Bond voor het Gezin dient protest-motie in Avond-Vierdaagse Heiloo FILMS VAN DE WEEK Ambtenaren-voetbaltournooi ALKMAAR EN OMSTREKEN D.A.W. terug naar de tweede klasse? Bello gaat extra dienst doen ZIJDE-ZACHT WASWATER! °WeJieMAARSE ST. VINCENTIUS AGENDA Vóór het Congres 25, 26, 27 en 28 Juli Advertentie Laatste nieuws Er verscheen een spook maar alles keerde ten goede. Marktberichten PAQINA 2 ZATERDAG 21 JULI 1951 ALKMAAR - Dinsdag a.s. wordt in 't Zomerbad de polowedstrijd DAWKroosduikers gespeeld, welke voor de Alkmaarse club zeer belangrijk is. Zoals uit on derstaande stand blijkt, kan de club DAW bij de volle winst het kampioenschap behalen van de 3e klasse A. DAW 6 6 0 0 44—6 12 Nept. 4 2 11 11—9 5 De Ham 5 2 1 2 13—25 5 Kroosd. 3 0 0 3 6—14 0 Bruinv. 4 0 0 4 222 0 Bii het aanschouwen van de positie van de Kroosduikers zou meni geneigd zijn te spreken van ..een zacht eitje" voor DAW. Dit is echter in het geheel niet het geval. De Westzaners zijn altijd zeer gevaarlijke tegenstanders geweest en 't zou de eerste keer niet zijn, dat DAW, hoewel tech nisch de meerdere, toch punten tegen hen verspeelde. Nu de Alkmaarders sedert en kele weken versterkt ziin met de Arnhemmer H. v.d. Horst, ziet 't zevental er als volgt uit: Doel: J. van Straaten; achter: J. Ooye- vaar K. v.d. Pol en A. Boxem; Voor: A. Slikker, H. v.d. Horst, J. v. Bennekom. Deze homogene ploeg zal. wan neer het kampioenschap behaald zal zijn, een halve competitie moeten spelen tegen twee kam pioenen van andere klassen, om één plaats in de tweede klasse, welke enkele jaren geleden, in een periode van inzinking verlo ren ging. BRAKKENKAMP ONDER DE HAMER ALKMAAR Er waren nogal wat gegadigden voor een of meer onderdelen van het Barakken kamp aan de Westerweg. de er gernis van burger en militair, dat nu eindelijk gaat verdwijnen en dat door de inspecteur der Domei nen Vrijdag bij inschrijving ver kocht werd. Verschillende kopers die het hele kamp wilden hebben bleken er een kleine 22.000 gul den voor over te hebben. Anderen gaven alleen om een of meer on derdelen. Zo was bv. de Stichting Vogelenzang te Bennebroek met een Evangelisatiedienst onder de gegadigden voor een barak. Voor de legeringsbarakken had men een 2400 tot 4200 gulden over. Padvinders deden een bod oP een huisje voor f 77,10 (de opbrengst van de laatste collecte) en kwa men nog eens met een paar hon derd gulden meer voor een ander gebouw. Ook het Kerkbestuur van Venhuizen wilde wel een barak hebben voor f 600, OP VERLICHTINGSAVOND Ten behoeve van de bezoe kers aan de verlichtingsavond en hl t bal champêtre te Bergen aan Zee zullen de N.S. op Woensdag 25 en Zaterdag 28 Juli a.s. enke le extra tramtreinen laten rijden volgens onderstaande regeling: Woensdag 25 Juli 1951: Bergen aan Zee v. 23.29: Spar renlaan stopt; Bergen a. 23.42; v. 23.43; Oostdorp stopt; Alkmaar a. 23.58. Deze tramtrein stopt op verzoek ook te Koedijk en De Franschman. Zaterdag 28 Juli 1951: Bergen aan Zee v. 22.27; Spar renlaan stopt; Bergen a. 22.41. Stopt op verzoek ook te De Franschman. Bergen v. 22.42; Sparrenlaan stopt; Bergen aan Zee a. 22.55. Stopt op verzoek ook te De Franschman. Berden aan Zee v. 23.23; Spar renlaan stopt; Bergen 23.36; v. 23.37: Oostdorp stopt: Alkmaar a. 23.52. Stopt op verzoek ook te De Franschman en Koedijk. f Advrtentie) eSfer^g, hk. v. d. Vï°»d K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Herhaalde ma len komt het voor, dat uitkerin gen krachtens de Ongevallen wetten geheel, of voor enige tijd worden geweigerd, omdat de ge troffene de voorschriften, welke er bestaan, niet nakomt. Het is daarom goed, zij het in beknopte vorm, de voornaamste voorschrif ten weer te geven. Een door een ongeval getrof fene mag zijn woning niet ver laten, voordat controle van de