GLORIEUS GEMOTORISEERD SPORTFESTIJN OP ZANDVOORTS „EXAMEN"-CIRCUIT Slechts de sterksten hielden vol SPOET Tactisch iets betere ploeg behaalde benauwde zege Drie 2e klas kampioenen Muziekconcours kath. bond Beemsterboer (Zwaog) de beste stuurman van de dag Fanny in Schotland won tweemaal in het kort Zwaluwen vormden stuitender geheel Bij Noord-Holland-Zwaluwen Nederlandse zege bij wielerwedstrijden Hugo Boys kampioen door 0-0 gelijk spel K.V.V. overklaste C.S.V. voor de beker RK DVO, Egmondia, Hugo Boys Positie van Strandvogels v/ordt hachelijk Callantsoog en Dirkshorn degraderen Spanning in Reserve 1 C D.T.S. degradeerde door 1-4 nederlaag Een zeer grote - en verdiende - belangstelling te Noord-Scharwoude (Van onze speciale Verslaggever) ZANDVOORT, 10 Juni 't Leek wel 'n interland, zó druk was het vanmiddag rond het Zandvoortse circuit. Kilometers lange autofiles omzoomden de toegangswegen naar het circuit en met tienduizenden dromden toeschouwers uit alle streken des lands door de controles. K.N.A.C. en K.N.M.V. vierden want zo mogen we het houden van dit sportfestijn van motor en auto-enthousiasten best noemen op het Zandvoortse circuit de Nationale sportwagen- en motorraces van Nederland. En 't papier ritselt om zo te zeggen onder onze vingers om beschreven te worden met de feiten en namen, die aan dit glorieuze sportfeest verbonden zijn geraakt. Welaan dan. Het was in één woord prachtig wat hier vanaf het gillen der eerste 125 c.c.-tjes tot aan het bulderend gelach, waarin de 500 c.c.-renwagen races smoorden, te bekijken viel. Laat ons concreet zijn en de races bij de kop vatten. Of nee, niet bij de kop, maar in het mid den. Want we menen gerechtigd te zijn de sportwagenraces de hoofdschotel van het menu te noemen. De lichte klassen Reys uit Den Haag was het kanspaard in de klasse B, sport wagens van 751 t/m 1100 c.c. En Reys liet er geen gras over groeien, toen hij eenmaal de startvlag had zien neerkomen. Met de regelmaat van 'n klok trok hij zijn speciaal gecarrosse- reerde Skoda door de bochten, telkens zijn voorsprong vergro tend. Dat was dus Reys. Maar achter deze koele Hagenaar le verden de Leeuwarder Martens in een lage, lange Simca en van Pelt uit Badhoevedorp in een M.G. een lijf aan lijf-gevecht, dat een geloei van enthousiasme lossloeg op de tribunes en de dicht-bezette duintoppen. Martens, die slechts éénmaal de zwart-gele M.G. voorbij had zien rukken, blééf meester. Maar slechts met een voorsprong van 0.2 sec Deze race telde drie uitvallers, o.w. Eeiiligh uart Leeuwarden. Grote belangstelling bestond er voor de beide Porsche wagens in deze klasse, die de moeilijkste bochten waarachtig met groter gemak draaiden dan de gemid delde renwagen. Jammer, dat de eisen die het Zandvoortse cir cuit stelt, één der Porsches te machtig werden. Roelofszen udt Enschede zwenkte in de laatste ronde de 12de van zijn goede zesde plaats naar de pits Vlak achter dit alweer wat zwaardere materiaal had Henk Hoogeveen het aan de stok met vier knal-oranje Renaultjes, U kenit ze wel: die wegvlooien. Ja, kijk uit. want deze lilliputter serie wagentjes scheurden er al tijd nog een gemiddelde uit van 94 k.m. p. uur. dat wil dus zeg gen. dat op het rechte eind de snelheidsmeter om en nabij de 120 moet hehben gedaan. Henk won natuurlijk in zijn glad-ge stroomlijnde en ijverig-zagende Minor, maar hii had vijf ronden nodig om Jonkers voorbij te ko men. Het was een sensatie apart de Renaultjes binnendoor de haarspeldbochten te zien tollen, muurvast op de weg, Hans Krei- sel o schande voor 'n impor- teur-zêlf! en Jonkers waren tenslotte de pechvogels. Klasse B: 1. G. Th. Reys, Den Haag, tijd: 28 min. 56.8 sec. gem. snelheid 104.32 km/h; 2. G. Mar