; M. Witte 211; W. Lagas 206; Mevr. Bosch 205. ONZE ACENDA FILMS; Harmonie: Soldaat Boem, a.l.; Victoria-thea ter: Cupido op vacantie, 14 jr.; Rex-theater: Ge vleugelde kruisvaarders, 14 jaar; Cinema Americain: Apache Rose, 14 jaar. Voorstellingen: hedenavond 8 uur; in het Rex-theater om 7.45 uur. APOTHEKERSDIENST: Na 6 uur is voor spoedgeval len geopend apotheek „De Bever", apotheker P. J. Meurs, Emmastraat 36. TENTOONSTELLINGEN Voorjaars-expositie „Door werken" in atelier Kanis straat van 25 uur. BERGEN*: Kunstzaal Idsert en Bos Eyssen Kerkepad. Tekeningen en schilderijen 1012, 25 en 810 uur. Geslaagd ALKMAAR. Voor het exa men op 25 Mei alhier afgenomen door de Kon. Ver. van Leraren in Stenografie en Machinesch'rij- ven zijn de volgende dames en heren geslaagd: Machineschrijven: A. v. d. Berg L, Post, E. van den Burg, J. Ger ritsen, N.' van der Molen, W. Rol, K. Overman, B. Tiebie, T. Vink M. Zwart, J. Outhoff M. Peere boom, N. Pool, R. Rooker, R. Schrieken, J, de Waard, J. Wil- lems van Dijck. A. van der Berg J. Bruin L. Buis, L. Hartog, T. Meijer, M. de Vlugt, A. de Vries, N. Zuidema, R. Donia, J. Heinis, E. Schuitemaker, A. Stokman, J. van der Vegt, R. Wester T. Wijn- ker. Voor Stenografie slaagden: T. van Beek, L. van de Berg, J. Duin en H. de Jager. Alle geslaagden zijn opgeleid door het Instituut „Globe", Ver- dronkenoord 67, alhier. Maandoverzicht Nutsspaarbank ALKMAAR. In de maand Mei werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 368.309,74 en terug betaald f 426.540,17, alzo minder ingelegd dan terugbetaald f 58.230.43. Het aan de inleggers verschuldigde kanitaal bedraagt thans f 10.772.873,83 (vorig jaar f 11.691.706,20). Het aantal in de loop van Mei nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 91. Ingetrokken werden 140 boekjes. Onder de in Mei nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 13 boekjes voor pas geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1— De lediging in Mei van 697 spaarbusjes leverde een bedrag van f 11.020,07 aan kleine bespa ringen op. Dammen KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR ALKMAAR. De wedstrijden om 't persoonlijk damkampioen schap van Alkmaar en omstre ken, welke Vrijdag j.l. werden Voortgezet, verliepen bijna alle sensationeel. Hemels, een van de meest-serieuze kampioenscandi- daten, verraste de Jong met een damzet. Krulder profiteerde reeds spoedig van een blunder Van De Haas. maar slaagde er nochthans niet in de partij in winst om te zetten. Schuit, de laatste tijd uit vorm, blunderde tegen N. Oud. Tuinman en Pie- deriet deden mee aan de algeme ne malaise door beurtelings het slachtoffer te worden van een damzet, wat leidde tot een pun' tenverdeling. In de eerste klasse B ging het niet anders. De heer Jorna kreeg uit een combinatie al spoedig een schijf voorsprong en zette dit voordeel bekwaam in winst om. Bijwaard blunderde tegen Booy en capituleerde na taai volhou den. Verver werd tegen Mekken de dupe van een slagzet. Het ver ging Woonijk niet beter in zijn partij tegen de jeugdkampioen van Alkmaar, M. A. Langras, die reeds in de opening dam wist te halen. In de tweede klasse verliepen de partilen iets regelmatiger, be halve die tussen M. J. Langras Sr. en De Wijn, Langras wist na een werkelijk zeer mooie slaezet op dam te komen en gaf De Wijn peen kans zich