Olympische Dag 1951 groots sportfestijn Hans Harting en estafetteploeg van A.A.C. leverden topprestaties op de sintelbaan HAh vóór Kopgi tot de 111 renners aan de start, amper 40 door de finish Van der Kuil doelpuntte twee maal in het laatste kwartier „Vlucht in de nacht" Ruiterploeg sloeg de Belgen in een landen-springconcours Go Ahead gelijk tegen Odense Grote nederlaag tegen Philippijnen 377 kilometer voor zware racers Breda-Antwerpen-Amsterdam Van Breenen snelste op de pedalen Olympische Bondsploeg won met 2-1 Teleurstellende hoofdschotel De internationale schaaktournooien Coppi, Magni en Bartali in de Tour Ned. Usclubbond naast de K.N.S.B. U blijft opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk „erfris«n4e door E. J. Rath PAGINA 4 MAANDAG 18 JUNI 1951 Koningin Juliana, Prins BernJnard en Prinses Beatrix waren aanwezig op de Olym pische Dag. De boven ste foto toont hen tij dens het spelen van 't Wilhelmus. Welk een prachtige eindspurt Jan Lammers had op z'n sterkste nummer, de 200 meter, toont de tweede foto en op de derde ziet U Fanny met veel machtsver toon en in een soepele stijl finishen op de 100 meter. Drie foto's van de Olympische Dag, Neerlands grootste sportmanifestatie (Van onze sport-redacteur) AMSTERDAM, Zondagmiddag. Twee grote wapen ieiten bracht de twaalide Nederlandse Olympiade. Twee verrassingen, eveneens op de jaarlijks terugkerende manifestatie van Neer lands sportleven. De eerste was een fraaie, overtuigende zege van de soepele en stijlvolle Hans Harting van A.A.C.. Wim Slijkhuis, derde op de Olympische Spelen 1948 en Europees kampioen 1950, werd op z'n sterkste nummer, de 1500 meter, voor de tweede maal in korte tijd geklopt En nu kon niet, zoals tegen de Belg Theys, een gebroken veter de oorzaak zijn, want de blonde Amsterdammer was ditmaal de sterkste. Verder beleefden we in het zonover goten stadion een tweede triomph voor A.A.C. Het Nederlands clubrecord viermaal 400 meter, sinds 1938 op naam van Trekvogels, werd gebroken. Een glorieuze entree van dit mooie loop nummer op de Olympiade. Hartings prestatie en devictorie van A.A.C. mochten dan een van de meest bekoorlijke momenten van de Olympische Dag 1951 zijn geweest, ze stonden niet op zich. Integendeel, de in drukwekkende massale vrije oefeningen, uitgevoerd door 600 turners, wier heldere kledij scherp afstak tegen de drooggroene grasmat, de royale overwinningen van Fanny BlankersKoen, de uitstekende zege van de Nederlandse ruiter-equipe tegen België en de overigens vrij matige hoofdschotel tussen het Bondselftal en Degerfors; dit alles was een aaneenschake ling van sportieve genoegens, aanschouwd door 55.000 toeschou wers, met als eregasten H. M. de Koningin, Prins Bernhard, Prinses Beatrix, de minister-president dr. W. Drees en prof. Lieftinck. Precies klokke half twee rin gen de noorten onder de Mara thon-tribune ODen. toen. vooraf gegaan door vlaggendragers de turners veerkrachtig en lenig het veld oomarcheerden. Versnreid over het gehele veld voerden ze een vriie oefening uit, die van het beein tot het einde een lust voor het oog was. Na de dames, die in 1950 de Olympische Dag onenden. waren het thans de heren. die. allen geschaard onder de banieren van de 83-.iariee K.N.G.V. manifesteerden van een van de meest Donulaire en meest beoefende snorten. De athletiek, die na voetbal een groot gedeelte van het program ma vulde, maakte een joyeuse start met het met grote verwach tingen verbeide 400 M.