Electriciteitsnet zal worden omgebouwd s taLCKMANN Bloembollencultuur in Limmen en Heiloo OTTO VAN OS I Th. Kraakman Zn Nog steeds een laken cadeau! Van 127 naar 220 Volt! Nieuwe confectie-industrie line' Laat-winkeliers zorgen voor „Nazorg" rm Jk CITRÓEN- GENEVER I De R.K. Zwemclub steekt van wal ZWARTE MANTELS 87.- 78.- 69.- 59.- Vierde vijf en zestig jarig bestaan Marktberichten Citroën-Auto 2 ha. koolland PAGINA 2 DINSDAG 19 JUNI 1951 «I VERHUISTRANSFORMATOREN BIJ DE VERBRUIKERS ALKMAAR Sedert 1948 is telkens een bedrag gereserveerd van f 60.000 uit de winst van het electriciteitsbedrijt. Men heeft thans een fonds van f 111.977,59, dat toereikend is, om geleidelijk aan te beginnen met de ombouw van het e uctriciteitsnet; wat zeg gen wil, de verandering van de netspanning van 127 volt in 220 volt Dit moet niet aileen gezien worden als een modernisering, als gevolg waarvan de gemeente- liehtbedrijven zich zullen aanpas sen aan het landelijk en reeds ver-doorgevoerde streven naar uniformiteit in de netspanning, teneinde voor de electriciteitsver- bruikers het ongemak van ver schillende spanning uit de weg te ruimen, doch tevens als mid del om de transportcapaciteit van het distributienet te vergroten, dat te klein geworden is in ver band met het in de loop der jaren sterk gestegen electriciteitsver- bruik- De belasting van kabels en transformatoren bijvoorbeeld in de polder Overdie en Achtermeer is zó groot geworden, dat verbe tering daar dringend noodzakelijk is. Voor die van de Omval, de Zaagmolenstraat en omgeving, de Noorderkade, de Bergerweg met Fabrieksweg en de Wognumse Buurt van hetzelfde laken een pak. Het ligt in de bedoeling, om in de eerste plaats in deze wij ken de spanning te doen veran deren van 127 in 220 volt. B. en W. zijn van mening, dat met de ombouw van het net be gonnen kan worden, door bij de verbruikers in 't 127 volt gebied verhuistransformatoren te plaat sen, die de spanning tot 220 volt opvoeren en wel bij de toekom stige verbruikers, die zich in Alk maar vestigen in het 127 volt gebied en die voorheen elders woonachtig waren; bii verhuizing van een verbruiker binnen het 127 volt gebied en, naarmate het net in de verschillende wijken in het gebied van 127 volt tot 220 volt is omgebouwd, bij de daarbij betrokken verbruikers. De twee eerste categorieën wor den verplicht apparaten aan te AAN HET KWAKELPAD ALKMAAR Na bijna twee jaar in een bescheiden ruimte aan de Tienewal gevestigd te zijn geweest, heeft de confectie- iridustrie van P. Bakkunr Jr. gisteren haar nieuwe fabriek be trokken, welke in het nieuwe in dustriekwartier aan het Kwakel- pad is verrezen. Deze opening ging met enige feestelijkheid ge paard. Vooraf werd namens het personeel aan de directeur een gedenkplaat aangeboden welke de herinnering aan deze gedenk waardige datum voor het bedrijf levend zal houden. De heer A. Romijn maakte zich hierbij de tolk van het personeel en bood de beste wensen aan voor de toekomst. Namens het personeel van de firma te Amsterdam werd een electrische klok aangeboden. Verschillende personen voerden het woord, om de heer Bakkum geluk te wensen met zijn nieuwe fabriek, waarna deze zelf zijn voldoening uitsprak over de tot standkoming van deze moderne bedrijfsruimte. Als feestgeschenk bood hij het voltallige personeel een gratificatie aan. hetgeen van zelfsprekend met een luid hoe- ra'tje werd geaccepteerd. De fa Bakkum legt zich spe ciaal toe op het vervaardigen van regenkleding en werkt mo menteel met circa 50 naaisters; de outillage van deze nieuwe fa briek laat uitbreiding toe totn honderd man personeel. Aan vier tafels staan de vier maal zes Huskvarna-naaimachines, afkom stig uit Zweden. Aan. deze ma chines naaien de meisjes de 30 onderdelen, waaruit