cocos iÊSÊ 4 Hoe de politie van Alkmaar baldadige jeugd „straft" Nieuwe lokalen in gebruik bij de B.LO.-school 210 paarden ingeschreven voor de courses in Alkmaar Alcmaria stond op Helder met 3-0 voor a. f. c. - o. s. v. 0-1 wijnhandel! Uitslagen kegelwedstrijden Schold Publico Maar mocht met 4—3 finish niet mopperen Avondvierdaagse Alkmaar Accijnsverhoging - Prijsverhoging Verloren middag goed besteed New-Yorkers gaan eerst naar Parijs! Marktberichten PAGINA 2 DONDERDAG 14 ft/Ni Ï9TI ALKMAAR In tegenwoordig heid van een groot aantal belang stellenden» waaronder burgemees ter mr. H. J. Wytema, de gemeen te-secretaris mr. R. Veendorp, wethouder M. Coerts, verschil lende raadsleden en belangstel lenden uit enderwijskringen, wer den Woensdagmiddag de vier nieuwe leslokalen van de B.LO- school in het Victorypark ol'fi- cieel|door de hoofdinspecteur van het Buitengewoon Lager Onder wijs, de heer Vlietstra, geopend. De wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker, heette alle aanwezigen, waarbij zich ook ver tegenwoordigsters van de Dienst voor Geestelijke Volksgezond heid aansloten, welkom en wees op de bewogen geschiedenis van de BLO-sehool, die voor 1914 handelsschool was, in de oorlog Rode Kruisgebouw en in 1921 pas definitief werd betrokken door 't BLO-onderwijs. Werk van naastenliefde De hoofdinspecteur, de heer Vlietstra, was erkentelijk voor hetgeen de gemeente hier had gepresteerd. Hier is met het ver stand en met het hart gewerkt. In een tijd, waarin alles om de materie draait en waarin de eco nomische nood ons tot de lippen gestegen is, doet het goed aan te ervaren, dat Nederland nog hui zen en scholen bouwt, ook scho len voor de minst bedeelden on der de jeugd. Dit werk is 'n mo nument van democratie en naas tenliefde. Er wordt op de Neder landse scholen veel gepresteerd voor de minder bedeelde jeugd, maar die is toch eigenlijk thuis op de BLO-school. De kinderen en gezinnen heblben recht op dit soort onderwijs, dat de kinderen gelukkig maakt. Gelukwensen Vele sprekers wensten de ge meente en de heer de Winter, 't hoofd der school, dat steeds voor dit soort onderwijs op de bres staat en wie geen moeite te veel is, hetgeen, met erkentelijkheid ook door de hoofdinspecteur werd vermeld, geluk met de nieuwe aanwinst. Dt. Swaneniburgh de Veye, de schoolarts, prees de rui me, frisse lokalen; de heer C. Mol, die sprak namens het NOV, ALKMAAR Het programma boekje voor het nieuwe seizoen van Scihola Publica zal hoogst waarschijnlijk eind dezer maand verschalen, en daarna aan le-, den en donateurs worden aange boden. tegelijk met de nieuwe ledenkaari voor het vijfde sei zoen. Het programma ziet er weer zeer aantrekkelijk uit, en ondanks stijging van papier enz. enz- heb ben we de toegangs- en leden prijzen gehandhaafd zoals die wa ren in de afgelopen vier jaren- We verzoeken onze leden ech ter dringend om veranderingen in huisnummers en anderszins even schriftelijk door te geven aan de secretaris, daar dit ons tijd en kosten bespaart, en 't in casseren van de ledenkaarten ve le moeilijkheden oplevert als we niet over het juiste adres be schikken. Wie verdere. veranderingen wenst aan te brengen in zijn lid maatschap, door b.v. een leden- kaart om te willen zetten in een donateurskaart of omgekeerd, of die een kaart meer of minder wil ontvangen dan in het afgelo pen seazoen, of die zijn of haar lidmaatschap niet wenst te ver lengen. wordt vriendelijk ver zocht dit schriftelijk even aan 't secretariaat mede te delen. Ook nieuwe leden kunnen zich weer schriftelijk of telefonisch aan melden bij het secretariaat: J. Dominicus, Roemer Visscherstr. 