-nummer. Harry de Kroon, sterk favoriet om het dertien jaar oude Nederland se record van Karei Baumgarten binnenkort te verbeteren, startte tegen de Europese kampioen Pugh. Het werd een overwinning voor de Engelsman, die eerst op het laatste rechte eind tot stand kwam. Driehonderd meter had de Amsterdammer de leiding. Pugh liet een tijd van 48.3 afdrukken, de Kroon 48.9. Op de derde plaats volgde Hofmeester met 50 sec. rond. Fanny's eerste *ege Met een groots gebaar van macht en meerderheid won kam pioene Fanny BlankersKoen de 100 meter. Puck Brouwer, even eens een rap sprintstertje, volgde met daarachter Xenia Stadtde Jong en Gré de Jong. De tijden waren matig: 12.2, 12.7 en 12.8. Een verbitterd duel leverden de Engelsman Morley en Wol- sink van Parthenon op de 800 M. Tot de laatste tweehonderd meter hielden beide lopers gelijke tred. Toen, bij de een na laatste bocht spurtte Wolsink weg. maar zestig meter vóór de finish klopte Mor- ZOMER IN HET STADION De zon scheen bijna de hele middag, gisteren, tijdens de Olympische Dag. Al vroeg in de morgen stond de zon boven Amsterdam te branden en het was dus geen wonder, dat we vrijwel niets dan wit zagen op de tribu nes. De mannen en jongens bijna allemaal in sporthemd of blouse, de dames in fleu rige toiletten. Hele vakken van het grauwe beton waren omgetoverd in witte mensen zeeën, waartussen enkele knalrode of -gele jurken of shirts fel afstaken. Wat een verschil met 't vorig jaar. ley hem. Tijd 1 min. 55.4 sec. Wolsink liep één seconde langer, gevolgd door Meyborg. Jan Lammers zegevierde De Drachter sprinter Jan Lam mers revancheerde Nederland tegen de Engelse gasten. Van start af gaf hij met Lewis de toon aan. Soepel en beheerst ging de Nederlandse kampioen door de bocht, maar eerst tien a vijftien meter voor de finish scheurde hij zich los van z'n grote rivaal en met een kwart meter voorsprong finishte hij, met Lewis in dezelf de tijd: 22.2 sec. De andere En- OM DE DAVISCUP Het is de Nederlandse Davis- tennisploeg niet gelukt zich in de halve finale (tegen Zweden) te plaatsen. De ontmoeting tegen de Philippijnen werd verloren met 41. Na de eerste dag hadden de Philippijnen een 20 voorsprong. In het dubbelspel sloegen van Swol en Rinkel Ampon en Car- mona (5—7, 6—3, 7—5, 6—4), waardoor de stand op 21 kwam. In het derde enkelspel verloor Linck van Deyro (Ph.) (16, 4-6, 64, 26), zodat de Philippijnen met 31 vóór kwamen te staan. Zij bevonden zich toen al in de halve finale. Tenslotte werd het laatste enkelspel door Carmona van Krijt gewonnen (63, 63, 6—1). DAVIS-CUP-WEDSTRIJDEN EngelandZweden 05 W. DuitslandBelgië 32 ItaliëPolen 10 (wordt voortgezet) OM DE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND DEN HAAG. Dezer dagen is het reglement verschenen voor de grote prijs van Nederland, welke de K.N.A.C. organiseert op Zondag 22 Juli e.k. op het circuit van Zandvoort. Deze race wordt gehouden voor de racewagens van formule 1 (1.5 liter met en 4.5 liter zonder compressor). De deelneming staat alleen open voor daartoe uitgenodigde coureurs. De af te leggen afstand be draagt ong. 377 KM. De training vindt plaats op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juli van 16 tot 19 uur gelsman, Wilkinson, werd derde, Saat vierde. Willy Lust, het veelzijdige Zaanse meisje, zou achter