een regen jas bestaat en. zo groeit het kle dingstuk op zijn weg door de fa briek. De stof wordt hier ook gesneden aan de lange snijtafel en als het werkstuk compleet is, passeert het nog de pers-afde- De nieuwe fabriek ziet er vriendelijk uit; licht .en lucht hebben volop toegang tot de be drijfsruimte; in de vestiaire staan twee moderne wasbakken!, waar een groot aantal personen zich de handen kan wassen. Er is voorts een schaftlokaal, ter wijl het geheel voorzien is van een geluidsinstallatie, die op de radio kan worden aangesloten. De fabriek werd gebouwd door de Gebr. den Ouden te Aalsmeer, terwijl de heer Gene- faas van het Verdronkenoord de omvangrijke electrische installa tie verzorgde; daar kwam heel wat voor kijken, want alle ma chines worden electrisch gedre ven. Moge deze nieuwe industrie in Alkmaar door meerdere ge volgd worder». HUIS INGERICHT VAN GESTOLEN GELD ALKMAAR De 28-jarige be zorger-vertegenwoordiger van de Coöp. Verbruiksvereniging Alk maar en omstreken, J. M. B. uit Schoorl, stond Maandag voor de Alkmaarse politierechter mr. R. W. J. C. van de Wall Bake, te recht omdat hij in de loop der ja ren 1949, 1950 en begin 1951 zich verschillende geldsbedragen heeft toegeëigend, in totaal f 261. Dat heeft hij gebruikt om een huis. dat hem was toegewezen, in te richten. Een en ander was ge komen, omdat de man in finan ciële moeilijkheden was geraakt. Hij stond bekend als een goed en hard werker, maar als oud-land- arbeider lag hem de administra tie niet, waardoor er ook fouten zijn ontstaan. De man zal alles terugbetalen en maakte een goe de indruk. Daarom vroeg de offi cier 4 maanden voorwaardelijk en onder toezichtstelling van de R.K. Reclassering. Het vonnis luidde conform. schaffen, die geschikt zijn voor een spanning van 220 volt; de genen. die wonen in het gebied van 127 volt, waar kabel voor kabel gevoed zal gaan worden met een spanning van 220 volt, krijgen tijdelijk een transformator die de spanning op 127 volt brengt. Men verwacht echter, dat men vrijwillig overgaat tot de aankoop van geschikte apparatuur Alle verbruikers zullen tevoren worden voorgelicht. Voor de le vering van deze verhuistansfor- matoren is de gemeente een aan bieding gedaan voor de prijs van f 51.550 en B. en W. achten het wenselijk, dat de gemeente bin nen korte tijd op die aanbieding ingaat. Zij verzoeken de raad hun college te machtigen, tot bestel ling van de transformatoren over te gaan. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jaco bus J., zn. van J. Lakeman en A. Schoonewil; Johanna F. M., dochter van J. Mantel en R. M. van den Broek; Klaas J. A., zn. van C. Schipper en E. G. Nat. Overleden; Willem H. van 't Hoff, oud 10 jaar; Lijsbeth Kieft, 61 jr., geh. met D. Haasbroek. Agenda FILMS: Victoria Theater: Het kind dat haar ge geven werd. 14 jaar. Harmonie: Mijn vrouw is Edelachtbaar, 18 jaar. Rex Theater: Vrouwen kamp Borneo, 18 jaar. Cinema Americaiii: Ha venmelodie, 18 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur. APOTHEKERS-DIENSTEN: Voor spoedgevallen is na de gewone openingstijden geopend Wanna-Ritsevoort, Ritfievoort 6, apotheker mej. C. Kamphuys. ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ DE WILD ALKMAAR. In het Wapen van Heemskerk kwam Zaterdagavond het personeel van de Wild, Ijzer handel Utrecht-Alkmaar bijeen, om twee zilveren jubilarissen uit het bedrijf, de heren G. Peper kamp en S. Spaans te huldigen. Nadat hen een welkomstlied door het personeel was toegezongen, sprak de heer S. W. Arntz de jubilarissen toe; hij bood de heer Spaans namens de directie een gouden horloge aan; de heer Pe perkamp was in Utrecht alreeds gehuldigd door de directie. Namens het personeel spraken nog de heren Vellinga, Laarho ven en