Oplichters van groot formaat voor Haagse rechtbank Schelde-Rijn-verbinding raakt kabinetsbeleid' Tweede Kamer behandelt wet op Gevangeniswezen Ploeggeest eerste vereiste voor de Tour de France SPOUT Mr. Fockema Andreae president der Nederlandse Jaarbeurs Huurprijzen nieuwe woningen te verhogen? Minister Wemmers in Eerste Kamer: Geen dam naar Schiermonnikoog Naar wij vernemen Goed-gelovige lieden werden millioen lichter gemaakt „Factotum is begonnen" Strenge straffen geëist Alle acht renners in Breda bijeen Het gaat niet goed met de Rijnvaart" in het kort WOENSDAG 27 jUNI 1951 PAGINA 3 Een reusachtig, bestuurbaar luchtschip, dat een groot aantal straalbommenwerpers tot diep in het vijandelijk gebied kan brengen, is nu nog slechts een denkbeeld, straks misschien werkelijkheid. Op de foto ziet men zulk een vliegdeklucht- schip der toekomst, zoals een Amerikaans artist het zich voorstelt. (Van onze parlementaire redacteur) Verscheidene leden van de Eer ste Kamer hebben gisteren bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat in de se naat de gelegenheid aangegrepen om enkele opmerkingen te ma ken over een eventuele water weg tussen Antwerpen en de Rijn. De heer Kraayevanger (K.V.P.) waarschuwde de minis ter, dat de Kamer met zeer grote belangstelling de beslissing over het al of niet aanleggen van een Schelde-Rijnverbinding tegemoet ziet. Deze afgevaardigde meende, dat er grond is voor de vrees, dat bij de besprekingen tussen de Belgische en Nederlandse rege ring over het waterwegenpro bleem verder zal worden gegaan dan enig overleg. Zijn waarschu wing richtte zich dan ook tegen het maken van afspraken buiten de volksvertegenwoordiging om Geen afspraken zonder Sta ten-Generaal De heer Kraayevanger zeide de minister bij voorbaat, dat de re gering er niet op zai mogen re kenen, dat afspraken zonder meer door de Staten-Generaal zullen worden goedgekeurd. De heer Kievit (Arb.) wijdde ook enige aandacht aan de kana- lenkwestie. Deze spreker was van mening, dat het rapport van Cauwelaert-Steenbergen nog geen voldoende inzicht heeft gegeven in het vraagstuk. Hij wilde zich zolang het materiaal nog niet vol ledig is niet voor of tegen een kanaal uitspreken. In de eerste plaats wilde deze spreker het re sultaat van de besprekingen tus- den de regeringen afwachten. Een hiervan afwijkend standpunt nam de heer Tjalma (A.R.) in. Antwoord minister Minister Wemmers beperkte zich in zijn antwoord aan de Ka mer met erop te wijzen, dat een beslissing over een Schelde-Rijn verbinding het kabinetsbeleid raakt. In verband hiermede ont hield de bewindsman zich van het geven van zijn visie.. De af gevaardigden moesten zich tevre den stellen met de betuiging, dat de minister begrip heeft voor de standpunten, voorzover deze in het debat zijn gebleken. De minister merkte overigens nog op, dat een dam naar Schier monnikoog te duur was. Geen Zondagsrijverbod Minister Wemmers verklaarde, dat er zeker geen Zondagsrijver bod zou komen. De begroting werd daarna z.h.st. aangenomen. zal H.M. de Koningin Donderdag op het paleis Voorhout in Den Haag de deelneemsters ontvan gen aan het congres van de in ternationale federatie van vrou wen, werkzaam in bedrijf of be roep.... zal het stoffelijk overschot van de in Duitsland omgekomen jhr. mr. W. M. de Brauw, van 1936 tot 1940 algemeen secretaris van het Nationaal Jongerenverbond, a.s. Zaterdag in Amersfoort wor den herbegraven.... is eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor het verlenen van belangrijke diensten, aan de heer P. van Nes Czn., hoofdin specteur van de „Metropolitan opera" van New Vork, de heer Rudolf Bing is in ons land aange komen, ter bijwoning van het Holland Festival.... arriveerden gistermiddag in Am sterdam vier Amerikaanse leger vliegtuigen van de Amerikaanse luchtkapel, die een tournee van vier dagen door ons land zal ma ken.