Fanny op de 80 meter horden gefinisht hebben, toen haar hordentechniek haar parten speelde en kansloos maakte. Fanny zelf was, glijdend over de horden, in één ren naar de finish gestormd. Nu gevolgd door het meisje Hendriks en Gerda van de Kade-Koudjjs. Hat lings meesterschap We schreven het reeds, Hans Hartings' zege op Slijkhuis, het was de verrassing van de dag. Vrijwel onmiddellijk was de jonge Amsterdammer aan kop gegaan, terwijl Slijkhuis en de Engelsman Eyre in vierde en vijfde positie hun beurt wilden afwachten. Maar intussen groeide de voor sprong van de Amsterdammer gestaag. Bij het ingaan van de laatste ronde volgden Slijkhuis en Eyre, nu twee en drie, op dertig meter. Slijkhuis verhoogde het tempo en knabbelde min stens de helft van de achterstand af, maar toen ging ook Harting aan z'n eindspurt beginnen. Eyre kon de Hagenaar niet meer vol gen, maar de verbeten vechtende Slijkhuis was kansloos. Met de armen juichend omhoog en onder donderend gejuich finishte ,de AAC-er, minstens tien meter vóór de Europese kampioen. De tijd van Harting was 3 min. 52.6 sec., die van Slijkhuis 3 min. 53 sec. Eyre werd derde, z'n landgenoot Stade vierde, gevolgd door Seeu- wen en Roffel. Record verbetering Het lag voor de hand, dat de Engelse nationale ploeg op de 400 M. estafette zou winnen. De Engelsen zijn in de eerste plaats specialisten op de 400 M. en bo vendien wilde men de clubs de gelegenheid geven om van deze sterke tegenstand te profiteren door een aanval te doen op het clubrecord. AAC slaagde glans rijk. Bakels, de Kroon, Nusse en Smidt haalde 0.8 sec. van het Trekvogels-record af en eindigden als tweede met twee seconden meer dan de Engelse ploeg. Een gemengde ploeg werd derde, de A.V. '23 vierde. Bontekoe en Kleefstra Het was niet alleen athletiek op deze Olympische Dag. Ook de amateur-wielrenners demon streerden van hun sport. Jonge opkomende sprinters als Cas Kleefstra en Schotman en al wat geroutineerden, Buchly en Bon tekoe en zelfs de oude rot Ber nard Leenen, die in 1928 ook al aan de Olympische Spelen in Am sterdam had meegedaan. Cas Kleefstra werd in z'n serie door Bontekoe uitgeschakeld, die toen de zeer fraaie tijd van 12 sec. over de laatste 200 M. maakte. Van Gelder en Schotman plaatsten zich eveneens in de finale. Ook hier zegevierde Bontekoe als ver uit de beste, vóór Schotman en v. Gelder in een tijd van 12.2 sec. De klassementswedstrijd werd wel een zege voor Kleefstra. Het was een wedstrijd over zes kilo meter met vier klassementen. Kleefstra finishte in een tijd van 8 min. 11.6 sec. met in totaai zeven punten. Bontekoe werd tweede met 6 punten, gevolgd door Reijn- ders en Muys met eveneens 6 pt. en Kooijman met 5 punten. Hippisch festijn Niet zoals gewoonlijk vormde een nationaal springconcours hét EEN KAART, MENEER? Hoe vaak we niet aange houden zijn gistermiddag op de Amstelveense weg! We weten het zelf niet meer. Overal liepen personen met soms één of twee, maar ook met wel vier a vijf kaarten in de hand. Moet 'V nog een kaart meneer? Steeds weer dezelfde vraag. Een alle daags verschijnsel bij de na oorlogse Olympische Dag, want het schijnt, dat vele verenigingen boven de wer kelijke vraag, kaarten be steld hebben. Nu gingen de staanplaatsen meestal voor niets weg, de andere tegen gereduceerde prijs. Nee, er viel niet veel te verdienen. besluit van de Olympische Dag, maar een