tens, Leeuwarden, 29 min. 26 sec. gem. snelheid 102.68 kmi/h; 3. J. R. van Pelt, Badhoevedorp 29 min. 26.2 sec. Klasse A: 1. H. C. Hoogeveen, Haarlem, tijd: 30 min. 42.1 sec. gem. snelheid: 98.33 km/h; 2. A. O. Dillenius, Amsterdam 31 min. 56.8 sec. gem. snelheid 94.52 km/h: 3. P. J. Nortier, Den Haag 31 min. 58.2 sec. Te Glasgow werden internatio nale athletiekwedstrijden gehou den waaraan o.m. werd deelge nomen door Fanny Blankers Koen. Zonder strijd won zij de 80 meter horden in 12.2 sec. met ruime voorsprong op het Schotse meisje Thompson. Derde werd de Schotse hordenloopster Uncles. Ook de 100 yards eindigde in een overwinning voor onze landge note. Zij legde de afstand af in 11.4 sec. met 'n yard voorsprong op de Britse loopster June Foulds De Schotse Carmichael was der de. Voor de aanvang van de wed strijden moest Fanny Blankers door een kleine politiemacht worden bevrijd van een grote groep jeugdige enthousiasten die haar omringden teneinde een handtekening te bemachtigen. Dr. Euwe staat in het groot- meestersehaaktournooi te New York nog steeds op de tweede plaats. Reshevsky heeft de leiding met twee punten voorsprong. Door een overwinning op Klein bezet Donner in het Staunton- schaaktournooi met 3% pnt. de elfde plaats. Van Scheltinga, die van Unzicker verloor is veertien de. Hans Harting bezette tijdens athletiekwedstrijden in Ofoerhau- sen, Duitsland, de vijfde plaats op de 1500 meter in een tijd van 3 min. 55.5 sec. Maandag 25 Juni bokst Giel de Roode in Bristol tegen de Engelsman Terry Ratcliffe. De landenwedstrijd Zweden Turkije, die in Stockholm ge speeld werd, eindigde in een 31 overwinning voor de gastheren. Met rust was de stand nog 00. Evviva, Beemsterboer! Daarna was 't aantreden ge blazen voor de sportwagens van 1500 tot 2000 cc. Dat is me 'n duel geworden! Roosdorp, de Antwerpse Nederlander had met zijn Ferrari-sportkanon de beste papieren. Maar wie denkt, dat nu de andere drie coureurs „Be- zjoer" zeiden en 't er verder maar bij lieten, slaat de plank mis. Want op de examenstrip, die het Zandvoortse circuit is, tellen nog andere dingen mee. Zo o.a. stuurmanskunst. En daarin was Beemsterboer uit Zwaag in een niet eens zo heel bijzondere B.M.W. zonder te genspraak de man van de dag. Op het rechte eind zakte Beem sterboer steeds wat af, maar in de bochten kwam hij da Ferrari weer aan de staart. ïn de achtste ronde van de 12 schoot hij zijn tegenstander zelfs voorbij, maar op de Hunzerug perste Roosdorp zijn allerlaatste P.K. uit de twaalf cylinders en nam opnieuw de kop. De ereronde van winnaar Roosdorp werd af gelegd met Beemsterboer grijn zend naast zich in de Ferrari. Ondertussen waren in de 1100 -1500-klasse ijselijke dingen ge beurd. Mompelden we al niet iets over die vermaledijde boch ten? Nou, Scheffer uit Amster dam trapte het eerst in de val, die de Hunzebocht en het dui veltje der zelfoverschatting op gezet hadden. Hij schoot de bocht met te hoge snelheid in. remde al te drastisch af en voor hij wist wat er verder gebeurde zag hij juist dat gedeelte van het circuit weer voor zich. waar hij juist vandaan gekomen was. Maar Scheffer is een glasharde kerel. Hij draaide rustig een bochtje linksen reed de race perfect uit, nog in dezelfde ronde als de winnaar op de 4de plaats! Molenaar kwam tien meter verder in een dergelijke netelige situatie met zijn -rode M.G. Hij wist zich echter niet te herstel len en hobbelde het duin af. En O, DIE 500! Nou, dat leek nog wel iets, die 500 renwagenrace, tot besluit. Maar o wee. Bee Is die zo dik is dat hij eerst zelf instapt en dan pas zijn stuur naar binnenhaalt! die Beels was na drie ron den-eerste zomaar weg. O ja, Kühne was toen al langer spoorloos. Flinterman, de derde, kon