™ heeft de rechtbank in Den Haag een vrouw vrijgesproken, die er van beschuldigd was haar man in 1948 met rattenkruid getracht te hebben te vergiftigen.... heeft zich in de Zaanstreek een comité gevormd van vooraan staande figuren uit het kerkelijk leven om te protesteren tegen het instandhouden van concentra tiekampen in verschillende lan den.... zijn de acht vertegenwoordigers van de omroepverenigingen, die een studiereis naar Engeland maakten om hun kennis te ver rijken van de televisie, gisteren in Nederland teruggekeerd. Van hun ervaringen hebben zij rap port opgemaakt.... heeft H.M. de Konnigin de am bassadeur van India, dr. M. S. Mehta in afscheidsaudiëntie ont vangen.... Franse onderschediingen voor Nederlanders De Franse ambassadeur heeft gisteren het legioen van eer uit gereikt aan een aantal Nederlan ders, w.o. zich bevonden, oud minister Piet Kersten, generaal J. A. A. Sitsen, de vice-president van de Federatie van de techni sche en periodieke pers, de heer v. Baarle, de heer Strengholt van de Maatschappij Tuschinski en kolonel Somer. N.V.V. NEEMT DREIGENDE HOUDING AAN Op een vergadering van de hoofdbesturen van het N.V.V., heeft de voorzitter, de heer H. Oosterhuis, een verklaring afge legd over de reacties, die van de zijde van niet-loontrekkenden zijn ontstaan, n.a.v. verhoging van verschillende belastingen en de oppositie tegen het credietwezen. Hij noemde deze reacties „be schamend en een uitdaging aan de arbeidersklasse". „De rege ring dient te beseffen, dat het onmogelijk wordt met de vakbe weging samen te werken, indien zij voor de stormloop der reactie op zij zou gaan", aldus de N.V.V.- voorzitter. Het N.V.V. zal een adres aan de regering zenden, en overwegen welke demonstratieve maatrege len noodzakelijk zijn. 27 JUNI: Octaafdag van Joannes de Doper Vandaag wordt in vele kerken de H. Mis van de vo rige Zondag gelezen, die door het feest van Joannes de Doper is uitgevallen. En onwillekeurig blijft men stil staan bij het simpele ver haal van de wonderbare broodvermenigvuldiging uit het Evangelie en men wordt getroffen door de liefdevol le verklaring van de Godde lijke Meester: „Ik heb mede lijden met deZe schare". Dat woord van God is niet te ruggenomen, integendeel, vooral tihans, nu velen be zwijken door de macht van het kwaad, is zijn medelij der» groot. Dit moet ons ver trouwen geven. Wanneer we in onze kranten over het af schuwelijke monsterproces van Mgr. Grosz lezen, wan neer we uit de radioreporta ges van de Oostpriesterhulp vernemen, dat de Katholie ke Kerk zo ontzettend heeft geleden in de oorlog, dan moeten we niet bang zijn en vragen waar moet dat heen. Bid God. dat hij medelijden heeft met ons volk. IN DESERTO Na afloop van de vergaderin gen van leden en algemeen be stuur van de Koninklijke Ver eniging tot het houden van Jaar beurzen in Nederland en van de raad van bestuur en aandeel houders van de Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebou wen N.V., welke gisterenmorgen te Utrecht werden gehouden, heeft de aftredende vorzitter van de Raad van Beheer der vereni ging en van de Raad van Bestuur der vennootschap, dr. F. H. Fen- tener van Vlissingen, zijn opvol ger, mr. W. H. Fockema Andreae, welke in genoemde vergaderin gen werd verkozen, geïnstal leerd. De vergaderingen