Gedachten in de Middenstand over de Regeringsmaatregelen ABRO Zomertentoonstel ling in het Stedelijk Museum Gemeentepersoneel krijgt vocantietoeslag De sociale voorzieningen Na het Nieuwjaarsbal in Warmenhuizen... ST. VINCENTIUS ALKMAAR EN OMSTREKEN Keur van schutters- en regentenstukken EEUWFEEST Burgemeester Wytema naar Groningen? Gemeenteraad Koedijk Oude school v/ordt verhuurd nog oude niet verhoogde prijzen 5.85 4.85 5.10 I PM^Wijnhandel ALKMAAR Serrarens niet herkozen in I.L.O. PAGINA 2 WOENSDAG 27 )UNi 1951 Gedurende de zomermaan den, waarin zovele buitenlanders en vacantiegangers onze stad be zoeken, stelt ons stedelijk nmseuni zijn schoonste schatten ten toon. Dan komen de oude schutters- en regentenstukken voor de dag, om de wanden van het museum te vullen. Binnen enkele dagen zal deze zomer- tentoonstelling gereed zijn. De Alkmaarse schilder v. Everdin- gen neemt een belangrijk gedeel te van de wandruimte in beslag. In het middengedeelte van de grote zaal hangt aan de ene zijde het grote doek van de zgn. Jonge Schutterij; er tegenover het gro te stuk van het rode en blauwe veradel. Er rond hangen verschil lende portretstukken van deze bekende Alkmaarder.. Van Saenredam hangt er een groot interieur van de Grote Kerk alhier; van Van der Velde een oud doek, voorstellende een zeeslag op de Sont; links op het doek herkent men aan het wa penschild het schip, dat naar Alkmaar was genoemd. Aan de overzijde treffen ons weer twee schutterstukken, die aan Ketel worden toegeschreven. In de voorzaal heeft een drietal panelen met bijbelse voorstellin gera een plaats gekregen, alsmede enkele nieuw verworven doeken, w.o. een Ruysdael. In de hal treft men nog een Ruysdael aan, voor stellende het bekende gezicht op Haarlem; voorts twee uit de ja ren 1680-'91 daterende regenten stukken van de Alkmaarse schil der Doomer rechts dat van de regentessen en links dat van de regenten; dit laatste is onlangs gerestaureerd, waarbij bleek, dat een der regeratenkoppen tot dus ver geheel verdonkeremaand was geweest, men had er gewoonweg overheen geschilderd. Trouwens meerdere schilderijen, die hier te zien zijn, brachten met de res tauratie nieuwe dingen aan het licht. Ook van de Alkmaarse schilder Metius hangen er in de hal enkele regentenstukken Uit het voormalige weeshuis zijn ook afkomstig de vijf panelen, welke de geschiedenis van de weeskin deren in beeld brengen; zij zijn van een onbekende schilder. Ver meldenswaard is ook het mooie oude drieluik, voorstellende de aanbidding der Drie Koningen. Voorts hangt er een schilderij, voorstellende de H. Familie, ge schilderd door de bekende schil der Honthorst. In de achterzaal domineert het grote doek over het beleg, ge schilderd dor Hilverdink; voorts ziet men hier enkele stadsge zichten op Alkmaar en in de ver schillende vitrines aardige curio siteiten uit het historisch verle den van onze stad. Op de boven- ALKMAAR NOG STEEDS GARNIZOENSPLAATS ALKMAAR Hoewel de mi litaire bezetting van Alkmaar momenteel niet groot is, er ligt slechts een z.g, bewakings-de- tachement, werd ons dezer dagen toch uit betrouwbare bron be richt, dat Alkmaar nog steeds garnizoensplaats is. Het is niet onmogelijk dat er binnen afzien bare tijd weer een echt garni zoen in de stad gelegerd wordt onder een garnizoenscomman dant. Op het ogenblik wordt het garnizoenscommando waargeno men door de commandant van Haarlem. De legering van Belgi sche militairen die op oefening in Noordholland verblijven, is natuurlijk slechts van tijdelijke aard. Schaakclub D.O.S. ALKMAAR. Door een te