Tactiek van Gerbrandy en Weiter om zich schoon te praten Minister Mansholt het „troetelkind van de derde macht Ambonezen in Nederland moeten Den Haag bezetten Minister Van Zeeland moet het weer eens ontgelden Wereldproductie van voertuigen kreeg in 1950 recordomvang Landbouw in Eerste Kamer België een belemmering voor onze groente-export Katholiek protest Naar wij vernemen: Twist brengt misdaad aan licht De publicaties in „Trouw" Ongezouten taal van Indonesisch Parlementslid K.C.B. opgericht Mikpunt van critiek Doorzichtige poging van socialisten om de regering aan te tasten Van Zeeland aan laatste termijn Zevende Eeuwfeest Heilig Scapulier Doctoraal-examen Friese faal WOENSDAG 13 jUNI 1951 PAGINA 3 Maandagmiddag heeft H.K.H. Prinses Wilhelmina te Muiden de motorreddingboot „Prins Hendrik" te water gelaten. Het schip, dat bestemd is voor de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij, is een geschenk van de N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland", in 1948 aan H.M. Koningin Wilhelmina gegeven ter gelegenheid van haar 50-jarig regeringsjubileum. Na het wegnemen van de laatste beletselen slaat H.K.H. Prinses Wilhelmina het verloop van de te waterlating gade. Naast haar Z.K.H. Prins Bernhard. (Van onze parlementaire redacteur) De socialistische minister van Landbouw, wiens begroting gis teren in de Eerste Kamer werd behandeld, bleek bij deze» ge legenheid het troetelkind van de „derde macht" te zijn. De heer Louwes (V.V.D.) gewaagde van ziin grote instemming met bat door minister Mansholt gevoerde beleid. Het overleg tussen bewindsman en georganiseerde landbouw had constructieve inhoud aan dat beleid gegeven. De heer Kolff (C.H.)) was niet minder uitbundig. Hij uitte zijn voldoening erover, dat deze mi nister de crisis had overleefd en voor het geval minister Mansholt er het ministeriële bijltje nog eens bij neer Wilde leggen, werd hem al vast „andere voor het land belangrijke arbeid" in het vooruitzicht gesteld. De heer Rip (A.R.) was de ge- matigdste van het drietal. Als goed oppositieman had hij critiek op het aandeel van de minister in het algemene beleid. Maai voor wat de landbouwsector be treft liep ook mr. Rip in het dé filé mee. Waar de derde macht zo spontaan was voorgegaan, kon ook de katholieke woord voerder, de heer Kuiper, niet ach terblijven. Als hekkensluiter in het middagdebat uitte ook hij woorden van waardering. De scherpe pijlen die in dit de bat werden afgeschoten, waren voor België bestemd. De heren Rip en Kuiper en Kolff consta teerden met gebruikmaking van een artikel uit het tijdschrift van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen, dat België onze groente en fruitexport sterk belemmert. TEGEN BELEID VAN MINISTER IN 'T VELD „De Katholieke woningbouw verenigingen behoren in de bouw plannen van de regering gekend en geconsulteerd te worden. De instelling van de minister In 't Veld houdt een groot gevaar in voor de Katholieken", aldus werd verklaard op de vergadering van de Bond van Katholieke Woning bouwverenigingen te Haarlem gehouden. Afgevaardigden uit Amsterdam gaven ontstellende cijfers over de bouw van kleine woningen in de hoofdstad. Van de 55.000 wonin gen, welke momenteel in Am sterdam worden gebouwd, bevat slechts 23% meer dan één slaap kamer. In Sloterdijk, waar een geheel, nieuw stadsdeel ontstaat, bezit slechts 13 van de wonin gen meer dan één slaapkamer. In verband met het acute gevaar, dat de huisvesting der Katholie ke gezinnen loopt, besloot de Bond contact te zoeken met de Tweede Kamer-fractie en het Ka tholiek Instituut voor Volkshuis vesting. 