Vijf ton voor ruilverkaveling en één voor kerkrestauratie Uitslagen kegelwedstrijden Bespuiting per vliegtuig Openbare verkoping Openbare verkoping DANSEN Gemeenteraad Sint Maarten Gecombineerde functies ter secretarie ANJERACTIE 1951 INGEZONDEN Veel jongeren gaan mee naar Kevelaer Met een toestel van Prins Bernhard H. K. DE WILD, te Schagen te Alkmaar Stationsweg 104 Baby weegschalen Adr. v. d. Kuip overcomplete dorszeilen CNR. DE VRIES Verhuur van H.H. INSTAL LATEURS! Gebr. de Vries Moderne zonneschermen Markiezen Baltex Gordijnen Rolluiken Rolhekken enz. PENDULES vanaf f46.75 Fa. J. E. Ibink, HOGE PRIIS Fa. G. Oudes P A N S E N G. Blokdijk De Goorn Zondag 17 juni gezellig Café Concordia The Musical Players A. C. OUD REPARATIES kunstgebitten Amer. Vulling VERF BEHANG „A R D A T T" N.V. Vriesia O H. KNIP jaarvergadering js cpo&L.ofe ZONNEBRILLEN Fa. L. JANSSEN, tel. 2806 Alkmaar ZATERDAG 16 jUNl 1951 PAGINA 7 Hoewel het eigenlijk een zaak is voor de ruilverkavelingsblok- ken van de polders Valkoog en St. Maarten, achten wij het gedeeltelijk dempen van de sloot langs het dorp Stroet en ge deeltelijk vervangen door een riolering van zo'n groot belang voor de volksgezondheid, dat wij bereid zijn hiervoor f5000. uit te trekken. Aldus luidde het voorstel van B. W. van St. Maarten dat Donderdagavond in de raad werd febracht door loco-burgemeester •reed. Burgemeester Korver was uitgerekend gisteren ijlings naar het ziekenhuis gebracht wegens 'n acute blindedarm ontsteking en de tijdelijke functionaris sprak wensen uit voor zijn voorspoèdig herstel. Terzake van de slootdemping e.d. te Stroet was aanvankelijk een plan ingediend dat f 40.000 moest kosten, doch dat zou de ex- ploitatiecijfers voor het betreffen de ruilverkavelingsblok wel zeer ongunstig hebben beïnvloed. Het nieuwe plan vordert f 20.000 en voorziet ook nog in het rechttrek ken van de weg bij café Bijlhout en het plaatselijk verbreden van die weg, hetgeen het verkeer zeer ten goede zal komen. De helft va., deze kosten neemt het ruil verkavelingsblok voor zijn reke ning en de andere helft betalen de Banne St. Maarten en de ge meente samen. Aangezien de Banne echter niet in de gelegen heid is de betreffende geldmidde len te lenen zal de gemeente ook die 5000 gulden alvast voorschie ten. Kerkrestauratie Het college van Kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. Kerk te St. Maarten verzocht in een uitvoerig schrijven gemeente lijke subsidie in de restauratie kosten van haar kerk. Hierin werd er op gewezen, dat dit kerk gebouw door de overheid aan vaard is als oudheidkundig mo nument doch dat de achtereen volgens ingediende restauratie plannen van resp. f 100.000 en f 50.000 beiden wegens bezuini- Het valt mij ook dit jaar niet moeilijk een korte inleiding in verband met de komende Anjer- actie tot U te richten. Door het zeer grote aantal reeds begunstigde verenigingen en in stellingen op cultureel gebied is de kring van personen, die met het doel van dit Fonds bekend zijn, waarlijk zo ruim geworden, dat uitvoerige toelichting van het doel van dit Fonds niet meer no dig is. Ook van buiten de grenzen van het Rijk in Europa stromen diegenen toe, die voor het behoud van culturele waarden of voor de ondersteuning van een origi nele verrijking daarvan een be roep op het Prins Bernhard Fonds