druk winterseizoen is aan de wintercompetitie een einde ge maakt .Besloten is dat de eerste ronde geldt voor de ranglijst. Vrijdag wordt de zomercompe titie ingezet en verdeeld in drie groepen om de wisselprijzen n.l. twee bekers en een zilveren koning. De uitslag van de wintercom petitie voor groep I is als volgt: I. R. van Wezob 914 Pt-; 2. J. Kooy 9y2 pt.3. A. Burgert 9 pt.; 4. A. Nijman 9 pt.; 5. C. Ma- zereeuw 8% pt.: 6. W. Speets 8 pt.; 7. P. v. d. Hoven 6M> pt.; 8. J. Boekei 6'/2 pt.; 9. F. Appel 5% pt: 10. J. de Boer 5'= pt.; II. J. Nijman 4M> pt.; 12. J. Slikker 4 pt.; 13. P. Obdam 3 pt.; 14. M. Pranger 2 pt. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER De Arrondissementsrechtbank te Alkmaar deed Dinsdagmorgen bij monde van de president, Mr. A. D. van Regteren Aitena, uit spraak in de volgende zaken: De zaak van J. B. uit Amster dam, verdacht van verduistering van een Solex, werd voor nader onderzoek naar de rechter-com- missaris verwezen. Tot zeven maanden voorwaar delijk en een boete van f 50 subs. 25 dagen werd S. V. uit Limmen veroordeeld, die destijds onder invloed van sterke drank tegen een motor is opgelopen waardoor er een ongeval ontstond waarbij de bestuurder van de motor is gedood. Vrijgesproken werd L. E. Z. uit Bergen, die met haar rijwiel een 3-jarig jongetje had aangereden tengevolge waarvan het kereltje zijn been brak. Wegens de mishandeling van een drietal ambtenaren werd A. B. uit Kolhorn veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Zes maanden voorwaardelijk met bevel tot opheffing van de voorlopige hechtenis was het vonnis voor J. S. verdacht van diefstal. Twee maanden voorwaardelijk en f 150 of 50 dagen kreeg H. B. die onder invloed van sterke drank een motorrijtuig heeft be stuurd. Veertien dagen hechtenis en ontzetting uit het recht een mo torrijtuig te besturen voor de tijd van drie maanden was de straf voor P. R. die onder invloed van sterke drank een motorvoer tuig heeft bestuurd. I zaal is wederom de Egmond-ka- mer in gereedheid gebracht; men I vindt daar, behalve tal van ge- j schilderde en getekende afbeel dingen van abdij en slot van Eg- mond, tal van voorwerpen, wel ke in de loop der eeuwen daar zijn opgegraven. Wil mem meer weten over de vele schatten, die ons museum herbergt, dan raadplege men de geïllustreerde catalogus. Wij herinneren er aan dat de leden van „De Vrienden van het Museum" op vertoon van hun lidmaatschapskaart vrije toegang hebben. VAN DE REGEN IN DE DRUP In een stortbui was KI. W. de G. uit Akersloot onlangs aan de Noordervaart op Mevr. M. B.-F. ingereden. Dat kwam, zo ver klaarde de jongeman Dinsdag tijdens de zitting van de Meer voudige Kamer van de Alkmaar se Rechtbank, omdat hij zeer veel hinder had gehad van het water op zijn motorbril, waardoor het licht van een lantaarn reflec teerde. Dat de omstandigheden zeer ongunstig waren werd door de wachtmeester V. bevestigd, maar de officier van Justitie meende, dat de motorrijder toen juist dubbel voorzichtig had moe ten zijn en desnoods maar niet had moeten rijden. Voor die non chalance eiste hij dan ook een boete van f 60.of 30 dagen. Uitspraak over veertien dagen. EINDEXAMENS H.B.S. ALKMAAR. Aan de Rijks- HBS slaagden dezer dagen voor het eind-examen A: A. de Blank W. de Boer, M. van Braeght, J van Dijk en T. Groenewoud uit Alkmaar alsmede A. van Boekei te Bergen, T. Bollander te Cas- tricum, U. E. de Zeeuw te Heiloo en J. J. Troost te Wieringerwerf. Schaaknieuws V.V.V. ALKMAAR. Maandagavond werd de vierde ronde gespeeld eri' nu begint er al enige