13 JUNI Antonius van Padua Door de naamsovereen- komst met de middeleeuwse volksvriend Antonius Abt werd Antonius de grote volks heilige. In iedere kerk treft men zijn beeltenis aan en de offerbus voor de armen: het zgn. Antoniusbrood is nooit leeg. Hij is vooral en dat dankt hij ook aan bijkomsti ge, eigenaardige omstandig heden de patroon van ver loren zaken en ieder kent het gebedje: H. Antonius, goede vrind, maak dat ik mijn pot lood vind. Door dit alles dreigt echter het gevaar, dat we het eerste doel van de hei- ligverering: de deugden na volgen, uit het oog gaan ver liezen. En dat mag nooit! Dan bewijst men, als men om het zo te zeggen, door de bo men het bos niet meer kan zien, aan de goede, nederige Antonius een slechte dienst. In deserto Bestaanszekerheid Binnen de grenzen hielden de verschillende woordvoerders zich op de eerste plaats met de' be staanszekerheid van de agrari sche sector bezig. De heer Kui per achtte de bijdrage van 2Va millioen in de minimumprijzen- fondsen niet in evenredigheid met het belang van de tuinbouw. Ook maakte hij er zich, evenals mr. Rip zorgen over, dat de slech te uitkomsten in deze bedrijfstak hun terugslag hadden op de lo nen. Pachtprijs Een belangrijk punt in het de bat was voorts de pachtprijs. De heer Louwes bepleitte de belan gen van hen die van een klein grondbezit moeten leven. Vol gens de heer Kolff waren er zelfs onder deze groep, die op hun oude dag nog weer als boeren arbeiders moesten gaan werken. Mr. Rip constateerde, dat deze kleine bezitters het levensmidde lenpakket met millioenen subsi diëren. Maar daar zit dan ook de moeilijkheid. De heer Kuiper erkende eveneens dat de pacht prijzen te laag waren, maar de kosten van een verhoging zou het Nederlandse volk dan in zijn ge heel hebben te dragen. Wat de melkprijs betreft acht te de heer Louwes een verhoging van de minimumgarantieprijs bil lijk. Wel zou de verhoging van de prijs van het varkensvlees zich ook in het rundvlees doen gevoelen, maar hij verwachtte van deze compensatie minder dan de minister. Tenslotte zij nog vermeld, dat de heer Kolff uitvoerig inging op de fruitteelt. Nu stond reeds vast, dat de helft van de nieuwe oogst niet in eigen land zou kun nen worden afgezet. Daarom ver wonderde hij er zich over, dat desondanks toch nog 476 h.a. in de Noordoostpolder voor de fruit teelt was gereserveerd. Rede minister De minister van landbouw- vis serij en voedselvoorziening, Mans holt, antwoordt, dat de algemene ongerustheid onder boeren en tuinders te verklaren is uit de bittere ervaringen uit het verle den. „Ik leg er dan ook altijd de nadruk op, dat de problemen steeds slechts in internationaal verband zijn op te lossen". Minister Mansholt zeide verder: „Ik reken het tot mijn taak, dat het landbouwbeleid steunen blijft op internationale samenwerking". De minister was het niet eens met de kritiek die is uitgebracht op de Benelux-samenwerking. Het protocol van 1947 heeft ons zeer veel voordelen gebracht. Onze producten hebben op de Belgische markt preferentie en ons uitvoer- quantum naar België en Luxem burg is veel groter dan vóór de oorlog. Nederland heeft in Mei j.l. de Belgische regering voorge steld de sla-uitvoer stop te zet ten. Dit was uitdrukkelijk afge sproken, zodra de prijs van sla beneden een bepaald minimum zou dalen (hetgeen moet worden vastgesteld door een gemengde commissie) zou men hiertoe over gaan. De S.E.R. zal de pachtprijs nader bestuderen. producerende 8.002.782 390.836 357.552 306.093 127.847 785.217 423.000 74.899 2.293.461 WASHINGTON. (USIS). De wereldproductie van auto's, vrachtauto's en autobussen heeft in 1950 met 10.468.226 voertuigen een nieuw hoogtepunt bereikt. In 1949 bedroeg de totale wereld productie 8.169.881 voertuigen. De Verenigde Staten namen met 8.002.782 voertuigen in 1950 de leiding. Hierbij zijn inbegrepen 6.665.628 auto's, 1.332.247 vracht auto's en 4907 motorbussen. Hieronder volgen de cijfers van de productie van voertuigen in de voornaamste landen: Verenigde Staten Canada Frankrijk West-Duitsland Italië Verenigd Koninkrijk So wjet-Unie Alle andere landen tez. Totaal 8.148.374 auto's, vrachtauto's en 26.391 motorbus sen. In de overzese uitgave van