werden bij gewoond door Prins Bernhard, koninklijk commissaris der Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs. Mr. W. H. Fockema Andreae werd op 17 Juni 1909 te Alkmaar geboren. Na het gymnasium te Arnhem, studeerde de heer Foc kema Andreae rechtswetenschap pen aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1935 de meesterstitel verkreeg. Geduren de de periode van 19361940 was mr. Fockema Andreae ver bonden aan de ministeries van Buitenlandse Zaken en Alge mene Zaken. Van 1940—1941 trad de heer Fockema Andreae op als chef van het kabinet van het minis terie van Onderwijs, welke func tie hij in 1942 verwisselde voor die van directeur van het Cen traal Bureau voor de Rijn en Binnenscheepvaart, terwijl in dat jaar eveneens het secretariaat van de bedrijfsgroep binnen scheepvaart aan zijn zorgen werd toevertrouwd. In de jaren van 19451946 be hartigde mr. Fockema Andreae de Nederlandse belangen als hoofd van de Nederlandse Rijn- vaartcommissie. Van 1946 af is mr. Fockema Andreae lid van de firma R. Mees en Zn te Rotterdam welke functie van 1 Mei 1949 tot Janu- OEFENING MIJNENVEGERS Van Maandag op Dinsdag is in feite de internationale oefening voor mijnenvegers, die de naam „Factotum" draagt, begonnen, al zijn nog lang niet alle 60 oorlogs bodems Nederlandse, Britse, Franse, Belgische en Noorse verzameld. IJmuiden en Scheveningen zijn tijdelijk oorlogshavens geworden en zullen tot 7 Juli als zodanig blijven functionneren, overigens zonder dat de „burger" scheep vaart er veel van zal merken. In de loop van de komende dagen zullen de oorlogsschepen de grotere in IJmuiden; de kleinere in Scheveningen zich verza melen en dan op 2 Juli met de oefeningen te beginnen. ari 1951 werd onderbroken door zijn werkzaamheden als staats secretaris van Oorlog. Mr. Fockema Andreae is rid-'* der in de Orde van de Neder lands Leeuw, officier in de Orde van Oranje Nassau en drager van het bronzen kruis. (Van een onzer verslaggevers) Voor de Haagse rechtbank diende gisterenmorgen één van de grootste oplichtingszaken, die ooit door een Nederlands rechts college zijn behandeld. Het betrof hier een combinatie van oplichters die tezamen hun slachtoffers voor ruim 1 millioen hadden opgelicht Gisteren verschenen de eerste negen ver dachten van het totaal van negentien personen dat in de loop van de tijd is aangehouden. Op verschillende plaatsen in Nederland hadden zij slachtoffers weten te maken op een wijze die werkelijk ongelooflijk kan worden genoemd. De kwestie van de Belgische tapijten was een plan geweest van G. S., die voor het idee 1000 gulden van de 3000 kreeg. G. S. ontwierp hierop een nieuw sterk verhaal op grond waarvan de autohandelaar H. K. van de assu radeur weer 6000 gulden los kreeg, ditmaal om zich in te ko pen in een zaak. Er gebeurde natuurlijk niets. Behalve dan misschien het feit, dat de centen heel plezierig werden opgemaakt. De assuradeur zag natuurlijk geen cent terug, maar gaf even vrolijk weer 2000 gulden voor het nieuwste plan van G. S., de oprichting van een touring-car- Een van de eerste zaken die behandeld werd was die van de vertegenwoordiger A. B„ die de rechtbank spontaan toevertrouw de: „Ik weet helemaal niet wat oplichten is". Zijn rol was inder daad ook niet zo belangrijk ge weest en de officier eiste voor zijn aandeel 1 jaar met aftrek. Hij was in het uniform van le luit. samen met de autohande laar H. K. de Rotterdamse assu radeur B. C. 3000 gulden lichter gaan maken om er z.g. een Bel gische tapijtenhandel mee te be ginnen. Zijn optreden was eigen lijk meer beperkt tot het