willen doen. En hoe staat het nu in Noord holland met het Anjerfonds, dat het zelfstandige provinciale or gaan, behorende tot de kring van het Prins Bernhard Fonds is? Wel, in Noordholland is in het afge lopen jaar voor ruim f28.000, voor verschillende culturele doel einden uitgekeerd. De bewoners van verschillende streken der provincie: uit Kennemerland, West-Friesland, de Streek, Zaan land en 't Gooi, hebben, steeds weer op andere wijze nu eens door het in stand houden ener Vereniging, dan weer door de verschijning van een belangrijk tijdschrift, welke mogelijk bleef door een uitkering uit het Pro vinciaal Anjerfonds, en ook op nog zéér hiervan verschillende manieren de vruchten der An jeractie leren kennen. In het bij zonder wil ik vermelden dat naast vele andere gevallen ook subsi dies werden verleend aan de Volksmuziekschool te Zaandam, het maandblad de Speelwagen, orgaan der Historische Genoot schappen in Hollands Noorder kwartier en t.b.v. de bouw van een Verenigingsgebouw te Mar ken. Nu is ons land echter in een voor de cultuur critieke periode gekomen. De Overheid ziet zich genoodzaakt tot strenge bezuini ging over te gaan. Met steeds minder kans op succes zal men dus voor culturele doeleinden een nieuw beroep op de verschillende overheidsorganen kunnen doen. Hier bestaat dus maar één oplis- ssing en deze is zelf gelden bij een te brengen. De aangewezen weg hiertoe is Uw geldelijke steun aan het An jerfonds. Nu het Anjerfonds bestaat en teder kind de berooide toestand van ons land na de oorlog kan begrijpen, valt de verantwoorde lijkheid voor het desondanks in stand houden van onze cultuur geleidelijkerwijs op ieder per soonlijk terug. De Anjer gedijt het beste op droge grond, daarom wordt de anjer voor dit Fonds een steeds beter bij de tijdsomstandigheden passend symbool. TUA RES AGI- TUR het geldt ook Uw zaak. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, Voorzitter van het Anjerfonds Noordholland, DE VOS VAN STEENWIJK. gingsmaatregelen ter elfder ure zijn afgewezen. Teneinde nu de noodzakelijkste voorzieningen te treffen om het gebouw voor totale ineenstorting te behoeden zal een bedrag van f 4000 nodig zijn. Hierin zijn voorzieningen aan to ren en uurwerk begrepen alsmede f 1700 voor een nieuwe luidklok. welke middels het te gelde ma ken van obligaties wordt bekos tigd. Het kerkbestuur verwacht van het Rijk f 900 terug voor de door de Duitsers geroofde klok. Ge zien het grote belang voor een goede tijdaanwijzing en het in standhouden van een .oudheidkun dig monument dat node uit het dorpsbeeld zou worden gemist, stelden B. W. voor om hiervoor f 1000 beschikbaar te stellen. Verschillende raadsleden von den het eigenlijk nog maar een zeer povere restauratie en voorzit ter moest het de heer v. Schagen nageven dat ook hij niet begreep waarom de kerkvoogdij in de afge lopen reeks jaren haar kerk zo verschrikkelijk slecht heeft on derhouden. Normaliter wacht men met het repareren van een in gebruik zijnde kerk immers niet totdat deze zo ongeveer zal ineenstorten, doch men treft tel kens de voorzieningen die nodig zijn. Het is nu wel aardig te stre ven naar het voorkomen van al geheel verval, maar het is onbe grijpelijk dat men niet eerder heeft ingegrepen. Daarom subsidi ëren we ook alleen de toren, wel ke op vele plaatsen trouwens ge