Vorming en voorlichting op godsdienstige basis Deze week in de bioscoop MUZIEKCONCOURS ST. VINCENTIUS Kunstkring „Elckerlyc Ouderavond Adelbertusschool Toediening van het H. Vormsel jpMtjfi Kaasmarkt trekt veel landgenoten Rubber stempels P.O.A. n.v. Noordscharwoude Zondag 10 Juni 1951 Dansen in de tent Staking geëindigd in Wieringermeer Kinderfeest -4 PAGINA 2 Ml bKDAG 9 JUNI 1951 ALKMAAR Voor de oude.rs van de (leerlingen der St. Adel- bertusschooS werd, der traditie getrouw, Vrijdagavond weer een ouderavond gehouden, waarop zij die hun jongens bij de Broeders op school hebben, eiens nader contact met hoofd en onderwij zers kond,en hebben en tevens een indruk konden krHgen van de prestaties van de leerlingen op een terrein, dat nu niet direct in de sfeer van de schooi ligt. De zaal van 't „Gulden Vlies" was daartoe voor een groot deel gevuld, terwijl ook de Hoogeer waarde Deken, de inspecteur van het L.O., de heer Vernooy, de schoolarts, Dr. Swanenburgh de Veye, leden van het schoolbestuur en collega's van de onderwijzers van hun belangstelling blijk ga ven. Welkomstwoord. In een kort welkomstwoord begroette het hoofd van de school de Eerwaarde Broeder Oswald, zijn gasten en wees hij zijn ge hoor er op, dat weliswaar niet alle scholieren konden optreden, maar dat toch alle klassen verte genwoordigd waren. De kleinsten gaven daarop een kostelijke fantasie van kinder liedjes ten beste rond de figuur van een matroosje, een nummer, dat direct in sloeg. Twee gooche laars vertoonden aardige trucks waarna de zaal werd vergast op een ongedwongen declamatie, gebracht door twee leerlingen die al heel wat mans bleken. Kostelijk heeft de zaal zich geamuseerd met het zangspel „De boze eraaf" waarin een reus alleen kenbaar aan zijn grote neus. met een stel kabouters een lelijke graaf gevangen nemen en hem dwingen ziin burgers beter te behandelen. Vooral die burge rij, jongens verkleed als boeren dorpsvrouwen, was enig om te zien. Het was een prachtig stel, waarvan velen compleet met pijp en druipsnor! Godsdienstige vorming. Broeder Oswald sprak vervol gens zijn gehoor toe en vroeg medewerking van de ouders voor het bezoek der leerlingen aan de sehoolmis, die juist in de zomer tijd minder schijnt te trekken. Ook het te laat komen op Zon dag was een ernstig punt van be spreking. Nadat nog enkele prac tische pintjes aan de orde waren geweest, sprak Pater S. Aarnink S.J. over de voorlichting. Hii wees eerst op de zegen van het Iratho- Iieke ouderschap en de verhe venheid van het huwelijk en ves tigde de aandacht van zijn ge hoor op het geloof in Christus en zb'n genade dat zowel voor pries ters als voor ouders in deze hei dense tijd een steun bij de op- EEUWFEEST VERENIGING ALKMAAR RALLYE ST. VINCENTIUS- VERENICINC ALKMAAR. De voor 17 Juni aangekondigde rallye voor fietsen en bromfietsen in het kader van de actie rond het eeuwfeest der St. Vincentiusvereniging moet door omstandigheden worden uit gesteld. Er is nl. op deze dag feest in verschillende parochie kerken het feest van de plechti ge H. Communie. Op veler ver zoek is de rallye daarom uitge steld tot Zondag 1 Juli. Maar dan wordt er toch een grote deelname verwacht. Daarom jong en oud: noteer in u agenda: Zondag 1 Juli fietsen of brommen voor de St. Vincen- tius! Dierenbescherming ALKMAAR. Donderdag is in zwervende toestand te Alkmaar aangetroffen een grote bruine ruwharige terrier. Kentekenen: bruin, zwart dek, teef. Vermoede lijk zwerft ze al enige tijd, want een der voetzolen was doorgelo pen. Wie is de eigenaar van de grote zwarte hond die in Alkmaar zwerft? Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat 1, Alkmaar. K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR In vele gezin nen maakt men alweer plannen voor de vacantie; men is voor nemens om te gaan genieten van de heerlijke zon, van de vrije natuur: van bos en heide. Men zoekt in de kring van familie en kennissen om uitwisseling en lo- geer-adressen te krijgen: hetgeen in veel gevallen lukt en waar door een niet al te dure vacantie mogelijk wordt. Voor ons die in een provincie stad wonen, is dat mogelijk; ve len hebben familie in de dorpen en aan kennissen ontbreekt het ons niet. Maar voor de bewoners van de grote stad Amsterdam gaat dat niet zo gemakkelijk. Daar zijn veel gezinnen waar men met zorg de vacantie tege moet ziet, vooral voor de kinde ren, omdat voor hen geen uit wisseling mogelijk is. Familie woont ook in de stad, kennissen dito. Natuurlijk geldt dit met voor allen, maar toch wel zeker voor vele stadsbewoners. Sinds enkele jaren hebben wij 40 ci 50 Amsterdamse kinderen, die geen familie of kennissen op het platteland bezitten een pret tige vacantie bezorgd; ook nu willen we dat proberen. Het gaat slechts om eép onvergetelijke week aan deze kinderen te be zorgen. Wie zou daaraan niet willen meewerken? Gaarne wacht het bestuur Uw opgave als lo- geer-adres of als medewerker aan deze actie in. voeding moet zijn. Wat de opvoe ding van de jeugd betreft, niet de materiële belangen, maar op de eerste plaats de geestelijke be langen moeten bij de opvoeding op de voorgrond staan. De. voor lichting zelve maken men niet los van de katholieke vorming, maar men ga van het standpunt uit, dat het gebod, „Bemin God en Uw naaste gelijk U zeiven", uitgangspunt moet zijn van de voorlichting. Zo kan men het beste deze voorlichting plaatsen tegen de achtergrond van onze katholieke levensbeschouwing. Met een aardig gespeeld spel „Met Maarten op het Kruitschip" dat pas laat in de avond een aanvang nam. werd deze ouder avond besloten, die ondanks de andersluidende aankondiging, ook vrij laat was begonnen. ALKMAAR. Morgen zal Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers onze stad bezoeken, om in de drie pa rochiekerken het H. Vormsel toe te dienen. Om 11 uur zal Mon seigneur in de kapel van het St. Elisabethziekenhuis het H. Vorm sel aan volwassenen uit de stad toedienen; des middags om half twee geschiedt de plechtigheid in de St. Josephkerk, om half drie in de St. Dominicuskerk en om half vijf in de dekenale kerk aan het Verdronkenoord. De plech tigheden in de parochiekerken zijn ook toegankelijk voor de ouders en andere belangstellende parochianen. AGENDA FILMS: Rex-theater: De laatste stormloop, 14 jaar. Cinema Americain: De ondergang van de Red Witch 18 jaar. Harmonie: Malakka, 18 jr. Victoria-theater: 18 jaar Sing-Sing, volwassenen. Voorstellingen: Heden avond 8 uur; matinée: Rex-theater 2.30 uur. Voorstellingen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur op 's Zaterdag alleen 's avonds. Matinée: iedere middag in het Rex- theater om 2.30 uur (op werkdagen). ZONDAGSDIENST DOKTO REN wordt waargenomen door de artsen H. C. A. Koppejan, Oudegracht 200, tel. 2382 en A. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersin- gel 59, telef. 3193. APOTHEKERSDIENST: Na hedenavond zes uur is voor spoedgevallen ge opend apotheek Hartong van Ark Langestraat 1, apotheker J. v. d. Mark. Athletieknieuws „Olympus" ALKMAAR. De junioren wedstrijden op Zondag 10 Juni a.s. op het Gem. Sportpark te Heiloo beginnen om 2 uur. De leden van Olympus worden ver zocht een half uur voor tijd aan wezig te zijn. Doe je best en suc ces is verzekerd. De dames- en herenleden die willen deelnemen aan de jaar lijkse zeskamp van de Bataven in Leiden op 1 Juli a.s. moeten zich vóór 17 Juni a.s. opgeven aan de bekende adressen. Reis kosten plm. f3 a f 3.50 p. persoon. Training: De dames en heren trainen Dinsdags en Donderdags op het gemeentelijk Sportpark. Aanvang 7 uur (Zijde Zander- sloot). Op elke trainingsavond kan men zich opgeven als lid. Advertentie Begin te besparen bij Uw kleding en maak kennis met de afdeling •V ALKMAAR Rex-theater De laatste stormloop Over het algemeen zijn wij, althans wat de bioscoop betreft, niet bijster Wild-West-minded, maar de avonturenfilm, gewijd aan een stukje geschiedenis van de North West Mounted Police, die