Heertjes. Het verdere ge deelte van de avond amuseerde men zich aan het optreden van het ensemble van het Duo-WiJo. Vijf minuten nadat de K.R.O. het grote nieuws had omge roepen maakte onze fotograaf bovenstaande foto van het Waagplein te Alkmaar; het ijs-kro-mannetje is net nog even te zien. ALKMAAR Ruim een week geleden heeft het Bestuur van de Nazorg er in een artikel in ons blad op gewezen, dat deze vereniging met grote financiële moeilijkheden heeft te kampen. Daarbij werd een beroep gedaan op de financiële steun van de in gezetenen. De Laat-winkeliers hebben het initiatief genomen tot een stellig doeltreffende actie, n.l. door aan allen, die bij hen voor tenminste één gulden kopen, een lot te verstrekken. Voor iedere gulden, welke men bij de LaaU Winkeliers besteedt, behalve bij de bakkers, de slagers en de sigarenwinkeliers, die vanwege hun bonden niet aan de actie kunnen deelnemen, ontvangt men een bon, die kans geeft op het winnen van een der fraaie en niet te versmaden hoofdprij zen: een bromfiets, een week gratis groenten, een theeservies, een origineel schilderstuk en een grote mand levensmiddelen. De netto-opbrengst van deze actie komt geheel ten goede aan Na zorg, die daardoor geholpen, hoopt, de noodzakelijke uitgaven voor de uitbreiding van de Ar- beidsstichting te kunnen ver richten. Eeni werk dus van pure naastenliefde, waarvoor de win keliers zich bij voorbaat offers hebben moeten getroosten. Op Woensdag 20 Juni des avonds 8 uur trekking thee servies; Zaterdag 23 Juni 8- uur trekking voor waardebonnen levensmiddelen, en als extra prijs een electrische strijkbout. Woensdag 27 Juni 8 uur trek king twee-vlams gasstel, Zater dag 30 Juni de actie duurt tot en met deze datum trek king bromfiets en bovendien een prachtige verrassing door Nazorg. De trekkingen zullen ergens op de Laat geschieden. Op de beide Zaterdagen zal de Postharmonie gratis haar mede werking verlenen. Onder de aanwezigen zullen door de winkeliers talrijke pre mies worden verdeeld waarbij de loten hun waarde voor de (hoofd)prijzen met verliezen. De winkeliers, die aan deze actie deelnemen en dat zijn ze alle maal zijn te herkennen aan de grote rode letter N. op de etalageruiten geplakt. Door bij deze winkeliers te kopen, ver richt men automatisch een daad van naastenliefde en steunt men het zegenrijke werk van Nazorg voor de geestelijk minder be deelde medeburgers van ons vaderland. Tot nog toe heeft de actie redelijk succes geboekt. De prijzen zijn te bezichtigen bij de fa. Mulder, Laat, hoek Schoutenstraat. Verjaarsfeest ALKMAAR. De kellner N. J. J. T., ook al onder de invloed van sterke drank, zwaaide op 1 Mei van de ene zijde naar de an dere op de Langestraat. Hij sprak dronkemanstaal en bleek al ge vallen te zijn geweest. Dat was al lemaal een gevolg van de borrel tjes, die op een verjaarsfeestje gedronken waren. De man zelf meende dat het nogal meegeval len was, en om de agenten te ho ren die hem aanhielden, zal de politierechter de zaak aanhouden. (Advertentie) I nü nog f 4.95 per liter FIRMA Platte Steenenbug 114 ^(Verdronkenoord) Tel. 260-^j „ORPHEUS" REPETEERT ALKMAAR. Zaterdag a.s. zal het Mannenkoor „Orpheus"het Jubileum-concert geven in de Grote Kerk. De uitnodiging van „Orpheus", om op een repetitie de muzikale stand van zaken eens te komen beluisteren, hebben we met genoegen aanvaard. Zo zijn we eens gaan luisteren in de vo cale aula van het Gymnasium. We hebben daar geconstateerd dat de dirigent Joep Schreeurs ook het devies is toegedaan „voor de honderd procent Daar in die Aula werd serieus gestudeerd en met grote nauwkeurigheid ge werkt aan de afwerking van de details van het uit te voeren con cert-programma.. Uw recensent heeft hier zéér mooie en artis tieke