Reeks van oplichtingen en verduisteringen Jeugdwedstrijden op het Forestersterrein Financiële moeilijkheden bij middenstanders D.W.O. neemt besluit tot stichting R.K. voetbalclub ALKMAAR EN OMSTREKEN Rechtbank Alkmaar Zomerprogramma Kath. Reisvereniging Athletiek Ouden van dagen naar Avifauna Vergadering „Ons aller Belang Marktberichten PAGINA 2 WOENSDAG 13 jUNI 1951 Gistermorgen verscheen voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar een jongeman W. A. M. van G. uit Oudorp, wien oplichting ten laste was gelegd. Hi.i zat door al lerlei omstandigheden in geld- moeilijkheden, en probeerde daar om een crediet te verkrijgen bij de Volkscredietbank. Zoals nood zakelijk was, moest hij zich een borggever zoeken, die hij vond in het hoofd van een gezin, waar hij dikwijls op bezoek kwam. Bij vroegere gelegenheden had van G. allerlei verzinsels opgehangen omtrent zijn gunstige financiële positie, waardoor hij bij voorbaat reeds vertrouwen had gewekt. Hij had verteld, dat hij een spaar bankboekje bezat met f 1500. dat hij eigenaar was van 3 huizen etc. Hij kreeg een bedrag los van f 237, waarvoor hij zich een zo- merpak, een regenjas en een polshorloge aanschafte. Hij maak te tenslotte nog een reis naar Tilburg en toen was het geld op. Hij zou het bedrag terugbetalen in maandelijkse termijnen. De le ning was aangegaan op 28 Maart en de eerste betaling geschiedde op 1 Mei. Op 28 April had van G. ontslag genomen en naar een an dere betrekking gesolliciteerd. Toen zijn borggever hoorde van zijn valse voorspiegelingen en zijn ontslag dwong hij verd. hem f 230 uit te betalen, waaraan deze niet kon voldoen. De officier van Jus titie eiste een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek door te brengen in de Bijzondere Straf gevangenis. De verdediger Mr. Schuurman, betoogde, dat verd. tot en met 1 Mei aan zijn verplichtingen heeft voldaan, doch dat hij opr 1 Juni geen geld heeft kunnen storten, omdat hij gearresteerd was, Van daar, dat ook na de eerste Mei er geen sprake van is geweest, dat de borggever „bewogen werd tot het aangaan van een schuld". Die schuld was slechts voorwaardelijk De officier van Justitie wees erop, dat verd. werkloos was ge worden, zodat hij de schuld niet kon betalen, en zijn borggever dan automatisch tot de schuld ge dwongen werd. De verdediger antwoordde hierop, dat van G. al thans op 18 Mei zeker weer bij zijn vroegere werkgever zou zijn aangenomen, (volgens een ver klaring van die werkgever zelf). Hij had de echtgenote van zijn borggever voorgesteld mee naar Amsterdam te gaan, om dit te be reiken. Hij vroeg vrijspraak of anders een aanmerkelijk lichtere straf. Uitspraak over 14 dagen. Solex verduisterd Vervolgens stond terecht J. Br. uit Amsterdam, die op 18 Mei j.l. b;j een Alkmaarse firma een Rijwiel-Solex had ge huurd dat hij te Groningen had verkocht. Hij was juist zonder werk en had geen geld. De offi cier eiste 9 maanden met aftrek. De verdediger schetste de moei lijke omstandigheden van de verd. die hem tot deze onbezonnen daad hadden aangezet. Uitspraak over 14 dagen. Verkeersongeval te Limmen Op 11 Sept. van het vorig jaar was de 56-jarige S. V. te Limmen op de Rijksstraatweg AlkmaarHaarlem met zijn dron ken hoofd pardoes tegen een voorbijrijdende motorfiets opgelo pen, tengevolge waarvan de mo torrijder en zijn vrouw, die op de duo zat, kwamen te vallen, en gewond werden waarna de mo torrijder aan zijn kwetsuren is overleden. Ook verd. was toen gewond geraakt. Het was kermis- KAAS VOOR VISSERS Een partijtje van rond de 300 kilo kaas heeft de magazijnknecht J. S. uit Egmond, die werkzaam was bij een der grote Alkmaarse kaashandelaren, in de loop van een jaar mee naar Egmond ge nomen en aan visser-mannen ver kocht. Dat deed hij, zoals hij Dinsdagmiddag op de zitting van de Meervoudige Kamer van de Arrondissementsrechtbank ver telde, om aan geld te komen, ten einde met zijn vriendx „mee te kunnen doen". Dat „meedoen" moet dan verstaan worden als: geld hebben voor een biertje en een cigaretje. Dat was allemaal gebeurd in de periode Maart '50 Maart '51. Acht maanden met aftrek eiste de Officier van Justi tie, mr. Meischke, voor deze on