ASSER T.T. GROOTSER DAN OOIT! M.V. is dit jaar sterk gebrand op wereldkampioenschap 350 cc Leopold Stokowski SPHS1T over het Residentie-orkest „Vlucht in de nacht" RADIO Verwoed gevecht in 500 cc. in het kort IVOROL geeft helder witte tanden! DE BEURS door B. J. Rath VRIJDAG 29 JUNI 1951 f6 „Toen we eens in de haven .van Barcelona lagen, ben ik naar een stierengevecht geweest", zo begint Stuurman Steven zijn verhaal. „Nou. als je iets opwindends wilt zien moet je beslist dóar heengaan Verheffend? Nee. maar wel een zeldzame sensatie! Niet alleen 't gevecht, maar ook het publiek. M'n maat en ik hadden minstens zoveel aandacht voor al die beeld schone senorita's als voor de toreador en die razende stier. Er zat zo'n schoonheid naast meen... wil je wel geloven dat ik stom- jaloers werd op die stierenvechter? Alle aandacht voor hem natuurlijk. Totdatde stier de dodende dolkstoot krijgt! Op dat ogenblik loeit de hele arena als het Stadion voor het winnende doelpunt bij Holland-België. Mijn schone buur vrouw rukt haar corsage af en wil die in de arena slingeren, maar de bloem valt tussen het publiek. Ze ziet het, rukt het pakje Sterling uit m'n hand - ik zou net een sigaret draalen gooit en de torero vangt het keurig op. Hl| maakt een buiging voor „mijn" signorita en ruikt met zichtbaar welbehagen aan die heerlijke Virginia-shag Maar ik ben er óók nog! Ik werk me uit de rij, spring over de balustrade en eer hij het beseft is de Spanjaard z'n shag weer kwijt I „Dispense. Muchacho" (Sorry, ouwe jongen!) roep Ik, terwijl ik snel terugspring, „alles tot je dienst, maar IK STA OP STERLING!" m m vm m mm vt» m mamm es t» m zult 1 Als U heel scherp kijkt, U de bekende duiventil van Piet Nortier kunnen vinden. Duiventil en T.T. Assen zijn één begrip qeworden. Deze foto is natuurlijk qenomen bij de startplaats. Daar qieren de renners uit een 'scherpe bocht weer op 't rechte eind, daar ook is 't een qeioeldiqe drukte bij de pitts, waar 't er mis schien wel 't zenuwachtiqst toeqaat. Geen wonder met die warmbloediqe Italianen! (Van een onzer verslaggevers) ASSEN. Nog een week en op het circuit van Drente zullen de motoren weer in een angstwekkende snelheid razen. Zater dag 7 Juli namelijk staat Assen weer in het middelpunt van de Europese motorbelangstelling. Bedriegen de voortekenen niet, dan beloven de races dit Jaar grootser te worden dan ooit. Het zal vooral de M.V. zijn, die hard en verbeten zal vechten voor het wereldkampioenschap en bezien wij de resultaten van de races te Barcelona en Bern, dan is een kans hierop niet gering. Vooral in de 500 cc. komt fantastisch materiaal aan de start. Hier maken niet minder dan zeventien renners kans op een winnaarstitel en het belooft vooral in deze klasse een verbeten strijd te worden. Ruim vijftig renners komen in deze klasse- uit en vooral de Italianen zijn van plan alles op alles te zetten, zelfs al gaat dit ten koste van het fabrieksmerk. We hebben dit jaar reeds drie celona, de Grand Prix van Bern belangrijke races achter de rug. en de TT-races op het eiland Daar was de grote prijs van Bar- Man. Reeds zijn er stemmen op gegaan om het aantal races te gaan beperken, temeer daar er op gerekend moet worden dat ook Duitsland het volgend jaar zal worden ingeschakeld. Even wel, is het de stellige overtuiging van enkele leden van de I.F.M. (de internationale organisatie voor de motorsport) dat de ra ces te Assen niet zullen worden geannuleerd. Assen staat nu eenmaal be kend als het betrouwbaarste cir cuit van Europa. Men gaat er graag heen en dat blijkt ook nu wel uit de inschrijvingen voor de races van 7 Juli. Alle belang rijke renners zullen elkaar daar op het circuit van Drente ontmoe ten en we krijgen een veld te zien, als nimmer tevoren. De