1 te Alkmaar, tel. 4506. Het is voor de leden een kleine moeite en het bespaart ons veel tiid en kosten- Wanneer binnen een week geen bericht is ontvangen, worden alle lidmaatschappen uitgeschreven op dezelfde personen en adressen als in het afgelopen seizoen. Het bestuur hoopt dat U zich deze moeite eventueel wilt getroosten en niet aan de incasseerder de veranderingen gaat opgeven, want dan is alles reeds uitge schreven. (Advertentie) Cocosloper, 45 cm. br. 7 95 frisse strepen Cocosloper, 69 cm. br. J 95 in diverse dessins Cocosloper 100 cm. br. g#90 extra zware kwaliteit Twisted matting, 92 cm. breed, in wit en 2 90 bruin Deurmatjes, 300 stuks, j ^98 Speciale prijs Zware deurmatten, ij 35 pracht kwaliteit t MNCESIFAAT M afd Alkmaar bood een envelop pe aan, voor ^moeder BLO of dochter Nazorg". Ook dr. Dikke- ma districtsschoolarts t'e Bergen, de heer A. Kleimeer namens het Volksonderwijs, die een plant aanbood en de heer Leerkamp namens 't hoofdbestuur van On derwijzers en Artsen bij 't BLO, boden hun gelukwensen aan. Nadat de heer H. de Winter alle sprekers bedankt had en aan een drieledig jubileum herinnerd had, de schooi werd in 1921 ge sticht, de Nazorg 25 jaar geleden en dë Werkinrichting 20 ja\r te rug, vroeg hij de blijvende be langstelling voor het werk.» dat hier verricht wordt. KKAFC NAAR LEEUWARDEN ALKMAAR Zaterdag as 16 Juni, vertrekken een sterke com binatie en de drie adspiranten kampioenen A, C en D naar Leeuwarden, om daar twee dagen de gast te zijn van de vereniging MKV. Zondag zal een wedstrijd gespeeld worden tegen het eer ste elftal van deze vereniging en voor de adspiranten is 'n jeugd- tournooi uitgeschreven, waaraan oa. deelnemen de jeugdelftallen van de verenigingen: Leeuwar den, Friesland, Nicator, MKV, RES, Rood-Geel, WZS en Robur. De AFC-ers logeren bij de spe lers van MKV en zullen met deze spelers ook nog een tocht maken over de Friese meren. We wensen alle spelers een goe de reis en hopen, dat zowel se nioren als adspiranten de eer van AFC in het hoge Noorden zullen hoog houden. Ronde van St. Pancras ST. PANCRAS Reeds ver scheidene keren heeft deze jaar lijkse hardloopwedstrijd plaats gehad. Dit jaar wordt de „ronde" welke 1750 meter bedraagt, ge organiseerd op Zaterdag 23 Juni a.s. De fraaie wisselbeker, welke destijds door het gemeentebestuur van St. Pancras beschikbaar ge steld werd, zal verdedigd worden door Ferry de Kraker, de win naar van verleden jaar. AGENDA FILMS: Rex-theater. De laatste stormloop, 14 jaar. Cinema Americain: De ondergang van de Red Witch. 18 jaar. Harmonie: Malakka, 18 jr. Victoria-theater: 18 jaar Sing-Sing, volwassenen. Voorstellingen: Heden avond 8 uur; matinée: Rex-theater 2.30 uur. APOTHEKERSDIENST: Na hedenavond zes uur is voor spoedgevallen ge opend apotheek Hartong van Ark Langestraat 1, apotheker J. v. d. Mark. OPENBARE VERKOPING HUIZEN IN OPBOD ALKMAAR Ten overstaan van de notarissen Mr. C. J. de Lange en Mr. D. J. Roos. werden Woensdagavond in het Gulden Vlies verscheidene woonhuizen en een bakkerij met inventaris bii opbod verkocht. Voor een woonhuis met erf, gelegen aan de Oudegracht no. 7 ingezet op f400.werd f720.— geboden. Het woonhuis met erf aan de Korte Landstraat 17, ingezet op f1000, bracht een bod op van f1690. Voor een perceel aan de Waterschapsstraat 24, ingezet op f1500, werd f2720 geboden. Het hoogste bod voor het perceel Ka naalkade 55 was f3500 en het laatste bod op een woonhuis met erf aan de Korte Landstraat 22 was f1410. Op twee huizen aan de Fabrieksweg werd resp. f1050 en f660 geboden. Voor een huis met tuingrond aan de Oude Hoe- verweg (no. 59) werd f2500 ge boden. F 3500 was het hoogste bod, dat gedaan werd voor het woonhuis met erf en afzonder lijke bovenwoning. Stuartstraat no. 5 en 7. Wegens faillissement van de