nodige transacties. Mr. H. Schuurman, de verdedi ger, vroeg de rechtbank wat cle mentie te gebruiken, door middel van een voorwaardelijke straf. Het ging hier om een harde wer ker, die alleenstaande, in zijn be hoefte aan gezelschap er toe was gekomen om meer geld met vrien den uit te geven dan hij ver diende. KAMPIOENSCHAP SCHAKEN Alkmaar en omstreken ALKMAAR Gisteravond wer den -d'e wedstrijden om het kam pioenschap van Alkmaar e.o. voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Hoofdklasse A: D. Appel SrC. Meijer afgebr.; A. BeemsterboerANijman 10 J. VeisE. Kaiser 01. Hoofdkl. B: R- Leddy—G. van Brenk afgebr.; G. F. MolP. Vreeken 01; W- KwakA. Hol tes Hoofdkl. C: D. Veerdes—P. Deugd Vi—Va; R. Pijning—C. Wouter Sr. 01; N. TermaatP. Seewald 1li- Eerste klasse A: F. BoschA. Burgert 1—0; A- KirkenierP. v. de Struys 0—1. B: iB. VeltmanL. Nijman af gebr.; W- PieterseJ. Streefland 10; J. SchuurmanJ. de Waal 1—0. C: F. v. d. Vliet—F. Hol 0—1; G. GroenewoudC. Rus A. SchaapsP. Groenenberg 1-0. Tweede klasse A: Schutz-mevr. Veis 10: J. v. EkerenN. Bree- baart 10. B: R- FaberP. Obdam 10; mej. BoumanJ. de Wolf afgebr. C: P. HolamanS. de Boer afgelbr. avond en hij had juist een bor reltje of zes gedronken. Hij ver klaarde ter zitting de motor noch gezien, noch gehoord te hebben. De officier van Justitie betuig de zijn deelneming met de wed. van de overleden motorrijder en eiste tegen V. een boete van f 50 Subs. 25 dagen, voorts 2 mnd. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Op 17 Maart j.l. was het meisje L. E. Z. ongeveer bij de hoek van de Dorpsstraat en de Kruisweg te Bergen met haar fiets tegen een klein jongetje aangereden, waardoor zijn been tje had gebroken. Het meisje, dat haar zieke grootmoeder zou gaan helpen, had grote haast en reed dus iets harder dan per fiets ge bruikelijk is. Het kind was plot seling uit een daar ter plaatse opgestelde groep meisjes vandaan gekomen, zodat zij het kind bijna onmogelijk bijtijds had kunnen opmerken. De officier van Justi tie meende, dat zij maar niet zo snel en zo onvoorzichtig had moe ten rjjden, waarom hij dan ook vorderde een geldboete van f 75 aubs, 15 dagen hechtenis. Mr. Dr. C. Berkhouwer lichtte de bijzondere omstandigheden waardoor het meisje tot het snelle rijden was gekomen, uitvoerig toe, noemde het ongeluk een „on gelukkige samenloop van omstan digheden" en vroeg vrijspraak of anders slechts een symbolische straf. Uitspraak over 14 dagen. K.J.M.V. ALKMAAR Hedenavond (Woensdag) z.g. Instuifavond in café-rest. Koekenbier. Dit belooft een zeer bijzondere avond te wor den. Wij verwachten al onze le den om 8.30 uur. AVOND-VIERDAAGSE GEDEELTELIJK BEGONNEN ALKMAAR Hoewel de offi ciële start van de Avondvierdaag se vanavond tussen zes en zeven uur vanaf café Tom op het Waag- plein plaats vindt, zijn gisteren avond ongeveer 75 deelnemers met de vierdaagse-mars begonnen, die Zaterdag a.s. vanwege hun werkzaamheden of anders zouden zijn verhinderd. Het waren een achttiental le den van de Wandelsportvereni ging Het Versleten Zooltje, een achttiental mannen van de Nat. Reserve en een tiental leden van de Wandelsportvereniging De Kaaskoppen, alsmede een groot aantal individuele deelnemers. Zij startten vanaf café Tom op het Waagplein en liepen over een afstand van 20 km. via Houttil, Langestraat, Zevenhuizen, Schar- loo, Bergerweg, Dorpsstraat, Bree- laan, langs Duinvermaak voor Pompstation P.W.N., nieuwe weg tot Schoorl, Heerenweg, naar café Zwaan, waar de controle werd gehouden, Heerenweg, Postweg, Duinweg, Sparrenlaan, Sluislaan, Meerweg, Groene Weg, Berger- weg, Scharloo, Zevenhuizen, Lan gestraat, Houttil naar de finish bij het café. De deelnemers hadden uitste kend weer en genoten van frisse zomeravond, terwijl ze de prach tige natuur bewonderden, die zich tot aan de verre einder voor en rondom hen uitstrekte. Rijbewijzen, kentekenbewijzen en geneeskundige verklaringen ALKMAAR De commissaris van politie te Alkmaar maakt be kend. dat ten behoeve van be langhebbenden aan zijn bureau de volgende formulieren ver krijgbaar zijn: 1. voor het aanvragen, resp. verlengen van een rijbewijs, als mede voor het aanvragen van een