Opruiming en kinderbijslag Kennemer Kluit KAMER VAN KOOPHANDEL Winkelsluiting slagers Steekpartij bij burenruzie snapt natuurlijk óók wel, dat U cadeau tjes tenslotte zélf betaalt, in kwaliteit of prijs! Daarom blijven zoveel verstandige huisvrou wen onwrikbaar trouw aan de margarine, die élke cent teruggeeft in de vorm van prima kwaliteit en fijne smaak alléén, aan Zaterdag in teken Santos" van is qualiteitskleding Ridgway in Tokio teruggekeerd Enorm vervoer naar Texel Koninklijk bezoek aan V.S. en Canada Extra rantsoen op nieuwe koffiebon? PAGINA 2 DONDERDAG 19 |ULI 1951 Het was ingevolge een besluit van de Kamer van Koophandel dat de halfjaarlijkse opruiming in het district der kamer dit jaar vervroegd werd en reeds op Zaterdag 14. dezer kon begin nen. Het gevolg hiervan was, dat ook de Kamers van Koop handel te Amsterdam en Leiden eenzelfde besluit namen. Dit punt was op de gister ten stadhuize gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel aanleiding tot een breedvoerige discussie over de vraag, of het niet raadzaam was de opruiming iets later te houden in verband met de uitkeringen van de kin derbijslag. Het was de heer van Jaarsveld, die deze kwestie aan sneed; hij wilde graag de mening van de heer Schmalz, dat deze eerste opruimingsdag, Zaterdag 14 Juli voor de winkeliers een suc cesdag was geweest, delen, doch betoogde, dat het gros van de werknemers eerst in de periode van 20 tot 30 Juli de kinderbijslag ontvangt. Hoeveel er in dit dis trict precies aan kinderbijslag wordt ontvangen, wist spr. niet; hij kon slechts mededelen, dat er in Noord-Holland 125.000 kinder bijslagboekjes zijn uitgegeven. Zowel uit zakelijke als uit ideële overwegingen bepleitte hij het verzetten van de opruiming naar later in Juli, opdat ook an deren van de koopjes kunnen pro fiteren. Het moge zijn, dat de uitverkopende winkeliers tot dus ver een grote omzet hebben ge had, maar en dat is spr. bij onderzoek gebleken dit is veelal gegaan ten koste van an dere middenstanders, zoals krui deniers, bakkers, slagers, huis bazen e.a., die in deze eerste da gen van de opruiming crediet moesten geven. Als het doel is van de onder neming zich dienstbaar te maken aan de gemeenschap, dan moet ieder gelijke kans geven. Hij zag gaarne, dat de Commis sie uit de Kamer, die de uitver kopen regelt, deze materie nog eens onder ogen ziet en dat aan de middenstand de suggestie werd gedaan niet al hun kruit te ver schieten, doch ook voor de latere dagen van de opruimingsperiode nog wat koopjes te reserveren, opdat degenen, die later hun kin derbijslag ontvangen, daarvan kunnen profiteren. De voorzitter had veel waar dering voor de wijze, waarop de heer v. Jaarsveld deze zaak be studeerd had, doch vroeg of het niet beter was de werkgevers te vragen de kinderbijslag vlugger uit te keren, of voorschotten te geven, zoals reeds door sommige werkgevers gedaan wordt, naai de heer De Nijs bevestigde. De heer Putman achtte vervroegde uitkering van de kinderbijslag ook beter; overigens is deze zaak reeds bij andere instanties in studie. De heer van Jaarsveld achtte een vervroegde uitkering van de kinderbijslag niet voor alle be trokkenen mogelijk; voor het volgende jaar zou hij de kwestie nog wel eens in de Uitverkoop commissie willen bezien; voorts hoopte hij, dat de middenstand er voor dit jaar rekening mee zal houden, dat velen him kin derbijslag nog moeten ontvangen. Tenslotte ging de Kamer ermee accoord, dat de zaak in de be trokken commissie onder ogen zal worden gezien, die dan met voorstellen kan komen, welke in de Vereniging van Kamers in Noord-Holland besproken kun nen worden. (Advertentie) Winkelsluiting slagerswinkels Van het gemeentebestuur van Alkmaar was een verzoek om ad vies ingekomen op een request van de Alkmaarse Slagersvere niging tot het vaststellen van een