Dr. me De vlag ging in top bij „Goed Wonen" Strijd tegen de tbc gesteund door Bond v. Veehandelaren VAN HOUTEN Vuilnisophaaldienst wordt gereorganiseerd ALKMAAR EN OMSTREKEN Geen pinkenmarkten Gemeenteraad Warmenhuizen Cadetten-oefening gestaakt Weekoverzicht Veiling Langendijk Marktberichten Amei inzake PAGINA 2 VRIJDAG 29 jUNI 1951 ALKMAAR. Het was hartje winter, toen de eerste mijlpaal in de geschiedenis van de bouw van de 48 nieuwe woningen in de Overdie gezet werd; figuurlijk en letterlijk, want bij die gelegenheid ging de eerste betonnen funderingspaal de grond in; de tweede paal werd gister alleen figuurlijk bereikt; van het eerste der drie blokken wapperde de vlag van de pas- aangebrachte dakspant boven de hoogbouw van drie verdie pingen. Natuurlijk werd ook bij deze mijlpaal even stil gehouden; de voorzitter van de R. K. Woning bouwvereniging „Goed Wonen", de heer C. M. A. van Mierlo, was er met enkele medebestuursleden aanwezig, alsook de architect, de heer W. Keesom en zijn uitvoer der, de heer W. Wouda en de aannemer, de heer Min en zijn arbeiders. In .de directiekeet werd allen, die bij het bouwwerk be trokken waren, een rokertje aan geboden, waarna de heer van Mierlo namens het bestuur van „Goed Wonen" met voldoening constateerde, dat er op dit bouw werk door allen met liefde voor wat hier tot stand wordt ge bracht, gewerkt wordt. Hij sprak daarbij de wens uit, dat de goede verstandhouding, die er tussen allen, die bij de bouw betrokken waren, heerst, tot het einde mocht blijven bestaan en dat allen, die aan de bouw werken, het beste zouden geven, wat in hen is, tot heil en geluk van henzelf en allen, die eenmaal deze huizen zouden bewonen. Uit waardering bood spr. ten slotte een enveloppe met inhoud aan, te verdelen onder de arbei ders. De heer Keesom, de architect uitte op zijn beurt zijn voldoening over hetgeen tot dusver gepres teerd was; met recht kan hier ge zegd worden, aldus spr., dat de vlag de lading dekt; ook hij sprak de wens uit, dat zulks tot het einde het geval mocht zijn. VERBOUWINGSATTRACTIE HEUSEVELDT Hoofdprijs 'n Hoover ALKMAAR. Het warenhuis Heuseveldt, Langestraat 20, on dergaat momenteel een grondige restauratie en modernisering, welke over enkele weken gereed zal zijn. Het perceel, uitkomend in de Houttil krijgt een nieuwe inspringende etalage en in het interieur domineert de royale op gang naar de bovenetage. Na tuurlijk ondervindt de clientele enig ongerief van deze verbou wing, doch de firma Heuseveldt stelt daar iets attractiefs tegen over. Gedurende de verbouwingswe- ken, die nog volgen maakt n.l. elke koper kans op een prijs. Op een aantal winkelbonnen, in de komende weken uit tegeven, zal een der fraaie prijzen worden toegekend, die men momenteel geëtaleerd ziet in het warenhuis Langestraat 74. Voor de hoofd prijzen waaonder een Hoover wasmachine en een stofzuiger zijn series van 50 nummers aangewezen. De nummers, waar op de prijzen zullen vallen, zijn gedeponeerd op het kantoor van Notaris, Mr. J. G. Zijnen Op de dag van heropening van het ge moderniseerde warenhuis zullen de nummers, waarop de prijzen vallen, bekend gemaakt worden. Openbare verkoping ALKMAAR. Het perceel Stationsweg 104 dat dezer dagen ten overstaan van de notaris Mr. D. J. Roos te Alkmaar en Mr. J. Winkel te Naarden onder grote belangstelling openbaar is ver kocht, is in het bezit gekomen van de heer A. v. d. Ward te Alk maar voor de prijs van f 6050. Geslaagd ALKMAAR. Voor het exa men acte L.O. slaagde dezer da gen aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk onze stadgenoot Hans v. d. Peet, Ca- beljaustraat. Onderwijzersexamen Rijkskweekschool ALKMAAR. In de vierde en laatste groep zijn geslaagd: Mej, E. J. Kweldam te Bergen en de heren G. P. van Zutphen te Alkmaar en R. Zijlstra te Uit geest. KAjOTTERSNIEUWS ALKMAAR. Voor diegenen, die a.s. Zondag niet actief deel nemen aan de wedstrijden tussen de afdelingen Hoorn en Alkmaar, is er Zaterdagmiddag van 3 tot 4 uur gelegenheid in 't Patronaat zich op te geven, dit met oog o/, rondvaart en koffietafel. Tevens is er een programma verkrijgbaar waarin de tijden van aanvang vermeld staan. I7DE RONDE VAN ALKMAAR ALKMAAR. Zondag 1 Juli zal de 