Onze prijspuzzle Waarom het brood niet eens belegd met schijfjes rouwe wortel DUEL SCHULTE-v. EST-WAGTMANS op en om de Cauberg Nederland - met 2-0 achter - kansloos voor Davis Cup Wie het beste rijdt wordt kopman in Tour de France Wist U, dat we suiker als levensmiddel gemakkelijk kunnen missen? Uitnodigingen aan 76 landen voor Olympische Zomerspelen Voetbal Laatste wegwedstrijd van Gerrit Schulte moet hoogtepunt van loopbaan" zijn Op de Cauberg om de proftitel Krijt en Linck verloren beide Voor de 12e keer Olympische Dag Dr. Euwe sloeg Reshevsky eerst Mijnhardtjes Kees Pellenaers sprak: Oslo rekent in 1952 op 800.000 bezoekers Het leven goedkoper maken door „goede" oude gewoon ten over boord te zetten Onze gezondheid gaat vóór Nog steeds voetbal in de „Afdeling' Sproeten SPRUTOL ZATERDAG 16 JUNI IVQl PAGINA 5 (Van onze specialeverslaggever) VALKENBURG Dat er in de gelederen van de Nederlandse wielerprois een grote bloedarmoede heerst, kan men duidelijk constateren bij het raadplegen van de inschrijvingslijst voor het nationale wegkampioenschap te Valkenburg, die de N.W.U. deze week publiceerde. Wel geteld bevat deze lijst slechts de namen van 53 prois. Voegen wij hierbij nog de vijl amateurs, die door de N.W.U. op de beroepslijst zijn geplaatst, dan zullen dus maximaal 58 renners aan deze belangrijke wegwedstrijd deelnemen. Dit is wel een scherp contrast ten opzichte van het aantal deel nemers in vroeger jaren. Het con trast wordt echter nog scherper, als wij de lijst nog eens nalopen en er de favorieten voor de titel gaan uitlichten. Dan immers blijkt dat de werkelijk serieuze candida- ten op de vingers van één hand te tellen zijn. Het is natuurlijk altijd mogelijk dat een bepaald renner, die in fei te niet tot de kanshebbers behoort een toevallige goede dag heeft en kan profiteren van de rivaliteit onder de cracks. Dit is wel vaker gebeurd, maar normaal gesproken zullen Wim van Est, Gerrit Schul te en Woutje Wagtmans toch wel de lakens uitdelen. Deze drie cou reurs hebben in 't verleden steeds MORGEN: de toon aangegeven en zij zullen het ook Zondag weer doen. Het vorig jaar slaagde Schulte er in met gering verschil Wagt mans achter zich te laten. Natuur lijk zal Gerrit er alles op zetten om ook dit jaar weer de titel te veroveren. En dit temeer, omdat dit nationaal kampioenschap in ze kere zin zijn afscheid van de wie lersport betekent „Ik zal op het hoogtepunt mij ner wielerloopbaan beëindigen", heeft Schulte eens verklaard. Nu zal hij dan moeten bewijzen nog steeds de geweldenaar, de topklas- ser van de Ned. wielerwereld te zijn. Wout Wagtmans ook favoriet Daardoor zal hij niet alleen 22 maal de verschrikkelijk zware Cauberg (216.304 km) moeten overwinnen maar ook zijn rivalen. En daarbij denken we dan in de eerste plaats aan de jeugdige Wagtmans. Ogenschijnlijk is Wout een broekie, een petieterig man netje maar we weten allemaal dat hij een stel spieren heeft om van te rillen. Rap en kwikzilverig vlug kan hii zich tegen de steilste hel lingen omhoog werken. In inter nationale wedstrijden heeft hij de nodige ervaring opgedaan en die zal hij in Valkenburg zeker aan wenden bij zijn poging Schulte te onttronen. Maar naast Wagtmans moet in een adem genoemd worden de een goede course rijdt en die ook tweemaal de titel veroverde. En Verder Gerrit Voorting, die in de jongste ronde van Nederland be wees in goede conditie te zijn, of Faanhof. die in Frankrijk uitste kende resultaten boekte en die, als het op een massale eindsprint