wekken van vertrouwen. Tegen de Auto handelaar H. K. V. werd twee jaar met aftrek geëist. Hij had ook nog enkele rollen gespeeld bij andere oplichtingen. Goedgelovig Bij de komst van de kunsthan delaar G. S. ging de straf nog een jaar de hoogte in en eiste de officier 3 jaar gevangenisstraf. De behandeling van deze zaak wierp voor een ogenblik het licht op de waarlijk abnormale goed gelovigheid van de benadeelden die het sterkste verhaal slikten en steeds prompt het gevraagde geld hadden gegeven. Zo bijvoor beeld de Rotterdamse assuradeur die werkelijk een haast onuitput telijke bron bleek te zijn. NAVORDERING VERHOGING ACCIJNS De verhoging van de gedistil leerd accijns van 320 per H.L. ad 50 tot f 475 per H.L. ad 50 gaat in met ingang van Maandag 2 Juli a.s. Van het ge distilleerd, hetwelk in hoeveelhe den van meer dan 25 liter, onge acht de sterkte, bij de aanvang van de 2e Juli in voorraad is, anders dan in een entrepot, branderij, distilleerderij eerste klasse of bergplaats voor gedis tilleerd van een handelaar, die crediet voor accijns geniet, wordt het verschil in accijns ad f 155 per H.L. ad 50 nagevorderd. Deze vordering geschiedt ook over voorraden van particulieren. Onder navordering vallen tevens de hoeveelheden, welke bij de aanvang van de 2e Juli naar de belanghebbende onderweg zijn. Buiten de navordering blijven reuk- en toiletwaters, die zijn vervaardigd met gedistilleerd, waarvoor gedeeltelijke vrijdom van accijns is genoten. Ook blijven buiten navorde ring de z.g. verloflikeuren zoals wijn, advocaat en wijnlikeuren en in het algemeen de dranken met een alcoholgehalte beneden 15 bedrijf. G. S. kreeg er 400 gul den van. Freule dankbaar object De assuradeur was echter niet de enige die vlot betaalde. De Haagse freule R. v. D. was een niet minder dankbaar object. Zij genoot de eer om o.m. door G. S. „zelf" te worden opgelicht. Voor de oprichting van een lees portefeuille gaf zij aan G. S. 4000 gulden. Op de zitting deelde hij spijtig mede, dat hij er 3000 van had moeten weggeven. G. S. ver scheen nog vele malen en kreeg totaal rond 50.000 gulden. Tolk in papierhandel Ook de tolk T. B. wist de weg naar de freule te vinden en haalde gedurende enkele jaren iedere maand een paar honderd gulden tot een totaal van 10.000 gulden, waarmede hij, zij het met moeite, een niet bestaande pa pierhandel in Hoek van Holland op gang wist te houden. Ook ontving hij van de freule talrijke sieraden waarvan hij de opbrengst voor „de zaak" kon benutten. De freule kon bij het onderzoek niet vaststellen, hoe veel en wat voor sieraden dit waren geweest. Tegen de tolk, die ook nog hier en daar andere personen had opgelicht, eiste de officier eveneens 3 jaar gevan genisstraf. (Van onze parlementaire redacteur) De nieuwe beginselenwet ge vangeniswezen, die de Tweede Kamer gisteren behandelde, breekt met het geldende stelsel, waarin de cel voorop staat, hoe wel hiervan in de practlik al ge ruime tijd wordt afgeweken. Het geen thans beoogd wordt, is het voorkomen van de nadelen der afzonderlijke opsluiting zonder dat daarentegen het voordeel van de niet-besmetting van de ene gevangene door de andere te loor gaat. Dit is mogelijk door in iedere gevangenis-gemeenschap slechts zodanige gedetineerden te zamen te brengen, die in zedelijk peil, geestelijke aanleg en be hoeften min of meer gelijk staan. Dit leidt uit de aard der' zaak tot een differentiatie der straf- gestichten en tot de noodzaak van selectie der gevangenen. Ook zal als uitvloeisel hiervan verschil in regiem noodzakelijk zijn. Over deze kern van het