strijd ItaliëEngeland om de we reldtitel zal voornamelijk in As sen worden beslist, terwijl ook de fabrieken om de belangrijk ste plaats in Assen zullen wed ijveren. Interessant is het dat de be kende renner Leslie Graham, die, zoals bekend, thans op de M.V7. rijdt, in alle drie races zal star ten. Waarschijnlijk zal hij in de 125 cc als opjager gebruikt wor den, want dit is n.l. de gebrui kelijke race-tactiek van de Ita lianen. Wanneer we zo de 125 cc in schrijvingen bezien, dan maken de Mondials dit jaar wel weer kans te winnen, doch men moet rekening houden met een felle strijd tegen de Morini's, alhoe wel de kansen van deze fabriek beperkt blijven. De Morini's ko men ieder jaar weer iets bij en in Barcelona kon men een ver woed gevecht zien tussen deze beide fabrieken. Deze strijd be looft ook in Assen zeer interes sant te worden. Als candidaat voor de winnaarstitel kunnen we voorlopig Carlo Ubbiali op Mon- deal wel noemen, gevolgd door Dario Ambrosini. Geen kans voor dc Nederlanders Nationaal hebben we in deze klasse geen enkele kans, ofschoon we wel een aardige strijd tussen de Nederlanders kunnen ver wachten, temeer daar de Zwit ser Werner Gerber op Puch en twee Oostenrijkers waarschijnlijk in dit gevecht betrokken zullen worden. Daar komt bij dat de Ne derlanders A. van Exel en J. A. van Tilburg op Tilex met deze machines misschien nog voor verrassingen kunnen zorgen. De 350 cc klasse Het ziet er naar uit, dat Nor ton zowel in de 350 als in de 500 cc-klasse wil winnen. We kun nen veel moois verwachten. Brett b.v. (Norton) is zeer goed op een kort circuit. A.J.S. raakte Leslie Graham kwijt doch kreeg hier voor een zeer goede kracht in de persoon van Featherstone terug. Dan is daar nog Velocette. Men herinnert zich dat het steeds een grote strijd is geweest tussen Ve locette en Norton. Bob Foster werd het vorige jaar wereldkam- Eioen en twee van zijn pupillen, omas en Sandford, rijden dit jaar mee. Norton komt evenwel ook met een sterk veld uit. We hebben de fraaie renner Duke en verder Brett en Lockett. Artie nog Simons, van Rijswijk en Veer en dr. Fokke-Bosch. Gigantische strijd Een gigantische strijd mogen we verwachten in de 500 cc-klas se, waar, zoals we reeds schre ven niet minder dan 51 TT-ren- ners starten. We noemden 17 can- didaten voor de winnaarstitel. Het zal hier gaan tussen de Gi- lera, de Guzzi's, de M.V.'s, de A.J.S. en de Norton's. Anderson heeft op Guzzi in Bern gewonnen, terwijl van de zelfde fabriek Lorenzetti ook wel wat te betekenen heeft. Hij rijdt als een duivel. Santé Geminanini is een jonge krachtige Italiaan, die bliksem snel is. Daar staat tegenover dat M.V. gezegd heeft, dat zij aan spraak wil maken op het wereld kampioenschap en het is een be kend feit, dat Artesiani, Leslie Graham en Carlo Bandirola vechtjassen zijn van formaat. Gi- lera komt eveneens met een snel team. Pagani en Masetti, twee bekende renners, zijn niet in Bern noch op het eiland Man ge weest. Masetti wil in Assen iets presteren en maakt een vlotte kans. Wat er gepresteerd zal worden moeten we afwachten, maar zeker is het dat de felste strijd geleverd zal worden in deze laatste klasse. Men ziet het, in Assen zal ons een aantrekkelijk programma worden voorgezet. De organisa toren hebben hier en daar enke le verbeteringen aangebracht en zo zal de tribune te Hooghalen ZATERDAG 30 JUNI 1951 HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 —24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde mu ziek; 7.45 Morgengebed en lit. kalender; 8.00 Nieuws- en weer berichten; 8.15 Gramofoonmuziek 9.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Wa terstanden; 9.35 Gramofoonmu ziek; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gramofoonmuziek; 11.00 Voor de zieken; 11.50 Gramofoonmuziek; 12.00 Angelus; 12.03 Gramofoon muziek; 12.30 Land- en tuinb.