De gemeenteraad van Zijpe redt het wederopbouwbureau-i n-nood P.O.A. 'n Nieuwe vuilniswagen zal Zijpe I8V2 mille kosten Zestien N.A.C.O.-reiswagens voor bijna 700 deelnemers R.K. Sportdag op het Sportpark FILMS VAN DE WEEK Flinke aanvoer veel bezoek ALKMAAR EN OMSTREKEN Vacantietrip ouden van dagen ,,'n Mooi uitje Zondag 24 Juni %tLIMA^SE WASStf^, Schagerbrug krijgt een klok STENCILWERK J)ymt Kaasmarkt Alkmaar HULPACTIE voor vluchtelingen Marktberichten PAGINA 2 ZATERDAG 16 jUNI 1951 ALKMAAR Het vertrek van de Ouden van Dagen uit onze stad, bracht gistermorgen in de Muziektuin van de Alkmaarder Hout een ongekende £n groot steedse drukte teweeg. Niet min der dan zestien grote reiswagens van dé Nederlandse AiLto Car On derneming stonden gereed, om de ruim 650 Ouden van Dagen, uit alle Alkmaarse Hofjes (behalve Hof van Sonoy), uit de Pius Stichting, en het Karenhuis door het druilerige weer langs de ,Nd.- Holüandse wegen te voeren naar Amsterdam, vandaar naar Naar- den en de Loosdrechtse Plassen om via Haarlem en Heemstede naar de Kaasstad terug te keren. Het damescomité Ouden van Dagen is wekenlang in de weer geweest, om deze grootscheepse tocht nooit waren er zoveel deelnemers als dit jaar voor te bereiden. De organisatie slaag de tot in alle onderdelen en deze uitgaansdag in optima forma, waartoe onze Ouden van Dagen anders niet of nooit in de gele genheid komen, deelden allen iets mee van de sensatie van een feestdag. Onbarmhartig pleierde de re gen over het ISpord-Hollandse landschap, en de druppels speel den lustig langs de brede ven sterruiten van de bussen. Regen de het niet en bleef het weer toch somber en triest tot laat in de middag toe, het was in elk ge val in lijnrechte tegenstelling met de stemming binnen de bussen- Het plezier kon door de regen niet worden bedorven^ noch de zonnige feeststemming worden weggenomen uit de harten van al die oudjes, die praatten en lachten, terwijl de heren ferm aan hun eigen of gekregen siga ren rookten en de dames schalks de ene vnjchtenibonbon na de an dere opsnoepten, die tot driemaal toe in kleine zakjes tegelijk wer den rondgedeeld. Trouwens, aan tractaties ontbrak het niet! Alk maarse zakenlieden zorgden ruimschoots voor snoep, biscuits, sigaren, egu de Cologne voor de dames en voor bloemcorsages, waarmee iedere deelnemer als 't ware was bestempeld tot lid van de grote Alkmaarse familie, te onderscheiden van de reisgezel schappen, die men onder weg ontmoette. Om omstreeks 1 uur arriveer de de imposante colonne van 16 Naco-bussen in de Hoofstad, waar op het Remibrandtplein in de Lunchroom van Heek het diner werd gebruikt, dat allen zich op perbest lieten smaken. Vandaar ging de tocht door het Gooise landschap naar het schitterende recreatieoord „Oud Valkeveen" te.Naardon; daar gebruikte men de thee. Door het grensgebied van de provincies Noord- en Zd.- Holland, na een rit door Hilver sum en langs de Loosdrechtse Plassen, leidde de route via Aals- WAT IS ER TE ZIEN IN ALKMAAR? Nieuwe folder van V.V.V. ALKMAAR. Vers van de pers ontvingen wij een exem plaar van de nieuwe folder, welke V.V.V. Alcmaria heeft uitgege ven, ten gerieve van de vreemde lingen, die onze stad bezoeken. Wat is er in Alkmaar te zien en hoe ziet de vreemdeling dat het gemakkelijkst? In drie talen, Frans, Engels en Nederlands, wordt hierop antwoord gegeven. Binnenkort komt er ook een uit- fave met een Zweedse, Duitse en speranto-tekst. Als men de fol der openvouwt, valt het oog op een pakkende fotomontage, waar op de Waag met de kaasdragers domineert en voorts de Grote Kerk, de Accijnstoren en een typisch grachtje de aandacht vra gen. Vouwt men het foldertje verder open, dan ziet men aan de ene zijde een plattegrond, waarop met rood omlijnd dat ge deelte van de stad, waarin de voornaamste bezienswaardighe den, met name op de folder ver meld, staan aangegeven. Met zwarte kruisjes worden de per celen aangegeven, die om hun mooie gevels de aandacht verdie nen; ook hierover geeft de tekst nadere uitleg. Wij