meente-eigendom is. Goedgevon den, De heer Paarlberg kreeg te ho ren, dat het troosteloos aanziende perceel Keetman te Stroet niet sneller wordt afgebroken, omdat de bouwvergunning voor het nieuwe perceel abnormaal lang in Haagse regionen is getraineerd. Het werk is al een jaar geleden aanbesteed maar de vergunning is er nog steeds niet. Men heeft inmiddels in Den Haag het wel zeer droevige resultaat geboekt, dat nu voor hetzelfde geld een aanzienlijke slechtere woning zal worden gebouwd. Met instemming werd kennis genomen van de ex tra toewijzing van twee woningen die Ged. Staten beschikbaar stel len voor de twee afgebrande per celen. Gecombineerde functies In een zeer uitvoerig voorstel bepleitte de meerderheid van B. W. het combineren vah de functies van 1ste ambtenaar ter secretaris en van gemeenteont vanger. Men zou alle bescheiden nu dichter bijeen krijgen en het zou voordeliger zijn. Beide pun ten werden door de loco-burge meester Breed als zijnde de min derheid in B. W., bestreden, doch de meerderheid van de raad refereerde aan de zienswijze van de burgemeester die met die prac- tijk op het secretarie het best be kend kan zijn. Het voorstel ver wierf 5 van de 7 stemmen en met hetzelfde cijfer werd daarop de heer G. Goet tot gemeenteontvan ger benoemd. In handen van de heer Breed legde deze daarop de vereiste eden af. Hij was trou wens op deze vergadering al eer der beëdigd als waarnemend se cretaris. En tenslotte besloot de raad om het salaris van de 1ste ambte naar terug te brengen van f 2612 (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) In Uw.blad van 11 Juni staat een verslag van de inleiding wel ke de heer J. G. M. Bosman heeft gehouden op het weekend van de KVP-Jongeren in de Beemster. Volgens dit verslag heeft de heer Bosman gezegd, dat Australië veel „mensen wil importeren". Ge achte Redactie, is het niet beden kelijk dat 'n katholiek bestuurder de term „mensen importeren" ge bruikt, want de mens is toch geen handelsartikel, maar een wezen met een onsterfelijke ziel? Hoogachtend, P. M. Kenter Zesstedenweg 52 Grootebroek. Naschrift: Nog altijd schijnt het moeiijk om een verslag te lezen. Evenals sommige raadsleden die opmer kingen maken over gemeente- raadsnotulen meent de geachte inzender met een woordelijke weergave van de betreffende in leiding te doen te hebben. Niets is minder waar. Een stenografisch verslag zou vermoedelijk 2 pagi na's druks omvatten. Wanneer men gaat samenvatten, tracht men de betekenis van inleiding en dis cussie weer te geven in een lees baar geheel. Ten overvloede heb ben wij hierop juist aan het eind van ons verslag gewezen. Hoewel hier sprake was van immigreren, geeft het woord importeren beter de werkelijke betekenis weer: De Australische Regering heeft bij haar immigratie-politiek immers louter materiële doelstellingen voor ogen n.l, versterking van het mensen-areaal ten behoeve van de militaire weerbaarheid. Wan neer er géén militaire gevaren voor dit grotendeels onbewoonde contingent zouden dreigen, dan had de overheid wellicht nog ja renlang in haar zeer kortzichtige op zuivere materialistische over wegingen gegronde bevolkings politiek volhard. Op grond daar van vonden wij geen motieven 't materialistische woord „importe ren" te vervangen door het meer ideëel getinte Immigreren. Een woord dat