hypotheekgever werd door de eerste hypotheekhouder in op bod gebracht het winkel- en woonhuis met bakkerij en erf in de St. Annastraat 41. Het pand werd ingezet voor flO.OOO: het hoogste bod was f17.300. Voor de bakkerij-inventaris, apart inge zet op flOO werd tenslotte nog een bod van f1300 gedaan. Ten slotte werd voor een woon- en winkelhuis aan de Kanaaldijk te Kn"djjk f.510 geboden. De afslag vindt plaats op Woensdag 20 Juni a.s., 's avonds te zeven uur eveneens in het Gulden Vlies. Men kan het bestuur van de Paardensportvereniging „Voor uit" zeker niet de nodige durf ontzeggen. Naar onze mening is er tenminste durf voor nodig om op twee achtereenvolgende da gen een course uit te schreven, nl. op Zaterdag 16 en Zondag 17 Juni a.s. Het is een experiment, dat, indien het slaaagt, dit sei zoen zeker nog een keer zal wor den herhaald. De course op Zaterdag is o m. uitgeschreven om hen, die om welke redenen dan ook, bezwa ren hebben om daar op een Zon dag heen te gaan, toch in de ge legenheid te stellen te genieten van de mooie en altijd spannen de paardensport. Een experiment was het ook in verband met de vraag:,, hoe veel paarden zullen er worden ingeschreven." Welnu wat dat betreft zullen de beide courses zeker voor 100 pet. slagen, want voor beide dagen is ddt aantal in totaal 2.10 paarden, nl. 85 op Za terdag en 110 op Zondag. Dit laatste aantal is voor Alkmaar 'n record, want nog nimmer kwa men er zoveel paarden aan de start. Wij zullen geen opsom ming doen van de namen der paarden, maar kunnen verzeke ren dat het kwaliteit is. Behalve de vijf courses over de lange afstand, wordt Zaterdag Het pas naar de tweede klasse gepromoveerde Helder speelde gisteravond op het Alkmaarse Sportpark een vriendschappelijke wedstrijd tegen Alcmaria. Het was een aardige en aantrekke lijke ontmoeting en het was jam mer, dat de stevige wind afbreuk deed aan het spel. Voor de rust, met de wind mee, was Alcmaria meer aanvallend en drie doelpunten, resp. van de Buijzer, Dinkelberg en Webster bezorgden Alcmaria een 30 voorsprong en eerst na de rust konden de Heldersen er in slagen een verdiend tegenpunt te maken door hun linksbuiten. Na de rust zette Helder dadelijk een groot offensief in en wist dat GROOT ENTHOUSIASME ONDANKS BLAREN ALKMAAR Met een grote dosis moed en enthousiasme zijn gisterenavdnd ongeveer 195 deelnemers aan de Avondvier daagse, welke vanaf eergisteren avond tot era met Zaterdagmid dag onder auspiciën van de Noord Hollandse Wandel Bond plaats vindt, gestart. Het waren De Kaaskoppen, Het Versleten Zooltje, De Jeep (jeugdgroep), een afdeling van de Colonne Rode Kruis Corps Bergen, een groep van de Nationale Reserve, een 22 bewoners van de Wille- brordusstichting te Heiloo en een groot aantal individuele lo pers. Eergisterenavond was de tocht blijkbaar niet erg meegevallen. Vooral de nieuwelingen hadden een grote dobber aan de 20 km. Gisterenavond verschenen er vier man van de Nationale Re serve niet meer aan de start: ook twee leden van de wandel- sportvereniging Het Versleten Zooltje heten verstek gaan. Zij, die Dinsdagavond wel, doch Woensdagavond niet hebben meegelopen kunnen vanaf van avond weer wel deelnemen, mits zij dan ook de route van Zater dag a.s. zullen lopen. Om even half negen verscheen de eerste groep weer terug aan de finish, de laatste groep arriveerde om omstreeks tien uur De Rode Kruis merasen van Bergen en Alkmaar waren druk in de weer om de mensen met „ka potte" voeten te verzorgen. On der de deelnemers bevonden zich ook enkele vacantiegangers die in Alkmaar of onmiddellijke omgeving logeren, o.a. rut Hel mond en Amsterdam. De oude heer F. Schut, uit Amsterdam, een bekende figuur op de Alk maarse Avondvierdaagse loopt