De ijs-KRO-mart losgelaten op het Zondagse Alkmaar Leerlingen van Jan Couvée stelden zich voor AGENDA VOOR DE RAAD Gerard Worm WIJ EISEN IJS.../' Turnwedsfrijden Voordrachtsoefening aan de piano Tijdelijke sluiting sociale werkplaats OUDE WAAG 1 1 1 Th. Kraakman Zn g rnmmmf Badcostuums Strandkleding Badmantels Shorts Alkmaarse jongen van 10 jr. verdronken Marktberichten UITSLAGEN Schagen bekert door met grote 4-1 zege Na 1-0 achterstand een 3-1 overwinning PAGINA 2 MAANDAG 18 jUNI 1951 In Alkmaar staat ie en waar dan in Alkmaar? Op de Kaasmarkt natuurlijken naar de rest van Ger de Roos' tirade hebben die dikke duizend Alkma-arders gisterenmiddag om twintig voor één allang niet meer geluisterd. Geraced heb ben ze, met fietsen, auto's en motoren naar het Waagplein, waar de ijs-K.R.O.-man naar draadloze belofte vijfhonderd gratis ijsjes zou uitreiken aan de eerstkomenden. Zee nou zelf: Alkmaar is een beste, vriendelijke en nuchtere stad en er is in heel Alkmaar geen beter, vriendelijker en nuchterder plek te bedenken dan het Waag plein in de lome zomerzon. Wel, we hebben uitgeteld hoelang dat zachtjes-stovende Waagplein nog onberoerd bleef na de ophitsende melding van die rare Ger de Roos, die altijd vol gekke streken zit. We brachten het niet verder dan vijf. Wat vijf? Vijf minuten? Secóndep zal je bedoelen. In wer kelijkheid had de arme ijsKRO- man, toen hi.j de hoek van de Waag omkwam al een sleep Alk- maarse jongens achter zich. Binnen enkele tellen stormde Alkmaar aan. Het stille pleis was in luttele ogenblikken het toneel geworden van een pandemonium. Metsen werden bii tientallen te grabbel gesmeten. Vaders kwa men met drie. vier spruiten op hun doodgewone toerfiets aan- sleuren, daar was een meneer KUtsie van de Koningsweg die zes kinderen in z'n motor-zijspan en nog eentje extra achterop had geborgen en uit auto's, die nog niet e«ns stil stonden, rolden be jaarde en statige matrones. Tot hier. De ijsKROmap had zich bjj het aanloeien van de storm laten af grendelen door brigadier Aarts van de Alkmaarse politie, die door drie agenten werd geassis teerd- De liefhebbers gelukkig lieten de ouderen het genoegen bijna geheel aan de lieve jeugd werden in de rij gedwongen en daar begon net spul. Atie Besse- ling uit het Fnidsen was nummer één en de parade achter haar was niet te overzien. Terwijl in de wagen van de Radio-Unie op enkele meters af stand al via de ontvanger een telefonische reportage van het gedoe doorkwam, groeide de me nigte, die met een „Wij eisen i.js"- blik in de hongerige ogen uit de zijstraten kwam geijld. De ijs- KROman en zijn assistenten, de wakkere politie-agenten en de brigadier zelf dreigden onder te gaan in het ijsfestijn. Goed, 'zij konden zich staande houden, maar de uitdeler van- alle goeds raakte zo in de. verdrukking, dat hij aan uitreiken niet meer toe kwam- Dies wierp hij de pakjes mot de gratis-lekkernij met een boogje de lucht in. Er waren han den zat om ze op te vangen. Meer handen dan ijsjes Véél te gauw op Enfip, aan alles komt een einde en lekker is maar een vinger lang. Waarmee maar gezegd wil wezen, dat het fe,est met een twintigtal minuten bekeken was. Toen was het ijs óp, de ijsKIRQman was óp, de agenten waren óp en schrijver dezes was ook öp van het lachen- En van lachen gesproken: daar was er één, die lachte in zijn vuistje. Dat was een gewone ijs coman, midden oip het plein, die OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR EN OMSTR. ALKMAAR De gymnastiek- wedstrijden om 't kampioenschap van Alkmaar en O., gehouden in de Sted. Muziektuin te Alkmaar en uitgeschreven door de Turn kring Alkmaar en Omstreken, trokken maar matige belangstel ling. Het was jammer, dat Nini Madderom van Turnlust door ziekte verstek moest laten gaan, terwijl 't te betreuren viel, dat de Turniust-dames van de keur- ploeg in een geschil met de jury- een aanleiding vonden om Zon dagmiddag weg te blijven, waar door de wedstrijden aan waarde en aantrekkelijkheid verloren. De uitslagen waren: Dames le klasse: 1. A. v. d. Oort, Olympia, Schoorl, 48 pnt; 2. P. Komen, Dores, Heiloo, 47.9; 3. L. Burger-Rezelman, SSS, St. Paneras, 47.1 pt. Dames 2e klasse: 1. L. Volger, SSS, St. Paneras, 48.1 pt; 2. N- Visser, SSS, St. Paneras, 45.3 pt; 3. A. Hein, De