ontwerp bleek in de Kamer geen verschil van mening te bestaan. Mr. Bachg (K.V.P.) achtte het een voorrecht deel te mogen hebben aan deze ontwikkelingsgang en de heren Terpstra (A.R.), v. d. Feltz (C.H.) Stokvis (Comm.), Donker (P.v.d. A.) en Vonk (V.V.D.) uitten zich in soortgelijke bewoordingen. Mr. Bachg (K.V.P.) maakte een l duidelijke scheiding tussen het j vonnis en de reclasseringsmoge- lijkheden en met mr. Donker (P.v.d.A.) was hij het eens, dat een systeem, dat berust op diffe rentiatie niet kan werken met de onderscheidene inzichten van 24 rechtscolleges. De reeds ge noemde tegenstanders wilden voor dit bezwaar echter niet wij ken. Avondvergadering In de avondvergadering, gepre sideerd door de heer Wel ter, kwam de minister van Justitie, de heer Mulderije, aan het woord. Hij memoreerde de beginselen, die in het ontwerp zijn vastge legd. Vervolgens betoogde hij, dat niet het gevaar zal ontstaan, dat de straf uitloopt op gediffe rentieerde maatregelen. De straf blijft straf. De differentiatie der gestichten betekent niet de ten uitvoerlegging van verschillende vormen van vrijheidsbeneming. Verschillende ingediende amen dementen nam de minister over. Vandaag wordt de vergadering voortgezet. KOUDE „DRUPPEL" BRACHT ONWEER EN HAGEL (Van onze weerkundige medewerker) Het is met het weer de laatste dagen maar slecht ge steld en noewel we nu toch al bijna een week officieel zomer hebben, is dit nog niet merkbaar. Juni eindigt dan ook heel wat slechter dan ze begonnen is. De ene storing na de andere veroorzaakte regen in ons land en gisteren was het een hoeveelheid koude lucht door de Bilt koude „druppel" genoemd), die over ons land naar het Noordoosten trok en hier voor flinke buien zorgde, die plaatselijk zelfs onweer en hagel met zich meebrachten. Ook nadat deze zgn. „koude druppel" gepasseerd was, was het evenwel nog niet gedaan met de regen, waar er over de Britse eilanden een warm front naderde. Dit front be reikte gisteren tegen het ein de van de middag het Westen van ons land, om later in de avond ook de Oostelijke pro vincie te bereiken. Vanmid- dag zijn de vooruitzichten stabieler van opbouw gewor den, maar toch mag mede dank zij de zware bewolking, op koel weer gerekend wor den. Daar er verder op de Oce aan opnieuw gevaar dreigt in de vorm van nieuwe depres sies, verwacht het K.N.M.I. dat het onstandvastige weer de eerste dagen zal aanhou den. THIESSEN CONTRA WESTERLING Zaak aangehouden Voor de civiele Kamer van de Arrondissementsrechtbank te Den Haag heeft gistermorgen de zaak Thiessen contra Westerling ge diend. De Officier van Justitie heeft advies uitgebracht, dat ver stek kan worden verleend, waarna de zaak werd aangehouden tot 6 Juli. Mauritshuis heropend Onder zeer grote belangstelling heropende gistermiddag de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. J. M. L. Th- Cals het Mauritshuis, dat een groot aantal maanden gesloten is geweest wegens restauratie, aan leg van centrale verwarming en van electrische verlichting. DEN HAAG Het besluit bij zondere huurprijzen, gebaseerd op artikel 4 van de Huurwet, legt de vaststelling van de huurprijs van een op of na 27 December 1940 gebouwd onroerend goed, waarvoor overheidssteun is toe gekend, in handen van de Minis ter van Wederopbouw en Volks huisvesting. Iri Hessen (W.