kentekenbewijs, drie catego rieën; 2. geneeskundige verklaringen moeten worden overgelegd bij het aanvragen, resp. verlengen van rijbewijzen. Het Bestuur van de Katholieke Reisvereniging schrijft ons: Daar zijn we weer! In ons zomerprogramma heeft U bereids kunnen lezen, dat wij excursies en dagtrips gaan hou den. Het gehele programma zul len wij nu niet herhalen, doch wel vragen wij Uw speciale aandacht voor onze eerstvolgende excursie en dagtrip. Welnu, daar gaat-ie dan. Zak boekje bij de hand en de datum vastleggen. Donderdag 14 Juni a.s. Bezich tiging van het stadhuis enz. on der leiding van de heer Th. Wor tel, Gemeente-archivaris. Samen komst te 8 uur 's avonds aan het Stadhuis. Kosten f 0.25; voor niet- leden f 0.35. Deze rondgang is uitgesproken de moeite waard en wordt door ons warm aanbevolen. Onze eerste dagtrip wordt ge houden op Zondag 24 Juni a.s. en deze belooft evenals de tocht door de Kop van Noordholland zeer interessant te worden. Wij zijn voornemens met een eerste klas touringcar, voorzien van radio een tocht te gaan ma ken van Alkmaar via Bakkum, Bloemendaal, Scheveningen, Den Haag waar wij o.a. het Panorama Mesdag gaan bezichtigen, naar Avifauna. Doelbewust doen wij Avifauna 's avonds, daar wij dan kunnen genieten van de feeërieke ver lichting van dit uniek aangelegde vogelpark. Wij vertrekken 's mid dags om 2 uur van het Stations plein, Alkmaar en zijn om 11 uur 's avonds weer terug. De kosten zijn ook ditmaal bijzonder laag. Voor leden f 4.75 en niet-leden f 5.25 entree Avifauna inbegre pen. Houdt U er rekening mee, dat de inschrijving voor deze tocht sluit op Zaterdag 16 Juni a.s. Om teleurstelling te voorko men, verzoeken wij U dringend. U ten spoedigste op te geven bij ons inlichtingen-bureau C. F. de Munk, Stationsplein hoek Spoor straat, Alkmaar tel. 2716. Bierkade wordt opgeknapt ALKMAAR Maandag j.l. twee weken geleden is de Dienst van Openbare Werken begonnen aan de herbestrating van de rij weg op de Bierkade, waarmede men Vrijdag a s. gereed hoopt te zijn, zodat op die dag de Bierkade weer voor het verkeer kan wor den opengesteld. Daarna zal men beginnen de ongveer twee meter brede strook langs de kade te verbeteren. Daarin zullen de ste nen worden gelegd, die voorheen op het rijgedeelte lagen. En als dat gereed is, zal men het trottoir verbeteren en vernieuwen, waar dat noodzakelijk is. Technische cursus kappers ALKMAAR In hotel café restaurant „London" organiseert de Ned. Technische Club van de kappers een speciale avond ter sluiting van het seizoen, Daarop Zullen de kampioenen 1950 en 1951, de heren de Honing en Du- cardus, een en ander over het herenkappen vertellen terwijl voor de dameskappers de firma „Indola" aanwezig is. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Elise M. dochter van P. Duijff en J. Koekenbier; Martin. P. zn. van J. L. Rijtema en J. J. Koers; Bernardus G, zn. van J. F. Go- di.jn en L. B. van Noord; Grietje dóchter van W. van der Putte en H. Talens. Gehuwd: Dirk Blom er» Johan na Haitsma. CESTOLEN MATERIAAL ACHTERHAALD ALKMAAR De politie heeft bij een tweetal opkopers alhier een partii staafkoper aangetrof fen, die na een ingesteld onder zoek bleek van diefstal afkom stig te ziin van een fabriek te Wormerveer. De politie te Wormerveer heeft het onderzoek voortgezet en kon de dader, woonachtig in de om geving van Alkmaar, aanhouden. Naar den Bosch H.H.WAARD. Vele mede werksters en medewerkers van de Bond zonder Naam zullen a.s. Zondag hun DD-dag gaan hou den in 's-Hertogenbosch. Ook Heerhugowaard zal daar verte genwoordigd zijn. 