te herstellen. Mie- dema titelhouder van 't voider jaar won wederom, en wel van Korn. Lengers weerde zich goed tegen Balder, maar in het eindspel kwam hij ongunstiger te staan en moest opgeven. Witte deed 't beter door ondanks een schijf achterstand zijn oartij tegen Stam remise te maken. Volgende week Vriidag worden de wedstriiden voortgezet, we derom in café Haring. De gedetailleerde uitslagen lui den: E°rste klasse A: H. Krulder—Th. de Haas 1—1 M. HemelsH. de Jong 20 .T. SchuitN. Oud 02 K. TuinmanW Piederiet 11 Ferste klasse B: ■T. .Torna—C. Bak 2—0 P. BooyC. Büwaard 20 T.. Wrver—J. Mekken 02 G. Wooniik—M. A. Langras 0—2 Tweede klasse: N. Lengers—C. Balder 0—2 •T. Miedema—T Korn 2—0 M. .T. T.nneras Sr -P. de Wijn 2—0 J. C Witte—D. Stam 1—1 N. Visser—N. Lengers 11 DE TOESTAND VAN COUMANS ALKMAAR. Naar wij he denmorgen aan het St. Elizabeth- ziekenhuis vernamen is de toe stand van de renner Coumans uit Geleen, die Zondagmiddag tij dens de motorrace op het sport park was gevallen, iets verbe terd. Tot vannacht was hij bui ten bewustzijn, doch in de na nacht is hij bijgekomen. Hij heeft een rustige nacht gehad. KLEINE BRANDJES ALKMAAR. Gistermorgen ontstond in de St. Annastraat 'n begin van brand doordat enkele kranten welke over een brandend petroleumstel waren gelegd, waarop een 60-jarige man een broodje aan het bakken was, in brand vlogen. In de keuken ont stond enige schroeischade. Voorts werd vannacht de brand weer gealarmeerd voor een begin van brand in de Korenbloemstr. in het Bergerhof. Men had een wasketel op het gasstel laten staan en door de hitte had een gordijn vlam gevat. Het vuur had zich medegedeeld aan een tafel kleed en aan het meubilair ter- Wijl de glasruiten waren ge sprongen. De brandweer behoef de echter niet uit te rukken, daar twee minuten na het alarm reeds gemeld werd dat het vuur be dwongen was. De steler en de heler aangehouden ALKMAAR. In het laatste weekend zijn door de politie twee personen aangehouden. De eer ste die arbeider was in 'n papier handel alhier, werd aangehouden terzake van diefstal van papier ten nadele van zijn erkgever. Ook de man aan wie hij dit papier verkocht, de heler dus, is door de politie aangehouden. Deze man bleek ook werkzaam te zijn in 'n andere papierfabriek waar hij zich eveneens aan diefstal van papier had schuldig gemaakt. Ten slotte is een derde persoon aangehou den die zich eveneens aan heling in deze affaire had schuldig ge maakt. Raadsvergadering ALKMAAR. De eerstvolgen de raadsvergadering zal niet zo als eerder vermeld werd Don derdag 21 Juni, doch Woensdag 20 Juni worden gehouden, des middags om 2 uur. 17 JUNI OP SPORTPARK ALKMAAR Het is al weer enkele maanden geleden, dat wij het eeuwfeest van de Alkmaarse St. Vincentiusvereniging mochten aankondigen. Sindsdien heeft het comité, dat dit eeuwfeest voor bereidt, niet stil gezeten; het heeft verschillende plannen ont worpen. waarvan er enkele al klaar zijn voor de uitvoering. Men is er n.l. in geslaagd, om de Bossche lste-klasser B.V.V. naar Alkmaar te krijgen, om met het bekende Volendam dat bijna 1ste klasser werd op het Gem. Sportpark in het krijt te treden. We krijger» dus een unie ke sportgebeurtenis in Alkmaar, die ongetwijfeld veel belangstel ling zal trekken. Men verzekerde ons, dat beide clubs hun eerste elftal zullen sturen; en al is Vo