Hr. Ms. „Jan van Brakel" had onrustige thuisvaart Zilveren priesterfeest van vlootaalmoezenier Wilmink 1 ALKMAAR EN OMSTREKEN Ontploffing in kapperszaak AGENDA Raadsvergadering U bUjft opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk Na vijf jaren tropendienst Ned. PAGINA 2 WOENSDAG 18 jULI 1951 ALKMAARSE WANDELAARS NAAR ,DE VIERDAAAGSE ALKMAAR. Over enige da gen is het weer zover, dat de WSV „De Kaaskoppen" met zes leden naar Nijmegen gaat, om deel te nemen aan de Vierdaagse. De heer de Vet zal dit jaar voor de 12e maal meelopen, de heer Kemp voor de 3e maal, de heer Bloothoofd voor de 7e maal en de heer Veldstra voor de le maal Van de dames is het mevr. van Geelenv. d. Werff, die voor de 2e maal meegaat en mevr. Hoet- Striibis voor de eerste maal. Op Zaterdag 28 Juli zullen de wandelaars om 5 uur in Alk maar terugkeren en feestelijk worden afgehaald. Met „De Kaaskoppen" zullen ook meelopen HVZ en De Jeep. Van HVZ lopen de gebr. Koop man voor de 3e maal mee en de heer M. Breed. STATIONSPLEIN IN GEBRUIK ALKMAAR Hoewel nog niet officiëel is het nieuwe stations plein vooral het autobussen- station, in gebruik genomen, het geen voor het verkeer ter plaatse een hele verbetering betekent. Het ligt in de bedoeling van de winkeliers van de Spoorstraat om in begin Augustus dit feit met enkele festiviteiten te herdenken. Er zal o.a. het openiuchtbal wor den gehouden en de Volendam- mers zullen er muziek komen ma ken. Eindexamen M.T.S. ALKMAAR Aan de Mid delbare Technische School te Haarlem slaagden voor het eind examen (afd, weg- en water bouwkunde) P. Bierman, C. W. Moerel te Alkmaar en J. Kroon te Oudkarspel; afd. electrotech- niek H. Veenstra te Alkmaar; afd. werktuigbouwkunde H. de Vries en J. de Wit, Alkmaar; M. Schermerts te Heiloo slaagde voor het eindexamen scheeps- bouwkunde en J. P. Mentink, Alkmaar voor de afd. vliegtuig- bouwkunde. ZEEPKISTENRACES ALKMAAR De jongens, die deel willen nemen aan de zeep kistenraces in Augustus, kunnen zich nu schriftelijk opgeven bij de heer N. Speur kantoor Sport park. Alleen eigengemaakte kar retjes kunnen aan de start ver schijnen. Bouwers van wagens, die bij de afwerking mei de handen in het haar zitten, kun nen naar „Jongensstad" gaan waar de heer Molenaar wel zo vriendeliik is, hen even te helpen Gereedschap en materiaal na tuurlijk zelf meebrengen! JONGENSSTAD OPEN ALKMAAR Vandaag gaat „Jongensstad!" in het Sportpark open- Er is vrij veel animo voor deze nieuwe vorm van vacantie- besteding. Ruim 75 jongens uit verschillende stadswiiken gaven zich op, al ligt „Jongensstad" uit de aard der zaak voor die van de Nieuwpoortslaan het gun- stigt. Wat dat hrf reft gaat. het dus .wel goed. Alleen de materi aalpositie is niet rooskleurig, hoorden wij gisteravond zeggen. Wie dus nog niet gekeken heeft naar oude deuren, latten e.d. doe het alsnog; de jongens zijn er blij mee. Finale schaakkampioen schappen ALKMAAR Voor de finale van de kampioenschapswedstrij- den van Alkmaar werden twee partijen gespeeld. In de eerste klasse verloor Schaaps van W- Pieterse- Indien deze nu de wed strijd tegen v.d. Sluys ook ver liest, behalen zij ieder een punt en moeten er z.g. bliksem-wed- strijden gespeeld worden. In de tweede klasse verloor Mej. Bouwman van Wortel. De partij Holtesvan Brerik in de hoofdklasse werd remise. In de ze groep moeten er nu beslis singswedstrijden van 10 minuten worden gespeeld tussen Holtes, Led'dig en Rwak. Op 30 Juli beginnen de wed strijden om de Zilveren Dame en Toren. Geslaagd ALKMAAR Onze stadge noot de heer C. Koopman slaag de dezer dagen voor weg en wa terbouwkundig ingenieur aan de MTS te 's Hertogenbosch. R.K. Mulo-examens ALKMAAR Voor de in Alk maar gehouden examens ter ver krijging van het Mulo-diploma, slaagden: M C Kok, Warmenhui- zen, V E M Kaldenbach, Bergen; C C de Groot, Bakkum, G B J Giesen, Middenmeer; M J M Brugman, Bergen; M A Breek, Wervershoof; M A U van den Berg, Castricum; T C I Beekman, Heiloo; M G Admiraal, Limmen; C M A van Aarle, Alkmaar; C Hooiveld, Andijk; A A J Folge, Hoorn; C C Bloem, Hoorn; S A Beerse, Westwoud; H M Th Barn- horn, Blokker; TDM van Alphen Hoorn; Th