juist waargeno men worden, z'n wagen op duwend naar de finish reglementair; op eigen kracht. Het werd terwijl Dillenius nog als enige van de vier in het perk der ere ronddraafde een race tus sen de duwers Flinterman en Beels. Flinterman won met een millioenste seconde. En dat alles onder het bul derend gelach van enige dui zenden toeschouwers, die de humor van dit droefgeestige 500-evenement konden proe ven daar bewees het circuit weer eens zijn veiligheid. Molenaar stapte uit in 't zand constateer de dat zijn racer er zonder 'n schrammetje af gekomen was en ging naar de pits om zijn bur gerpakje maar weer aan te trek ken. Stel u voor: zo gebeuren er in Zandvoort ongelukken bij een snelheid van ver over de hon derd.. Klasse D: 1. H. Roosdorp, Ant werpen, tijd 27 min. 50.3 sec. gem snelheid 108.44 km/h; 2. J. Beemsterboer, Zwaag. tijd 27 min. 53.1 sec. Klasse C: 1. A. J. M. v. d. Lof, Haaksbergen, ttid 28 min. 52.1 sec. gem. snelheid 104.60 km/h; 2. M. Gatsonides, Zandvoort, tijd 29 min. 47.5 sec. gem. snelheid 101.34 km/h. Snelheid Van snelheid gesproken daar over zou klasse E (boven de 2000 cc.j een woordje mee pra ten. 'n Alfa, drie Jaguars, twee Gatso's, 'n Allard, noem maar op. Wel, gevochten is er en de gemiddelde snelheden 111 km per uur wijzen daar ook wel op. Adams op 'n zelf in elkaar gesleutelde B.M.W. spoot vijf ronden lang voor het peloton uit, maar moest capituleren voor de Amsterdams-Chinese dokter Oei Tjong Bo, die zijn eerste plaats niet meer afstond. Adams zakte zelfs tot de 4de plaats te rug. daar van Dieten en Tielens als duivels op eikaars huid za ten en hun tempo tot het uiterste opvoerden. Het wérd van Die ten op 2 en Tielens op 3. Jhr. de Pesters kwam op 'n gloednieuwe Allard als vijfde en Reichmann op Talbot als zesde binnen allen nog binnen één ronde. De motoren Gillend waren Ze van start getrokken, de 125-cc-tjes. maar het liep nogal tam af. De eind stand geeft de volgorde weer, die de eerste negen geplaatsten de hele race handhaafden. De uitslag van de 125 cc werd: 1. no. 30 J. Muylwijk, Rotterdam, tijd 26.16.1. gem. snelheid 95.77 km: 2. no. 18 A. J. v. d. Puy, Badhoevedorp 26.25.2. gem. snel heid 95.23 km; 3. no 26 J. Meler- dres, Amsterdam 26.39.7 gem. snelheid 94.34 km. De 250 cc. leverde nog maar nét 'n overwinning op voor v. d. Warf uit Sappemeer, die wel aan de kop begon, maar z'n ereplaats enige malen aan Timmer had moeten over doen. Timmer, die de laatste ronde met een kleine voorsprong was ingegaan, had echter geen reserves meer bij de hand, toen de Grunneger hem in de laatste meters langszij kwam en versloeg. De uitslag van de 250 cc klasse was: 1. A. v. d. Warf. Sappemeer tijd 29 m. 18.3 sec., gem. snelheid 103.03 km: 2. W. Timmer. Win terswijk 29.18.4 gem. snelheid 103.01 km; 3. J. J. Berends, Was senaar 29.27.1. gem. snelheid 102.51 km; 4. J. Lent. Maasland; 5. W. Plet .Gróhingen. De snelste ronde in deze klasse werd gemaakt door v. d. Warf met 2 min. 23.4 sec., gem. snel heid 105.26 km per uur. In de 350 cc-klasse werd het veld al spoedig uit elkaar ge trokken. v. Aalst lag 11 ronden op eer» mooie eerste plaats; daarna had Moeke, die hem had geschaduwd als een rechercheur er genoeg van en nam de leiding over. Een gevecht waar het vuur van af sloeg, werd om de vierde plaats gestreden. Op één breedte daverden v. d. Beurcht. Olie en Gadellaa op de witte lijn aan. Met centimeters won v. d. Beurcht. De uitslag in de 350 cc klasse is: 1. G. Moeke. Haarlem tijd: 33.50.6. gem. snelheid 111.54 km; 2. P. v. Aalst, Rotterdam. 33.56.8, gem. snelh. 