Rijksverzekeringsbank heeft plaats gevonden. Hij heeft dus huisarrest, ongeahct welk uur van de dag. Na de eerste controle zijn er speciale uren aangewezen, waar op de getroffene thuis moet zijn: nl. in elk geval: des morgens tot 10 uur, 's middags van 121 uur en 45 uur. In de zomermaan den (Maart t.e.m. Sept.) boven dien na 8 uur en in de resterende maanden, dus vanaf October tot en met Febr. na 6 uur 's avonds. .Het komt veel voor, dat de con trolerend geneeskundige de pa tiënt oproept; de getroffene moet dan ook inderdaad opkomen, want doet hij dif niet, dan ver speelt hij mógelijk zijn recht op uitkering. Als hij wegens zijn ongeval bv. nie> kan lopen of om soortgelijke redenen niet kan verschijnen, moet hij dat onmid- delijk schriftelijk aan de contro lerend geneesheer berichten. In afwachting van 't bezoek van de controlerend ambtenaar mag de getroffene zijn woning niet ver laten. Als de controlerend geneeskun dige de getroffene al arbeidsge schikt heeft verklaard en de pa tiënt wordt toch nog een keer opgeroepen, voor de werkhervat ting, moet hij beslist komen. Volgende week zullen wij dit onderwerp voortzetten: wij advi seren u, dit hoekje uit te knippen en te bewaren. DONATEURSCONCERT „ST. CAECILIA" ALKMAAR Het programma, uit te voeren op het buitengewo ne donateursconcert van „St. Cae- cilia" hedenavond in 't Wapen v- Heemskerk luidt: Pelikaan (mars); Posthoorn galop; La Veuve Joyeuse (wals); Wiener Praterleben; Jubelklange (Mars); Semper Fideles (Mars); Vlots du Danube (Wals); Turkse mars; Granada (Spaanse mars) Finale. Wijziging voorbehouden. Voor hen, die door vacantie etc. nog geen kaarten gehaald hebben zijn er nog enkele verkrijgbaar, voor de aanvang van het concert aan de zaal. DE GROTE VERLOTING Ten bate der St. Vincentius Vereniging ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Ziezo, de loten zijn gereed en worden uitgezet in heel Noord- Holland. Zijn er echter vrienden van Vincentius die willen mede werken aan de verkoop van deze loten, dan zal de penninmeester de heer Jos. Oortmeijer, Nieuw- E E UW F EEST vereniging ALKMAAR landersingel 63, of Payglop 9, u gaarne voorzien. Er zijn reeds veel geplaatst in enkele dagen. U begrijpt, dat èn de prijzen èn het mooie doel zeer stimulerend werken op de ver koop. U koopt vast loten, als deze een dezer dagen worden aange boden. Dit is geen bedelen: dit is u een kans geven. Prijs per lot 25 cent. 4 voor 1 gulden, Bloks van 20 voor f 5 en 40 voor f 10. Voor clubs en ver enigingen 100 stuks voor f25. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 12 Juli tot en met 18 Juli 1951 en te bevragen aan het Bureau van politie te Alk maar op kamer 14, ie etage, iede re werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag. Ring met sleutels; baret; porte monnaie; hoofddoek; kralenket ting: passer in houder; sleutel; portemonnaie met inh.: ballpoint; geldsbedrag; deken; kinderkous je; kinderportemonnaie; zadeldek; parapluiehoes; etui; rood kinder tasje; kindersokje: damesring; wandelstok; rozenkrans in etui; huissleutel; damesregenjas; schoen; muts. Als gevonden bij het bureau v. politie aangegeven en op onder staande adressen te verkrijgen: Wasmand Zeglis 104; portemon naie Uitenboschstraat 16; porte monnaie met inh. Nieuwpoorts- laan 2; geldsbedrag Stationsweg 103 Heiloo; portemonnaie (kind) Varnebroek 19; portemonnaie Kennemerstraatweg 127; porte monnaie met inh. Achterstraat 17: kinderlaarzen Baansingel 26; portemonnaie met inh. Nieuwlan- dersingel 27; bril in etui Boter- straat 9; meetlat Langestraat 75; zonnebril Koningsweg 4; baby jasje J. v. Galenstraat 8; colbert jasje Kennemersingel 28; 2 pak jes met inh. Scharloo 33; verrekij ker Dijkgraafstraat 5; nagelgar nituur Varnebroek 33; portemon naie met inh. Waagplein; kinder