Nieuw V.N. houden vol met onderhandelingen Inval van politie in speelzalen te Scheveningen en Laren 200 man in arrest gesteld Britse regeringsdelegatie naar Teheran vertrokken eiling ID GEN Katholieke invloed Trein greep hooiwagen I Centrale [edijk bloembollen I ES iktijd seveldt :as nd-Binnen voorradig dit blad euvele! Corea DAGBLAD VOOR ALKMAAR) EN OMGEVING Het spel in Kaesong Vijand op voordeel uit Gewonden uit Korea in Nederland terug Twee mannen in zee verdronken Twee officieren in arrest Uit fles nicotine gedronken Thans Pleven Grote politiemacht op de been Jongeman werd dertig-voudige winst door de neus geboord Opnieuw kans op buien en onweer G 10 en 17 AUG. gens bij genoeg- een vergoeding maand vanaf de i van de veiling veiling gebracht s. IET BESTUUR i geheel gemo- it tevens pro- 15 ets 6 stuks 85 ets STJES 9 cm. 25 ets 9 x 14 55 ets 65 ets 26 ets r 6 stuks 1.49 390 4.65 eren 11.90 42 ets 1.18 4.60 1.88 12.25 14.25 6.90 nemmer 15.56 1.98 MELTJES 1.78 rstopte bran- jEEN stank. 1ST. HOUTTIL rwarming, enz. pothouder voor ïstreken Telefoon 246 lementen - 2 Augustus fail le Commanditaire Gebroeders Ver- m. T. J. J. Ver en en J. J. Ver- idam. lissaris mr. P. M. rator mr. H. Les naar. ijke stand Ondertrouwd: J. en C. J. M. Pep s'. Langenberg en P. Brakenhoff, 67 M. Duijn; H. P. echtg. van E. J. Beeldman 39 jr. Plantinga; D. de van D. van Dijk. LAGE 2 Aug. maakt bekend, leedwezen tij- n in Korea op gesneuveld de 3. Schaapman, 6130 afkomstig m. it Schaapman lari 1925 gebo- ongehuwd en het wapen van marechaussee, nileileden zijn :erste klasse F. rnr. 270704005, 1. C. P- Kempen, 270821034, uit 1 P. B. Slager, 92106. uit Ste- Srouwer is ge- li 1927. Hij was afkomstig van Johan Willem Kempen werd tus 1927 gebo- ongehuwd en het regiment epen. 1 Slager werd !5 geboren. Hij 1 en afkomstig Mariniers. Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tariet per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) Zaterdag 4 Augustus 19jl 46e Jaargang No. 12237 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243. Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, tel. 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 EEN BERICHT, dat tot nadenken stemt, meldde dezer dagen, dat er in de wereld ongeveer 425 millioen katholieken wonend In derdaad, zij wonen. Léven en werken, denken en bidden zij ook als katholiek? Dit is de vraag, die menigeen zich soms stelt. Hoeveel macht en kracht zouden de katholieken internationaal kunnen ontwikkelen, indien zij allen hun plicht deden? Voor die plichtsvervulling zullen wij niet de maatstaf van een bepaald land aanleggen. Wij kennen het ver schil in omstandigheden van tijd en plaats! Wij denken ook niet aan een bepaald sóórt invloed alleen, bijv. in de staatkunde. Invloed op geestelijk terrein in algemene zin is er ook cultureel, wetenschappelijk, sociaal, econo misch! Maar er zijn bijv. alge mene lessen en leringen en richt lijnen, gefundeerd op de eeuwige beginselen van het Christendom, in de Pauselijke encyclieken en toespraken van de H. Vader, die géén recepten bevatten, waarnaar iedereen overal handelen kan, maar die voor alle goedwillenden duidelijk de richting aangeven. De Katholieken der wereld laten zich veelal niet onbetuigd. In het pas-verschenen nummer van het altijd lezenswaardige maandblad van de Katholieke Ac tie, „Actio Catholica" vinden wij een eerbiedwaardig-lange lijst van verenigingen, instellingen, bewegingen, commissies en comi- té's, van uitgesproken katholiek karakter en met een uitgesproken katholiek doel, in vele landen, van internationale aard en met internationale doeleinden. Daar zal wel een en ander bij zijn, dat meer theoretische dan practische waarde heeft, er zal wel wat „pa pier" bij zijn en niet alles zal even krachtig leven. Maar het is ook niet allemaal zonder beteke nis, integendeel! Er gaat kracht en stimulans en werking ten goede van uit. Ook hechten wij, met vele an deren, niet alle waarde aan het getal. In dit verband zegt een cijfer van 425 millioen katholie ken over de gehele wereld zelfs niet zo heel veel, wanneer er naar dat getal