17de Ronde van Alkmaar worden gereden over het beken de parcours Jan van Scorelkadc, Endeleijnstraat, v. d. Lijnstraat, Nicolaas Beetskade; aanvang nieuwelingen (over 50 km.) 2 u. en amateurs (over 100 km.) om 3.30 uur. Verschillende bekende renners zullen aan de start verschijnen. AFSCHEID Mr. LIESKER AILKMAAR In tegenwoor digheid van alle advocaten van de Alkmaarse balie heeft Mr. A. J. L. Liesker, griffier bij de Ar rondissementsrechtbank te Alk maar, afsehied genomen van de Rechtbank. Mr- Liesker, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, en ziin ambtsloopbaan als griffier heeft beëindigd, heeft gedurende twaalf jaar als Amb tenaar van het O. M. aan het Kantongerecht te Maastricht ge werkt, was daarna verscheidene laren griffier aan het Kantonge recht té Haarlem en was de laat ste vier jaar als griffier aan de Alkmaarse Rechtbank werkzaam. Naar wij vernemen, zal de heer Liesker binnenkort onze gemeen te verlaten en te Overveen gaan wonen. Tenslotte sprak de heer Sams- huizen namens de arbeiders een woord van dank voor de aardige attentie, daarbij de wens uitspre kende, dat de goede verstanhou- ding onderling mocht blijven be staan. En hierna ging men weer met frisse moed voort aan de arbeid; verwacht wordt, dat deze 48 wo ningen tegen de winter gereed zullen zijn. 40STE BEDEVAART NAAR HEILOO ALKMAAR. Voor de 40ste maal zal de jaarlijkse Alkmaarse Beevaart naar Hèiloo, georgani seerd door de geestelijkheid van de St. Josephparochie, op Zondag 8 April worden gehouden. Tij dens deze beevaart zullen de ge bruikelijke gebeden en bezoeken verricht worden voor de H. Jaar- Aflaat. De extra-trein vertrekt om 9.35 uur Alkmaar en keert om 15.30 uur vanuit Runxputte te rug; kaartjes zijn na 't openings lof op Zaterdagavond (7 Juli) en des morgens aan de pastorie ver krijgbaar. Geslaagd ALKMAAR. Aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam slaagde onze stadgenoot, de heer H. Paleari voor het candidaats- examen in de medicijnen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Cu- nera P. M. dv J. Bruin en C. M. Liefting Liduina dv S. Dinger- dis en M. Bleeker. Gehuwd: Josephus de Ruiter en Petronella Gonggrijp, Ondertrouwd: Dirk Houtkoper en Alida C. in 't Veld; Dirk T. Schouten en Jentje Doldersum; Cornelis Dorland en Grietje Kei zer; Theodorus Sneek en Elisa beth M. Lenting. Gegund ALKMAAR. De leverantie van brood aan het Centraal Zie kenhuis gedurende het tijdvak 1 Juli 19511 Jan. 1952 is gegund aan de fa. L. Bleeker Zoon, Zeglis alhier. Geslaagd ALKMAAR. De heer P. Th. Bleeker alhier, slaagde voor het diploma bakkerspatroon na het volgen van de, door de Ned. Bak kerijstichting, gehouden Patroons cursus. Politie roept getuigen op ALKMAAR. De Commissaris van politie verzoekt degenen die getuige is geweest van het ver keersongeval dat op 13 Juni des middags om 13.40 uur gebeurde op het kruispunt Emmastraat Nieuwlandersingel, waarbij twee auto's met elkaar in botsing kwamen, zich op te geven aan het politiebureau. Benzinetank leeggestroomd ALKMAAR. Van een ge parkeerde auto op de Langestraat stroomde gisteravond de benzine uit de lekke tank weg. De ben zine vloeide af in een riool doch door de benzinedampen werd ter plaatse het wegdek beschadigd. Er zijn maatregelen getroffen om het wegdek te herstellen. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij de eigen arts, zjjn vanaf Zaterdag 30 Juni te 14 uur tot Maandag 2 Juli te 8 uur, alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: A J. Bouw man, Winkel. K- 2244—225; A. P. Hoogkamer, Middenmeer, tel. 21; J. Kok, Hippolytusthoef, tel 47; A J. Koning, Schagen, K 2240435; T. Nauta, Wieringerwaard K 2242 —262; J. Schreuder Oude Niedorp K 2262212; J. N. Veenis, Bree- zand K 2232—250; J. F. Verheul, 't Zand K 2249—223 en E van Weeringen Schagerbrug K 2247— OEVRNAME WEGEN BLOCKHOVEPARK HEILOO De gemeenteraad komt 5 Juli om half 8 in buiten gewone zitting bijeen ter herden king van de 100-jarige werking der gemeentewet; na afloop van deze plechtige zitting wordt een gewone vergadering gehouden hierin komen aan de orde de vol gende voorstellen: een voorstel tot verhuur van perceel Kenne- merstraatweg 372 voor f 25 per mnd., inclusief waterverbruik; 