Halter, Alkmaar, 44.S pt. Dames 3e klasse: 1, N. Kuiper, Turnlust, Alkmaar, 44.1; 2- J. Wonder, Turnlust, Oterleek, 43.2 pt: 3. M. v. Veen, Turnlust, Alk maar 43.1 pt. Dames keurklasse (keuze en verpl. oef.): 1. en kamp. A. M. v, Geene, 209.4 pt.; 2. N. Ruiter, 193.2 pt.; 3. W. Volkers, 185.9 pt„ allen De Halter, Alkmaar. Vaardigdheidsproeven heren le klasse: 1. H. Dekker, Turnlust, Oterleek, 48.1 pt.; 2. J. Schuit, Olympia, Schoorl, <6.4 pnt.; 3. G. Sterneberg, De Halter, Alk maar, 45.7 pnt 2e klasse: 1. A. v. Graft, SSS, St. Paneras, 46.8 pnt.; 2. P. Ruys, SSS, ?t, Paneras, 45.5 pnt. 3. P. de Boer, Turnlust, Alkmaar, 44.8 pt, 3e klasse: 1. D. Slinger, De Halter, Alkmaar, 43 pnt.; 2. E. van Eeten, Turnlust, Oterleek, 41.7 pnt.; 3. J. Tesselaar, Olympia, Sehoorl, 40.8 pnt. Keurklasse (keuze- en verpl. oef,): 1. en kamp. K. Boot, De Halter, Alkmaar, 227 pnt,; 2. M. Volkers, De Halter, Alkmaar, 202.50 pnt.; 3, B. Bettelsen, De Halter, Alkmaar, 186.40 pnt. Vereen.nummer dames: Vriie oefening: De Haltgr, Alkmaar le nr. 15.5 pnt.; Knotsoefeningen: De Halter, Alkmaar, le pr. 15.1 pnt.; Baloefeningen: De Halter, Alk maar, le priis 16.75 pnt.: Voor- waartg. Koedijk, 3e pr. 13.6 pnt. Bal, Hoepel, Rhythm, oef. De Halter, Alkmaar, le pr. 17.55 pt. Eindexamen Gymnasium ALKMAAR. Voor het eind examen gymnasium B slaagden de volgende leerlingen van het R.K. Lyceum te Alkmaar: Gerard Bos Heiloo. en Henk Möller, Alkmaar. (Ter correctie van vorig bericht.) bekomen van zijn stomme verbazing over alle plotselinge gebeurtenissen met leedver maak kon constateren hoe de vele teleurgestelde jongelieden hun brave ouders, ooms en tantes presten hun dan maar een betaald ijsje cadeau te doen Commentaar van de brigadier: „Een mannetje extra zou niet overbodig zijn geweest". Commentaar van een stomende agent le klassej „Als de K.R.O- nog eens wat weet. Commentaar van de ijsKRO- man: „De mensen zijn hier rusti ger (nou. nou red.) en beleef der (idem, idem red.) dan in Amsterdam, de vorige week. De politie had het hier goed bekeken. In Amsterdam kreeg ik twee agenten en toen de mensen kwa men, gingen die op de loop. Me neer, m'n overhemd en m'n schoe nen hebben ze gewoon uitgetrok ken. Wat zeg ik: de mensen zaten finaal op m'n rug om het iis uit m'n hand en te rukken...." Commentaar van kleine Liesje: „En komt ic nou volgende week weer. ER IS MAAR ÉÉN SINTERKLAAS ALKMAAR. Het mag alge meen bekend verondersteld wor den, dat Sint Nicolaas elk jaar Alkmaar komt bezoeken en dan per boot arriveert aan de Voor- meer, waar de kindervriend door de Alkmaarse jeugd wordt ver welkomd. Het is burgemeester en wet houders opgevallen, dat zowel vóór als na deze officiële aan komst meerdere personen zich valselijk voor Sint Nicolaas uit geven en daardoor verwarring stichten bij de jeugd, die hierdoor haar geloof in de ene en echte Sinterklaas dreigt te verliezen. Derhalve hebben burgemeester en wethouders goedgevonden en verstaan, dat in de politieverorde ning strafbaar wordt gesteld wie vóór of na de officiële aankomst van Sint Nicolaas optreedt als Sinterklaas of Zwarte Piet. Geslaagd voor politiediploma ALKMAAR Bij de in Mei en Juni gehouden examens voor het politiediploma van politieorgani saties zijn van de Alkmaarse ge meentepolitie geslaagd: Mei. M. C. Tromp en de agen ten P. Gorter en W- Muller. Laatstgenoemde behaalde het di ploma met lof. Visacten verkrijgbaar ALKMAAR Op de gemeente secretarie zijn voor het seizoen 1 Juli 1951 tot en met 30 Juni 1952 grote en k'eine visacten alsmede de hengelacten verkrijgbaar. In de kosten is een bedrag ter ver betering van de visstand inbegre pen. Voor deze acte moet een aanvraagformulier worden inge vuld. Voor personen boven de 15 jaar zijn bovendien bewijzen ver krijgbaar voor het vissen met één hengel. ALKMAAR. De concertzaal van 't Gulden Vlies, was behoor lek bezet met aandachtige toe hoorders, die met kennelijke be langstelling, de diverse prestatie's van t grote aantal executanten volgdendie allen het klinkend resultaat van hun studie ons kwamen voorspeten. Het pro gramma was zeer lang en zeer variabel. Door de vlotte afwer king bleef de spanning er m en viel de lange tijusduur minder op- De totaalindruk was uitstekend en het belangrijkste feit was, dat door allen