tekening te komen in de stand. In hoofdklasse A heeft Kaiser 3 punten uit 3 wedstrijden. In B R. Leddy 3 uit 4; in C P. Seewald 3 uit 4. Ie klasse A: P. v. d. Struys 4 uit 4 in B: Pieterse 3 uit 3. A. Schaaps in C 4 uit 4 en in de tweede klasse A: J. v. Ekeren 3 uit 3 mej. Bouman in B ook 3 uit 3. Hier volgt de uitslag van Maandagavond: Hoofdklasse A: A, BeemsterboerD. Appel 10 B: W. Kwak—R. Leddy Vz—Vz Ir. J. F. Cool—G. v. Brenk 1—0 Drs. P.VreekenA. Holtes 10 C: R. PyningD. Oudes VzVz P, SeewaldC. Woutersen 10 Eerste klasse A: A. KerkenierN. de Jong y2Vz P. v. d. StruysA. Burgert 10 B: J. SchuurmanL. Nijman 01 J. de WaalJ. Streefland 10 C: G. Groenewoud-Fr. d. Vliet 10 A. SchaapsF. Hol 10 P. GroenenbergC. Rus 01 Tweede klasse A: Mevr. VeisJ. v. Ekeren 01 B: Mei. BoumanP. Obdam 10 C: J. BoekeiM. Wolters 10 P. HölzmanJ. Nijman afgebr. WIE FIETST ER MEE... VOOR DE SINT V.V.? ALKMAAR Nog ruim een half jaar scheidt ons van het eeuwfeest van de Sint Vincen- tiusvereniging en in dat komen de half jaar zal het comité, dat de viering van dit eeuwfeest voorbereidt, menigmaal de aan dacht voor de gouden ver. op eisen. Het is n.l. de bedoeling hij dat eeuwfeest degenen, die aan de charitatieve zorgen van de St. Vincentiusvereniging zijn toe vertrouwd. eens extra te ge- gedenken. Een van de middelen, om dit doel te bereiken, is de enige ke ren uitgestelde rallye voor fiet sen en bromfietsen op Zondag a.s. Het wordt een rit door de mooiste gedeelten van ons ge west, dat zo rijk is aan natuur schoon, zowel in de polders, waar het hooi aan hopen staat, als in de groene bossen en de blonde duinen. Het wordt de tweede rit. die het comité organiseert; de eerste werd in het najaar van 1950 gehouden. Toen was de deelname nog maar matig: men wist nog niet hoe aardig zo'n ral lye is. Zondag a.s. doet natuur lijk half Alkmaar mee, al was het alleen maar uit sympathie voor de St. Vincentiusvereniging. Men kan kiezen tussen een Reisclub R.K. Vrouwen beweging ALKMAAR Het bestuur van de R.K. Vrouwenbeweging afd. Alkmaar verzoekt ons ter- wille van de dames van de reis club mede te delen, dat de jaar lijkse reis is vastgesteld op Dins dag 10 Juli a.s. Wegens het zeer uitgebreide programma is het vertrek vastgesteld op 's mor gens half 8 precies, vanaf de Nieuwlandersingel, waar de bus sen reeds 20 minuten voor het vertrek gereed staan. Deelne merskaarten kunt u afhalen op Maandag 2 Juli tussen 7 en 9 u. bij de heer Smorenberg, Nieuw landersingel 8. SOCIALE DIENST MINISTERIE VAN OORLOG ALKMAAR Het werk van de Sociale Dienst van het Minis terie van Oorlog, waarvan het Gewestelijk Bureau o.l.v. Lt. J. Ruymgaardt. te Alkmaar in de Doelenstraat is gevestigd, is on langs aanmerkelijk uitgebreid. Daardoor werd de zorg voor in valide militairen aan het bureau getrokken, de R.A.O.-werkzaam heden worden van hier uit gere geld, alsmede die van de Psycho logische Dienst. Het bureau heeft een andere naam gekregen, die luidt: Dienst voor Sociale Zaken, en Personeelszorg van het Ministerie van Oorlog. Het hoofd van het landelijk bureau van deze dienst is kolonel G. Pruys. PALENRIT R.A.C.