zijn van mening, dat dit foldertje door de bezoekers van onze stad dankbaar gebruikt zal worden op hun tocht, om -de schoonheden van Alkmaar te ont dekken. Reeds lang werd de be hoefte aan een dergelijke papie ren gids gevoeld en dank zij de medewerking van het gemeente bestuur kon deze kostbare folder, welke door Drukkerij POA uit stekend verzorgd werd, worden uitgegeven. De folder is op het VW-bureau verkrijgbaar. K.A.B. HOEKJE ALKMAAR De leden van „St. Deus Dedit" delen wij mede, dat het College van Rijksbemid- delaars het verzoek van de werk gevers om dispensatie voor toe passing van de 5 pcf. loonsverho ging in de tuinbouw en boom kwekerij heeft algewezen. Dat betekent dus, dat de werknemers in deze bedrijfstakken ook de 5 pet loonsverhoging zullen krijgen met terugwerkende kracht. Aan alle leden van de K.A.B. zouden wij nog weer eens willen zeggen, dat men zich tegen een geringe premie kan verzekeren van een financiële steun bij ziek te in het gezin Sinds vele jaren bestaat n.l. de ziekenkas St. An- tonius, welke zich met deze mooie taak belast heeft. Nadere inlich tingen kan men inwinnen bij de secr., Baansingel 12. De onderafdeling Winterzorg, een der jongste loten aan de K. A. B.-stam, laat weer van zich horen. Enkele maanden heeft men in stilte gespaard, men gaat nu brandstoffen bestellen tegen de zomerprijs. Hier blijkt weer het grote voordeel van sparen, want men kan nu goedkoper inkopen dan in de wintermaanden. Daar om; voor aanmeldingen van nieu we spaarders houden wij ons ten zeerste aanbevolen, Men kan zich opgeven: Druivenlaan 44. meer en Hoofddorp naar Heem stede en Haarlem. .Men keek de open uit op de pracht van de na tuur en het leek merkwaardiger wjize wel, alsof de bomen en de struiken daar, méér bewonde ring afdwongen dan die in onze eigen Alkmaarse Hout. Opge wacht door talrijke familieleden en bekenden, van wie velen meer dan twee uur geduldig hadden staan wachten, kwam het voor name en indrukwekkende con- vooi langs de grote weg Haar lemAlkmaar om kwart voor negen bij de Muziektuin aan. Het damescomité kan zeker verzekerd zijn van de dankbaar heid van al die Ouden van Dagen die tot hun volle tevredenheid en genoegen deze trip hebben mee gemaakt. Het comité dankt alle mede werkers aan de tocht voor hun bereidwillige en royale hulpver lening. Ook de politieman van de Alkmaarse verkeerspolitie, die de colonne veilig langs 's Heren wegen voerde, past een woord van hulde. Zij, die wel aan deze vacantietrip hadden willen deel nemen, maar door omstandighe den thuis hebben moeten blijven ontvingen vanwege het comité 'n pakketje vol verrassingen, thuis. AGENDA FILMS: Victoria-theater: Het kind dat haar gegeven werd, 14 jaar Harmonie: Mijn vrouw is Edelachtbaar, 18 jaar Rex-theater: Vrou wenkamp Borneo, 18 jaar Cinema Americain: Ha venmelodie, 18 jaar. Voorstellingen: heden 7 u. en 9.30 uur; Zondag: 2 er» 4.30 uur, 7 en 9.30 uur. PAARDENCOURSES. Grote Draverijen op Gemeente lijk Sportpark, hedenmid dag 3 uur en Zondagmid dag 1 uur. ZONDAGSDIENST DOK TOREN: waargenomen door de artsen J. Degenaar, Emmastraat 95, telef. 2310 en A. L. Gransbergen, Geesterweg 11, telef. 2294. APOTHEKERS-DIENST: Voor spoedgevallen is, na het sluitingsuur, geopend vanaf 6 uur de Apotheek Wanna-Kitsevoort, R»itse- voort 5, apotheker: mej. C. Kamphuys. Burgrelijke Stand Geboren: Greta S. Hooijberg en A. DE RIJP dochter van Bruin. Overleden: Dora Groot, oud 33 jarer», dochter van J. Groot en M. de Wit. Ondertrouwd: Jacobus Nicolaas Mekken, oud 26 jaar en Bertha Johanna Vredevoort, oud 24 jaar. Getrouwd: D. Salm, oud 27 jaar en A. Veerman, oud 22 jaar. ALKMAAR Vanaf heden zijn de programma's verkrijg baar voor de Katholieke Sport dag, welke Zondag 24 Juni a.s. op het Gemeente Sportpark wordt gehouden. Het sportfeest begint al daags tevoren. als R.K.A.F.C. het naburige H.S.V. op het groene laken zal ontvan gen; na de welpenwedstrijd, die om 6 uur 's namiddags begint, wordt om 7 uur op het sportpark deze interessante voetbalwed strijd