dit jaar voor de achtste maal mee. De wandeltochten staan on der leiding van de heer C. M. de Vet en verlopen in de volmaakt ste orde. De route (15 km) was: Start Waagplein, Handelskade. Noord - holl. Kanaal, volgen tot Vlot brug. Koedijk, Kogendijk, Ker- kedijk, Russenweg, Bree'laan, Stationsstraat, Eeuwige laan, Hoflaan, Schoolstraat. Loudels- weg, Bergerweg, Scharloo, Ze venhuizen, Langestraat, Houttil, finish Café Tom. geruimen tijd vol te houden. Toch leverde dit grote overwicht maar weinig op, deels door het goede verdedigen van Alcmaria, waarbij vooral Maassen opviel, deels door het te korte spel van de Helder voorwaartsen. Daardoor benamen zij zichzelf menige goede schiet kans. Bij een der Alcmaria-uitval- len, weike niet ongevaarlijk wa ren, wist Eversteijn de voor sprong te vergroten tot 41. Een ver, hard schot, liet de Alcmaria-doelman door de han den glippen, waardoor de stand kwam op 42. Een aan Helder toegewezen strafschop werd door Afink mooi gestopt. Toen Afink daarna een hoge bal onderschepte, werd het leer hem uit de handen gelopen, zodat het 43 werd, waarmede ook het einde kwam. Helder heeft een snelle stevige ploeg met een goede verdediging, maar de voorhoede mag gerust wat meer schieten. Alcmaria pro beerde een jeugdige middenlinie v. d. Sterre, Wassink en Paulisse en we kunnen zeggen, dat deze linie verdienstelijk werk leverde. DANKBARE PATIËNTEN SCHENKEN EEN BEELD ALKMAAR In het Centraal Ziekenhuis heeft een comité van oud-patiënten van de kraam- afdeling een beeld van de Ber gense beeldhouwster Marijke Visser, voorstellende Moeder en Kind. overgedragen aan de Di rectrice, als blijk van dankbaar heid en waardering voor het werk, dat in deze afdeling wordt verricht. Mevrouw A. Kirpesteyn, spre kende namens het comité, dank te allen, die aan de verwezenlij king van de plannen van het comité hadden medegewerkt, speciaal Dr. W. J. Loyenga, de geneesheer-directeur en wethou der R. Bakker, die het initiatief voor deze actie had genomen. Nadat aan de directrice, Zus ter ten Kiefte. een album met de namen der schenksters was over handigd, onthulde deze het fraaie beeldje, dat boven de in gang van de kraamafdeling is geplaatst. l' Burgemeester Wytema, spre kende namens de regenten, was verheugd met dit kostbare ge schenk, dat de dankbaarheid op een verantwoorde culturele wijze uitte. Namens het stichtingsbestuur van het Centraal Ziekenhuis overhandigde de heer W. v. d. Vall aan de leden van het comité een boekje over de geschiedenis van het Centraal Ziekenhuis, van de hand van de heer G. Chr. Dun. een Heat verreden met M paar den. Voor Zondag zes lange afstan den, waaronder een course over 2760 meter (4Vz baanronde) met 13 paarden- De kortebaan-epurses zijn niet meer in trek, wordt wel eens be weerd, maar met een inschrij ving van 26 paarden wordt toch wel het tegendeel bewezen. Me,t dit nummer worden de Zondag- courses besloten. Indien het weer wil meewer ken,- staan de liefhebbers van de draverijen een paar mooie sport dagen te wachten. De organisa toren verdienen dat, evenals dit met de inschrijvingen het geval is,ook het bezoek een record zal brengen. Wegens de drukte zijn alle to- talisatie-gebouwtjes geopend. WERK IN DE LANGESTRAAT ALKMAAR. Weinig stadge noten zullen hebben bemerkt, dat er in het wegdek van de Lange straat nog enkele kleine oneffen heden zitten. Maar omdat het opgeleverde werk van de Wegen-' bouwmaatschappij, die 't wegdek het vorig jaar aanlegde nu een maal af moet zijn, is men onlangs begonnen met het wegwerken van die oneffenheden, hetgeen met een kleine slijpsteen, door 'n dieselmotor aangedreven, gebeurt. Als het werk, over een week on geveer klaar is, is de Langestraat zo vlak als een