Zal de P.v.d.A. medewerken? 25°[o KORTING 1 GERARD WORM'S Dameszaak 5PECJAIE Ernstige ongevailen 4.68 Deze prijzen zijn alléén geldig: morgen Woensdag, dus profiteer! ervan I Aan verwezenlijking van program van samenwerking SERIE-VERKOOP IAPONN EN "\LCKMANN Gidsen en kabouters district Alkmaar Concert Grote Kerk En dit alles met Langestraat 40 Hoek Houttil Dames- Japonschort 7.56 Een partij Mantelwol Witte shirting Damesblouses Toiletzeep Heren zomershirts Schrijfbloc Zout- en peperstrooier 0.39 Alkmaar Kinder déjeuners 1.25 PAGINA 2 DINSDAG 3 JULI 1951 ALKMAAR In ons nummer van gisteren hebben onze lezers uitvoerig kennis kunnen nemen van de argumenten, welke door de meerderheid van B. en W. worden aangevoerd, om de gemeenteraad te bewegen de stichting van een R.K. am bachtsschool als niet noodzakelijk te verklaren; ook de argu menten van de minderheid van het college wij mogen veilig aannemen, dat dit de twee katholieke wethouders zijn die van mening is, dat het verzoek behoort te worden ingewilligd, hebben wij daarbij uitvoerig vermeld. Er kan een zwaar debat over dit principiële punt verwacht worden in de a.s. Donder dag te houden raadsvergadering. in Alkmaar een ander standpunt inneemt, dan overal elders in het land, waar zij haar medewerking aan de stichting van RK Am bachtsscholen weigert. Hi; vond dit zo'n wonderlijk verschijnsel, dat hij enige raadsleden van de PvdA op de man af gevraagd had, of zij het wel meenden met dit punt enhet antwoord was ontkennend. „Wat heeft men nu aan epn program van samenwerking, al dus de heer Hoytink in die ver gadering, als men er zich daaraan toch niet houdt!" En hij drong te vens aan op een duidelijk ant woord in dit opzicht van de Partij van de Arbeid, zulks met het oog op de toien aanstaande Statenver kiezingen. Het zal niet de eerste keer zijn, dat de kwestie RK Ambachts school in de raadszaal besproken werd. Van het debat, dat ons Don derdag te wachten staat, kregen wij reeds een voorproefje bij het begrotingsdebat in de vergadering van 22 Febr. '50 en het lijkt ons niet ondienstig, om, aan de hand van het officiële verslag van 's Raads handelingen, er even aan te herinneren, hoe de verschillen de raadsleden zich over deze ma terie hebben uitgelaten. Programpunt De RK Ambachtsschool kwam toen ter sprake naar aanleiding van het program van samenwer king tussen KVP en PvdA, waar in verschillende desiderata van beide partijen werden vastgelegd. Het is de tijd nog niet. om de balans eens op te maken en na te gaan, wat er van dit program van samenwerking terecht gekomen is; er wordt o.m. in gesproken van gezinstarieven, van woningen voor jonge en grote gezinnen en ook over een RK Ambachtsschool, waarvan in dit programma letter lijk gezegd wordt; „Wanneer uit de ingewonnen ambtelijke adviezen de nood zaak van oprichting van een RK Ambachtsschool blijkt, dan zal conform het bepaalde in art. 25, üd 2 der nijverheidsonder wijswet medewerking worden verleend". Laat ons eerst eens even nagaan wat art. 25 zegt: „subsidie wordt verleend zo lezen wij er indien de Raad der gemeente, waar de school geves tigd is of zal worden voor zo veel mogelijk de daarbij betrok ken organisaties van patroons en werklieden gehoord de oprich ting en instandhouding heeft no dig geoordeeld en de minister, de onderwijsraad gehoord, gelet op de behoefte aan de school en de daaraan verbonden verhoging van de rijksuitgaven, de oprichting en instandhouding heeft goedge keurd". Wat doet PvdA? Het was tijdens dit begrotings debat in Febr. '50, dat de heer Hoytink zelf een warme voor stander van het bijzonder onder wijs erop wees. dat de PvdA het liet voorkomen, alsof zij hier (Advertentiel 14.75 13.75 10.75 9.75 MANTELS en SWAGGERS „Razend goedkoop" Bovendien grandioze textielkoopjes „Billijk man" Langestr. 