111.15 km: 3. J. C. v. d. Wal, Haarlem 34.21.2, gem. snelheid 109.80 km. Moordende race Het slot van de motorraces werd een moordende strijd. Van de 17 startende renners in de 500 cc bereikten slechts vier de finish zonder 'n ronde achter stand. Keizer uit Vlaardingen leidde de troep acht van de vijf tien ronden lang. Toen kwam Bakker uit Bleiswijk. Deze snel- heids-artist scheurde zo fenome naal hard over het macadam, dat iedereen .moest lossen, ook Kei zer. Vijftien man hadden aan de start gestaan zes keerden er te rug. De overigen hadden of met al te veel achterstand het bijltje erbij neergelegd of hun machi nes over d'r toeren gedraaid. De uitslag van de 500 cc klasse luidt: 1, P. Bakker, Bleiswijk, tijd; 32 min. 55.7 sec., gem. snel heid 114.6 km/h: 2. A. Keyzer, Vlaardingen, 33.19.8, gem. snel heid 113.2 km/h; 3. C. Baas Jr., Abbenes, 34.25.1 sec. De snelste ronde werd ge maakt door P. Bakker met 2 mm. 8.2 sec., gem. snelh. 117.7 km/h. Wat heeft er eigenlijk aan de Noordhollanders gemankeerd, dat ze 't in deze faire, open wedstrijd niet minstens tot een gelijkspel konden schoppen? In 'n klein en toch eigenlijk gróót woord: tactiek. En 't is jammer dat te moeten zeggen: het binnentrio van de „polderjongens", bestaan de uit Stelling (Westfrisia), Si mons (W.F.) en Kok (K.F.C.) heeft 't er eigenlijk 'n beetje bij laten liggen. Goed, 't was 'n toer om zich te midden van de hermetisch dek kende v.d. Oord (Volewijckers), Meines (Frisia) en de Voogd (Haarlem) vrij te maken- Maar is 't dat niet juist, wat van deze ge selecteerde voorwaartsen ver wacht mocht worden? Nee, in starten en reageren kwamen de Noordhollanders lelijk achterop, Daarbij trof 't nog. dat keeper Hagenaars in z'n doel stond als 'n ware bunker. Overigens: alle lof voor de Noordhollanders. Speciaal voor keeper Snabilie (O.S.V.), die we eenmaal met de angst om het hart op de toe-rennende Boeree (Haar lem) in zagen stormen, over 'm heenduiken en 'm onderwijl de bal ontfutselen! Dan voor de HRC'er De Werker, die z'n naam eer degd. Hij was met v.d. Horst (ZFC) de motor van het elftal en aan ziin manier van spel-verdelen kan menige eerste klasser een puntje zuigen. Op de rechter- en linkervleugel goochelden nóg twee gladde jongens, Niestadt van HRC en de Graaf van KFC zich keer op keer vrij, maar wanneer zij eenmaal de bal in het hevig vechtende kluwen voor de goal hadden gecenterdnou. enfin, de nul zegt er genoeg van. Aan de andere kant rukten de Zwaluwen in tientallen uitge kookte attaques op tot diep in het strafschopgebied. Tikkeltje links, tikkeltje rechts en altijd had zich een mart vrijgelopen. Snabilie kreeg dan ook ruim gelegenheid zijn handen te warmen, voorzo ver de schoten van v.d. Ley (Leeuwarden). Poort ('t Gooi) en Boeree (Haarlem) niet juist dat ene, adembenemende decimeter- tje buiten langs de paal zoefden- (Van onze verslaggever) ZAANDAM Twee technisch goede ploegen, de Zwaluwen en de Noordhollandse elf, gaven Zaterdagavond op het Z.F.C.- terrein een partijtje voetbal weg, dat voor de 4000 kijkers 'n lust was om te zien. De Zwaluwen, samengesteld uit Amster dammers, Haarlemmers en Friezen, gingen met de buit strij ken, maar we mogen zeggen, dat hun 20 overwinning nog krapper is geweest dan de cijfers doen vermoeden. V.d. Ley, die in ziin devies on getwijfeld het parool Geen ge zwam d'r in!" moet voeren, kogelde beide goals naast Snabi lie. Beide malen tijdens een aan val, ontstaan uit een verre doel- schop van keeper Hagenaars. H;j had toen al ettelijke malen juist Qver en nét naast geschoten en hard, reken maar. De eerste goal kwam na plm. 15 minuten in de de eerste, de tweede in de 3e mi nuut van de tweede helft. Vooral het laatste schot, een retourgezon- den teruggeketste bah typeerde de Fries. Ntiet mooi maar wel degelijk. Kansen waren er overigens plenty. Er was 'n periode, zeker een van 'n half uur na de rust, dat de Noordhollanders kans op kans kregen. De Zwaluwen bogen onder de stormloop, maar braken niet. In 't uiterste gevaar werd de bal corner gewerkt en zelfs dat was niet zó gevaarlijk wanneer we bedenken, dat de meeste N.H.