-Duitsland) wordt het 25ste muziekfestival van de Internationale Vereniging voor Moderne Muziek gehouden. Werken van veertig componisten uit zestien landen in en buiten Europa zullen worden uitgevoerd. Een groep interna tionale deelnemers en kunstrecensenten, staande voor het ge bouw van de radio-omroep te Hessen. Tweede van rechts: Jan Mul (Nederland). (Van onze verslaggever) BREDA De volledige Ne derlandse ploeg, welke de volgen-, de week naar Metz zal vertrek ken, dat is Maandag 2 Juli met de trein van 10.32 uit Roo sendaal om deel te nemen aan de Tour de France, was gister morgen compleet bijeen in „Het Wapen van Breda". Daar werden de renners toegesproken door de voorzitter van N.W.U., jhr. van der Bergh van Heemstede, iets wat in de geschiedenis van de nationale wielerwereld tot dus verre nog niet is gebeurd. De debutanten Schoenmakers en Dekkers zaten er wat stil bij. Beiden vertelden ons, dat zij er eerlijk voor uit kwamen een ze kere angst voor de bergen te hebben. Daarom had het troost- woordje van de oude expert Jo ris van der Bergh hun veel goed gedaan. Hij merkte op, dat het beklimmen van 24 Caubergen veel en veel zwaarder is dan een Izoard of de Col de Vars. De voorzitter van de N.W.U. drukte de renners op het hart vóór alles de ploeggeest te be waren: „zonder dat ziin jullie reddeloos verloren...." Rud de Grood verklaarde dat het bedrijfsleven dit jaar een verrassende belangstelling voor de Tour en natuurlijk voor de Nederlandse renners aan de dag heeft gelegd. Er is door verschil lende firma's reeds een som van f 2300.als prijs uitgeloofd. „Tja...." zei Wim van Est, „dat is allemaal wel prachtig, maar de ploeg is voor mij het voornaamste en ik geloof stellig dat wij een tof stel bij elkaar hebben...." Rud de Grood knik te en keek toen naar Pellenaars, de man die zo dadelijk als een huisvader voor de Tour-familie zal optreden: „Misschien heb jij ons ook nog iets te vertellen?" Pellenaars keek voor zich uit en sprak toen binnensmonds: „O, ik hou niet van praten. Het zal al lemaal wel prachtig lopen. Daar van ben ik overtuigd en stukken beter dan het vorig jaar, niet jongensEn de acht knik ten met een vastberaden trek pp de gezichten. GEEN ARRESTATIEBEVEL TEGEN WESTERLING IN BELGIË De Belgische regering heeft tegengesproken, dat er een ar restatiebevel zou zijn uitgevaar digd tegen Westerling. Alleen wanneer hij in België wordt aan getroffen moet de veiligheids dienst hiervan in kennis worden gesteld. Tot dusver was daarbij in het besluit nadrukkelijk vastgelegd, dat deze huurprijs niet hoger mocht zijn dan 30% boven de pïijs, welke op 31 December 1950 gold voor een vergelijkbaar vroe ger gebouwd goed. Deze bepaling is thans bij nadere overweging geschrapt. Zij geeft nl. degenen, die met overheidssteun een wo ning bouwen, geen zekerheid, dat de door de Minister vastgestelde huurprijs welke met het over heidssubsidie een sluitende ex ploitatie moet mogelijk maken, na de verhuring gehandhaafd büjft. Het is immers mogelijk, dat de huurder, die zich tegen deze huurprijs verzet, door de rechter in het gelijk wordt gesteld. De voorgeschreven vergelijking met soortgelijk vroeger gebouwd goed kan nu eenmaal tot verschillende uitkomsten leiden. Hierdoor zou de exploitant gemeente, wo ningbouwvereniging of particulier in moeilijkheden komen. Afgescheiden hiervan is door de te verwachten rentestijging van bouwkapitaal de vraag actu eel geworden of de huurprijzen van nieuwe woningen in feite ge houden zullen kunnen worden beneden de tot dusver geldende grens van 130%. Door het lid van de Tweede Kamer, Mr. Ten Hagen zijn hieromtrent aan de regering vragen /gesteld. In het antwoord op deze vragen zal de regering haar standpunt in deze uiteen zetten^. SLAPENDE UIT RAAM GEVALLEN In de nacht van Maandag op Dinsdag .1.1., omstreeks een uur, viel de 47-jarige F. F. uit