'n voorstel, om aan mej. A. Heep, wegens vertrek naar Curacao eer vol ontslag te verlenen als onder wijzeres aan de Vondelschool en om in de vacature, ontstaan door het wegens huwelijk aan mej. I. Vreem verleend eervol ontslag, 'n onderwijzeres te benoemen aan de Beetsschool. Een voorstel om voor ten hoogste f 200 deel te nemen in het garantiefonds, dat gevormd wordt, om een eventueel nadelig saldo van de AVIDA op te vanven. Een voorstel, om van mevr. de wed. A. E. de Langevan Fo- reest in eigendom en beheer en kele wegen in het Blockhove- park over te nemen om niet, on der voorwaarde, dat het onder houd van de wegen die thans in goede staat verkeren gedu rende vijf jaar na de aanleg voor haar rekening komen. Voorts komen aan de orde voorstellen tot het verlenen van een (voorschot op de) vacantie- toeslag aan het gemeenteperso- neel en tot wijziging vau het reglement voor de gemeente-in stelling van weldadigheid „Fonds Armengoederen," waardoor het bestuur \tan dit fonds in plaats van aan de burgemeester aan B. en W- wordt opgedragen. AGENDA FILMS: Victoria-theater: Het leven gaat verder, 18 j. Rex-theater: Het dodende licht, 18 jaar; Harmonie: Adam's Rib, 14 jaar; Cine ma Americain: Alarm in de nachtexpres, 18 jaar. (Leeftijden volgens KFC- normen). Voorstellingen hedenavond 8 uur. OPENLUCHTTHEATER BER GEN: Opvoering van Jozef in Dothan, door toneelgroep Puck om 8 uur. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is na 6 uur 's avonds geopend de apo theek Wanna Mient, Mient c 13, apotheker Mej. F. Schuitema. TENTOONSTELLING in Kunstzaal K.C.B. Bergen. Schilderijen, edelsmeed- werk en grafieken geopend 10—12.30, 14.30—17.30 en 19.3022 uur. DE ZANDERSLOOTWEG HEILOO De Zanderslootweg tussen de Kuillaan en de Regu lierslaan is in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer gesloten verklaard voor alle verkeer met motorrijtuigen en andere voertuigen, voor het verkeer, gaande in Zuidelijke richting is deze weg aangegeven als B-weg. De gesteldheid van deze 3 m. brede weg gedoogt geen verkeer met motor- of andere voertuigen, hetgeen verzakkingen veroor zaakt der berm en vernielingen van de wal. Verharding, die ueze weg wél voor dit verkeer geschikt zou maken, zou kosten met zich brengen, die niet opwegen tegen het belang, dat het verkeer bij deze weg heeft. Tevens zou deze weg, daardoor zijn aantrekkelijk heid verliezen. Daarom stellen B. en W. van Heiloo voor de Zanderslootweg van de Regulierslaan tot 42 m. ten Noorden van de as van de Frederikslaan aan het openbaar verkeer te onttrekken en te be stemmen tot openbare weg met beperkt gebruik, t w. voor voet gangers en wielrijders, zoals voor het verlengde van de weg onder de gemeente Alkmaar ook het ge val is. DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Dokter Ferwerda te Twisk, telf. 8. Dokter Boeckhorst te Wog- num, telef. K 2297: 215. Dokter Bloem te Spierdijk, telef. K 2296: 204. BERKHOUT/A VENHORN Dokter van der Linden te Berkhout, telef. K 2295: 264. Ouden van dagen bezochten Avifauna BERGEN Meer dan een half uur tevoren waren reeds vele oudjes naar het van Renenpark gekomen om de tocht naar Avi fauna aan te vangen. Getooid met corsages, die de bloemist de Sain beschikbaar had gesteld, werd om 8.40 in stromende re gen weggereden met 6 bussen en enkele auto's, dife tesamen 261 personen vervoerden. De foura- gewagen gevuld met 1200 brood jes, die daags tevoren door het ijverige comité waren gereed ge maakt. Bij het pont moest helaas 45 minuten worden gewacht wegens de enorme drukte, waardoor het tijdschema enigszins in de knel kwam. Om 11 uur kwam Schip hol in zicht en werd met de bus sen midden over het veld gere den, naar het restaurant waar de koffie en koek goed smaakte. De regen deed zich echter in toenemende mate gelden. Om 12 uur werd de reis naar Avifauna voort gezet, waar men om 14 uur onder een opklaren de hemel de poorten binnenreed, Zeer genoegeljjk werden de vo gels, van allerlei pluimage be wonderd en de vrolijke noot ont brak hierbij niet. Hierna volgde het diner, dat prima verzorgd was en een prettig verloop had. Hierbij dankte de voorzitter, de heer Hopman, de LOP voor haar mooie bijdrage. Eveneens dankte de heer