tafelblad. Eindexamen Handelsschool ALKMAAR Voor het Eind examen der Gemeentelijke Mid delbare Handelsschool te Alk maar zijn geslaagd: P. C. Duyn, H. W. Hofmeester, P. W. Hoog land, B. W. Koomen J. Opdam, H. E. Ormel. H. Outhoff, G. M. Spruyt, A. C. van der Tak, G. P. Veldman, H. Vriend. Afgewezen: 4 candidaten. Spannende strijd tussen 2e en 4e klasser voor de NHVB-beker O, ja er was best verschil te zien. maar het verdedigingsblok van de Alkmaarders gaf zo weinig kansen weg, dat OSV er pas 10 minuten voor het einde in slaagde om via een penalty de stand op 10 te brengen, terwijl de A- voorhoede zelfs nog een enkele kans heeft gehad, om zelf de lei ding te nemen. OSV had bij deze wedstrijd 4 invallers en wel in de voorhoede, want doelman, achterhoede en middenlinie was geheel compleet. OSV mag aftrappen en de eerste aanval is voor hen maar de AFC- ers hebben deze avond zo'n dosis enthousiasme in hun spel gelegd, dat ook zij menige aanval opzette, alleen was toen hun enthousiasme hen verschillende malen noodlot tig en daarnaast toonde de OSV- achterhoede zich resoluut met 't wegwerken. OSV weet na 10 min. doelman Vink te passeren, maar heel terecht keurde de scheids rechter deze goal af wegens bui tenspel. Huiberts krijgt eenmaal een kans om een schot te lossen, maar doelman Snabelie stopt fraai. OSV krijgt het niet gemak kelijk want het backstel Baart de Jong goed geassisteerd door doelman Vink en de middenlinie werpen zich steeds resoluut in het strijdgewoel. Als de rust dan ook met blanke stand komt, krijgen de spelers een hartelijk applaus. Direct na de rust is het AFC dat de eerste kans krijgt, maar doelman Snabelie redt door snel- uitlopen. J. Kwant heeft de plaats ingenomen van B. Vink en doet het al even goed als zijn voorgan ger, want uit een vrije trap stompt hij de bal keurig corner, corner. Dan krijgt H .Meyer (1.- buiten) een onverwachte kans, doch de bal gaat enige centime ters naast. Nu is AFC even in de aanval, maar te grote spirit maakt enige kansen ongedaan. OSV zet alles op alles om een doelpunt te forceren, maar het enige resultaat is enige corners. Na 30 min. is de stand nog steeds 00. Dan bij een OSV-aanval waagt doelman (Advertentie) Jjj V1 5» Het voorstel tot verhoging der accijns werd door de Tweede en de Eerste Kamer aangenomen. jjsj jé! NU gelden nog de huidige onveranderde prijzen. Bestellingen worden, vrijblijvend, in volgorde van Sj binnenkomen uitgevoerd. TELEFOON 2585 ALKMAAR Wij herinneren ons nog goed het terme pak slaag, gevolgd door een strenge berisping, ons respectievelijk toegediend door een potige brigadier en een strenge inspecteur, toen v/ij, een jaar of vijf en twintig terug, in de plaats onzer inwoning eens een bal door de ruiten van een winkel hadden geschopt. Deze methode, hoe afdoende zij ook was, wij hebben immers geen tweede bal meer door ruiten geschopt, gold toen tertijd reeds als ouderwets en afgedaan, iets waarop wij, meer dan op dat pak slaag, de politie van onze geboortestad nog steeds plegen aan te kijken. Tegenwoordig doet men dat anders. Het opvoedende werk, dat vooral de Kinderpolitie in grote en middelgrote steden te verrich ten heeft, kan de roede missen en de inspectrices en brigadiers hebben andere methoden tot hun beschikking, om de jeugd tot an dere gedachten te brengen zo dat nodig mocht zijn. En dat dat no dig is, ja vaak nodig, dat leert alleen al de statistiek van balda digheden, die van tijd tot tijd ge publiceerd pleegt te worden en waaruit men wel op kan maken, dat het met onze jeugd, ook al slaat Alkmaar in het koor der grotere steden geen gek figuur, niet altijd even goed gesteld is. De strafklas. Zo zaten wij dan, op uitnodi ging van de inspectrice van de