gespeeld. De R.K. Tennisclub S.E.T., die deze dagen een onderling club kampioenschap organiseert, be gint ook Zaterdagavond al met haar wedstrijden, die Zondag middag (24 Juni) worden voort gezet. Het défilé, waarmede de grote sportdemonstratie op het Sport park begint wordt opgeluisterd door het R.K. Harmoniecorps „St. Caecilia"; circa 400 deelne mers aan de verschillende wed strijder» zullen langs de laten wij hopen stampvolle tribune defileren. Direct daarna demon streert de R.K. Gymnastiekvere niging T.A.V.E.N.O. met een turndemonstratie. In de loop van de middag zal de handbalclub A.O.G. een wed strijd spelen tegen Zeevogels; een mooie gelegenheid om onze meisjes van AOG eens aan het werk te zien, De R.K. Hockey club De Terriers heeft als tegen standers de hockeyers van het R.K. Lyceum. Een groot gedeelte van de middag wordt gevuld met atletiekwedstrijden, waar bij onze R.K. Athletiekverend- ging de leden van de K.A.V. De Bataven uit Leiden als tegen standers mogen begroeten. Er zijn wedstrijden in hardlopen, verspringen en hoogspringen, zowel voor dames en heren, als voor meisjes en junioren; met een estafettewedstrijd voor deze vier categorieën wordt het sport, festijn besloten. De R.K. Lucht vaartclub zal tussen de bedrij ven door nog een demonstratie geven met modelzweefvliegtui gen en TAVENO zal aan het slot nog een demonstratie aan de ringen geven. In het programma dat deze week wordt aangeboden, vindt u alle nadere bijzonderheden; door dit programma te kopen en natuurlijk de wedstrijden te be zoeken steunt u de katho lieke sportbeweging, d.w.z. het opvoedend werk voor de katho lieke jeugd. De toegangskaarten, die zowel Zaterdagavond gelden voor de voetbalwedstrijd als voor de sportmiddag op Zondag 24 Juni, zijn vanaf heden ver krijgbaar bij Jb. Smit, Nieuwe- sloot 131 en Fr. Huiberts, Laat 142. Ook de programma's zijn op deze adressen verkrijgbaar. (Advertentie) 2IJM-UjCHT^WMKX! Snve<?, hk. v. d. ATHLETIEKNIEUWS „Olympus" ALKMAAR In verband met de wedstrijden in Leiden wordt alle dames- en heren-leden ver zocht, Dinsdag 19 Juni a.s. op de training te komen voor een spe ciale bespreking. Belangrijk! Er behoeft geen startgeld betaald te worden en de reiskosten blijven hetzelfde. De deelnemers voor de wed strijden op Donderdag 21 Juni a.s. op het A. Boys terrein krij gen nog nader bericht. Zij die a.s. Zondag naar de Olympische Dag gaan, moeten, indien ze rustig het Stadion wil len bereiken, op een der onder staande tijden, per trein uit Alk maar vertrekken: 11.02 uur of uiterlijk 11.35 uur. Prettige dag! DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Dr. Pool te Hoogwoud, telef. Spanbroek 297 (K 2263); Dr. Mulder te Midwoud, telef. K 2291:225; Dr. Barnhoorn te Blok ker. telef. K 2292:533. BERKHOUT/AVENHORN Dr. Van der Linden te Berk hout. telef. K 2295:264. ZIJPË Voordat de gemeenteraad van Zijpe Vrijdagmiddag de 26 puntten omvattende agenda in behandeling nam, herdacht Burge meester Mr. Breebaart in piëteitsvolle bewoordingen de onlangs overleden gemeente-architect C. de Leeuw, een gemoedelijk mens en een buitengewoon serieus ambtenaar. „Zijn verscheiden doet ons diep leed en wij verzekeren zijn nabestaanden, dat zijn herin nering in warme dankbaarheid zal voortleven." Het adres van A. Bos te Alk maar welke zich door het vorde ren van zijn woning, Belkmer- weg I 31, ernstig benadeeld achtte, en deswege om schade vergoeding verzocht, werd niet ontvankelijk verklaard omdat het stuk niet op zegel was ge steld. Overigens zou de man zich alleen maar tot de rechter kun nen wenden indien hii persé wat wilde doen. Eer» vergoeding voor 11 weken werkloosheid zal er desniettemin wel niet uitko men. Watergebrek Diverse bewoners van de Zij- perdijk verzochten aansluiting op het waterleidingnet. Inmiddels heeft het PWN op verzoek van B. en W. alle onrendabele aan sluitingen in Zijpe nog eens be studeerd. Z;j kwam daarbij tot de conclusie dat vrijwel alle aan vragen teveel materiaal en on verantwoord grote kapitaals