resultaten gehoord en kan bijna met zekerheid een zeer ge slaagd concert voorspellen. Het „Te Deum" van Hubert Cuipers o.a. in Alkmaar nog nooit uitge voerd, is de moeite waard om te gaan horen. Wanneer „Orpheus" Zaterdag in de Grote Kerk veel belangstelling zal aantreffen, dan is dit in muzikaal opzicht alles zins verdiend. Voor dit concert zijn ook jeugdkaarten verkrijg baar voor personen beneden de 18 jaar. Collecte voor de blinden ALKMAAR. De collecte voor de verzorging van de blin den heeft in Alkmaar een bedrag opgebracht van f 995.28. Verkeersongevallen ALKMAAR. Gistermiddag om 4 uur reed een personen wagen over het Ritsevoort in de richting van de Koorstraat. Op het kruispunt Koorstraat-Oude gracht moest de bestuurder stop pen voor een hond, die plotseling midden op de weg stilstond. Tien meter achter hem reed een an dere auto, die geen gelegenheid meer had tijdig te remmen, zo dat een botsing ontstond. Proces verbaal is opgemaakt. Beide wa gens werden beschadigd. Een ander verkeersongeval had plaats om 6.15 uur op het kruispunt Spoorstraat-Snaarmanslaan. Een motorrijder met duo reed over de Spoorstraat komende vanaf het station en toen hij het kruis punt Spoorstraat-Snaarmanslaan was genaderd, kwam van links een 65-jarige wielrijder die het kruispunt overstak zonder op het verkeer te letten. Deze laatste verleende geen voorrang en werd krachtig aangereden. Hij kwam te vallen en brak zijn been. Hij werd naar het Centraal Zieken huis overgebracht. Proces-ver- baal is opgemaakt. ALKMAAR. In verband met de in Alkmaar ondernomen po gingen om te komen tot de vor ming van een R.K. Zwemclub is, naar wij vernemen dezer dagen on een twaalftal scholen aan de leerlingen gelegenheid gegeven zich voor deze club op te geven. Van vijf scholen kwamen de aan meldingen, in totaal circa 150, reeds binnen en verwacht wordt dat ook van de andere scholen nog vele liefhebbers van de zwemsport de gelederen der nieu we club zullen komen versterken. Het blijkt voorts dat er, vooral ook onder de ouderen, belangstel ling bestaat voor de R.K. Zwem club, doch dat velen nog een af wachtende houding aannemen in de onzekerheid t.a.v. contributie en trainingstijden. Daarover moet echter nog na der worden beslist. Men is thans zover, dat dezer dagen een op richtingsvergadering plaats zal vinden waarop Statuten en Regle ment nader zullen worden vast gesteld en waarbij men tevens hoopt te komen tot de samenstel ling van een voorlopig bestuur. Een twaalftal personen uit de ver schillende groeperingen van het Katholiek Verenigingsleven zijn inmiddels bereid gevonden in het voorlopige bestuur zitting te ne men. Indien de medewerking van Katholiek Alkmaar in de toe komst evenredig is aan de door velen reeds daadwerkelijke be langstelling, dan zullen de pogin gen van de- oprichters zeker suc ces hebben en zal de R.K. Zwem club spoedig van wal kunnen ste ken. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende; Donderdag 21 Juni a.s. worden op het Alkm. Boysveld aan de Sportlaan, enkele atletiekwed strijden gehouden. De deelnemen de clubs zijn: AVA (Alkmaar), Doves (Heiloo) en Olympus. Voor de liefhebbers van de athletieksport 'n mooie gelegen heid, om de prestaties van diverse Alkmaarse athleten, van dichtbij gade te slaan. Vooraf en nadien handbal en voetbal van gecombineerde elf tallen der bedrijfsverenigingen. Aanvang 7 uur. Entree 25 cent. Deze wedstrijden zijn voor de athleten v. Olympus 'n prachtige training voor de R.K. Sportdag op Zondag 24 Juni a.s. De ontmoeting RKAAV Olym pus en KAV de Bataven uit Lei den, belooft uiterst spannend te worden. De Bataven vierden kortgeleden het 20-jarig bestaan en vele bijzondere prestaties zijn reeds bereikt door bekende athle ten. Olympus, dat dit