van Gulik, Westwoud; N J Henneman, Bergen: C J F Groot, Beemster; A J G Engel, Obdam; J J Dignum, Noordschar- woude; P J Dekker, Tuitjehorn; A J vd Berg, Castricum- ALKMAAR. Voor het Mulo diploma A slaagden Dinsdag: A. v. Heesen te Hoorn, C. Mekke ring. Si.ibekarspel; M. A. Has, Schellinkhout; J. v. d. Oord, Ab- oekerk; P. Biesheuvel, W'meer; J. Bos, Opperdoes; H. Danser en E. Kolijn, Medemblik; J. Nieuw- hof, W'meer, J. Betsema, Wog- num; C. J. Boot, M. A. L. Bijl, H. W. Rougoor, W. Reiff, J Meyers, H. Slikker, A. P. Goed- bloed en G. P. Huizinga te Den Helder. A. Blokdijk te Kolhorn; C. A. M. de Boer, W. G. de Boer, A. C. Bozelie, L. M. Brandsma, L. C. Brakenhoff; A. M. Dekker, J. G. v. d. Meer; C, Roetink en C. Takey allen uit Alkmaar; L. J. Buren en N. J. Konijn uit Akersloot; M. C. Min en G. J. M. Nieuwendijk uit Bergen; A. Th. M. Koomen uit Berkhout; M. P. Veldman, H.H.Waard; B. J. Tiet- sie, Harenkarspel; C. Th. Andrin- ga, L. B. C. v. d. Berg, J. Th. M. Buysman, J. P. J. Fit, J. J. M. van Gestel en A. A. M. Kroezen allen uit Medemblik. Voorts nog E. M Koning uit Spanbroek, G. M. Kuypers, De Weere en M. E. v. d. Laan uit Wormerveer. Afgewezen werden twee candidaten. „Abstracte levens" ALKMAAR. Morgen 19 Juli zal de heer Plet Steunebergden Das medewerken aan het Radio programma van de AVRO met een causerie over de Moderne Beeldende Kunst, getiteld: „Ab stracte Levens". Deze causerie zal worden uit gezonden over Hilversum I, 408 M.-band, van 11.4512 uur. Burgerlijke stand AIKMAAR Geboren: Elisab. A. dv J. P. Kemp eni A Blokker; Overleden: Reinier J. E. Bot, 67 jaar, geh. met A, Weijmer; Pieternelia Buijs, 96 jaar, wed. van P. Bernaards. ALKMAAR Geboren: Johan nes P. M. zv A. Scvuverein en A. Barendsen; Frank zv L. F. van den Burg en B- C. Schreuder; Jansje T. dv. T. van Wanrooy en R. T. Swertz; Gerardus H. zv J. H- Cevat en A. Makelaar; Maria A. dv P. J. M. de Wit en M. A. Delis; Corneüs A zv C. A. van Trappen en H. A. Middel- veld; Johannes N. zv K. Kok en A. T- H. Kollmann. Overleden: J. Wagemaker 42 j. geh. met G M. Hoebe. JUBILEUM BIJ VROOM EN DREESMANN ALKMAAR. Donderdag 19 Juli a.s. hoopt mej. C. Groot 25 jaar werkzaam te zijn bij Vroom Dreesmann te Alkmaar. Die dag zal om 8.15 tot haar intentie een H. Mis worden opgedragen in de St. Dominicuskerk. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 5 Juli 1951 tot en met 11 Juli 1951 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag- Vlaggcstok; meetkundeschrift; hoofddoek, kompas, etui met sleutels, wieldop, haarlint, sleutel, bretels, ceintuur, riem, nylonkous, duits leerfc,lekje, zakdoek, geze geld! papier, glassnijder, kinder schoentje, sleutel, zonnenbril, ro zenkrans, photo's met negatieven, kwitanties, fietslantaarn, poeder etui, shawl, haarlint, handschoen Cd), bril-etui, sandaal, sleutel, Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: Shawl, Dickerman Holleweg Heiloo; badpak A. Jukkers Ber- gerweg 13; boodschappentas C. Marks Kennemerstraatweg 103; regenjas Termaat Koningsweg 16: actetas H vd Bos Zeswielen 18; laarsje Kofman Rembrandtstraat 35; ketting (parel) G- Kunst, Fr. Halsstraat 20; steeksleutel H. v. Wieren, Geest 23; kettinkje W. Engel K. v. 't Veerstr. 40; bood schappentas met inh. M. Venne- ker Laat 104; dameshorloge A. Ni.jman Scharloo 38; Shawl A. Eeken Zevenhuizen 6; dameshor loge J. Pouwe Oudegracht 115; wieldop auto Beeldman Olden- burgerlaan 35 Bergen; manches ter jasje H. Geeld Nieuwpoorts laan; armbandje J. Makkus Lin- denlaan 71; parelketting J .Va- lentijn Kennemerstraatweg 36; duimstok de Munk Piusstichting: gymschoen S Bevering Baansin- gel 3: emmertje Gijsouw Berger- weg 51; Shawl Tys v.d. Pee Cabel- jauwstraat 7: portemonnaie B. Klinkert Rembrandtstraat 3; overjas met jutezak met inh., de Wolf, v. Houtenkade 16; spring touw v.d. Drift, Brouworstraat 11; dubbele fietstas met inh. S. Zuur bier Hooftstraat 171; blauw kin derjasje, p. Stroomer, Kruisweg 10 Bergen; geldsbedrag R. Bak ker, Gashouderstraat 15; porte- monaie A Kooii Doelenstraat 18; geldsbedrag L. Bos St. Anthonius- straat 7; kinderschoentje. Kooij- rnan, Landstraat 72; vulpotlood