The American Automobile wordt ge meld, dat in 1950 ong. 68.920.592 auto's en autobussen in de gehele wereld in gebruik waren. In 1949 bedroeg dit aantal 63.475.714. On geveer 70 pet. van de voertuigen, welke in 1950 in gebruik waren, De vond zich in de Verenigde Sta ten nl. 40.011.267 auto's, 8.141.506 vrachtauto's en 130.562 motor bussen. De omvang van het wagenpark van Europa wordt geschat op BLIKSEM VERWOESTTE TOREN VAN JUBBECA Gistermiddag om ruim twaalf uur is bij een hevige onweersbui, die boven Zuid-Oost-Friesland woedde, de bliksem in de onge veer twintig meter hoge toren van de Nederlands-Hervormde kerk in het dorpje Jubbega ge slagen. De vlammen sloegen er al spoedig uit, maar doordat brandweren van Jubbega en Hee renveen spoedig ter plaatse wa ren, kon men met het natspuiten van het kerkdak voorkomen, dat ook de kerk in brand raakte. De toren, die veel houtwerk bevatte, brandde echter geheel uit. ruim 12»Z millioen voertuigen, auto's, vrachtauto's en autobussen inbegrepen. Naar schatting be vinden zich in Azië 1.039.074 voer tuigen, in Afrika 1.192.633; in Oceanie 1.831.114 en in Noord-en Zuid-Amerika, met uitzondering van de Ver. Staten, 4.320.321. NU EN DAN BUIEN (Van onze weerkundige medewerker) Nog vrij onverwacht is er gisteren aan het mooie weer dat we Maandag hadden 'n eind gekomen. De schuld hieraan lag bij enkele fron ten die er ogenschijnlijk niet erg gevaarlijk uitzagen, maar toch bij nadere kennisma king niet meevielen. Nabij Engeland namelijk nam hun activiteit toe en zo vielen er dan ook in het gehele land gedurende de frontpassage buien die plaatselijk met on weer gepaard gingen. Dat de regenval soms zwaar was bleek wel te Eelde, waar in 11 minuten maar even 9 mm neerslag viel. Ook voor de komende da gen ziet het er nog beden kelijk uit al zal het weer vandaag aanvankelijk nog onder een invloed van een kleine rug van hoge lucht druk staan. Verder op de Oceaan ech ter ligt boven de Azoren een diepe actieve depressie die opnieuw gevaar oplevert voor het weer in ons land. De mogelijkheid is dan ook aan wezig dat reeds vanavond de bijbehorende fronten het weer hier in de war zullen sturen. In het algemeen mag dan ook gezegd worden dat het weer in de eerste dagen een wisselend karakter zal hebben, met nu en dan enige buien. De neerslag gisteren van 7 tot 8 uur bedroeg te Vlissingen 8, te Den Helder 5, te Twente en Leeuwarden 7 mm, terwijl Eelde met 12 mm de kroon spande. beleefde het kaasstadje Bodegra ven gisteren een grote dag, toen de Belgische ambassadeur de heer E. Graeffe, vergezeld van de han- delsraad de heer R. Baert, de voorjaarsmarkt bezocht.... zal het muziekcorps van de Ame rikaanse luchtmacht, dat aan het einde van deze maand een viertal dagen ter beschikking zal worden gesteld van de Nederlandse lucht strijdkrachten, o.m. een bezoek brengen aan Rotterdam.... is in een ruim van een schip, dat in de haven van Rotterdam lag gemeerd, gisteren een Spaanse zeeman gevallen. Hij werd in ernstige toestand naar een zie kenhuis vervoerd.... brengt de Egyptische minister van sociale zaken binnenkort een bezoek aan ons land, om de gast te zijn van minister Joekes. De heer Hussein Pacha zal een spe ciale studie maken van de ruil verkaveling, de sociale verzeke ring en de volksgezondheid.... viert de Nederlandse Slagershond op 19 Juni het 60-jarig bestaan. Minister Mansholt zal de congres gangers toespreken.... vertoefden gisteren 6 leden van het Amerikaanse congres in Ne derland, om zich op de hoogte te stellen van de wederopbouw se dert de oorlog.... heeft de Nederlands-Indische bond van ex-krijgsgevangenen en ge- interneerden, de N.I.B.E.G. giste ren in het koninklijk instituut voor de tropen in Amsterdam een eenvoudige receptie gehouden ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum heeft dé minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. H. Wem mets, gisteren een