aankomt, ongetwijfeld zeer goede papieren krijgt, of misschien een van de jongere profs als Hansje Dekkers of Thijs Roks. We zou den hen willen kwalificeren als de mogelijken die voor een ver róssing kunnen zorgen. De se rieuze gegadigden blijven echter Schulte. van Est en Wagtmans. BordeauxParijs winnaar van 't vorig jaar Wim van Est. Deze knaap uit St. Willibrord is mis schien wei het best op de zware strijd te Va'kenburg voorbereid. Door zijn speciale training in verband met de jongste Bordeaux Parijs, waarin hij tweede werd, maar waarna van Est in Frank rijk zo ongeveer dag en nacht re vanches heeft gereden. Hii moet hierdoor wel het hoogtepunt van zijn vorm hebben bereikt, al is het natuurlijk nog altijd de vraag of hii na die strijd achter Derny- motoren ook in staat is het zware beulenwerk op de Cauberg te verrichten. Misschien Sjefke Janssen? Met deze drie renners zijn we wat de favorieten voor de wegti- tel betreft uitgepraat. Wij zou den nog kunnen noemen Sjefke Janssen, die altijd on de Cauberg !#1! Gerrit Schulte neemt afscheid. Met laatste nationale titel? NOORDWIJK. De eerste dag van de Davis Cup-ontmoeting, kwart finale, tussen Nederland en de Philippïjnen, heeft ge bracht wat men er in het algemeen van verwachtte, namelijk twee overwinningen voor de Philippïno's in de beide eerste enkelspelen. Ondanks vaak goed spel, vooral in de tweede partij door Linck, waren onze landgenoten kansloos en moet dan ook wel een wonder gebeuren, wil Nederland niet met ruim verschil worden uitgeschakeld. Wim. van Est: het best van allen voorbereid en fel belust op de eindzege. De reünie aller sporten, wordt de jaarlijkse terugkerende Olym pische Dag wel genoemd. Eigen lijk ten onrechte, want het pro gramma vermeldt doorgaans een turndemonstratie, athletiek, wiel rennen, paardensport spring concoursen een voetbalwed strijd. Maar alla, daar zullen we het ditmaal niet over hebben. Het moet ons alleen van het hart, dat ook dit jaar de hoofdschotel, de voetbalwedstrijd van de Bonds- ploeg tegen de Zweedse ploeg Degerfors, het minst sterke deel is. Jammer, want eigenlijk be schouwt men deze wedstrijd min of meer dan de openlijke sluiting van het voetbalseizoen (officieel was dat gisteren, maar in werke lijkheid komt er niets van te recht). Het belangrijkste van de Olym pische Dag vinden wij, dat het toch al zo eenzijdige Nederlandse publiek min of meer gedwon gen kennis maakt met enkele specifieke zomersporten. En daar om ook juichen we het streven van het N.O.C. om van deze dag een manifestatie van amateuris tische sporten te maken van harte toe. De thuisblijvers zullen een groot gedeelte van het program ma kunnen volgen, want vanaf tien minuten over drie geeft Leo Pagano via de K.R.O. een repor tage. Tegen Krijt behoefde Deyro zich nauwelijks in te spannen om een drie straight sets-over winning te behalen, (64, 60, 61). In de eerste set moest Dey ro nog wat aan zijn tegenstan der wennen en meermalen kon Krijt met zijn snelle en uitschie tende forehand scoren. Deyro veel sterker Aan de baseline was Krijt niet veel zwakker dan zijn tegenstan der, doch met zeer korte drop- shots en scherpe crossvolleys werd hij naar het net gelokt zodra Deyro na een moeilijk ge haalde en verdedigend gespeelde backhand hiertoe de kans kreeg. En in die positie, halfcourt, werd Krijt steeds kansloos geslagen. Tegen de nog kleinere en nog katachtiger Felicissimo Ampon had Linck in de tweede partij eigenlijk dezelfde moeilijkheden als waarvoor Krijt had gestaan: hetzelfde gebrek aan voldoende persoonlijke snelheid, aan vast heid en aan de juiste lengte. De derde set bracht een ver rassing. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ook dit tweede en kel eenkelspel in een snelle drie sets-overwinning voor de Philip- pijnen zou eindigen. Eikaars ser vices winnende kwam Ampon op 24, waarna Linck plotseling zijn controle weer terug kreeg en hiermede zijn zelfvertrouwen. Met veel vaart en durf joeg hij de bal van de ene zijlijn naar de andere, won nu zelfs enkele duels aan het net en onder groot en thousiasme van het vrij talrijke publiek forceerde hij met een doorbraak op Ampon's service de set met 75. De pauze deed Linck geen goed en snel, zonder dat deuce werd bereikt, won Ampon vijf sets. Voor de kwartfinale plaatste Zweden zich door een 30 voor sprong op Engeland in de halve eindstrijd. Duitsland en België staan na de eerste dag gelijk: 1—1. In de negende ronde van het Wertheim herdenkingstournooi leden Reshevsky en Horowitz hun eerste nederlaag. Reshevsky verloor met wit van dr. Euwe. Het was een geweigerd dame gambiet waarin onze landgenoot de Meraner verdediging toepaste. Reshevsky geraakte in grote tijd nood. en toen hii nog slechts en kele seconden had voor vier zet ten deed hii een zwakke zet met zijn koningin. Euwe viel prompt met zijn toren aan en nadat Res hevsky ziin koningin voor 'n to ren was kwijtgeraakt, gaf hij op. Verdere uitslagen waren: NajdorfByrne Y,Horowitz Evans 01; ShainswitFine 01; O'kellyKramer Yz Na de negende ronde leidt Res hevsky met 6 Yi punt. Dr. Euwe, Najdorf en Evans volgen met ie der 6 pnt- Horowitz bezet de 5e plaats met 5% punt. GEEN TITELGEVECHT TUSSEN LUC VAN DAM EN JAN DE BRUIN De Amsterdamse promotor Le- bon heeft een aanbod gedaan zowel aan Luc van Dam als aan Theo Huizenaar voor een ge vecht om de Nederlandse mid- dengewichttitel tussen Luc van Dam en Jan de Bruin in Juli of Augustus te Rotterdam. Theo Huizenaar verklaarde ons desgevraagd dat hij nog geen aanbod had ontvangen van de heer Lehon, maar dat hij en de Bruin hun standpunt onvoor waardelijk handhaven. Zij wei geren over een wedstrijd in con tact te treden met van Dam. Advertentie bestrijders sterke pijnen van (Van onze correspondent) BREDA Aanstaande Dins dag zal de hele ploeg, die naar de Tour de France wordt uitge zonden, Wim van Est, Peters, Wagtmans, Voorting, Faanhof en Schoenmakers, en misschien Dek. kers en Dielissen, bij Bellenaars thuis op bezoek komen, om za ken als verzorging, enz. te be spreken. Veel zal de Bredase bevolking van dit samenzijn van de equipe, die nu eindelijk eens een maand lang de aandacht van sportmin- nend Nederland wil trekken, niet merken. Maar de „Pel" is zaken man genoeg om te beseffen, dat een grote voorstelling aan de stad een flinke dosis goodwill kan opbrengen. Op de Grote Markt van de Ba- roniestad zal hij daarom kort voor het vertrek naar Frankrijk met renners, ploegleiders, tour reporters en allen die betrokken zijn bij de Nederlandse sectie van de rondekaravaan samenko men. Reken maar, dat deze stunt bekijks zal trekken. Pellenaers heeft de afgelopen weken kans gezien om zijn geduld te bewaren onder omstandighe den, welke van ieder ander mens een zenuwzieke zouden maken. Er zijn renners genoeg, die zich aan het touravontuur willen wa gen, maar wanneer het op pra ten aankomt, komen allerlei be denkingen los. (Advertentie) „Ik denk er niet aan om ze achterna te lopen", zei Pellenaers, „ze weten me te vinden, ze ken nen de voorwaarden en wie een