- mededelingen; 12.33 Gramofoon muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en kath. nieuws; 13.20 Amusementsmuziek; 14.00 Gra mofoonmuziek; 14.20 Pianospel; 14.40 Amateursuitzending; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 15.50 Omroeporkest; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gra mofoonmuziek; 18.15 Binnenlands overzicht; 18.25 Gramofoonmu ziek; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Nieuws; 19.15 Dit is leven, causerie; 19.21 Sport; 19.30 Gra- mofoonmuz.;19.52 Journalistiek weekoverzicht; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Gramofoonmu ziek; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Steek eens op, heren; 21.00 Amu sementsmuziek; 21.53 Sport; 22.00 Amusementsorkest, gemengd koor en solisten; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.2524.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM Iï, 298 m.: 7.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 19.30 VPRO; 20.00 —24.00 VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym nastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws- en weerberichten; 8.18 Orgelspel; 8.45 Gramofoon muziek; 10.00 Tijdelijk uitgescha keld, causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Strijk trio; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen; 13.45 Gramofoonmuziek 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Har monie-orkest; 14.40 Koorzang: 15.00 Boekbespreking; 15.15 Ac cordeonorkest; 15.45 Van de wieg tot het graf, causerie; 16.00 Gra mofoonmuziek; 16.30 Sportpraat- je; 16.45 Kamerorkest en solis ten; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Dans muziek 18.45 Sport; 19.00 Artis tieke Staalkaart; 19.30 Passepar tout, causerie; 19.40 Het Oude Testament in deze tijd, causerie; 19.55 Deze week, causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Metropole-orkest, koor en solis ten; 20.50 Tiroler muziek; 21.15 Socialistisch commentaar; 21.30 Instrumentaal sextet; 21.55 Onder de pannen, hoorspeol; 22.15 Gra mofoonmuziek; 22.30 Dansmuziek; 23.00 Nieuws: 23.15 Orgelspel; 23.3024.00 Gramofoonmuziek. Sensatie kan een S-bocht altijd opleveren, maar 't is meestal ongezonde. Wie echter langs de kant gaat staan of zitten kan ook genieten van de fraaie bochtentechniek, als Geoffrey Duke van de Nortonploeg. Bell zullen we niet meer zien op de motorraces; hij is gedeeltelijk verlamd en heeft het motorren- nen eraan gegeven. Norton is verder ook niet ge lukkig geweest met de renner Romain. Een veelbelovende jon ge renner, die de voetsporen van Duke scheen te volgen, doch tij dens de Britse T.T. een been brak en dus niet in het Norton veld uitkomt. Nieuw-Zeeland: 'n verrassing? Men heeft voorts een buiten gewoon goede indruk gekregen van drie renners uit Nw.-Zee land, waarvan de renner Cole man op A.J.S. voor de a.s. races te Assen nog wel eens voor ver rassingen kon zorgen, tenminste als het niet te ,koud is, want met koud weer start hij beslist niet. Bij de Nederlanders kunnen we ook in deze klasse een aar dige strijd verwachten. Dick Re- nooy heeft steeds op de 125 cc gereden, doch kan het niet na laten thans ook in de 350 cc- klasse te starten en wel op Ve locette. Voorts hebben we dan AUTO 5 MOTOREN S3 BUSSEN RUWIELCN (Advertentie) DEN HAAG (Usis) Bij een kort bezoek aan de Amerikaanse voorlichtingsdienst te Den Haag heeft de wereldberoemde Ame rikaanse dirigent Leopold Stokowski, in verband met het feit, dat hij twee concerten van het Holland Festival zal dirigeren het volgende gezegd: uitgebreid worden met 120 zit plaatsen, In Laaghalerveen krijgt men er 250 plaatsen bij, terwijl ook het overzicht over het