- corners zonder veel wroeging achter geplaatst werden. Het laatste kwartier werd in schijnwerplicht gespeeld. Ge speeld ja, want het spel bleef tot de laatste minuut aantrekkelijk. Vlot, open, zéér afwisselend en flonkerend van pittig enthousias me. Uiteindelijk kwamen de pun ten dan bü wie ze verdienden door gavere tactiek, homogener verband en grotere startsnelheid. VAN VLIET, KLEEFSTRA EN PRONK Arie van Vliet, Cas Kleefstra en de stayerkampioen Pronk wa ren de grote winnaars tijdens de eerste internationale wielerwed strijden, die dit seizoen in het Olympisch Stadion gehouden werden. Van Vliet 'klopte Harris in vier ritten a trois over 550 m. driemaal en behaalde eveneens de zege in de tijdrace met 0.2 sec. voorsprong op Harris. Bij de amateurs won Cas Kleef stra twee van de drie ritten. De derde werd gewonnen door Geu- kens. Ook de tijdrace over 500 meter met vliegende start was voor Kleefstra. Pronk won de twee wedstrijden voor A-stayers, beide keren op de tweede plaats gevolgd door Lesueur. De reeds tweemaal uitgestalde wedstrijd LSVV-Hugo-Boys is j.l. Zondag gespeeld. Hoewel van tijd tot tijd door beide partijen felle aanvallen werden onder nomen, hebben noch de gasthe ren noch de gasten een doelpun- tje kunnen scoren. In deze ont moeting bleken de Heerhugo- waarders technisch de besten te zijn. Voor de rust hadden de Hugo-Boys de wind in de rug, en gebruik makende van deze gele genheid trok het al spoedig ten aanval. Het tempo zakte echter direct weer af, terwijl H.B. da nig met de zenuwen te kampen had. Tijdens deze periode, die vrijwel tot aan de rust duurde bleek dat LSVV wel over een goed offensief beschikte, doch de overige leden van de voorhoede konden zijn snelle tempo niet volgen. Ook de Oranjehemden bleven beneden de verwachtin gen. De vier, voor de rust toege wezen corners en verschillende scoringskansen werden niet be nut. Het was dan ook gedurende de eerste helft een weinig aan trekkelijke wedstrijd. Enkele minuten na halftime begonnen de voetbal-gemoederen aan te wakkeren en aangemoe digd door haar talrijke aanhan gers trokken de Hugo-Bovs van tijd tot tiid ten aanval. Het juiste schot ontbrak en zo nok bij de Langedijkers. Opmerkpliik goed spel leverde de LSVV-keeoer, aan wie de geel-zwarten te dan ken hebben, dat Hugo-Boys niet met een zege naar huis toe ging. Deze wedstrijd, welke voor HSV van veel betekenis was is door KW met 32 gewonnen. Alhoewel KW technisch veruit de meerdere was, kon het toch niet meer doelpunten scoren het geen aan het te ver doorgevoerde samenspel der voorhoede en aan het excellent doelverdedigen der CSV-keeper lag. CSV had enige junioren opgesteld. Maar deze zijn voorlopig nog onder de maat. Ook de snelheid en 't reactiever mogen der CSV-ers liet te wen sen over. Het begin van de wedstrijd gaf 'n licht overwicht te zien van CSV waarin Kummelaar een goe de pass van rechts benutte en CSV een 10 voorsprong gaf. Direct hierna scoorde de mid denvoor van KW maar dit doel punt werd afgekeurd. Even later miste de linkshalf van CSV en de rechtsbinnen van KW scoorde de verdiende gelijkmaker 11. Na de rust deed de betere techniek van KW zich voelen. Toch scoorde de rechtbinnen van CSV door aarzelen in de KVV- achterhoede het tweede doelpunt 2—1. KW pakte vuriger aan en binnen vier minuten werd het CSV-doel met twee onhoudbare schoten getroffen. Beide doelen werden nog enige malen onder druk gezet maar goals werden niet meer gescoord. Door deze uitslag zal HSV nu de strijd aanbinden