momenteel in het Rex-Theater loopt, heeft ons bekoord, omdat die uit het goede hout gesneden bleek. De film behandelt een der moeilijkste episoden van Canada, de tijd, waarin halfbloeden en pelsjagers, in de tachtiger jaren, trachtten het Engelse gezag om ver te werpen. Voor de tweede maal tracht Louis Riel de macht in handen te krijgen, maar de mannen van de North West Mounted Police, het corps waar uit later de beroemde Royal Cana dian Mounted Police groeide, ver hindert die opzet. De politietroe- pen worden daarbij geholpen door een marechaussee uit Texas, die een van Riel's handlagers, Cor- beau zoekt wegens misdaden. Twee liefdesgeschiedenissen, waarvan de een slecht en de an der onverwacht eindigt, lopen door dit verhaal heen, waarbij de regisseur Cecil B. de Mille weer eens met massa's en nu ook met kleuren, verdienstelijk werk te. Goed spel van de hoofdrol vertolkers en bovendien nog een verheffende tendenz. Een van de beste in dit genre! Vooraf uitgebreid nieuws. Cinema Americain Ondergang van de Red-Wifeh Deze film, met John Wayne en Gail Russell in de hoofdrollen, is vervaardigd naar de best-seller van Garland Roark, „Wake of the Red Witch". Het is het spannend verhaal van de conflicten van twee mannen, die een eeuwige strijd voeren om het bezit van een vrouw en parels of goud. Zij haten en minachten elkander, omdat zij elkander kunnen ver wijten, dat zij de ander het groot ste goed ontstolen hebben, dat nimmer kan worden vergoed. Talrijke spannende momenten volgen opeen en zijn van adem benemende spanning geladen. Om wille van enkele scènes is voor behoud voor achttienjarigen ver eist. Prachtige opnamen en ge beurtenissen, o.a. gevechten in volle zee, gevechten onder het water van een man tegen een inktvis etc. Voor liefhebbers van dit genre om van te watertanden. De Harmonie Malakka Na een aardig bijprogramma, waarin een documentair filmpje over het vangen van beren in Noord-Amerika, draait in de Harmonie de avonturenfilm Malakka van de M.G.M. Enige handige avonturiers weten op dit schiereiland, onder het oog van de Jappen drie scheepsladingen rubber uit het binnenland naar zee te smokkelen, een idealist, de journalist, die het initiatief tot deze stoute onderneming nam, valt ten offer aan zijn vader landsliefde, maar zijn bondgenoot 'n uit de gevangenis ontslagen smokkelaar, die zijn hart ook op de goede plaats heeft en niet minder vaderlandslievend is, weet de laatste opdracht te ver vullen. Spencer Tracy speelt deze rol op sympathieke wijze. Sydney Greenstreet speelt de rol van de Hollander, die de Jap om de tuin weet te leiden en de smokkelaars die voor Amerika werken, een handje te helpen. Een film met goed spel; jam mer, dat de entourage soms wat teveel aan het studio-décor doet denken. Victoria Theater 18 jaar Sing Sing Het is wel een zeer triest ver haal, dat Gerard Dennis, de gentleman-inbreker, in de film „18 jaar Sing Sing" verteld. Het is de geschiedenis van een onverbeterlijke inbreker, die on danks de belofte aan zijn vrouw om een nieuw leven te beginnen, toch weer in zijn oude fout terug valt. Het slot is, dat hij voor 18 jaar in Sing Sing wordt opgeborgen en ook nog wat te goed heeft in Canada. Het morele peil in deze film is laag en daarom voor volwasse nen. Een goed voor-programma, ging aan de sombere geschiedenis vooraf. Het Journaal Het buitenlands nieuws geeft reportages van het bezoek van Koning Haakon aan Londen, van de Zaligverklaring van Pius X, van de Noordpoolvlucht van Blair en de opleiding van de Ne derlandse matrozen. In het Ne derlandse nieuws trekt allereerst de wedstrijd NederlandNoor wegen de aandacht; voorts zijn er aardige opnamen van de Techni-show te Rotterdam, de terugkeer van de Evertsen uit Korea in Nieuwediep, de athle- tiekwedstrijden in het Olympisch stadion en de beeldhouwkunst tentoonstelling in Amsterdam. Ook de rijdende olievatenfabriek van Van Leer is in dit journaal opgenomen. A,F,C.