gemeentelijke verordening, wtar- bij de verkoop van vlees en vleeswaren op Maandag na 13 u., met uitzondering van een aantal Maandagen, wordt verboden. Het gemeentebestuur vroeg te vens het oordeel der Kamer over één uniforme namiddag in de week, waarop de daarvoor in aanmerking komende winkels worden gesloten. De Kamer ging accoord met het prae-advies van het secreta riaat gunstig te adviseren. Bij een door de Alkmaarse Slagersver eniging gehouden enquête onder de 43 aldaar gevestigde slagei-s spraken zich 34 uit vóór het slui ten der slagerijen op Maandag middag; 5 gaven voorkeur aan een andere middag of ochtend en 4 ilater 3) wensten in het geheel geen halve dag sluiting. Gezien de grote meerderheid kan er wei nig bezwaar bestaan tegen een gunstig advies. Daar vleeswaren ook in andere bedrijven worden verkocht, is het raadzaam al dus het prae-advies de ver ordening zó te redigeren, dat de sluiting alleen betreft winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak voor verkoop in voorraad zijn: runder-, varkens-, paarden-, lams- of schaapvlees. Ten aanzien van een uniforme sluitincsmiddae werd hel in het aleemeen niet wenselijk geoor deeld voor het eehele winkelbe drijf een uniforme middag: of moreen vast te stellen. waaroD deze zaken eeslolen moeten ziin. Deze ene moreen of middae voeet zeker niet alle bedriiven en ook het bii de 2e Kamer aanhaneiee wetsontwern laat een keuze tus sen Maandaemoreen en één der middaeen van een der drie eer ste daeen der week. Op het verzoek van de Kamer om op ruimer schaal ontheffin gen te verlenen aan houders van motorrijtuigen voor het gebruik van B.-wegen, was door Ged. Staten afwijzend beschikt; slechts bij uitzondering zal ontheffing verleend worden; zodra overigens de mogelijkheid blijkt een weg in de A-klasse in te delen, zal daar toe worden overgegaan. Op het verzoek der Kamer tot gemeentebesturen in het district om haar te willen inschakelen tot het geven van advies voor de bouw van middenstandsbedrijfs- percelen jn nieuwe woningcom plexen was door 19 gemeentebe sturen geantwoord; de meeste waren bereid de K.v.K. in te schakelen, anderen vreesden daarvan een nog langere traine ring der bouwplannen. Ingevolge een verzoek van de K.v.K. te Hoorn werd besloten mede te werken aan de vorming van een kleine commissie uit de K.'sv.K. te Hoorn, Alkmaar en Zaandam, met elk één lid, ten einde de NACO van advies te die nen inzake verkeers- en vervoers problemen. Poststation Petten Van de Inspectie der PTT was een schrijven ingekomen, houden de mededeling, dat er geen aan leiding gevonden werd, om het poststation in Petten te herope nen. De heer Schmalz, die mede deelde, dat Petten, wat de post zaken betreft, nu vanuit Burger- brug bediend wordt, gaf als zijn mening te kennen, dat het vol gend jaar wellicht op eenzelfde verzoek gunstig beschikt zou worden; er zijn althans gegadig den, die bereid zijn in hun te bouwen woning ruimte voor een ONRECHTMATIGE INCASSO ALKMAAR. De huisvrouw M. K. D. heeft, omdat ze in fi nanciële moeilijkheden zat, een postwissel, die verkeerd bezorgd was, van een valse handtekening voorzien en toen op het postkan toor ter inning aangeboden zodat zij X 30 onrechtmatig ontving. De Officier van Justitie vond het een ernstige zaak en had de indruk dat dit geval van te vo ren was beraamd. Hij eiste een boete van f 50 of 25 dagen. De politierechter mr. J. Marhus, veroordeelde verdachte conform de eis. Voor Mulo-examen geslaagd ALKMAAR. Te Breda slaag den voor Mulo A onze oud-plaats genoten: D. Dekker, Th. Dijkstra, R. de Martelaere en H. Schut, allen leerlingen van het Instituut St. Louis te Oudenbosch. BRABANDERS NAMEN DE BENEN ALKMAAR. Voor oogst- werkzaamheden had het G.A.B. te Alkmaar via een zekere M. Th. uit St. Willibrord in samen werking met de commissie oogst- voorziening