zonder uitzondering, op verantwoorde wijze worat piano gespeeld, niettegenstaande dat op een voordractit-oefenmg uit de aard der zaak het geluK wel eens wisselvallig kan zijn. Zeven en dertig stukjes en stuK- ken, van het meest uiteenlopende genre hebben we gehoord, zelfs werd er ook nog iets van Gershwin gespeeld. Alle presiatie's afzonderlijk be spreken, zou ons te uitgebreid doen zijn, maar we zullen uit het vele goeds een keuze doen, het geen geen mindere waardering in zich sluit voor stukken, welke niet genoemd worden. Van de beginners hoorden we o.a. goed spelen, een „Berceuse" van Hicka, een walsje van Mo zart, en Melodie van Jan Nie- land. De wat meer gevorderen gaven o.m. lofwaardig spel te horen in een Wals van Durand, twee stuk jes van Hengeveld en Für Elise van Beethoven. Verder goede aanslag In een Haydn Sonate, een muzikaal Menuet van Lully etc. Van de stukken welke reeds ta melijk meer eisen stelden aan techniek en voordracht vielen op een goed gespeelde wals van Chopin op. 70 no. 1, Prélude op. Dammen HOOGSPANNING IN KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR ALKMAAR Na de vierde ronde die Vrijdagavond in café Haring werd gespeeld, kan men het nog niet wagen te voorspellen, welke spelers van de drie deel nemende klassen kampioen zullen worden. In de eerste klasse A behield Hemels de kop door een gelukkige zege op de Heilooër Tuinman. In I B wordt de eerste plaats gedeeld door M.A. Langras en J. Mekken. In de tweede klasse zijn het J. Miedema en M. J. Langras Sr.. die, bedreigd door Stam, aan kop gaan met de volle winst uit drie partijen. De uitslagen van Vrijdag luiden: Eerste klasse A Klasse Th. de HaasFr. Slot M. HemelsK. Tuinman N- Oud—H. de Jong H. Kruidor—N. Riebeek J. SchuitW. Piederiet Eerste klasse B G. Woonijk—C. Bak P, Boog—L. Verver C. Bijwaard—J. Mokken J. Jorna—M. A. Langras Tweede klasse M. J. Langras Sr.C. Balder D, Stam—N. Visser N. LengersJ. Witte N- Visser—J. Miedema De standen zijn thans: Eerste klasse A M. Hemels N. Oud F. Slot N. Riebeek H. Kruider W, Piederiet Th. de Haas K. Tuinman J. Schuit H. de Jong Eerste klasse B M. A. Langras J. Mekken J. Jorna P. Booy G. Woonijk L. Verver C. Bijwaard C. Bak Tweede klasse J. Miedema M. J. Langras Sr. D. Stam P- de Wijn C. Balder T. Korn J. Witte N. Visser N. Lengers 0—2 2—0 2—0 1—1 02 2—0 1—1 0—2 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 4 4 0 0 8 3 3 0 0 6 3 3 0 0 6 3 2 1 0 5 4 1 2 1 4 3 1 1 1 3 4 0 1 3 1 4 0 1 3 1 3 0 0 3 0 0 0 0 3 0 4 2 2 0 6 4 2 2 0 6 4 2 1 1 5 4 2 l 1 5 4 2 1 1 5 4 0 3 1 3 4 1 0 3 2 4 0 0 4 0 3 3 0 0 6 3 3 0 0 6 3 2 1 0 5 3 2 0 1 4 4 2 0 2 4 4 2 0 2 4 4 1 1 2 3 4 0 1 3 1 5 0 1 3 1 28 no. 15 van Chopin, zéér mooi gespeeld, en de Polacca Brillante van Weber. Na de pauze waren het de reeds ver-gevorderden, die grotendeels met een welverdiend succes het podium verlieten. Goed uitgevoerd werd o.a. Arabesque no. 1 van Debussy. Nocturne (voor de lin kerhand) van Scriabine. Zeer mu zikaal gespeeld. Intermezzo A dur van Brahms, Sonate van Scarlatti enz. Dat deze amateurs reeds veel hebben bereikt, zal ieder wel met ons eens zijn. Het is voor Jan Corwée als muziek-paedagoog een succesvol le avond geworden. Het publiek heeft het aan oprechte waarde ring niet laten ontbreken en bracht dit door veel applaus tot uitdrukking. Uit erkentelijkheid werden door de leerlingen de heer Couvée bloemen aangeboden. Met voldoening kan men op 'n dergelijke avond constateren, dat de kunst van het pianospel nog serieus beoefend wordt. W. SCHREURS B, EN W. ANTWOORDEN ALKMAAR. Op de door het raadslid dr. C. Berkhouwer aan B. en W. gestelde vragen over de sluiting der Sociale Werkplaats, hebben B. en W. als volgt geant woord: „Het is ons inderdaad bekend, dat de sociale werkplaats inge volge besluit van het stichtings bestuur tijdelijk gesloten is. De oorzaak van de sluiting is gebrek aan opdrachten en ziekte van de werkleider, waardoor zo wel het toezicht op de wijze van werken onvoldoende was als wel het aantrekken van nieuw werk werd bemoeilijkt. Nadat geruime tijd gewerkt werd voor een fa briek te Zandvoort aan af-mon- tagewerk, welk werk beëindigd werd doordat de opdrachtgever mededeelde op goedkopere wijze klaar te kunnen komen, was de laatste opdracht het lezen van witte bonen. Hieraan konden 16 werknemers in één week tijd f 83.50 verdienen. Het stichtings bestuur meende dat het niet ver antwoord was aldus voort te gaan. 