jaar prachtig naar voren is gekomen, bestaat 4 jaar. De prestaties der junioren waren zó goed, dat 3 van hen uit genodigd waren om bij 't 50 jarig bestaan der KNAU in het Olym pisch Stadion uit te komen, waar zij evenees schitterend te voor schijn kwamen. Ook de dames en heren zijn zeer goed in vorm en zij zullen d'-m nnjc alles in het werk stellen om als eerste te eindigen op de R.K. Sportdag te Alkmaar. Of het zal lukken? Daar kunt U zich zelf van gaan overtuigen, door in grote getale deze sport dag te bezoeken en onze Alkmaar se deelnemers aan te moedigen. Dus in het kader van de R.K. Sportdag, de eerste officiële ste den wedstrijd AlkmaarLeiden. Sportvrienden laat zien ,dat U de R.K. sport een warm hart toedraagt en laat het sportpark deze dag Uw volle belangstelling hebben. Tot Zondag! Geslaagd ALKMAAR. Aan de Rijks universiteit te Leiden slaagde voor het artsexamen, tweede ge deelte, L. Klein Wassink te Alk maar. in smaakvolle modellen. Gitzwart, nachtzwart, pik zwart, door en door zwart, in één woord „zwarter-dan- zwart" zijn Hilckmann's zwar te mantels, nu. Vele gekl. mantels en swag gers voor HALVE PRIJS Mooie donkere japonnen 18.75 Fijne Nylonkousen v.a. 3.95 „Billijk man" Langestraat 23 - Alkmaar (adv.) V.V.V. als gids ALKMAAR. Vandaag be zocht een gezelschap van vijf eni veertig dames uit Aalsmeer onze stad. Des morgens bezichtigden zij onder leiding van een gids van de V.V.V., mej. Hillerström, de kaasmakerij van de fam. Frans aan de Kennemerstraat- weg. Verschillende reisgezelschap pen, die voornemens zijn in de komende weken Alkmaar te be zoeken, hebben de bemiddeling van V.V.V. gevraagd, zoals een gezelschap van vijf en twintig dames uit Den Haag. tachtig leerlingen van een H.B.S. uit Utrecht en veertien studenten uit Brugge; deze gezelschappen komen 22 Juni naar Alkmaar. Op 13 Juli wordt het honderd man tellende personeel van een aardappelmeelfabriek uit Pekela verwacht, terwijl voor Augustus verschillende schoolgroepen van veertig tot honderd scholieren zich hebben aangemeld, om de bemiddeling van de V.V.V. S.E.T.-nieuws S-E.T. a stelde ons ia de N-K-S. competitie lelijk teleur. In de uit wedstrijd tegen Ty'bb uit Haar lem werd het een 42 nederlaag. G. Duyvis zorgde in het heren- enkel voor een punt. terwijl ook de dames T. Koot en A. Bots hun dubbel wisten te winnen. S-E.T. b deed het beter en „verpletterde" hun tegenstander met 60. Dat zijn kampioens allures. CONCERTEN IN DE GROTE KERK ALKMAAR Op 2 Juli, 16 Juli en 6 Augustus zullen in de Grote Kerk avondconcerten wor den gehouden, aanvangende 8 u. Met orgelbegeleiding van Simon C. Jansen zullen op deze concer ten achtereenvolgens Laurens Bogtman, Annie Woud en Dora van Doorn-Lindeman als solist optreden. Hoewel op kleinere schaal zul len ook dit seizoen weer op Vrij dagen orgelconcerten worden ge geven ten gerieve van de vreem delingen, die Alkmaar bezoeken. Van Vrijdag 13 Juli tot 10 Augus tus zullen Simon C. Jansen en enige gastorganisten dit Vrijdag ochtendconcert, dat om kwart over 11 begint, geven. DE BRANDWEERSTAF VERHUISD ALKMAAR. De brandweer van Bergen, die onlangs de z.g. Oterleker brandweerstaf in Lan- gendijk wist te bemachtigen, is de trophee alweer kwijt; drie leden van de Heilooër Brandweer hebben de staf gistermorgen uit Bergen weggehaald; zij zagen kans de deuren van de brand weergarage aan de Karei de Grotelaan te openen en de staf mee te nemen. De staf berust nu in de Heilooër brandwergarage aan de Schoollaan. Geslaagd ALKMAAR. Aan de Neder landse Mode-vakschool te Haar lem zijn voor het practjjk- diploma lerares-coupeuse ge slaagd onze beide stadgenoten mej. T. Miechels en mevr. H. J. HiltDekker. LIMMEN De Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur afdeling