burgemeester Dr. W. Huygens de bevolking voor haar milde gaven. Tot vier uur verbleef men in de tuinen. Na de thee ging het langs café Dreefzicht in Haar lem. waar nogmaals de koffie en diverse versnaperingen gereed stonden. De heer Sijpheer ver hoogde de stemming door enkele vlotte schetsjes ten beste te ge ven. Om 9 uur, in Bergen aan gekomen, wachtte de Bergense Harmonie, die de nog frisse oud jes noodde tot een rondedansje. KINDEREN VOOR DE RECHTER BERGEN. Wilt ge een mooie opbouwende film zien, kom dan Maandagavond 2 Juli a.s. in „De Rustende Jager" te Bergen. In „Kinderen voor de Rechter" zien we hoe drie Engelse boefjes, waarvan de ergste wel is Fred Watson, een achterbuurtjongen uit Liverpool, na veel ups en downs het rechte spoor vinden, dank zij de zelfopofferende ar beid van de reclasseringsmensen, in het bijzonder van John Vardy, directeur van een opvoedings inrichting. Deze film werd bekroond met de hoogste onderscheiding in de filmwereld, de „gouden Oscar". Ze wordt gegeven in verband met de nadering van de Natio nale Reclasseringscollecte, die in Bergen dit jaar zal worden ge houden op 4 Augustus a.s. De opbrengst van deze avond komt ten bate van de reclasserings- instellingen van alle Gezindten. In de zaal verlenen muzikale medewerking de Martini's en het Majoco Trio, reeds welbekend. De afdeling Noordholland van de Ned. Bond van Veehandelaren heeft in het „Gulden Vlies" o.l.v. de voorzitter, de heer W. Noom een algemene vergadering gehouden. Deze constateerde in zijn openingswoord een gezond verenigingsleven terwijl hij er tevens op wees, dat ook de veehandelaren de ,,Haak-in-actie" goed hadden gesteund. Er was in totaal een som van f 1880. binnengekomen, waarvan in Amsterdam f 576.in Purmerend f 528.in Schagen f 558.en in Hoorn f 225.bijeen waren gebracht. Door het bestuur is contact op genomen met de gemeenten Pur merend en Alkmaar, teneinde de pinkenmarkten, als voormarkten van de grote najaarsmarkten, af- eschaft te krijgen, daar geble- :en is, dat de behoefte daaraan niet zo groot is. Verwacht wordt, dat deze markten voorlopig op geschort kunnen worden, totdat de behoefte er aan weer dringen der is geworden. De vergadering deed een voorstel om te komen tot een verplicht inspuiten te gen mond- en klauwzeer. De voorzitter van de Ned Bond de heer v. d. Stoel, bepleitte het actief deelnemen van de handel aan het organisatieleven, dat nu juist in Noord-Holland een goe de positie heeft en ook voor de Gezondheidsd. voor dieren in 'n prettige verstandhouding ver keert. De voorzitter wilde de Zomerpostzegels HEERHUGOWAARD Op uit nodiging van de burgemeester is een comité gevormd hetwelk zich de verkoop van postzegels ten doel stelt. Deze postzegels worden verkocht met een kleine toeslag, die voor de helft aan so ciale- en voor de helft aan cultu rele doeleinden ten goede komt, zoals voor de t.b.c.-bestrijding, voor asthma-bestrijding, voor het fonds van bijzondere noden, het Irenefonds. voor opdrachten aan noodlijdende werkers op cultu reel gebied, het Prins Bernhard- fonds enz. De nood alleen als b.v. de tbc- bestrijding is nog zeer groot. De nood in verschillende sectoren op sociaal en cultureel terrein te helpen verlichten is ons aller taak. Tot 15 Juli zullen aan de wo ningen de zomer postzegels ten verkoop worden aangeboden en eveneens zijn ansichtkaarten be schikbaar. De postzegels blijven tot 1953 geldig. Het comité ver wacht. dat vrijwel ieder gezin enkele zomerpostzegels en een of meer prentbriefkaarten koopt. De zegels dragen afbeeldingen van Nederlandse kastelen. (Advertentie) Het Nederlandse merk met Wereldreputatte CACAO CHOCOLADE PUDDINGPOEDER KOPFIE THEE De in 1947 opgerichte vuilnisophaaldienst heeft weliswaar aan de verwachtingen van B. en W. beantwoord, doch tevens is de gewenstheid van diverse verbeteringen gebleken. Men had enige moeilijkheden met de tractie en de stortplaats voor het ojgehaalde huisvuil, terwijl de onaesthetische manier waarop dit aan de weg werd gezet, enige weerzin opriep. Waar andere gemeenten in samenwerking een dergelijke dienst goed konden laten functionneren kwam het college tot de bevinding dat ook Warmenhuizen die weg moest volgen. Dies stelde men Donderdag