's Morgens om half zes wordt per autobus ver trokken. R.K. SPORTVERENIGING T.O.C. H.H.WAARD. Het bestuur wil de leden van TOG er aan herinneren, dat degenen die lo- tenboekjes in hun bezit hebben, deze a.s. Vrijdag en Zaterdag avond moeten meebrengen voor controle. Ook het in bezit zijnde geld moet worden meegenomen en afgedragen. Wedvlucht P.V. „De Reisduif" DE RIJP De uitslagen van de Zondag gevlogen wedstrijd had een vlotter verloop dan ver leden week. De duiven vlogen goed, maar hadden nog beter ge kund daar verschillende duiven een omweggetje hadden gemaakt. Velen kwamen vanuit een ver keerde richting binnen. Gevlo-' gen werd uit Quievrian. De eer ste duif die werd geklokt was van Gebr. Boots uit de Beemster. Ook nummer 8 kwam van de gebroeders. No. 2 en 9 was van J. Mul, 3. van A. Doodjes, 4. van P. Riteco, 5. en 7. van J. Sassen, 6. en 12. van S .Knip, 10. en 11. van C Nieuweboer, 13 van J. Knecht en de overdulf van G. Klinkhamer. Zaterdag en Zondag staat Chateroux en Roosendaal op het programma. De Hengelaar viste weer DE RIJP. Zondag j.l. toog de Rijper Visclub voor het eerst in dit seizoen weer ter visvangst. Het was deze keer te doen om baars. sMorgens om vijf uur scheepten 42 leden zich in om op de Gouw hun geluk te be proeven. Tussen rietschoot en grosland, genietend van de heer lijke geur van het jonge hooi, werd vier maal een half uur ge tuurd op het dobbertje, voor velen echter tevergeeft .De baars wou niet al te best bijten. Elf bovenmaatse baarzen werden op het droge gehaald, 37 kleintjes werden aan de haa kgeslagen. Een gemiddelde dus van ruim één. D euitslag van deze wedstrijd was als volgt: Een eerste prijs was voor S. Tol; hij ving tevens de grootste baars én kwam daardoor in het bezit van een karpertuig. 2. was D. de Moes, 3. N. Visser, 4. M. Visser, 5. J. Taam, 6. G. Taam, 7. J. Bunschoten, 8. Th. Nibbering, 9. Jo. Beumer en 10. Jaap Berk hout. HE1LOO Zondagmiddag werden onder auspiciën van Do ves Jeugd-Athletiekwedstrijden gehouden. Deze zijn 'n succes geworden. De wedstrijden wer den gehouden in het kader van de jeugdcompetitie. Hieronder laten wij de gede tailleerde uitslagen van de di verse numir.Ts volgen, d.w.z. de drie eerste athleten op elk num mer. Verspringen jongens A: 1. K. v. Dijk, Edam 5.49 m„ 2. H. de Vries'. WAC 5.27 m„ 3. W. Erf- man HAV 5.20 m. Hoogspringen jongens C: 1. R. Conijn, Doves 1.50 m„ 2. J. Schenk, Olympia 1.50 m„ 3. H. Spijker AVA 1.45 m. Kogelstoten jongens B; 1. H. Hess Doves 10.51 m.. 2. P. Buis Olympia 9.81 m.. 3. P. Hoffmans Suomi 8.94 m. Kogelstoten meisjes A,: 1. A. Couwenihoven Doves 11.21 m.. 2. B. Koch Suomi 9.30 m„ 3. H. Stevn HAV 9.06 m. Verspringen meisjes C: 1. I. Fillerup HAV 4.12 m„ 2. L. Nieuwenhuis Holl. 3.90 m„ 3. A. Dingemans Doves 3.48 m. Verspringen meisjes B: 1. W. Knol Hollandia 4.56 m., 2. M. Bromter HAV 4.54'/, m., 3. J. v. d. Werf Suomi 4.43 m. 600 Meter jongens B: 1. B. Bosman Doves 1.37.5; 2. P. de Jong Doves 1.41.2; 3. J. Groot Nea Volh, 1.45.2. 1500 Meter jongens A: 1. P. Schouten Olympus 4.36.6: 2. G< Fransen Olympus 4.39; 3. G. v. d. Schoot Olympus 4.45.9. 60 Meter meisjes C: 1. I. Fille rup HAV 9 sec.; 2. N. Ebbeling Suomi 9.1 sec.; 3. L. Nieuwen huis Holl. 9.2 sec. 80 Meter meisjes B: 1. J. Wes terhof Nea Volh. 11.2 sec: 2. D. Spanger Holl. 11.3 sec.; 3. M. Steur Doves 11.3 sec. Hoogspringen meisjes A: 1. M. Schenk, Olympia 1.49; 2. N. Mie- HEILOO. Dinsdagochtend kwart over acht starten de ouden van dagen voor hun jaarlijkse autotocht, via Bloemendaal werd naar Overveen (Kraantje Lek) gereden waar koffie gedronken werd over Noordwijk-binnen Kat wijk a.d. Rijn, Valkenburg, Leiden en door de Rijnstreek werd Alphen bereikt. Hier werd op de Avifauna genoten. Om kwart voor vier werd koers gezet richting Leimuiden. Door het mooie water gebied en dwars door de Haar lemmermeer via Hillegom werd park Groenendaal aangedaan waar weer koffie werd geserveerd Om 20.15 uur arriveerden de oud jes monter in Heiloo. De Fanfare corpsen St. Caecilia en Eensge zindheid begeliedden de vele auto's naar het gemeentehuis waar vele ingezetenen de oudjes verwel komden. Burgemeester Kalff dankte in een korte speech allen die medegewerkt hadden om deze dag te doen slagen. Een speciaal woord van dank bracht hij aan 't comité autotocht ouden van dagen hetwelk onder leiding van de heer N. Majolée al het voorbereidend werk voor deze tocht heeft ge daan. Hierna sprak de heer Majolee Deze dankte op zijn beurt de autobezitters die hun wagens be langeloos ter beschikking stelden, Rode Kruis-colonne en allen die medewerkten om deze tocht te doen slagen. nes Lycurgus 1.44: 3. A. Cou- wenhove. Doves 1.39. Kogelstoten jongens A: 1. F. Beerse Nea Volh. 10.56 m., 2. H. de Vries NAC 9.73 m.. 3. W. De- nik Suomi 