Viervoudige zege voor België BOGAERTS bezweek niet meer voor felle Nederlandse aanval Tilburgse defensie degradeerde Friese aanval tot debutanten Dappere Jan de Bruin gaf op tegen Ray Robinson Twee treffers van Van waren de genadeslag Wijngaarden voor P.S.V. Willem II een klasse beter Boogaerts redde België van verlies tegen Spanje Een Ronde van West-Europa Wereldrecord Ronde van Nederland weer thuis Laatste etappe-zege's voor Sc hul te, Faanhof en Vinken De Kroon faalde bij recordpoging Benelux brengt: HO yards verbeterd Niet eenmaal neer! Heerenveen -Willem II 0-2 Blauw Witminder aanvallend was veel productiever (3—1) Willem ll's positie werd weer verbeterd Rode Duivels met rug tegen de muur (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 10 Juni Voor de Maratontoren in het Stadion stond om even voor vijven een hijgende Huib Vinken. Zeker 25.000 mensen juichten de jonge renner, die zo juist de zesde en laatste etappe van de Ronde van Nederland had gewonnen, hartstochtelijk toe. En Vinken schudde het hoofd en lachte daarbij zielsverrukt. „We hebben tenminste in de laatste twee etappes nog even laten zien, dat we voor die Belgen niet onder hoeven te doen. Wat ellendig toch, dat naar St. Niklaas zo helemaal fout is gegaan...." Vinken was in gezelschap van Evers, Vos en Bakker in deze Zondagsrit door de randstad Holland er al na een kleine 60 km. rijden tussen uit gevlogen. Of beter gezegd Frans Vos was het geweest, die in de Haagse straten een ontsnappingspoging had ingeluid. De Bossenaar bleef ettelijke kilometers alleen doorjakkeren, de wind in de rug met een vaart van ongeveer 45 km. Toen, in de buurt van Zoetermeer, sprongen Bakker, Evers en Vinken weg uit het gelijkmatig draaiende peleton en de Belgen in de troep vonden het prachtig, dat deze kansloze rijders nog voor een beetje vuurwerk zorgden tijdens deze lilliputroute van Rotterdam naar het eindpunt Amsterdam. Want 145 km. ach, wat is dat een peuleschilletje voor deze renners bij dag en nacht. De enige op wie de Belgen strak hebben gelet, was Gerrit Voorting, die van de hele Nederlandse familie na de race van Zaterdag de renner was die het dichtst in de buurt was van de drager van de Oranjetrui. Overigens zou deze Voorting op het kleine sprongetje naar Amsterdam toch geen wonderen kunnen laten zien en de bijna 12 minuten achterstand, die na de vijfde etappe nog altijd op Voorting stonden genoteerd, zou hij met de beste wil van de wereld niet op de tocht door het Hollandse polderland kunnen wegvagen. Daarbij kwam nog dat de drie rijders van de Belgische B-ploeg nog altijd de drie musketiers, die in St. Niklaas de Ronde van Ne derland de doodsteek hadden be zorgd, Bogaerts, de Feyter en van Stayen hun positie ook in de tijd rit van Zaterdag en op het kleine stuk van Kruiningen naar Rot terdam hadden gehandhaafd. Drie man van één ploeg en dus volkomen eensgezind en al scheer» de karavaan diep berouw te heb ben over de onsmakelijke verto ning in de vierde etappe en alles te willen proberen om nog zo veel mogelijk goed te maken, de inkeer zoals dat heet, kwam na de zonde. Wat Voorting nog wel zou kunnen bereiken, was een kleine j stijging in het algemeen klasse- mént, waardoor Nederland ten minste een tikje glorieuzer uit de Ronde zou kunnen komen, want na de vijfde etappe had Voorting nog slechts 24 seconden achterstand op nummer vier v. Kerkhoven en 3 min. 24 sec. op nummer 3 de Feyter, zodat er in derdaad wel enige muziek school in een stevig duel op de weg naar Amsterdam. Als de Belgen nog maar een tikje medelijden wilden tonen. Zij bleken zo hard als graniet te zijn De Feyter zat na het vertrek uit de Maasstad onmiddellijk als een woedende waakhond aan de kop van de karavaan, terwijl zijn twee