avond aan de gemeenteraad, we gens vacantie van Burgemeester Nolet gepresideerd door wethou der L. Dekker, voor om in samen werking met de gemeenten Ha renkarspel, St. Maarten, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp te ge raken tot de oprichting en in standhouding van een modern ge outilleerde vuilnisophaaldienst, welke in niets achter staat bij de diensten in de grote steden. Het is uiteraard alleen de bedoeling om de woningen in te schakelen die min of meer aaneengesloten liggen, dus niet de huizen in de uitgesproken landelijke gedeelten. De nieuwe dienst zal geheel zelf standig zijn en worden beheerd door een commissie van afgevaar digden uit de verschillende aan gesloten gemeenten. De nieuwe moderne vuilnisauto zal een ge sloten vuilnistrommel van 8 M3 hebben plus een grofvuilkast en voorzien van stofvrije laadklep pen. Hiervoor is het noodzakelijk dat elk gezin een of meer gestan daardiseerde vuilnisemmers heeft, welke tegen de kostende prijs f8.beschikbaar worden ge steld. Men stelt dan twee chauf feurs aan plus een administrateur, en voor de wegwerking van het huisvuil kan men de beschikking krijgen over een ideale stortgele- genheid n.l. een 7 meter diepe waterplas met een oppervlakte van 1,2 H.A., welke berging biedt voor tenminste 20 jaren. Van Wamenhuizen zal een bij drage van f 3750.in het exploi tatietekort worden gevraagd, doch men hoopt een gedeelte daarvan te dekken via een bescheiden verhoging van de reinigingsrech ten. Na een vrij langdurige comité zitting besloot de raad om in prin cipe de gezamenlijke regeling in zake de vuilnisdienst te accepte ren. De details zullen nog nader worden uitgewerkt. Kleingoed. Tegen het toekennen van de 5 pet. salarisverhoging en de 2 pet. vacantiegratificatie voor het gemeentepersoneel had de raad geen bedenkingen. Hoewel we gens de nieuwe drankwet, de oude verordening voor de heffing van vergunnings- en verlofrecht door een nieuwe werd vervangen is practisch alles bij het oude ge bleven. Dan werd besloten om een re kening-courant overeenkomst aan te gaan tot aen bedrag van f 200.000.doch liefst tegen een lagere rente dan de Bank van Nederlandse gemeenten vraagt. Er is n.l. kans op dat men via een bankierskantoor goedkoper slaagt. Na een langdurige comitézitting besloot de raad verder tot het aankopen van het perceel grond „De Ven" groot 1.40.80 H.A. voor f 10.000.ten behoeve van de voorziening in de behoefte aan bouwterrein en het aanleggen van de in het uitbreidingsplan gepro jecteerde straat tussen Oudewal en Oostwal. Voorzieningen R. K. Jongensschool. De heer Mink betreurde het dat het R. K- Schoolbestuur niet eerder zodanige voorzieningen aan de R. K. Jongensschool had ge troffen, dat het nu noodzakelijk geworden slopen van de bouw vallige toiletten en het treffen van andere voorzieningen was uitgebleven. Volgens voorzitter was dit punt reeds voor de oorlog urgent, doch door allerlei om standigheden is het telkens weer op de lange baan geschoven. Niet tegenstaande dat zijn de geraamde kosten (f 2460.niet hoog te noemen, aangezien door deze voorstellen het zgn. „slagjukken- plan" definitief van de baan is. Aldus besloten. Hoewel de heer Nannis be vreesd was, dat Warmenhuizen straks een soort doorgangshuis gaat worden voor. jonge ambtena ren, werd z.h.st. besloten tot het invoeren van een stelsel van stu dietoelagen. Ambtenaren-kost- winnaars kunnen op grond daar van 75 pet. van hun reis- en stu diekosten vergoed krijgen en niet- kostwinnaars 50 pet., doch ingeval zij na beëindiging van hun studie niet nog minstens drie jaren in Warmenhuizen werkzaam blijven, dienen zij het gehele bedrag terug te betalen. Bouwverordening. Weinig bedenkingen werden aangevoerd tegen de op voorstel van Ged. Staten naar voren ge brachte wijzigingen van de bouw verordening. Alleen de heer Mink betreurde het ernstig dat de raad destijds niet besloten had om de ingezetenen het recht van beroep op de raad te verlenen. Nu zijn B. en W. immers inzake bouw- aangelegenheden volstrekt opper machtig, en al is er tot dusverre nog geen sprake van willekeur, het opent daarvoor de gelegenheid b.v. wanneer er eens een nieuw college zou komen. Rondvraag. De heer Vergaay vond dat het