investeringen eisen. De heer Doedens die tijdens de vergade ring in Januari de indruk kreeg dat alle aanvrager» een goede kans hadden, ontving ten ant woord: „we hadden slechts hoop, doch géén vooruitzichten". Doedens' suggestie om diverse bedrijven langs het Noord-Hol lands Kanaal aan te laten sluiten op de persgasleiding Alkmaar- Den Helder is technisch onuit voerbaar gebleken. Voor elk be drijf zou men een hoogst kost bare transformator moeten plaat sen. Wederopbouwbureau in geldnood Het Intercommunaal Weder opbouwbureau Noordholland- West dat de kustgemeenten van af Velsen tot Wieringermeer om vat en waarvan Zijpe centrum gemeente is. verkeert in de aller grootste geldnood. Per heden vervalt de kasgeld lening ad f75000,en er is zelfs geen cent in kas om Zaterdag aan de 30 ambtenaren hun loon uit te betalen. Het Rijk heeft deze noodtoestand veroorzaakt door de rechtmatige uitkeringen schijnbaar tot in het oneindige te traineren. Aangezien het niet aangaat deze dertig gezinnen zo maar aan de ellende prijs te ge ver», stelden B. en W. voor om aan dit bureau een crediet van flOO.OOO,te verlenen, onder uitdrükkeliikjbed'ing, dat het.be drag teruggegeven zal worden zodra Zijpe het nodig heeft. Het gevaar zou anders kunnen be staan, dat het. bouwen van het nieuwe tehuis voor bejaarden zou vastlopen. De heer Doorn fulmineerde heftig tegen het voorstel en dacht er niet aan mede te wer- Advertentie) als programma's, convoca ties, bestekken, circulaires verslagen etc. N.V. ALKMAAR PAYGLOP Rex Theater Vrouwenkamp Borneo Naar het gelijknamige boek van Agnes Newton Keith, dat over het leven der vrouwen in een Japans kamp handelt, is een nieuwe film gemaakt met als on derwerp: de strijd der Geallieer de vrouwen tegen de honger, het vuil en de meest onmenselijke vernederingen, die de machts- dronken Jappen hun gevangenen aandeden, In tegenstelling tot 't merendeel der films over de con centratiekampen is hier de men taliteit der gevangenen zeer goed aangevoeld en werd de beangsti gende sfeer, die aan de interne ring van mannen en vrouwen op Brits Borneo voorafging, goed weergegeven. De schrijfster Keith maakte de verschrikkingen van dat kamp in Borneo van het be gin tot het einde mede en dankte haar leven en dat van haar zoon tje aan het simpele feit, dat de commandant Suga haar boeken kende en haar niet ongenegen was. Deze film is een indrukwek kende reportage geworden van gebeurtenissen, waarvan men hier in het Westen slechts een vaag idee heeft. Er komen tal van ontroerende momenten in voor, zoals het afscheid van de voor jaren gescheiden vrouwen en mannen, de strijd om levens in het kamp en vooral de morele ineenstorting van kolonel Suga. Een film die de waanzin van de concentratiekampen, die vloek van onze eeuw, nog eens duide lijk in het licht stelt, Of het hel pen zal? Victoria Het kind, dat haar gegeven werd ALKMAAR Naar het aardi ge boek „Mrs. Mike" van Bene dict en Nancy Freedman, een boek, dat in Amerika veel succes had, werd een film gemaakt, die in Nederland onder bovenstaan de titel draait Wij hebben het boek destijds met veel interesse gelezen. Het gaat over een ser- geant van de befaamde Canadese iergpoütie, die met een meisje uit de stad naar het Noordén trekt, het barre Noorden, waar de weinige mensen op afgelegen nederzettingen moeten vechten, tegen de natuur, de eenzaamheid, de wilde dieren en een epidemie. Bij een diphterie-epidemie ver liest het jonge echtpaar zijn enig kind, hetgeen voor de vrouw aan leiding werd haar man te verla ten; doch op weg naar betere oorden komt zij tot andere ge dachten en als dé sergeant in een meer Noordelijk gelegen post ar riveert, ontmoet hij daar zijn weggelopen vrouwtje en zij b'e- Powell speelt een sympathieke ginnen een nieuw leven. Dick sergeant en Evelyn Keyes is het aardige vrouwtje. Jammer dat in de film de natuuropnamen wat te veel aan de studio doen den ken Overigens een genoeglijke film. DE WEEK IN BEELD Polygoon-Profilty filmde de nieuwe waterverbinding van Gro