Limmen-Heiloo heeft in de grote zaal van Hotel Fries land, die met prachtige bloemstukken was versierd, het 65-jarig bestaan op feestelijke wijze gevierd. Talrijke genodigden, o.a. de Burgemeester van Hillegom, Jhr. van Nispen tot °annerden, in zijn kwaliteit van voorzitter van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, de heer H. J. Voors, secretaris, de burge meester van Limmen, S. H. J. Bosma en die van Heiloo, J. Kalff, de heer P. Bosman, secretaris van de Neversie de oud-burge meester van Limmen, de heer Nieuwenhuijsen en de heer van Oppen, waren met het bestuur en de leden van de vereniging met hun dames, aanwezig. Met een woord van welkom en een historisch overzicht van de afdeling werd de avond door de heer T. A. Valkering geopend. Ook de burgemeester voerde het woord, complimenteerde de afde ling en constateerde, dat ondanks alle ups en downs, welke het bloembollenvak nu eenmaal ken merken, de sfeer en de verstand houding binnen de vereniging al tijd uitstekend is gebleven. De af deling werd opgericht in 1875. Telt de vereniging momenteel 110 leden, men begon er met niet méér dan 6. Deze afdeling is ech ter uitgegroeid tot de grootste en de sterkste van alle afdelingen boven Haarlem. Veel heeft men tot stand gebracht, vooral onder de eminente leiding van de heer J. Valkering, die 35 jaar lang de functie van voorzitter heeft ver vuld en die enkele dagen vóór de viering van zijn jubileum is heen gegaan. Door verschillende spre kers werden woorden van warme waardering aan de nagedachtenis van deze krachtige figuur gewijd. De deelname aan de tentoonstel lingen was voor de afdeling steeds een succes. Jhr. van Nispen tot Pannerden liet doorschemeren, dat voor de Flora 1953 wederom werd gerekend op de afdeling LimmenHeiloo. De heer H. J, Voors wees op het krachtige werk van de voorgangers, die in het gebied rond Limmen en Heiloo de bloembollencultuur hebben gestimuleerd, waardoor beide dor pen zich ontwikkelden tot belang rijke centra van deze cultuur, waar ook de export een belang rijke factor is geworden. Practi- sche kennis laat momenteel bij Goed afgekomen ALKMAAR. C. J. Z. uit Alk maar heeft al voor de tweede keer een fiets bestuurd terwijl hij on der de invloed van sterke drank verkeerde. Daarbij was hij bijna tegen een auto van de verkeers politie opgetornd, waarvan de be manning, na een korte drijfjacht de man op de Geest in zijn kraag kon pakken. Dat de mari niet in staat zou zijn geweest een fiets te besturen, kon de getuige, wachtmeester W. S. niet erg aan nemelijk maken. Verdachte vond het helemaal niet erg, het was goed gegaan en hij was zich van geen kwaad bewust. Ook de Of ficier meende niet dat bewezen kon worden dat de man niet in staat was een fiets te besturen en vroeg vrijspraak. De politie rechter sprak de man dan ook vrij Aanrijding BERGEN. Op de hoek Ber gerwegLoudelsweg had gister middag om kwart voor zes tus sen twee personenwagens een aanrijding plaats welke gelukkig alleen materiële schade met zich bracht. Vermoedelijk doordat de auto, rijdende vanuit de Loudels weg naar de Oosterweg, geen voorrang verleende aan de wagen, komende vanaf Alkmaar, reden zij, niettegenstaande er zeer sterk werd geremd, tegen elkaar aan. De wagen, die vanuit Alkmaar kwam, kreeg vrij ernstige schade aan de motor, de andere wagen slechts enige schrammen. De ver keerspolitie heeft de zaak in on derzoek. Eerste drukke Zondag in Bergen BERGEN. Niet alleen de gasten en dagjesmensen waren verheugd over het mooie weer, dat de Zondag meebracht, ook de neringdoenden konden deze lang verwachte Zondag, na de verre gende Pinkster, zeer goed gebrui ken. Op brommers, fietsen en de onontbeerlijke Bello trokken de duizenden naar bos en strand, om te genieten van de