lendam dan nog geen 1ste klas ser, men zal moeten toegeven, dat het een uitstekende tegen partij is voor de club uit de her togstad. Deze belangrijke wedstrijd wordt gespeeld op Zaterdag 11 Augustus, des avonds half 7 op het Sportpark. Nadere bijzonder heden hopen wij t.z.t. te kunnen publiceren; men reservere alvast deze avond voor deze zeldzame wedstrijd. Fietsenrallyc Dit voorjaar had het Comité al eens eer» fietsen-rallye ten bate van de St. Vincentius georgani seerd; de belangstelling toen was verheugend, doch niet bepaald overweldigend. Deze rallye zal nu herhaald worden; n.l. op Zondag 17 Juni a.s. Er is weer een fraaie route uitgestippeld door de mooiste gedeelten van ons gewest; er zal weer een lange route van 80 en een kleine route van 40 K.M.. worden uitgestippeld, terwijl voorts zowel fietsers als brom fietsers er aan kunnen deelne men; het inleggeld zal fl.be dragen voor personen boven de 16 jaar; voor deelnemers van 16 en jonger f0.50. Het spreekt, dat de opbrengst ten goede komt aan het sympathieke doel van de St. Vincentiusvereniging. Nadere bij zonderheden omtrent de start enz. volgen later; men kan zich echter nu reeds voor deze Vin- centius-raliye opgeven bij POA in het Payglop en aan het bureau van dit blad. Ritsevoort. 52. Het inschrijfgeld bij opgave te voldoen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. NOORDELIJKE WIND DE BILT, 5 Juni Droog en vooral in de middag overwegend zonnig weer, maar in de nacht en ochtend veel bewolking. Van nacht in het binnenland zwakke, overigens matige wind tussen Noord en Noordwest. Weinig verandering in temperatuur. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Lucia J. M. dv N. J. v. Diepen en C. C. Polle: Johannes M. zv,T. J. Dek ker en F. Janott. Overleden: Hendrica Junker, 82 jr., wed. van P. Bakkum. Presentiegeld raadsvergadering ALKMAAR. B. en W. stel len de raad voor Ged. Staten te verzoeken de vergoeding voor 't bijwonen der raadsvergaderingen met ingang van 1 Juli a.s. te be palen op f 10 met dien verstande dat voor het bijwonen van com missievergadering geen presen tiegeld zal worden toegekend. Het presentiegeld der raadsvergade ringen was sinds 1 Jan. 1949 f 8. Enthousiaste ontvangst van Kolping Boys OUDORP. Na de overwin ning te Heerhugowaard in de be slissingswedstrijd tegen Con Zelo waarbij K.B. kampioen werd en naar de tweede klasse promo veerde arriveerde de autobus met de spelers omstreeks 18 uur te Oudorp. Onder luid claxongeluid reed de bus naar café Morsch, waar het fanfarecorps o.l.v. de heer Nuyens een welkomstgroet speelde. Daarna begaven de spe lers en een grote schare suppor ters en_ belangstellenden zich in het café en nam de fanfare op het podium plaats. Afgewisseld door opgewekte muzieknummers werd de club hartelijk toegespro ken achtereenvolgens door de voorzitter der vereniging de heer K. van Baar, kapelaan Brinkman, de burgemeester van Oudorp, de scheidsrechter Hol en namens het muziekcorps door de heer Nuyens, Alle sprekers drukten hun vreugde uit over het behaal de succes. De aanvoerder van het K. B. -team de heer T. Bos dank te voor de buitengewone ont vangst en belangstelling. Langen tijd bleef men nog gezellig bijeen. SCHOORL. In een raadsvergadering, welke voornamelijk aan de bespreking van het nieuwe uitbreidingsplan was gewijd, heeft de raad van Schoorl