23, Alkm. IN BERGER OPENLUCHT THEATER BIJEEN BERGEN Begunstigd door het prachtige weer vond voor de vierde maal de bijeenkomst plaats van gidsen en kabouters der ver schillende parochies. Vroeg in de morgen, met de tamboers van Bergens harmonie voorop, trok ken de 400 gidsen en 120 kabou ters naar het openluchttheater, waar allen op indrukwekkende wijze hun Zondagsplicht vervul den in de door de verkenners be schikbaar gestelde kapeltent. De oud-aalmoezenier, pastoor Zijlstra, droeg de H. Mis op. In de predicatie betreurde pastoor Zijl stra het dat er zo weinig meisjes met het jeugdwerk medewerken. Een fijne indruk maakte het com- munieuitreiken aan al deze jon geren, vervuld met idealen. Na opstelling in carré, vonden diverse spelen plaats en daarna leidde guXdo Beentjes de sprook jes in, nauw verwant met de verf- winkel- Achtereenvolgens bracht iedere groep haar sprookje ten tonele. Alkmaar „Prinses Zilver- haar", Heiloo „Kinderdroom", Akersloot „Klein duimpje", St. Jozef, Alkmaar „Nolleke de We ver", Laurentius „Koning Abbe- ba", Bergen „Knuppel, de boze kabouter", Egmond „Zwaan kleef aan". Hierna vond een Maria- hulde plaats, waarbij kabouters een bloemenhulde brachten bij het Mariabeeld. De aalmoezenier hield hierop nog een klein betoog. „We hebben een aaneenschakeling van sprook jes gezien, 't Leven is echter geen sprookje. De werkelijkheid die het sprookje met het leven ge meen heeft is, dat het kwade steeds door het goede wordt overwonnen. Leert dat er uit en houdt daaraan vast, Maria zal ons hierbij helpen- Hierna volgde prijsuitreiking. De Berger meisjes ontvingen voor hun zingen bij de H. Mis een totem. Voor het sprookje ontving Oudorp de le prijs, Dominicus par. en Bergen beide de 2e prijs, terwijl Egmond de wissel to tem kreeg toegewezen en de aalmoe zenier eveneens een trophee werd toebedacht. Verschillende meningen De antwoorden, die destijds van de zijde van de PvdA over deze kwestie gegeven werden, wekten de indruk, dat zij het ernstig meenden met de verwezenlijking van dit punt uit het program van samenwerking. De PvdA aldus de heer Kirpensteyn namens zijn fractie meende zich op grond van het bepaalde in haar beginsel program niet tegen bedoelde toe voeging in het program van sa menwerking te pa°eten verzetten. Hoewel hij zich de voorkeur- voor een RK ambachtsschool niet goed kon voorstellen, meende hij toch, dat er wanneer een twee de ambachtsschool noodzakelijk zou blijken zonder bezwaar een RK ambachtsschool zou kunnen komen. Dat de communistische heer To- renvlied zich tegenstander van een RK ambachtsschool verklaar de, behoeft geen betoog; hij ver weet de KVP dat zij de PvdA aan zich dienstbaar had gemaakt en was van oordeel, dat de stichting van een RK ambachtsschool de het belang van het nijverheids onderwijs ernstig zou schaden. Alkmaar centrumgemeente Het waren de katholieke raads leden, mej. Kamphuys en Ven- neker, die de stichting van een RK ambachtsschool bepleitten; eerstgenoemde voerde aan, dat, zoals zij van verschillende niet katholieke lerraen van de ambachtsschool gehoord had, deze neutrale school, van paeda- gogisch standpunt bezien, aan de grote kant is en zeker niet uitgebreid moet worden, daar er geen voldoende contact is, tussen