Wellicht October ondertekening van het Unieverdrag van Benelux Oorlogsgevaar blijft bestaan tot onze bewapening bü is 690 Brits kabinet bespreekt Perzische voorstellen René Mayer kreeg geen absolute meerderheid Communisten volharden in Kaesong bij eis 1295 VOOR ALKMAAR Benelux komt op gang Gezamenlijke verklaring over waterwegen te verwachten Gesneuveld in Korea 975 995 975 995 IES 395 "IS 75 ct] tie gaat EN OMGEVING *4e* Niet alleen kanonnen Eerste indrukken niet ongunstig Vijf landen voegen legers samen Veiligheidsraad Donderdag bijeen Goes bracht een belangrijke vooruitgang Samen niet een deviezenpot Acheson over de Russische dreiging Sovjet-luchtmacht noa de sterkste Franse crisis in nieuwe impasse Buitenlandse troepen uit Korea weg Prof. Struik leraar der communisten? Treinontsporing in frisse ide vistra's 995 «te tibraan; 1 suwste mo- 1 9 lig en slank- 1 0 allergrootste 0 15 1295 1295 1975 ïT twee^ 13 ]aar. Q75| ,v.7 jaar IN gevoerd, 5-7 laar 295| riatinnen OQ5l 3i model mm padvindersbroek I ■zwaarde kwaliteiti 5-6 jaar iki-jeansqlange rits rug 790 5-7 jaar eken I I jk graag Uw blijven lezen ar wille zijn en lad dagelijks toe aand in te vullen n aan ons bureau ÏS is 1/m en in blokletters) Nieuw Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief por editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET EE IT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 1 Woensdag 25 Juli 1951 46e Jaargang No. 12228 Kantoren: HOORN, Draafeïngel 59, teL 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 EEN WIJS WOORD heeft pre sident Truman nog eens gespro ken, toen hij in zijn jongste half jaarlijks rapport aan het Con gres van de Verenigde Staten de aandacht vestigde op de oude waarheid, dat er voor de verde diging van de vrije wereld nog meer nodig is dan alleen kanon nen! Uit de gegevens en fantas tische cijfers blijkt wel, dat er millioenen en millioenen aan be wapening worden besteed en on danks de komende presidentsver kiezingen windt Truman er geen doekjes om, dat er nog „maan den en jaren lang", zegt hij! vele offers gebracht zullen moe ten worden, op de eerste plaats door het Amerikaanse volk. Hij verheelt het ook niet, dat de enorme hulp, welke aan West- Europa, en steeds meer ook aan andere landen, wordt verleend, niet alleen en zelfs niet op de eerste plaats, gegeven wordt uit pure liefde voor die andere lan den! Amerika-zelf heeft er het grootste belang bij, dat Europa volop meewerkt aan de maatrege len van afweer tegen dreigende gevaren, want als de menselijke en stoffelijke hulpbronnen van die landen, „onder de macht van de vijand zouden komen", zou dit een militaire catastrophe voor Amerika betekenen.... De vijand, die op die macht loert, is van zelfsprekend Rusland, en Truman heeft geen blad voor zijn mond genomen, toen hij man en paard noemde: de grootste bedreiging van de wereldvrede komt nog steeds van de Sovjet-Unie. Dat wordt door velen nog niet ge loofd en de communistische pers voert al sedert de onderhande lingen in Korea gaande zijn, een perfide propaganda volgens een bekend stramien: „de Amerikaan se kapitalisten doen net of ze vrede willen, maar al onderhan delende bereiden zij zich verder op oorlog voor, terwille van de winsten van de wapenfabricage". Dat gaat er, bij een deel van het publiek, blijkbaar altijd nog in. Maar de waarheid is, dat er nog meer haarden van bolsjewistisch gevaar zijn. Truman wees ze nog eens met name aan en we ken nen ze alle. Het zou onverant woord zijn, te menen, dat in dien al een „vrede" in Korea mogelijk werd, daarmee de be dreiging van het Stalinisme zou ophouden. Helaas, het ware te mooi, om waar te zijn! Intussen mag uit de boodschap van de Amerikaanse president wel de conclusie worden getrokken, dat Amerika oog heeft voor de moei lijkheden, welke de financiële lasten van de opgedrongen bewa pening aan andere landen ver oorzaakt, temeer, daar er ook nog geld