landenwedstrijd tussen de vertegenwoordigende ploegen van Nederland en België. De Ne derlanders wonnen met royaal verschil, vooral door foutloos rij den van J. Rijks op de Ierse ruin „Master". Geen der overige deel nemers slaagde er in het parcours met 14 zware hindernissen fout loos te nemen. Enkelen door de te grote ijver om een zo snel mogelijke tijd te maken, natuur lijk een zeer belangrijke factor, anderen door niet geheel zuivere rij techniek. Nederland won met 12 strafpunten, tegen België 25 str afpunten. AMSTERDAM. De Benelux- wegwedstriid voor amateurs over een afstand van 275 KM. die Za terdag werd georganiseerd door de Amsterdamse Snortclub „Olvm- Dia". is geëindigd in een over winning van de Amsterdammer v. Breenen. die de Haarlemmer Peters en de Hilversummer van Dlik in de sorint klonte. Het narcours lien van Breda via Antwernen weer naar Breda en daarna naar Amsterdam. Van de 111 renners, die aan de start kwamen, hebben er 70 hetzii op gegeven. hetzii doer nech de striid moeten staken. De wedstrijd kan men in twee phasen verdelen: de eerste phase met voortdurend uitlooppogingen die telkens in de kiem werden fesmoord, gedurende de eerste 25 KM en de tweede phase, die wij gevoegelijk „operatie Cyclo tron" willen noemen, die in Den Bosch begon en tot de finish in Amsterdam bleef voortduren. „Operatie Cyclotron", omdat in Den Bosch het grote peleton, dat toen nog uit bijna 100 renners bestond, in stukken werd gesplitst en in het verdere verloop van de (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Zondagmiddag. Voor wie het nog niet weet: we zijn voetbalmoe. Verstaat U wel, niet alleen wil persoonlijk, maar ook de Nederlandse voetballers. De „hoofdschotel" van de Olympische Dag heette de wedstrijd BondselftalDegerfors, maar eigenlijk was 't het minst interessante nummer. De Bonds ploeg won, met 21, maar met veel pijn en moeite. Weliswaar speelde de Bondsploeg iets beter (minder slecht) dan de Zweden, van ploegverband of aardige combinaties, flitsend aanvalsspel of spannende situaties zagen we niets. mermiddagslaap. die even ver stoord werd door een treffer voor Degerfors. De rossige middenvoor Ja- kobsson gleed langs Terlouws rechtervoet era kwam in vrije po sitie. Een scherpe voorzet volgde en voor Odenthal en van Raalte wisten wat er aan de hand was, was de bal via het hoofd van de toegestormde Larsson in het. net beland, 01. Eindelijk bijna tien minuten voor het einde kwam v. d. Kuil als reddende eragel. Doelman Tinglöf had hands gemaakt op de rand van het strafschopgebied en v. d. Kuil benutte de vrije schop. \u Het begin van de wedstrijd bood overigens perspectieven voor een interessant zomer- partijtje, vol leven en met grof geschut. Van der Kuil, goed ze ventien jaar, maar handig en vol trucs, was een en al beweeg lijkheid op de vleugel en hij gleed langs de doorgewinterde Karlsson of die er niet stond. Bovendien viel Klaassens in het eerste kwartier op door zijn spectaculair en technisch uitste kend spel. Reeds in de eerste minuten dreef de V.V.V.