een 36-tal Braban ders uit Rucphcn en Etten Leur aangeworven. De werkzaamhe den zijn, mede door het slechte weer tegengelopen, zodat de ar beiders niet aan het bedrag toe kwamen waarop zij aanvankelijk hadden gerekend. Zij voelden zich bij de neus ge nomen en verschillenden, een 14 in totaal, trokken er zondermeer tussen uit. Er moest een oogst- colonne worden ingezet om de werkzaamheden o\ het land daarna te kunnen doen uitvoeren De zaak lag zo dat de mensen beter in accordloon hadden kun nen gaan werken dan in uur loon. Dat schenen de meesten niet goed te hebben begrepen, al zijn zij zeker met de voor waarden van het CAO bekend geweest daar het vrijwel allen georganiseerde arbeiders waren. De werkgevers zijn de arbeiders nog in vele dingen tegemoet ge komen en mede daarom vond de Officier van Justitie deze hou ding niet juist. Dr. J. Vellinga vorderde daar om tegen ieder der verdachten een geldboete van f 15 of 10 da gen. Bij verstek werden allen veroordeeld tot f 10 of 5 dagen. E. S. HAMBURGER OVERLEDEN ALKMAAR. Gister is in het Centraal Ziekenhuis in de leef tijd van 64 jaar overleden de heer E. S. Hamburger, antiquair, voorzitter van het Israëlitisch kerkbestuur en vóór de oorlog ruim 10 jaar secretaris van de Alkmaarse Kegelbond. poststation ter beschikking te stellen; de zaak heeft overigens de aandacht van de directeur der PTT te Schagen. Hoewel de Minister van Wa terstaat bericht had, dat uitbrei ding van het aantal vertegenwoor digers van de K.'sv.K. in de Spoor - wegraad niet in overweging kan worden genomen, werd besloten, daar er nog enkele zetels in deze Raad vacant zijn en de K.v.K. te Alkmaar voorheen steeds in de Spoorwegraad vertegenwoordigd was, alsnog een poging in deze geest te wagen. Aan het gemeentebestuur van Alkmaar was een schrijven ge richt met het verzoek te willen berichten, of beëindiging van de onderhandelingen met de Spoor wegen omtrent de aanleg van raccordement op het Industrieter rein-Noord binnenkort tegemoet kan worden gezien; hierop was nog geen antwoord ontvangen. De heer Bregman bracht bij de rondvraag de classificatie der ge meenten ter sprake en wees op de voor de middenstand van Den Helder moeilijke kwestie, dat Den Helder voor het rijksperso neel in de 1ste en voor het par ticuliere bedrijfsleven in lagere klassen is ingedeeld, met het ge volg dat de Rijkswerf, die hogere lonen uitbetaald, het personeel aantrekt en de middenstand geen personeel kan krijgen. Ir. Kranen be vestigde deze toestand t.a.v. de zuivel- en boerenbedrijven in Koegras. De heer Bregman verzocht stappen bij de Regering, om deze verschillen te doen opheffen, waarop Ir. Ie Blanch opmerkte, dat de Kamer van Koophandel zich eerst hiermee kan bemoeien, als de bij collectieve arbeids overeenkomsten betrokken par tijen geen succes-hebben gehad bij de Rijksbemiddelaars. De heer v. Jaarsveld bracht het rapport- Kruyt ter sprake, dat thans ter discussie is en slechts adviezen geeft. Beslaten werd deze inge wikkelde kwestie ter bestudering te geven aan de Commissie voor wetten en verordeningen. GEEN ERKENNING ALKMAAR. De winkelier W P. uit Alkmaar stand voor de' Alkmaarse politierechter om dat hij een kruideniersbednjf voerde' zonder erkenning van de Kamer van Koophandel. De zaak, die hij had overgenomen had alleen een vergunning voor de verkoop van melk. De man in kwestie is tweemaal gezakt voor zijn middenstandsdiploma en wildé het nu met een minis teriële verklaring zien te klaren. Intussen heeft hij de zaak enige jaren gedreven zonder de nodige vergunningen. De kantonrechter heeft de man al vier keer gezien. Er is geen behoefte aan kruide niers die niet vakbekwaam zijn meende de Officier van Justitie, die f50 of 25 dagen en 14 dagen voorw. eiste. Het werd f 40 of 20 dagen met een voorw. straf. ER TUSSEN UIT ALKMAAR. M. C. W. deta- cheur