Kinderpolitie, mej. mr. T. J. Stel lingwerf, op een kostelijke Woens dagmiddag in de theoriezaal van het politiebureau voor het bijwo nen van een strafklas. Daartoe worden de laatste tijd dié jongelieden uitgenodigd (heel officieel met een brief, die door de ouders voor gezien moet wor den getekend), die een of andere baldadigheid op hun geweten heb ben. De straf bestaat op de eerste plaats natuurlijk in het gemis van de vrije middag; Maar die wordt niet niet niets-dpen doorgebracht! Integendeel. Hebben alle jongens zich ge meld, dan bespreekt de dienst doende politieambtenaar de ver schillende gevallen van baldadig heid, waarvoor de jongens ter verantwoording zijn geroepen. In dit geval betrof het de baldadig heden, bedreven op Luilak-mor gen (U ziet, wat in het vat zit verzuurt niet), voetballen in de Hout, het stenen gooien op straat en het uitschelden van de politie. Een goede les. Het verkeerde van de baldadig heid en de schade, die daardoor kan ontstaan, werd de jongelui duidelijk onder ogen gebracht, daarna werd gewezen op de taak van de politie, die door vele jon gens nogal eens verkeerd begre pen wordt. De agent in kwestie deed dat die middag op een aardige ma nier. „Scheiden jullie de timmer man en de bakker ook uit op straat, als die hun werk doen?" „Nee, meneer!" „Nou, dan moet je een politieagent ook niet uit schelden; als die op straat loopt, loopt die er niet voor zijn plezier of om de jongens achterna te zit ten, maar om zijn werk te doen, om te zorgen dat alles ordelijk en netjes op straat verloopt, om het verkeer te regelen en om ongelukken te voorkomen." „tl heeft eeliik!" En dan, als alles besproken is, worden de jongens aan het werk gezet. Dat werk bestaat uit het maken van een opstel over de, meestal wel betreurde, baldadig heden. Die opstellen zelf, vaak in de meest kostelijke verteltrant geschreven, zijn op zich wel een artikeltje waard. De conclusie van de meeste jongens luidt, zoals we die in een der briefjes lazen: „Ik vind wel, dat de politie het bij het rechte eind heeft." Nu, als ze zover al zijn, is er heel wat gewonnen en heeft de strafklas aan haar doel beant woord. Zijn de opstellen, na een klein uurtje, ingeleverd, dan wordt er meestal nog een toegift gegeven in de vorm van een verkeersles. Het is een genoegen om te zien, hoe cje jongens daarop reageren. Ze leven op het laatst helemaal mee en als ze, aan het eind van de middag „losgelaten" worden, zien ze meestal met heel andere ogen naar de uniform van de po litieman om. Als wii het nog eens voor het kiezen zouden hebben, dan prefereerden wij toch eerlijk de strafklas, waarin wij meer heil zien, dan in het ferme pak slaag van de potige, maar ouderwetse brigadier. VIERDE RONDE GOUDEN KRUIS Valken Twisk 21 OSVO Grasshoppers 2 74 KGB Zwaagdijk 21 Winkel Schagen 3 niet gesp. Vios 2 Hollandia T 43 Berdos RKAFC 3 51 OSV 4 WSV '30 3 7—0 Kwant zich te ver uit zijn heilig dom en J. de Jong vervangt hem met een zweefduik, waarop de scheidsrechter niet anders kan doen dan naar de 11-meterstip te wijzen. En dit wordt het enige doelpunt 01. In grote spanning komt het einde. OSV moet zich nog even weren tegen de vinnige AFC- aanvallen en alzo komt het einde, waarbij de AFC-ers zich van hun beste zijde lieten zien. AANGIFTE LEERLINGEN Middelbare Meisjesschool ALKMAAR. Naar wij van de Rector van het R.K. Lyceum vernemen is er voor de op te richten Middelbare Meisjesschool, waarover wij onlangs schreven, in ruime kring reeds belangstel ling, In verband met het reserve ren van plaatsruimte e.d. worden echter diegenen, die nog geen be sluit hebben genomen over het al of niet laten bezoeken van hun kinderen van deze, voor Alkmaar nieuwe onderwijs-inrichting, ver zocht