contract wil tekenen, is welkom, als ik er iets in zie". Zenuwziek? Pellenaers echtge note nam Maandagmiddag het 64e telefoontje van die dag aan. Blijf dan maar eens aan de was. Begin zonder kopman Van een indeling der ploeg voor de Tour begint is geen spra ke. „We starten zonder kopman en als we ver genoeg onderweg zijn wordt de renner kopman, die het beste rijdt". De Breda- naar is overigens vol vertrouwen op de afloop van dit nieuwe avontuur. Als het nu niet lukt om een behoorlijke indruk te ma ken, dan zal het nooit lukken, is zijn standpunt. Maar hij eist van Nu hadden we toch gedacht, de touwtjes iets strakker aangehaald te hebben, maar aan het aantal binnengekomen oplossingen te zien, moet het met de zwaarte van de opgave toch nogal mee gevallen zijn. Veel moeilijker moeten we het overigens niet maken, want dan komen de „ge wone jongens", die al eens sput terden, in de knel. We zijn niet allemaal zo leep als die inzender, die ons tot onze wanhoop steeds maar schrijft, dat hij nooit meer dan vijf minuten nodig heeft voor het oplossen van die puzzles van ons. De prijswinnaars van deze week zijn: 1. P. Slijkerman, Herenweg B 48, Schoorl: Het verzet der Ned. Bisschoppen. 2. Mei. D. Keizer, Onderdijk B 78, gem. Wervershoof: De overkant, door Charles B. Timmer. 3. A. B. Melker. Oudorper dijkje 21, Alkmaar: Het geheim van de tempelruïne, door Boekan Saja. 4. Mevr. W. J. Kaufmann- Heintzbergen, Anemonen straat 36, Den Helder: De vergeten man, door Leo Vandaele. 5. Th. Commandeur, Dorps straat 245, Obdam: De Hei dekkers, door Henriëtte Brey. Hieronder dan maar weer de nieuwe puzzle. Oplossen en in vullen en zorgen, dat de inzen ding op z'n laatst Donderdag a.s het bureau van ons blad heeft bereikt. Enveloppe voorzien van de vermelding „Prijspuzzle Noorderpers" s.v.p. openlaten en indien U frankeert zulks doen als voor een normale brief. Vijf goede boeken liggen alweer op een stapeltje. Omgekeerde kruiswoordpuzzle Van deze kruiswoordpuzzle zijn gegeven: de figuur en de woorden die ingevuld moeten worden. Hoe het achttal dan ook een strenge discipline, handhaving van de ploeggeest en.goede moed. Wat deze laatste eis betreft, de Nederlandse Tour-equipe zal aan haar leider een best voorbeeld hebben. Woensdag 20 Juni zal de heer Erik von Frenckell, pre sident van het organisatie comité voor de Spelen te Hel sinki in 1952, uitnodigingen om deel te nemen toezenden aan 76 landen. Bij wijze van vergelijking diene dat Finland in 1939 uit nodigingen aan 60 landen had gericht, van wie er 47 hadden geaccepteerd toen de oorlog uitbrak Aan de Londense Spe len namen 59 landen deel. Ter vergemakkelijking van de taak der organisatoren heeft de heer Von Frenckell tevens een rondvraag gericht tot de verschillende Nationale Olympische comité's wat be treft de vermoedelijke grootte van hun afvaardigingen. Ver scheidene comité's hebben er op geantwoord en de volgende cijfers verstrekt: V. Staten 307 athleten (van wie 41 dames), 53 officials, 45 trainers en ver zorgers; Italië 247 (34) 44, 71; Gr. Brittannië 192 (23) 102, 7; België 162 (17) 54, 14; Dene marken 180 (19) 60, 59; Egyp te 123, "34, 7; Canada 123 (16) 8, 14; Noorwegen 120 (66) 33, 12; Zwitserland 223 (16) 60, 47; Spanje 115, 12, 21. Voor Nederland wordt ge rekend op een delegatie van ongeveer 100 personen in to taal, van wie circa 75 athleten Overigens hebben al deze cij fers een zeer voorlopig karak ter. Ze zullen ongetwijfeld min of meer ingrijpend gewij zigd worden en dienen .slechts om het