't Totaal aantal arbeidskrachten, dat sinds de openstelling 20 Maart 1950 tot de sluiting op 21 April 1951 werkzaam was, bedroeg 32, met oen maximum van 23 per week. De sociale werkplaats zal wor den heropend zodra beschikt kan worden over een kundige leider en er opdrachten verkregen zijn. Het is o.m. ook de taak van de leider om opdrachten te verwer ven. De huidige leider, welke op arbeidscontract is aangesteld, is sedert het laatst van Januari van dit jaar ziek, na slechts ruim een maand als zodanig werkzaam te zijn geweest. Het ligt niet in de bedoeling van het stichtingsbe stuur deze leider tijdens diens ziekte te ontslaan. Het is vrijwel uitgesloten, dat een goede tijde lijke kracht ter vervanging van de werkleider kan worden ge vonden. Inderdaad wordt er door min der valide arbeidskrachten naar werk gezocht, dat voor hen ge schikt is. Van de 16 werknemers, welke er in de week vóór sluiting van de werk plaats werkzaam waren, hebben er door eigen toedoen met steun van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken twee een werkkring gevonden in het vrije bedrijf, twee hebben zich een zelfstandig bestaan verzekerd, terwijl er één kon worden geplaatst in de so ciale werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders. Van de 32 arbeidskrachten, die kortere of langere tijd op de so ciale werkplaats hebben gewerkt, worden er thans 17 niet door maatschappelijk hulpbetoon on dersteund. Een 6-tal vond nl. emplooi in het vrije bedrijf, 6 vonden een zelfstandig bestaan. 2 ontvangen een uitkering krach tens de ziekte-onderscheidenlijk ongevallenwet, 1 kon er geplaatst worden in de sociale werkvoorzie ningsregeling voor handarbeiders en 2 bedankten voor ondersteu ning. Hieruit blijkt, dat inderdaad het voor minder valide arbeiders geschikte werk voor hen verkrijg baar is. Burgemeester en wethou ders verwachten, dat zulks in de toekomst eveneens het geval zal zijn. (Advertentie) ALKMAAR. In de Woensdag a.s. te houden raadsvergadering Komt aan de orde een voorstel tui het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met ue Bank voor Ned. Gemeenten tot 'n crediet van f 500.000. Een ander voorstel betreft het subsidiëren van enige verenigin gen en instellingen; voorgesteld wordt aan „St. Fidelis" en „St. Francisca Romana Liefdewerk" over 1951 'n subsidie te verstrek ken van resp. f996 en f410, ten hoogste althans 20 pet. der ex ploitatiekosten van bedoeie ver enigingen over '51; aan de Lees zaal een aanvullend subsidie van f 1500, benodigd om de rekening over 1951 sluitend te maken; aan „Nazorg" over '50 'n subsidie van f 2.850 en over '51 een subsidie van f 2.900 ten hoogste tot het be drag, om de rekeningen over deze jaren sluitend te maken; voorts aan de Ned. Herv. Commissie v. Gezinszorg te Alkmaar, de Geref. Ver. voor Kerkelijke Sociale ar beid „Hulp in Nood" en de diaco nie van de N. H. Gemeente te Nrd. en Zuid-Schermer voor het werk der Gezinsverzorging (voor wat betreft hulp aan inwoners dei- gemeente Alkmaar) een subsidie over 1950 van resp. f850, f 1.089 en f25 en over 1951 resp. f 1.800, f 1.089 en f 100. Voor de bouw van de 84 wo ningen aan de Willem de Zwij gerlaan voteerde de raad destijds een crediet van f 791.000; sinds dien werd nog besloten in deze woningen warmwaterinstallaties te doen aanbrengen; voorgesteld wordt in verband met de prijs stijgingen het crediet te verhogen tot f 900.000. Grondaankopen Voorgesteld wordt voorts van N. G. Vis alhier aan te kopen 4.85.30 Ha. weiland, gelegen tus sen de Hoevervaart en de Hoe- verweg voor f31.544.50 en van de erven L. Berger een boerderij met schuur en erf en een perceel wei land aan de Westerweg, groot 2.72.87 Ha. voor de prijs van f 80.000. Tevens wordt voorgesteld aan S. E. Engel te Den Helder te ver kopen 291 m2 grond aan de Mau- ritskade voor de bouw van één woning voor de prijs van f 3.564.75 GEMEENSCHAPPELIKE WONINGBOUW ALKMAAR. Kleinere ge meenten kunnen, om de bouw kosten te drukken, gezamenlijk woningwetwoningen bouwen. Hoewel zulks niet voor Alk maar geldt, omdat deze gemeente steeds een voldoende aantal woningen tegelijk kan laten bou wen stellen en W. voor, om in samenwerking met enkele om liggende gemeenten een zestigtal woningen volgens een bepaald standaardtype, met de mogelijk heid van enige variatie, te doen bouwen, waarvan 24 bestemd voor Alkmaar Hiervan zullen er vier met een inhoud vap 280 m3. 