oftewel ontvlekker uit Alkmaar, heeft ook al het werk bij de chemische wasserij van de N'.V. S. Krom, er aan gegeven, omdat hij „zich kon verbeteren". Dat was niet in overleg, althans niet met toestemming van de di recteur P. S. Krom geschied die deze man niet in zijn bedrijf kon missen. Maar de werknemer had al ergens anders getekend terwijl hij nog met zijn oude di recteur in gesprek was. De Officier van Justitie eiste tijdens de zitting van de econ. politierechter te Alkmaar een boete van f 40 of 20 dagen. Het vonnis luidde f 30 of 15 dagen. Donateursavond ,,St. Caecilia" ALKMAAR De donateurs van St. Caecilia" worden er aan herinnerd dat het hedenavond plaatskaarten halen is bij Been tjes aan de Paardenmarkt (bode- li uis). Er is maar een extra avond, dus wie het eerst komt is zeker van z'n plaats. Men zie verder de advertentie in het nummer van Dinsdag j-1. Géén ingenieur ALKMAAR Gisteren speelde een abuis ons parten bij de ver melding van het feit, dat de heer C. Koopman aan de MTS te Den Bosch slaagde voor het examen weg- en waterbouwkunde. Dit is uiteraard géén ingenieurs-diploma Dat kan alleen aan de TH. te Delft of aan de Landbouwhoge school te Wageningeri worden •behaald. GOEDE CREEP ALKMAAR Het is de ge meentepolitie in samenwerking met de Amsterdamse politie kun nen gelukken de dader van een inbraak die in de nacht van 29 op 30 Juni gepleegd werd in het kantoor van een kunstmesthan del aan de Noorderkade alhier, aan te houden. Het bleek 'n 45- jarige kok uit Urmond in Lim burg te ziin. De ontvreemde voorwerpen konden worden ach terhaald. Bij voortgezet onder zoek bleek dat de man zich ook nog aan vier andere diefstallen had schuldig gemaakt. ONHOFFELIJK ALKMAAR Vannacht om streeks 1 uur reed een 45-jarige kelner d.G. op een bromfiets vanuit de Herestraat naar de Friesebrug. Bij het kruispunt van de Dirk Duivelsweg naderde plotseling een auto met gróte snelheid. De kelner kon daardoor de auto niet meer ontwijken, hij werd gegrepen en op de weg gesmakt. De automobilist reed na het ongeval direct door. Een getuige probeerde nog de letters van de wagen op të nemen doch dat is hem slechts gedeeltelijk gelukt. Ter plaatse werd wel enig glas aangetroffen, vermoe delijk afkomstig van een bescha digde koplamp. De kelner is naar het politiebureau overgebracht, waar hij door dokter Degenaar werd behandeld. De man zijn fiets werd ernstig beschadigd.' De politie verzoekt eventuele getuigen zich op het bureau te i komen melden. j OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN ALKMAAR In de ouder dom van 97 jaar is heden over leden mevrouw E. Vader, wedu we van L. C. Oudt. wonende aan de Koornlaan, nr. 6. Zii was Alk- maars oudste inwoonster. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Robert zv H. Wardenaar en C. G. van Onselen; Cornelis T. A. zv J. Leegwater en C. A. Groenland; Annie dv E. G. Boots en A. J. Kaandorp- Jacobus R. zv A. C. van der Veer en C. Braak; Rosa- li dv J. N. B. Donkersloot en N. Nauta. Overleden: Johanna J. Haan stra 67 jaar veh. met A. J. Dou- ma; Ezegiël S. Hamburger 64 jr. JONGETJE ONDER DE FIETS ALKMAAR Bij de bushalte aan de Vier Staten ontsnapte 'n 4-jarig jongetje even aan de aan- dachj van ziin moeder toen deze met drie andere kinderen de bus in wilde stappen. Het kereltje stak onverwachts het rijwielpad over en kwam met zijn hoofd te gen een fiets terecht. Per zieken auto moest het jongetje naar 't Centraalziekenhuis overgebracht worden, waarna hij, na behan deld te ziin, naar huis kon terug keren. Burgerlijke sland BERGEN. Geboren: Maria Hen- riëtte, dv C. J. de Waard, ver tegenwoordiger en G. C. Been tjes, Kerklaan 10; Astrid, dv C. de Vriend, electriciën en C. Lig- tendag. Zuidlaan 32. Éliane, dv W. J. Honig arts en H. Vor der Hake, beide te Amsterdam: Maria Anna Cornelia, dv J. Heddes, fa