-NIEUWS Schagen 2AFC 2, 2.30 uur; AFC 4Vrone 2, 7 uur, A-terr.; Bergen 2—AFC 7, 2.30 uur. Junioren zijn uitgespeeld. De adspiranten nemen met negen elftallen deel aan de adspiran- tendag! Van de senioren komen drie elftallen in het veld. Het tweede gaat naar Schagen 2, het gaat deze maal geheel voor de eer, dus zorgt dat het resultaat volle winst is. Het vierde ontvangt de Vro- ne-reserves in een avondwed strijd. En het zevende gaat in Bergen zijn geluk beproeven; hier hebben wij de hoop op pun- tenwinst al opgegeven; of zien jullie nog kans van anders? Af wachten maar! De adspiranten gaan op speld jes-jacht. Jongens in quantiteit zijn jul lie het grootst in aantal, Wij spreken af dat wij na afloop kun nen zeggen; In kwantiteit en kwaliteit. Houdt de naam AFC bovenaan. Om misverstanden te voorko men en de toeschouwers op de hoogte te brengen, wanneer en waar onze jongens spelen, volgt hierbij het juiste programma van de AFC-elftallen voor de ge noemde adspirantendag: 12 uur AFC aZAP a, Wes- terw.; 12.30 AFC b—GVO b, Alk- maarveld; 12.30 AFC cZAP b, Overdie; 3 u. AFC d—Spartanen b, Overdie; 12 uur AFC eGVO c, Sportpark, 12 uur AFC fSt. Bavo b, Sportpark; 12.30 AFC g —SEW c, AFC-veld Westerweg; 1.15 AFC h—St. George b, AFC- veld, Westerweg; 12.30 AFC i RKVVS d, Boysveld, Sportlaan. ALKMAAR. Tussen al die vreemdelingen, er waren er gis termorgen zelfs uit India bij, vallen eigenlijk onze landgeno ten weinig op op een rondgang over de Alkmaarse Kaasmarkt. Maar wie 's morgens eens gaat neuzen op het Canada-plein, waar tientallen autocars, reiswa gens worden ze nu weer ge noemd, af en aan rijden, merkt toch wel dat de Alkmaarse kaas markt toch ook ieder jaar nog 'n bijzondere attractie is voor de dag-tourist. Datzelfde ervaart men ook, als men eens een uurtje de wacht betrekt bij de uitgan gen van het station. Want ook per trein is het aantal bezoekers „Kaaspelgrims" hoorden wij eens oneerbiedig zeggen, beduidend. Dat die kaasmarkt wel gemist zou kunnen worden, zal geen wel denkend zakenman kunnen be weren. Want men moet maar eens opletten, wat die bezoekers na afloop van de Kaasmarkt alle maal niet meeslepen. De een loopt met bonbons, de ander met ansichten en snuisterijen en er zijn er genoeg, die ook met kaas huiswaarts keren. Een beetje goed weer moet er natuurlijk ook zijn; nu dat was er gisteren, als op bestelling, wel. De zalige sfeer van kijken en niets-doen in de zon werd gistermorgen plot seling onderbroken door een meisje dat geen gevolg wilde ge ven aan een aanmaning van de politie om door te lopen, waar door ze dermate geprikkeld werd, dat ze tot de aanval overging. Na een kleine schermutseling werd de vechtlustige dame voor een speciale ontvangst naar het po litiebureau begeleid. KATHOLIEKE E.H.B.O. VIERT JUBILEUM ALKMAAR. Morgen, 10 Juni, zal de afdeling Alkmaar van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. „St. Adelbertus" twaalf en een half jaar bestaan. Dit wordt op de eerste plaats ge vierd met een grote E.H.B.O.- wedstrijd waaraan door vele af delingen in Noord-Holland en daarbuiten wordt deelgenomen, De wedstrijden beginnen om één uur in het Wapen van Heems kerk en zij, die iets over het werk van de E.H.B.O. willen weten of er interesse voor heb ben, doen goed er eens een kijk je te gaan nemen. Het werk van de E.H.B.O. is bij uitstek een werk van christelijke naasten liefde, waaraan juist in onze tijd zoveel behoefte is. Het streven van de katholieke E.H.B.O. zal dan ook ongetwijfeld ieders sym pathie hebben. Het bestuur van de jubileren de afdeling ontvangt, eveneens in het Wapen van Heemskerk, rond vier uur gaarne diegenen, die van deze gelegenheid gebruik willen maken om hun gelukwen sen aan te bieden. DE SOCIALE WERKPLAATS ALKMAAR Door het raads lid dr. C. Berkhouwer zijn aan het College van B. en W. de vol gende vragen gesteld: le. Is het College ermede be kend, dat in de percelen Luttik Oudorp 11 en.- 13, ingericht tot Sociale Werkplaats, sinds enige tijd niet meer gewerkt wordt? 