helpers niet van zijn zijde weken. Bijna was er toch iets gebeurd, want in de buurt van Vlaardingen kreeg de Fransman Tissier dolle kuren. Hij schoot als een flits langs de Belgische fami lie. kwam tien meter voor, toen nog tien en toen had hij plotse ling de Feyter aan zijn wiel. Want deze Belg had heel even aan een Oranjetrui gedacht. De voorsprong van het duo Tissier- de Feyter groeide zienderogen bijna 500 meter en achter hen in het peleton bleef het merkwaar dig rustig, totdat zij Maassluis voor zich zagen opdoemen. Daar liep de zaak glad verkeerd, want tot hun grote schrik, daalden juist voor zij van plan waren de spoorbaan over te steken, de bo men tergend langzaam. Geen halve minuut later zaten beide vluchtelingen weer hermetisch opgenomen in 't peleton. De twee de ontsnapping stond op de nota van de Bossche Goliath Frans Vos. Hü had al op de trip door het vlakke Westland, waar de koele Noordwester vrij spel had. steeds zitten turen naar een gaatje om er tussenuit te komen, lat gaatje ontdekte hij pas in Den Haag en hij reed door alsof een horde duivels hem achterop zat. De Belgen lieten de Bosse naar kalm zijn gang gaan, want Vos was immers voor hen geen gevaar met zijn 28ste plaats in het klassement, ook Evers, Bak ker en Vinken kreeg een fiat, toen deze 3 knapen de vluchte ling Vos achterop gingen. Toen er precies 69 km. was gereden en Benthuizen via kronkelige', benauwend smalle polderdijkjes was bereikt, zat Vos omringd door zijn drie jagers, en gevieren trok men verder naar Boskoop en Gouda. In het peleton bleef in tussen alles zo dood als een pier MACNI WINNAAR VAN RONDE VAN ITALIË Door een zege in de op een na laatste etappe van de Ronde van Italië was het vrijwel onmoge lijk dat de Italiaan de eindzege nog ontging. In de laatste etappe werd Magni tweede achter de „ongevaarlijke" Bevilaqua. In het bergklassement Bobet eerste, gevolgd door Fausto Coppi, Pa- sotti en Bariali. Tijdens internationale athle- tiekwedstrijden te Oberhausen heeft de AAC'er Harry de Kroon een poging gedaan het Neder landse record op de 400 meter te verbeteren- Tot de laatste bocht had de Amsterdammer een voor sprong op de Duitse kampioen Hans Geister, die de Kroon op het laatste rechte eind passeerde en in 47-6 finishte. De Kroons tijd was 48.4 en dus boven het Neder lands record. Viebahn (Duits land) werd derde in een tijd van 48.8. Een enkele keer waagde Schulte het te demarreren, en hij kreeg steeds meteen steun van zijn boezemvriend Peters. Maar on middellijk zeiden de Belgen „hier" en prompt werden meteen Schulte en Peters weer bij de kraag gegrepen. Met nog 35 km. voor de boeg stond het als een paal boven water dat een van de vier deze etappe zou winnen, dus een Hollandse zege in elk geval. En de favoriet was de snelle sprinter Vinken. Toen bij het binnenkomen in het stadion lag Frans Vos nag altijd aan de spits, maar in een bliksemflits stoof Vinken hem voorbij. Vos werd tweede, Bakker derde en Evers vierde. Daarna kwamen Peters en Schulte op het cement en in de sprint gaf Schulte zich ge wonnen. De Bossenaar werd 6de. Jammer voor Gerrit Schulte, die eerlijk gezegd in deze ronde heeft teleurgesteld. De man, die eens de „fou pedalant" werd ge doopt door de wielerwereld, is strategisch nog altijd onze groot ste renner, maar met het klimmen der jaren heeft hij het nodige aan ausdauer ingeboet. Dubbel zo jammer, want in do tijdrit van Zaterdag van St. Niklaas naar Kloosterzande liet Schulte nog even zien, dat hij het hele ren nerscorps, ondanks zijn 36 jaren wat kan leren. Die tijdrit was bijna tot een hopeloze warboel uitgelopen. Het parcours, 41 km, liep over een bijna prae-histori- sche weg, met griezelige kinder hoofdjes en bij wijze van afwis seling hier en