cir cuit aanmerkelijk is verbeterd. Voor het huldigen van de prijs winnaars is tenslotte een podium aangebracht, .waardoor een veel groter aantal bezoekers in de ge legenheid kan worden gesteld deze huldiging te aanschouwen. In tegenwoordigheid van een qroot aantal genodigden is van een der hellingen van de N.V. Scheepswerf en Machinefa briek „De Merwede" te Har- dinxveld het m.s. „Tamar" (dadel) gebouwd voor reke ning van de rederij Zim Is raël Naviqation Company Ltd, Haifa, Israël, met goed gevolg te water gelaten. De doop plechtigheid werd verricht door mevr. G. Joseph, echt genote van de Israëlische mi nister van Verkeer. De Tamar glijdt van de helling. ..Vrijdagmorgen heb ik voor de eerste maal met het Residentie- Orkest gerepeteerd. Het is een uitstekend orkest en ik was wer kelijk verrukt over het spel van deze voortreffelijke musici, Hoe wel in het programma een aan tal voetangels en klemmen lig gen heb ik het volste vertrou wen dat dit uitstekende orkesit een uitvoering zal geven waar bij de partituur volkomen tot z'n recht komt. In het kader van mijn huidige tournee zal ik concerten in Ne derland, Duitsland, Engeland. Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zwitserland geven. In elk pro gramma zullen eer» of meer stuk ken van Amerikaanse componis ten opgenomen worden omdat zij naar mijn mening op hoogst persoonlijke wijze uitdrukking geven aan de waarlijk Ameri kaanse geest. 5 Juli a.s. brengt het Concert gebouw Orkest te Amsterdam 't adagio vodr strijkinstrumenten van Samuel Barber uit Pennsyl vania. Dit stuk is een eenvoudige compositie en spreekt onmiddel lijk aan. Volgens mij zullen ook de toehoorders die het stuk voor de eerste keer horen het volledig kunnen begrijpen". Stokowski is niet alleen be kend door zijn werk als dirigent maar ook door het feit dat hij werk van talloze jonge buiten landse componisten in de V.S. geïntroduceerd heeft in de vele jaren dat hij het Symphonie- en jeugdorkest van Philadelphia leidt, het beroemde jeugdorkest waarin jongelui uit alle delen van de V.S. spelen en waarmee hij tournee's door Noord- en Zd.- Amerika heeft gemaakt. Koningin ontving Duitse ambassadeur H. M. de Koningin heeft Don derdagmorgen in het Paleis aan het Lange Voorhout te Den Haag ontvangen dr. Karl du Mont, ter overhandiging van zijn geloofs brieven als buitengewoon ambas sadeur en gevolmachtigd minis ter van de Bondsrepubliek Duits land. Luchtpostpakketten naar Australië DEN HAAG Met ingang van 2 Juli a.s. kunnen lunchtpostpak- ketten worden verzonden naar de Australische Statenbond. Het maximum gewicht bedraagt 5 kg. Met ingang van diezelfde datum worden de tarieven voor de luchtpostpakketten naar Polen, de Nederh Antillen, Frans-Indië en India gewijzigd. Inspecteur Nationale Reserve bevorderd 'S-GRAVENHAGE. Luite nant-kolonel T. Stoltz, die kolonel J. Termaten is opgevolgd als in specteur der Nationale Reserve, is te rekenen van 28 Mei af bevor derd tot kolonel. De regen plaagt de tennislief- hebbers op Wimbledon niet meer, maar er is een meer sensationele regen voor in de plaats gekomen. Een regen van verrassingen. Gis teren is Drobny, een van de grote favorieten voor de titel, geslagen door de Engelsman Tony Mot tram. Bovendien werd Gardner Mulloy geklopt door de Italiaan Gardini. Van Swol heeft de acht ste finale bereikt door een zege op de Fransman Chatrier. Nel Hermsen verloor kansloos van de Amerikaanse mrs. Barbara Sco- field Davidson. Van Swol en Rin kel wonnen voorts hun partij dubbelspel voor de 2de ronde. De ontdekking van Neder landNoorwegen, de Noorse linksbinnen Henry Johannesen, gaat niet naar Italië. Hem werd f 95.000 geboden en dat was vol gens de Noor te weinig. De cup-final 1952 mag niet voor de televisie worden uitge