tegen RKAFC De Tilburgenaren hebben de club van Abe Lenstra in Heeren veen door een 20 overwinning uitgeschakeld van het lands kampioenschap. Willem II was doorlopend in de aanval. Bij een der vele aanvallen weet Veenstra, de doelverdediger van Heerenveen, de bal weg te werken. Van links naar rechts W. Molenaar, Heerenveen, Beer, Willem II, en de midvoor Engel, Willem II, achter Veenstra. R.K.D.V.O. heeft het niet op de laatste wedstrijd laten aan komen om zeker te zijn van het kampioenschap en dus ook van promotie naar de eerste klas. Thuis wonnen de Medem- blikkers overtuigend genoeg om te bewijzen dat ze recht hebben op de ere-titel. Jammer voor D.W.B., maar een goede dag voor D.V.O., dat na één jaar afwezigheid in de eerste klas terug is. Er vallen nog meer kampi oenen te melden. In de eerste plaats het energieke Egmondia, dat royaal met de wimpel in top over de eindstreep ging, 51 te gen Ursem, maar Jisp moest er ook een steentje toe bijdragen. En dan Hugo Boys. dat de ti tel van de tweede klasse C in de wacht sleepte door een punt loos gelijk spel tegen LSVV. LSVV. dat alleen nog 'n kans je zou hebben als het won van Hugo Boys. In onze stand van de vorige week was een foutje geslopen. We wilden JVC name lijk de „twintig" al vol geven, maar dat is nu veranderd. Door de zege op Dirkshorn. legde het vrij stevig beslag op de tweede plaats. Dirkshorn moest door de ze nederlaag de tweede klasse vaarwel zeggen er» ook Callants oog was door een verpletterende 51 nederlaag tot 'tzelfde min der prettige feit gedoemd. Heel ingewikkeld In de reserve eerste klasse is de strijd om de tweede degra- datiecandidaat nog niet beslist en het ziet er zelfs naar uit, dat we er nog een verlengstukie bij krijgen. West Frisia 4 probeerde het gevaar te ontsnappen door een i0 zege op Succes 2 en Schager» 2 deed hetzelfdp door 'n royale 51 tegen RKAFC 2. De situatie kan nu zo ingewikkeld worden, dat Succes 2. Watervo gels 2. West Frisia 4. Schagen 2 en Helder 3 alle met 20 punten eindigen. Dat zou dan een lang durige zaak worden. Slaagt Suc- res 2 er echter in één puntje machtig te worden tegen Helder 3 dan is,het vonnis van de Whi tes getekend. Hugo Boys 20 14 4 2 32 JVC 29 12 5 2 29 Tex. Boys 20 12 3 5 27 LSVV 17 10 3 4 23 Hollandia T 18 10 2 6 22 Duinranders 20 9 2 9 20 Petten 20 6 2 12 14 SVW 19 5 3 11 13 Zeemacht 18 5 2 11 12 Dirkshorn 20 4 2 14 10 Callantsoog 19 3 1 15 7 Egmondia 17 12 3 2 27 Jisp 20 11 3 6 25 WBSV 19 10 3 6 23 Graftdijk 18 7 3 8 17 Gr. Schermer 16 7 2 7 16 SDOB 18 5 6 7 16 PSCK 16 6 3 7 15 St. Bavo 19 5 4 10 14 Ursem 18 5 3 10 13 Purmerl. 14 5 2 7 12 Zaanse B. 15 5 2 8 12 RKDVO 22 16 3 3 35 DWB 22 14 3 5 31 Berkhout 22 14 4 4 32 Spartanen 21 11 5 5 27 Twisk 22 8 5 9 21 Woudia 21 8 4 9 20 Wiron 22 7 5 10 19 Zwaagdijk 21 7 4 10 18 HEO 22 6 4 12 16 Flevo 22 5 5 12 15 Winkel 22 5 4 13 14 Strandvogels 19 3 4 12 10 G.V.O. STELDE ZICH VEILIG Een talrijk publiek heeft moe ten toezien hoe de club uit Oud karspel degradeerde tot 4e klasser en er zal wel niemand van de toeschouwers geweest zijn, die gezegd zal hebben „Het is onver diend". Wat is n.l. heit geval ge weest? Voor de rust hadden de bezoekers de wind mee, een groot voordeel dus. Maar doordat de bal steeds te hard werd gespeeld leverde dat grote voordeel, ook tegen de deze middag wel heel onzekere DTS-verdediging, geen succes op. DTS hield in deze pe riode de bal meestal veel te hoog, waardoor de stand met in gaan van de rust dubbel-blank was. Na de thee was het woord direct aan de bezoekers en be leefde het DTS-doel enige be nauwde ogenblikken, maar toch zou niet GVO maar DTS het eerst succes boeken. Bij een van de sporadisch goede aanvallen zond Carnas een boogballetje in dat de