ningen en Friesland met het Westen, waarin enorme water werken als kanaalverbredingen en sluizen, te Harlingen en Lem mer, worden getoond. De camera duikt dan op in Gilze Rilen, waar ter ere van het eerste lustrum van het vliegkamp burgers ken nis maken met Meteors, Harvards en een pittige Austin. Aardige opnamen rond en in do Haarlem se Vleeshal, nu tentoonstellings zaal, en het bezoek van Margaret Truman completeren dit journaal. In het Buitenlands nieuws im posante opnamen van de parade van de Grenadier Guards te Lon den, afgenomen door Prinses Eli sabeth, gymnastiek in Florence en\athletiek, met Fanny Blan- kers-Koen, in Glasgow, Grieken, die als helden uit Korea terug keren en Britten op bezoek bij Tito. Harmonie Theater Mijn vrouw is Edelachtbaar De bekende filmster Clark Gable ziet men In deze film in de meest vreemde en tegelijk grappigste rol en wel die van bur gemeester. Van bootwerkers heeft hii zich tot magistraat opgewerkt en op 't jaarlijks congres van burge meesters ontmoet hij de enige vrouwelijke collega. Dan begint eerst de eigenlijke geschiedenis, welke eindigt met een huwelijk tussen beide burgemeesters. Tal van vermakelijke scenes gaan hieraan echter vooraf en aan 't slot moet de burgemeester zijn ambt met de vuist verdedigen. Zonder twijfel een film met vaart en romance, doch enkele scènes maken voorbehoud voor volwassenen noodzakelijk. Een welverzorgd programma zag men daarvoor. Cinema Americain Havenmelodie Deze rolprent verhaalt in pak kende, fascinerende beelden van het ruwe leven in de havenwijken van een grote zee-stad. De hoofd figuur is een oude pakhuisbeheer der, die dagelijks op zoek is naar zijn zoon, die hij, toen deze veer tien jaar oud was, wegens een kleine overtreding het huis heeft •uitgestuurd; daarnaast staat de figuur van de eigenaresse van een zeemanskroeg, die avond aan avond, haar chansons Zingt. De 'pakhuisbeheerder wordt overma tige last bezorgd door een bende gangsters, die een dubbelganger van zijn zoon gebruiken, om hem van zijn goed te beroven. Deze dubbelganger, die een vertrouwd iemand blijkt te zijn en de wer kelijke zoon, die later komt op dagen, verijdelen tenslotte de plannen van deze gangsters, De spanning van de film is vooral gelegen in het feit, dat de pseudo- zoon en de echte zoon van de beheerder aanvankelijk in conflict komen, omdat zij elkander ver denken van bedriegerij, en in de wijze, waarop het geschil wordt elost en de gangsters onscha- „k worden gemaakt. In pakkende en soms aangrij pende scènes wordt hier een ver haal op het doek gebracht van lichtzinnigheid en grofheid, maar ook van warme en goede mense lijkheid. Toegang 18 jaar. ken, want spaak lopen doet het met dat bureau toch. Met deze paar centen is men immers niet gered! Alleen als we de boel vast later» lopen bestaat er een kans dat Den Haag eindelijk en ten lange leste eens over de brug komt, want meer en meer wordt het ons allemaal duidelijk dat Lieftinck in Den Haag alleen zit om te halen, maar niet om te be talen. De raad in koor; „zijn we roe rend met je eens". Omwille van de 30 gezinnen streek de raad echter de hand over het hart en keurde het voorstel goed. Met het toetreden van Wieringermeer tot genoemd wederopbouwbureau waren alle raadsleden content, want „Wieringermeer heeft nog geld". Dan werd nog besloten om de Kerkweg, Middenweg en Achterweg van het voormalige dorp Petten aan het verkeer te onttrekken en zodra mogelijk in weiland te herscheppen. Uitbreiding te 't Zand Het volkrijke dorp 't Zand is dringend om meer woningen be gaan. Ten einde nu in de be hoefte aan bouwterrein te kun nen voorzien werd voorgesteld om van P. A. Vader aan te kopen een terrein van 2.23,40 HA, ide aal gelegen in de hoek Bosweg- Keinsmerweg. voor de prijs van 75 ct per M2. Binnenkort zal daar dan een zestal huizen worden gebouwd. De heer Vader kan telkenjare het nog niet voor bou wen benodigde terrein huren. De verkoopkosten van het bouwter rein worden berekend na aanleg van wegen e.d. Ook werd goedgevonden