zich gisterenavond uitvoerig laten inlichten over de betekenis van het, voor dit landbouw- en toeristendorp van zo grote betekenis zijnde, nieuwe plan dat het aanzien van het dorp in de komende jaren grondig zou gaan kunnen veranderen. Mej. ir. E. van de Ban, de ont werpster van het plan, heeft daarbij uitvoerig de voor- en na delen met de raadsleden overwogen en kwam tot de con clusie, dat, indien er nog veranderingen zouden moeten wor den aangebracht, die grotendeels ten gunste van de land- en tuinbouw zouden moeten uitvallen. Overigens wil nog niet gezegd zijn, dat het huidige plan geheel zal worden uitgevoerd. De raad kan, wel niet juridisch, maar toch op gevoels en praetische gronden, nog bezwaren bij Ged. Staten laten horen, bezwaren, waaraan zeker wel de nodige aan dacht zal worden gewijd. Kamneer-nroblemen. Na een korte behandeling van de lopende agenda heette burge meester mr, C. A. J. Jochems mej. van de Ban welkom en sprak hij zijn waardering voor het werk, in dit plan tot uiting ko mend, uit er op wijzend, dat men getracht had het landelijk schoon van Schoorl zoveel mogelijk te behouden, al gaf de burgemeester zelf er wellicht de Voorkeur aan, dat er geen uitbreidingsplan nodig zou zijn geweest. De ontwikkeling echter heeft het geëist en men moet met zijn tijd mee gaan, Daarom wil men er, ook van ge meentewege, het beste van ma ken. Komende op het plan zelf, verbaasde het de burgemeester, dat er slechts drie kampeerter reinen geprojecteerd waren. Er zijn er nu meer waaraan veel feld is besteed. Men kan toch e mensen hun vergunningen niet gaan ontnemen, dat zou trou wens voor de gemeente, met een 2% ton inkomen uit het kam- péerbedrijf met zijn 170.000 over nachtingen, een te grote schade post vormen, nog niét gespróken van de particuliere verliezen. Mej. van de Ban antwoordde, dat het hier ging om kampeerter reinen, met huisjes waarvoor bouwvergunningen waren ver leend of verleend moeten wor den. Terreinen met tenten en dergelijke, losse woninkjes, kun nen er door de gemeente altijd nog worden toegelaten. Daarom vond de burgemeester het mis schien maar beter, die terreinen maar uit het plan weg te laten. Ook mevr. Jansen zag dat zo en gaf de voorkeur aan kleinere ter reinen. De heer N. Kaag had tegen de plan-terreinen bezwaren en wilde de gemeente de vrije hand laten. Een huisje op de begraafplaats zal wel gaan, meende de ont werpster antwoordendeop een desbetreffende vraag van de bur gemeester. De nieuwe wee. Grote bezwaren bestonden er in de raad tegen de nieuw-geprojec- teerde weg voor het zware ver keer. De heer N. Kaag, sprekende namens de Holl. Maatschappij voor Landbouw en de L.T.B., was wel overtuigd van de noodzaak van hét plan, maar zag het toch liever, met het oog op de weg, anders uitgevoerd. Het ging hem voornamelijk om het volgende: verlies van 12 HA goede cultuur grond, het scheiden van de lande rijen en boerderijen, de versnip pering van de bedrijven, het on mogelijk maken van de bollen teelt en de storing van de wa tervoorziening in het 300 ha grote land achter de weg. Huizenbouw zag hij liefst op het terrein van het oude barakkenkamp, waar bo vendien al reeds een riolering is aangelegd. De land-y en tuinbouw brenert jaarlijks 154 millioen on. dat wil hii voor de gemeente niet ver loren laten gaan. De offers, die de agrarische