hemdje Kennemerstraatweg 62 h Heiloo; tennis racket Landstraat 64: hangertje Tuinstraat 20; ro zenkrans in etui Luttik Oudorp 66: breiwerk Snaarmanslaan 31; portefeuille met inh. Dubbele- buurt 4. Donateursavond: Harmonie St. Caecilia, Wapen van Heemskerk, 8 uur. FILMS: Rex-theater: Gold- wyn Foilies, 14 jaar. Victoria-theater,: Het laat ste duel, 14 jr.; Harmonie: Minderjarig meisje ver mist, 14 jr.; Victoria-thea- ter: Colt '45 (Het laatste duel) 14 jaar. Voorstellingen Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 2, 4.30 en 9.30 uur. Doktersdienst op Zondag wordt waargenomen dooi de artsen J. Lourens, Oude gracht 295, telef. 2892 en E. E. M. van Gilse, Kenn. park 8, tel. 2136. Apotheken: Geopend vanaf hedenavond 6 uur voor spoedgevallen: Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59. Tentoonstellingen: in Bergen Kunstzaal KCB (Rusten de Jager) en kunstzaal Kerkepad. DRUKKERIJ Fa. SLINGER IN NIEUWE OMGEVING Terug op plaats vestiging ALKMAAR De Boek- en Handelsdrukkerij annex Boekbin derij van de Fa. Slinger en Co., nu gedreven door de heren Bud ding en Hogervorst, heeft haar intrek genomen in het pand Mag- dalenenstraat 17 en hiermede de beschikking gekregen over de ruimte, waarnaar reeds zo lang, in verband met gestadige uitbrei ding van het bedrijf, werd omge zien. Het was een klein boekbinderij - tje, toevalligerwijze op dezelfde plaats begonnen, dat de heer Letzke in 1835 in Alkmaar vestig de. Het hedrijf werd na enkele jaren overgenomen door de neef van de oprichter de heer W- H- Slinger, die de zaak voortzette in de Langestraat, waar nu het Rex- theater is. Er kwam een kleine drukkerij bij en het bedrijf ging in zijn geheel in 1912 haar de Breeds,traat. In 1929 moest tijde lijk aan het Varnebroek worden gewerkt, daar brand de oude zaak had vernield. In 1935 kwam de heer Slinger, die ook nog orga nist was aan de Grote Kerk, te overlijden en sinds 1936 zetten de tegenwoordige eigenaars met de heer Demmendal als compag non de zaak voort. Intussen werd het machinepark aanmerke lijk uitgebreid en ging men zich toeleggen op speciale procedé's, nl. het vervaardigen van fijne kleurendrukken, boekomslagen, reclame e.d. Het pand aan de Magdalenenstraat is geheel ver bouwd en maakt een keuriger ruime en frisse indruk- Zowel voor de zaak als voor de binnen stad is deze verandering zeker een verbetering te noemen. Staatsexamen M.O. ALKMAAR. Voor het theo retisch gedeelte voor het Staats examen M.O. voor Muziek hoofd vak viool slaagde onze stadge noot Leo v. Sambeek. Hij ontving zijn opleiding van de heer Hijstel te Amsterdam. Gediplomeerd makelaar ALKMAAR Voor het diplo ma makelaar in onroerende goe deren slaagde de heer S- N. van der Borden alhier. (Advertentie) DE KAASMARKT Record aantal bezoekers ALKMAAR Alkmaar beleefde dit seizoen nog niet zo'n drukke Vrijdag; het aantal bezoekers is op geen duizenden te schatten, docih heel de morgen was het op en rond hef Waagplein enorm druk van vacantiegangers en toe risten. Het was merkbaar, dat ook de bouwbakken vacantie had den, trein en bussen, auto's en fietsen brachten tienduizenden bezoekers naar de kaasstad. Viel er dus voor het bezoek tot dusver een record te boeken, de kaasprijs daalde nog dieper, ver geleken met de vorige week. De handel is niet optimistisch ge stemd t.o.v. de exportkansen. De fabriekskaas noteerde f 1,74 per kg hetgeen nog weer 3 ct. lager is dan vorige week; de boerenkaas kwam er 4 ct bovenuit. Een sta pel volvette kaas werd op het nippertje verkocht voor f 1-97; de vraagprijs in het begin van de markt lag belangrijk hoger. De algemene opinie is, dat de markt haar dieptepunt thans wel be reikt heeft. De aanvoer was 41.000 kg. Dodelijk ongeval ALKMAAR. Een wielrijd- ster, de 21-jarige mej. R. uit Camperduin, is