verwijderen van een gedeelte van het veiligheidsscherm bij de brug van Oud Wulpendorp, vooral voor fietsers die de helling afrijden, groot gevaar is ontstaan. Voorzit ter beloofde hierin te voorzien. De heer Nannis vond dat het nu meer dan tijd is om de diverse vuile poelen in de gemeente schoon te maken, zo nodig in sa menwerking met de belendende bewoners. De opwerping dat hier een taak voor de Banne lag kon hij niet accepteren, omdat de Banne dan de kosten ten behoeve van eigenaars die elders woon achtig zijn moet verhalen op de ingelanden. Dit bevreemdde voorzitter een beetje, want het behoort toch tot het gewone onderhoud. En is het Bannebestuur zo zwak dat men op grond van de keur niet tegen dergelijke ernstige verontreini gingen durft op te treden? De heer Mos constateerde dat de Banne in elk geval ernstig in ge breke is gebleven, doch volgens de heer Groot zou het voor de polder ondoenlijk zijn om al die poelen schoon te maken. De heer Mink die wist dat deze zelfde affaire nu al meer dan twintig jaar tussen Banne en Ge meente hangende is, vond dat het nu toch meer dan tijd werd om tenminste iets te doen. Kunnen gemeente, Banne en eigenaren het niet samen bekostigen? Voor zitter zou dat onder ogen zien. Tenslotte kreeg de heer Mink nog de verzekering, dat inderdaad de aardappelteeltverordening is afgekondigd. Iedereen, dus ook de volktuinders zjjn verplicht om uitsluitend goedgekeurde poters te bezigen en hun perceel op aan wijzing van de N.A.K. selecteurs op te zuiveren. Zo nodig kan te gen hen politioneel worden op- handel vragen zich ten volle ach ter het vijf-jarenplan van deze Dienst te steller», welk plan de vrijmaking van de veestapel van t.b.c. beoogt. De t.b.c.-bestrijding Dr. D. Rempt, de directeur van de Gezondheidsdienst v. dieren in Noord-Holland, besprak dit plan in het licht van de kwes ties. die juist voor de veehandel belangrijk zijn, Dr. Rempt stelde voorop, dat veeverplaatsing, en dus ook de handel, eigenlijk voor de t.b.c.-bestrijding uit den boze is. De handel is echter noodzake lijk en derhalve dient men de maatregelen te nemen die de be zwaren aan de handel verbon den, zoveel mogelijk beperken. Dit kan het best geschieden door t.b.c.-vrije markten te organise ren. Waar zulks niet mogelijk is verdient het vervoer van boer naar boer wel de voorkeur, waarbij natuurlijk de handelaar ingeschakeld kan blijven. De Gezondheidsdienst voor Die ren wil de kopers een zo groot mogelijke zekerheid verschaffen en zou dat kunnen doen door de instelling van witweiders en wit- handelaren. Voor zo ver deze laatsten een kernbedrijf voeren, zou dan natuurlijk een wit be drijf, een t.b.c,-vrij bedrijf moe ten zijn. Door de bepaling, dat reageer - ders ook buiten de provincie mo gen worden geslacht, zou men prijsdrukking kunnen voorko men, Van belang is het, dat de veeboer weet, dat reageerders, die verkocht ziin, ook werkelijk worden geslacht. Van belang is in dit verband, als de boer ze kerheid zou hebben, dat hij zijn slachtpremie inderdaad ontving. Bij de rondvraag kwam de ver spreiding van 'n pamflet aan de orde, waarin werd gesuggereerd, dat een speciaal bureau erken- nineen zou kunnen verlenen. Men doet echter beter zich tot het bureau van de bond te wen den. Aan het slot van de verga dering werd besloten om het 35- jarig bestaan van de Bond in September a.s. feestelijk te her denken. Nieuwe gérant Huis de Brederode OUDKARSPEL. In het Huis de Brederode is in de afgelopen weken de danszaal tevens kolf baan geheel gerestaureerd terwijl in de zaak zelf verschillende verbeteringen zijn aangebracht. De nieuwe gérant, de heer S. Klaver, heeft hierdoor zijn zaak aangepast aan de eisen des tijds. Met een bal wordt de vernieuwde zaak, die een keurige indruk maakt, hedenavond geopend. OUDJES GAAN OP STAP OUDE NIEDORP Ook de bewoners van het Noordelijk deel der gemeente Oude Niedorp heb ben m samenwerking met het bestaande comité van het Zuide lijk gedeelte een offertje ge bracht voor de ouden van dagen om eens een uitstapje te maken met de mensen die de 65 jarige leeftijd hebben bereikt. De com missieleden onder leiding van burgemester Kalb, hebben een plan gemaakt om 10 Juli a.s. met de mooie tour wagens van