leraren en leerlingen. In dien deze RK ambachtsschool niet in Alkmaar gevestigd wordt aldus mej. Kamphuys, zal zij el ders in de kop van Noord-Hol land gevestigd worden, hetgeen niet in overeenstemming is met het plan, Alkmaar het centrum, ook op onderwijsgebied, van de kop van Noord-Holland te doen blijven. En de heer Venneker voegde er aan toe, dat het beter is dat enige honderden jongens naar de RK ambachtsschool te Alkiriaar komen, dan dat zij uit Alkmaar naar bv. Heerhugo- waard gaan. Naar verluidt zou de raad van deze naburige plattelandsge meente gaarne medewerken aan de stichting van de R.K. am bachtsschool aldaar. En aan het adres van de heer Torenvlied zei de heer Venneker. dat een R.K. ambachtsschool de eensge zindheid niet behoefde te scha den; hij oordeelde het eerder n zeger. dan eer* nadeel dat de school in Alkmaar wordt ge bouwd. l>at het program van samen werking door een gedeelte van de PvdA niet zou worden onder schreven, zoals de heer Hoytink had gesuggereerd, kon volgens de heer Venneker niet juist zijn; hij nam althans aan, dat men aan beide zijden te doen heeft met mannen, die staan voor de uit werking van dat program. In zijn repliek aan de raad be toogde de wethouder van Onder wijs, wethouder Bakker, dat alles draait om de vraag, of de school noodzakelijk zal zijn; mocht dit het geval zijn, dan achtte hij het vanzelfsprekend, dat er een loya le samenwerking zou komen. Principle le kwestie Het gaat er nu maar om, wat men onder noodzaak verstaat. Men dient o.i. op de eerste plaats rekening te houden met de ouders die een Katholieke ambachts school voor hun kinderen wensen; de huidige schoolbevolking is voor 57 pet. Katholiek, terwijl het verzoekschrift tot de raad vergezeld gaat van niet minder dan 127 adspirant-leerlingen. Men verlieze voorts niet uit het oog, dat de school een streekschool zal zijn, die heus niet over gebrek aan leerlingen te klagen zal heb ben. Is het redelijk om 57 pet. R. K. leerlingen te dwingen neu traal onderwijs te volgen? Ontvolking van de bestaande ambachtsschool behoeft naar het oordeel der minderheid van B. en W. niet gevreesd te worden en zij wijst op het naast-elkaar be staan van de beide ziekenhuizen en gymnasia. De groeiende be langstelling voor de industriali satie zal voorts het aantal leer lingen bij het nijverheidsonder wijs steeds meer doen toenemen. Waar het PvdA-gedeelte van 't college op het standpunt staat dat het verzoek moet worden afge wezen, vrezen wij, dat de PvdA- raadsleden het voorbeeld van hun Hoornse collega's zullen vol gen; de heer Hoytink zal dan het antwoord hebben, waar hij in Februari 1950 om vroeg. Of zal de PvdA ook het stads belang een woordje laten mee spreken en de RK ambachtsschool voor alles voor Alkmaar willen reserveren? Is men eenmaal met een naburige gemeente in zee gegaan, om de school daar te vestigen, (zoals men ook over weegt, om de school die Hoorn niet wilde hebben, in Blokker te vestigen), dan zal het wel zeer moeilijk, ja onmogelijk zijn, om op zijn schreden terug te keren. Werkt de PvdA niet mee aan het realiseren van dit punt van samenwerking, dan is de KVP zoveel te meer gewaarschuwd voor een volgende keer. Als er van een program van samenwer king toch niets terecht komt, be hoeft men ook geen accoord te sluiten en heef het ook geen zin om andere fracties bij de samen stelling van een collége uit te sluiten. Met belangstelling zien wij het debat over dit punt en de houdine van de PvdA in deze tegemoet ALKMAAR Voor het eerste van de drie