Donderdagavond op de Helderseweg te Alkmaar in botsing gekomen met een be stuurder van een rijwiel met hulpmotor. Het meisje werd ge wond opgenomen in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar waar zij later aan de bekomen verwondin gen is bezweken. Naar Australië BERGEN. Na gister onver wacht telegrafisch bericht te heb ben ontvangen vertrekt Maandag a.s. per Constellation vanaf Schiphol, onze plaatsgenoot Th. Paping naar Australië. Luchtballon haalde 35 km. per uur BERGEN. Een door de heer W. J. Hopman opgelaten lucht ballon werd in Antwerpen door een jongeman gevonden, welke de kaart die aan de ballon was bevestigd direct opzond, Hemels breed gemeten legde hij de af stand van 170 km binnen de tijd van vijf uur af. De ballon die 's middags om 3 uur Was opge laten is dezelfde avond om 8 uur reeds gevonden. Geslaagd EGMOND a. d. HOEF. Mei. W. Hertsig, hoofd der R.K. Meis jesschool alhier slaagde voor alg. kerkelijke geschiedenis, gods- dienstacte B. Voor de volledige godsdienst- acte B slaagde de heer A. van Os, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier. VISWEDSTRIJD EGMOND a. d. HOEF. De Visclub „De Egmonden" hield dezer dagen een viswedstrijd in de slotgracht, waarbij het om het grootste aantal ging bij verplicht gebruik var. worm als aas. Ge zien de tijd van het jaar was de vis blijkbaar met vacantie. Door 14 hengelaars werden maar 17 visjes gevangen. Ie prijs C. J. van Pel met 7 stuks; 2e prijs J. Kareis met 4 stuks, 3e prijs H. Kareis met 3 st. Wedstrijdleider was de heer de Graaf uit Amsterdam. Herijk EGMOND-BINNEN. De herijk der maten en gewichten zal plaats vinden op Dinsdag 31 Juli a.s. van 131514 uur en wel in de kleuterschool te Egmond aan Zee (gelegen aan de Voorstraat nabij de Nacohalte). Er zijn er, die denken, dat het gezin een specifiek-katholieke „liefhebberij" is. Nu lijkt het daar ook een beetje op. Wanneer een of andere minister op een kwade dag aan de zorg voor het gezin gaat knabbelen, kan Ne derland erop rekenen, dat de ka tholieke afgevaardigden in de volksvertegenwoordiging 't groot ste deel van de spreektijd-in be slag zullen nemen. Een specifiek-katholieke aangele genheid? Allerminst. Het gezin de kleinste kern en tegelijk het fundament van de samenleving is een voorwerp van nationale zorg. Het gaat hier om een zaak van allen. We hebben dit besef gelukkig in de loop van jaren zien groeien, maar we moeten zeggen, dat het nog lang niet uitgegroeid is. Onlangs is in de Tweede Ka mer de zin van de minister doorgedreven, die zijn begroting sluitend wilde maken, juist ten koste van het gezin. Dat was de kwestie van de verlaging der ieeftijdsgrens voor kinderaftrek. De Katholieke Bond voor het Gezin, die op Zondag 29 Juli 'n groot congres belegt in de vei linghal van Westerblokker, heeft gisteren aan de regering, de Sta- ten-Generaal en de K.V.P. een schrijven van de volgende inhoud gezonden: „De Centrale Raad van de Ka tholieke Bond „Voor het Gezin", bijeen te Maastricht op 14 en 15 Juli: kennis genomen hebbende van de voorstellen van de regering inzake de verlaging van de leef tijdsgrens van de kinderen bij de bepaling van de belastbare som (Advertentie) VACANTIE-FILM IN „REX" ALKMAAR Zondagmiddag 2 en 4.30 uur wordt in het Rex- theater de bijzonder geestige en knappe film ,,'t Is feest vandaag" vertoond. Toen deze film uit kwam konden wij er zeer waar derend over schrijven en onze mening is sindsdien niet veran derd. Een kostelijke film die men met genoegen en bewondering zal zien. Victoria Theater Het laatste duel Een goed verzorgd program ma ging aan de hoofdfilm vooraf. Daarin was een goede musical, een aardige tekenfilm en een interessante film van een jacht op zeldzaam wild in de oerwou den der Belgische Congo. De hoofd-film is een echt