GVO-doelman over z'n handen heen in het net zag ver dwijnen. Kort daarria was Klif fen zo ongelukkig in eigen doel te schieten. Niet lang hierna legde de linksbinnen de hele Oudkarpelse verdediging in de luren en schoot vlak onder de lat en over de hoog opspringende v. d. Hoven (niet zo zeker als voorheen) no. 2 in de DTS-tou- wen. Door een misverstand in de onzekere verdediging kon de midvoor v. d. Hoven voor de 3e maal passeren. In tegenstelling met voor de rust speelde GVO beheerst verder. De bal werd meestal goed laaggehouden en zo konden we het zien gebeuren dat de ploeg tegen wind in 20 min. voor tijd door een nieuw falen van de achterhoede de stand op 14 bracht. Toen het eind signaal weerklonk was de stand nog zo en GVO behouden voor de 3e klas. DTS start het volgend seizoen dus als 4e klasser, maar zal dan heel anders aan moeten pakken dan nu gedaan is, want zo spelend als nu zal er ook in de nieuwe omgeving geen top- plaats en dus zeker geen kam pioenschap behaald worden. AARDSCHOK IN AMERIKA CAMBRIDGE, Massachusetts, 10 Juni (A.P.) Het Seimogra- fiscbe station van Harvard meldt vandaag „een voor Nieuw Enge land zeêr sterke aardschok" te hebben geregistreerd. Delen van Zuid Rhode-Island werden ge troffen. Schade is niet gemeld. Luchfverbinding met Ambon heropend De luchtverbinding met Am- bon, die na het uitroepen van de R.M.S. vorig jaar was gestaakt, is thans heropend. De Garuda Indonesian Airways zal voortaan Donderdags via Makassar en Djakarta naar Ambon vliegen. ELFTAL VAN DECERFORS WERD GEWIJZIGD In het elftal van Degerfors, de Zweedse eerste klasser, die Zon dag 17 Juni als tegenstander fungeert van een Nederlands Bondselftal op de Olympische Dag, zijn enkele wijzigingen ge komen. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Doel: Bertil Tingloef; achter: Bertil Nordh en Tore Karlsson; midden: Ernst Bohlin, Goesta Lundin en Sven Berg- stera; voor: Lennart Lidnskog, Olof Olsson, Karl Erik Jacobs- son. Henry Nilsson en Rolf Hil- lerberg. ZWALUWEN-ELFTAL VOOR LEEUWARDEN Het elftal van de Zwaluwen, dat Dinsdag 12 Juni a.s. te Leeuwarden tegen een Fries team speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: Landman (Sparta); ach ter: Van Oord (Vole wij kers) en Oosthoek (Eboh); midden: Van Beek (ADO). De Voogd (Haar lem) er» Lasschuit (RCH); voor: Roozen (Haarlem), De Wette (RCH). W. Zwarts (Schevenin- gen) G. Zwarts (Scheveningen) en De Graaf (KFC). Onder zéér erote belangstelling zowel voor de mars- als de con- certwedstriid werd de tweede en laatste concoursdag gehouden. Zeer tiidig had het eerste corns on het concertnodiuni nlaats ge nomen. en kon de spannende wedstriid beginnen. 3e afd. Fanfare: „St. Martinus", Oude Niedorp, dir. J. Korver. Dit corps speelde over het algemeen verdienstelijk; de stemming liet in Partita Pic- cola van Boedijn, nog al te wen sen over. „Amicitia", Venhuizen, dir. P. van Westen. Een muzikale ver tolking van het verplichte stuk Partita Piccola. In Sincérité van Filsfils goed klankgehalte. 2e afd. Fanfare: „St. Caecilia", Schalkwijk, dir. J. Merks. Het verpi. stuk Michiel Adriaenszoon, van Boedijn, werd zeer behoorlijk uitgevoerd. Pria- mos van v. d. Glas eveneens zeer verdienstelijk. „Willen is Kunnen", Iipendam, dir. G. Vonk. Ook dit ensemble gaf van het verplichte stuk Mi chiel Adriaenszoon van zéér mu zikale uitvoering. De Caecilia- ouverture Van Daumers werd be schaafd gespeeld. Hou en Trou", I-Ieerhugowaard dir. H. van Ossenbiuggen. De uitvoering van het verpl. stuk hadden wc gaarne iets levendiger êehoord. Pergo et Perago van erfontaine werd mooi gespeeld. 