aangekondigde zo- merconcerten, waren in de Grote Kerk plus minus honderdvijftig bezoekers aanwezig. Dit kleine aantal luisteraars heeft kunnen genieten van een zeer artistiek samengesteld programma, gebo den door de organist van de Grote Kerk Simon C. Jansen, en de zanger Laurens Bogtman. Twee kunstenaars waarvan men te voren reeds weet dat ze de uit te voeren werken, volledig tot gelding laten komen. De organist opende met passa- caglia en fuga in C kl. t. van Bach, stijlvol en doorzichtig van structuur gespeeld. Boeiend wa ren de aria en giga van J. Loeil- let, muziek welke ons herinnert aan de Franse clavicinisten. Ken merkend voor de artistieke in slag van Simon Jansen is, dat hij bijzondere zorg besteedt aan de registratie, en dat hij de dis positie van het orgel volkomen uitbuit om tot fijnzinnige en kleurrijke klankeómbinatie's te komen. De 10 inventionen van Alb. de Klerk hoorden we van Simon Jansen reeds eerder, en ook nu weer was het een warm pleidooi voor de moderne Ne derlandse Orgelliteratuur. In feite zijn deze stukken, moderne programma muziek. Magistraal was de vertolking van de Toccata van Hendrick Andriessen, ook al weer een mo dern werk van betekenis. De zanger Laurens Bogtman zong o.a. twee liederen van Bach. Twee oud-Nederlandse liederen in bewerking van Willem Pijper en een Geestelijk Lied van B. v. Sigtenhorst Meijer. De beroemde vertolker van de Christuspartij uit de Mattheus-passion had nu plaats genomen bij het orgel. En ook nu bleek dat ook deze kunstenaar, deze zanger van proffesie, niet kon bevredigen. Dal lag niet aan de zangkunst van Bogtman, zijn meestelijke tekstvoordracht is overbekend, maar aan het gewone feit dat de ruimte waarin werd gezongen nu eenmaal te groot was. De specifieke liedkunst is in wezen bestemd voor de kleine ruimte waarin de fijne nuancen van de dictie volkomen tot recht kunnen komen. Men hoorde de prachtige stem van Bogtman maar de tekst ging verloren. Zo waren deze avond op vocaal gebied de omstandigheden ster ker dan de beste bedoelingen. W. SCHREURS. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: San- dry A. W. R. P. zv A. T. A. Mul der er. A. G. Soecker; Muriël zv P. Blok en J. Elings: Andries zv A. v. d. Wetering en B. Brink man; Stephanus G. M. zv S. C. Diender en M. M. Oudendijk; Theodorus B. P. P. zv T. J. Pep ping en J. Twisk; Willem H. zv W. K. Kuis en M. Ursem; Simon J. zv P. J. Overtoom en G. A. Bilars. Gehuwd: Wilhelmus B. Esser en Maria H. Disseldorp; Nicolaas Akkerman en Maria Jimmink; Johannes Tromp en Barbara G. Buijssink; Cornelis Bakker en Teunisje Serpenti, Overleden: Aaltje van Hinte, 88 jaar, wed. van J. J. Swets; Marinus Oosterwijk, 58 jr., geh. met E. M. Smorenberg. ALKMAAR. Geboren: Jo hannes zv D. Hagtingiés en C. G. Kleimeer: Theresia M. dv G. A. N. Eeltink en M. op den Kelder; Jacoba P. dv P. Wïersma en J. van Dijk. Overleden: Philip L. G. Steen beek, 65 jr. geh. met W. G. S. Barink; Gertrudis M. Suurbeek 72 jr. wed. v. J. H. F. v. Enschut (Advertentie) VLOTTE ZOMERJAPONNEN VOORDELIGE MANTELS BESTE REGENKLEDING LEUKE KINDERJURKJES MOOIE PULLOVERS EN VESTEN Kortom DAMES- en MEISJES- BOVENKLEDNG zoals U ge wend is bij WORM te kopen ALKMAAR Zaterdagavond om 7.20 uur is op de Nieuwlan- dersingel de 33 jarige motorrij der P. uit Alkmaar die een voor hem rijdende auto' wilde passeren, tegen het trottoir ge reden en daardoor tegen een stenen tuinmuur gebotst, die op het trottoir stond. De motor viel daarna op de straat waarbii de motorrijder en de duo-passagier, de 