vrije natuur. Opbrengst „Berg en Bos"- collecte BERGEN. De voor het Sa natorium „Berg en Bos", eigen dom van de K.A.B., gehouden collecte heeft de mooie som van f 201.55 opgebracht. Tennis „De Molenkrocht" wint eerste promotiewedstrijd BERGEN. Zondag vond op het tennispark aan de Kruisweg de belangrijke ontmoeting plaats tussen „De Molenkrocht" en de Amstelveen se club Meteoor II, beiden afdelingskampioenen in de 4e klasse. Bergen won de keurig gespeelde wedstrijd met 62 en is daardoor bijna' in de 3e klas. De 3e kl. club WOC III uit district Den Haag zal een degra datiewedstrijd spelen. Aangezien dit reglementair een uitwedstrijd is, zullen zij a.s. Zondag uitkomen tegen „De Molenkrocht", welke wedstrijd om 11 uur aanvangt. Indien „De Molenkrocht" deze wedstrijd wint, zal haar overgang van de 4e naar de 3e klasse een feit zijn. Handbal om het kampioenschap OUDORP. Zondag speelde de handbalclub VBO (junioren) van Oudorp een wedstrijd tegen ADO van Heemskerk. ADO speelde de ze wedstrijd om het kampioen schap. In de eerste helft zag het er naar uit, dat ADO deze wed strijd zou winnen, want met de rust was de stand 30 voor ADO. Onmiddellijk na de rust wist VBO de ADO-keeper die overi gens uitstekend voor haar taak berekend was, te passeren, 31. Het overige gedeelte van de wed strijd kenmerkte ztch door een felle strijd, waarbij VBO nog tweemaal een doelpunt wist te maken. Niettegenstaande ADO alle krachten inspande, gelukte het hen niet de stand te verho gen en kwam het einde van deze sportief en goed geleide wedstrijd met gelijkspel 3—3. ADO is nu aangewezen een beslissingswed strijd te spelen tegen Zeevogels. velen nogal eens te wensen over. Alleen zij, die over voldoende practische kennis beschikken, kunnen recht doen gelden op de naam van volwaardig vakgenoot en die alleen is in staat, succes te behalen. De tegenwoordige cultuurmethode vraagt ook vee! theoretische kennis, die de afde ling steeds sterk heeft gestimu leerd. door het organiseren van cursussen in bloembollenteelt. Deze cursussen stonden jarenlang onder leiding van de heer P. Bos man. Door diens activiteit kwam ook de Hortus Bulborum en een bloembollenmuseum tot stand. Diverse sprekers voerden nog het woord, waarbij hartelijke woorden van felicitatie werden gesproken. Na het officiële ge deelte volgde de feestavond, waaraan door het cabaretgezel schap Arie Westgeest medewer king werd verleend- De stemming zat er goed in en het feest duurde tot diep in de nacht voort. Een woord van hulde aan de feest commissie voor de keurige wijze van organisatie en het verrichten van een omvangrijk werk. is wél op zijn plaats. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K-N.MI. te de Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. ONGEVEER DEZELFDE TEMPERATUUR Wisselend bewolkt en overwe gend droog. Meest m;\ige wind tussen West en Zuid. Ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. Dirigent zangkoor OUDORP. De vacature van dirigent van het zangkoor der St. Laurentiusparochie te Oudorp, ontstaan door het overlijden van de heer H. van Wonderen, zal in afwachting van een definitieve benoeming worden waargenomen door de bekende zanger en oud dirigent de heer Jac. Meijering te Castricum. KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN Eerste zomer-expositie BERGEN In de eerste helft van dit jaar heeft het K.C.B. een „drietal tentoonstellingen georga niseerd: de geslaagde Paas-ten- toonstelling van het werk van Jaap Min, de herdenkingsexposi tie van wijlen H. Lugt in de Pink- sterweek en voorts gedurende een aantal Zondagen de 25 affiches naar bekroonde ontwerpen in de wedstrijd, uitgeschreven door het Marshall-plan. Thans zal a.s. Zaterdag om 4 uur in de Kunsthandel van „De Rustende Jager" de eerste zomer- tentoonstelliDS worden geopend- Schilderijen van Jaap Sax, gra fisch werk en aquarellen van Rein Snapper, edelsmeedwerk van Marycke Visser en in portefeuille tekeningen en grafiek van andere werkende leden. Evenals vorige jaren wordt elke veertien dagen werk van andere leden geëxposeerd, zulks tot eind Augustus. Een bezoek aan de expositie wordt gaarne aanbevolen. NRD.