-er de bal van het middenveld naar het strafschop gebied en schoot zo vervaarlijk hard in de richting van het doel, dat Tinglöf driemaal moest dui kelen voor hij de bal onder con trole had. De Nederlanders bleven in het offensief. Klaas sens kogelde keihard tegen de lat en even later stoof Groene- veld met de bal aan de voet ge kleefd naar binnen en loste van verre afstand zo'n hard schot met z'n rechterbeen, precies naar de uiterste bovenhoek, dat ieder een reeds juichte. Maar weer was het Tinglöf, die in volle lengte de bal over de lat sloeg. Van der Kuil nam de corner, diep in het strafschopgebied bereikte de bal Snoek, wiens achter waartse omhaal rakelings langs de paal vloog. Dat was meteen het einde van alle vuurwerk. Onmacht Het werd een half uur sukke len naar de rust. De Nederlan ders het meest ongevaarlijk in de aanval, met af en toe een Zweedse uitv.al. Slechts éénmaal moest van Raalte in die vijf en veertig minuten goed in actie komen. Toch nog hoop! Ook de tweede helft beloofde zowaar nog iets goeds. Van Raal te moest in de eerste de beste minuut een spectaculaire zweef sprong maken om eer» kogel van Jakobsson onschadelijk te ma ken en prompt er na kopte Quaadvliet hard over de lat. En weer dommelden de twee en twintig spelers in een zoete zo- PUBLIEK EN SPELERS Welk een schril contrast was er gisteren tussen de duizenden enthousiaste toe schouwers en de lusteloze voetballers. Elke keer als vanuit het middenveld de bal met een harde trap naar voren werd geknald, in de richting van het doel van Degerfors, begon het publiek al te juichen. En de spelers? Alleen als ze zagen dat de bal vrij redelijk te bemach tigen was, begonnen ze te lopen. Geen wonder, dat overmoedigen om „Abe" be gonnen te roepen, maar ja die was in Heerenveen. Abe was ziek en luisterde te bed naar Pagano. NEW-YORK. In de tiende ronde van het Wertheim herden king schaaktournooi speelde dr. Euwe in 34 zetten remise met Horowitz. Overige uitslagen: NajdorfShainswit 10: Kra merBisguier O'Kelly Evans K. Reshewsky (V.S.) leidt thans met 7)4 pnt. vóór Najdorf (Arg.) met 7 pnt., Evans (V.S.) en dr. Euwe (Ned.) ieder 6% punt en Horowitz (V.S.) 6 pnt. In het Stauntontournooi te Birmingham staat Donner op de 11de en v. Scheltinga op de 16de plaats. Precies langs het muurtje van Zweedse verdedigers prikte hu de bal, langs de grond in de hoek. En diezelfde v. d. Kuil zorgde ook nog voor de overwin- iftt was twee minuten voor het einde, toen hïi de bal met een boog in het strafschopgebied plaatste, Tinglöf liep uit om het leer te onderscheppen, maar dat had Lundin al gedaan. Weer kwam de bal voor de voeten van de V.S.V.-er en van meer dan dertig meter afstand lepelde hjj de bal keihard in het net. TWEEDE HELFT VOOR DE DEVENTENAREN DEVENTER. Zaterdag heeft Odense Boldklub, de Deense ploeg die in de afgelopen week op tour is geweest in Nederland, te Deventer met 22 gelijk ge speeld tegen Go Ahead. Met de rust was de stand 21 voor de Denen. Voor Odense Boldklub doel puntte eerst rechtsbinnen Jor- gensen, en het was dezelfde die er met een prachtige kopbal 20 van maakte. Even voor de rust scoorde de jeugdige Go Ahead- midvoor Ten Wolde tegen. In de tweede helft pakte Go Ahead de zaken wat beter aan en kon van Beesd uit een strafschop gelijk maken. (22). BINDA WEER PLOEGLEIDER De Italiaanse wielerbond heeft Zaterdag een Italiaanse ploeg van twaalf man aangewezen voor de ronde van Frankrijk. De ploeg bestaat uit: Fausto Copni, Fiorenzo Magni, Gino Bar- tali,_Serafino Biagioni, Serse Cop pi, Franco Franchi, Attilio Lam- bertini, Ettore Milano, Silvio Pe- droni, Luciano Pezzi, Vigitio Sa- limtoeni en Renzo Zanazzi. Technisch leider van de ploeg zal zijn de oud-wielrenner Alfre do Binda. Reserves