22 jarige S. eveneens uit Alk maar, op de straat terecht kwa men. De motorrijder was ge wond aan zijn rechterbeen en aan zijn voorhoofd, de passagier brak zijn linkerarm en bekwam ernstige hoofdwonden. Beide zijn, nadat Dr. Sluymer de eer ste hulp had verleend, per zie kenauto naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. De motor was ernstig beschadigd. De bestuur der van de motor bleek onder invloed te zijn geweest van sterke drank. Zondagmorgen reed een vrachtauto bestuurd door v. d. E. uit Loenten aan de Vecht op de hoek. Kennemersingel-Kenne- merstraatweg ter hoogte van het gebouw van de Kam^r. van Koophandelin de richting van het Gerechtsgebouw doch hij reed te veel links van de weg. zodat een op een Harley ko mende motorrijder niet meer kon passeren. De motorrijder kwam op het dak van dp auto terecht en kwam te vallen, waarbii hjj aan zijn linkerhand en zijn linkerbeen zeer ernstig werd gewond. De motorrijder was v. d. E. een Constabel van de Marine uit Den Helder, en de duo-riider de 31 j. K. even- eents uit Den Helder kwam ook te vallen en bekwam hoofdwon den. De vrachtauto werd ernstig beschadigd en ook de Harlev was tameliik beschadigd. Beide ongelukkige rijders werden per auto naar. het Centraal Zieken huis vervoerd waar zi.i werden verbonden waarna zii naar het station werden gebracht. De po litie heeft procesverbaal opge maakt. GELUKKIG GEZIN ALKMAAR Wij kregen gis termiddag bezoek van de fam. Lenghaus uit de Ingelandstraat, waarvan de 12-jarige zoon Frans de gelukkige winnaar was van de hoofdprijs van de Laat-Na- zorg-Verloting, de Solex. Zo vlak voor de vacantie, was dit meevallertje dubbel welkom; vader, moeder en kinderen kun nen nu om beurten een tochtje op de Solex gaan maken. R.K. LYCEUM ALKMAAR Eindexamen H.B.S.-B Aan het R.K. Lyceum te Alk maar slaagden voor H.B.S.-B: Bert Admiraal, Jan Geels en Hans Smits te Alkmaar; Cor Groenewoud, Freddy Leenaers en Piet Veltman te Bergen, Aris Laan en Simon Steenvoorden te Heiloo; Joop Baars te Schagen; Arie Bijman te Spanbroek; Kees Dagelet te Schermerhorn; Corry Hoogenboom en Henk v. d. Lee te Wormerveer; Nico Koopman te Hoogwoud; Jan Ruygrok te Beemster en Jan Sneek te De Weere. De examens zijn geëindigd. Opbrengst collecte ALKMAAR. De gehouden collecte voor het Prins Bern- hardfonds op Anjerdag heeft in Alkmaar opgebracht f 644.07. Viswedstrijd voor de Alkmaarse jeugd ALKMAAR. Onder grote belangstelling en aardig visweer hield de jeugd van Alkmaar, jon gens en meisjes, een wedstrijd in ue Oudegracnt, 139 deelnemers. Wat de vangst betrof mogen zij met mopperen, 259 stuks. De stemming was opperbest. De ge lukkige winnaars waren: le prijs A. Martin, 18 stuks, 2e pr. b. Constant 16 stuks, 3e pr. C. Hees been 15 stuks, 4e prijs H. Michels 10 stuks, allen één hengel. Begunstigd door prachtig zo merweer hield de jeugd een baarswedstrijd aan de Walings- dijk. Er is prettig gevist. Maar de vangst viel tegen nl. 52 stuks. Prijswinnaars waren C, v. Her- de 7 stuks le prijs; 2e prijs A. Blauw 4 stuks; 3e pr. J. Heus 3 stuks, 4e pr. C. Jansen 3 stuks; 5e prijs W. Riesebos 3 stuks. Grootste baars E. Riesebos 20.3 cm. Er waren 49 deelnemers. Jongens, wie heeft de hengel van Nelly Rodenburg meegeno men? Te vervoegen bij M. Ter- maat, Luttik-Oudorp 35. LAFFE INBRAAK ALKMAAR. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is er een in braak gepleegd in het kantoor van een kunstmesthandel aan de Noorderkade. De dader of de da ders zijn door overklimming naar binnen gekomen en hebben een aantal voorwerpen ontvreemd, welke bestemd waren voor een zilveren jubilaris onder het per soneel. Vermist worden o.m. een verzilverde broodschaal, 2 ver zilverde botervlootjes, 2 kistjes sigaren enz. VERKEERSONGEVAL ALKMAAR. Zaterdagavond om kwart over zes is een wijk verpleegster rijdende op een so lex vanaf de Costerstraat rich ting Emmastraat tegen een uit de Emmastraat komende auto ge botst. Dr. Nijman verleende de eerste hulp en de verpleegster werd per brancard naar het na bije St. Elrabethziekenhuis ver voerd. Zij had vermoedelijk haar knieschijf geblesseerd. De solex en de auto waren zwaar bescha digd. S.E.T.-nieuws ALKMAAR Dat was een grote verrassing. Set B behaalde in zijn afdeling van de N.K.S.- competitie het kampioenschap. Men had dit niet verwacht. De tegenstanders hadden aan een ge lijk spel genoeg gehad om zelf zelf kampioen te worden- Ze mochten er op rekenen, want in hun thuiswedstrijd hadden ze met 42 gewonnen. Maar S.E.T. nam geen halve maatregelen. Met 6 0 nam het iedere twijfel weg aan het recht op het kampioen schap. De dames C- Bots en C. Buren en de heren R- Riis en J- Licht verdienen een felicitatie. STANDWERKERS-CONCOURS OP 4 AUGUSTUS ALKMAAR. Op Zaterdag 4 Augustus zal door het marktwe zen evenals vorig jaar in samenwerking met de vereniging van marktkooplieden een etala ge-wedstrijd worden gehouden voor de ca. 60 marktkramen van de Zaterdagmiddagmarkt. Tevens zal hier een standwerkers-con cours aan worden verbonden waaraan ongeveer 16 standwer kers zullen deelnemen. De Commisise van Bijstand voor het Marktwezen en de drie oud ste raadsleden zullen hierbij weer als jury fungeren. Succes voor Accordeon vereniging Crescendo ALKMAAR. Op het Natio naal concours te Leiden voor ac cordeonorkesten heeft de Accor deonver. Crescendo onder direc tie van de heer J. Hartog de eer ste prijs behaald met 340 punten. De vereniging werd naar de afd. uitmuntendheid overgebracht. Het verplichte nummer was Balalaika van Joh. Kok en het vrije nummer Lustspiel Ouver ture van Kela Bela. MOOI SUCCES VAN DE „TURNLUST'-MEISJES ALKMAAR. Zondag, 1 Juli werden te Haarlem ter gelegen heid van het 40 jarig bestaan van de Kennemer Turnkring Natio nale driekampen gehouden voor meisjes, jongens, dames en heren Turnlust had oorspronkelijk in geschreven voor meisjes en da mes, doch door ziekte van enige dames der keurploeg moesten deze verstek laten gaan, zodat alleen een 13-tal meisjes de reis naar Haarlem fanvaardde. In de afde ling, waar Turnlust in uitkwam, waren 8 inschrijvingen en Turn lust wist met het hoogst aantal punten hier een le Ptiis in de wacht te slepen n.l. 47.1 punt. Een zeer sportieve geste stond haar echter nog te wachten. Bij de grote demonstratie op het „Haarlem"-terrein in de na middag zou die vereniging haar klassikale brugnummer mogen demonstreren, dat bij de drie kamp voor dit onderdeel het hoogst aantal punten had behaald. Volgens de Jury was dit Con cordia, Haarlem met 18.6 punt en tweede was Turnlust met 18 pt. De leider van Concordia vroeg persoonlijk aan de directeur van Turnlust, de heer van Zaanen, of Turnlust deze demonstratie wilde geven, daar hij van mening was, dat het klassieke brugnummer, ondanks de lagere beoordeling van Turnlust, zowel wat afwer king als wat de oefenstof betrof, veel beter was dan van Concor dia, daar de jury z.i. te veel had afgetrokken voor z.g. hulpverle nen. (Dit verzoek werd gedaan mede in overleg met de T.C. van de kring). Deze sportieve geste werd door Turnlust direct aan