onofficieel be zoek gebracht aan Rotterdam, in gezelschap van enkele directeu ren-generaal van zijn departe ment.... KINDERWENS Sally, het zesjarige doch tertje van Ernest Davies, de Britse vertegenwoordiger bij de besprekingen van de plaatsvervangers der vier minister van Buitenlandse Zaken te Parijs, heeft het volgende briefje aan haar vader geschreven: „Lieve Pappie, ik hoop, dat u het leuk heeft in Pa rijs. Ik hoop, dat u gauw thuis komt. Als u aan het eind van deze week komt, wat brengt u dan voor me mee? Als u thuis komt, breng dan meneer Gromyko mee, want ik houd heel veel van hem. Hij ziet er zo vrien delijk uit. Wanneer komt u thuis? Veel liefs van SALLY" Een huiselijke twist in een ge zin, wonende in de Wittenstraat te Amsterdam, heeft er toeeeleid dat een tweetal misdrijven tot od- lossing ziin gekomen. De ruzie tussen de man en de vrouw lien zo hoog. dat de vrouw naar het hoofdbureau van Dolitie lien en daar tegenover een rechercheur van de Centrale Recherche be kende de hand te hebben gehad in een beroving in 1948. Zij had toen als „lokvogel" ge diend en een man meegenomen naar de omgeving van haar wo ning. Daar had haar echtvriend met een stuk rijwielband met tin erin klaar gestaan om de man neer te slaan. Vervolgens hadden zij beiden hun slachtoffer beroofd van f 84. De man, die na deze bekente nis, werd gearresteerd gaf de fei ten toe en bekende nog boven dien, dat hij kort daarna in zijn eigen woning brand had gesticht en de verzekeringssom f 200 had geïncasseerd. Argentijnse communist gedood BUENOS AIRES, 12 Juni (Reu ter). De Argentijnse communis tische partij heeft bekend ge maakt, dat Dinsdagavond 12 man nen een gewapende inval in het partijgebouw in het district Pa- tricios (Buenos Aires) hebben ge daan, waarbij de secretaris van de afdeling, de 30-jarige metaal bewerker Francisco Blanco, ge dood werd. DJAKARTA, 12 Juni (Aneta) „De publicaties in het dag blad „Trouw" zijn een tactiek van de heren Gerbrandy en Wei ter c.s. om zich schoon te praten" zo heeft het Indonesische parle mentslid Sahetappy Engel (van de democratische fractie) aan het te Djakarta verschijnende blad „Sumber" verklaard. Sahetappy zeide, dat de heer Gerbrandy leider is van de. Anti-revolution- nairê partij, die financier van Westerling is, en dat „Trouw" 't eigendom van de Anti-revolntion- naire partij is. Als lid van de parlementaire missie, die voorlichting kwam ge ven over Irian, was Sahetappy Engel enige maanden geleden in Nederland. Naar hij aan Sumber mededeelde, was hij toen reeds op de hoogte van het plan Ger brandy c.s. en heeft hij de Indo nesische regering hierover inge licht. Intussen heeft de Indone sische gezant te Brussel. Anak Agung gde Agung, pogingen in het werk gesteld om uitlevering van Westerling door de Belgische regering te bewerkstelligen. „Doch met behulp van de Ne derlandse consul te Antwerpen slaagde Westerling er in België j te verlaten. Dit was ook de oor zaak, dat het plan Gerbrandy c.s- om Westerling te gebruiken, mis lukte. aldus Sahetappy, die voorts concludeerde, dat de „Nederland se regering min of meer in de kwestie betrokken is". Voorts zeide hij, dat „de Nederlandse regering bij herhaling de Ambo nezen heeft „verkocht", waarbij zij propageerde, dat, indien zij in Indonesië zouden blijven, zij in stukken zouden worden gesne den. Vele Ambonezen reisden naar Nederland. Ook vele bur gers zijn derwaarts gesmokkeld. Thans worden zij in Nederland aan hun lot overgelaten, zij krij- EENHEID IN KATHOLIEK BEROEPSKEUZE-WERK Op wens en met goedkeuring van het Hoogwaardig Episcopaat is de oprichtingsacte getekend van de Katholieke Centrale voor Beroepskeuzevoorlichting KCB Aan deze oprichting hebben alle belanghebbenden bij het beroeps- werk medegewerkt. Aangesloten zijn alle instanties, die voorlich ting beoefenen bij de Katholieke beroepskeuze. Aan het hoofd van de Centrale staat een Curatorium, waarin