nodig is voor andere zaken. Zoals gezegd, herinnerde Truman er nog eens aan, dat „de veiligheid van de wereld niet slechts een zaak van kanonnen is". Die veiligheid eist ook eco nomische, politieke en morele kracht. Vooral de morele kracht moet niet worden onderschat. Het is goed, dat een man als de Ame rikaanse president daar nog eens op gewezen heeft, al zou het nog belangrijker zijn, indien in be paalde gevallen de daden nog een duidelijker taal spraken dan de woorden. De communisten ge bruiken ook andere wapens dan kanonnen, hun vijfde colonnes zijn er voortdurend op uit, het moreel in de vrije landen te on dermijnen. Helaas geeft een on christelijke politiek daar vaak voedsel aan. Hoevelen moeten zich nog het woord van Paus Pius XII uit zijn Kerstboodschap van het vorig jaar aantrekken, dat de diepere geestelijke en ze delijke nood veroorzaakt wordt door een groot aantal kleingeesti ge en enghartige egoïsten en „ar rivisten", die uit zichzelf geen voet verzetten, gelijk toch, ook in de politieke en het openbare leven, de plicht is van leven de christenen, om onder leiding van Gods geest vastberaden in het licht der eeuwige beginselen, met onwankelbaar vertrouwen in Zijn goddelijke voorzienigheid, voorwaarts te gaan! TOESTEL SABENA NEERGESTORT BRUSSEL 24 Juli (Belga). De Sabena deelt mede dat een harer twee-motorige C 47-vracht- vliegtuigen Dinsdagmorgen te pletter is gevallen bü de start na een tussenlanding te Gao. De ge zagvoerder en de eerste officier werden gedood. NOG DEZELFDE TEMPERATUUR (Van onze weerkundige medewerker) Al is het weer de laatste dagen dan niet bepaald slecht te noemen toch wil 't met het zomerweer nog niet zo best vlotten. Het wachten is dan ook nog steeds op het hoge drukgebied bij Scandi navië, dat ons hier in een Oostelijke luchtstroming brengt, hetgeen ons dan te vens de echte zomer zal brengen. Ondertussen lijkt het daar nog niet op. Het centrum van het hoge drukgebied bevond zich gisteren nl. ten Zuiden van de Britse eilanden ter wijl een depressie boven de Noordzee wegtrok naar het Oosten. Het bleef gisteren dan ook niet droog en alleen het Noord-Oosten van ons land meldde nagenoeg geen regen. De sterrenwacht te Bloemfontein zal binnenkort de grootste lens ter wereld ontvangen. Deze lens heeft een doorsnee van bijna 84 cm. en weegt 136 kg. Zij is geslepen bij de firma Perkin-Elmer te Norwal (Amerika) en is thans op weg naar Zuid-Afrika. TEHERAN (Reuter—-A.P.). Perzië heeft voorstellen gedaan aan Engeland, o.m. over de rege ling der financiële aangelegen heden en de verkoop van de olie. De Perzen willen de olie ver kopen aan een groep maatschap pijen en niet aan één maat schappij. Het Britse kabinet is gisteravond in spoedzitting bij een geweest. De beslissing wordt niet bekend gemaakt voor de zitting in het Lager Huis over de buitenlandse politiek, welke van daag begint. De Perzische voorstellen „wek ken op het eerste gezicht geen teleurstellende indruk" zo heeft men op het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Londen ver klaard. Verkoop aan de Anglo- Irian sluiten de voorstellen niet uit. Tevens is voorgesteld dat Teheran zou overleggen met een Britse minister. Engeland dient echter het recht van de nationa lisatie in beginsel te erkennen. Londen doet dit, maar heeft be zwaren tegen de bepalingen in zake de wet op de nationalisatie. PARIJS, 24 Juli (A.P.) Vijf Europese landen, t.w. Frankrijk, Italië, West-Duitsland, België en Luxemburg, zijn vandaag voor lopig overeengekomen hun natio nale legers samen te voegen tot een enkel Europees leger om weerstand te bieden aan commu nistische agressie. Deze overeenkomst werd be reikt na vier maanden van tech nische besprekingen. Hoewel het accoord nog goed gekeurd moet worden door de betrokken regeringen, neemt men aan, dat dit geen moeilijkheden zal opleveren, daar de delegaties voortdurend in contact hebben gestaan met hun kabinetten. De