brieksarbeider, en C. C. Jonker, Karei de Grootelaan 20. Gehuwd: Johannes van der Velden, varensgezel, en Marie Bijl, Verlengde Geestweg 31. Overleden: Grietje Blok, oud 65 jaar, echtgenote van Dirk Oukes, Dr. van Peltlaan 10; Wilhelmina Clasina Akkerman oud 76 jaar echtgenote van David Jacobus Smit, Wilhelminalaan 13. TWEEDE OPVOERING VAN „CANTECLEER" BERGEN Vrijdagavond brengt „Cantecleer" voor de tweede maal het geestige spel „Hij, Zij en Hot tentot" dat de toeschouwers een kijkje achter de schermen van de paardensportwereld laat nemen. Indien ook het weer medewerkt zal deze, opvoering in het open luchttheater zeker de moeite waard worden. Dit stuk en het spel van de uitvoerenden verdient veel belangstelling. (Advertentie) Daar is ie weer 1 URSEM De t b.o heeft reeds een onnoemelijk leed in de we reld veroorzaakt en onvermoeid worden de pogingen voortgezet om deze ondermijnende ziekte te bedwingen. In tal van opzichten ziin er in de loop der jaren re sultaten geboekt; fondsen werden gevormd om het medisöh onder zoek te steunen, sanatoria werden gebouwd -en allerhande acties on dernomen, meestal met 'n groot succes. Duizenden zijn in de loop der jaren behouden gebleven, dank zij de strijd van de medische wereld tegen deze kwaal. Maar dat alles kost enorm veel geld. De Katholieke middenstand mag zich gelukkig prijzen, dat destijds de actie voor „Santos" werd begonnen. „Santos" heeft een vertrouwde klank gekregen en menigeen heeft het behoud van z;jn .gezondheid aan „San tos" te danken. De middenstand ter plaatse organiseert zaterdag b.b. 'n liuis- aan huis-collecte voor „Santos". Men knope dit nu reeds in zijn oren en houde er rekening mee, dat op aller milddadigheid een beroep wordt gedaan. Katholie ken van Ursem en anderen geef met gulle hand, tast eens extra in Uw portefeuille of portemon- naie. Laat de opbrengst van Za terdag alle bestaande records slaan. Het parool zij „Komende Zaterdag in het teken van San tos." ONGEVAL LIEP NOG TAMELIJK GOED AF DE RIJP. Dinsdagmiddag ongeveer 6 uur reed de heer J. Kroeb uit Amsterdam met een matig gangetje met zijn auto door Graft. Vlak voor de wonmg van de heer Klijn kwam plotse ling diens driejarig zoontje de steeg uitlopen toen het zijn va der hoorde aankomen. Hoewel de heer Kroeb buitengewoon snel remde en daardoor binnen de 2 meter stilstond kon hij niet voorkomen dat het ventje tegen de voorkant van de wagen botste. Gelukkig voor 't kind rolde het voor de wagen uit zodat ernsti ger gevdlgen konden worden vorokomen. Met een ernstige hoofdwonde werd het kind door de direct ter plaatse zijnde dok ter Wegdam op^jnomen en naar zijn huis vervoerd. Hier werd de wonde gekramd. Verder bleek 't kind ook een beentje gebroken te hebbeq. TUINDER TUSSEN DE BLOEMEN DE RIJP. P. R. tuinder uit de Rij'p, heeft 124 m2 koude bak- bloemen gekweekt zonder de no dige erkenningen te hebben. As ters, Leeuwenbekken en Cos- mea's stonden er in. De man, eigenlijk 'n groentenkweker, had de bloemen gekweekt voor men sen, die zelf pakjes zaad hadden gekocht maar van de kwekerij geen kaas hadden gegeten. De controleurs van de Sier teeltcentrale hadden blijkbaar 'n goede neus gehad, want ze kwa men direct na de dag waarop er gezaaid was. De man had de zaak echter laten versloffen en had niet op tijd de vergunningen aangevraagd. Dat kostte hem 'n boete van f 35 of 15 dagen. SORTERING VROEGE AARDAPPELEN Nrd.