zit ting kunnen nemen vertegenwoor digers van de Katholieke Stands organisaties, de verschillende Ka tholieke Onderwijs-organisaties, de Katholieke Vrouwenbeweging, de Katholieke Jeugdbeweging, de Katholieke Actie, de afdeling psychologen van het Thijm-ge- nootschap, het Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding en de vertegenwoordigers van de diocesane stichtingen voor be roepskeuze. Die beroepskeuze-bureaux, die tot heden de Katholieke Centrale van R.K. Bureaux voor Beroeps keuze vormden, zijn eveneens in de nieuwe organisatie overgegaan. De Centrale van R.K. Bureaux voor Beroepskeuze is daardoor "in liquidatie getreden. Het adres van de Centrale blijft: Heemraadssin gel 38, Rotterdam. THIESEN CONTRA ZIJN VRIEND WESTERLING Zaak wordt aangehouden In verband met beledigende uitlatingen, welke zij geuit zou den hebben aan het adres van de heer John Thiessen, waren Rei- mond Westerling en zijn vrouw Yvonne Westerling-Fournier gis terenmorgen gedagvaard om voor de civiele kamer van de Haagse rechtbank te verschijnen. Beiden gaven aan deze oproep geen ge hoor. Daar de woon- en verblijfplaats van Westerling niet bekend is, besliste de president mr. Ikman van Burck, dat de stukken in han den van de officier van justitie zullen worden gesteld, zodat deze kan adviseren of de zaak al dan niet bij verstek behandeld kan worden. Om deze reden werd de zaak 14 dagen aangehouden, in welke periode eiser de rechtbank tevens in het bezit zal moeten stellen van de krantenverslagen, waarin de interviews met de be ledigende uitlatingen voorkomen. gen slechts drie gulden per hoofd per week. Ik hoop, dat de 12.000 Ambone zen in Nederland tot inkeer ko men en ook hoop ik, dat rij zich ontevreden zullen gevoelen, tot handelen zullen overgaan en Den Haag zullen bezetten. Hij zeide tenslotte, „dat de In donesische regering uitlevering van Lokolle en anderen van de regering der republiek Zuid-Mo- lukken eist en ook van de mensen van het bureau Zuid-Molukken" die gemene propaganda voeren en tegen de Indonesische regering zijn opgestaan", aldus het parle mentslid Sahetappy Engel- Montgomery vertrokken Even over half tien gisteren ochtend is veldmaarschalk Mont gomery van het vliegveld Val kenburg vertrokken, na zijn een daags bezoek aan ons land voor besprekingen met chefs van sta ven. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, II Juni. Van socialistische zijde poogt men de regering opnieuw een stfck tussen de benen te werpen. Met veel tam-tam dist de rode pers een „financieel schandaal" op, dat meer in het bijzonder minister Van Zeeland in de schoenen wordt geschoven. Enige tijd geleden werden aandelen van de rubbermaatschappij „Hevea" op de beurs gebracht en er tegen 1800 francs verkocht. Deze Maatschappij bezit in Bel gisch Congo en Indonesië rijke ondernemingen, verwonderlijk was het dus niet dat de koers, der aandelen snel tot fr. 2200 op liep. Enige kopers, die de hoog ste koers betaalden, dienden een klacht in voorgevende dat de hausse geforceerd werd, en van zelfsprekend werd deze klacht onderzocht. Daar had het bij kunnen blij ven. Maar de socialistische pers ontdekte, dat een maatschappij genaamd „Sociëté BelgoLuxem- bourgeoise d'aide et de gestion", een pakje aandelen had gekocht toen ze nog op 1800 stonden en dat genoemde maatschappij werd voorgezeten door Willy Faulx, een der rechtstreekse medewer kers van minister van Zeeland. Op slag ging haar fantasie op hol en werd de vraag gesteld of in dit „financieel schandaal" de heer Faulx niet in opdracht van zijn minister had gehandeld. Het heeft niet veel moeite ge kost deze doorzichtige nieuwe poging van socialistische zijde om de CVP-regering in een harer voornaamste figuren te treffen te ontmaskeren. Aangetoond is kun nen worden, dat Faulx een ge woon koper was op naam van zijn maatschappij, die samen met nog honderden anderen van de kans profiteerde om goede aande len in handen te krijgen, zodra ze op de markt kwamen. De ge wraakte stijging bleek ook geen kunstmatig veroorzaakte hausse te zijn, want de vraag ernaar ter beurze houdt nog steeds aan. POOL PLEEGDE MOORDAANSLAG Rechercheurs van politie von den gistermiddag in het perceel Paul Krugerlaan 77 in Den Haag onder een vloerkleed de 27-jarige mevr. de wed. M. M.