om aan H. Rijs, P. de Graaf Jr. en W. Hoveling te Petten en aan J. Renooij en D. Eriks te Burger- brug bouwterrein te verkopen voor resp. f2.25 en f2.p. M2. De heer Doorn vond het geen zuinig beheer om nu maar weer 5 pCt. verhoging en 2 pCt. va- cantietoeslag te geven aan het gemeentepersoneel. Desniettemin zal het gebeuren. W oningcomirdssie De heer Doedens kon zich slecht verenigen met het benoe men van een nieuw lid voor de woningeommissie afkomstig uit St. Maartensbrug ter voorziening in de vacature C. de Leeuw ('t Zand). Hij meende dat secretaris Hendriks ter plaatse onvoldoen de bekend was en dat de heer Groot er helemaal geen prijs op stelde het druk bevolkte 't Zand bü zijn wijk Stolpe, Schagerbrug e.d. gevoegd te krijgen. De meerderheid van de raad was van het tegendeel overtuigd en koos de heer P. Doorn te St. Maartensbrug. Deze aanvaardde de functie. Het door de Pettenaren ge stichte monument ter herinne ring aan de verzetsstrijder J. C. Bellis die 82 Engelandvaarders hielp ontsnappen, werd door de gemeente onder dank in beheer en onderhoud aanvaard, en de heer Doorn, die Bellis nog als Raadslid had meegemaakt, her dacht hem. Lachend betaalde belasting Het verzoek van de kasteleins vereniging Schagen en omstre ken tot het verlagen van de ver makelijkheidsbelasting imponeer de de raad weinig. Men was una niem van oordeel dat de 50 pCt. belasting op Bals e.d. de enige belasting is die lachende wordt opgebracht. De Burgemeester werd uitge nodigd om gefingeerde vriie bals zonder aanzien des persoons uit te roeien, teneinde oneerlijke concurrentie tegen te gaan, Dan werd goedgevonden dat de nieu we politiewoning te Petten wordt verhuurd aan wachtmeester Bick voor 12 pCt. van zijn salaris en in plaats van C. Timmerman werd tot gevolmachtigde voor de Groeter polder benoemd wet houder C. Kok. Op grond van financiële overwegingen werd het verzoek van A. Toes om een vervoersvergoeding voor zijn leerplichtige kinderer» ingewil ligd en dat van W. Zwarts, de Wed. C. de Wit. J. A. Roosen en C. Johannes afgewezen. Schagerbrug krijgt 'n klok De aanwezigheid van een stuk spoorstaaf in de toren te Schager brug was Doorn vorig jaar al een doorn in het oog. In plaats van de door de Duitsers geroofde klok dient er weer een terug te komen, meenden ook en W. en stelden daarom voor eer» klok van 175 kg te kopen die met in begrip van monteren f1815, moet kosten. Als schadevergoe ding verwacht men van 't Rijk f1477.zodat nog slechts f337. moet worden bijgepast. De heer Doedens herinnerde er aan. dat de uitkering die de Parochie 't Zand kreeg lang niet zo hoog was, ja nauwelijks de helft. Voorzitter: „Als dat zo is gaat het niet door". Aldus besloten. Een nieuwe vuilniswagen De vuilniswagen van de ge meente is onlangs door brand totaal verwoest en de gemeente ontving daarvoor van de verzeke ring f1400.Inmiddels huurt men echter een vrachtwagen en dat kost ook schatten. Daarom besloot de raad in principe tot aankoop van een nieuwe vol automatische vuilniswagen wel ke ongeveer f18.500,zal moe ten kosten. Hiervoor was reeds f6000,gereserveerd. Men heeft keuze uit twee en zal de bestel ling in de gemeente plaatsen. Op advies van de heer Doedens zal op de nieuwe wagen een blus- apparaat worden geplaatst Dan werd ook nog tot het aan gaan van een kasgeldlening tot een bedrag van een kwart mil joen gulden besloten Het is alleen de vraag of men er ook inderdaad in zal slagen dit be drag te lenen. De staking in de Wierin germeer De heer Raatgers had zich er over verwonderd, dat men hier mocht collecteren voor de wilde staking in Wieringermeer. Voorzitter: Wis en waarachtig niet, dat is nooit aangevraagd en wordt ook nooit toegestaan. Het in een taak voor de politie om de bedrijvers op te sporen. Het door de heer Raatgers gewenste ver keersbord aan het eind van de Bosweg nabij de Zijperdük zal ten gerieve van de nu verdwaald rakende automobilisten worder» geplaatst. Hetzelfde zal geschie de^ bij de doodlopende Ruigeweg nabij 't Buurtje en de