zonden. Zo besloot gisteren het bestuur van de F.A. En misschien kunnen we zelfs Raymond Glen- denning voor de B.B.C. niet be luisteren, want de onderhandelin gen zijn nog gaande, maar we herinneren ons een nog heel re cente uitspraak van mr. Stanley Rous. De vroejler wereldkampioen middengewicht, nu halfzwaarge- wicht Jake la Motta, heeft verlo ren van Bob Murphey. Na zeven ronden moest la Motta de strijd op medisch advies staken. Alleen Jan Pronk slaagde er gisteravond bij de wielerwedstrijd NederlandFrankrijk in Amster dam niet in een overwinning te behalen. Hij verloor tweemaal van Lesueur. Gerrit Schulte, Peters en Faanhof behaalden in de om nium voor profs een duidelijke zege en Hijzelendoorn was onbe twist de sterkste in de sprint. Kleef >tra werd derde. Markt biedt wat meer weerstand AMSTERDAM, 28 Juni. - Van daag scheen er wat meer grond in de markt gekomen te zijn, de scherpe koersval sinds de emis sie-aankondiging van Philips werd althans niet gecontinueerd en in de meeste hoeken waren de prijzen slechts fractioneel lager of onveranderd. Dat de koersen de laatste dagen een behoorlijke veer hebben moeten laten blijkt wel uit het ANP-CBS algemeen gemiddelde, dat op 15 Juni nog op 151,54 stond tegen gisteren 141.66. Het gemiddelde der in dustrie, een der componenten van het algemeen gemiddelde, daalde met ca. 14 punten van 217,23 op 15 Juni tot 203.49 gisteren, wel een bewijs, dat vooral de indu- striekoersen gedaald zijn. Uiteraard beheerst dé handel in Claims en aandelen Philips de markt nog vrijwel volkomen. De prijsschommelingen waren ook hier vandaag niet zo groot als op de vorige dagen. Claims f 97 f 100 slot f 98, dus ca. f 4 lager dan gisteren. De handel blijft zeer levendig en was vooral van daag omvangrijk. De aandelen golden 155 (157). Voor het overige vertoonde de markt, een enkele uitzondering daargelaten, geen grote verschil len. Scheepvaartunie waren flauw op 142% (147), Stoomvaart Mij. Nederland herstelde zich 2 punten na er gisteren 7 te hebben prijsgegeven, Olies eerder wat lager, Unilever goed op peil. De Cultuurmykt sloot nagenoeg prijshoudend. Guldenbeleggingen verbeterden licht, Dollarleningen daarentegen overwegend lager. Het agio voor Amerikanen bleef in feite onveranderd op 12% pet. VERZENDING ZEEPOST DEN HAAG Met de volgen de schenen kan zeepost worden verzonden: Dc data, waarop de correspon dentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip ver meld: Indonesië ms Langkoeas (10 Juli): Nieuw Guinea: idem: An tillen: ms Oranjestad (3 Juli); Suriname: ms Bonaire (11 Juli); Canada: ss Beau Regard (3 Juli); Australië: via Engeland (30 Juni). FEUILLETON 63) Doordat hij zo mager was en geen jas of vest droeg, kwam zijn leng te nog sprekender uit, en hij met zeker twee meter. Zijn lange armen hingen los en luchtig langs zijn zijden neer. Zijn bouw deed meer aan pezen dan aan spieren denken, meer aan stalen veren dan aan menselijk vlees. Zijn woord was me niet veel waard; dat hij geen revolver bij zich had, geloofde ik. Zijn pak van de vorige avond hing over een stoel, en van de pantalon, die hij aan had, waren de zakken plat. Dus van die kant was ik gerust.. Maar ik ergerde me aan zijn gezicht, omdat het niet woe dend of uitdagend, maar vrien delijk en zelfs ietwat vrolijk stond. Ik kon voelen, dat die man me minachtte. Het is mogelijk, dat hij plezier had in de doorzich tige aanvalsplannen van Purvis ofschoon het mijn begrip te boven ging, waarom hij mij daar entegen waarschuwde óf zijn hele houding moest een dekman- teu zijn, waarachter hij een snel bedachte opzet verborg; bedacht misschien, terwijl hij zo lang aan zijn das stond te mormelen. Hij zei kortaf Mansfield tegen me, en „je", alsof ik een vriend van hem was niet lomp, maar welwil