8.72 m. 60 Meter jongens C: 1. J. Kop pens Suomi 8.2 sec; 2. J. Schenk Olympia 8.4 sec.; 3. A. Moll AVA 8.5 sec. Hoogspringen jongens B: 1. Deyman HAV 1.59 m.; 2. F. Som broek Edam 1.49 m. 80 Meter jongens B: 1. A. v. d. Hert Olympia 9.8 sec.; 2. J. Sleu tel Holl. 10 sec.; 3. R. Brouwer, Holl. 10.2 sec. Hoogspringen jongens A: 1. J. Leyen Olympia 1.62 m.; 2. H. de Vries WAC 1.57 m.; 3. N. Roo- zendaal 1.52 m. Discuswerpen jongens A: 1. P. Beuse Nea Volh. 32.45 m. Estafette meisjes C: 4 x 60 M.: 1. Olympia 37.8 sec.; 2. Doves, 38.9 sec.; 3. Suomi 40.5 sec. Estafette jongens B 4x 80 M.: 1. Doves 41 sec.; 2. Hollandia 42 sec.; 3. Olympia 43 sec. Estafette jongens A 4 x 100 M.: 1. Suomi 40 sec.; 2. Olympus 42 sec. Gevonden voorwerpen OUDORP Gevonden: een blauwgrijze postduif met ring gemerkt „Holland 1951" 735672; een benen broche, witte roos met koperen rand. H. Vormsel OUDORP Donderdag a.s. om half twaalf zal Z. H. Exc. Mgr. Huibers, Bisschop van Haarlem, te Oudorp arriveren, teneinde in de parochiekerk het H. Vormsel toe te dienen. Zinker in hef kanaal gelegd OUDORP Met de voltooiing van de gastransportleiding voor het Noorderkwartier, om de gas levering door de Hoogovens tot stand te brengen, wordt spoed betracht. Nadat door een bagger molen een geul gebaggerd was en verschillende voorbereidende Werkzaamheden waren verricht, is Dinsdag reeds de zinker in het kanaal bij de brug Omval gelegd. De zinker bestaat ook uit een dubbele buisleiding, die twee meter onder de bodem van het kanaal is gelegd en met speciaal aangevoerd zand wordt aange vuld. Het leggéjr van deze zinker, uiteraard een zeer kostbaar werk, wordt uitgevoerd door Aann. mij. v.h. Fa. de Ruiter te Amsterdam- Halfwe'g. Over enige weken hoopt men de gastransportleiding klaar te hebben en met de gaslevering te beginnen. Aanrijding OUDORP Dinsdagmorgen omstreeks half elf reed 'n chauf feur van het transportbedrijf van G. Schot met een geladen vracht auto door de bocht op het pla teau bij de Omval, toen hij iets aan zijn wagen meende op te merken. Hij reed aan de kant en stopte. De chauffeur van een achter hem rijdende vrachtauto van de Zuivelfabriek „Lutjewin kel", wiens aandacht een ogen blik werd afgeleid door een na derende autobus zag dit te laat en ofschoon hii nog trachtte de auto te ontwijken, reed hij te gen de achterkant van de vracht auto. De auto werd aan de lin- kervoorkant geheel ingedrukt en zwaar beschadigd. Gelukkig zat niemand aan die zijde in de auto. De chauffeur bekwam geen let sel-. De wagen is door de fa. Blauboer Kossen uit Schagen weggesleept. De stilstaande auto had lichte schade. ST. PANCRAS De Middpn- standsvercniging „Uns Aller Be lang" te Sint Pancras kwam onder voorzitterschap van de heer C. de Pee, in het lokaal van de heer Bouwstra bijeen. De agenda voor deze vergadering vermeldde be sprekingen over het Financierings instituut Alkmaar en over het Middenstands Borgstellingsfonds. Na het openingswoord van de voorzitter, waarin hij in het bij zonder de sprekers, de heren Plas en Holsmuller uit Alkmaar, en burgemeester Kroonenburg, har telijk welkom heette^ werd het woord gegeyfin aan de heer J. F. H. Plas. directeur van de Volks credietbank, die een causerie hield over het doel en streven van het Alkmaars Financierings Instituut. Dit stelt zich ten doel, burgers en middenstanders te helpen bij een aankoop, waarbij betaling in termijnen wordt be dongen. Het bleek al spoedig dat dit Financierings Instituut enkel een uitweg betekent voor enkele categorieën van neringdoenden. De melkboer, kruidenier, slager en bakker zullen van deze instel ling weinig of geen baten onder vinden. 