Hartland Schermeerstraat 2. BERGEN Gistermiddag (17 Juli) ontstond om kwart voor 6 in de dameskapsalon van de heer Ursem aan de Breelaanhoek Ol- deburglaan een ontploffing die in de wijde opitrek hoorbaar was. Aangezien er Dinsdagmiddags niet in de salon gewerkt wordt in verband met de winkelsluitings wet van het kappersbedrijf, werd de zaak geheel gesloten en ging de heer Ursem naar zijn woning die aan de Loudelsweg is gelegen. Doordat de geiser voor de warm watervoorziening nog was blijven branden is de daarop liggende handdoek gaan smeulen alsmede de daarbij in de nabijheid liggen de voorwerpen. De daardoor ont- die bereid is met terpetijn, met 'n geweldige slag ontploffen die in de wijde omtrek te horen was. 't Raam van de deur die toegang naar buiten geeft viel aan duizend stukken en een geweldige steek vlam deed de zoldering en gordij nen verschroeien, stane hitte deed een bus met was verschroeien. De brandweer dié zeer spoedig ter plaatse was drong met rook- maskers naar binnen doch kon door de sterke rookontwikkeling de haard niet ontdekken. Men richtte er toen de straal op en hakte een paar kleinere ramen stuk waardoor de rook kon ont snappen. Gelijk was men de toe stand nu geheel meester en be hoefde men niet bezorgd te zi.in voor de bovenwoning en de aan grenzende groentezaak. Niet alleen heeft de heer Ursem veel schade door het verschroeien en vernieling van kostbare per manenttoestellen en de hoeveel heid water, doch ook door de stilstand van het bedrijf in het hoogseizoen die nog slechts 6 we ken duurt. Het is echter aan de activiteit van de brandweer te danken dat het tot hiiétoe beperkt bleef. Burgerlijke stand EGMOND-BINNEN. Gebo ren: Gerardus P. zv A. Roozing en M. W. Copier. Overleden: Johannes Zentveld, 48 jr. echt. van A, Liefting; Mar- garetha Wittebrood 68 jr. echtg. van P. Kleverlaan. Gehuwd: A. A. Kuijs te Lim men en A. G. de Waard; A. Schut te Akersloot en A. Zijp; C. P. J. I. Schets te Den Haag en A. A. Ranzijn. Ondertrouwd: H. Beukers en A. M. Smit. 1 BERGEN OPENLUCHTTHE ATER 8 uur. Optreden van Negerballet Berto Pa- suka. FILMS: Cinema Americain: De Zwarte Roos, 18 jaar; Victoria-theater: Misdaad achter het voetlicht, 18 j.; Harmonie: Onverbreek bare banden: 18 jaar; Rex- theater: De Kampioen Melkboer, 18 jaar. (Leef tijden volgens de KF.C- normen). Voorstellingen: Hedenavond 8 uur. Apotheken: Vanaf 6 uur is voor spoedgevallen geo pend apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1- V.V.V. VRAAGT LOGEERRUIMTE EGMOND-BINNEN. Gezien de zeer gunstige ligging van Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef, nabij strand, bos, duin en weide, is de aanvrage voor logeerruimte tijdens de vacantiepenode veel groter dan de aan te bieden lo geerruimte. Dit geldt in het bij zonder voor het tijdvak van 15 Juli tot en met 15 Augustus. Daar om zien de VVV's der beide dorps- kommen zich genoodzaakt langs i deze weg de medewerking van alle mensen in te roepen, die als nog over acceptabele logeerruim te beschikken. Er is o.m. veel vraag voor beschikbare ruimte voor grote gezinnen (5 tot 8 per sonen). De leden worden dringend verzocht bij verhuur terstond melding te doen bij het V.V.V.- secretariaat. Bij verstek veroordeeld EGMOND AAN ZEE De politierechter te Alkmaar, Mr. J. N. Alblas, veroordeelde Maan dagmiddag T. B. alhier bij ver stek tot een maand gevangenis straf wegens wederspannigheid tegen en belediging van de po litie. Burgerlijke Stand CASTRICUM Geboren: Alida G. dv W J Tiebie en J Bos; Adriana G dv S P Kuijs en A A Schoorl; T'heresia M E dv J Lute en J M Duin; Angelicus zv W Houtenbos en C C Koopman; Ca- tharina A dv C Brakenhoff en P C Boendermaker. Ondertrouwd': Johannes P Kijzers 26 i en Apolonia Heijkoop 24 jaar. Overleden: Maria M Buningh 95 j wed. v. H J de Knijff won. te Amsterdam; Hendrik Zuidam 72 jaar wedn van A J vd Water won. to Haarlem; Clasina Klaasse Bos 72 j- wed. van B Holti'op. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Adrianus N zvA Modder en M Hof. Getrouwd: Willem G Bakkum 31 j. te Harenkarspel en Fennigje G Blaauboer 21 j. Overleden: Jacob Tiessen 80 jr. echtgenoot van Johanna Grootes. LOOP DER BEVOLKING ALKMAAR. In Alkmaar vestigden zich eind Juni: H. Hes- selink, van Huizen naar K. van 't Veerstraat 25; M. J. Boonman met gezin, van Monster naar Brouwer straat 20; N. Jimmink, van Utrecht naar Tesselschadestr. 10; W. G. J. van der Meer, van In donesië naar Houtweg 15; A. Smid, van Amsterdam naar van Everdingenstraat 18; A. M. van Velzen, van Wervershoof naar v. Everdingenstraat 18; J. G. Busse laar met gezin, van Epe naar Anna van Burenstraat 39; L. A. J. Kuhne, van Dordrecht naar Verdronkenoord 113; W. Sutmöl- ler, van Amsterdam naar Burg. Palingstraat 17; J. F. Lolang, van Schoonhoven naar Friese weg 2; H. van Reenen, van Hengelo naar Westerweg 174; A. H. M. van Steenis, van Harmeien naar Kin- heimstraat 21; J. L. Stuurop, van Amsterdam naar Baansingel 6; S. Wezel, van Warmenhuizen naar Achterdam 41; A. G. M. Biemans. van Amsterdam naar Ritsevoort 18; D. Op den Kelder met gezin, van Egmond aan Zee naar van Teijlingenstraat 12; J. F. Knuf- man met gezin, van Amsterdam naar Boezemsingel 30; G. M. C. Moeskoops, van Duitsland naar Lyceumstraat 73; W. Geraerts, van Amsterdam naar Frieseweg 2; M. C. Zandbergen, van Heiloo naar Kenn.straatweg 180; J. N. Beumer, van Hoorn naar Drui- j venlaan 29; C. M. Burger, van Nieuwe Niedorp naar Langestr. 87; H. van Dijk, van Rotterdam naar Anjelierstraat 13; Th. Gilis- sen, van Oudorp naar Steijnstr. 6; D. G. Rikaart, van Oudorp naar I Steijnstraat. 6; M. Th. Rood, van j Grootebroek naar v. Everdingen- straat 18; P. Smit, van Groote broek naar v. Everdingenstr. 18; J. M W. Taverne met gezin, van Oudorp naar Alkmaar; J. N. G. Appels, van Bussum naar Brou werstraat 9; H. Coppens, van Hil versum naar Bisschop Botteman- nestraat 64; J. A. J. van Osta, van Roosendaal naar Nic. Beetskade 4- W M. J. Westmeijer-Smeets, van Schagen naar Gashouderstr. 18: H. Spaargaren, van Hoorn naar Oosterkolkstraat 9; M. J. Th. Stet, van Castricum naar v. Ever- dingestraat 18 en J. van der Zee, van Leeuwarden naar Nieuwe- sloot 15. Uit Alkmaar vertrokken begin Juli: A. Hofland, van Overdiestr. naar Velsen; G. J. Doodeman, van Lindenlaan 86 naar Heerhugo- waard; L. Goldhoorn, van Emma- straat 71 naar Wijdenes; A J. van Gorcum, van Fontein Ver- scnuirstraat 7 naar Amsterdam, C H Hoogvorst. van Pr. Juliana- laan 14 naar Texel; J. F. van Leeuwenstein, van Stationsweg 96 naar Langedijk; J. Meijer, van Kwerenpad 2 naar Den Haag; L. C A. Meijer, van v. Everdingen straat 18 'naar Zoeterwoude: J. Th M Ruigrok, van Lyceumstr. 55'naar Beemster; A. S Koel— Visser, van Corfstraat 10 naai Wilmington USA; B. A. Athmer, van Geestersingel anaar Utrech J Bakker, van Costerstraat met «ezm naar Zaandam; W. Schmidt, van Heiligland 15 met gezin naar Bergen; Th. Snoek, van .Uiten- boschstraat 5 naar Anna Pau- lowna; A. C. van Wickeren van Fr Halsstraat 25 naar Rotterdam, G. van der Zonde het gezin, van Houthavenstraat 42 naar Beach- ville (Canada); P. M. van den Broek, van Kitsteeg 2 naar Haar lem: H. M. Tromp-Koch. van Ly- ceumstraat 4 naar Langedijk; J. A. Postvan der Koelen, van Zocherstraat 25 naar Ermelo. Burgerlijke stand LIMMEN. Geboren: Corne üs P. G. zv G. Mooij en A. Vis ser; Anna G. dv Th. Hof en F. M. Jansen; Marjan dv H. J. v. d. Wal en H Mooij; Theodorus C. zv G. Valkering en G. van Won deren; Johanna Elisabeth, dv J. Dekker en G. Oud; Leonardus Th. zv N. L. van Noord en J. C. Valkering. Overleden: Jannetje Frederiks, echtg. van J. Bakker 72 jr.; Th. C. Valkering 2 dagen; S. A. Gij- sen 79 jr. Ondertrouwd: J. G. Spijker 27 jr. te Alkmaar en J. Zeeman 27 jr.; J. M. J. Aafjes 26 jr. en Tr. Meijer 23 jr. te Akersloot; C. Beliekom 28 jr. te Heiloo en G. C. Glorie 27 jr. Gehuwd: G. Denneman 34 jr. en G. Bakker; J. Kuiper 46 jr. en C. Meijer 33 jr.; J. C. Mooij 28 jr. en G. G. Meijer; N. Th. Mooij 27 jr. te Monster en T. H. M. Bosman 22 jr.; J. G. Spijker 27 jr. en J. Leeman 27 jr. LOOP DER BEVOLKING LIMMEN, Vertrokken: Catha- rina echtg. J. Kuiper van Visweg 26 naar Heiloo; Petrus J. Huijs- mans van Burg. Nieuwenhuijsen- straat 24 naar Canada; Johanna Keijzer, van Rijksweg 162 naar Engeland; Maria Keijzer