-B., van ge boorte Poolse en gehuwd geweest met een Nederlander. Zij had een aantal slag- en steekwonden en is naar het zie kenhuis Zuidwal overgebracht. Haar toestand is zodanig, dat zij tot op heden niet kon worden verhoord. De vermoedelijke dader van deze aanslag is de 40-jarige Pool J. D., die tlhgns voortvluchtig is. Opname van een geheime zitting van het Internationale Gerechtshof te 's-Gravenhage, Deze zittingen worden gehouden in de „Bol" -zaal, zo genoemd naar de schilderijen aan de wand van de 17e eeuwse schilder Ferdinand Bol. Deze geheime zittingen worden gehou den onder het motto: Sol justitiae illustra nos. (De zon van het gerecht verlichte ons). Geen Dolitieke ce vol een Deze affaire zal dan ook zeker geen grote politieke gevolgen hebben. In de CVP voelt men zich inmiddels met het herhaaldelijk in opspraak brengen van de heer van Zeeland toch niet erg geluk kig. Bijzonder de democratische vleugel fronst de wenkbrauwen over het nieuwe gerucht en men fluistert daar, dat van Zeeland als minister wel aan zijn laatste termijn bezig is. MGR. HUIBERS ZAL SLUITINGSPLECHTIGHEDEN VERRICHTEN Op Zondag 15 Juli zal over de gehele wereld de plechtige slui ting worden gevierd van het Ze vende Eeuwfeest van het H. Sca pulier, dat op 16 Juli 1950 onder aanmoediging van Paus en bis schoppen overal met zoveel luis ter is ingezet. Officieel zullen in ons land de sluitingsplechtighe den worden verricht door Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem, die in deze stad in de kathe drale basiliek van St. Bavo op 15 Juli om negen uur een Ponti ficale H. Mip zal opdragen, waar bij Mgr. Huibers tevens de feest predikatie zal houden. De keuze is juist op de stad Haarlem ge vallen, omdat daar eveneens ze ven eeuwen geleden het eerste Carmelietenklooster werd gesticht door de H. Simon Stock, aan wie op 16 Juli 1251 de H. Maagd verscheen om hem in het Scapu lier het onderpand van Haar bij zondere bescherming te bieden. Bovendien werd eeuwen lang, tot aan de beeldenstorm, in de Car- melietenkerk van Haarlem een miraculeus Mariabeeld je door het gelovige volk vereerd. AAN GRONINGSE UNIVERSITEIT (Eigen bericht) GRONINGEN De faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Groningen heeft een doctoraal-examen Friese taal- en letterkunde ingesteld. Het zal dus voortaan mogelijk zijn te Groningen een doctoraal examen af te leggen met Fries als hoofdvak en twee andere vak ken als bijvak. Tot dit examen worden toegelaten candidaten in de Nederlandse, de Engelse of Duitse taal- en letterkunde. Een algemene regeling, waardoor dit examen ook aan andere universi teiten zal kunnen worden afge legd, wordt overwogen. De her ziening van het hoger onderwijs, die thans wordt voorbereid, geeft hiertoe goede gelegenheid. BONDSELFTAL WERD CEWIJZICD Wegens het niet beschikbaar zijn van de Eindhovenaar Van Melis moest de voorhoede van de bondsploeg, die Woensdagavond 13 Juni a.s. in het Feyenoord stadion tegen de Zweedse hoofd klasser Degerfors speelt, worden gewijzigd. De opstelling is thans van rechts naar links: v. d. Tuin (Hermes D.V.S.), van Beurden (B.V.V.), v. d. Weerd (Wagenin- gen), Bennaars (Dosko) en van Overbeek (B.V.V.) Voorts speelt niet Busschers (Enschede) linksachter, maar Schijvenaar (E.D.O.). Fanny Blankers-Koen won in Middlesborough Fanny Blankers-Koen heeft te Middlesborough tijdens Festival of Britain-athletiekwedstrijden de 100 yards gewonnen in 1Ö.8 sec., glechts 0.1 seconde boven het We reldrecord.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3