daar een stukje woestijn. Het is voor vele ren ners een ware lijdensweg ge weest. Lakeman, die in St. Ni klaas op een na het miserabelst stond geklasseerd, weet u, dat Lakeman, die het vorige jaar tot winnaar van de Ronde werd ge kroond, deze renner heeft lange tijd in de mening verkeerd dat hij ver uit de briljanste tijd heeft gemaakt, zelfs stukken beter dan Schulte. Later kwam de correc tie, een hele rekenpartij. Toen na heel wat puzzlen en cijferen de uitslag een menselijker uiterlijk had gekregen, bleek Schulte ver uit de snelste man te zijn geweest met Voorting en Peters 'als zijn grootste concurrenten. Kloosterzande, het doodrustige Zeeuwse stadje, voor deze gele genheid met vlaggen getooid nam in de middag afscheid van de karavaan. Over de bruisende Schelde voerde „Koningin Wil helmina" de bonte troep naar Beveland en op de veerboot wer den er door de Nederlanders plan nen gemaakt. En natuurlijk was Jan Lambrichs die in deze Ronde al voor zoveel avonturen heeft gezorgd bij de zeven vluchtelin gen, die er na de landing in de Kruininger haven prompt van door gingen. Bij Lambrichs zaten verder Faanhof, v. d. Zande, Bak ker, Schoenmaker en de Belgen van Kerckhoven en de Fransman Delhaye. De wind lag dit zevenmanschap gemoedelijk in de rug, zodat er met een angstwekkend tempo naar de eerste Brabantse stad Bergen op Zoom werd gereden. Faanhof, die ook het vorige jaar over de finish als eerste man in Rotterdam stoof, kwam thans ook in Varkensoord als overwinnaar binnen. De Fransman- Delhaye mocht gerust tweede worden, ter- De enige etappe door België van de Ronde van Nederland heeft in zoverre voor de Ne derlanders nog een positief re sultaat opgeleverd, dat men in principe besloten heeft een Be- nelux-comité ter organisatie van de Ronde van West-Euro pa op te richten. Voor 1952 zal een Nederlander voorzitter zijn van het comité. wijl Bakker op de derde plaats beslag legde en Jan Lambrichs, de dappere renner uit Bunde, al tijd machteloos in de sprint, als vierde werd genoteerd. Uitslag laatste etappe: 1. Vin ken, internationale ploeg, 3 uur 43 min. 44 sec.; 2. Frans Vos, Ne derland-a z.t.;3. Bakker, Ned.-a z.t.; 4. Evers, Ned.-c z.t.; 5. Pe ters, Ned.-b 3 uur 49 min 08 sec.; 6 Schulte, Ned.-a z.t. 7. Faanhof, Ned.-b 3.49.29; 8. Wagtmans, Ne- derland-c z.t.; 9. Ollivier, België- a z.t.; 10. Voorting, Ned.-b. z.t.; 11. van Kerkhoven, België-a z.t,; 12. Evens, België-b z.t.; 13. Schoenmakers Ned.-a z.t.; 14. Bo gaerts, België-b z.t.; 15. van Stae- yen, fielgië-b, z.t Het algemeen klassement: 1. Bogaerts, België 36.40.07; 2. van Staeyen, België-b 36.43.03; 3. de Feyter, België-b 36.48.22; 4. van Kerkhoven, België-a 36.51.22; 5. Voorting, Ned.-b 36.51.46; 6. Schoenmakers, Ned.-a 36.52.29; 7. Faanhof Ned.-b 36.56.02; 8. Pe ters Ned.-b 36.56.26; 9. Dellhaye, Frankrijk 36.56.44; 10. Schulte, Ned.-a 36.57.06; 11. Bakker, Ned.- a 36.57.52; 12. Braekeveld, Belg.- a 36.58.18; 13. Buyl, België-b 36.59.59; 14. Wagtmans, Ned.-c 37.00.08; 15. van Brabant, Bel gië-b 37.00.26; 16. de Hoog, Ned.- c. 37.00.57; 17. de Graevelyn, België-a 37.02.53; 18. Dekkers, Ned.-a 37.05.15; 19. Evens, België- b 37.06.13; 20. Janssen, Ned.-c 37.07.15. Het ploëgenklassement luidt: 1. België-b 110 uur 11 min. 32 sec.; 2. Nederland-b 110.44.14; 3. Nederland-a 110.47.27; 4. Bel gië-a 110.53.03; 5. Nederland-c 111.08.20; 6. Internationale ploeg 111.49.04: 7. Frankrijk 113.33.06, IRMA SCHUHMACHER EN NEL CARRITSEN WONNEN IN ENCELAND Tijdens zwemwedstrijden te Wallasey (Engeland) verbeterde Irma Schuhmacher het Engelse record op de 100 yards vrije slag door deze afstand in 58.8 sec. te winnen. Nel Garritsen won de 200 yards schoolslag voor het Engelse meisje Jean Wrigley. DOOR NEDERLANDSE MEISJES Drie