overigens niet in de inleiding doch tijdens de discussie is gevallen. Red. NHD. (minimum en f 3012 (maximum) tot f 2300 zonder verhogingen, aangezien deze functionaris uit hoofde van het ontvangerschap jaarlijks nog plm. f 1150 ontvangt. Inmiddels wordt het gehele loon bedrag weer 5% hoger, want de raad vond ook goed dat de nieuw ste 5% salarisverhoging wordt uitgekeerd aan secretaris, ont vanger en gewoon gemeente-per soneel en nogmaals 2% hoger we gens de toekenning van een voor schot op de (vermoedelijke) ko mende vacantie-toeslag regeling. Nieuwe trekker In 1943 is een nieuwe trekker met brandspuit aangeschaft en daarvoor was een lening van f 6000 gesloten bij de Coöp. Boe renleenbank. Deze lening is thans nog f 3200 groot. Inmiddels is deze trekker met spuit van de hand gedaan voor f 1000, omdat alweer een nieuwe trekker met spuit is aangekocht. Met 't voor stel om de opbrengst van de oude spuit vervroegd op de nog openstaande lening af te lossen, zodat deze per 1952 nog f 1800 groot zal zijn kon de raad zich natuurlijk verenigen. Men vraagt ons om het volgen de op te nemen: Endelijk na bijna vijften jaar onderbreking zal op 8 en 9 Juli a.s. de Westfriese Bedevaart naar Kevelaer weer gehouden worden. Meerdere touringcars zullen vrijwel alle parochies in de deke naten Hoorn en Wervershoof aan doen en vanuit Zwaag zal dan de aloude pocessie optrekken noar Maria's genadeoord. Vele oude Westfriezen kennen de bedevaarten naar Kevelaer en het is dan ook verheugend, dat naast vele ouderen ook een groot aantal jongeren meegaan. Het belooft een prachtge tocht te worden, langs prachtige stre ken van Nederland en het bijzon der mooie landschap vlak over de grens. De stad Kevelaer heeft zeer veel te lijden gehad van het oor logsgeweld, maar het genadeoord is op wonderbaarlijke wijze ge spaard gebleven. Een Frans krijgsgevangene, uit Lourdes af komstig heeft bij de geallieerde legerleidip' de beschieting van het genadeoord weten te verhin deren nadat de Duitsers waren vertrokken, zodat kapellen, hotels enz. geheel onbeschadigd zijn ge bleven. En zo is na de oorlog de ver ering voor Maria van Kevelaer weer opgeleefd, en wel zozeer, dat vorig jaar een half millioen pelgrims Kevelaer bezochten en de Rector van het genadeoord dit jaar zelfs rekent op een millioen bedevaartgangers. Ook de prachtige en beroemde lichtprocessies worden weer ge houden en op de avond van de aënkomst in Kevelaer zal ook de Westfriese Bedevaart zijn licht' processie houden. Moge in de loop der jaren deze Westfriese Processie weer velen brengen naar het prachtige devo- toevolle genadeoord van Maria van Kevelaer. Kweekschool Bergen (N.H.) BERGEN Geëxamineerd en geslaagd 6 candidaten, n.l de da mes J. A. M. v. d. Berg, Egmond Binnen; M. van Duin, Warmen- huizen; C. M. Everts, Amsterdam; A. M. Jongkind, Krommenie; M. C. van Seggelen, Heemstede en G. M. E. van Vliet, Akersloot. Op 14 en 15 Juni zijn geslaagd de dames B. M. J. de Kok, Den Haag; H. M. Meulenbroek, Wor- merveer; J. S. Neuvel, Boven- karspel; L. G. M. Nijman, Am sterdam; H. C. Perry, Den Haag; A. M. Pronk, Avenhorn en J. C. Stoop, Tuitjenhorn. JAARLIJKSE MARIA-NOVENE TE SANTPOORT Van 3 Juni1 Juli a.s. wordt in de Parochiekerk van O. L. Vr. van Altijddurende Bijstand te Santpoort de jaarlijkse Mariano- vene gehouden, welke dit