0\rer het algejpeen be stond bil de betreffende midden standers wel belangstelling voor dit instituut. De gemeenteraad zal nu in overweging worden ge geven zich hierbij aan te sluiten, want eerder kan door de midden- Opbrengst Rode Kruis-collecte EGMONDEiN De huis aan huis collecte ten bate van het Ned- Rode Kruis in de drie Eg- monden gehouden, heeft in totaal f414.58 opgebracht. Eén woord van hartelijke dank aan de milde gevers en collectanten is zeker wel op zijn plaats. Herwonnen Levenskracht EGMOND-BINNEIN Naar ons van de zijde van het bestuur wordt medegedeeld, heeft de col lecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht" op Zondag jl. de som van f 43,20 opgebracht. EGMONDIA RECIPIEERDE EGMONjD AAN ZEE Na het behalen van he.t kampioenschap hield de voetbalver. Egmondia in café de Klok een druk bezochte receptie. De voorzitter mr. Spit hield een feestrede, waarin hij de geschie denis van Egmopdia naging. Ver volgens sprak de erevoorzitter, pastoor van Zanten uit Rotterdam zijn vreugde uit over de bloei van Egmondia. Namens de gemeente sprak de loco-burgemeester, wethouder P. de Graaff, daar burgemeester Niele met vacantie was, de kam pioenen toe. De heer L. Dekker complimen teerde namens de elftalcommis sie- Bij monde van de voorzitter, de heer P. C. Dekker, feliciteerde de zuster-vereniging Achylles. De heren Ranzijn en Baltus spraken namens de voetbalver enigingen Zeevogels en St. Adel- bertus, de heer Dajnstra namens de kampeervereniging Ons Bui ten. De heer Cohen bood namens het badgastenelftal oen kam pioensvaantje aan. Namens de leden sprak de heer P. Glas en namens de adspiranten de aan voerder van adsp. a. Alle sprekers lieten hun hulde betoon vergezeld gaan van een bloemenhulde, terwijl tijdens de receptie een schat van bloemen werd binnengedragen. Telegra fische gelukwensen kwamen bin nen van de v.v. PSCK en van de opvarenden van de Abraham, de Noordzee en de Zeelandia. Voorts spraken nog de heer J. Gorter, hoofd der o.l. school en de heer G- Gravemaker, voorz. der supportersvereniging, die de kampioenen op 23 Juni a.s. een feestavond aanbood, terwijl de heer K. Kager alle spelers een draagmedaille offreerde. De voorzitter dankte tot slot alle sprekers voor hun hulde. De mooiste hulde bracht scheidsrech ter Spaans Egmondia 's middags op het veld, toep hij gewaagde van de sportieviteit van Egmon dia, waarom alle scheidsrechters graag in Egmond fluiten. Velen, kwamen na afloop van dit officiële gedeelte nog hun ge- dukwensen aanbieden. MARKT PURMEREND PURMEREND, 12 Juni. Het aanbod van runderen was heden morgen beduidend minder dan de vorige week. In hoofdzaak doen de geldekoeien daarvan wel het grote gedeelte, daar er ook wel iets minder vette waren, maar niet zo'n groot verschil. De han del was in de vette koeien heel wat stroever, alleen de prima die waren nog wel gezocht, maar verder was het bij een stugge gang lagere prijzen. Ook met de gelde koeien was het een stille boel daar was weinig vraag naar, En op de verse markt kon men ook ontdekken, dat we al reeds midden in de hooibouw zijn ge komen, daar was al heel weinig volk op de been, men kan daar niets anders zeggen heel stug. Ook voor de pinken was de animo niet groot. Op de nuchteren kal- verenmarkt was het er ook niet beter op, niet alleen dat het voor de slacht minder was, maar de kopers van de fokkers lieten h.et ook zitten daar was veel minder vraag naar. En de gang in de vette schapen muntte ook niet uit, maar een stroeve gang met iets lagere prijzen. Dit was ook zo met de lammetjes voor de wei- derij maar de beste voor de ex port dat ging nog wel goed maar veel was daarvan niet te zoeken. Met de bokken en geiten ook weer stug. En op de vette varkens- markt was het niet veel beter, 'n groot aanbod, de inzet was f 1.86 maar liep al gauw iets terug om heel stug te sluiten. Ook de big- genmarkt sloot heel gedrukt met lagere prijzen, maar er waren hele goede zware biggen aange voerd. De paardenmarkt gaf ook el hetzelfde beeld te zien stug gering. En met de konijntjes was het met veel beter, daarvan gaan de prijzen ook van week tot week terug. standers hiervan geen gebruik worden gemaakt. Na een korte pauze nam de heer Holsmuller het woord, die sprak over het Middenstandsborg- stellingsfonds. Is het Financie ringsinstituut merendeels ter te gemoetkoming van de burgers, het borgstellingsfonds doelt hoofdzakelijk op de steun verle ning aan de middenstanders die in moeilijkheden zijn geraakt. Het borgstellingsfonds treedt uitslui tend op als een borg voor credlet- gevende banken. Zwemver. „De Veersloot" DIRKSHORN De zwemge- legenheid van de vereniging „De Veersloot" voldoet niet meer aan de eisen, die men aan