zijn de ren ners Andrea Carrea, Guido dr Santi, Vincenzo Rossello en Giu seppe Minardi. HIJZELENDOORN IN FINALE TE KOPENHAGEN KOPENHAGEN In de finale van de Grote Prijs van Kopen hagen voor amateurs, die, even als met de wereldkampioen schappen sprint van dit jaar het geval zal zijn. in ritten a trois werd verreden, plaatsten zich de Italianen Sacchi en Morettini en onze landgenoot Jan Hij zelen- doorn. Het eindklassement werd: 1. Sacchi, 2. Morettini, 3. Hijze. lendoorn. koers deze stukken op hun beurt weer in kleinere partjes uit el kaar vielen, om tenslotte een finish op te leveren van uiterst kleine groepjes renners, die na elkaar over de eindstreep vlogen. De eerste tien aankomenden plaatsten zich als volgt: 1. v. Breenen, Amsterdam, 6 u. 58 min. 59 sec.; 2. Peters, Haarlem zelfde tijd; 3. v. Dijk, Hilversum, zelfde tijd; 4. Bruggenkamp, IJmuiden, 6 uur 59 min. 57 sec.; 5. Mjenen, Valkensw.aard, z.t.; 6. A. Verstraeten, Breda, z.t.; 7. G. Holleeder, Amsterdam, z.t.; 8. K. Verstraeten, Breda, z.t.; 9. Hendriks, Oss, Zit.; 10. W. Hol leeder, Amsterdam 7 uur 3.7 min. ACHT CLUBS VERLATEN DE KONINKLIJKE BOND DEN HAAG. Zoals gemeld, is enkele weken geleden door een tiental iisclubs. die sindsdien van diverse andere verenigingen be- wiizen van instemming ontvingen, de Nederlandse IJsclubbond eg- gericht. met het doel het haitl- riiden od de lange baan en het kunstriiden te bevorderen, o.m. door het uitschrijven van lanee- baan wedstriiden. het verzorgen van de training, de uitzending van Nederlandse riiders naar het buitenland en het organiseren van internationale wedstriiden in het eigen land. Er werd een zodanige regeling ontworpen dat binnen het kader van de K.N.S.B. alles wat het hardrijden en het kunstrijden be treft, aan de Nederlandse IJsclub bond zou worden opgedragen. Dadelijk na de oprichting is aan het bestuur van de K.N.S.B. ver zocht om op korte termijn over de plannen van gedachten te wis selen met vier afgevaardigden van de nieuwe bond. Naar men ons van de zijde van de N.IJ.B. meedeelt heeft deze gedachtenwisseling thans plaats gehad en heeft het bestuur van de K.N.S.B. bij die gelegenheid verklaard dat het de wensen van de N.IJ.B. volledig van de hand wijst. Als gevolg hiervan zijn de opzeggingen van het lidmaatschap van de K.N.S.B. door de IJsclubs Amsterdam, Bergen, 's Graven- hage, Groningen, Veendam, Zut- phen, Kralingen en Leiden aan het bestuur van deze bond over handigd. „Thialf" Heerenveen en de Kon. IJsclub Leeuwarden, die geheel met het streven van de N.IJ.B. instemmen en er als lid toe behoren, hebben deze stap niet gedaan in verband met de belangen van de kortebaan sport. DE RONDE VAN ZWITSERLAND Na 3 etappes BERN De uitslag van de derde etappe. Boncourt-Bern (239 km), van de Ronde van Zwitser land luidt: 1 Goldschmidt (Lux.) 6.45.49; 2. Baroni (It.) z. t.; 3. Bintz (It.) z. t.; 4. Kamber (Zwits.); 5. Oreel (B.); 6. Koblet (Zwits.); 7. Rossi (Zwits.). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. D. Rossi (It.) 19.03.13; 2. Koblet (Zwits.) 19.04.38; 3. G. Rossi (Zwits.) 19.06.26; 4. Diederich (Lux.) 19.06.32; 5. Martini (It.) 19.06.51; 6. Kubler (Zwits.) 