2. Indien het antwoord op de vorige vraag bevestigend luidt, kunnen B. en W. dan aangeven, aan welke oorza(a)k(en) het niet functioneren van een Sociale Werkplaats in de genoemde per celen te wijten is? 3e. Kunnen B. en W. vermel den gedurende welke tijd en door hoeveel arbeidskrachten tot he den toe gewerkt is in de tot So ciale Werkplaats ingerichte per celen hierboven genoemd? 4e. Indien het antwoord op vraag 1 bevestigend luidt, mag dan verwacht Worden, dat de be staande toestand binnen afzien bare tijd gewijzigd wordt? 5e. Wordt momenteel door minder-valide arbeidskrachten, en zo ja, door hoeveel, gezocht naar werk, dat geschikt is om door minder valide arbeidskrach ten te worden verricht in een Sociale Werkplaats en is zodanig werk momenteel verkrijgbaar? (ADVERTENTIE) Voor privé en kantoor. Indien nodig levering binnen 24 uur. PAYGLOP STUGGE HANDEL OP DE KAASMARKT ALKMAAR - De handel was zeer stug op de kaasmarkt van gisteren, waar 45.000 kg. was aangevoerd. Het eerst gingen en kele stapels boerenkaas van de hand voor f 2.03 per kg; later ging er nog één stapel boeren- aas weg voor f 2.07, hetgeen één cent duurder is dan vorige week. Met de fabrieksnotering wilde het niet vlotten. De handel was zeer gereserveerd en naar wij vernamen, spelen verschillende factoren daarbij een rol. De anti- duurte-campagne van sommige Amerikaanse warenhuizen, de slapte in de textiel- en schoenen industrie in ons land en de alge mene onzekere situatie heeft bij de handel de gedachte doen post vatten, dat er wel eens een da ling in de prijzen in de lucht kan zitten, aie er binnenkort uit kan komen vallen. Vandaar, dat de handel niet. in wilde gaan op de vraagprijs van boven de f 2. Het had al elf geslagen op de Waagtoren, toen er nog geen stapel over de markt verkocht was en terwijl de duizenden vreemdelingen in spanning naar de ruitertjes stonden te kijken, liepen de aanvoerders onrustig langs hun stapels met de gedach te, of zij er nog wel van af zou den komen. De vorige week noteerde de fabriekskaas f 2.03, doch thans bleek de hoogste notering f 1.94 te zijn; een daling van 9 ct,, die de handel door zijn stugge"hou- ding bewerkt had. Zal de prijs komende week nog verder gaan dalen? Dètaillisten en consumen ten hopen van wel. Advertentie MARS- EN TAMBOERWEDSTRIJD 12 UUR CONCERTWEDSTRIJD 1.45 EN 7.30 UUR GROTE CONSUMPTIETENT OP TERREIN AANWEZIG n DE E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR ALKMAAR Morgenmiddag om één uur beginnen in 't Wa pen van Heemskerk de wedstrij den in EHBO, uitgeschreven door de afdeling Alkmaar van de kabh. Nationale Bond voor EHBO, Men kan tijdens deze wedstrij den goed werk verwachten, daar verschillende keurploegen uit N.- Holland en van buiten de pro vincie hebben ingeschreven. Zo als gebruikelijk bij dergelijke wedstrijdecu is de toegang vrii. Aan de leden van de afd. Alk maar wordt noe bekend gemaakt dat de II. Mis, die in de kapel van het St. Elisabethsziekenhuis t°r gelegenheid van het 12% jarig bestaan van de afdeling wordt opgedragen, op kwart voor acht gesteld is. Crescendo voor de radio ALKMAAR. Het Alkmaarse Accordeon-orkest „Crescendo'' olv. de dirigent J. Hartog zal a.s. Zondagmiddag van 17 uur tot 17.20 uur voor de Vara-microfoon Hilversum II optreden. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Cinema: Onder gang van de Red Witch: 18 jr. Rex: De laatste stormloop: 14 jr. Harmonie: Malakka: Victoria: Sing Sing: CASTRICUM. Hfet verlangen om ook in Castricum en naaste omgeving te kunnen deelnemen aan de uitingen van het heden daagse cultuurleven, heeft geleid tot de stichting van de Kunst kring „Elckerlyc". Er is voor het komende sei zoen reeds contact opgenomen met de volgende vooraanstaande jersonen in het hedendaagse cul- uur- en geestesleven. Literatuur: Gabriël Smit, Jan Engelman en Godfried Bomans. Cultuurgeschiedenis: Anton v. Duinkerken Bernard Verhoeven en Gerard Knuvelder. Toneel: Henk