revolverdrama waarin een uit gewezene twee van de nieuwste revolvers steelt en leider wordt van een bandietenbende. Deze bende maakt de streek onveilig en rooft alle goudzendingen. Een is er. die onvervaard de strijd tegen de bendeleiders aan bindt en dat is de man, die de revolvers demonstreerde Deze heeft gezworen, dat hij zijn re volvers terug zal krijgen en hij houdt zijn woord. In het laatste duel sneuvelt de bandiet en de revolvers komen weer bii de eigenaar terug. Een film. waarin de Spanning zeker niet ontbreekt. Rex Goldwyn Follies 'n Showfilm, die elk wat wils biedt, draait er deze vacantie- week in het Rex-theater: men hoort er aardige liedjes, goede muziek, men ziet er komieken en danseressen, zowel jazz als ballet-dansen: men ziet in tech nicolor schone feeën uit koele vijvers opstijgen en meerminnen uit de grachten van een imitatie- Venetiè; men ziet zelfs een kudde katten glijden over de gladde vloer van de filmstudio. De inhoud is te onbenullig om er veel woorden aan te verspil len. Het scenario hangt als los zand aan elkaar en men valt van de ene al dan niet interes sante scène in de andere. Te midden van een serie vrijwel on bekende sterren zien we waar achtig nog Adolph Menjou rond wandelen. die we in betere rol len en betere films gezien heb ben. Wie met zijn vacantie nu helemaal niet meer weet wat-ie doen moet, kan verstrooiing zoe ken bij de Goldwyn Follies. HET FILMJOURNAAL Polygoon's Nederland-journaal brengt een reportage van het bezoek van het Koninklijk Paar aan de Noord-Oostpolder en Urk; voorts opnamen van een volksfeest in carnavaltrant in Overijsel, het huwelijk van de dochter van de Amerikaanse ge zant en een filmreportage van het werk op de Nederlandse weerschepen Ceres en Cumulus. Het Wereldnieuws laat ons na tuurlijk spannende opnamen zien van de Tour de France, van de overstromingen in Kansas en van de vredesonderhandelingen in Kaesong. Ook de troonswisse ling in België vormde een dank baar onderwerp voor de film reporter. Harmonie Minderjarig meisje vermist Jean Simmons en Trevor Ho ward vertolken de hoofdrol in 'n zeer spannende en goed gespeel de detective-film waarin een jong meisje, verdacht van moord en door de politie gezocht, wordt geholpen door een voormalig be ambte van de Geheime Dienst. Deze man, David, komt na zijn laatste karweitje in betrekking bij een vlinderverzamelaar en diens vrouw, die de voogd spelen over een jong nichtje. Als na en kele dagen biijkt, dat een chauf feur, Hick, aan wie het meisje 'n hekel had. dood gevonden is, valt de verdenking op het nichtje, 'n verdenking die door de voogden om bepaalde redenen wordt be krachtigd. Geholpen door David vlucht het nichtje uit het be waakte huis en dan volgt een spannende jacht door Engeland, waarbij David dankbaar gebruik maakt van de contacten, door hem vroeger gelegd. Op het laatste moment wordt Geslaagd OUDORP r De heer Th. Meije- ringk Onderwijzer bij het bij zonder Onderwijs slaagde bij het op 19 Juli te Haarlem gehouden examen voor de Hoofdacte. IN MEMORIAM H. HOOGLAND HEÜKHD6UWAAB1) Onze oud-gemeente ontvanger en se cretaris/penningmeester van de polder Heerhugowaard de heer H. Hoogland is te Amsterdam in de leeftfjd van ruim 65 jaar over leden. Meer dan 25 jaar was de heer Hoogland gemeente ontvanger en ook zeer vele jaren secretaris van de Polder Heerhugowaard. Het laatste jaar was hij ook penning meester, Met April jl- ging de heer Hoogland met pensioen. Na veel zoeken kreeg men een huis in Amsterdam en de heer Hoog land zou daar zijn welverdiende rust gaan genieten. Het heeft echter met zo mogen zijn. Kort nadat hij in Amsterdam kwam, kreeg hij een beroerte- De heer Hoogland was een mensen vriend en vele inwoners van Heerhugowaard, die hij met raad en daad bijstond, zullen hem missen- Nu heeft hij de eeuwige rust gekregen. Hij ruste in vrede. Geslaagd BURGERBRUg Voor het te Amsterdam gehouden examen dokters-assistente slaagde onze plaatsgenote Mej. M. Groot, de werkelijke dader van de moord bekend en eindigt het spannende avontuur tot ieders voldoening. Vooraf eèn fraaie film over hetgeen zich in en om het kanaal van Korinthe in Griekenland zoal afspeelt en een Londense mode show in kleuren. Met het nieuws er bij een uitstekend programma deze week. Opgave: v. Doornstr. 