organisatiecomité een globaal idee te geven van de te verwachten deelneming. Kampioenschap van Nederland DWS—-Willem II PSVHeerenveen Promotie Tweede klasse Beslissineswedstriid: Quick—Borne Promotie, derde klasse Oost AlmeloNijmegen NOORD Derde klasst A JubbegaBlue Boys Rood Geel—GAVC Vierde klasse A AkkrumBakhuizen CABFreno Vierde klasse D GromtasHellas Vierde klasst E WKLoppersum GideonVIA KORFBAL Kampioenschap van Nederland DetoW esterkwartier Deetos—VKC NOORD Sparta—WWMD ClubbrothersWordt Kwiek Noord OostenLDO Promotie tweede klasse AdvendoRood Wit Tweede klasse A Cl. Brothers IIRohda UDI—UNI OLYMPISCHE WINTERSPELEN Voor de winterspelen zijn 800.000 plaatskaarten gedrukt, waarvan de prijzen variëren van f 2,65 tpt f 5.30. Sommige plaat sen zullen echter ruim 12 gulden kosten. Reeds zijn 30 000 aan plakbiljetten in verschillende ta len rondgezonden, en binnenkort zullen er nog 201)00 volgen. Ook zijn de uitnodigingen tot deelne ming verzonden aan de verschil lende landen, inclusief Duitsland. Het Noorse Organisatie Comité verwacht de komst van ongeveer 1000 deelnemende athleten, en van 200 officials, tolken, verzor gers en trainers. Een Noorse maatschappij zal exclusieve rechten krijgen voor de filmopnamen, maar wat de te levisie aangaat is nog niets be slist. De magen begonnen te rammelen en de pakjes brood kwamen op de bureaux te voorschijn. De boterhammen, keurig verzorgd door de diverse echtgenoten, werden op het krakend papier gerangschikt en de eerste happen verdwenen snel. Natuurlijk werden er steelse blikken geworpen op de pakjes van anderen, zo gaat dat op een kamer vol nieuwsgierige mannen. Plotseling waren aller ogen gericht op één pakje: brood met een soort oranje schijfjes. Wat zou dat zijn? De eigenaar van deze boter hammen voelde zich onbehaaglijk worden en zei na lang aan dringen van de anderen ten slotte: „Dat is rauwe worteL M'n vrouw zegt, dat het gezond is en niet duur ook." Een beetje meisjesachtig gegïchel was de enige reactie. Maar een week later was er op dezelfde kamer nog zo'n pakje oranje-belegd brood te zien en het duurde niet lang of meer collega's volgden. Laten we het maar verklappen, nummer een is getrouwd met een ex-lerares koken en voedingsleer, die al net als iedereen voor het feit is komen te staan, dat het huishoudgeld bedroevend weinig is en die nu moet proberen er 't beste van te maken. Deze vrouw heeft haar kennis omtrent de voe dingsmiddelen voor, maar als we alles eens rustig bekijken, komen wij er ook zeker uit. Melk en groenten Voorop moeten we stellen dat er een paar voedingsmiddelen zijn, die we als het maar enigs zins kan iedere dag op tafel moe ten brengen. Dat zijn melk en troenten. Melk bevat de zo no- ige eiwitten en een kwart tot 'n halve liter per persoon per dag zou dan ook ideaal zijn. Kinderen hebben een halve tot een hele li ter nodig. Dat is duur, maar zeker in de zomer kan de goedkopere karnemelk uitstekend dienst doen, terwijl bovendien losse melk ook altijd nog goedkoper is dan flés- senmelk. Voedingsmiddelen, die ook dierlijk eiwit bevatten, zijn hijvoorbeeld haring, kaas, vlees en eieren. Melk is echter nog het goedkoopste en het beste. En dan de groenten, die ook zo gauw een flink bedrag opslokken. Maar er zijn gelukkig manieren om de uitgaven niet onnodig groot te doen zijn. Op de eerste plaats kunnen we het best de sei zoengroenten kopen en geen pri meurs. Ook blikgroenten komen op een iets hoger bedrag. Op de tweede plaats is daar de nimmer verouderde waarheid: brengt