Schaar, Albert v. Dalsum, Nel Oosthout en Jan Musch. Film: Een avond van het win- terprogram zal worden gevuld met een belangrijke en cultureel verantwoorde film. Beeldende Kunst: Harry Prenen en Ad. Odijk. Paedagogie: Dr. Jos. de Boer, Dr. Sis Heyster en Dr. Nic. Per- quin S.J. Godsdienst en Wijsbegeerte: Onder deze groep vóllen alle vraagstukken, die het geestesle ven van vandaag beheersen in de meest uitgebreide zin van het woord. O.a, staan er inleiding op het program over: exsistentialis- me, Dr. Karl Barth het Huwe lijk en moderne geestesstromin gen. Men kan toetreden als stichter, als donateur en als lid. De Kunstkring staat open voor een ieder, die belang stelt in haar programma, daarom zijn de kosten voor de leden zo laag mo gelijk gehouden. Een maand vóór het seizoen, dat loopt van Sept. tot April ontvangt iedere deel nemer een uitgebreide prospectus met alle data enz. Aanmeldingen tot 10 Juni bij het Secretariaat Dorpstraat 80, Het voorlopig dagejijks bestuur bestaat nu uit G. W. van der Horst, voorzitter, mej. To Juffer mans, secr., H. J. M. Korff pen- ningm. en P. H. Heemskerk, pr. moderator. ZWAAG, 8 Juni. Vr, aard appelen 4162, late 12.20, spina zie 1642, postelein 818, uien 614, gele bew. kool 2,402.90, rode kool 10.70 slabonen 2.25— 2.90, snijbonen 1.10, peulen 1.90, witlof 26—30, tomaten 551.75, bospeen 1849, radijs 5, rabar ber 10-16, sla 24.70, bloemkool 865, komk. 42 knolselderie A 7 •9 .perzik 746, bindsla 2228, asperges 1.75, aardbeien 903.10, prolefic 1.902.05, kersen 45, goudreinette 2653, jonathan 25 94, brab. bellefleur 4048, lom- bart 6566. KIND VERDRONKEN BEEMSTER. Donderdag is het 2-jarig zoontje van de heer A. Koopman van de Jisperweg te West-Beemster op onverklaarba re wijze in de naast de boerderij gelegen sloot geraakt en verdron ken. De moeder die het ventje miste ging op zoek en zag hem nog spartelen. Zij begaf zich te water en bracht het kind op het droge, doch het bleek reeds te laat, Dr. v. Welzenes deed ern stige pogingen om de levensgees ten nog op te wekken, doch te vergeefs, KINDERFEEST DE RIJP. In het raam van de viering van het zilveren pries terfeest van pastoor Holtfcamp, had Donderdag de viering van 't kinderfeest plaats. De dag begon met een H. Mis en alg. H. Communie waarbij door de kinderen zelf de gezangen werden gezongen. Om twee uur begon het kin derfeest voor ongeveer 325 kin deren van school en kleuterschool De jubilaris werd verwelkomd door het waarn. hoofd der school die tevens namens alle kinderen een cadeau aanbood. Daarna begonnen de toneel stukjes en liedjes die de kinde ren ter gelegenheid van het feest hadden ingestudeerd. Ook door de kleintjes van de kleuterschool werden enkele stukjes naar vo ren gebracht. Na afloop gingen allenvoldaan huiswaarts. Publieke vrekoping BERGEN De villa, Meerwijk laan 2, voorheen eigendom van de heer E. Scheepmaker, welke door de deurwaarder is geveild, werd door de heer van Dijk af gemijnd op f 18.000. DE OUDJES DOEN HET NOG BEST BERGEN Niet elke bejaar de auto is een museumstuk, wii kennen 'n wagen die nog „Jong" van hart" is en ondanks ziin ouderdom nog verre tochten maakt. De wagen, een Opel, mo dél 1908, eigendom van de ge broeders Jac. en M. F. van Trigt uit Hillegom, heeft een kruis snelheid van 40 km. en gebruikt een liter benzine op de 8 km. en een liter olie op de 100 km. Zowel motor als autocarrosserie en bijbehorende apparaten zoals idshoorn, accu en carbidver- ggluu richting ziin nog geheel origineel en nog nimmer vervangen. Alleen de banden en de wielen konden niet langer dan 42 jaar mede en zijn thans door andere (oude) maar bredere voorzien. Van 15 tot 20 November 1950, maakten de eigenaars er nog 'n tocht mee naar Parijs, terwijl zij onlangs een trip van twee dagen visa-versa Leuven (België) maak ten. Dezer dagen kwamen de gebroeders met hun dames, ge stoken in dikke gevoerde vlie- genierscostuimes in Bergen aan, na een tocht van 400 km. die in Hillegom aanving en die