Slij- kerman een gezellige dag te or ganiseren. Er zal gereden worden langs de duinrand vanaf Schoorl, Ber gen, Egmond e.d. In de omge ving van Haarlem wordt koffie gedronken, vandaar naar Alphen a .d. Rijn voor gezamenlijk ont bijt, waarna bezichtigen van 't Vogelpark „Avifauna". Dan naar Amsterdam waar een rondvaart wordt gehouden, daarna 't diner en dan gaat het weer naar de startplaats Verlaat; waar de reizigers worden ver welkomd door de fanfare van Oude Niedorp, waarna er in de zaal van Mijts nog een gezellig uurtje wordt gemaakt als sluit stuk van de tocht. DIERENARTSENDIENST HOLL, NOORDERKWARTIER Zondag 1 Juli hebben dienst de dierenartsen: N. D. M. Dekker, 't Zand K 2249—312 en P. van der Kolk, Nieuwe Niedorp K 2261 —232. Geslaagd HEERHUGOWAARD De heer A. Anker, commies ter secretarie alhier behaalde in Den Haag het diploma Gem. Finan cien II. De heer Anker is nu de hoogst gegradueerde van zijn collega's. PRINS BERNHARDFONDS (Anjerfonds Noordholland) NIEUWE NIEDORP Weder om zal dit jaar een collecte wor den gehouden voor het Anjer fonds, welk fonds zich ten doel stelt de culturele wederopbouw van ons land te bevorderen. Deze collecte wordt door het bestuur warm bij U aanbevolen. Als voorbeelden van de werk zaamheden van het fonds noe men wij U twee feiten uit onze omgeving: De Keetman-Schoorl Stichting te Winkel (exploitatie kleuterschool) deze ontving in 1950 van het fonds f 1000.Het gemeente bestuur van Heerhu- gowaard ontving in 1950 als bij drage in de bouw van een mu ziek tent f 500. getreden. Het mag natuurlijk niet voorkomen dat percelen poters worden afgekeurd omdat de eige naars van belendende hoekjes niet aan hun opzuiveringsplicht heb ben voldaan. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. DROOG WEER. Wisselend bewolkt en droog weer Zwakke tot matige Noordelijke tol Noord-Oostelijke wind. De zelfde of iets hogere temperatu- REDEN ONBEKEND NIEUWLAND (Walcheren) Op last van hogerhand is gister avond door de leider van de oefe ning „Kreeft", Majoor Maris, het bevel gegeven de oefening on middellijk te staken. Gisteravond om 23 uur zou de slotphase van de oefening begin nen, bestaande uit een aanval van Zuid Beveland uit, door de Sloepolder. naar Walcheren. De aanval zou worden uitge voerd door kadetten van de KMA te Breda, voor wier training de oefening „Kreeft" bestemd was en voorts door commandotroepen en mariniers. (W;j hebben ons in 's Graven- ge in verbinding gesteld met de legervoorlichtingsdienst en 't mi nisterie van Oorlog doch men was niet in staat ons mede te delen, waarom de oefening onmiddellijk is gestaakt). Margaret Truman door de H. Vader ontvangen Margaret Truman, de dochter van de president van de Verenig de Staten, is Donderdag door Z. H. de Paus in particuliere au diëntie ontvangen. Het onder houd duurde twintig minuten. De Paus schonk de presidents dochter een kostbaar miniatuur, voorstellende de H. Maagd. De H. Vader verzocht Margaret Zijn bijzondere groeten over te bren gen aan haar ouders. Mac Arthur beschuldigd van oorlogsmisdaden Jacob Malik, het hoofd van de Russische delegatie bij de Ver enigde Naties, heeft Donderdag onder de leder» van de Veilig heidsraad een telegram laten circuleren van de „Internationale Democratische Vrouwenorgani satie" te Sofia, waarin de vervol ging van de generaals Mac Ar thur en Ridgway wordt geëist wegens oorlogsmisdaden in Ko rea. Sweerts definitief ter dood veroordeeld De Krijgsraad te Luik heeft 't verzet van de oud-SS-er Sweerts bekend uit de zaak Westerling, tegen 't vonnis van de Belgische Krijgsraad te Tongeren van 1946, waarbij Sweerts bij verstek we gens oorlogsmisdaden ter dood werd veroordeeld, niet ontvan kelijk verklaard. In zijn uitspraak overwoog de Luikse Krijgsraad, dat Sweerts sinds hij in 1948 in Nederland werd vrijgelaten, zonder twijfel kennis heeft kunnen nemen van de uitspraak, zodat de veroorde ling thans definitief is. Er zij opgemerkt, dat in het afgelopen jaar aan geen enkele Belgische oorlogsmisdadiger, dié ter dood w«rd veroordeeld, het vonnis werd voltrokken. China xal Formosa bevrijden Tsjoe Teh, de opperbevelhebber van het Chinese communistische leger en lid van het Politbureau der Chinese communistische