jaar tevens is een Bidweek voor de Priesters. De algemene intentie is: Maria's Bijstand, voor de Priesters en allén die zich tot het Priesterschap voorbereiden. Elke avond is het Novenelof, waaron der wordt gebeden voor de aan bevolen intenties. Programma's van deze Novene zijn verkrijgbaar en intenties kunnen worden opgegeven aan de R. K. Pastorie, Frans Netscher- laan 12 te Santpoort. Oud-burgemeester van Eindhoven overleden Na een ziekte van enkele we ken is te Eindhoven op 74-jarige leeftijd overleden de heer A. Ver dijk, oudburgemeester van Eind hoven. De heer Verdijk werd op 19 Januari 1877 te Beugen geboren. Op 20-jarige leeftijd kwam hij in dienst bij de Provinciale Grif fie te 's-Hertogenbosch, waar hij later hoofdcommies werd. Op 31 December 1919 werd de heer Verdijk benoemd tot burge meester van „Groot-Eindhoven", dat zo juist was ontstaan door de annexatie van vijf omliggende dorpen. Onder zijn leiding groei de de stad uit tot een gemeente met ruim 130.000 inwoners. Veemarkt Leiden LEIDEN, 15 Juni. 5 fokstie ren, 5 slachtstieren, 95 kalf- en melkkoeien, laagste f 675, hoogste f 1000; handel stroef. 123 vare koeien e.a. f 575750, stroef; 100 vette koeien f 7251060, stroef: 35 vaarzen f 600875, stroef; 20 pinken f 350560, stroef; 2 gras kalveren, 25 vette kalveren, 230 nuchtere slachtkalveren f 4055, stroef; 20 fokkalveren f 65115, stroef; 107 weideschapen f 90130 stug, duur, 203 zuiglammeren f 7085, stug duur; 1794 weide- lammeren f 5470, stug duur: 52 zeugen, 255 schrammen f 60-95 stug duur; 627 biggen f 3048, stug duur; 22 bokken en geiten f 15—30, matig. Krijgsgevangenen van het Chinese rode leger in Korea in een gevangenkamp van de Verenigde Naties bezig met het bereiden van hun maaltijden. Dit is waarschijnlijk voor het eerst sedert hun aankomst in Korea, dat zij rustig hun voed sel kunnen gebruiken zonder bloot te staan aan een moordend vuur van 'n vastberaden, de agressie bestrijdend tegenstander. SCHAGEN Bezoekende clubs o<p Vrijdagavond, laatste dag van het in Scnagen gehouden kegel concours, waren ZEKZ, de Ne genjagers en dë Houthalers. Dames, heren en clubs die voor een prijs i_n aanmerking komen, worden hiervan in kennis ge steld. Vrijdag a.s. zal de prijsuit reiking plaats vinden in hotel I-gesz te Schagen. Men wordt ver zocht tijdig aanwezig te zijn of een gemachtigde te zenden, maar daarvan vooraf de commissie op de hoogte te stellen, omdat de prijzen worden uitgerekit naar keuze der winnaars. Een prima band zal deze avond luister bij zetten en de dans, die na afloop mogelijk is, muzikaal begeleidend Uitslagen: „Corps dames afd. A: WIK Alk maar, 1380 hout. Afd. B: Vredelust Schagen 1398 Afd. C: Rollend Raadsel, Alk maar, 1275. Corps heren, afd. A: Koekoek, Alkmaar, 1551, Afd. B: OZEK. Alkmaar, 1488. Afd. C: Met z'n Tienen, Alk maar, 1398, Persoonlijk dames, afd. A: Mw. v. Spanje, Alkmaar 300; mevr. G. de Haas, Sohagen, 299; mevr. Berkhout. Alkmaar 278. Persoonlijk dames B: Mw. de Boer, Alkmaar, 282 ht; mw. Neefkes, Alkmaar 271; mw. Metselaar, Alkmaar. 