legers komen ter beschikking van generaal Eisenhower. VOORSTEL NEDERLANDSE REGERING R.T.C. PARAMARIBO, 25 Juli (ANP) De Nederlandse regering heeft aan de landsregering voorgesteld, een commissie van voorbereiding in te stellen voor een Ronde Ta fel Conferentie. De conferentie, die het vorig jaar werd verdaagd, wordt opgeheven en de delegaties ontbonden. Suriname en de Nederlandse Antillen zullen ter gelegener tijd uitgenodigd worden om een veel zijdig samengestelde delegatie naar een nieuwe conferentie te zenden. Elk land zal de kosten van zijn eigen delegatie betalen, terwijl de conferentie door Ne derland bekostigd wordt. De com missie van voorbereiding zal een ontwerp-statuut als basis voor overleg samenstellen. De staten hebben aan de lands regering geantwoord, teleurge steld te zijn, omdat verwacht werd, dat de Nederlandse rege ring thans een datum bekend zou maken voor de Ronde Tafel Con ferentie. Zij kunnen zich derhal ve niet verenigen met de weg, welke door de Nederlandse rege ring is gekozen en dringen er met klem bij de landsregering op aan, het daarheen te leiden, dat de Nederlandse regering nog dit jaar de Ronde Tafel Conferentie zal doen plaatsvinden. Algemeen wordt de voorzitter van het Hoger Huis. Lord Jowitt, als leider van een Britse dele gatie genoemd. Voor het eerst heeft Perzië de belangen van Engeland erkent, dat meer dan de helft van de aandelen van de Anglo-Irian be zit. Demonstraties in Teheran Tanks en pantserwagens heb ben gisteren een cordon gevormd om het Perzische parlements gebouw. Een menigte van enkele duizenden demonstranten dreig de het gebouw te bestormen uit protest tegen „het brute optreden van de politie bij de jongste on lusten in Teheran". ITALIAANSE REGERING GEVORMD ROME, 24 Juli (Reuter) De Italiaanse kabinetsformateur, Al- cide de Gasperi, heeft de presi dent, Luigi Einaudi, vroeg in de namiddag medegedeeld, dat hij er in geslaagd is het zevende kabinet in zijn opeenvolgende reeks te vormen. De regering zal een twee-par tijencoalitie zijn, hoofdzakelijk bestaande uit vertegenwoordigers van Christen-Democraten met 'n kleine vertegenwoordiging van de kleine Republikeinse Partij, mo gelijk met twee ministers. Tot de voornaamste taak van de nieu we regering zullen hervormingen in de financiële afdelingen be horen, zo verluidde eerder te Rome. KLACHT VAN ISRAëL OVER SUEZKANAAL NEW. YORK, 24 Juli (Reuter). Sir Gladwyn Jebb, de Britse voorzitter van de Veiligheidsraad in Juli, heeft voor Donderdag avond een bijeenkomst van de raad uitgeschreven tpr behande ling van een Israëlitische klacht over Egypte's blokkade van het Suezkanaal. De Egyptische minister van buitenlandse zaken heeft volgens A.F.P. het door een buitenlands persbureau verspreide :-M, dat de Egyptische regering bij de Veiligheidsraad een vom"'tel voor internationalisering van de olie-industrie te Haifa zou indie nen, nadrukkelijk tegengespro ken. NEDERLANDS KORPORAAL IN INDONESIË VERMOORD DJAKARTA. 23 Juli. (Aneta). Een 25-iariere Nederlandse korpo raal van de Nederlandse militaire missie in Indonesië werd buiten de cantine in Tiimahi. die onder ziin beheer stond, doodgestoken. Hij werd door enige onbeken den naar buiten geroepen; slechts zijn pistool werd gestolen. De politie wist 20 uur later de hoofddader te arresteren, een ge wezen chauffeur van de Neder landse missie. Ook zijn handlan ger liep in de val. Beiden heb ben bekend. Het motief van de daad is onbekend. De hoofddader beweerde dat het slachtoffer eerst met een revolver had geschoten. HUISZOEKING IN BUREAU ZU1D-MOLUKKEN Vrijdagmiddag hebben politie en justitie een huiszoeking ver richt in het kantoor van het bu reau Zuid-Molukken in de Bazar- straat, in Den Haag, op grond van het vermoeden van deviezenover- treding. Het onderzoek werd in gesteld door acht rechercheurs, de rechter-commissaris, mr. H. Stoffel en de substituut-officier van Justitie mr. J. Maris. Enige administratieve bescheiden wer den in beslag genomen. 