partij heeft in een artikel, dat in tal rijke Chinese bladen is opgeno men, geschreven, dat China on getwijfeld Formosa zal bevrijden. BROEK OP LANGENDIJK De aanvoer van vroege aardappe len te Broek op Langendijk was de hele week zeer aanzienlijk, omstreeks 100 ton per dag. Te Noordscharwoude is door de droogte van de laatste weken c\e aanvoer nog niet van veel bete kenis. De prijs heeft goed stand kunnen houden. Grote eerstelin gen noteerden van 28.8030.30. De kleine werden eveneens goed betaald met 21.10 tot 24.70. Rode eerstelingen, die deze week voor het eerst aangevoerd werden, brachten 27 tot 28 cent op en een partij Doré's maakte 25 cent. Al les per kg. Door de vrij overvloedige re gens. die de laatste dagen geval len zijn, zal het ongetwijfeld spoedie mogelijk zijn de export in te voeren. Rabarber die nog re gelmatig wordt aangevoerd, werd nog goed afgenomen voor 4 tot 8 cent. De aanvoeren hiervan wor den echter klein. Kleine partijtjes tomaten bren gen in de a maat 80 tot 90 cent op. Ook bloemkool wordt vrijwel elke dag aangevoerd. De hiervoor betaalde prijzen waren aan de lage kant. De a sortering maakte 16 tot 21 cent en de b 9 tot 10 cent. Bospeen was goed gevraagd en noteerde 25 tot 27 cent. Naar dit artikel is grote vraag voor export, waar de aanvoer aan de Langedijk te klein is, kan hiervan onvoldoende profijt getrokken worden. De eerste slabonen, die te Broek op Langendijk werden aange voerd, gingen van de hand voor ruim 1.20 per kg. Noordscharwoude hield zijn eerste aardbeienveiling, waar ruim 2 gulden per slof betaald werd. Gezien de zeer grote vraag naar industrie-aardbeien worden de kansen voor dit artikel goed beoordeeld. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer 49000 kg. 9 Stapels Boe renkaas 203 p. kg; 14 stapels fa- briekskaas, voorlopige notering I.91 p. kg. Handel matig. LANGEDIJK 230-000 kg Aard appelen. Eerstelingen 14.5019.70 rode schotten 19.1020.90; doréé 16.10; kleine 11.7015-20; 600 kg- rabarber 4: 125 kg tomaten A 97; C 86; 1000 bos wortelen 2527; 800 stuks bloemkool 1A 19.60— 20.70; IB 10—14.20. N. SCHARWOUDE 29 Juni 16000 kg Aardappelen: eerstelin gen 16-601990; kleine 14^—16; rode eerstelingen 20; 63 slof aard beien 1.75—2.47. MANICUR IN 'T GRC Ook de nag tenen van e behoeven vi tijd verzorqi passer, die werk belas bruikt hier naqelvijl var abnormale De olifant zich van fraaiinq har weinig aan. langstelling c de waarlijk ke portie ho tijdens de aan 't vero~, „Bij alle crifi ons volk in n Ten aanzien beslaan, over derde de woo dag van hef verhogingen, finck uifgesfi| deze sfellingn zijn visie op de minisfer f< Had de heer de vorige dag worpen of inde drag van 245 n dr. Lucas kwa zijn becijfering dat voor het bedrag van 1 worden volstaa men desondank: gaan, hing af men op de tc Lucas achtte he mede in elk ge de werkingsduu pen tot einde Daarna kon dar of verlening n< De heer v. d benadrukte in h gedeelte van zij selijkheid van ei van de situatie de heer Weiter bracht, dat de c ment te onove: om in de voorg gen te kunnen achtte het wenst stellen, zo nodi gend jaar weer den gesteld. Ir. kwam eveneens dat de voorstell den afgewezen. Ook wat de betreft, benutte de in zijn opze ling. Over de 1 hoging van de ting en het succ zich in zeer cril gen uit. De k voerder liet duic verhogingen als hadden uitgemaé leg tijdens de de heer v. d. We van mening, dat stellen op deze Defensie-orde ko houden. Met kracht vc zich tegen de oj een verhoging vs belasting een da taire rechtvaard Indien vermogen komstenbelasting het inkomen knr taald is zeker d< mogelijke bereik Weiter sprak in een kapitaalvem king. In hoeverre di nister op dit pt 29 JUNI PETRUS EN De liturgie van vandaag s trus op het spreekt over bare verlossir schitterende j nis; zij stelt i de steenrots, waarop de ke gevestigd is. deze gebeurt hem hebben ge eerste onder aen wij de n hankelijke viss zich laat grijpe genade. Op de vooral valt de hij die waarli. zijn, moet besi slechts een ni hand van God, door God iets nen. Door eiie werd Petrus gj opmerkelijk da op goelsdiensti) schappelijk ge weren in eenv schien het geb derigheid de het gemis van mannen in deze I:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2