12 met een inhoud van 263 m3 en 8 met een inhoud van 244 m3 worden gebouwd op een terrein aan de Talmastraat. en aan P. Bakkum Jr. te Amster dam 45 m2 grond nabij de Ooster- wezenstraat (voor de bouw van een rijwielstalling) voor f 630. Tenslotte aan D. Schoonewil al hier 855 m2 aan het Kwakelpad voor f 11.970. T.a.v. de Volkscredietbank wordt voorgesteld het renteper centage van 4 op 5 te brengen en de kosten van aanmaning te ver hogen van 10 tot 20 en van 20 tot 35 cent; voorgesteld wordt tevens met ingang van een door B. en W. te bepalen datum de directeur een toelage te geven van f 1000 per jaar. Tenslotte wordt voorgesteld het huurcontract met de Ned, Coöp. Wolafzetver,, thans de Holl. Ta pijtindustrie inzake huur van de Korenbeurs, te verlengen metl% jaar tot uiterlijk 1 Nov. 1953. nu nog f5.90 per liter FIRMA m Platte Steenenbrug 114 (Verdroukenoord) Tel. 2601 (adv.) BOUW KLEUTERSCHOLEN CA AT NIET DOOR ALKMAAR Bij het gemeen tebestuur is 'n schrijven binnen gekomen van Ged. Staten met de mededeling dat ingevolge de cir culaire van 3e Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting, bouw van kleuterscholen niet meer is toegestaan en waarbij in verband hiermede wordt verzocht het raadsbesluit van 1 Febr. tot bouw van 2 kleuterscholen in het Bergerweg-Kwartier in te trek ken. B. en W. zullen aan de raad voorstellen het betreffende raads besluit in te trekken. Dammen Promotie-degradatie N.H. Noorderkwartier ALKMAAR In café Haring werden Zaterdagmiddag de pro motiewedstrijden voortgezet van het Noordhollands Noorderkwar tier. De uitslagen luiden: H. dé JongTh. de Haas 02 J. JornaL. Verver 0—2 Door deze uitslagen zijn de Haas en Verver thans zeker van een plaats in de hoofdklasse. Hoek Houttil Alkmaar ALKMAAR Gistermiddag is de 10-jarige Wim van 't Hof uit de vain der Woudestraat alhier bij het zfyemmen jn het Noordhol lands kanaal verdronken. Om streeks half twee werd bij de po litie mededeling gedaan van het feit dat het bewuste jongetje bij het zwemmen in het kanaal niet meer boven water was gekomen. Direct werd door beambten van de Rijkspolitie te water gtilregd waarna drie ambtenaren van de Gemeentepolitie op de plaats van het ongeval te water doken. Het gelukte de hoofdinspecteur de heer C. Pijl, na tweemaal duiken, het kind op de wal te brengen. Er werd geruime tijd kunstmatige ademhaling toegepast, waarna men over is gegaan tot het toe dienen van zuurstof. Al deze red dingspogingen mochten echter niet baten. Het stoffelijk over schot is naar het St. Èlisabeth- ziekenhuis overgebracht. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Jaco bs E. dv J. v. Wijk en E. Blaauw; Hermanus C. zv P. C. Rood en G. Oudejans; Henricus D. N- zv T. J. Sodenkamp en H. S. M. van den Borg; Jan A. zv J. Jongstra en H. A. Kraak; Anna G. L. dv A. P. Peperkamp en G. C. van de Ka mer Overleden: Cornells Heinis 73 j. geh. met T. Molenaar; Johanna IJpelaan 56 j. Onwel geworden ALKMAAR Zaterdagmiddag is een 88-jarige man in de Mag- dalenenstr. onwel geworden. Hti is overgebracht naar het Huis van Achten waar hij woonde. Snoeplustige jeugd? ALKMAAR Vrijdagavond of Zaterdagmorgen is ingebroken in een houten consumptietent staan de op een voetbalterrein in de Overdiepolder. De daders hebben zich toegang verschaft door het verbreken van een luik en een doos met chocoladerepen en nougatblokken weggehaald. Men heeft hier vermoedelijk te doen met kwajongenswerk- Ongelukkige val ALKMAAR Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf liep er in het Fnidsen een persoon met een fiets aan de hand van de Appel- steeg naar de Hekelstraat. Op de hoek liep een 6-jaïrige jongen recht tegen de fiets aan en kwam daarbij lelijk te vallen. Met een gcompiiceerde linkerdijfoeenbreuk moest het ventje worden opgeno men in het Centraalzifkenhuis. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR. Vertrokken: H. A. den Nijs, R.K., van Lindenlaan 53 naar Uitgeest; H. Strijbis, Chr Ger. van Van Leeuwenhoekstraat 25 naar Hoogeveen; G. Boontjes, van Boterbloemstraat 14 naar Velzen; G. Eikelboom, G.K., Ly ceumstraat 10 naar Groningen; M. Geuzebroek, winkeljuffr. R.K. van Lelijstraat naar Den Bosch; Tr. Lont, hulp in de huishouding, D.G-, van Varnebroek 38 naar Wieringen; A. Prins, en echtge note, leraar Handelsschool, Brou werstraat 20 naar Heiloo; M. Jenneken-Schuppers, tandarts, v. Westerweg 10 naar Amsterdam; M. Snijders, ziekenverpl. R.K.. van Wognumse Buurt 8 naar Hoorn; P. Veltman, onderwijzer, met gezin, R.K., van Bleekerska- de 11 naar Amsterdam: H. G. Joling, typograaf» G.K., van Bruinvisstraat 39 naar Schagen; Th. B. Hofstee, kleermaker, R.K., van Vogelenzang 14 naar Valburg A. J. A. Borsboom-Mekenkamp, met kinderen, R.K., van Verdron- kenoord 72 naar Groningen; A. de Jong-Vierstra, met kind van Kwerenpad 22 naar Driebergen; D. van Dam, R.K., van Houttil 58 naar Bergen; J. Habé, aannemer, Ovcrdiestraat 19 naar Zutphen; J. Hof, dienstbode, R.K., v. Tuin straat 24 naar Egm. Binnen; A. N. Lugthart, kantoorbediende, v. Kosterstraat 2 naar Amsterdam; J. P. L. Maars, van Tienenwal 35 naar Brunssum; H. v. d. Struik, automonteur, van Stuartstraat 2 naar Australië; H. Volbeda, mon teur PTT, van Rembrandtstraat 1 naar Enkhuizen; N. v. d. Brink, drogist, echtgenote en kind, van Geesterweg 6 naar Bergen; H. W. Erkamp, veehoudersknecht, R.K. van Popelmanslaan 5 naar Cana da; N. C. Hofman, varensgezel, van Schermeerstraat 10 naar Am sterdam; C. M. Mul, R.K., van Steijnstraat 6 naar Obdam: W. J. H. Tasche, echtgenote en kinde ren, autohandelaar, Ned. Herv., van Kenn.straatweg 81 naar Mel bourne (Austr.); G. de Vries, chauffeur-monteur, van Luttik Oudorp 59 naar Amsterdam; J. C. A. Lobach, echtgenote en kinde ren, automonteur, van Em. de Wittestraat 6 naar Sidney, Austr.; A. Moes, dienstbode, Ned. Herv. van Everdingenstraat 18 naar Heemstede. Ingekomen: P. P. van Domme len, caféhouder, R.K., van Zuilen naar Verdronkenoord 29: M. M. Driessen-Leek en zoon, R.K. van Zijpe naar Van der Kaaijstr. 25; G. E- M. Veldt, R.K., dienstbode MEDEMBLIK 16 Juni 14000 MEDEMBLIK, 16 Juni 14000 kg aardappelen., groot 29—33 kriel 26—29. ALKMAAR, 18 Juni. 4 paar den 750900, 82 vettekoeien 500 1275, 95 nucht. kalveren voor de slacht 50.85, 17 vette schapen 100120, 240 varkens 1.851.91 per kg. van Bergen naar Spoorstraat 49; M. J. Borghouts, leerling machi nist Ned. Spoorwegen, R.K., van Roosendaal naar Nic. Beetskade 4; J. H. Nieuwenhuis, monteur, Ned. Herv. en echtgenote van Krommenie naar Eerste Kanaal straat 8! D. Doetjes, officier Le ger des Heils en Chr. Rijsdijk, officier Leger des Heils, beiden van Zaandam naar Limmerhoek 22; A. van Ravenhorst, monteur Ned. Herv., van Ede naar Dijk graafstraat 6; I. Drenth, maga- zijnmeester4 Ned. Herv., met echtgenote en M. van der Horst, verwarmingstechnicus, van Vel- sen naar Oudorperdijk 40; G. Gorter, machinist N.S., van Sus- teren naar C. W. Bruinvisstraat 25; E. Masclé-de Grand, van Hei loo naar Uitenboschstraat 78; T. Groenenberg, echtgenote en kin deren, wachtmeester Rijkspolitie, Ned. Herv., van Heiloo naar Nic. Beetsstraat 12; H. Pietersma, leer ling koeltechnicus, R.K., van Doorn naar Appelsteeg 4; M. J. Smit, R.K, van Zoeterwoude naar P. A. de Langeplein 27; K. van der Velde, fabrieksarbeider, Ned. Herv., van Kcrkrade naar Van der Woudestraat 28; J, Koedtjker, leerling machinist, Ned. Herv., van Rotterdam naar Corfstraat 18; Th. F. M. Koning, R.K., van Oterleek naar Nic. Beetskade 70; A. J. van Noort, leerlingverpl. van Castricum naar Kennemer- straatweg 2; A. C. v. Sloterdijck- Tode, van Zwitserland naar Me- tiusgracht 6; E. Hesselink, ambt. Cultuur Techn. Dienst met gezin van Bussum naar Kraanbuurt 3; J. G. Hoogenboom, van Leiden naar Emmastraat 49; P. Lange- veld, van Amsterdam naar Nas- saulaan 35; J. H. Ottolander, on derwijzeres, Ned. Herv., van Kwa- dijk naar Ferd Bolstraat 24; P. J. Schagen, kantoorbediende, R.K., van Haarlem naar Boomkampstr. 