u groenten rauw op tafel, dan hebt u veel minder nodig dan wanneer u ze kookt enhet vitamine gehalte is groter. Dit kan natuur lijk niet met alle groenten en het behoeft ook niet iedere dag. Maar andijvie, witlof, worteltjes, kom kommers en sla b.v. lenen zich er uitstekend voor. Dit over de vorm waarin u de groenten op dient. Maar hoe gaat het in de keuken? Zorgt u er wel voor alles zuinig schoon te maken? De groe ne bladen van b.v. sla of prei moeten niet worden weggegooid, ze bevatten veel vitaminen. En bij het koken gebruikt iedereen na tuurlijk weinig water- Opge warmd eten bevat vrijwel geen vitamine C meer. Maar kan men er om bepaalde redenen niet hui ten, dan is het verstandig wat verse rauwe groenten er hij te ge ven, bijvoorbeeld geraspte wortel komkommer of tomaat. Fruit is ook heel gezond, maar als er iedere dag groente is, kan het wel eens achterwege blijven, op dagen, dat er b.v. een maca roni- of rijstgerecht is zonder groente, moet er eigenlijk wel een of andere vrucht toe zijn, Wordt voor ieder een hele vrucht te duur, dan kan best een halve of kwart gegeven worden. Ook voor broodbelegging kan rauwe groente of een vrucht gebruikt worden. Over brood behoeven we na tuurlijk niet lang meer te praten. Het is langzamerhand overbekend dat het wittebrood er aantrekke lijker uitziet, doch dat het in voe dingswaarde niet bovenaan staat en in prijs wel. Fijnproevers vin den een sneetje onvervalst tarwe brood bovendien veel heter van smaak. Van het vlees herinneren we ons. dat het ééns normaal was dit bijna iedere dag te eten. Even normaal zou het nu zijn als we het alleen maar op Zondag had den. Maar dan zouden we toch iets in onze voeding missen en het zou saai worden ook. We kunnen de kosten drukken door goedko pere vleessoorten te gebruiken als paardenvlees of gehakt. De eiwitten, die in vlees zitten, kun nen we echter ook op een minder dure manier halen uit melk, kaas uit vis en uit peulvruchten. Het eiwit van peulvruchten mogen we echter niet geheel op éen lijn stellen met dat van vlees, vis, kaas of eieren. Een vleesloos ge recht aanvullen met een kaashap je is een van de manieren om niet zo duur uit te zijn en toch ieder het zijne te geve®. O, die suiker Stappen we van het hartige over op het zoete, dan belanden we bij de suiker. En dan moeten we een uitspraak doen, welke zeker protesten zal uitlokken, een uitspraak van het Voorlichtings bureau van de Voedingsraad: sui ker is een levensmiddel zonder waarde, Zeker, "iedereen, jong en oud, heeft suiker nodig, maar niet de suiker van 91 ct. per kg. Want.alle zetmeel wordt in ons lichaam omgezet in suiker. Zetmeel, dus brood, aardappelen, bindmiddel enz. Toch wordt suiker door velen als een zeer goed voedingsmiddel beschouwd. Wat is dan eigenlijk de waarde van suiker? Wel, het doet louter en alleen als brand stof voor het lichaam dienst. Dat doen voedingsmiddelen als aard appelen, havermout, gort peul- vruchten, brood e.d. echter even- zeer en die vormen een veel ge zonder voedsel dan suiker, door de andere stoffen, welke zij bo vendien nog bevatten. Daarbij heeft suiker nog twee bezwaren: ze is waarschijnlijk nadelig voor het gebit en ze maakt spoedig dik, wanneer niet alle „brandstof" in ons lichaam wordt verbruikt voor de arbeid van spieren en organen. Wanneer men in het algemeen voldoende zetmeelhoudende pro ducten gebruikt, is dus suiker 'n vrijwel overbodig voedingsmiddel het is dan zuiver een genot middel geworden met, naast de andere middelen, nog de vrij hoge