-SCHARWOUDE. 1000 kg aardappelen, eerstelingen f 26,40 f 27,40; kleine f 21,60—f 22,00. LANGEDIJK. 65.000 kg aard appelen f 2228; kleine aard. f 1924; 4000 kg rabarber f 6,40 f 7,80; 400 bos wortelen f 25, HEILOO, 18 Juni. Aard beien 2.403.60, asperges 1.45 1.90 peulen 7082, bloemkool 2236, kropsla 817, wortelen 31—38. postelein 1520. spinazie 3240, rabarber 1216, tuinbo nen 2630, sperciebonen 1.60 L75. A J ALKMAAR. 18 Juni. Aard appelen (nieuwe) 2933. drie lingen 2227, slabonen 1-96, stamsnijbonen 721.36. tuinbo nen 2533. komkommers 1239, tomaten A 981.06, tomaten bonken 6773, aardbeien 1,80 3.30, bloemkool IA 33—42. 1 22 30, 2 1522, 3 10, peulen 94 1.11, asperges 1.27. spinazie 8 43, sla 213. postelein 417 an dijvie 839, radijs 8.5010.50, rabarber 1122, bospeen 3153. soepgroenten 28, peterselie 2 —10. PURMEREND, 18 Juni. Schotse muizen 30.0037.00, be velanders 12.00, slabonen zonder draad 115.00135.00, stamsnij bonen 95.00115.00. tuinbonen 28.00—31.00, peulen 47.00—68.00, doperwten 40.0049.00, kom kommers 26.0040.00, bl. blauw schokkers 71.0082.00. bloem kool I 20.00—48.00. II 12.00— 24.00, spinazie 16.0044.00 pos telein 16.00, sla 2.00—12.00. an dijvie 10.0038.00. rabarber 15.00 19.00, bospeen 36.0049.00, uien 17.00. prei 10.0014.00. aard beien 1.3660.00. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR. Van Maandag 18 Juni. 4 Paarden 750900; 82 koeien 500 1275; le kwal. 2.802.90; overige soorten 2.60 2.80; 95 nuchtere kalveren 5085; 17 vette schapen 100120; 232 varkens 1.891.91; spekvarkens 1.881.90; lichte varkens 1.84 1.97; zeugen 1.721.74. Het verloop van de handel in de vette koeien was, in tegenstel ling met de situatie op de vele voorbije markten, vandaag veel vlotter. Bij een ruime vraag en even lagere noteringen, verliep de handel namelijk vlugger. Kleine aanvoer van nuchtere kalveren. Er bestond een flinke vraag, maar door de hoge prij zen was er toch een stugge han del. Het aantal aangevoerde var kens is niet zo groot geweest. De handel was stug duur te noe men, waarbij de vleesvarkens even, en de lichte varkens tame lijk duurder waren dan verleden week. Het verhandelen van var kens geschiedt hier met korting op 't levende gewicht. Veile varkensmarkl Leiden 's-GRAVENHAGE, 19 Juni. Vette varkens aanvoer 228 stuks. Notering: zware f 1.87-1.90 per kg levend gewicht; licht f 1.80- 1.84 per kg levend gewicht; zou ters f 1.72-1.77 per kg levend ge wicht; zeugen f 1.68-1.76 per kg levend gewicht. Handel vlot. Enkele 2 ct. ho ger. Voorts werden 2 nuchtere kalveren aangevoerd. Te koop: Mooie Lak en bekleding als nieuw. Mechanisch pri ma in orde. Prijs billijk. Stationsstraat 17, Tel. 2189, Bergen. Te huur: M. STAMMES, Woud- meer F 29, Harenkarspel De enige uitdelingslij s- ten in de faillissementen Glasindustrie P. van Rossum Co.; P. ,T. H. van Rossum en H. E. Didlaukis allen te Heiloo liggen van 10 Juni 1951 t.m. 20 Juni 1951 ter Griffie van de Arr. Rechtbank te Alkmaar ter inzage. Heiloo, 18 Juni 1951 De Curator Mr. W. A. DUMBAR i j.i^y *J I C7 o! o O- O Yfnt et* 'h bét en groot van maat 1.60 bij 2.50, bij aankoop van een Heren- costuum. Tweedjas, Plusfourcostuum of Jongeheren-costuum. Op alle ANDERE artikelen 10 pet. korting ALKMAAR ALKMAAR HOORN ENKHUIZEN Laat 193 Laat 159 Broekenhuis Grote Noord 58 Westerstraat 82

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2