zo'n gelegenheid mag stellen, vooral niet ten opzichte van hen, die de zwemkunst niet machtig zijn. Het bestuur heeft echter grote plannen ontworpen en daaraan zal nog vóór het seizoen begint uitvoering worden gegeven. Al lereerst zal een tegelplateau wor den aangebracht, terwijl het zwemwater zal worden uitgebag gerd. Voorts denkt men aan het aanleggen van een beplanting, een strandzwembad en een speelplaats. Door een vergroot glas bekeken zal het geheel het aanzien krijgen van Dirkshorn aan zee. Voor zoiets is natuurlijk aller medewerking nodig en daarom is een ledenwerfactie op touw gezet. O. L. school in gebruik gesteld DE RIJP Maandag werd te De Rijp de geheel verbouwde O. L. School officieel in gebruik ge nomen. De opening geschiedde door burgemeester Dalenberg, in tegenwoordigheid van wethou ders, raadsleden, oudercoinmissie architect, uitvoerders en onder wijzend personeel. Schietoefeningen te Petten PETTEN Op 19 Juni a.s. van negen uur tot zonsondergang zullen schietoefeningen worden gehouden te Petten. Onveilig is een sector met een straal van 13.5 Ned. landjnijl' Onveilige hoogte: 12.000 m. Groepscommandant gaat vertrekken CASTRICUM. Ingaande 15 Juni gaat de heer v. Laar Castri- cum verlaten en intrek nemen in zijn nieuwe standplaats Den Haag. In zijn plaats is benoemd adj. J. Verbaan, voorheen groepscom mandant te Purmerend. Burgerlijke stand HARENKARSPEL. Geboren Simon P. zv S. P. Duin en C. Ap pelman; Catharina G. dv D. Knijn en C. W. Hoek. Getrouwd: A. J. Zomerdijk 35 jr. te St. Maarten en C. T. Ligt- hart 22 jr.; J. Boekei, 25 jr. en C. N. Wardenaar 26 jr. SLEEPBOOT „THAMES" BEREIKTE NOORSE SCHIP Zoals is gemeld was de sleep boot „Thames" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst op 6 Juni j.l. uit Vlissingen vertrok ken naar het 3198 brt. metende Noorse m.s. „Hallingdal", dat met lichte motorschade 500 mijl Oos telijk van New Foundland voer. Gisteren heeft de sleepboot op een punt ca. 850 mijl West,ten Zuiden van Landsend contact ge maakt met het Noorse schip, vast gemaakt, en koers gezet naar Ber gen in Noorwegen. NOG STEEDS VOGELPEST TE OOSTZAAN In Oostzaan breidt de pseudo- vogelpest zich nog uit. Thans werden van een drietal particu lieren aan de Kerkstraat en Kerkbuurt ruim 100 kippen en ook een kalkoen met kippenkui- kens vernietigd. De burgemees ter van Oostzaan heeft nogmaals een waarschuwing uitgegeven om het ophokgebod in het bij zonder voor honden en katten streng te handhaven. In het ver volg zal de politie tegen overtre ders strenge maatregelen nemen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. IETS WARMER Over het algemeen veel be wolking en morgen overdag kans op enkele regen- of on weersbuien. Matüge tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Iets hogere temperaturen. STREEFT ALLEN NAAR MINDER ONGEVALLEN ADVIESCOMMISSIE INVESTERINGEN De ministers van Financiën en Binnenlandse Zaken hebben een adviescommissie ingesteld, welke de opdracht heeft gekregen om van advies te dienien bii de voor genomen beperkingen van de lagere publiekrechtelijke licha men. Een aantal hoofdambtena ren van de verschillende depar tementen maken van de com missie deel uit. Tot voorzitter is benoemd de secretaris-generaal van het ministerie van finan ciën, mr. H. van den Dries. 2'A.JARIG KIND ZOEK Sinds gisteravond zes uur wordt in de omgeving van Badhoeve- dortp door burgers en politie ge zocht naar Tiet 2%-jarig meisje Lammegje Pech. Het kind werd gistermiddag door haar vader meegenomen naar het land, omdat haar moe der met een ander kind naar 't ziekenhuis moest. De heer Pech had het meisje tegen een hooi berg gezet waar het in slaap ge vallen was. Om vijf uur was hij maar eens gaan kijken, het lag er nog. Toen hii het om zes uur mee naar huig wilde nemen, bleek zijn dochtertje verdwenen. De buren werden gewaarschuwd en overal werd naar de kleuter gezocht. Na half tien assisteerde de politie met een speurhond. Tot nu toe is het meisje echter niet gevonden, Men vreest, dat 't kind, na wakker te zijn gewor den, weggelopen is. „DOOR DE EEUWEN TROUW" IN VERGADERING Het hoofdkwartier van de Stich ting „Door de eeuwen trouw" verzoekt ons mede te delen, dat tüdens een vergadering van alle afdelingsbesturen op Zaterdag a.s. te Utrecht zal worden inge gaan op berichten in „Trouw" over de besteding van de gelden van deze Stichting. Het is in afwachting vajj het geen dan gezegd zal worden, zo verklaart het hoofdtoestuur, nu reeds in beknopte vorm verweer en qpmmentaar te leveren op de „tendentieuze, sensationele en met hele en halve waarheden doorspekte berichtgeving". I Communistische bladen in W.