13, Heiloo, tel. 2877 en „Jako", Mient 17, Alkmaar, telefoon 3671. EXAMENS KWEEKSCHOOL ALKMAAR Aan de RK Kweekschool der E.E.Z.Z. Ursuli- nen te Bergen zijn de volgende stadgenoten bevorderd: Naar klasse IV: Willy Dijkstra en Carla Vermeulen; naar klasse III Nel van Latum; naar klasse II Loes Schuursma en Margriet Ver meulen. Carla Vermeulen behaal de bovendien het Ward-diploma. VERANDERING ZONDAGSDIENST DOKTOREN ALKMAAR De Zondagsdienst der artsen wordt niet waargeno men door dokter Lourens maar door dokter Jb. Maats, Steynstr. 1. Telefoon 2387. Sigarenwinkels niet dicht op Dinsdagmiddag ALKMAAR. Van de minis ter van Econ. Zaken is bericht ontvangen dat hij met het oog op de winkelsluitingswet, het raads besluit tot een verplichte mid dagsluiting op Dinsdag van de sigarenwinkels niet aan de Kroon ter goedkeuring kan voordragen. Presentiegeld raadsleden ALKMAAR. Ged. Staten hebben bij hun besluit van 4 Juli j.l. het presentiegeld voor de raadsleden met ingang van 1 Juli bepaald op f 10. Geslaagd ALKMAAR. Voor het te Den Haag afgenomen examen Ned. Taal en Letterk, (A.) slaag de onze stadgenoot, de heer Rein Valkhoff. SOLEXDIEF ACHTERHAALD ALKMAAR. Gisteren om streeks 1 uur werd op 't politie bureau aangifte gedaan van de diefstal van een Solex. Recher cheurs trokken er direct per dienstauto op uit in de richting Amsterdam. Het mocht hen ge lukken bij de kruising te Lim- men een 14-jarige Amsterdam mer aan te houden, die daar rus tig voorttufte op de gestolen bromfiets. De Solex werd in beslag geno men en de jongeman ging met de politie mee naar Alkmaar. Hij is later na proces-verbaal aan zijn vader meegegeven. EERSTE LUSTRUM K.S.V. HEERHUGOWAARD. Zon dag a.s. herdenkt K.S.V. haar eerste lustrum. Tevens wordt dan om half twee de nieuwe kleedgelegenheid ingezegend en officieel in gebruik genomen. Om twee uur speelt K.S.V. te gen S.V.W., terwijl om 4 uur 't pas gepromoveerde Hugo Boys een erewedstrjjd speelt tegen Berdos. Verder is er nog een da- meshandbalwedstrijd, terwijl de R.K. Muziekvereniging „Hou en Trou" de pauzes met muziek op luistert. Na afloop volgt dan prijsuitreiking in café Schut, darna feestavond met bal. AMBTENAREN-VOETBAL H.H-.WAARD. Woensdag 25 Juli a.s. speelt het Heerhugo- waardse ambtenarenelftal een voetbalwedstrijd tegen dat der Middenstand. De wedstrijd begint om 7 uur n.m. op het gemeentelijk sport terrein. Door de Middenstand is een fraaie medaille uitgeloofd. voor de inkomstenbelasting en van de houding van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te genover deze voorstellen; constateert dat hierdoor in breuk is gemaakt op de in de regeringsverklaring gedane toe zegging, dat gewaakt zou worden tegen onevenredige verdeling van lasten voor de kleine en grote gezinnen; protesteert met klem tegen de geëffectueerde achteruitgang van de grote gezinnen in economisch opzicht". Wij zullen er op 29 Juli van prof. Féron en prof. Romme méér van horen. Burgerlijke stand PURMEREND Geboren: Cor nells J zv J Graauw en S C Nach- bar te Ilpendam; Johanna M en Elisabeth J dochters van A J Brune en J Leijenaar; Geertruida M dv J p j Tuijp en G J Buren te Beemster; Hendrik zv P Slot en W de Vet; Catharina G dv A J Prins en S C Pilkes; Christiaan zv M Tromp en M c Olie; Anne J zoon en Pieternella