271; mevr. Roggeveen, Schagen 269; mej, Nelis. Alkmaar, 266: mw. Mulder Schagen 261; mw. v. Uitert, Alk maar 259; mw. Langedijk, Alk maar 256- Persoonlijk dames afd. C: Mw. Kleen, Alkmaar 297; mw. Peetoom Schagen 290; mw. Vol- ten, Schagen 279; mw. Raven te Schagen 261; mej. v. d. Eem te Schagen 250: mw. Meysen, Alk maar, 250; mw. Kooyman, Alkm. 240. Persoonlijk heren afd. A: J. Eijckholl, Alkmaar 330; A. KÖllmann, Alkmaar 328; M. Dog- genaar, Alkmaar 321; M. de Haas Schagen 320. Afd. B: N. Oosterum 329; C. Stuifber gen 321; J. Witte 314; B. Willers 317; Q. Jonker 313; G. Nieuwveen 310; G. Kiebert 310; H. Schoonho ven 307, allen te Alkmaar. Afd. C: M. Witte, Alkmaar 310; G. Schaaf, Alkmaar 306; J. Kamp, Schagen 301: A. Schellinga, Alk maar 299; K. Schouten, Schagen 297; C. Kaijer Jr., Alkmaar 296; T. Ouwens, Bergen 296; N. Sün- der, Alkmaar 290; C, van Son A, Bergen 288. Achtenprijs: G. Kiebert, Alk maar 14/8. Zevenprijs heren: K. H. Holtrop Schagen 1Ó/7. Zevenprijs dames: Mevr. de Boer. Alkmaar 11/7. Zessenprijs: Mevr. C. Neefkes, Alkmaar 14/6. Het kegelconcours was in alle opzichten een succes, een sportief succes en een financieel succes. Als volgend jaar de Schager kegelaars hun vierde lustrum vieren, hopen zij dat feest luister bij te zetten door het organiseren van weer een kegelconcours, maar dan op nog grotere schaal dan dit maal. Dat het kans van slagen heeft bewijst dit uiterst geslaagde concours ten volle. Al enkele dagen is de Wie- ringermeer een vliegveld, een vliegtuig en een piloot rijk. Het vliegveld heeft een lengte van 150 meter, juist voldoende voor opstijgen en landen en het vliegtuig behoort in eigen dom toe aan Prins Bernhard. Het is de virgélant PH-PBO, een Amerikaans verkennings vliegtuig. Elke dag stijgt O.lt. Langen- berg van de L.S.K. en gedeta cheerd te Soesterberg, met z'n kist op, om de zgn. knopmaden en kwade harten te bestrijden. Het Instituut voor Plantkundig Onderzoek, in samenwerking met de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, heeft dit toestel gechar terd om in geheel Nederland dienst te doen. De bespuitingen, die onder supervisie staan van dr. Maanen van het Instituut voor Plantkundig Onderzoek, en de heer Stroker van de Landbouw- voorlichtingsdienst (minsiterie van Landbouw) verkeren nog in STRAALBOMMENWERPER VERONGELUKT LONDEN, (ANP). Richard Peach, een 29-jarige invlieger van de Engelse Rolls Royce Vlieg- tuigmotorenfabriek, vond dezer dagen bij Nottingham in Enge land de dood, toen de door hem bestuurde „Canberra" straalbom- menwerper verongelukte, zo be richt „The Times". De bestuurder trachtte een botsing met de in de nabijheid staande huizen te ver mijden maar kon niet voorkomen dat de schoorstenen van enkele woningen werden geraakt. De bommenwerper viel op de grond en vloog in brand. KAASMARKT LEIOEN Aangevoerd 85 pakjes Goudse, 6 pakjes Lcidse. Goudse kaas (zware) tot 238, Goudse kaas le soort 221226; Goudse kaas 2e soort 215220. Leidse kaas 1ste soort J210220. Handel kalm. een experimenteel stadium. Mo menteel zijn de bespuitingen in volle gang bij de boerderij „Cul- tura", waar de erwten bespoten worden met een samengesteld middel van D.D.T. en een emul sie van mangaansulfaat. Van heinde en ver komen belangstel lenden, waaronder natuurlijk veel boeren, die bij deze methode geïnteresseerd zijn, naar de Wie- ringermeer. Nog een helieoptère Er bestaat nog een kans, dat binnenkort ook gebruik gemaakt wordt van een helieoptère uit de Verenigde Staten, die speciaal voor bespuitingen is ingericht. Zover is het echter nog niet. BISSCHOPBEKERTOURNOOI De club DCG uit