via de provincies Utrecht. Overijsel Gel derland, Drente, Friesland en de Afsluitdijk naar Bergen liep. Toen het donker werd, toog 't stel huiswaarts met een.... car- bidverlióhting. STICHTING 1940-1945 BERGEN Ruim 40 door de Stichting verzorgde dames bren gen weer een week in ons mooie dorp door, daartoe in staat ge steld door het district Utrecht van de Stichting. Het plaatselijk be stuur heeft deze dames traditie getrouw een feestavond bereid. Dinsdag j.l. kwamen dan de da mes en enkele genodigden, w.o. de heer Vermeulen, Directeur van het Prov. Bureau Nrd-Hol- land en enkele medewerkers uit Alkmaar bijeen in de zaal van het Wapen van Bergen welwil lend ter beschikking gesteld door de heer van Campenhout. De voorzitter de heer N. Sluyter deelde de dames mede, dat de volgende dag een excur sie naar Amsterdam en Volendam zou worden gemaakt, waarvoor medewerking wordt verleend door het Victoria Hotel, het Ame ricain Hotel en de Rederij Kooy. Dat een en ander met vreugde werd ontvangen behoeft geen betoog. Daarna was het woord aan An thony van Kampen die sprak over Nieuw Guinea, de Wissel meren en de Baliem-vallei, of zoals de Amerikanen het noemen Shangry La. Het was hoogst boeiend hem te horen verhalen van de ontdek king van deze vallei, van zijn kennismaking met de Pygmeèn, maar vooral over het mooie op offerende leven van de bekende Indoloog Dr. Jean Victor de Bruin, door de boeken van An thony van Kampen bekend als Jungle Pimpernel, Het hoogte punt van de avond vormde de vertoning van een filmpje van de Baliem-vallei en de redding van de Amerikaanse slachtoffers van een vliegramp, welke daar plaats vond. Een dankbaar applaus was het verdiende loon voor de heer van Kampen. In de pauze werden nog enkele boeken van Anthony van Kampen verloot. De heer Sluyter dankte en bood namens de dames de spre ker een gramofoonplaat aan en mevr. van Kampen een fraaie bouquet. Burgerlijke stand WARMEN HUIZEN Geboren Johanna P. M. dv S. Molenaar en G. M. Goudsbloem; Johannes P. M. zv J. P. Groot en A. Bom- mer; Gregorlus zv A. Dekker en A. P. de Groot; Adrianus M. zv B. van Duin en Chr. Pronk. Huwelijken: M. Delver. 2j) jr., slager te Bergen N.H., en J. C. Dekker, 25 Jaar zb te Wa huizen: M. Gomes, 25 jaar, mon teur te Warmenhuizen en M. J. Wester, zb 26 jaar te Warmen huizen. Ondertrouwd: M. Delver, 28 jr slager te Bergen N.H., en J. C. Dekker, 25 jaar zb te Warmen huizen; M. Gomes. 25 jaar, mon teur te Warmenhuizen en M. J. Wester, zb. 26 jaar te Warmen huizen; A. Sevenhuijsen, 37 jr., tuinbouwer te Warmenhuizen en T. Bakker, 37 jaar, zb te War menhuizen; W. Bakker, 32 jaar tuinbouwer te Harenkarspel en M. J. van Duin, 22 jaar zb te Warmenhuizen; J. C. Feld, 30 jr. arbeider te Obdam. en A. M. Mosch. 24 jr zb te Warmenhui zen. Overleden: Willemijntje de Rui.jreh, 72 jaar; Elisabeth Groot 56 jaar. NIEUWE VUILNISWAGEN ZIJPE. De vuilniswagen van de gemeente Zjjpe werd onlangs door brand vernield. Het betrof een oude wagen welke indertijd al tweedehands werd aangekocht, B. en W. achten het nodig dat tot aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto wordt overgegaan en daarom stellen zij de raad voor een bedrag van f 18.500,be schikbaar te stellen voor de aan koop van een nieuwe vuilnis auto en het college te machtigen tot bedoelde aankoop over te gaan. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. MEER BEWOLKING De Bilt. 9 Juni. Geleidelilk toenemende bewolking maar on de meeste nlaatsen drooe wèer. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temDeratuur als vandaar. (Advertentie) maar Alcmaria \lcmaria chemische iroll JS doet het vwsstRb (en cheïlschAlf&IÏ FABRIEK: VOORMEER 3, ALKMAAR. IEL 3568 (K 2200). WINKEL; SCH0UTENSTR. 