van Rijksweg 162 naar Engeland; Ge rardus Smit, van Rijksweg 106 naar Castricum; Agatha M. Kla ver van Prov.weg 2 naar Alk maar; Thecla H. M. Bosma echtg. N. Mooij, van Rijksweg 129 naar Monster. Ingekomen: Anna G. de Waard, echt. van A. Kuijs, van Egmond Binnen naar Visweg 1; Anna M. van Seggelen, wed. Koelemij, v. Haarlem naar Dusseldorperweg 61; Elisabeth A. Nat, van Ziipe naar Rijksweg 22; Maria A. Pep ping, van Haarlem naar Kerk- weg 14; Anna C. Nijman, echtg. J. Hes, van Heemskerk naar Ho- geweg 2; Elizabeth J. Hollink, van Alkmaar naar Dusseldorper weg 57. NIEUWS VAN DE AVONDVIERDAAGSE l AVI DA 1951) HEILOO Tijdens de Avida-dagen wor den in net dorp een paar nieuwe taitnans voor neuoo nieuwe) at tracties gebraent, m. zuiien Woensdag en vrijdag de beleende Voiendannners 's avonds in net dorp concerteren. Dit uxt zes per sonen bestaande gezelschap wel ke m Alkmaar zeer bekcim is, neeil men oereid gevonueiF tij dens de Avida in neiloo op ie treden. Zij zullen op genoemde uagen bij oe start en bij de linisn zijn en ne tijd daartussen de Hei- looërs in hel dorp op hun vro lijke muziek vergasten. Donderdags zaï op het terrein van de Kusienae Jager 's avonds „katknuppelen" worden gehou den. Deze sport is zover wij kun nen herinneren in Heiloo nog nimmer uitgevoerd, iedereen die voelt voor deze sport kan daar aan deelnemen. Het gaat om geldprijzen. Woensdag de eerste dag en Za terdag de laatste dag wordt de intocht der deelnemers opgeluis terd met muziek van de Hei- looër muziekverenigingen. De sluitingsavond is direct aan sluitend op de tocht. De band van de heer Dekker zorgt voor muziek op deze sluitingsavond. De inschrijvingen stromen toe en vele verenigingen hebben in club verband ingeschreven. Al met al beloven de Avida- dagen weer gezellige dagen te worden. Geslaagd HEILOO. Voor het candi- daatsexamen Werktuigkundig in genieur slaagden te Delft onze plaatsgenoten de heren J. H. F. v. Buitenen en B. B. Schierbeek. Burgerlijke stand BEEMSTER. Geboren: Klaas zv A. de Boer en A. E. de Haan; Pieter zv J. Bierhaalder en T. Bol; Theodorus C. W. zv D. Tromp en G. Bibo, Ondertrouwd: Pieter Brouwer 23 jaar en Maartje Zijp 21 jaar; Cornelis Kooy, 30 jaar en Catha- rina Bommezij, 32 jaar. Goede resultaten van T.I.O.L. DE RIJP De R.K. Gymna stiek vereniging TIOL behaalde bij de in Ursem gehouden turn- dag zeer goede resultaten. Met al haar leden, ongeveer 170 in getal, werd aan deze jaarlijk se sportdag deelgenomen. De groteren vertrokken om 11 u. per fiets vanaf De Dam, de kleine ren werden, door de heren G. Verdonk en C. Bakker, die hun motorboot beschikbaar hadden gesteld, naar de plaats van be stemming gebracht. Vooral voor de jongere leden was het door dit aardige boottochtje 'p schit terende dag. Bjj de marswedstrijd behaalde TIOL de derde prijs. In de afde ling le graad behaalde K. Jacet een eerste prijs: bij de 2e graad heren behaalde K. Smit een 1ste prijs en Jan Mul een tweede. Derde graad heren P. Smit een eerste. W. Woestenburg een 2de en G. Vendel een derde prijs. P. Klijn behaalde een eerste prijs in de groep jongens van 12 tot 15 jaar. Jos Put. jongens 10- 12 jaar, een 2e prijs. In de 100 meter hardlopen behaalde Jn. Mul de le nriis en bij de 1500 m hardlopen A. Mul de tweede en C.v.d, Bosch de derde. SCHOOLfEUGD OP EXCURSIE URSEM De hoogste klassen van de St. Bavoschool gingen Zaterdag onder leiding van meester Blok op excursie naar de visafslag te IJmuiden. Daarna werd naar de sluizen gewandeld. De kinderen keken hun ogen uit. Jammer, dat er op dit uur geen zeekasteel geschut moest worden. Per bus ging het naar de Zuiderpier. Toen naar Schip hol. Hier zagen de meeste kin deren voor het eerst van hun leven de vliegtuigen starten en dalen. Onder deskundige leiding werd alles bezichtigd. Daarna werd een rondvaart door de Amsterdamse grachten en ha vens gemaakt. Men zag o.a. een duiker boven de watervlakte verschijnen, die op 12 M. diepte zijn werk verricht had. Daarna begaven de kinderen zich naar de speeltuin te Half weg, waar volop genoten werd. Toen ging het weer huistoe. De kinderen hadden volop genoten. Aan meester Blok, de organi sator