Amsterdam heeft dit jaar de Bisschopbeker in haar bezit gekregen. Nadat in Amsterdam de voor ronde had plaats gehad, waarin geen enkele club uit onze omge ving het tot de finale bracht, moesten Aeolus uit Rotterdam, DCG uit Amsterdam, R.K.AVIC. uit Amsterdam en S.J.C. uit Noordwijk in Sassenheim om de beker strijden. De stand werd tenslotte: 1. DCG 2. R.K.AVIC; 3. SJC en 4. Aeolus TENNIS Promctiewedsrtijd De MolenkrochtMeteoor BERGEN. Voor beoefenaars en liefhebbers van de tennissport zal er morgen veel te genieten zijn op het tennispark „de Mo lenkrocht" aan de Kruisweg tus sen „de Molenkrocht" en een club uit Amsterdam, „de Meteoor" beiden vierde klassers. ,De Molenkrocht" die 4e klas K.N.L.T.B. speelt kwam vorig jaar één puntje te kort om over tc gaan naar de 3e klasse. Wanneer men een overzicht maakt over 1951. blijkt deze ver eniging van de 6 competitie-wed- strijden er vier met 80 gewon nen heeft en de twee anderen met 71 en 62. De Bergenaren staan er dus niet slecht voor en het belooft weer prima spel. De winnaar speelt dan 24 Juni tegen de 3e klas club W.O.C. III *it Den Haag. De Bergenaren komen met het volgende team uit: de heren: M. Lau, captain. D. Mosk en J. J. Schmidt en de dames E. van Lim burg Stirum en A. de Haan. De wedstrijden beginnen om 11 uur eindigen om ongeveer 4 uur. LEERAAR SPAANS M.O Beëdigd vertaler Emmastraat 101 Alkmaar Telefoon 2408 DERTIC JAAR T.O.G. HEERHUGOWAARD. Op 24 Juni a.s. herdenkt de in de ge hele gemeente en ver daarbuiten bekend staande Gymnastiekver eniging T.O.G. haar 30-jarig be staan. U begrijpt dat deze gebeurtenis niet zonder meer voorbij gaat. Wat TOG gedaan en gepresteerd heeft in de afgelopen 30 jaar is u zeer zeker wei bekend. Neem b.v. de jaarlijkse sportdagen en revue's. Maar dat is niet de hoofd zaak voor TOG om tot grote prestaties te komen. Duizenden gemeentenaren en velen daarbui ten hebben in hun jeugd bij TOG een goede lichamelijke training gehad, waarvan zij nu nog de vruchten plukken. Thans werkt TOG met meer dan 200 leden aan de lichamelijke vorming van die leden. U begrijpt dat hiervoor enorm veel werk nodig is. Niet alleen werk. ook geld en goede materialen zijn nodig om de jon gere generatie die trainig te ge ven, die voor een goede vorming nodig is. Darom is bij TOG een materialenfonds in hei: leven ge roepen en alle gemeenlenaren zullen snoedig meer van dit fonds horen. Laten wij allen helpen om het TOG-bestuur bii haar lustrumreceptie een mooi cadeau te geven. Werkelijk, zij hebben het verdiend. Ceslaagd HEERHUGOWAARD-NRD. Onze plaatsgenoten W. P. Hoog land en W. P. Veldman slaagden dezer dagen voor het eindexamen Gem. Midd. Handelsschool te Alkmaar. Een felicitatie met het behaalde succes. Kosteloze inenting ST. PANCRAS. Op Woens dag 20 Juni a.s. wordt er weder om gelegenheid gegeven tot kos teloze inenting. De vaccinatie zal worden verricht door dr. A. V. H. Destrée, des nam. tussen 2 en 3 uur. in het lokaal van de Bijz. School alhier. Voetbaltournooi HEERHUGOWAARD-ZUID. Het voetbeltournooi ter gelegen heid van de Swanner-kermis uit geschreven tussen de clubs SVW, Hugo Boys, KSV en Reiger Boys, ondergaat enige wijziging door 't ernstige ongeval van 't lid van KSV. De ver. KSV heeft ziqh om deze reden teruggetrokken. Nu zal Kolping Boys uit Oudorp aan dit tournooi deelnemen. op Donderdag 