zo spoedig mogelijk een op gave te doen. De Middelbare Meisjesschool, een vele steden van ons land al geen onbekende figuur meer, is, zoals de ervaring heeft geleerd, voor meisjes, die een algemene ontwikkeling willen ontvangen zonder dgt zij verder gaan stude ren, wél de ideale opleiding. Nu de mogelijkheid is geschapen, dat ook in Alkmaar deze opleiding gegeven wordt, verdient het aan beveling, dat degenen, die daartoe in staat zijn, hun kinderen ook deze opleiding geven. Drs. Kup- pers, de Rector van het Lyceum, is gaarne bereid nadere inlichtin gen te verstrekken. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond: MEER BEWOLKING! Tamelijk veel bewolking met enkele verspreide buien. Meest matige Zuidelijke wind. Vrij warm weer. (Advertentie) In New-York werd een opinie onderzoek gehouden, waaruit bleek, dat er in de eerste plaats belangstelling bestaat voor het 2000-jarig bestaan van Parijs. Over het algemeen bezoeken de New-Yorkers pas daarna het Engelse Festival. Voor het grootste deel van de Nederlandse vrouwen is deze vraag niet belangrijk, want zij genieten volop van hun vacantie in eigen land. Oók als het onver hoopt een ochtend of middag regent. De gezelligheid in eigen kring doet de regen vergeten, terwijl moeder een heerlijk kopje koffie of thee schenkt. Natuurlijk van Niemijer, want daar genieten al len van en voor moeder is er dan nog de waardebon op elk pakje koffie en thee voor het prachtige „Safira"-tafelgerei! Ook U kunt „dubbel" genieten van uw kopje koffie en thee. De onovertroffen kwaliteit van Nie- meijer's pittige Paarsmerk-Koffie, geurige Gala-Thee en Princess- Thee voldoet U volkomen. Bo vendien is U straks zonder enige kosten de gelukkige eigenares van het schitterende „Safira"- tafelbestek! U ontvangt de geïllustreerde geschenkenlijst direct franco thuis als U even een briefkaart schrijft aan Niemeijer-Groningen. Opbrengst speldjesverkoop speldjesver- OUDORP De koop die Zondag j.l. is gehouden ten bate van Herwonnen Le venskracht (T.B.C. bestrijding) heeft opgebracht de mooie som van f60.60. MUTATIES MINISTERIE VAN OORLOG Bij K.B. is benoemd tot plaats vervangend secretaris-generaal in vaste dienst bii het ministerie van Oorlog de heer S. D. Duii- verman, die luitenant ter zee van administratie der eerste klasse was met de tijdelijke rang van kapitein-luitenant ter zee van administratie, is tevens eervol ontslag verleend uit de zeedienst, waarna hij is benoemd tot kapi tein-luitenant ter zee van admi nistratie bij de Koninklijke Ma rine reserve. SCHAGEN De bezoekende elubs Van gisteravond- waren: Dames W.I.K. uit Alkmaar, dames „Zet 'm op" uit Alkmaar, heren T.O.G. uit Alkmaar, heren „De Sociëteit" uit Alkmaar. Stand: corps dames afd. A. W.I.K. Alkmaar 1380. Afd. B: Vredelust Schagen 1398. Afd. C: Rollend raadsel, Alkmaar 1275. Corps afd. A heren: T.O.P. Alkmaar 1503. Afd. B: O.Z.E.K., Alkmaar 1488. Afd. C: J.G.O.G., Alkmaar 1365. Persoonlijk dames afd. A: Mevr. v. Spanje, Alkmaar 300; Mevr. de Haas, Schagen 299; Mevr. Berkhout, Alkmaar 278. Persoonlijk afd. B dames: Mevr. de Boer, Alkmaar 282; Mevr, Neefkes, Alkmaar 271; Mevr, Metselaar Alkmaar 271; Mevr. Roggeveen, Schagen 269; Mevr. Nelis, Alkmaar 266; Mevr. Mulder, Schagen 261; Mevr. v. Uitert, Alkmaar 259; Mevr. Lan- gedijk, Alkmaar 256, Afd. C dames: Mevr. Kleen, Alkmaar 297; Mevr. Peetoom. Schagen 290; Mevr. Volken. Schagen 279; Mevr. Raven Scha gen 261; Mej. v. d. Eem Schagen 250; Mevr. Meyssen, Alkmaar 250; Mevr. Kooyman, Alkmaar 240. Heren afd. A persoonlijk: M. de Haas, Schagen 320; G. v. d. Post, Alkmaar 316; C. Klerk, Alkmaar 313; C. Brugman. Pur- merend 244. Afd. B: C. Stuifbergen, Alk maar 321; J. Witte, Alkmaar 314; G. Nieuwveen Alkmaar 310; G. Kiebert. Alkmaar 310; H. Schoonhoven, Alkmaar 307; G. Oudes, Alkmaar 306; A. v. d. Oever, Alkmaar 304; G. J. Vrij burg, Purmerend 303; R. Brug man, Schagen 297. Afd.,C.: J. Kamp, Schagen 301 A. Schellinger. Alkmaar 299; C. Kaayer Jr. Alkmaar 296: T. Ouwens, Berger» 296; J. Simons. Schagen 295; KI. Schouten, Schagen 287; A. Goudsbloem. Alkmaar 287: W. R. Elema, Schagen 284; C. Plas, Alkmaar 284. Speciale achtenprijs: G. Kie bert, Alkmaar 14/8. Speciale zevenpriis voor he ren: K. H. Holtrop, Schagen 10/7. A.F.C.