19.07.31. (Advertentie) FEUILLETON 53. Hij kon tenminste op geen stukken na zeggen, naar welke kant oom zijn hand had gehouden. Ik geloof vast, dat oom Rufus de plek wou aanwij zen, waar hij dat andere testa ment geborgen had en dat be greep Howard later ook, maar dat was ook alles wat hii zeggera kon." „Hebt u gezocht?" Zij knikte. „Ja. en goed ook. Overal." „Op zijn slaapkamer ook? En beneden?" „Nee. Als het testament er is, moet het hier zijn. Mijn oom die heeft nooit ergens anders ge werkt of gestudeerd dan hier. Hij had al zijn aantekeningen hier. En misschien zoek ik het 'n beetje ver maar oom zei: nu. Daar kan hii heel goed mee be doeld hebben, dat hii in die laatste minuten zijn nieuw tes tament had gemaakt. En als dat zo is, spreekt het vanzelf, dat 't hier in de kamer moet zijn." „Maar hoe weet u dat hii het testament niet bedoeld heeft, waar Vinton beslag op heeft ge legd?" „Daar stond een datum op van twee jaar geleder». Dus dat klopt weer niet met het woordje „nu". En dat oude testament had Howard gezien, dat wist oom. Als dat er alleen geweest was, had oom niet tegen Howard hoe ven zeggen: „Een ander testa ment". Daar had hii alle reden voor, als hij een nieuw had ge maakt. Al bedoelde oom met dat woordje „nu" iets anders dan vandaag hii zou gevoeld kun nen hebben, dat hii het niet uit voeriger kon zeggen dat meen ik toch daaruit te moeten opma ken, dat het van vrii jonge da tum was." „Weet Vinton het ook, van dat andere testament?" „Nee. We hebben hem niets verteld. We zijn uren bezig ge weest, om het testament op te zoeken Howard en ik. Maar het is moeite voor niemendal ge weest. Ik durf haast wel te zeg gen het is er niet." „Waar is Howard nu?" „Weer naar huis naar zijn fa milie in de stad; hij woont bii 'n zoon in, geloof ik. Vinton wou niet dat er iemand van het per soneel bleef, toen mijn oom be graven was." „Dus hij heeft hier alles gere geld?" ja." Ze bedekte haar gezicht met haar handen, maar een seconde later keek ze op. „Ik begrijp wel dat u 't zwak en onverantwoordelijk van me vindt, maar.u hebt uit mijn he le verhaal misschien kunnen op maken, waartoe hii in staat is." Ik herinnerde me de spreken de demonstratie, die hii. nauwe lijks een uur tevoren in de bi bliotheek gegeven had. „Dus", begon ik, als u dat an dere testament niet vindt, is het eerste geldig: dat wat Vinton in zijn bezit heeft". „Ja, dat is dan het laatste." „U weet natuurlijk niet wat er in dat nieuwe testament stond. Hebt u reden om aan te nemen, dat uw oom er over dacht, be langrijke veranderingen in zijn testament te maken?" „Nee. ik wist van niets. Ik sprak oom Rufus hoogst zelden en hij heeft er nooit iets over geschreven. Ik wist niet eens, wat er in dat eerste testament stond, vóór Vinton het me voor las. Maar u begrijpt welon verschillig wat er in dat nieuwe testament staat, het is altijd ooms laatste wil; dus het testa ment dat Vinton heeft, is waar deloos. Dat wil zeggen, dat hii me van die kant niet meer in zijn macht heeft!" Zü sprak levendig, met een klank in haar stem, die ik nog niet had gehoord. Het was bijna hoop, wat er uit sprak. „Ondanks al wat u zei klemt u zich nog steeds vast aan het idee, dat u misschien tóch niet Vinton hoeft te trouwen, merk ik." Zij keek mii aan. met een flits van geestkracht in haar ogera. maar toen schudde zij haar hoofd. „Nee.." antwoordde zij lang zaam. „Hoop kan ik er niet uit putten. Al het andere is er nog niet mee verholpen. Ofschoon „U put er wél hoop uit, al is 't maar in uw onderbewustzijn", viel ik haar in de rede. „Al spreekt uw mond dat niet uit, ik merk het aan uw houding. U hebt nog