zwemrecords werden dit weekend verbeterd. Twee wereld en één Europees record. De Ne derlandse meisjes Ria van der Horst. Nel Garritsen en Irma Schuhmacher van de Rotterdam se dames zwemclub verbeterden het wereldrecord drie maal 110 yards wisselslagestafette door de Engelse nationale ploeg in 3 min. 19-4 sec te slaan. Het oude record stond op naam van de Nederland se ploeg (Iet van Feggelen, Nel van Vliet en Hannie Termeulen) in 1947 gemaakt. De bekende Duitse schoolslag zwemmer Herbert Klein verbe terde te München het wereld record 200 meter schoolslag met 1 seconde en bracht het op 2 min. 27.3 sec. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Joe Verdeur. Tenslotte slaagde de Hongaarse zwemmer Csordas er in het euro pees record 800 meter vrije slag, dat op naam stond van zijn land genoot Mitro met 9.9 sec. te ver beteren. ANTWERPEN. Met zijn hoold, zoals gewoonlijk omwikkeld met frotté-handdoeken, in een prachtige blauw-witte peignoir en daaronder een witte badjas, verscheen Sugar Ray Robinson gisterenavond in de ring van het Antwerpse sportpaleis voor een gevecht tegen de Rotterdamse middengewicht Jan de Bruin. Langdurig waren de toejuichingen van het publiek voor de Nederlander, langdurig en hartelijk, zoals ook Luc van Dam werd ontvangen voor de strijd tegen de wereldkampioen. De Bruin leek nogal geïmpo neerd bij het ingaan van de eerste ronde, was nerveus, maar ging toch na enig verkennen tot de aanval over. Robinsons dekking had echter alles en vlak voor de bel vuurde hij een zware linkse af, die onder de gordel kwam- De Bruin wankelde, maar herstelde zich. Ook in de tweede ronde was de Rotterdammer het meest in de aanval, maar toen Robinson ein delijk weer doorkwam, was de Bruin paraat. Zelfs slaagde hij erin in de derde ronde een aan- vallenreeks van de neger te on derbreken en hem naar het mid den te drijven. Eerst nu verhoogde Robinson het tempo. Hij werd vinniger en plaatste enke'e zware treffers, maar weer kwam de Bruin terug en .raakte .de wereldkampioen meer dan eens tegen het hoofd en tegen de maag. In de vjjfde ronde kwam Ro binson in volle actie, dreef de Bruin steeds meer terug en de Rotterdammer moest toen veel incasseren. Met series rechtsen en linksen op korte afstand werd het lichaam van de moedige Neder lander bestookt. Maar nog hield de Bruin stand. Toen, in de ze vende ronde, zou Robinson een einde aan de strijd maken. Da Bruin kreeg het hard te verduren met hoeken tegen de maag en in het gelaat, maar de Rotterdammer hield stand- Als een kat zo fel begon toen een geïrriteerde Robinson de achtste ronde, raakte het hoofd van de Bruin en nog bleqf de Ne derlander op de been, ook toen Robinson voortging met een bom bardement van rechtsen en link sen op een in de touwen hangen de Nederlander. Het was te veel voor de krachten van Jan de Bruin en na twee minuten gaf hij op- Een moedige Jan de Bruin, die door was blijven vechten, toen hij allang wist. dat hij het hoofd zou moeten buigen en nog menig maal een goede stoot plaatste, tot hij niet langer kon. Niet eenmaal ging hij neer, ook Idkampio spreekt boekdelen voor zijn moed niet toen were) Ray alles o; ipioen Sugar alles zette. Dit alles en zjjn uithoudingsvermogen. Jean Bogaerts, van de Belgische B-ploeg, heeft de Ronde van Nederland gewonnen. De winnaar met de lauwerkrans, hem uitgereikt door de heer jhr. 1. L. van den Berch van Heem stede, voorzitter van de N.W.U. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, Zaterdagavond, Met drie driftige pasjes, zig zaggend van rechts naar links, had de kleine v. Wijngaarden, energiekste uit de tot dusver heel matige Blauw Wit-voorhoede, zich de weg vrij gemaakt. Piet Maas, een schaduw van an ders, had zijn clubgenoot op zijn plaats gevonden en eer Wou ters en Bakers het wisten, zagen ze alleen maar meer een fel-rode „8". Voor de lange, sierlijke Steiger was er toen ook geen grijpen meer aan. Tegen de verhouding in, en .eigenlijk toch ook wel onverdiend, had Blauw Wit voor eigen publiek de hoop doen herleven. Het was 21. Voor de tweede maal hadden de roodwitte Eindhovenaren een achterstand, maar och, wat deer de dat hen? Zij waren immers vrijwel de gehele eerste helft ver uit de sterkste geweest en nu, kort na de rust, kon er nog van alles gebeuren. Stond daar niet op het middenveld een van Tuijl zo zeker van zichzelf, dat al z'n ballen precies op maat öf naar van Elderen öf naar Dillen gingen? En bovendien was de zwarte Frans- sen overal en z'n snelheid met de bal voor de voeten had het ef fect als de duizelingwekkende vaart van een wervelstorm. Maar plots na die tweede tref fer had Blauw Wit z'n cadans van de eerste tien wedstriidminu- ten teruggevonden. Piet Altink was ineens trefzeker met z'n hoofd eeworden en Boonkamn en Mesman grenen nu niet steeds mis. maar timeden luist on tiid on elke center, die ais een mes zo schern de Amsterdamse ver dediging uiteen moest scheuren. Wel drukte PSV door met het offensief, dat ver in de eerste helft was ingezet onder meesterlijke regie van van Tuijl en Franssen, maar al die wijde openingen, die toen gemaakt konden worden en die aanvoerder Herman van Raalte steeds geboden waakzaam te blijven, bleven nu achterwege. Ja, het gelukte de Amsterdamse voorlinie, die door het uitvallen van van Dijk met een gat in het achterhoofd, gewijzigd en veel gevaarlijker was geworden, vijf en twintig minuten voor het laat ste fluitsignaal van scheidsrech ter Ausum, PSV volkomen lam te leggen. Een voorzet van Maas, was zo zuiver in het Eindhovense strafschopgebied gekomen, dat het voor Heffels maar een kleine moeite meer was de bal keihard in het net te priemen. 31. Aanval machteloos Nu eerst begon de PSV storm loop goed, maar nu ook bleek, hoe traag Bijen was, zo lang zaam, dat aanvoerder Scholtens hem naar de vleugel verwees en Dillen de aanval het leiden. Het hielp niet meer. Boonkamp, Al- tink en Mesman waren sterk ge noeg om van Raalte een rustige avond te bezorgen en de kleine driftige Wimmers zorgde er voor, dat Franssen, waar hij zich ook bevond, steeds "nauwgezet voor de voeten werd gelopen. De eer ste Eindhovense nederlaag in de kampioensronde stond toen al vast. Blauw Wit leidde Zoals gezegd, Blauw Wit had ook de openingstreffer op z'n naam gebracht. Van Elderen had in de tweede minuut de mooiste kans gehad, maar daarna was Blauw Wit een kwartier lang ten aanval getogen. Twee schijnbewe gingen en 'n evenzo groot aantal gepasseerde PSV-ers, hadden Kersbergen op het middenveld ruim baan gegeven. Van Wijn gaarden rende door op de pass door het centrum. Wouters werd kansloos geslagen en toen was de tijgersprong van Steiger ook zon der resultaat. Dat was in de tien de minuut en zes minuten later zou Koekebakker het ook eens doen. Hij wipte de bal over de uitlopende Steiger, maar juist voor de doellijn voorkwam het hoofd van Scholtens erger. Een grove dekkingsblunder in de blauwwitte achterhoede bete kende meteen de gelijkmaker. Diep vanuit het middenveld kon Franssen met de bal voor de voeten oprukken en Bijen de kans op een presenteerblaadje aangeven. Prompt was ook van Raalte kansloos, maar toen die zelfde Bijen, even buiten het strafschopgebied diagonaal naar de bovenhoek knalde, was de uit schietende vuist van de zebra aanvoerder juist snel genoeg om ten koste van een hoekschop te redden. (Van onze verslaggever) Na HeerenveenWillem II zijn de ogen van allen 4ie naar stig hebben gespeurd naar de oorzaken, die het eens zo ge vreesde Friese elftal zonder