24, ALKMAAR, TEL.7 WIERINGERMEER. Op een te Medemblik gehouden vergadering van de stakende Wieringermeer arbeiders is besloten om het werk te hervatten. Ook de 24-uurs sta king is conform de verwachtin gen, dus schromelijk mislukt. De arbeiders hebben nu misschien eindelijk ingezien dat zij alleen maar bezig waren zich zelf te du peren en opgestookt door onver antwoordelijke politieke elemen ten strijden voor iets dat bij re delijk beraad niet is te verdedi gen. En al mogen de stakingslei ders Harm Bodde en Berend Blok zijl nu nog zo schetteren dat de staking een succes is geweest, en zich in dit onbegrijpelijk betoog aan mateloze zelfbeheersing te buiten gaan, onafwasbaar blijft hun schuld aan demagogische misdrijf en sociaal nimmer te ver antwoorden handelingen. Wellicht dat de gedupeerde arbieders zelf hen daarvoor eens zullen vonnis- SCHEKMERHORN 150 Kin deren en plm. 60 ouders hebben de feestmiddag bü gewoond, die voor de kinderen van de St. Jo- sephsc'hool gehouden werd bii gelegenheid van het Zilveren Priesterjubileum van Pastoor C. C. Standenmeyer. De voorzitter van het feest comité, de heer K. A. M. Dagelet bood de jubilaris namens de kin deren een vierdelig boekwerk aan Onder leiding van Mej. C. van Wely voerden de meisjes van de hoogste klas hierna een reidanaje uit,dat mede door de feeërieke belichting en de uitstekende uit voering buitengewoon tot zijn recht kwam. Enkele meisjes van de VGLO- school te Noord-Beeinster, eic- leerlingen van de St. Joseph- school, boden vervolgens de fees teling een door henzelf gebor duurde albe aan. De kinderen van de hoogste klas brachten daarna een blijspel in drie be drijven ten tonele, getiteld: „Van een jongen, die het griezelen wilde leren." De spelertjes bleken opimerkeliik rolvast te ziin en ga ven uitstekend spel te zien. Het décor in het derde bedrijf naar eigen ontwerp vervaardigd door de jonge kunstschilder F. Deck- wlte, bleek zeer juist de sfeer weer te geven en paste volkomen bli het spel en de prachtige be lichting. De heer A. Odlik, die de regie en de grime verzorgde, kan zeker met voldoening op de ze middag terugzien hetgeen v9or hem misschien een aanmoediging kan zijn om de schooljeugd meer op de planken te brengen- CASVOORZIENINC NOORD-SCHARWOUDE - Naar wij vernemen heeft de gemeen schappelijke gasfabriek heden (Zaterdag) haar laatste gas ge produceerd. Door de aansluiting van de bijbehorende gemeenten, Langedljk en Sint Pancras, bij de z.g. pool, zal Langedijk en Sint Pancras in het vervolg door het gasbedrijf der gemeente Alkmaar van gas worden voorzien. Reeds gedurende enige tijd leverde Alk maar een aanmerkelijk deel van de gebruikte gassen aan deze ge meenten. Met ingang van heden is de gasfabriek te Langedijk stilgelegd en zal het grootste gedeelte der fabrieksgebouwen worden afge broken. Een grote gashouder zal blijven staan, voor het zorgen van de vereiste druk in de Langedijk. Een dergelijke houder is ook ge plaatst in Sint Pancras. Het gas wordt naar Langedijk en St. Pan cras vanuit Alkmaar aangevoerd, vla de leiding welke eerlangs is aangelegd over Koedijk en de Provinciale Weg. ing W oningwet ZIJPE. Ter voorziening in de vacature van een lid van de Commissie van Advies als be doeld in Art, 8 der woonruimte- wet 1947, ontstaan door het over lijden van de heer C. de Leeuw, hebben B. en W. de volgende aan beveling in alphabetische volg orde gemaakt. 1. P. Doorn te St. Maartensbrug. 2, H. A. van der Sluis te St. Maartensbrug. Ongeval BARSINGERHORN. Vrijdag morgen in de vroegte heeft een onbekende motorrijder ter hoogte van de Leek met de voetrusten van zijn voertuig een bermpaaltje geraakt en is dientengevolge met vrij grote snelheid tegen het hek werk van de boerderij van de heer N. Spaans gereden. De boer wakker geschrokken door de klap ontbood ijlings dokter Posthuma en deze constateerde op zijn beurt dat de verongelukte een ernstige schedelbasisfractuur had opgelo pen. Aangezien men aan de hand van een brief opmerkte dat de man in Den Helder woonachtig Is, werd zorggedragen voor zijn ver voer per brancardauto naar bet ziekenhuis in die plaats. Zijn toe stand is vrij zorgwekkend.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2