-WEST ALKMAAR Op Zondag 15 Juli houdt de R.A.C. West haar zomerrit, welke de naam zal dragen van Palenrit; het wordt een kaartleesrit van 130 km, ge volgd door een routebeschrijving van plm. 70 km. De gemiddelde snelheid zal 40 km bedragen. IJs en weder dienende wordt op een unieke plaats in het Noordhol landse landschap een koffiemaal tijd gebruikt. De start is om 10.01 's morgens op het Hofplein en er kunnen maximaal 120 auto's deelnemen, ditmaal alleen leden van de RAC-We&t. Zangconcours ALKMAAR. Onze stadge noot, de koordirigent Cas Him- melreich, behaalde met zijn koren „Ego Flos" te Schoorl en „Sursum Corda" te Oudorp op het te Haar lem gehouden Zangconcours van de R.K. Bond van Zangverenigin gen twee eerste prijzen. Universitaire examens ALKMAAR Aan de Gemeen telijke Universiteit te Amsterdam slaagde dezer dagen voor het doctoraal examen Geneeskunde onze stadgenoot, de heer J. Th. Groen. Te veel belangstelling Voor de Alkmaarse Rechtbank stond Dinsdagmiddag C. O. uit Beverwijk terecht, die liet onge luk had door een luitenant' van de Rijkspqlitie te worden opge merkt toen hij met zijn auto on der Heiloo en Limmén wat on voorzichtig manoeuvreerde. De verdachte zou volgens de luite nant J. Z. uit Heiloo onverant woordelijk hebben gereden. De zaak kwam hierop neer dat hij wat ruim uithaalde bij het pas seren en wat te veel naar rechts hebben gereden. Een keer was hij de luitenant gepasseerd waarbij hij deze gedwongen had af té remmen. Toen verlachte boven dien nog een keer niet gestopt had op een teken van de luite nant, was de zaak „rond" voor de rechtbank, vooral omdat ge constateerd was, 1 dat verdachte drank had gebruikt al werd daar eerlijkheidshalve aan toegevoegd, dat de man niet de indruk had gemaakt, niet capabel te zijn om een auto te besturen. De officier van Justitie Mr. J. C. V. Meischke eiste tegen verdachte een maand gevangenisstraf. Dr. C. Berkhouwer, de verde diger was van mening dat de lui tenant in dit geval te veel speur zin aan de dag had gelegd, hij vond overigens de bewijsvoering erg zwak en concludeerde tot vrij spraak. Uitspraak over 14 dagen. ALKMAAR Naar de „Tele graaf" vanochtend weet te mel den, zou burgemeester Wytema van Alkmaar ernstig in aanmer king komen voor de burgemees terszetel van Groningen, die door het vertrek van Mr. Cort van der Linden naar Den Haag vacant is gekomen. Wij blijven voorshands tegenover dit bericht met de grootst moge lijke reserve staan, hoewel mag worden aangenomen, dat Mr. Dr. Wytema, die vóór i5 Juni 1948, burgemeester van Beilen in Dren te was, zowel in stad als provin cie Groningen geen onbekende is. Overigens is het burgemeesters ambt van Groningen een post, waarvoor men niet solliciteert, maar waarvoor men wordt aan gezocht. Dat, Mr- Dr, Wytema een eventuele benoeming te Gronin gen zou afwijzen is in het licht van deze omstandigheden niet waarschijnlijk. Niet uit het oog verloren moet echter worden, dat op korte ter mijn geen beslissing over deze vacature te verwachten is. De loco-burgemeester te Groningen, de heer de Wilde heeft n.l- advies gekregen zich op een vrii lange periode van waarneming voor te bereiden. Burgemeester Wytema vertoeft momenteel te Brighton in Enge land. waar hij het stedencongres bijwoont van de „Union Interna tionale des Villes et des Pouvoirs LocauXi" Na zijn terugkeer in Nederland zal hijzich voor een korte va- cantie naar Frankrijk begeven, Burgerlijke Stand Alkmaar. Geboren: Bernar- dus C., z. v. B. H. Kaandorp en M. Duinmaijer; Maria F., d. v. J. de Winter en M. Wagenaar; Frans z. v. J. C. Kroon en P. M. Peere boom; Catharina A. M., d. v. "P. H. Leugfer en A. A. Groothuizen; Annelies, d. v. D. Schoonewil en E. Jonker. Gehuwd: Laurentius P. Gouds blom en Agatha M. Kamp; Johan- Helena nes G. van Tol en Keijsper; Johannes D, Lupkia T. Wessels. Kok KOEDIJK. In de raadsver gadering die Dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester C. J. Schellinger werd gehouden, besloot de raad om aan het ge meentepersoneel een