en leider van de excursie komt een woord van warme dank toe. Gevonden en verloren voorwerpen BERGEN. Verloren: bruine portemonnaie inhoud 0.47; br, wolen heren colbert, inh. pas poort en portefeuille met x 70; donkerblauwe alpinopet; zilveren schakelarmband, bruin lederen portemonnaie, inh, plm. f8 en sleuteltjes, bloedkoralen halsket ting; zwart lederen damestas, in houd een brillekoker; rood riem pje van een kinderleidsel, kilo meterteller, zwart konijn, zwart kinderschoentje, donkerbruine lederen herenhandschoen (linker) kinderschepje, groene plastic ceintuur, portemonnaie inh. plm. f 20; Zwitserse shawl; hondje chow-chow; damesportefeuille inhoud f25; foto's en persoons bewijs, blauwe zwembroek en rode badhanddoek; 1 p. schou dervullingen, bruine Franse poe del; blauwe autoped op lucht banden, paarlen halsketting met zilv. slot; rubber zadeldek, poe derdoos, bril met bruin hoornen montuur, zwart lederen porte monnaie, inhoud Lipssleutel, 17 cent, muntbiljet van f 1 en zilv. halve gulden; bruine heren por tefeuille; autoped, rood gevlamd, aluminium spatborden); gebreid vestje, kleur grijs-blauw; gouden armband, bestaande uit plaatjes met scharnieren en knipsluiting; grijze geblokte shawl; bril met licht hoornen montuur; zegelring met de initialen C. S. en datum 12 Juli 1931, tabakspijp, merk Lindberg; rood kinderjasje. Gevonden: bruin lederen por temonnaie, lederen riem (scha kels); bruin lederen etui met slot afgesloten en vermoedelijk inh. een kijker; beige ceintuur met gesp; wollen badpak; muntbil jet; grijze herenhoed; verchroom de sleutel, filmrol; zonnebril; w. sok, wit zijden shawl, donkerbr. portemonnaie inh. f 1.08 en en kele nota's; blauwgrijs kinder manteltje; autoped; wit gym.- schoentje, bruine portemonnaie zonder inhoud; Lipssleutel, zw. vulpen, bruin kinderjasje; wan- de'wagentje; gele strandring en bal, rode alpinomuts, wollen kin derbroekje. Father W. Beentjes van Mill Hill die jl. Zondag zijn eerste plechtige H. Mis in de parochie kerk van de H. Pancratius te Castricum opdroeg. WINKEL. Donderdagavond om 8 uur komt de gemeenteraad van Winkel in openbare vergadering bijeen o.a. ter behandeling van een voorstel tot het plaatsen van closets bij 8 woningwetwoningen waarmede f 800 per perceel ge moeid is. B. en W. achten dit noodzakelijk teneinde de beruchte tonnen te kunnen opruimen. Aanvankelijk lag het ook in het voornemen deze woningen uit te breiden middels een aanbouw tot aan de schuurtjes. Deze aanbouw zou dan ingericht kunnen worden als bijkeuken. Hoewel de bewo ners zelf met plannen dienaan gaande zijn komen- aandragen, adviseren B. en W. nu om daar toe niet over te gaan aangezien de bewoners zich met beslistheid keren tegen de huurverhoging, welke onafwendbaar uit een der gelijke uitbreiding zou voort vloeien. Verder komen in behandeling de voorstellen van de Vleeskeu ringsdienst tot verhoging van de keurlonen, en diverse verzoeken om subsidie. B. en W. adviseren aan de Schoolvoetbalcommissie te Schagen f 10,te geven, f 3500, beschikbaar te stellen voor de TBC-bestrijding, f 250,aan Winkels Harmonie, en f 50,aan de Zangvereniging West Frisia. Voor de ambtenaren wordt een salarisverhoging van 10.25 pet. wenselijk geacht benevens de uit kering van een vacantiegratifi- catie van 2 pet. (max. f 50, De uitkering aan de dienst voor maatschappelijk Hulpbetoon moet verhoogd worden wegens de on verwacht hoge uitgaven aan on dersteuning en ziekenhuisverple- ging. Deze uitgaven kunnen wor den gedekt door verlaging van de post „onderhoud straten en plei nen" en van de post onvoorziene uitgaven. ONDERLINGE TURNWEDSTRIJDEN URSEM. Zondagmiddag hadden alhier de jaarlijkse turn- wedstrijden plaats op het voet balterrein. De deelnemende ver enigingen waren: Tiol, De Rijp, TOG, Heerhugowaard en DWSv, Ursem. Te half 1 was er Lof in de kerk, waaronder de Z. E. Pas toor een opwekkende toespraak hield. De gezangen werden door de deelnemers en -neemsters, die het middengedeelte vulden, uit gevoerd onder leiding van mees ter Blok. Daarna trok men in optocht door de kom der gemeen te. In het midden marcheerde het 35 personen tellende tam boer- en