enig uitzicht op de laatste plaats hebben gedrukt, wagenwijd opengegaan. De oplossing van dit „brandende vraagstuk" is zo simpel als een rekensommetje waarmede we in onz© prille jeugd in de schoolbanken werden gekweld. Heerenveen bezit niet meer de bruisende kracht en de schotvaardigheid, waarmede eens Limburgia en Ajax in een paniekstemming werden gebracht. Weliswaar met kundig voet bal, maar zonder imposant vlagvertoon wandelde Willem II naar een simpele 20 zege. En als Veenslra vier maal nul öp request had gekregen, zou dit ook niemand een schok heb ben bezorgd. Ook Karei Lotsy en Piet Kraak niet die een plaatsje op de tribune hadden bemachtigd. En wat wil men nu van ons verlangen? Een verhaal in mineur en de Friezen als aftandse veld heren aan de kant zetten? Neen, dat verdient Heerenveen, toch jarenlang een representatief ver tegenwoordiger van het Noorden beslist niet. En och, wat voor zin zou het hebben. Met deze ploeg is Heerenveen kampioen geworden, en zou het wellicht vandaag aan de dag in het Noorden nog wor den. Ook in de competitie was het merkbaar dat met het verdwijnen van een Jan Lenstra en Ploegh Heerenveen een niet zo geringe duikeling had gemaakt. Ondanks de bijna 100 doelpunten, ondanks ook het feit dat alleen de gedach te aan Heerenveen nu nog ver schillende Noordelijke spelers bleek om de neus doet worden. Ten onrechte? Inderdaad, we ge loven hierin. Dit is voor Heeren veen geen schande; tenslotte kan de boog niet altijd gespannen zijn. Nu stond daar tegenover de Friezen een Willem II. Stuk voor stuk knapen, die zo het een en ander "van voetballen afweten. In elk geval wel zoveel, dat ze zich tegen dit Heerenveen met beang stigende zwakke plekken als vol leerde profs moeten hebben ge voeld. In Heepenveen had men na de beide voorgaande nederlagen de hoofden bij elkaar gestoken, en na vee4 passen en meten een elf tal de kleedkamer uitgestuurd, waarin de traditionele lekken in de verdediging moesten zijn ge stopt. Wat Mollo de Jong aangaat, thans recntsachter, was dit ook zo, maar Sietse de Jong kon liet gewicht van de sgilplaats op geen stukken na op zijn nog tengere schouders dragen. Willem II met een surplus aan techniek en snelheid kon na de eerste vertwijfelde pogingen van Heerenveen gedragen door het enthousiasme uit duizenden ke len, daarom meteen aan het bor duren gaan. In de achtste minuut was er reeds een volmaakt pa troon gereed. Twee hoekschoppen moeht „wervelwind de Jong" (er liepen er deze middag vier van deze naam op het veld rond) achterelkaar nemen. Bij de tweede kwam linkshalf van Beers naar voren gesneld, hetgeen een traditie is. Een bonk van een kopbal deed Veenstra vergeefs de vingers strekken. En nu mocht Abe met veel vertoon van tech nisch kunnen direct daarop langs enkele tegenstanders snellen, het zou ook een van de weinige keren blijven dat Abe serieus in het stuk voorkwam. Daarvoor zorgde rechtshalf Formenoy, die conse quent zijn ogen op de zwarte kuif van de Fries gericht hield. Willem 2 bleef met, uit technisch oogpunt bekeken, fraaie attaques komen. Met korte en lange passes over de grond en met begrip voor switchen. Daarom kon linksbuiten Becx vanaf de rechtervleugel een schot loslaten, die als een granaat insloeg- Veenstra frommelde de bal nerveus tot hoekschop. Zenuwachtig getrap Daarom ook kon rechtsbuiten de Jong op een simpele manier Heerenveen op een 20 achter stand tracteren, na revolutievoet bal in de Friese defensie. En Hee renveen, met name Mollo de Jong en linkshalf Molenaar trachtten de voorhoede tot grotere daden te inspireren, maar men deed dit met hoge vuurpijlen. En daarme de stoot je bij heren als Wagener, Mertens en van Loon veelvuldig je neus. Doelman Botermans kon dan ook opmerkelijk fit aan