A dochter van J Oosten veld en A M Ott; Jan zv J Lankelma en G Slooten; Nicolaas C zv M D Hupkes en C J Groeneveld; Elly dv G Koop man en G Jonger te Ilpendam; An tje dv C Schot en D Lanfer- meijer. Overleden: Dirk Chr Meyst 32 jaar te Koog aan de Zaan. R. K. LACERE TUINBOUWSCHOOL WARMENHUIZEN. Bevor derd van de le naar de 2e klas: F. Quant, P. Vader, R. Berkhout, Jac. Nannes, E. Jonker, W. Ligt- hart, P. Groot, allen te Warmen huizen; G. Kruisjes, P. Blokdijk, F. Hoogeboom, N. Kruiijer, C. Hoogeboom, allen te Tuitjenhorn, Jac. Ruter, Oudkarspel, P. We ver, Waarland, G. v. d. Vliet, J. v. d. Vliet, J. Bes, J. Visser te St. Maarten, H. Karsten, Tuitjen horn. Van de de 2e naar de 3e klas: A. Hoogeboom, Th. Mosch, D. Tesselaar, S. Hoogeboom, P. Tes- selaar, J. Nannes, M. Pronk, KI. Westra, te Warmenhuizen; M. Buter, D. Hof, J. Bleeker. S. Hoogeboom, P. Bleeker, J. Mole naar, P. Spaansen te Tuitjen horn, C. Glorie .Schoorl, C. Kla ver, Waarland, J. Zut, idem. Van de 3e naar de 4e klas: M. Molenaar, C. Tesselaar, N. te Buck L. Groot, Warmenhuizen; J. Boe- ltel, M. Strooper, R. Kruijer, J. Kleybroek, A. Buter, Tuitjenhorn Einddiploma uitgereikt aan: W. Tesselaar, C. Mosch, W. Schipper, N. Blokker, A. Tesselaar, W. Mekken, A. v. Velzen, Jac. Dek ker Jzn. te Warmenhuizen, Th. v. Duin, C. Dekker, N. Boon te Tuitjenhorn, Th. Bakker, Schoorl Burgerlijke Stand AKERSLOOT. Geboren: Eli zabeth Catharina Maria, dochter van P. Oud en C. A. M. Terra. Ondertrouwd: Joannes Lauren- tius Hollenberg, 25 j. en Agnes Mienis, 31 jaar, wonende te Scha- gen. Gehuwd: Jan Sehoemaker, oud 28 j. en Antje Catharina Biesheu vel, oud 22 j. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond: ZONNIG DE BILT, 21 Juli Droog. Koude nacht. Morgen overdag zonnig en vrij warm weer. Zwak ke veranderlijke wind. VEHDHONICENOOKO S»J0 TELi 2200-2*85 ALICMAAi Op verzoek van de communis ten zijn de onderhandelingen te Kaesong opgeschort tot 25 Juli. Over het terugtrekken der bui tenlandse troepen bestaat een diep verschil van mening Twaalf diplomaten en atoom geleerden zijn door de Britse re gering geplaatst op een lijst van personen, die het land slechts met speciale toestemming mogen verlaten De Japanse premier Sjigeroe Josjida is vandaag officieel door de USA uitgenodigd voor de vre desconferentie te San Francisco Maandag vertrekt uit de USA een scheepstransport van veertig Shooting Star-straaljagers naar Europa, o.a. bestemd voor Ne derland WEST-FRIESE BOEREN BRUILOFT IN HAARLEM HAARLEM Als onderdeel van het Haarlems bloemenfeest werd gistermiddag op de Gro te Markt een West-Friese boe renbruiloft door de groep „De Schermerdansers" vertoond. Zes en dertig bruiloftsgangers verza melden zich in de stadskweek- tuin en in vijf sjezen, een ba- rouchette en drie speelwagens trokken zij naar het stadhuis, waar in de hal het huwelijk werd voltrokken van Agi Stam en Gert Visser. Als „ambtenaar van de burgerlijke stand" fungeerde de voorzitter van de te Haarlem gevestigde Westfriese vereniging. Een ooggetuigeverslag van deze plechtigheid was op de Grote Markt te beluisteren. Kees Stet fungeerde daarbij als conferen cier. Op de Markt waren tafels neer gezet voor de bruiloftsgangers. Toespraken werden tot het bruidspaar gericht, liedjes gezon gen en dansen uitgevoerd. Er hadden zich op de Grote Markt velen verzameld die geno ten van de zang en dans en be langstelling hadden voor de prachtige costumes uit West- Friesland. H.H.WAARD. Er was reeds enige tijd sprake dat in Heiloo een ambtenarenvoetbaltournooi zou worden gehouden tussen de ambtenaren der gemeenten Ber gen, H.H.Waard, Heiloo en Lan- gedijk. Welnu, dat tournooi gaat binnen enkele dagen beginnen. Donderdag 26 Juli worden de voorwedstrijden niet te Heiloo maar te H.H.Waard gespeeld op