vacantie- toeslag, groot 2% van het jaar salaris met een maximum van f 50.toe te kennen. Enige discussie was er over het verzoek van de heer Butter om het weggedeelte, waarvoor de stopborden gelden, te verkorten tot de lengte van drie huizen. De heer Lammerschaag wil dit stel len 50 m. zuidelijk en noordelijk vanaf het middén van de Oost- weg. Het voorstel werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen Benoemingen ALKMAAR. Tot agenten van de gemeentepolitie te Alkmaar is met ingang van 21 Mei j.l. aangesteld B. van der Werff en met ingang van Juli a.s. H. van Dijk, beiden voorheen agenten van de gemeentepolitie te Rot terdam. Op 1 Juli wordt eervol ontsla gen de hoofdagent van de Alk maarse gemeentepolitie G. Kaai, sinds 1918 heeft hij bij de Alk maarse gemeente-politie gediend. Nazorg-actie Laat-winkeliers ALKMAAR. De 4e en laatste verloting dje in het kader van de nazorg-actie der Laat-winkeliers weder op de Laat zal worden ge houden, vindt plaats op Zaterdag avond. H'èdenavond Zal de 3e verloting plaats hebben. DRIE VERKEERSONGEVALLEN ALKMAAR Omstreeks half drie werd Dinsdagmiddag op de Kruseman van Elteweg het drie jarig zoontje van de familie L. door de aanhangwagen van een rijdende vrachtwagen aangere den. De auto moest plotseling voor de jongen stoppen, doch daarbij schoot de aanhangwagen door en kwam met het jongetje in aanraking, dat gewond werd aan band en bovenlip. De GGD be hoefde niet in te grijpen. Dinsdagmiddag botste om streeks kwart voor zes op de Lan gestraat een wielrijder door on oplettendheid in volle vaart tegen een plotseling afremmende per sonenwagen op, waardoor het rij wiel werd beschadigd. Om half zeven reed een auto over de Heiloöer brug in de rich ting van de stad. Recht .daarvoor reed een wielrijdster. Uit de te genovergestelde richting kwam een andere personenwagen met grote snelheid de Heiloöer brug oprijden, zodat de eerste wagen krachtig moest afremmen en naar rechts uitwijken om 'n botsing te voorkomen, doch kwam daarbij in aanraking met de wielrijdster. Zij kwam er nog goed af, alleen haar kleren werden beschadigd, N.K.j.B.-voetballers opgelet! HEILOO Nadat we eerst de wedstrijd tegen de St. Willibror- dus stichting hebben moeten uit stellen, spelen we nu op Woens dag 27 Juni, 's avonds om 7 uur. Vrienden, laten we allen om 18.30 aanwezig zijn bij de poort dan gaan we gezamenlijk naar bin nen, Waarschijnlijk geeft onze Aalmoezenier de aftrap; laten we zoveel mogelijk in HSVtenue uitkomen, dat is gemakkelijker Voor de scheidsrechter. En laten we vooral zorgen onze goede sportzin en ijver mede te nemen. g>; «5 Naar algemene verwachting DEZE WEEK VOOR 'T LAATST o.a. OUDE GENEVER per liter CITROEN per .liter FLADDERAC per liter s s jsL MJM TELEFOON 2585 ft 5j VERENIGING ALKMAAR grote rit van 80 km en een klei- n van ca. 40 km; de prijzen zijn natuurlijk navenant. Men kan fietsen en men kan gaan brom menop uw bromfiets na tuurlijk. Voor de grote rit van 80 km is de start om 11 uur des morgens voor het Sint Vincen- tiusgebouw aan de Laat; voor de kleine rit om 2 uur 's middags; bij de start kan men het luttele inschrijfgeld voldoen. De jonge ren komen natuurlijk in grote getale op, doch de ouderen zijn niet minder welkom. De routebe schrijving ontvangt u bij de start. Tot Zondag dus. Dinsdag 19 Juni en Maandag 25 Juni kwamen de bestuurders van de afdelingen in de Diocesane Katholieke Middenstands bond in het Bisdom Haarlem bijeen, respectievelijk in het Re traitehuis te Bergen en te Rotterdam. Als sprekers traden op de heren Lucas en