prijs als bezwaar. Als genotmiddel beschouwd is suike inderdaad waardevol: om spijzen, vooral nagerechten en sommige groenten smakelijker te maken en als versnapering, verwerkt in snoeperijen, gebak, bonbons enz. Maar dan moeten we het ook inderdaad als genotmiddel behan delen en een genotmiddel mag niet de eetlust voor het werkelijk nodige voedsel bederven of in de huishoudkas de „gezonde" voe dingsmiddelen (zoals fruit groen ten, melk, vis enz.) van hun pos- dit moet gebeuren, dat is de puzzle. Atlas boete boter grens griep groen liter paars plant psalm rente riool spits tante thans toorn Naam: Adres: Woonplaats: OPLOSSING VORIGE WEEK 2—3 Draad 25 Dwaas 14 Blauw 37 Depot 57 Staat 68 Kolos 69 Kanon 811 Spoor 911 Neger 1012 Rover 1014 Revue 1215 Riool 14—15 Enkel 13—16 Trouw ,n FANNY BLANKERS-KOEN WON OOK IN STOCKHOLM Te Stockholm werden athle- tiekwedstrijden gehouden waar aan Fanny Blankers-Koen deel nam. Zij werd op de 100 yards eerste in de zeer goede tijd van 10.9 en sloeg haar Zweedse te genstandsters met groot verschil. Het Zweedse meisje May Sjoes- troem werd tweede in 11.7 en Anna-Lisa Augustsson (Zweden) passeerde als derde de finish in de tijd van 11.8. Het is gesloten seizoen, maar we voetballen door. Want nog steeds zijn de beslissingen niet alle gevallen. In de tweede klasse A duurt 't zelfs nog wel een paar weken. Purmerland en S.D.O.B. zullen trachten uit te maken, wie 't meest gerust de Zondagavond doorkomt. St. Bavo moet persé winnen, wil het niet een heel grote kans maken op degraderen, maar voor Zaanse Boys geldt hetzelfde. In de tweede klasse B betekent een nederlaag van Strandvogels tegen Spartanen het einde van alle illusies en degraderen. Een gelijkspel houdt de mogelijkheid voor een klein sprankeitje hoop over. Wat L.S.V.V. en Hollandia T. gaan doen is van geen betekenis meer. Neen, dan is Succes 2Helder 3 belangrijker. Eén punt is voor Helder voldoende om te degra deren. Het echtpaar A. Smink uit Den Haaq neemt als eniq Ne derlandse equipe deel aan de Rallye van de Middernacht zon, welke in Zweden qehou- den wordt. Deze Rallye is zo qenoemd vanweqe het feit, dat het eindpunt Kiruna bin nen de Poolcirkel is qeleqen, waar omstreeks 21 Juni de zon niet onderqaat. De heer en mevrouw Smink bestude ren de routekaart tijdens de tocht. Advertentie Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk ten verdringen. Met mate snoepen is onschuldig en dat blijft een genot maar overmaat van zoetigheid is zeer zeker niet gezond! Dus wat min der gebakjes, minder chocolade en óok minder hagelslag en muis jes en wat dies meer zij voor de boterham. Wilt u de kinderen toch iets zoets op het brood ge ven, gebruik dan b.v. stroop, dat voordelig is en gemakkelijk uit smeert. en een goedkope huis- houdjam. Andere geschikte brood beleggingen zijn: kaas, niet te dure vleeswaren als leverworst, bloedworst, paarderookvlees. een bokking met wat slasaus, een ha ring, tomaat, radijs, komkommer, sterkers, wortel, groentensla of vruchten. Ook de meer algemene regels zoals: gooi gene brood weg, ver werk overgebleven groenten en aaidappelen in een schoteltje, be waar resten goed koel, kook zui nig en verstandig, waardoor de pannen langer meegaan, ook deze regels kunnen er toe bijdragen niet onnodig geld in ons huishou den te steken. Maar nogmaals mocht ondanks alle zuinigheid en beleid de post voeding te veel geld opslokken laten we dan an dere dingen voor onze gezond heid laten wijken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5