's GRAVENHAGE De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea op 17 Juli j.l. zijn gesneuveld: de 27 jarige sergeant P- J. Boerrigter. uit Almelo (on gehuwd); de 25 jarige korporaal J^ le Due uit Amsterdam (on gehuwd) gesneuveld op 21 Juli: de ongehuwde 27 jarige ser geant A. W. Tessensohn, uit Den Haag. De naaste familieleden zijn verwittigd. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 24 JulL Uit goed-ingelichte bronnen vernemen wij, dat ter Benelux-conferentie te Goes is besloten in het najaar wellicht reeds in de loop van October te komen tot onder tekening van een Unie-verdrag, met dien verstande, dat de betalings- en landbouwkwesties in overgangsprotocollen zullen worden geregeld. ren. Deze regeling zal moeten dienen om de Nederlandse land bouw vrij van overheidssteun te maken en anderzijds om de Bel gische landbouw gelegenheid tc geven de achterstand in te ha len. Daarna moet een vrij han delsverkeer in land- en tuin bouwproducten plaats vinden, waarbij voor Luxemburg nog 'n uitzondering wordt gemaakt. Naar het schijnt hebben in het bijzonder de ministers van den Brink en van Zeeland het teke nen van het verdrag bepleit, ten einde op deze wijze de instelling te verkrijgen van verschillende organen (comité ministers, gene- raal-secretariaat en hof van ge schillen en arbitrage), waaraan grote behoefte bestaat wegens telkens opduikende moeilijkhe den. Wanneer eenmaal het comité van ministers functionneert, kan dit beslissingen nemen met be trekking tot de harmonisering van de economische politiek der 3 landen. Vooral minister van den Brink heeft hiervoor gepleit, zo vernemen wij. De uiteenzetting van minister v. d. Brink over de economische en financiële moei lijkheden van Nederland heeft op de Belgische en Luxemburgse collega's om haar openhartigheid en helderheid een goede indruk gemaakt. Werkwijze in de toekomst Het tweede besluit in Goes ge nomen had betrekking op de werkwijze. Deze zal ingrijpend worden veranderd. Slechts met grote tussenpozen zullen in de komende tijd plenaire ministers conferenties worden gehouden, maar kleinere ministerscommis sies zullen zich zetten aan de oplossing van de hangende kwes ties. Een commissie voor mone taire-, landbouw-, visserij- en coördinatievraagstukken. Van de laatste zullen alleen de minis ter-presidenten deel uitmaken. Ambtenaren nemen geen deel aan de besprekingen. Landbouw In Goes is blijkbaar overeen gekomen, om voor de landbouw een overgangsregeling in te voe- Betalingsmoeilijkheden van Nederland Minder duidelijk is, wat hier in Goes over is gezegd. Van Ne derlandse zijde is er bij België op aangedrongen om de agrari sche export voor Nederland te vergroten en om na te gaan of België militaire orders in Neder land kan plaatsen. België schijnt niet accoord te gaan met een gemeenschappelij ke deviezenpot, omdat zulks zou betekenen, dat het de specifieke Nederlandse moeilijkheden op de schouders zou nemen. Maar zijn we wel ingelicht dan heeft het op zich genomen zoda nige maatregelen te treffen, dat Nederland niet accmy n het ne- tei parket kimt te verkr n een beroep te moeten doen om een aanvtllend crediet te ver' j- gen in het kader der E.B.U.. onder 'ulke voor va-"- dit zou impl' -re- aanvaarding van een s^ort into"tionale controle, dus afstand van een stuk souve- reiniteit. Waterwegenkwestie Wellicht in de loop van Augus tus of September zullen beide regeringen een gemeenschap- pel ij k f verklaring afleggen over de waterwegenkwestie en daarin de instelling van een ge mengde onderhandelingscommis sie bekend maken. De ramp op de St. Pietersberg ZUIVER NATUURLIJKE OORZAAK Deskundigen hebben uitgemaakt dat als een gevolg van de water massa's, die op de helling van de berg in de zavelgrond drongen, de grond veranderde in een pap massa, welke als een modderlawi- ne naar beneden kwam. Dit was niet te voorzien. Het