Hooij, Tweede Kamerleden van de KVP, die de belastingpolitiek in het licht der jongste Regeringsmaatregelen, alsmede de sociale voorzieningen voor de middenstand onder de loupe namen. Het offer, dat allen ten behoeve van de defensie moeten brengen, zal ook, aldus dr. Lucas, komen te drukken op de middenstand. De investeringen moeten omlaag, de koopkracht daalt en daarbij komt nog de belasting op de be drijfswinst. Men moet er voor hoeden geen schijnwinsten te be lasten. Minister Lieftinck heeft een winstbegrip gelanceerd, dat voor hem zeer voordelig is, maar dat bergt het gevaar in zich dat alle stijgingen van de bedrijfs winst als zuivere winst worden beschouwd. Met de draagkracht wordt bij deze belasting geen re kening gehouden. Deze allerlaatste belasting zal door de minister niet gaarne wor den losgelaten. Hoe hij dit moet ondervangen is nog niet duidelijk. Het ligt op onze weg, aldus de heer Lucas, om nieuwe belasting bronnen voor de minister aan te boren, maar de belastingverzwa ring moet er komen, dat is zeker. Requesten. Inschrijving op gedwongen le ningen is misschien ook een weg, maar dat is evenmin prettig. Iedereen kan nu echter niet tevre den worden gesteld. De stapels requesten die de heer Lucas ont vangen heeft, alle met betrekking op de belastingen, zijn twee deci meter hoog. Loonbelastingvrije overuren ten behoeve van de opvoering van de productie is niet altijd een oplos sing, nu de werkloosheid een drei gend gevaar is. De arbeidersbon den gaan echter in principe ac eoord met verlenging van de arbeidsuren, waar dit noodzake lijk is, maar om deze overuren belastingvrij te maken, hierbij stuit men op onoverkomelijke be zwaren. De heer Hooij wees er op, dat het ledental in de Katholieke Middenstandsbèweging nog aan merkelijk kan toenemen en moet toenemen, niet om daaraan een machtspositie te ontlenen, maar om daardoor het bestaansrecht Van de Middenstand beter te kun nen verdedigen. Kleine bedrijfsschappen. Vervolgens besprak de heer Hooij enige grote middenstands vraagstukken. Hij wees o.a. op het gevaar, dat dreigt bij de ver wezenlijking van de P.B.O., het gevaar namelijk, dat men gaat streven naar te grote bedrijfs schappen, die teveel branches omvatten. Daardoor wordt het verband tussen het bedrijfsleven en de P.B.O. te klein en komt niets terecht van het subsidiari teitsbeginsel. Hij pleitte voor het streven van zo klein mogelijke be drijfsschappen, die toch doelmatig en efficiënt kunnen werken. Verder sprak hij over de groei ende noodzaak van economische samenwerking tussen de midden- standsbedrijven. Voor het am bacht kan dit vooral bestaan in het gezamenlijk exploiteren van de apparatuur, het gezamenlijk inkopen en het gezamenlijk zoe ken naar markten. Wat de sociale politiek betreft gevoelt hij niet voor sociale zorg van de wieg tot het graf. Wel zou hij wensen kinderbijslagregeling, gedeeltelijke ouderdomsvoorzie ning (basis-voorziening) en zie kenfondsverzekering. Na beide inleidingen ontstond een open discussie, waaraan door velen werd deelgenomen en die mede zeer verhelderend heeft ge werkt betreffende de aangesneden problemen. Aan de beantwoording der vele vragen werd naast de inleiders ook deelgenomen door de Bonds voorzitter, de heer F. C. de Hos- son, die beide Bestuurdersdagen uitstekend leidde en de heer J. Bakker. want men wil eerst afwachten of de voorgestelde maximum-snel heid van 15 km. door Ged. Staten zal worden bekrachtigd. De raad besloot aan de heren Mors een bijdrage van f 250 toe te kennen ter verbetering van de rietlanden in de polder de Kleimeer onder Bergen, waar verschillende plaatsgenoten werk vinden. Het werk staat onder leiding van de Heidemaatschappij. Het verzoek van de bewoners van de Zes Wie len om wijziging in de tarief klasse voor de personele belas ting werd nog even aangehouden om af te wachten wat er uit de bus zal komen wanneer de ver eniging van burgemeesters en secretarissen van plattelandsge meenten daarover een voorstel zal doen. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. om de oude school voor een bedrag van f 1000 per jaar te verhuren aan de heer A, J. Stikkel met recht van koop. Deze zou dan, tegen de som van f 20.000 moeten plaats vinden binnen 5 jaar. In de commissie van regenten voor het verzorgingstehuis wer den benoemd de heer F. Riekwel als voorzitter en de dames Schel lingerde la Coert, Lammer schaagde Waal en de heren P. Hart, J. Bruin en J. N. Smit als leden. Tot adviserend lid werd benoemd zuster A. Gorissen. Naar de burgemeester mede deelde zal er eerstdaags op het tehuis een bliksemafleider wor den geplaatst. Maatregelen daar toe zijn reeds genomen, zoals bij de rondvraag bleek. Voorts werd nog medegedeeld dat voor de huur van het arres tantenlokaal in het raadhuis door het Rijk van 1 Jan. '48 tot 1 April '51 f 40.per jaar betaald zal worden. Na die datum betaalt het Rijk een huur van f 50.per jaar. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Afnemend buiig DE BILT, 27 Juni Veel be wolking met enkele verspreid voorkomende buien tussen West en Noord-West. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Advertentie absoluut veilig gemakkelijk, goed koop! AMSTERDAM. Het schiint dat de iongeliedcn in de buurt van Schoorl zich nog al eens bezon digen aan het beriiden van mo-, torriiwielen zonder dat de be nodigde nanieren in orde ziin. Toen dan ook on 1 Januari 1951 in Warmenhuizen een nieuw- iaarsbal werd gereven, zette de riiksnolftie in Schoorldam een nost uit om event»"'" overtreders in de kraag te nakken. Kort na elkaar kwamen des nachts om 2 uur twee motoren aanrijden en terwijl de eerste na het stopsignaal stil hield, tracht te de tweede motorrijder zijn motor op de smalle dijk te keren en te vluchten. Een yan de twee controleren de leden van de Rijkspolitie, de wachtmeester T., sprong op de motorrijder toe, greep hem vast, maar werd enige meters meege sleurd, want de motorrijder, C. Z. uit Schagerbrug, weigerde te stoppen. De politieman versaagde niet en wist de vluchteling tot CONCERT BERGENS HARMONIE BERGEN. Evenals vorige jaren geeft ook nu1 weer „de Bergens Harmonie" een concert in de stemmige en bosrijke mu- ziektuin aan de Eeuwigelaan, zij het dan nu in het mooie uniform. Gezien de goede reputatie van 't corps, de gratis entree en een kostelijke rit in de avonduren naar het schone Bergen, is het zeker de moeite waard hiervan te komen genieten. Voor de pauze wordt onder meer uitgevoerd, delen uit Han dels Watermusic. Na de pauze wordt uitgevoerd de Fantasie van Wilhelm Tell van Rossini, het symphonisch gedicht „Finlandia" van Sibelius, alsmede de door de heer J. Beekman gecomponeerde mars „Mooi Bergen", alles onder leiding van de dirigent D. Visser. TENNIS ,,De Molenkrocht" wint de promotiewedstrijd BERGEN. Zondag werd aan de tennisbaan aan de Kruisweg de beslissings-promotie-wedstrijd om een plaats in de derde klasse gespeeld tussen „de Molenkrocht" en WOC III uit Leiden, die door de belangrijk sterkere Bergena- ren met 62 werd gewonnen. Zeer scannend was het spel tus sen J. Schmidt en de Hartog, welke met 61 60 verslagen werd. Eveneens was er zeer inte