-nieuws ALKMAAR Zij die kaarten aangevraagd hebben voor de Olympische dag, kunnen deze hedenavond tussen 7 en 9 uur af halen bij J. Doffer, Roemer Vis- scherstraat 26. Alkmaar. Koningin en Prins naar Alblasserwaard Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van H. M, de Ko ningin en Z.K.H, Prins Bernhard om in het laatst van de maand Juli een bezoek te brengen aan de Alblasserwaard en de Viifhe- renlandera. De piloot van de verongelukte straaljager Kapt. vl. A. G. Deibei werd 11 September 1915 geboren. Hij was gehuwd. Na zijn opleiding op Meteors op Twente werd hij in Mei van dit jaar overgeplaatst naar Leeuwarden als hoofd lucht, vaartzaken. Spéciale damesprijs voor ze vens: Mevr. de Boer Alkmaar U/7. Zessenprijs: Mevr. C. Neefkes, Alkmaar 14/6. Sinds deze avond is er bij vo rige dagen veel veranderd in de stand. Wie zich voor de kegelsport interesseert, die kome eens kij ken in hotel Igesz te Schagen. Vanavond komen daar de zwaar ste Alkmaarse clubs als „Koe koek" en „Op 't kantje af" O.a. komen daar dus mannen als Köhlmann. Deepen, van Spanje, Eickholt, en. Winder. Vrijdagavond komt de club Z.E.K.Z. met de Alkmaarse cracks C. H. de Lange, T. Dogge- naar era Bonsema. Beide avon den beloven dus de moeite waard te zijn. Bridgeclub Burgerbrug Uitslag van de eerste drive in de nieuwe competitie: A-lijn: l.'Fam. Joh. C. Bruin 42 K pnt (67.46 pCt.); 2, A. v. d. Vlies-C. Vriesman 40 (64.29); 3. J. G Bruin-A. Boll 34 (53.97); 4. Fam. G. Rademaker 34 (53.97); 5. P. Ott-P. Bosman 28 (44.44); 6. Fam. K. de Groot 25 U (40.48); 7. J. Visser-J. Raven 25 (39.68); 8. J. de Beurs-B. Schilder 22 A (35.71). B-lijn: 1. Joh Dapper-S. Schil der 28 (70.00); 2. Fam. Geensen 24(61.25); 3. Gebr. Nanne 18»/! (46.25); 4. Mevr. Ott-J Bregman 171,4 (43.75); 5. J. de Groot-J. Eriks 16 (40.00); 6. W. Boontjes- T Watertor 15 K, (38.75). De tweede drive in de nieuwe competitie is bepaald op Maan dag 2 Juli a.s. BEEMSTER, PURMEREND E.O. 13 Juni, Schotse muizen 39-41; slabonen z.dr. 1.65; stamsnijbo- nen 1.351.40; peulen 60—85; doperwten 6085; komkommers 30; bloemkool I 2260, II 12-26; spinazie 2445; postelein 1217; sla 26; andijvie 1042; rabar ber 1014; bospeen 2143; uien 1721; prei 1126; kruisbessen 16; aardbeien 1.402.80. LANGEDIJK, 14 Juni 30.000 kg aardappelen 3238; klein 29 34; 6000 kg rabarber 4,305; 15 kg tomaten 81 en 75. Exporfveiling ALKMAAR. 13 Juni. Nieuwe aardappelen 3344; oude aard appelen 411; slabonen 2.14; snijbonen stam 1.341.60 per kg: asperges p. bos dik wit 1.30: to maten A 1.131.20: bonken 0.92 per kg; aardbeien 2884 p. doos; bloemkool I A 4254. I 3040, II 20—30, III 10—20 per stuk; rode kool 6.50 per kg; aardbeien 3.804.20 per slof: spinazie 34 49 per kg; sla 28.50 per stuk; postelein 934: andijvie 1850 per kg; radijs 7.50—9.50 per bos; rabarber 618 per kg; bospeen 2953 per bos; uien 212 per kg; bos uien 921: soepgroenten 5.508.50; peterselie 2—,5 p. bos. Groentenveiling HEILOO. 13 Juni. Aardbeien 0.450.62; asperges 1.351.85; bloemkool 0.240.41; postelein 0.16—0.20: rabarber 0.11—0.16; peulen 1.041.22: wortelen 0.34 0.43: kropsla 0.020.06; spina zie 0.21—0.28.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2