het raam van de slaapkamer in zijn kosthuis te'Heer (bij Maastricht). De man werd in zorgwekkende toestand door de gemeentelijke geneeskundige dienst naar het ziekenhuis St. Annadal te Maas tricht overgebracht. Hij heeft 'n ernstige schedelbasisfractuur op gelopen. Waarschijnlijk heeft hij het raam voor een deur aange zien. VRACHTPRIJZEN TE LAAG De Nederlandse particuliere RÜnvaartcentrale heeft gisteren te Rotterdam een buitengewone vergadering gehouden van aan geslotenen. De president-commis saris van deze organisatie, mr. J. Elshout, sprak over de Rijn vaart. Alle Rijnvaarders, zo merkte spreker op, hebben op het ogen blik althans dit met elkaar ge meen, dat zij vaststellen, dat het in de Rijnvaart niet gaat zoals het moet gaan, omdat niet be dongen worden de vrachten, die bedongen zouden kunnen worden. Een betreurenswaardig feit noem de spr. het, dat de stroom van goederen, die in deze tijd zijn weg over de Rijn neemt, niet voldoende is om te voorzien in een regelmatig emplooi voor de totale Rijnvloot onder welke vlag ook. De Rijnvaart in ons land kan volgens mr. Elshout worden ontlast door vermeerdering van het vervoer te water van Lim burgse kolen en niemand weet dit beter dan de Nederlandse re gering. De Rijnvaart moet echter met lede ogen aanzien, dat het vervoer van deze kolen over de rails toeneemt ten koste van het vervoer te water. VANDAAG BERECHTING SWEERTS EN MIJNEN POT BRUSSEL. 26 Juni (A.N.P.) - De Belgische oud-S.S.'er Sweerts, bekend uit de zaak Westerling, is heden door de Luikse krijgs raad ter beschikking gesteld van de procureur des konings te Ant werpen. Sweerts zal zich, tezamen met de gewezen ambtenaar bij het Nederlandse consulaat Mijnen Pot voor de 7e correctionele recht-que kansloos van de Engelse"Kay bank te Antwerpen moeten ver- Tuckey. Voor de derde ronde antwoorden in de zaak der ge- Zondag hebben we weer Neder landBelgië, maar nu voor de paardenliefhebbers. Op Duindigt komen voor Nederland aan de start: 3-jarigen Postduifje G, Prin ses Zora en Prinses Julia B; 4-jar. Olga Pluto, O' Nelly Zora en Oranje J; 5-jar. Notekraker S, Narcisso van Zora en Norbert M. Met een prachtige staat van dienst in de Nederlandse en inter nationale voetbalwereld is giste ren in Den Haag op 74-jarige leef tijd overleden de heer C. A. W. Hirschman. Laten we eens een greep doen uit de vele functies, die hij vervulde: 25 jaar bestuurs lid van de KNVB, voorzitter van de Ned. Elftalcommissie, secreta ris van het Olympisch Comité, vice-president en secretaris van de FIFA, oprichter en voorzitter van de Zwaluwen-vereniging, erelid van de Haagse, Nederland se en internationale Voetbalbond. Na het gepasseerde bij de wedstrijd RobinsonHecht heeft Joe Louis wijselijk besloten, maar niet meer in Duitsland te gaan boksen. Over het „geval" Berlijn zijn overigens vele harde woorden gevallen en we zullen, vooral als de Amerikaanse reacties bekend aijn, nog eens op dit onsportief gedoe terugkomen. Een bekende Franse weg renner uit de eerste 25 jaren van deze eeuw, Georges Seres, is gis teren op 64-jarige leeftijd in Pa rijs overleden. Het regende vandaag in Ne derland, dat hebben u en wij kun nen merken. Wij konden onze regenjas tenminste wel tweemaal uitwringen, maar ook in Londen regende het, met als gevolg, dat de Wimbledonkampioenschappen meer dan drie uur vertraging had den. Bij de dames verloor onze landgenote mw. Rollin Couquer- stolen paspoorten en de devie- zensmokkel. plaatsten zich ook: Louise Brough, Magaret Dupont en Be verly Baker.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3