-SCHARWOUDE. Met ingang van Vrijdag a.s. moeten de vroege aardappelen goed ge sorteerd in 4 maten aan de vei lingen worden aangevoerd. De maten zijn: kleine van 2528 mm.; drielingen van 2835 mm.; eerstelingen van 35—55 mm. en gróve eerstelingen bóven 50 mm. i TELEFOON 3060 - LANGESTRAAT - ALKMAAR TOKIO (Reuter). Naar eerst thans te Tokio bekend is re- inaakt. is eeneraal Ridcwav Dinsdaeavond uit het vooruitee- schoven ..Bestandskwartier" in Tokio terueeekeerd. Men be schouwt ziin teruekeer als een aanwiizine. dat hii van menine was. dat de besnrekineen coed vorderden in de richtine van -een overeenkomst. Het achtste leger meldde ver hoogde activiteit van de Noorde lijken aan het centrale front. In het gebied ten Zuiden van Kae- song poogden de Noordelijken in groepen ter sterkte van een pe loton de opmars van de Verbon denen ten Westen en Noorden van de Imdjin tegen te houden. Ten Noord-Westen van Kan song aan de Oostkust deed een Noordelijk bataljon een aanval. De Verbondenen trokken zich hierop terug zonder door de Noor delijken gevolgd te worden. SPORTDAG D.V.V. NOORDSCHARWOUDE. Zon dag a.s. organiseert de R.K. Gym nastiekvereniging DVV een sportdag op het gemeentelijke sportterrein achter de O.L. school te Noordscharwoude. Naast de 400 leden van DVV nemen ook turners uit Warmen- huizen en Volendam aan de sportdag deel. De Volendammers die in de Haarlemse Diocesane Bond een goede reputatie heb ben, zullen zeker vele belang stellenden trekken. Als het weer 'n beetje meewerkt belooft het 'n interesante sportmiddag te worden. Om I uur begint het festijn met een marsdoor Noordschar woude vanaf de R.K. kerk naar de Spoorstraat. STEUN GEVANGEN WARMENHUIZEN. De ar beider M. S. uit Warmenhuizen heeft een formulier ter verkrij ging van overbruggingssteun ioutief ingevuld. Daardoor kwam hij ten onrechte in het bezit van een week steun. De man was in 1948 ook al eens voor geweest wegens valsheid in geschrifte en daarvoor nog een paar keer we gens diefstal zodat hij bij de Alkmaarse politierechter geen onbekende was. Deze zaak kon hem blijkbaar heel weinig sche len en hij zag niet in op deze manier verkeerd gehandeld te hebben. Dat werd hem nu met een boete van f 50 of 25 dagen en een voorw. hechtenis van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar duidelijk gemaakt. DURE FIETSSTALLING WARMENHUIZEN. A. S. een bloemist uit Warmenhuizen heeft in Juni fietsen gestald en wel in de open lucht voor 20 ct. Dat was bij de Kath. Landdag. Hij mocht echter maar 5 ct. be rekenen, Daarvoor stond hij nu terecht op de zitting van de Eco nomische politierechter. De man verklaarde er nog maar weinig aan te verdienen omdat hij zelf eerst de rekken moest slaan en nog twee jongens in dienst moest nemen. De Officier van Justitie vond het niet juist dat eenvoudige mensen bij zulke gelegenheden zo duur moesten betalen voor de stalling van hun fiets en eiste f 75 boete. Het vonnis luidde: 'n boete van f 50 of 20 dagen. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN AKERSLOOT. Het Comité voor Ouden van Dagen heeft be sloten, om te trachten ook dit jaar weer een autotocht te orga niseren voor de Ouden van Da gen uit het dorp. Tussen 15 en 26 Juli zullen de comitéleden col- lectelijsten bij de burgerij aan bieden, in de hoop dat deze even als voorgaande jaren, het comité in de gelegenheid zal stellen, dit voornemen ten uitvoer te bren gen. Het plan is n.l. om een be zoek te brengen aan Volendam en vervolgens aan Amsterdam, met een rondvaart door de grach ten en de havens, daarna naar Zandvoort en vervolgens langs de duinenrij weer huiswaarts. Als datum voor deze tocht is voor lopig vastgesteld 29 Augustus a.s. Geslaagd AKERSLOOT. Bij de dezer dagen gehouden examens te Haarlem voor de Zaakvoerders Coöp. Ver. en Kassier Boeren leenbank slaagden de heren W. Swart Rzn., Sluisweg 124 en P. Kerssens Bzn., Koningsweg 164. TE VALKOOG Er heerste onmin tussen de ge zinnen Goedhart en Braaksma aan de Galgenkade in de Gem. Dirkshorn wegens het enkele meters verplaatsen van een land hek. Woensdagavond laat is dit tot een uitbarsting gekomen, toen vader Goedhart, vergezeld van zjjn ongeveer 25-jarige zoon, die zich vofjr deze gelegenheid maar eens voorzag van een scherp ge slepen bajonet