steeds hoop. U ziet geen kans, om vrij te komen maar u hebt de moed nog lang niet op gegeven. U bent uren bezig ge weest met zoeken naar iets, waardoor Vinton's macht over u zwakker werd. Waarom zoudt u zoveel moeite gedaan hebben, als u werkelijk vond, dat u aan een huwelijk met Vinton toch niet ontkomen kon? U hebt u nog niet gewonnen gegeven. U weet het misschien zelf niet., maar u bent nog steeds aan 't vechten." Zij drukte haar handen stijf tegen haar borst. „O", riep ze uit, „als ik dat maar geloven kon!" „Gelooft u 't maar gerust, want het is" waar," antwoordde ik. „U bent de laatste tijd in een slechte gewoonte vervallen, schijnt 't. om namelijk alleen maar te geloven, wat Vinton wil dat u gelooft. U bent gaan den ken: ik kan toch niet tegen hem op, en daarom kunt u niet tegen hem op. U verbeeldt zich, dat hij u toch overreden zal. era daarom neemt u maar dadelijk aan. wat hij zegt. U bent zo week geweest als was, toen u juist niet week had moeten zijn maar zo hard als een kei. Denkt u eens na: bent u vroeger niet heel anders geweest? U bent natuurlijk niet inééns omgeslagen. (Wordt vervolgd.) VALKENBUI boven Valken ling van de onder de stru houding om l< de onophoudt smoord, dat h bandjes sclirev voorbij sjastei kleverige asfal de nationale v lot een onmc Wagtmans, t Dekkers gierdi vlakke eind ir uit een kopgro toen iedereen keek naar het tussen Wagtm; stoof op de laa het kleine zwa Dekkers als ee twee grote 1 Dekkers, Zater den. Dat was de ontknoping vat vecht, waarin Roks uit Sprur beklimming m derailleur te k door aan de vc een 150 meter deze tegenslag ge krachtsexpl En dat alles ogenblik, dat gelederen al r Daar immers Elderen, Evers de haal gegaan ting, van Est, 1 mans waren va zcih na een k eerste groepje rust in het i Schulte begon het peloton te Jansen, Vos, Sc en Scjiweitzer Sc Toen hot gro ring van Schul groep had gev voorste gelede: Roks en Lamh de achtergeble voren en zo k weer bijeen. In de tiende een kleine 10( legd, schoot V machtige rush Al spoedig na sprong de vollt was voor Rok: om ook weg te Toen kreeg band. Het geb< weg de beklim berg en eer hi had, bedroeg zij drie minuten, was dat lekke 1 weest voor eei sief. DINSD.A HILVERSUM 7.00—24.00 K 7.00 nieuws; 7.45 morgenge kalender; 8.00 i richten; 8.15 e 9.00 voor de hi terstanden; 9.35 gram. muz.; 11.00 voor de v: radio; 12.00 At muz.; 12.30 lant dedelingen; IJ 12.55 zonnewijs en katholiek ni liteiten; 13.25 14.00 gevarieerc zang en piano; 15.30 „Ben je z de zieken; 16.3 voor de jeugd; voor de jeugd; ma; 18.00 voor portage; 18.25 sportpraatje; 1£ causerie; 19.00 tualiteiten; 19.2: vaudeville proj litiek overzicht de gewone ma van; 20.12 altvi 20.30 Kamerork „De Katholiek zijn problemen' actualiteiten; 2. Concertgebouw: sprek met mijn gebed en liti 23.00 nieuws; muz. HILVERSUM 7.00 AVRO: —24.00 AVR( 7.00 nieuws; 7.30 gram. muz 8,00 gram. mu: 9,00 morgenwij muz. 10.50 voor sopraan en piai zieken; 12.00 a 12.30 land- en lingen; 12.33 v< 12.40 pianospe 13.15 mededelin 13.20 financiei 13.30 salonorke: vrouw; 14.30 operette; 16.10 kinderkoor; 1 17.45 regeringsi C. Kamma: „C van ziekte, doe een Papoease nieuws; 18.15 fanfare-orkeste: parle; 19.05 or „De vliegtuige macht en hun 20.00 nieuws; 20.151 het Pror solisten; 21.00 21.15 causerie opera. 22.15 pit 22.40 reportage 23.15 reportage; muz.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4