onderzoek werd geleid door de genie, omdat de berg militair domein is. De po litie heeft de omgeving afgezet. DETROIT, 24 Juli (Reuter). „De Verenigde Staten verkeren in groter gevaar dan vele Amerikanen denken. Dii gevaar is niet minder dan het een maand geleden was, voordat de Sovjet-Unie haar voorstel deed om tot een wapenstilstand in Korea te komen," verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Acheson Dinsdagavond in een door hem te Detroit gehouden toespraak. „Of er nu wel of geen vrede in Korea is, of onze tegenstanders kirren als duiven of grom men als beren, onze taak en de bedreiging, waar wij ons tegenover zien gesteld, blijven dezelfde," vervolgde hij. Daarom moeten wij met alle macht het grote herbewapenings programma der vrije landen voortzetten en voltooien. Het oorlogsgevaar zal blijven bestaan, totdat de vrije landen hun ach terstand op militair gebied vol ledig hebben ingelopen", aldus Acheson, die <mrak ter gelegen heid van het begin der feestelij ke herdenking van het tweehon derd en vijftigjarig bestaan van Detroit. „Het Kremlin volgt een soe pele tactiek, die telkens aan wis selende omstandigheden kan worden aangepast. Doch zo lang de Russische macht dreigende vormen aanneemt en de Sovjet- Unie geen bereidheid aan de dag legt om te werken voor een sta biele en vreedzame wereld, blijft het gevaar voor ons bestaan". Generaal Ridgway waakt er op Korea voor dat hij niet in een communistische valstrik wordt gelokt. Geweld tegen geweld De Verenigde Staten zullen, indien noodzakelijk, geweld met geweld beantwoorden. Doch de problemen van onze wereld zou den door een oorlog slechts sterk in getale toenemen. Tussen de uitersten van zwakheid en oor log voert een middenweg, waar bij er naar wordt gestreefd aan de landhonger der Sovjets het hoofd te bieden zonder oorlog, door het opbouwen van een doel matig werkend stelsel van ge meenschappelijke veiligheid. Bewapening houdt rekening met Sovjets De önister vervolgde: i,i zijn reeds zover dat eventuele aanvallers weten, dat mene militaire aanval op de vrije staten een 'Knre geschiedenis zou worden. Wij moeten thans een zodf <re militaire sterkte opbouwen, dat het volk-men '--i- delijk wordt, dat ec-i mili\.;re aanval op ons geen succes zal hebben. Amerikaanse en geal lieerde deskundigen hebben te zamen strategische elannen uit gewerkt, waarin het mi litairen, vliegtuigen, gevechtswa gens en kanonnen is geschat, dat nodig is om te verzekeren dat een aanval der Sovjets niet zou slagen. Communisten hebben 9 millioen man de totale sterkte der communis tische strijdkrachten in de we reld op negen millioen man, na melijk ruim vier millioen inwo ners der Sovjet-Unie, meer dan drie en een half millinpn Chine se communisten en bijna een millioen man der Oost-Europese volksdemocratieën. Hij zeide, dat de Russische luchtmacht met twintigduizend vliegtuigen in eer ste linie, de sterkste ter wereld is. MRP met de voorstellen van Mayer betreffende subsidiëring van het bijzonder onderwijs. Hij had voorgesteld een besluit over deze kwestie uit te stellen in af wachting van een rapport van de parlementaire commissie hier over. Intussen zou een toelage verstrekt worden aan de ouders van alle schoolgaande kinderen, ongeacht de scholen die zij be zoeken. De volksrepublikeinen gingen hier niet mee accoord, omdat zii het vraagstuk door de assemblee zelf willen laten be slissen in de hoop, met de steun van de Gaullisten er» gemat! cd conservatieven, veel betere voor waarden te kunnen verkrijgen. Na de stemming, die Woens dagochtend vroeg werd gehou den, begaf Mayer zich naar het Elysee om president Auriol ver slag uit te brengen. PARIJS, 25 Juli (Reuter) De Franse radicaal-socialist Rene Mayer, minister van Justitie in het demissionnaire Franse kabi net, is er niet in geslaagd, zich in de Nationale Vergadering te verzekeren van de absolute meerderheid van 314 stemmen voor zijn program en