zich naar bunr- mans boerderij begaf om verhaal te zoeken. Op het erf van de Braaksma's ontstond een forse woordenwisse ling, al heel spoedig gevolgd door een wild handgemeen waaraan vrijwel alle leden van het gezin Braaksma deelnamen. Wederzijds werden harde klappen en schop pen uitgedeeld. Doch toen Goed hart Jr. zijn bajonet trok werd het pas gevaarlijk. De verdedigers van buis en erf slaagden er echter in om hem dit gevaarlijke wapen te ontfutselen. In het voortduren de handgemeen heeft Goedhart Jr. van de aangevallen partij ten slotte een felle prik onder het linker schouderblad gekregen, vermoedelijk dwars door de long heen. Het hevig bloedende slachtoffer bracht de gemoederen tot kalmte zodat men dokter van der Sluis uit Schagen ter assistentie riep. Nadat genoemde medicus een noodverband had aangelegd werd de versla gene in zeer zorgwek kende toestand per brancardauto van de fa. Deutekom uit Sohagen naar een der Alkmaarse zieken huizen vervoerd. Geslaagd voor R.K. Mulo- examen ALKMAAR. Te Alkmaar slaagden Woensdag voor het R.K. Mulo-diploma A: P. C. Vijn, Bergen, J. Winder, Alkmaar, G. L. Berkhout, Alkmaar, J. F. van Doorn, J. C. Groothuizen, N. P. Groot, H. M. Hermes, C. van de Idsert, A. M. Keesma, allen uit Alkmaar, alsmede R. Th. Boom, Den Helder, J. J. Bouma, J. G. van Doorn en M. A. Koomen, Den Helder, T. G. Deckwitz, Schermerhorn, G. W. Duinmeijer en R. Dekker, C. Pelt, H. A. Pi- rovano te Heilo,, S. M. A. Woort- man, Casti'icum, A. Tesselaar, Andijk en A. C. M. Pijnappel, Limmen. GESLAAGD VOOR MULO-EXAMEN Voor het MULO-examen A slaagden Woensdag te Alkmaar: M. de Boer, Middenmeer; E. L. Brombacher, J. Brommer, G. J. Bronkhorst te Schagen; A. Vis ser, D. Kistemaker, Sijbekarspel; D. Kalverboer, Schellinkhout; S. H. Kamminga, Berkhout; H. van Heezen, Hoorn; N. Duyster, Zijpe K. G. Hemke, Wieringerwaard; J. de Ruyter, F. J. van Boxcel en A. Hazelaar te Alkmaar, W. v. d. Oudenalder, C. H. C. Rath- mann, J. R. Jacobs, L. Mantje, Den Helder, J. Dekker, Ursem en IJ. Feeke, te Bergen. Afgewezen vijf. VERTRAGING IS NIET ALTIJD TE VERMIJDEN DEN HELDER Hoewel het personen- en vrachtvervoer naar Texel, ondanks het slechte zo merseizoen enige Hid geleden ge makkelijk kon worden gedaan volgens de eigen dienstregelin gen, is daarin sinds vorige week een radicale wijziging gekomen. Zaterdag j.l. stond de „Teso" voor een bijna hopeloze taak om duizenden vacantiegangers en week-end gasten naar het vogel eiland over te brengen .en men heeft toen dan ook besloten om een estafettedienst in te stellen Den HelderOudeschild v.v., totdat cTe grote stroom zou zijn verwerkt. Ook het vrachtvervoer trok op naar het hoogtepunt en Zondag herhaalde zich hetzelfde beeld. Vacantiegangers moeten er dqiihalve op rekenen, dat zij wel eens enige tijd zullen moeten wachten wanneer de grote druk te blijft aanhouden. Dit is met de komende va- cantie in allerlei takken van handel, industrie en vaklieden nog wel te verwachten. Ook va cantiegangers, die van tevoren reeds plaats hebben besproken, voor hun auto's kunnen niet al tijd op onmiddellijke overtocht rekenen voor hun wagen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. VEEL BEWOLKING Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motre gen. Zwakke tot matige Weste lijke wind en weinig verandering in temperatuur. DEN HAAG. 18 Juli De pre sident van de Verenigde Staten van Amerika en mevrouw Tru man. alsmede de Gouverneur- Generaal van Canada en Lady Alexander of Tunis hebben uit nodigingen gericht tot H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden om in de loop van 't volgende jaar officiële staats bezoeken aan de V.S. en Canada te brengen. De koningin en de prins heb ben deze uitnodigingen in be ginsel aanvaard. Het tijdstip zal nader worden vastgesteld. IN KOREA GESNEUVELD