2e afd. Harmonie: „Excelsior", Limmen, dir. E. Peetoom. De Marche van Pierné vrij goed gespeeld; klankgehalte soms wat scherp. In Elvira van Werkman goede momenten. „Uitgeest", Uitgeest, dir. L. Tervoort. De Franse sfeer van Pierné's mars werd prachtig ge troffen. De vier menschen van Méhul, zéér muzikaal ge speeld. lste afd. Fanfare: „St. Hildegardis", Tuitjehorn, dir. J. den Das, Hoewel niet vlek keloos, toch een respectable Lae- voering van Marcel Poot's Lae- tare. De Folkloristische Para phrase van Boedijn karaktervol uitgevoerd. „Accordando", Spierdijk, dir. P. van Westen. Rommelige pas- sagewerk in Laetare van M. Poot, Beter op dreef bleek men te zijn in de Ouverture Stella van Del- li aye. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Apollo", Nrd.-Scharwoude. dir. L. Oly. Goede stemming en klank gehalte in de Valse Triste van Sibelius enkele onge lijke passages leverde men met Cavalerie Lègère van Suppé een knappe prestatie. „St. Caecilia", Heiloo, dir. L. Oly. Dit corps gaf muzikaal een zeer aanvaardbare vertolking van Valse Triste van Sibelius. De Ouverture Rossiniana van Boe dijn had zeer effectvolle momen ten. Ere-afdeline Fanfare: „Bovenkerk" te Bovenkerk, dir. J. Beekhoven. Het min of meer langdradige werk Taras Boulba van Geory werd goed ge speeld, maar had groter contrast uitwerking kunnen hebben. Toen een muzikale interpretatie van Iphigènie en Aulide van Glück. Ere-afdeline1 Harmonie: „Crescendo", Bovenkarspel, dir. W. Keppel. De Halewijn Sympho- nie van G. Boedijn werd tech nisch op bewonderenswaardige wijze door deze amateurs uitge- overd. Effectvol en met fraai klankgehalte werd uitgevoerd de ouverture Britannicus van Scas- sola. Superieure afd. Fanfare: „Muzieklust", Obdam, dir. Leo Koning. Op hier en daar wat on effenheden na een zeer te waar deren vertolking van Symphoni- sche beweging van Marcel Poot. Met een muzikaal gespeelde Grande Marche Neptuale van Canivez werd dit concours be sloten. Deze tweede concoursdag werd er over het algemeen en vooral in de lagere afdelingen beter ge musiceerd dan de eerste concours dag. Het was dan ook een zeer geslaagd besluit van dit bonds- concours. De voorzitter van het Uitvoerend Comité bracht dank aan allen die tot het slagen van dit concours hebben medegewerk.t Uitslag Mars wedstrijd: Amicitia, Venhuizen 1 pr. 97 p.; St. Caecilia, Schalkwijk le pr. 99 p.; Hou en Trouw, H. Hugo- waard 2e pr. 88 p.; Uitgeest, Uit geest 2e pr. 86 p.; Accordando Spierdijk 2e pr. 90 p.; Apollo N.- cilia, Heiloo le pr. 96 p.; Boven- Scharwoude le pr. 96 p.; St. Cae- kerk, Bovenkerk le pr. 99 p.; Crescendo, Bovenkarspel le pr. 10Q p.; Muzieklust, Obdam le pr. 99 p. Uitslag Tamboerwedstrijd: Amicitia, Venhuizen 2e pr. 91 p.; Hou en Trouw, Heerhugo- waard le pr. 96 p.; Crescendo, Bovenkarspel le pr. 96 p. Uitslag Concertwedstrijd: Derde afd. Fanfare: St. Martinus, Oude Niedorp 3e pr. 286p; Amicitia Venhuizen le pr. 338 p. Tweede afd. Fanfare: St. Caecilia, Schalkwijk 3e pr. 267 p.; Willen is Kunnen, Iipen dam le pr. 358 p.; Hou en Trouw Heerhugowaard le pr. 370 p. Tweede afd. Harmonie: Uitgeest, Uitgeest le pr. 336 p.; Excelsior, Limmen 2e pr, 319 p. Eerste afd. Fanfare: St. Hildegardis, Tuitjehorn 2e pr. 301 p.; Accordando, Spierdijk 3e pr, 234 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Apollo, N.-Scharwoude 2e pr. 300 p.; St. Caecilia Heiloo 2e pr. 323 p. Ere-öfd. Fanfare: Bovenkerk, Bovenkerk le pr. 358 p.; Crescendo, Bovenkarspel le pr. 336 p. Super-afd. Fanfare: Muzieklust, Obdam le pr. 373 p. Extra prijzen. De wisselbeker van Wijlen Mgr. Aengenent werd gewonnen door Muzieklust, Obdam. Extra ere-prijs gemeente Lan- gedijk, eveneens Muzieklust Ob dam, Tweede ere-prijs Hou en Trouw Heerhugowaard, Derde ere-prijs Irene Gröote- broek. W. Schreurs

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5