-Duitsland> verboden BONN, 12 Juni (D.P.A.) De geallieerde Hoge Commissie heeft Dinsdag nog vijf communistische dagbladen in West-D'itsland ver boden voor de tijd van drie maanden, omdat zij „het aanzien van de geallieerde strijdkrachten geschaad en haar veiligheid in gevaar gebracht" hebben. LANGEDIJK. 13000 kg. aard appelen 3440; kleine 3136; 6000 kg rabarber 4.105.10; 200 kg. uien 6 (binnenland) 9.30; MEDEMBLIK. 1900 kg. vroege aardappelen groot 3339; kriel 28—29. PURMEREND, 12 Juni. 4000 kipeieren f1011; 2000 eenden eieren 8.25 per 100 stuks. 497 st. Runderen, 174 vette koeien 2 3.10 per kg; handel stug; 144 gelde koeien f500700 per stuk, handel stil; 141 melkkoeien 600 950 per stuk, handel stug; 12 pinken 230385 per stuk, handel stil; 28 stieren 5001500 p. stuk, handel kalm; 15 vette kalveren 140250 per stuk, handel kalm; 609 nuchtere kalveren, sl. 3880 per stuk, handel stug, fokk. 50 120 per stuk handel stug; 237 vette varkens v. d. slacht 1.70 1.86 per kg, handel stug; 914 ma gere varkens 3673 en 2530 p. stuk, handel stug; biggen 3063 per stuk, handel stug; 181 vette schapen f90150 per stuk, han del stil; 507 lammeren f4090 p. stuk. handel kalm; 30 bokken en geiten f1050 per stuk, handel stug; 41 paarden f600925 per stuk, handel stug; 31 fokzeugen f200320 per stuk, handel stug. Totaal aantal dieren 3062; 250 konijnen 15.50 per stuk. SLOOTDORP - De vereniging D.W.O., die het amusementsleven van de drie parochies in de Wie- ringermeer samenbundelt en co- ordineert, was ondanks verschil lende bloeiende afdelingen, nog steeds niet uitgegroeid tot wat het moest zijn. Eer» zeer grote groep uit de opgroeiende mannelijke jeugd, de voetballiefhebbers, vond door een speciale overeenkomst, in dertijd gesloten met het Flevo- bestuur, gedeeltelijk onderdak bij Flevo; voor het andere deel bleef het wachten op de stichting van een voetbalvereniging in katholiek verband. Actie-comité Maandagavond kwam in „De Maaier" een vergadering bijeen van personen uit alle lagen en alle delen van de Wieringermeer. Onder leiding van de heer A. Wegdam, met behulp van een soort actie-comité, vond een uit gebreide discussie plaats over de wenselijkheid van al of niet-op- richting. Het resultaat werd tot uitdrukking gebracht in een. stemming, waarbij tussen het 30-tal aanwezigen slechts één te genstemmer bleek. Onmiddellijk daarna werd over gegaan tot bespreking van het financiële probleem met het doel mogelijkheden uit de vergade ring naar voren te brengen en zo het te vormen bestuur enke le tips te geven. Voorlopig bestuur Het voorlopig bestuur, dat de eerste werkzaamheden op zich zal nemen en ledenopgaven aan neemt, werd als volgt samenge steld: Voorzitter A. Wegdam, secr. B. Wolbers, penn. G. van Oers- leden: de Bakker, Bogers, van Heerwaarden, Koenraadt. Dit voorlopig bestuur zal aan blijven, totdat de vereniging ge vormd is en de leden zelf in een algemene vergadering hun be stuur zullen kiezen. Besloten werd contact op te nemen met H.H. Geestelijken, daar de Geest. Adv. van D.W.O. verhinderd was; tevens met de Geest. Adv. van de R. K. Sport bond. met het bestuur van Flevo en met het bondsbestuur van de N.H.V.B. Inmiddels heeft een groep per sonen aan het bestuur volledige medewerking toegezegd voor de eerste acties. Herhaaldelijk blijkt nu ook, dat het aantal mensen, dat bereid is de nieuwe vereni ging te steunen veel groter is dan aanvankelijk werd vermoed. Deze reacties vormen voor het voorlopig bestuur dan ook een sterke morele steun om met kracht door te zetten, wat nu is begonnen. De nieuwe vereniging zal voor de actieve, talrijke jeugd in de Wieringermeer een grote aanwinst kunnen zijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2