pijpercorps uit Onder- dijk. Dit was tevens de mars wedstrijd. Veel mensen waren op de been ei) talrijke vreemdelin gen trokken mee naar het ter rein waar de wedstrijden ge speeld werden. Een geluidsinstal latie zorgde dat iedereen alle mededelingen hoorde. Er wera vinnig gespeeld en er vielen mooie prestaties te bewon deren op het gebied van athle- tiek, oefeningen op de brug, aan de ringen en op het paard. De jury had geen gemakkelijke taak. De uitslag was alsvolgt: le pr. DWSV 31 p.; 2e pr. TOG 29% p. Jongens 1011 jaar: le pr. Wim Plukker 22 p.; 2e pr. Jos. Put 21% p.; 3e pr. Antoon v. d. Gracht 20% p. 3e pr. Adriaan Kruiswijk, allen van TOG. Jongens 12, 13 en 14 jaar: le pr. J. Oudhuis TOG 23 p.; 2e pr. Vincent Breed TOG 22 p.; 3e pr. Piet Klein TIOL 21 p.; 3e pr. Peter Borst DWSV 21 p.; 3e pr. J. Molenaar TOG 21 p. Jongens 1516 jaar le pr. N. Molenaar, TOG 21% p.; le pr. Cor Wever, DWSV 21% p.; 2e pr. André Roelofsen TIOL 21 p.; 2e pr. J. Tamis, TOG 21 p. Heren 3e graad: le pr. Arie Mul, TIOL 24 p.; 2e pr. Willem Woestenburg 22% p.; 3e pr. Ger- rit Vendel, TIOL 24 p. Heren 2e graad: le pr. Klaas Smit, TIOL 27 p.; 2e pr. Jan Mul TIOL 25% p.; 3e pr. N. Dekker TOG 24% p. Heren le graad: le pr. K. Ja cet, TIOL 26 p. Meisjes 1011 jaar: le pr. Af- ra Hoogenwerf 24 p.: le pr. Ina Poland 24 ,p.; 2e Trudy Oudejans 23 p., allen van DWSV. Meisjes 12, 13 en 14 jr.; le pr. Martha Seyts 24% p.;2e pr. Riet Groot 24 p.; 2e pr. Truus Borst 24 p. allen van DWSV. Meisjes 1516 jr.: le pr. Jopie ae Boer 23% p,; 2e pr. Bets Zut 23 p.; 2e_pr;_Tr. Tamis 23 p., al len van TOG Dames 3e graad: le pr. Truus Groot DWSV 23% p.; 2e pr. Thea Stam DWSV 23 p.; 2e pr. Ali Tromp TOG 23 p.; 2e pr. To Zut, TOG 23 p.; 2e Tiny Blok dijk, TIOL 23 p. Dames 2e graad: le pr. Anny Koppes, DWSV 24% p.; 2e pr. Lia Borst, DWSV 24 p.; 3e pr. Corrie Oudejans DWSV 23% p.; 3e pr. Ali Swinkels, TOG 23% p. Dames le graad: le pr. Rie Blokdijk, TOG 25 p.; 2e Geri Molenaar, TOG 24% p.; 3e pr. Gre Groot, DWSV 24 p. WEERSVERWACHTING (Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. LATER OPKLARINGEN Aanvankelijk veel bewolking maar later plaatselijk opklarin gen. Droog weer. Zwakke tot matige N.W. wind. Weinig ver andering in temperatuur. (Advertentie) «rins»"'* AMERIKAANS OPLEIDINGSSCHIP BEZOEKT ROTTERDAM DEN HELDER. Van 19 tot 23 Juli zal opnieuw een Amerikaans opleidingsschip ligplaats kiezen in de Rotterdamse haven. Het is de Empire State met 350 officieren en leerlingen van de New Yorkse Zeevaartsschool aan boord. Deze zeevaartschool leidt jon gelui op tot officier bij de koop vaardij. li- De Empire State is op 14 Juni j.l. uit Fort Pond Bay in de staat New York naar Bilba in Spanje vertrokken. Van Spanje vertrekt het schip naar Neder land. Onderwijzersbenoeming HEERHUGOWAARD. De heer W. Welboren, onderwijzer a.d. H. Familieschool te Heerhugowaard ('t Kruis) is in gelijke betrekking benoemd aan de Parochiale Jon gensschool te Castricum. DEN HELDER. De opvarenden van het opnemingsvaartuig Hr.Ms. „Jan van Brakel" waren werkelijk een beetje van de kook over zoveel belangstelling, toen de oorlogsbodem na een verblijf van ruim vijf jaren in de Indonesische wateren Dinsdag middag in de haven van Nieuwediep kwam thuisvaren. Zelfs de hoogste chef van de hydrografie, schout bij nacht T. K. van Asbeck, was, in gezelschap van de commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot, ter verwelkoming aan wezig, naast verschillende andere autoriteiten, onder wie de burgemeester van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, en echt genote. De belangstelling voor de thuiskomst van deze twaalf ton metende oorlogsbodem met tachtig opvarenden was dan ook wel wat men noemt overweldigend. Het heeft de opvarenden in ieder geval veel goed gedaan en al was de oudste officier dan al een tikkeltje ontdaan van al dat rumoer op zijn trouwe van Bra kel en al wist hij er op het laatst geen weg meer uit, de jongens vonden het allang prachtig, zeker na al die misere, die ze daar er gens tussen Bombay en Aden hadden moeten meemaken. Men had zich al zo'n beetje verheugd op de binnenkomst in Ceylon