de jyeede helft beginnen. Van twee vangballetjes behoef je tenslotte niet moe te worden. Heërenveen had na de rust de langzame Blauw van rechtsbuiten tot aanvalsleider gebombardeerd, terwijl Marten Brandsma het in de schaduw van de lange Mertens ging proberen. Het haalde niets uit. Ook de volgende smijtpartij. Molenaar rechtsbuiten en Brands ma half kon de oplossing niet brengen. Dat kon ook niet, om de doodeenvoudige reden dat Wil lem 2 vooral verdedigend het sneïbeeld bleef beheersen. Ten slotte verslapte ook de energie van de technisch bekwame aan vallers als Mommers en Engel. Het werd Heerenveen toegestaan voornamelijk over Hofma en Jonkman nog een laatste poging te wagen. Bos, ingevallen voor Blauw, keek Botermans zelfs nog eens van vlakbij in de ogeh. maar de nul, op zichzelf eigenlijk ook al een sensatie bleef. Vijf schoten op het Willem 2 doel hebben we in totaal geteld. Voorwaar, we hebben ander en beter vuurwerk in het Heerereveen sportpark meegemaakt. PSV Blauw Wit Willem II DWS Heerenv, 15—8 10—8 63 8—14 3—9 PUCK BROUWER EERSTE Puck Brouwer legde in Duits land beslag op de eerste plaats op de 200 meter in een tijd van 26 sec., voor Gré de Jong met 26.1 en de Duitse mej, Arenz, eveneens 26.1 sec. Het enige doelpunt van P.S.V. de midvoor Beyen van P.S.V. maakte twintig minuten na het begin de gelijkmaker door dat doelverdediger van Raalte van Blauw-Wit (rechts op de grond liggend) iets te ver was uitgelopen. BRUSSEL, 40.000 toeschou wers waren in het Hevselstadion te Brussel cetuieen van de wed strijd BelgiëSpanje, welke in een 33 eeliiksnel eindigde. Na de aftrap trokken de Spaanse aanvallen onmiddellijk on het doel van de debuterende Boo gaerts af. doch met een lange trap kon Anoul de situatie klaren en ziin midvoor Mermans aan het werk zetten. De Belgische aanvalsleider kop te de uit het achterveld komende bal in eens door naar zijn rechts buiten van Gestel, die met een geweldig schot via de handen van de Spaanse doelverdediger Ra- mallets 45 seconden na het begin België de leiding gaf. Fel voch ten de gasten terug en binnen en kele minuten kregen zij 3 hoek schoppen te nemen. In laatste instantie bleek de keus van de nieuwe doelman Boogaerts een wel zeer gelukkige greep te zijn geweest, want wat deze keeper verwerkte grensde soms aan het ongelooflijke. Toch was het een ieder duidelijk dat de Belgische achterhoede geen stand zou kun nen houden tegen de Spaanse overmacht en na 28 min. slaagde de rechtshalf Golzalvo er in Boo gaerts met een scherp diagonaal schot te passeren. Het tempo werd nog meer opgevoerd en vooral de Spaanse voorhoede bracht zeer veel vaart in het spel. Het fluit signaal van de Italiaanse scheids rechter Gamba, dat de rust aan gaf was voor de Belgen als de reddende gongslag in een boks wedstrijd. Zij vochten op dat mo ment, met de rug tegen de muur. Spanie leidde. Na de hervatting duurde het slechts drie minuten voor Zarra de Spaanse midvoor, zijn ploeg inderdaad de leiding gaf. Het Bel gische antwoord hierop liet niet lang op zich wachten. Men com bineerde nu beter in de voor hoede van de rode duivels en zo ontstond in de 55e minuut de ge lijkmaker uit een schot van verre afstand van de voet van Van Steenlant, dat keeper Ramal- lets volkomen verraste. Ander maal kwamen de Spaanse voor- waartsen fel opzetten. De her haalde aanvallen der Spanjaarden werden in de 71e minuut beloond toen Zarra met een kopbal uit een doelworsteling een geboden kans benutte. (23). Even bleek het spel gelijk op- tegaan, maar 'n hernieuwd offen sief bracht een pass van Mer mans bij van Gestel, die deze rechtstreeks inschoot en daarmee de partijen in de 81e minuut weer op gelijke voet bracht, 33.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4