de daarin besloten toestemming voor de vorming van een nieuwe rege ring. Volgens de officiële uitslag van de stemming zijn 241 stem men voor en 105 tegen uit gebracht. Er waren 280 onthou dingen. Mayer kreeg dus 73 stemmen te weinig. De volksrepublikeinen hadden besloten zich te onthouden, de Gaullisten en de meerderheid van de gematigd conservatieven volgden hun voorbeeld. De so cialisten steunden Mayer. Verder kreeg hij de steun van zijn radi cale en radicaal-gezinde aanhan gers ei» van ongeveer 45 afge vaardigden van de M.R.P. en de gematigd conservatieve groepe ringen. De Franse regeringscrisis, die nu twee weken oud is. is dus opnieuw in een impasse geraakt, zodat president Auriol van voren af aan moet beginnen met zijn taak. een nieuwe formateur te kiezen voor Frankrijks 15de re gering na de oorlog. Het besluit van de volksrepu blikeinen. zich van stemming te onthouden, werd na een geheime bespreking van twee uur voor de stemming genomen. Men be schouwt dit besluit als de voor naamste oorzaak van de neder laag van Mayer. Het is eer» ge volg van de ontevredenheid der Acheson schatte in zijn rede deze kwestie". TOKIO, 24 Juli (A.P.) Radio Moskou heeft vanavond een be richt van het Koreaanse Centrale Persbureau uitgezonden, waaruit blijkt, dat de communistische onderhandelaars te Kaesong waarschijnlijk zullen volharden in hun eis van 'terugtrekking der buitenlandse troepen uit Korea. Het bericht, dat door het Ame rikaanse leger te Tokio werd op gevangen, luidde o.m. als volgt: „Het belang van de veiligheid en onafhankelijkheid van ons land en het belang van de wereldvre de eisen het terugtrekken van de buitenlandse troepen uit Korea. Onze vertegenwoordigers in Kae song dringen vastbesloten aan op een uiteindelijke oplossing van De onderbroken wapen nil- standsbesprekingen zullen te 2 uur N.T. hervat worden. 'Oordeel van Marshall George Marshall heeft vandaag op een persconferentie gezegd, dat het terugtrekken van de bui tenlandse troepen uit Korea, wanneer het „juiste ogenblik" gekomen is, geen probleem dient o- te leveren, zo de communis ten slechts werkelijk vrede wen sen. Schout bij nacht A. de Booy tijdelijk vice-admiraal 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. Bij Kon. besluit is schout bij nacht A. de Booy met ingang van 1 Augustus 1951 tijdelijk be vorderd tot vice-admiraal. WASHINGTON, 24 Juli (AP) De uit Nederland afkomstige Dirk Struik, hoogleraar in de wiskunde aan de beroemde tech nische hogeschool van Massachu setts, heeft vandaag geweigerd aan de commissie voor on-Amc- rikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden mede te delen of hij ooit lid van de com munistische partii geweest is. De uit Rotterdam afkomstige Struik kwam in 1926 naar de Ver. Staten en doceert sinds 1934 aan de technische hogeschool van Massachusetts (Massachu setts Institue of Technology) Herbert Philbrick geheim agent van de federale recherche, getuigde Maandag, dat Struik leraar was aan een geheime marxistische school in Boston, die slechts door de „vertrouwd ste" leden van de communisti sche partii bezocht werd. Struik weigerde op alle vra gen over deze school en ziin hui dige of vroegere lidmaatschap van de communistische partij te antwoorden. Tussen Soestd-uinen en Amers foort zijn hedenmorgen om half zever» de laatste vijf wagons van een goederentrein afgebroken en ontspoord. Het baanvak Amers foortSoestduinen is hierdoor gestremd. Er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. De reizigers van en voor Utrecht moeten via Baarn of Hilversum reizen en de reizigers van en voor Rotterdam en Der» Haag via Amsterdam of Haarlem. Nederlandse turf naar West-Duitsland FRANKFORT. 24 Juli (DPA) De Westduitse Interministeriële Commissie voor de Invoer heeft Dinsdag toestemming verleend voor de invoer van kachelturf uit Nederland tot een bedrag van 125.000 dollar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1