Burgerweg. De plannen tot het reinigen van de. uit gezondheidsoverwegingen funeste, sloten te Oudesluis wach ten op het in functie treden van een nieuwe gemeentearchitect. Men kan niet alles ineens gaan doen, want het vergt kapitalen. Burgerlijke stand PURMEREND. Geboren; Rudolf Jacob, zoon van Klaas Plat en Grietje Jonk (Edam). Ondertrouwd: Jan Cornells Slotboom, 24 jaar, en Elizabeth Smits, 23 jaar. Getrouwd: Jan de Wekker, 55 jaar, en Elisabeth Reiniger, 44 ju; Jacob Stam, 34 jaar, en Emma M. M. Spruijt, 19 jaar. Overleden: Maart je de Vries, 74 jaar; Cornells Rossenaar, 91 jaar, wedn. van Maria Brinkman; Jacob Ruiter, 76 jaar, wedn. van Anna Scheffer (Landsmeer); Els je Kwak, 64 jaar, wed. van Joh. A. Ostendorf (Landsmeer). Bridgeclub speelt door URSEM Op de vergadering van de Bridgeclub werd besloten in het zomerseizoen door te spe len, Nieuwe leden, die dit mooie spel willen leren zijn welkom. De volgende parep kwamen met hetzelfde puntental (267% bovenaan te staan; Rouwinkel Hooge\gerf en G. de JongGebr- Borst. Donderdagsavonds kwart voor acht wordt gebridged in ca fé Mulder. (Advertentie) Begin te besparen bij Uw kleding en maak kennis met de afdeling •V ALKMAAR ALKMAAR Terwijl er weer een flinke aanvoer was 50000 kg leek de handel gistermor gen wel Iets vlotter dan de vorige week. De boerenkaas noteerde al spoedig f2.02 per kg en de fa- briekskaas liet ook niet lang op zich wachten; hoewel de vraag prijs hoger was, kwam de note ring niet boven de f 1.90, hetgeen 4 cent per kg iminder is dan de Het is iff zich zal voortzetten. Een stapel vorige week. te verwachten, dat deze voorlopig niet dalini volvette noteerde f 2.21 per kj igenstaande het s' weer trok de kaasmarkt op deze Site derde Vrijdag van Juni veel be zoek. Opmerkelijk was, dat er 'n groot aantal groepen schoolkinde ren uit alle hoeken van het land naar Alkmaar was gekomen. Ver der was er een groep Plattelands vrouwen uit Spijkerboor in Dren te, die des morgens op de boer derij van de fam. Frans aan de Rijksstraatweg ontvangen werd; de dames hadden middels de V. V. V. de wens te kennen gege ven het kaasmaken op een boer derij eens te zien. Nu krijgt de fam. Frans wei meer bezoek op Vrijdag nu en dan komen er bui tenlanders, die naar het interes sante bedrijf van het kaasmaken komen kijken. Het gezelschap uit Drente werd door mej. Hil- lerström namens de V.V.V. ont vangen. De vrouw des huizes heette ze welkom en gaf een technische uiteenzetting van het proces van de kaasmakerij Er stond juist een zinken tobbe van 2000 liter gereed, waar de wei uit verwijderd werd, waarna de kaas- brei in de kaaskoppen werd ge perst: ook de pekelsfdeling en hot pakhuis werden bezocht. Het was een aardige attentie van de fam. Frans, om het van verre ge komen damesgezelschap een be schuitje met kaas aan te bieden. De dames brachten vervolgens 'n bezoek aan de kaasmarkt, om daarna nog naar Bergen en Ber gen aan Zee te gaan. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I, te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. VRIJ WARM Tamelijk zonnig weer rr.et in de loop van de dag toene mende bewolking en een kleine kans op een bui in de namiddag. Zwakke tot ma tige Zuidelijke wind. Vrij warm. ALKMAAR Op uitnodiging van het plaatselijk Comité voor Vluchtelingenhulp, waarin verte genwoordigers van verschillende groeperingen zitting hebben werd Vrijdagavond in het ^Stadhuis een bijeenkomst gehouden van de besturen van verscheidene vere nigingen en organisaties teneinde te komen tot een plaatselijke hulpactie, die zal resulteren in een grote, eenmalige inzameling van kleding, schoeisel en speel goed voor de' vele vluchtelingen in de Duitse kampei». Wethouder M. Coerts opende de bijeenkomst met de medede ling, dat 55 organisaties uitgeno digd waren deze actie te steunen. Daarvan hadden er 25 acte de presence gegeven. In de overtui ging, dat er iets gedaan moest worden om de ontzaglijke nood in de Duitse kampen te lenigen, meende het plaatselijk comité nog voor de vacanties