vaard en zo mochten de meisjes voor een flink bezet Haarlem terrein haar oefeningen nogmaals demonstreren, hetwelk door het publiek op hoge prijs werd ge steld. Daar dit de eerste keer is, dat deze meisjes op zo'n grote nu misschien wel meer volgen. SUCCES VOOR EXCELSIOR ALKMAAR De Muziekver. Excelsior kwam Zondag 24 Juni uit op het muziekfestival te Zaan dam- Aan dit gehele muziekfestijn waren 3 prijzen verbonden. Excelsior mocht hier beslag leg gen op de 3e prijs. Zondag 1 Juli nam men deel aan het concours te Heiloo. Het Vendel der Ver. mocht hier een le prijs behalen. In de concert- wedstrijd werd een 2e prijs be haald. Het succes is voor deze vereniging groter, als men weet, dat de leerlingen van de muziek school voor 't eerst hebben deel genomen in wedstrijdverband. Door dit succes gesterkt zal Excelsior Dinsdagavond 'n rond gang door de stad maken en wel in Oostwijk, Rochdale en Centrum Tevens zal Excelsior gekleed zijn in Uniformhemden, geleverd door de Fa. Kofa. Afmars om 7.30 uur vanaf het gebouw de Doelen, Doelenstraat. Excelsior zal in de maanden Juli en Aug. de VVV- feesten te Camperduin opluiste ren. SLACHTVEE-MARKT ALKMAAR 6 Paarden p. st. 500800; 101 koeien p. st. 550— 1160; le kwaliteit p- kg 2.702-90 overige soorten p. kg 2.502.70; 72 nuchtere kalveren p. st. 3075 239 varkens: vleesvarkens 1.91 1.92; spekvarkens 1.881-90; lich te varkens 1-961.88; zeugen 1-70 —1.76 alles per kg. Geringe aanvoer van varkens. De handel is dientengevolge vlug geweest^ met oplopende prijzen, die boven de noteringen van ver leden week uitgingen- Het ver handelen van varkens geschiedt te Alkmaar met korting op het levende gewicht. Ruime aanvoer van koeien. Voor deze dieren bestaat wel vol doende animo, doch de stationnair hoge prijzen ziin oorzaak, dat er door de afwachtende houding van slagerszijde, niet bepaald van een vlugge handel gesproken kan worden. Ofschoon er maar weinig kal veren werden aangevoerd, zijn het ook hier de hoge prijzen, die voor vlotte aankoop remmend werken. N.K.J.B.-ERS VAN HEILOO OPGELET! HEILOO Het bestuur ont ving een uitnodiging tot het spe len van een handbalwedstrij'd. Willen alle NKJB-leden die zich voor deze sport interesseren en mede willen spelen, zich schrif telijk bij de secretaris, Stations weg 100 aanmelden? Het bestuur beslist, wie er mee speelt. Wan neer er veel aanvragen zijn, moet het bestuur natuurlijk de elf besten er uit kiezen. Zeg het ook aan andere leden, 'n Briefje met naam is al voldoende. Werp dit even in de brievenbus van Stationsweg 100, Heiloo. De aan melding sluit Donderdagavond na 10 uur. Zij die medespelen ontvangen tijdig 'n uitnodiging. De Secretaris WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. ENKELE BUIEN DE BILT. 3 Juli Veel be wolking met enkele buien. Ma tige. langs de Waddenkust tijde lijk vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koel weer. AGENDA FILMS: Victoria-theater: Het leven gaat verder, 18 j. Rex-theater: Het dodende licht, 18 jaar; Harmonie: Adam's Rib, 14 jaar; Cine ma Americain: Alarm in de nachtexpres, 18 jaar. (Leeftijden volgens KFC- normen). Voorstellingen hedenavond 8 uur. TENTOONSTELLING in Kunstzaal K.CB. Bergen. Schilderijen, edelsmeéd- werk en grafieken, ge opend van 1012, 14.30 17.30 en 19.30—22.00 uur. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is na zes uur ge opend de apotheek Krui- singa, Koorstraat 59. ZEER GEVAARLIJK HEILOO. De muurtjes voor de R.K. kerk belemmeren de weggebruikers het kerkplein waar te nemen en de mensen, speciaal kinderen; om te zien welk voertuig op de rijweg na dert. Reeds meerdere malen zijn hier kleide ongelukken gebeurd. Kinderen die het kerkplein als autoped- of fiets-racebaan of als gewone speelplaats gebruiken en plotseling achter genoemde muur tjes vandaan de rijweg opkomen lopen, fietsen of anderszins. In de afgelopen week werd een bejaard inwoner der gemeente door het plotseling tussen de muurtjes uitrijden van 'n kind op autoped ten val gebracht. Ook dit ongelukje liep goed af maar als daar nu eens zwaar rijvervoer langs komt. Ouders wier kinderen op ge noemde plaats spelen moeten de gevaren hieraan verbonden bij voortduring onder het oog der kleinen brengen. De groteren die plotseling tussen deze muurtjes door de rijweg op komen fietsen, moeten dit niet doen maar even rustig uitzien of zonder gevaar van de rijweg gebruik gemaakt kan worden. Weggebruikers rekent er steêds op (vooral voor het begin of bij het eindigen der schooltijden) dat op deze plaats plotseling een kind de weg over kan steken. Geeft tijdig signaal en rijdt rus tig! U behoedt anderen voor ernstig letsel en u zelf voor moei lijkheden! Gevonden en verloren voorwerpen Week van 15 t/m 21 Juni BERGEN Gevonden: rood kinderschoentje met riempje; witte kindergymnastiekschoen- tjes; kinderpopje; 3 lips-sleutels; witte gymnastiekschoenen; !ket- tinkje van gekleurde kippen ringen; groen-blauwe shawl; op vouwbare bal; zwart-rose kra lenketting; (irie sleutels aan ringt; rood-bruin gevlamde vul- Sen. Komen aanlopen: langharig ondje. Weggelopen: Airdale terrier pas geschoren. Verloren: groene autoped; autoped op luchtbanden zonder spatborden; grijze herenhoed; grijze dameshandschoenengou den damespolshorloge met gou den armband; bril in geel lede ren koker; kabelslot voor rij wiel; blauw-zwarte vulpen; zon nebril; fototoestel in bruin lede ren tas. merk „Kodak"; padvin- dersportemonnaie met inhoud; knipmes; geel-bruine actetas met inhoud; linker donkerbruine motorwant, gevoerd met lams- vel, groen gevlamde damesvul pen merk „Parker"; bruine por- temonnaie met ritssluiting; gladde gouden ring; 3 strengen witte kraaltjes met slot; koren- blauw meisjesjasje; 35 meter zwart rubberkabel met klem; blauw meisjesvest met witte knopen; grijs-blauwe molton deken; gouden kettinkje met hangertje en voorzien van 2 brillanten in houten étui; bruine portefeuille inhoudende f100. foto's en paspoort, bruin kin derschoentje (linker) met hak- bfndie: khakikleurig windjack inh. bril en portemonnaie inh. f2.—. Bergen ontvangt zijn gasten BERGEN Zag het er eerst erg somber uit met het verhuren en bespreken van de pensions (de tijdsomstandigheden deden zich ook hier gelden) thans kan gezegd worden dat het meevalt, hoewel de resultaten niet geheel bevredigend zullen zijn. Maar het seizoen is begonnen, het weer werkt mee en de gasten zijn er. De Bergenaar is tevre den. Geslaagd BERGEN Voor het toela tingsexamen le klasse Lyceum slaagden Jac. Miltenburg, Theo en Piet Stroomer en Jn. v. d. Klundert. Opbrengst anjereollecte CASTRICUM De totale op brengst van de gehouden col lecte ten bate van het Anjer fonds bedraagt f150. met knoopsluiting, mooie was echte dessins 100-grams knotten, in 7 kleuren 7 38 per knot in alle maten heerlijk geparfu- meerd, Q gg 4 stuks a in verschillende moderne 1 t tmten 100 vel en 50 ENVELOPPEN geheel hout- 1 45 vrij papier hoogglans nikkel slechts met aardige kinder figuren te de die wille Mam het het werd de teerc meta op

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2