4; Wed. J. de Geus-Van Wijland, G.K., van Harenkarspel naar Nassauplein 7; L. J. Selleger, elec- trotechnicus van Soerabaia naar Burgem. Palingstraat 2; Tr. Kommer-Schot, N.H., van Am sterdam n. Prinses Julianalaan 14: G. J. Evers, met echtgenote. N.H., van Bussum naar Prinses Julianalaan 14; V. M. van Diepen R.K., van Berkhout naar Zeglis 10 Mutaties bij 't Ontluikende Roosje HEILOO Door ziekte van de huidige regisseur, de heer Venn ik is in de gehouden ledenvergade ring de heer A. Spruyt als zodanig benoemd. Door het bedanken van Mevrouw Renes als penningmeesteresse, is in haar plaats Mevr. Oetsv-d- Werke gekozen. In de vacature van de heer Spruyt werd de heer Lamar ge kozen, Dit najaar viert de Rede rijkerskamer haar 60-jarig be staan- Hierop komen wij noe na der terug! Bouwvakarbeiders opgelet HEILOO Op Woensdag 20 Juni is er in het café van de heer C. Admiraal Heremweig van 19.30 tot 22 uur controle vap vacantie- bonnen. Deze controle is verplicht en strikt persoonlijk- Wij maken de bouwvakarbeiders er op attent dat deze controle van het hoog ste belang is daar niet gecontro leerde vacantiebonnen niet wor den "verzilverd, dus komt allen zonder uitzondering. Bii de heer C. Bakker aan huis wordt niet gecontroleerd. Burgerlijke Stand CASTRICUM. Gehuwd: Ger- rit van Geenhuizen en Marigje Leeuwrik. Overleden: Wilhelmina Johan na Roosen 33 jr. echtg. van Ja cob van der Schrier te Haarlem; Joost W. C. Middelkoop 65 jaar; Froukje Boomsma 80 jr., wed. v. P. Zeulevoet te Haarlem. Geslaagd voor dansexamen CASTRICUM. Tijdens het jaarlijkse congres van het katho liek cultureel xerbond van dans- leraren „San Filippi Neri" slaag de voor het tweede examen (Membership) de heer P. Verbiest te Castricum met lof voor dansen en wel met hoogste lof voor tech niek. Een mooi resultaat. Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren; Wilhelmus Gerardus Jozef, z. v. N. Sliiker- man en M. Veldman; Maria Anna Cornlia, d. v. A, Ligthart en M. C. Zwemmer; Swier Hittjo, z. v. S. H. van der Veen en R. R. Bruine- woud; Gerrit, z. v. P. Kater en A. Kat. Gescheiden: Pieter Koole en Neeltje Schouten. Overleden: Jan Hendrik Dek ker, 74 jaar. echtgen. van Neel tje Kreijger; Cornelis Smit. 73 jaar, echtgenoot van Trijntje Kos. Burgerlijke Stand HEER-HUGOWAARD. Ge boren: Francina A. M„ d. v. J. Schouten en C. J. M. Ènthoven; Reindert J. M„ z. v, R. J. van Stralen en E. Zuurbier; Emma A. G.', d. v. P. J. Th. Overtoom en E. M. Groenland; Theodorus M„ z. v. C. Zuurbier en J. C. Veld man: Martinus, z. v. N. Rood en M. Peerdeman; Louis P. F., z. v. J, P. Baars en B. M. Esmond; Adrianus P. M., z. v. S. P. van Langen en C. M. Borst; Nicolaas M., z. v, J. Beers en C. van Kleef; Antonius J. M., z. v, J, G. Koo- men en N. Welp; Cornelis S. M. z. v. C. Visser en M. H. Mooij; Henricus G. M.. z. v. P. Dekker en C. B. Wokke; Johannes P. M.. z. v. J. Baars en A. G. Insiby Agatha M.. d. v. P. N. Baars en E. H. Vonk; Anthonius C. M„ z. v. P. A. Groot en M. Smit; Maria C. P., d. v. A. Smit en C. P. Berkhout. Ondertrouwd: Laurentius Ko nijn en Wilhelmina M. van Die pén; Johannes W. van Stralen en Cornelia Bleeker; Petrus H. J. Kager en Maria Groenland; Hen- drikus A. Wolfsen en Alida Kaag. Getrouwd: Cornelis A. Stroo- mer, Alkmaar, en Martha Bot; Willem P. Hink, Langedijk, en Catharina D. Borst; Arie Visser, Krommenie en Cornelia Carels; Floris J. Stipriaan en Trijntje Schuurman; Louwrentius Vlaar, Obdam, en Maria Wijnker; Louw rentius Konijn en Wilhelmina M. van Diepen. Overleden: Trijntje Ursem, wed van Petrus Tesselaar, oud 67 jaar; Thomas de Krijger, weduw naar van Catharina Oppeneer, oud 83 jaar; Jan Snijder, gehuwd met Saartje Hartenberg, oud 74 jaar: Jan Brink, gehuwd met Aafje Mulder, oud 72 jaar; Jan Visser, z. v. Gerrit Visser en Eli sabeth Dol, oud 42 jaar. Ingekomen: Buisman e. v, P. J. Mienis van Castricum naar Ver laat 6; Roelof je Nijenbanning van Beilen naar Sportlaan 19: Afra A. Venneker van Harenkarspel naar J. Glijnisweg 116; Grietje WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. ZWAKKE WIND Wisselende bewolking rrrct voornamelijk in het binnenland hier en daar een bui. Zwakke wind, overdag hoofdzakelijk wes telijk. Weinig verandering in temperatuur. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft eervol ontslag verleend bij zijn vertrek naar Argentinië aan de Welgerw. Heer J. P. Does- wijk. die Pastoor was te Zeven hoven, Tot Pastoor te Zevenhoven is benoemd de Weleerw. Heer H. J. P- Tabink, die Kapelaan was te Scheveningen (H. Ant. Abt.) Fluister van Avereest naar Mid denweg 116; Nicolaas Smit van Langedijk naar Westerweg 46; Jan H. Hols van Ede naar Mid denweg 15; Jacob Boor van Hens. broek naar Hasselaarsweg 1. Vertrokken: Douwe Jongsma van Middenweg 15 naar Blokker; Pieter Borst van Middenweg 303 naar Sint Maarten; Martha Bot van Middenweg 234 naar Hoorn; Siegebertha M. Deken van Mid denweg 584 naar Oudorp; Catha rina D. Borst van Donkereweg 7 naar Langedijk; Cornelia Carels van Stationsweg 78 naar Krom menie; Rindert Jansma van Mid denweg 20 naar Noordwelle; Ka- rel Beumkes van Middenweg 14 naar Noordwelle; Joseph J. M. van Erp van Middenweg 252 naar Bergen; Maria Wijnker van Mid denweg 9 naar Berkhout; Hen- drikus J. van Zijp van Van Veen- weg 36 naar Haarlem: Maria A. de Boer van Rustenburgerweg 13 naar Wervershoof; Agnes de Boer van Rustenburgerweg 13 naar Langedijk; Maria H. Lagrand van Veenhuizerweg 9 naar Haarlem; Catharina de Krijger van Sta tionsweg 110 naar Alkmaar: Petrus G. Oud van Middenweg 544 naar Hoogwoud; Klaas Wage naar van Westerweg 14 naar Gv. Gerk; Afra A. Weel van Rusten burgerweg 39 naar Alkmaar; Trijntje Beers van Middenweg 156 naar Schagen; Johannes Th. van der Gulik van Middenweg 516 naar Harenkarspel; G. A. Sprenkeling van Rustenburger weg 6 naar Den Helder; Guurtje Zuurbier van Veenhuizerweg 26 naar Assendelft; Simon Tesselaar van Westerweg 46 naar Nieuwe Niedorp. Bekerwedstrijden. VVWW. Frisia 34 na verl. behagenWatervogels 41 RK AFC—OSV o—l OSV 2—HSV i_2 WATERVOGELS GEKLOPT SCHAGBNl Ofschoon de thuisclub met tien man begon was zij toch in de aanvang door- lapend in hef offensief. Het back- stel drong gevaarlijk ver naar voren wat spoedig werd afge straft. De gasten probeerden het steeds met verre schoten, wat dikwijls onproductief was. Maar spoedig kreeg keeper Slikker een hoge bal van verre afstand te ver werken. Hij plukte deze uit de lucht maar_niet klem. Toen hii hem het vallen was de midden voor er even vlugger bij en de poneerde het leder in de touwen, 01. Over beide ploegen scheen een soort voetbaknoeheid te heersen, terwijl in de voorhoede d.e nodige schotvaardi£heid ont brak. Het was rechtsbuiten de Graaf die de stand gelijk maakte, 11. Verschillende malen zetten de Torren listig het buitenspel- valletje open, waar de geel-zwar- ten evenzoveel malen intrapten. Toen echter bij een vermeend buitenspel de verdediging dor gasten bleef wachten 0p het fluit signaal wandelde Grotes rustig met de bal tot voor de keeper en zorgde voor 21. Hierop kregen de bezoekers de kans voor de ge lijkmaker. Voor free cick in het doelgebied werd een penalty toe gekend, deze werd echter over geschoten. Bij Schagen was rechtsbuiten Henk de Graaf de meest produc tieve man. Na een solo-ren wist hi.j listig de back te ontwijken en met spil en back op de hielen in hoogtempo een vliegende kogel te lossen, 31. Schoorl, die deze wedstrijd de midden voorplaats bezette, maar aan de formidabele spjl der gasten steeds een zeer kwade kluif had, werd bij een goede kans in het doelgebied even gevloerd en mocht daarvoor een penalty nemen. Hij plaatste de bal echter recht op de keeper. Toen de Graaf zijn doelpunten- honger met 4—1 had gestild was het lot der Torren ruimschoots bezegeld. JONG HOLLAND VERSLOEG ZWALUWEN (Van onze eigen verslaggever Zaterdagmiddag heeft Zwalu wen het tegen de kaasstedelingen niet tot een overwinning kunnen brengen, alhoewel zij even na de rust een voorsprong wisten te ne men door S. Prost die toen op de linksbuitenplaats stond. In de eer ste helft wogen beide partijen aardig tegen elkaar op en men nam schijnbaar genoegen met een gelijk spel, omdat de competitie sfeer afwezig bleef. Wel moest Eken bij Zwaluwen een paar moeilijke ballen verwerken doch daar bleef het bii en de rust kwam met blanco stand. Zoals gezegd was het Zwaluwen dat in de 2e helft door Prost de leiding nam doch even later werd door treu zelen in de achterhoede door v. Tuyl de stand gelijk gemaakt. Toen werd Zwaluwen finaal on der de voet gelopen. In het laatste kwartier kopte Goossens een te rugspringende bal vanaf de dek- lgt in het doel, waarna Jansen kort voor het einde de stand op 13 bracht. Over het geheel ge- nomen was deze wedstrijd maar een matige vertoning. De scheids rechter deelde in de malaise.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2