een daad te moeten stellen in de vorm van snelle hulp. Ongekende omvang Mevrouw Mr. B. E. A. C. v. d. Walle-Bosch, lid van de Natio nale Commissie, sprak vervolgens over de ongekende omvang van de armoede in de kampen der ruim millioen Duitse vluch telingen. die tengevolge van de verdragen van Potsdam en Yalta uit Oost Europa werden verdre ven. Deze volksverhuizing, de grootste die de geschiedenis ooit heeft gekend, heeft onnoemelijke materële en geestelijke ellende veroorzaakt. Vooral de kinderen zijn daarvan de dupe geworden. Zij hebben geen speelruimte, geen speelgoed en de ouders heb ben, door de zorgen gedrukt, geen lust of tijd zich met de kin deren te bemoeien. Die grote nood lenigen, kan menselijkerwijs gesproken, niet. Wel kunnen wij deze kinderen en vluchtelingen tegemoet komen door hen dat te geven, wat wij te geven hebben. Daartoe zal op Zaterdag 7 Juli a.s. een inzame ling worden gehouden. Hoe dit zal geschieden, zal nog nader door de verschillende organisaties worden geregeld en bekend wor den gemaakt. ZANGKOOR GING UIT URSEM Hef parochiële Zang koor ging per by_s van Hooyberg te De Rijp een dagje uit. De tocht ging via de Houtrak- polder naar het Kopje te Bloe- mendaal, waar even gepauzeerd werd. Daarna een bezoek aan de kathedraal van Haarlem. Dan naar het strand te Noordwijk a. Zee. Via het vliegveld Valken burg ging het naar Den Haag. Hier werd koffie gedronken en het Planetarium bezocht. Verder naar Rotterdam. De haventocht viel geweldig in de smaak."-Het s,s. „Volendam" stond op 't punt van vertrek. De zangers zagen veel mensen elkaar 'n afscheids groet brengen. Daarna ging het naar Amsterdam, waar gedineerd werd en men enige tijd gezellig samen bleef. Zeer voldaan kwa men onze zangers met hun da mes thuis. Aap de organisatoren aller dank. MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST Dijbeen gebroken URSEM Toen de heer Bas uit Heerhugowaard Donderdag middag per motorfiets uit de Ruyterstraat de bocht naar de Walingsdijk nam, botste hii te gen een auto van de LTÉ. Hij bleef bewusteloos liggen. EHBÓ en de doktoren Lohman en Co- hen waren spoedig aanwezig. Met een gebroken dijbeen werd hij naar het Centr. Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De politie onderzoekt de schuldvraag. HEILOO, 15 Juni. Aardbeien 0,390,56; asperges 1,251,95; peulen 0.98—1,20, bloemkool 0.22 0,46; postelein 0,180,23; rabar ber 0.050.16, kropsla 0.020.06, wortelen 0.310.43, stamslabonen 1.902; tuinbonen 0.40-0.48; dop erwten 0.500.54; aardbeien 3.40 4.95 per mand. GROOTEBROEK, 15 Juni. 40000 kg vroege aardappelen groot 36 —41, klein 2936. ZWAAG, 15 Juni. Vroege aard appelen 2442, late aardappelen 57.70, spinazie 2848, postelein 25—32, uien 9.90—14.10, gele be- waarkool 170—3, slabonen 1.70— 2.05, peulen 1.05, tomaten 42— 1.14, bospeen 2150, rabarber 5 13. sla 28.70, bloemkool 10— 69, komkommer 1830, knolsel- derle A 1012, perziken 742, bindsla 1620, aardbeien 701.90 prolefic 1.55-1.60. BEEMSTER, 15 Juni. Schotse muizen 42, idem kleine 38; Slabo nen z. dr. 185.165; Stamsnijbo- nen 105130; Peulen 4780; Doperwten 4565 per 100 kg: komkommers 2738; bloemkool le 26—54, II 14—27 per 100 stuks; Spinazie 2046; Postelein 22 26 per 100 kfl: Sla 213 per 100 stuks; Andijvie 536; Rabarber 614 per 1Ö0 kg; Bospeen 2741 per 100 bos; Uien 17; Prei 1524 per 100 kg; Aardbeien 1.702.50 per kg. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR 15 Juni. Nieuwe aardappelen 40—43, drielingen 2632; slabonen 1.872.01; snij bonen 952.52; peulen 581.24 per kg; komkommers 12.37 per stuk; tomaten A 1.001.22, bon ken 8693 per kg; aardbeien 2.10 4.70 per slof; bloemkool I A 40—51, I 32—40, II 32, III 15—20 per stuk; rode kool 7.50 per kg; asperges dik wit 1.401.60 per bos; frambozen 5 per doos; spi nazie 1244 per kg; sla 45.50 per stuk; postelein 819: andij vie 1839: rabarber 518 per kg: bieten 16; bospeen 3253 0. bos; uien 212 per kg; soep groenten 27; peterselie 25 p. bos.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2