bevolking zou moe ten brengen schatte hii ou een kleine drie millioen gulden in to taal. dat kan toch niet verlangd worden! Het verkeer De heer Medendorp zag in dat gedeelte, waar de nieuwe weg over de oude zal moeten lopen, nog een groot verkeersgevaar. Mevrouw Jansen wilde verder van de bestaande wegen gebruik maken door verbreding. Toen bleek, dat dit technisch vrijwel niet te verwezenlijken was, vooral met het oog op het te verwachten toenemende verkeer, bleek het overgrote deel van de raad voor stander van de verbreding van de Omloop .Mej. van de Ban dacht dit echter ook niet te kunnen uitvoeren. Er moet een goede ver keersweg komen, want het grote verkeer komt meer en meer in opkomst, ook al willen we dat niet, zoals de heer Kaag, die het verkeer, althans het snelverkeer, kan missen en rust wil. Mede omdat over het voort bestaan van de spoorlijn Schoorl- dam—Warmenhuizen geen beslis sing is te verwachten, wilde men over de Laanweg en de Damweg maar weinig zeggen. Wel zou de raad wat meer bebouwing bij het industrie-terrein willen. De Pla nologische dienst is daar echter tegen en wil geen versnippering van het dorp. Dat geldt ook voor de bouw bij Camperduin. Die moet volgens de dienst ook zeer summier gehouden worden. Men heeft geen behoefte aan een bad plaats in Camperduin. Eventuele bouw daar moet slechts het ver keer van de dag-bezoekers kun nen opvangen. Dat is voldoende. De kwesFie van de zomerwonin gen valt eigenlijk buiten de Dienst. Dat is een onderwerp voor bespreking met de directie van de Volkshuisvesting. De heer Kaag was voorstander van de bouw van huizen op huisvesting. De heer Kaag was voorstander van de bouw van huizen op het veld tussen de Munnikenweg en de zee. Dat is de slechtste grond en daar is dus het minste aan ver beurd. Na nog enkele details van het plan besproken te hebben, sloot de burgemeester de zeer druk bezochte raadsvergadering. De N.K.J.B. sluit seizoen! HEILOO De NKJB afde ling Heiloo sluit op 6 Juni haar seizoen 1950'51. De Ragtime* Boys zullen deze avond opluiste ren metvrolijke muziek. De hr. Borst van de Haka en Bruin van het Klompje Goud zullen ons zeer zeker weten te amuseren. En de mondharmonica-club van Kees Mulder zal zeker ook haar best doen tot het slagen van de avond. Komt allen naar deze avond. Ook de jongens van de Jongensclub boven de 21 zijn hartelijk welkom, laat geen plaatsje leeg. Dus tot Woensdag, vrienden! CHARMEUSE ONDERJURKEN, zeer elegant model met kant afge-' werkt, in wit en zalm 3.64 KATOENEN DAMESPYAMA's, in 'n pr. zalm kleur shirting 9.97 GERUITE JAPONSTOF, 80 cm. breed, in een mooie collectie kleuren en dessins, voor japonnen en kinderkleding, per meter 1.73 MOOIE GLANSGAREN MEISJES- eft JONGENS-OVERGOOIERTJES, verschilloende kleuren en modellen HERENPANTALONS, blauw, bruin en grijs, prima pasvorm en kwaliteit 16.90 WITTE KATOENEN SKISOKJES, met een enkel vlekje, in de maten 9, 954, 10, voor slechts 0.98 KLOSJE PRIMA HANDGAREN in wit en zwart 0.29 SHAWLS, crêpe georgette,x in modieuze tinten VISITETASSEN, plastic, in diverse leuke modellen en kleuren 4.95 ALKMAAR BADTASSEN, Vlotte dessins, nu BALL-POINTS, in een handig klein formaat met dub bele „inkt" inhoud, schrijft 3000 M., diverse kleuren MELKBEKERS, crème aardewerk, koopje met oor, extra

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2