het gemeentelijk sportterrein. Om 6 uur n.m. speelt H.H.Waard tegen Langedijk en om 7.15 uur Bergen tegen Heiloo. De win naars- en verliezersronden wor den echter in Heiloo gespeeld op één der Heiloër kermisavonden. Het is ons nog niet bekend of er aan dit tournooi prijzen ver bonden zijn. Zou het bv. niet aardig zijn als de eerste prijs be schikbaar wordt gesteld door de vier Edelachtb. heren burge meesters der meespelende ge meenten, de tweede prijs door de vier gemeente-secretarissen, de derde door de vier gemeente-ont vangers en de vierde prijs door de vier gemeenteboden. Naar Nieuw-Zeeland 't VELD. Onze plaatsgenoot A. Tesselaar Jacz. vertrekt 17 Augustus a.s. met de Grote Beer naar Nieuw Zeeland, waar hij in de provincie Nw. Auckland in 't veehoudersbedrijf gaat werken. Op deze emigrantenboot was aan vankelijk ook een plaats gere serveerd voor P. Veldman Jz„ maar als gevolg van wijziging in de subsidieregeling is zijn vertrek tol nadere datum uitgesteld moe ten worden. (Advertentie) Zijn huis stond scheef en zijn dochter leek op een geestverschij ning. Nee, het fotograferen ging hem nooit best af. Maar nu is hu een perfect fotograaf. Met de Phi lips Flitscamera kunnen foto's eenvoudig niet mislukken, want de bediening is de eenvoud zelf. Zowel overdag zonder flitslamp) als des avonds in huis, in de tent of in de schemer zijn alle opna men stuk voor stuk meester werkjes. Uw handelaar laat U graag zo'n Philips Flitscamera zien. Het is, wanneer dit idee bijval heeft, natuurlijk eerste vereiste dat genoemde functionarissen er van in kennis worden gesteld. Aangezien het 's avonds weer wat vroeger donker wordt, moet er beslist op tijd begonnen wor den. GROOTEBROEK, 20 Juli Eersteling grof 9,1010,50; gr. 12—13; klein 11,10—12; kriel 5,20 6; rode eersteling grof 11,90 12.50; groot 15,40—17,40; klein 8,70; doré grof 8,8010,10; groot 12,20—13,60: klein 11,30—11,70; kriel 5,606,60: Saskia grof 9 9,80 groot 8,90; bl. eigh. groot 15,30—16,80; klein 8—8,10: eigh. grof 12; groot 17,8018; klein 10,30. aanvoer 320.000 kg. AVENHORN. 20 Juli 14000 kg grove schot 10,3011,30: mid. 60.000 kg 12—13.20: 3600 kg dr. 11,5012.40: 900 kg kriel 8—9,40 600 kg rode schot grof 12,20 12,60: rode schot middel 16,10 16,60. 18.500 kg: 1200 kg driel. 9—10.30: 400 kg kriel 4,30—10,10. HEILOO 20 Juli Aardbeien 2,203,50; zw. bessen 2,602,90; rode bessen 601,70; sperciebo- nen 8492; tuinbonen 1522; peulen 1572; doperwten 4555 andijvie 2225; wortelen 51 58: kropsla 26: bloemkool 21 45: rabarber 511. ALKMAAR, 20 Juli Aard appelen 10,5014,50: drielingen 7,5013: slabonen 7991; stam- snijboner» 5280: stoksniibonen 911,13: komkommers 818; to maten A 4868: bonken 3045; aardbeien 1.103.20: bloemkool IA 30—40 I 20—28: II 12—18; rd. kool 4—10,50: Deulen 16—72; doperwten 3546: tuinbonen 21,5028.50: spinazie 422; sla 211: postelein 612; andijvie 22—32: radiis 2: rabarber 913; bieten 926: bospeen 2246; uien 31-40: soepgroenten 613: peterselie 24; pruimen 315: rode bessen 2540; zw. bes 82; perzik 321. WARMENHUIZEN, 21 Juli. 33.400 kg aardappelen, schotse muizen 10.3012.70, grove 9.40 10.30. drielingen 1012.30, kleine 5.70—6.90. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juli. 96.000 kg aardapp. eerstelingen 10.80—14 70, grote 9.30— 11.20, direl. 9.10—10.50, kriel 4—6.20, rode eerstelingen 13.9014.40, eigenh. 18.40, 21 slof aardbeien 1.40—1.61. LANGEDIJK, 21 Juli. 90000 kg aardappelen, eerstelingen 11.60 12.90. rode schotten 15.1015.40 doré 1214.10. bl. eigenh. 14.70 16.20, grote i'irapp, 9.3010.60, driel. 11.3012.30, kleine aard appelen 6.607.70. 40000 kg rode kool 45.50, 10000 kg gele kool 8.8012.80. 800 kg .tomaten A 53 56. B 4755, 30 kg slabonen 76, 2000 stuks bloemkool A 38-39

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2