De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Korea is gesneuveld de. oorsnronkellik als vermist onceeeven. soldaat B. van der Wal. legernummer 280503185. De soldaat Van der Wal werd 3 Mei 1928 geboren. Hii was ge huwd en afkomstig uit Rotter, dam. KWEKERS IN GEBREKE Een aantal kwekers van sier teeltproducten heeft verzuimd om de nodige gegevens te ver strekken aan het Bedrijfschap waarbij het was aangesloten. Daarvoor werden de volgende boeten door de Alkmaarse eco nomische politierechter opgelegd: aan E. S uit Enkhuizen f 15 of 10 dagen; J. J. v. d. B. uit Anna Paulowna f 20 of 10 dagen; Th. P. v. d. M. f 15 of 10 dagen; C. A. v. d. M. en Chr. A. v. d. M. f 10 of 5 dagen. B. D. uit Aker sloot f 15 of 5 dagen; J. B. uit Akersloot f25 of 15 dagen; D. S. uit Alkmaar f 15 of 5 dagen. Advertentie Vele huisvrouwen besteden thans hun kostbare koffiebon zodanig, dat zij er als het ware een extra rantsoen genoegen aan beleven! Zij besteden deze bon n.l. voor Nïemeijer's pittige Paarsmerk- koffie, een heerlijke krachtige koffie, waarvan zij nu extra kun nen genieten, doordat zij tevens ongemerkt sparen voor het prachtige „Safira"-tafelgerei! Dit, door en door vlekvrije, tafelbe stek is een bezit van blijvende waarde en een sieraad voor Uw tafel. Verdubbel dus de waarde van Uw koffiebon en vraag uitslui tend Niemeijer's koffie, echt om „dubbel" van te genieten! Ook op de pakjes Niemeijer's Gala- en Princess-thee bevinden zich waardebonnen voor het „Safira"-tafelbestek. Vraag aan Niemeijer-Groningen om een geïllustreerde geschen- kenlijst. Deze wordt U dan fran co toegezonden. TWEE BRUINE PATERS EN DE HENGELSPORT NIEUWE NIEDORP. Je moet vandaag aan de dag toch van al les op de hoogte wezen. Dit ont dekten twee bruine paters op minder prettige wijze. Ze hadden een dagje vrij. De zon straalde als nooit tevoren. Eén van hen kwam op de gedachte zich te gaan verpozen met dobber en snoer. Een schoon idee dat ook enigszins in hun lijn ligt. Van beroep mensenvissers, meenden zij ook wel wat snoek en baars aan de haak te kunnen slaan. Maar in deze bleek heel duidelijk hun onkunde. Zij hadden voor twee kwartjes een visvergunning gehaald en togen nu naar het zilte nat om hun slag te slaan. Maar dan hadden zij buiten de wachtmeester gerekend. Voor zijn ogen lieten zij hun dobber tjes op het water drijven. Juist meenden zij beet te heb ben, toen de wachtmeester hén beet had. Op de bon. Is dat schrikken? De twee zonen van Franciscus begrepen er niets van. De wachtmeester zag hen naar het water gaan en de snoeren uitwerpen. Waarom waarschuw de hij dan niet? Dat zou toch redelijk geweest zijn. Zoiets doet toch iedereen. Maar de taal van deze twee simpele kinderen van Franciscus werd niet verstaan. Met hoog rode kleur en zon der vis kwamen zij terug naar het klooster. Hoe moeilijk de mensen soms ook zijn, toch gooien ze voortaan maar iiever de hen gel naar Ren uit. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER VOOR ECONOMISCHE DELICTEN De zaak tegen C. B. uit Zijpe werd aangehouden tot op 5 Sept. a.s. In de zaak tegen Koster's Kaashandel te Oosthuizen volgde vrijspraak. Uitspraken Enkelvoudige Ka mer: D. v. d. O. uit Oude Nie- dorp ontslag rechtsvervolging. VOETBALWEDSTRIJD B.V.V.—VOLENDAM ALKMAAR. Zaterdag 11 Augustus om half zeven zal het het er dus spannen op het sport terrein. Het muziekcorps „Sint Caecilia" heeft zijn zeer gewaar deerde medewerking toegezegd voor dit sportgebeuren. De toeloop zal dan ook gewel dig zijn, want ïede/een en elke sportliefhebber in het bijzonder wil dit krachtmeten zien. Beide clubs komen met hun volledige elftallen. Over de opstelling zul len wij u nog nader inlichten. De geluidsinstallatie zal ingescha keld worden. Als het weer ons niet in de steek laat, kunnen we genieten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2