5 Juli '51 des namiddags om 1.30 uur in het café „De Gouden Engel" te-Scha gen, ten overstaan van de notarissen Mr. J. Winkel te Naarden en B. de Boer te Schagen, van: EEN GEBOUW thans als DRUKKERIJ cn ZETTERIJ in gebr. bij de N.V. Westfriesche Kerkbode, ook zeer geschikt voor TRICOTAGEFABRIEK of soortgelijk bedrijf, met WONING. KAN TOREN, OPSLAG PLAATSEN EN ERF, het geheel voorzien van een centrale verwar- minsrfsinstallatie, aange bouwd en verbouwd in 1946, alles staande en §elegen aan de Land ouwstraat C 182, hoek Magnusstraat te Scha gen. sectie C nr. 1440, groot 3.14 Are. Grondl. f 131.33. straatl. f31.84. riooll. f8.—. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags van 35 uur op vertoon van bewijs van toegang, verkrijgbaar ten kan tore van genoemde no tarissen. Te aanvaarden bij de betaling der kooppen ningen voor of op 16 Aug. 1951, onder de wet telijke beperkingen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore v. de Notarissen Mr. J. WINKEL te Naarden. Rijksweg 2 en P. DE BOER te Schagen, Stille LAAN E 91. op Woensdag 27 Juni '51 's avonds 7 uur precies in café Centaal. Hof plein, t.o.v. Notarissen Mrs. J. Winkel te Naar den en D. J. Roos te Alkmaar, van perceel te ALKMAAR beneden en bovenhuis met erf, groot 96 c.a. Beneden huis vrii van huur en ontruimd, bovenhuis huur f 4.75 p. week. Lasten en waterverbr. samen f 110.20 p. jr. Bezichtiging 25, 26, 27 Juni. Betaling kooppr. uit. 4 Aug,, aanvaarding bij betaling. Inl. t.k.v. notaris ROOS, Oude gracht 293, ook in huur! Mient 25 - Alkmaar Wij zijn kopers van uw tegen contante betaling. FIRMA KOOS Lage der A 5 GRONINGEN Die heeft geteerd bij AUTORIJSCHOOL it,—" vM.w.mwimtp LUXE AUTO'S zonder chauffeur Uw adres voor het béwikkelen van electro motoren tot 30 pk en ventilato ren enz. is de Fa. Voordam 2, Alkmaar Telefoon 2161 Spoedige aflevering! Prima service in elke gewenste uit voering en bediening UITSLUITEND KWALITEITSWERK! Fa. D. BONSET Co.. BERGEN Bereerweg 135. Tel, "'95 HET KLOKKEN- PALEIS - ALKMAAR LAAT 187 t.o. de R.K. kerk voor goud, zilver, juwelen, bloedko ralen Lanffestr. 14, Alkmaar VERDRONKE NOORD 28-30 TEL: 2200 2985 ALKMAAR ZONDAG 17 JUNI bij DE R IJ P Muziek: The Cocktail Mixers op muziek van Aanvang 4 uur. Aanbevelend Sneller, beter en.... goedkoper P. B. STOKMAN. Ken- nemerslraatweg 78 te Alkmaar Telef. 3711 12 ons voor kg. prijs In alle moderne tinten vanaf 45 ct. per rol. THEO GROOTHUIZEN Platte Steenenbrug 121 Telefoon 3463 Sinds 1902 vaklui ter voorkoming van ZOMERSPROETEN JAN DE VRIES ALKMAAR Tel. 2875 TUINSLANGEN speciaal adres Alléén prima kwali teiten in flinke sort, vanaf f 0.95 per mtr. ZAADNOORDIJK Waagplcin hk. Doorbraak Paarden- en varkens slagerij, Oudegracht 66 ALKMAAR Wegens vacantie gesloten van 18 tot 24 Juni R. K. Woningbouwver. „GOED WONEN" ALKMAAR De zal worden gehouden op Woensdag 4 Juli 1951 Bij convocatie zal nog' nader tijd en plaats worden bekend gemaakt Gelegenheid tot het indienen van voorstel len door de leden, uiter lijk acht dagen na deze bekendmaking aan het Secretariaat Dr. Schaepmankade 9. Laat 15-17 Telef. 3464 ALKMAAR Strandschepjes, emmertjes, ballen, zandvormen, parasols, werpringen, zwemgordels enz. .UITSLUITEND EN GROS ALKMAAR: Fffiasl L*n*setraat 64, tel. 2160

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7