op Colombo, toen de Jan van Brakel onverwacht in de beruchte West moesson terecht kwam. Het ge volg was, dat de tocht naar Aden onmogelijk rechtstreeks kon wor den gemaakt met het oog op de brandstof en met een gangetje van zeven mijl moest de comman dant kapitein-luitenant ter zee G. A. Boeghorn opstomen naar Bombay om nieuwe voorraad in te nemen. Tussen Bombay en Aden is het er behoorlijk van langs gegaan en van het ver wachte plezierige thuisreisje kwam natuurlijk niets terecht. Verschillende opvarenden kregen DEN HELDER Het feest comité, gevormd om het zilveren priesterfeest van vlootaalmoeze nier B. J. Wilmink zo waardig mogelijk te kunnen vieren, heeft voor 21 en 22 Juli een program ma samengesteld dat er ais volgt uit ziet: Zaterdag 21 Juli zal om zeven uur een plechtig openingslof worden gecelebreerd door de jubilaris, waarin het kerkkoor van de H.H. Petrus en Paulus de meerstemmige en Gregoriaanse zang £al verzorgen o.l.v- de di recteur-organist F. Kaag, Na afloop zal de R.K. Harmo niekapel „Winnubst" de jubilaris op het kej-kplein een serenade brengen. Zondag zal de dag worden be gonnen met een plechtige Hoog mis, die vlootaalmoezenier Wil mink om half tien in dé St. Pe trus en Pauluskerk zal opdragen. Vlootaalmoezenier J.S. Nieuwen dijk C.M. zal de feestpredikatie houden. Om half twee zal de jubilaris in de kapel van het R.K. Militair Tehuis „Stella Maris" een dank- lof celebreren. Naast deze kerkelijke plechtig heden zal van twaalf uur tot kwart over één in het RK. Mi litair Tehuis aan de Koningstraat een receptie worden gehouden voor genodigden enyt., terwijl om twee uur aan de vrienden en be kenden van vlootaalmoezier Wil mink gelegenheid zal worden ge geven hem te feliciteren. Tot slot van de feestelijkheden zal in de Marine-cantine aan de Buitenhaven op Maandag 23 Juli a.s. om 8 uur aan het R K. Ma rinepersoneel en hun dames een feestavond worden aangeboden. In verband met de kerkelijke plechtigheden zal de vrije plaat- senkeuza in de HH. Petrus en Pauluskerk Zondag 22 Juli niet in de H. Mis van 8.15 worden ge geven doch in de plechtige Hoog mis, die de jubilaris om half tien zal opdragen. Men zij hierop wél attent. door de hevige slingeringen van het schip min of meer ernstige hersenschuddingen, zodat de lt.z. arts II Smeenk uit Mariënberg handen vol werk kreeg. De matroos I A. J. G. den Haan uit Wateringen was er echter ernstiger aan toe en zo gauw lag Dinsdagmiddag de Jan van Bra kel niet afgemeerd, of hij werd aan wal gebracht en met de am bulanceauto naar het militair hos pitaal te Overveen vervoerd. Al les vanwege zijn ernstige hersen schudding. Gelukkig bleek de Jan van Brakel gebouwd door prima voor oorlogse scheepsbouwers en de lichte schade, die werd opgelo pen kon onderweg gemakkelijk worden hersteld. Kaarten tekenen. Nadat Hr. Ms. „Jan van Bra kel" van 1946 tot 1950 patrouille diensten had verricht in de In donesische wateren werd de oor logsbodem omgebouwd tot op nemingsvaartuig. De eerste opne mingen werden verricht aan de Oostkust van Sumatra, waar o.m. de gehele Aroe-baai en de Rokon- monding in kaart werden ge bracht. In December 1950 kreeg de Jan van Brakel opdracht om naar Nieuw Guinea te vertrekken en daar kreeg men tot taak „Straat Selee" geheel op te nemen, welk werk in Mei van dit jaar gereed kwam. Voor de hydrografie blijft er echter in de wateren van Nieuw Guinea de eerste jaren nog genoeg te doen, maar de Jan van Brakel wordt, na vüf jaren onafgebroken dienst, eerst enige tijd uit dienst gesteld. Voor de opvarenden is de op- nemingsdienst zeer leerzaam ge weest, al was de taak niet al te gemakkelijk. Voorlopig zullen ze echter wel een andere bestem ming krijgen en eerst nog van een verdiend tropenverlof gaan genieten. Want daar in Nieuw- Guinea zijn de diensten zwaar en er valt na anderhalf toe drie maanden op zee te zitten, aan de wal 'weinig te passagieren. Ze kunnen nu die schade ech ter dubbel en dwars in halen. Geslaagd URSEM De heer J. van der Hall, onderwijzer aan de St. Bavoschool slaagde voor Alg. Kerkelijke Geschiedenis, Gods- dienstacte B.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2