ressant spel te zien bij de dames E. van Limburg-Stirum en mej. E. Schulte die met 911 eindig den. Na het spelen van de twee wisselpartijen werd de promotie van Bergen naar de derde klasse een feit. staan te brengen. Deze weigerde enige inlichtingen te geven en werd toen meegenomen* naar de post, waar men proces verbaal tegen hem opmaakte. Daarbij bleek, dat hij inderdaad op het bal in Warmenhuizen was ge weest en onder invloed van ster ke drank verkeerde, aldus ver klaarde gistermorgen de wacht meester T, als getuigen opge roepen, voor het Amsterdamse Gerechtshof. De politierechter in Alkmaar had de verdachte op 21 Maart 1951 veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en vanmorgen eiste de procureur-generaal, Mr. J. Hoeffemann, tegen Z., die niet op de zitting was verschenen, een maand gevangenisstraf. Op 3 Juli a.s. zal het bof in deze zaak uitspraak doen. RONDE VAN ST. PANCRAS Grote belangstelling ST. PANCRAS De Zaterdag avond j.l. geihouden ronde van Sint Pancras voor heren om de grote wisselbeker kon zich ver heugen in eert uitermate grote belangstelling van deelnemers en toeschouwers. Om ongeveer half acht werd begonnen en ver schillende goede lopers versche nen aan de start. De uitslag was als volgt: 1. L. Groot (Warmenhuizen), buiten mededinging; 2- P. C. Kloosterboer; 3. C. K. Klooster boer; 4. F. de Kraker: 5- J. Kloos terboer Klz. De wedstrijd liep over een afstand van 1750 meter- De winnaar van vorig jaar, F. de Kraker, stond ditmaal de wis selbeker ai aan P.C. Kloosterboer. De ronde van Sint Pancras voor dames wordt gelopen op Dinsdag 10 Juü '51 des avonds in de rust van de wedstrijd Vrone IAlkm- Victrix I. waarvoor eveneens een wisselbeker is uitgeloofd. Ook dames van buiten de gemeente Sint Pancras kunnerj hieraan deel nemen. Gemeenschappelijke brandweeroefening OUDORP. Maandagavond had in tegenwoordigheid van de gemeentelijke autoriteiten een gecombineerde oefening plaats van de brandweren van Koedijk, Oudorp en Sint-Pancras in ver band met de gemeenschappelijke regeling hulpverlening bij brand door die gemeenten ge troffen. De oefening had plaats te Koedijk (Noord), waar aan het N.H.-Kanaal de motorspuiten van elke gemeente gelijktijdig in wer king werden gesteld. Ofschoon 't vermogen van de spuiten niet ge heel gelijk was, voldeed het ma teriaal uitstekend en kon met 'n De kranige damesestafetteploeg van „Olympus" die op de Katholieke Sportdag te Alkmaar op keurige wijze de 4 x 100 M. estafette toon. V.l.n.r.: R. de Goede, Tr. Schuijt, R. v. d. Riet en T. Mooy aantal stralen een geweldige hoe veelheid water worden gegeven. Over de resultaten was men dan ook zeer tevreden. Na af loop werden de manschappen, door de burgemeester van Koe dijk, in de conversatiezaal van 't verzorgingshuis voor ouden van dagen een kop koffie en een si gaar aangeboden. GENEVE. 26 Juni (AFP) De heer Serrarens van de KAB is Dinsdag niet herkozen als lid van de Raad van Beheer van de In ternationale Arbeidsorganisatie Gaston Tessier, voorzitter van 't Internationaal Verbond van Chr. Vakverenigingen, noemde dit feit nogal ernstig. De organisaties van het verbond zouden zich over de thans geschapen situatie beraden. Prof. Wieger bruin naar Zuid-Afrika Naar wij vernemen zal prof. Wieger Bruin, buitengewoon hoogleraar aan de Landbouwhoge school in de bouwkunde en steae- bouwkunde, van Augustus tot Oc tober a.s. in Zuid-Afrika lezingen houden over stedebouwkunde, zulks op uitnodiging van de ver eniging „Nederland-Zuid-Afrika".

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2