lend hoffelijk, met een schijn van ontzag zelfs; en toch was ik er van overtuigd, dat hij me in zijn hart uitlachte. Mijn bezoek had een heel ander verloop dan ik gedacht had. Het wond me op, ik maakte me boos op mezelf, maar ik hield me goed -- ik wenste niets van mijn ge voelens te doen blijken. „Wees zo vriendelijk om te blijven staan waar je staat", Vin- ton", zei ik, óók onverschillig be leefd, en ik richtte de revolver naar zijn kant. „Ik zie je wel voor "zó wijs aan, dat je geen gekheid probeert, als ik je ond&r schot heb. Beweeg je dus maar niet". ,Ik zal stilstaan", beloofde hij gewillig. „Hij durft toch niet te schieten in zo'n druk hotel", zei Purvis. 't Was goed, dat ik bij de deur was blijven staan nu kon ik gemakkelijk hen beiden tegelijk in 't oog houden. Purvis had een froot woord, .maar was verstan- ig genoeg, zag ik, om in de hou ding te blijven zitten, die ik hem had voorgeschreven. „Zeg dat maar zacht, Purvis", zei Vinton. „Meneer Mansfield zou wel degelijk schieten, als hij 't nodig vond. Hfj schijnt zijn Pappenheimers zo'n beetje te kennen. In ieder geval zou hij liever schieten, dan ons tweetjes boven op hem te krijgen. Dat zou i k ten minste zéker doen, als ik in zijn schoenen stond. Denk ie zelf maar eens in zijn plaats, :erel. We zijn twee tegen één. Als hij niet schiet, is hij ver loren!" Hij scheen er behagen in te vinden, het geval als toeschouwer te bespreken, in de veronderstel lende wijs. „Misschien kunnen we nu zoet jesaan over zaken gaan praten", ging hij voort, op bijne veront schuldigende toon. „We schieten zou niet op, en eerlijk gezegd snak ik naar mijn ontbijt". Ik bedwong mijn woede, die steeds groeide door de vrijpostige kalmte van die aartskomediant. „Mijn bezoek heeft niet met het kompas te maken", zei ik. ,Niet? Waar kom je dan wél voor?" „Ik ben hier in verband met de nalatenschap van Rufus Jen nings", antwoordde ik, „als ge machtigde der bloedverwanten". „Dus je bent daar in huis ge weest vannacht!" merkte Vinton rustig op. „Zeer interessante in lichting. Ik had het dus bij het rechte eind. Ik wist wel dat ik sigaremlucht rook! We hebben met een handige meneer te doen, Purvis", wendde hij zich met 'n knikje tot zijn compagnon. „Hij heeft me er netjes tussen gehad vannacht. Knap stukje werk Mansfield! Waar zat je? Toch niet in dc achterkamer boven?" Ik knikte. Allemachtig! Hü is me te slim af geweest, Purvis! Meneer, ik maak u mijn compliment. Vin- ton maakte een spottende bui ging voor me. „Het spijt me al leen, dat we het genoegen niet hebben gehad, elkaar daar te ontmoeten in het donker," vöegde hij er poeslief aan toe. Nu ik op mijn gemak kon waarnemen van welk formaat hii was en hoe hij zichzelf volko men beheerste, speet het mij geenszins, dat die ontmoeting was uitgebleven. Ik was er van harte blij om. Hij had een kou den, vaste blik in zijn ogen, waar ik 'n ongemakkelijk gevoei door kreeg. „Als dat gebeurd was, had je wel een keiharde schedel moger» hebben," zei ik. Maar zijn ge zicht en zijn houding gaven mij het gevoel dat ik me aan holle grootspraak te boven ging. „Zo, stond je voor me klaar? Heel verstandig. Zeg Purvis, wil je wel geloven, dat ik word ge leid door een beschermend in stinct? Er was iets. dat me aan dreef, me om te keren er» die ka mer uit te lopen. Jii wilt zo'n zesde zintuig niet geloven Pur vis, maar ik weet wel zeker dat ik het heb." De dikke man in de stoel liet een gebrom horen, dat niet b^ paald van hoge waardering ge tuigde. Vinton keerde zich weer naar mij. „Dus als ik het goed begrijp wou u het testament hebben? vroeg hij. „Precies meneer Vinton." „Uitgaand» van de veronder stelling dat net hier in de kamer is zeker?" (Wordt vervolgd.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7