alleen gekeken wordt. Maar een getal is ook niet zónder waarde en er kan een mogelijk heid tot krachtenbundeling achter zitten, welke stellig meer kan worden benut, dan geschiedt. Overigens onderschatten wij vooral de redelijke kans voor be ïnvloeding door woord en ge schrift, door overtuiging en ge sprek, welke wij zelfs los van het getal kunnen bezien, zeker niet. In de laatste tijd vielen weer twee belangrijke uitingen op dit gebied waar te nemen, welke voor ons aanleiding mogen zijn, met aanvaarding van alle „fou ten en kwaliteiten" van het in de aanvang dezes genoemde in drukwekkende getal, aan verster king van de katholieke invloed, ook internationaal, niet te wan hopen in deze „van God vergeten wereld". Toch noemde de heer Serrarens in zijn leerzame rede voor het Genootschap voor Geestelijke Vernieuwing onlangs de invloed van de katholieken in internatio nale organen nog „ruim onvol doende". Indien de 425 millioen zich gezamenlijk de betekenis van hun kracht bewust waren, zou bijv. niet gebeurd zijn, wat in Genève onlangs geschiedde met de uitschakeling van de enige vertegenwoordiger van het Inter nationaal Arbeidsbureau! En de directeur van de Wereldgezond heidsorganisatie zou niet, in het openbaar in zijn functie, de din gen gezegd hebben, die hij zei, en die 425 millioen katholieken zich niet behoeven te laten wel gevallen. Tegenover de verkeerde denk beelden, welke overal ter wereld nog vaak, tot uiting komen en welbewust worden gepropageerd, tegen de gezonde katholieke leer in, moeten wij ons veel meer la ten gelden. Inderdaad, het com munisme is niet het enige gevaar! Tegen dat en tegen andere ge varen moeten wij niet alleen de internationale katholieke macht, als de macht-van-het-getal, stel len. In zijn rede voor het pas gehou den Pax Christi-Congres te Lour- des, een van de beloftenrijke katholieke bijeenkomsten, zoals wij er meer kennen gelukkig (Pax Romana, verleden jaar te Amsterdam, was er een ander voorbeeld van) zei mgr. Thebas, bisschop van Tarbes en Lourdes, tot de menigte van vele duizen den, dat het goddelijk bevel: Hebt elkander lief, vervuld moet wor den. Pax Christi de vrede van Christus, wil zeggen, vriendschap voor de vijanden en vergeving van het kwaad, opdat de Christelijke eenheid, waar voor Christus geleden heeft en gestorven is, vervuld worde. En de bekende Franse kansel redenaar, pater Riquet, hield de vertegenwoordigers van de twin tig naties, diein Lourdes bijeen waren voor, wat hun taak en hun plicht is voor het verwezen lijken van de vrede aller volkeren in de eenheid van Christus. De houding van de Christen dient geïnspireerd te worden door de universele liefde van Christus, die zich moet uitstrekken tot alle mensen, over alle grenzen heen! Zulke rijke gedachten te lezen en te mogen verspreiden, doet het apostolische hart goed. Niet alléén door het getal, maar ook niet met verwaarlozing van de mogelijkheden, welke het bieden kan, zal, wanneer de millioenen katholieken over de gehele we reld de krachten hunner talrijke OLIEBRON IN WEST-DU ITS LAND IN BRAND D.P.A.) Een oliebron in het gebied van Wolfskehlen, ten Noorden van Frankfort, is Vrij dag, als gevolg van een onder grondse ontploffing, in brand ge vlogen. Een reusachtige steekvlam schoot omhoog, wier geweld de boortoren gehee) vernielde. De vlammen schieten, onder een druk van ruim twee honderd atmosferen, uit de grond. Talrijke brandweren uit de omgeving hebben vergeefs gepoogd de brand te blussen. Niemand werd gedood of gewond. TOCH NOC RUITERS NAAR HELSINKI? In een bespreking tussen het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Hippische Sport bond heeft, naar wij vernemen, het bestuur van de N.O.C. zich bereid verklaard een uitzending van ruiters naar de Olympische Spelen te Helsinki opnieuw in overweging te nemen. Een ongekend-grote menigte was aanwezig, toen de „Van Speijk" de haven van Nieuwediep binnenkwam, na een ver blijf van twintig maanden in Curagao. NEW YORK, 3 Aug. (Reuter). Volgens berichten zijn generaal Ridgway en hoge ambtenaren in Washington vastbesloten in Kae song even lang vol te houden als de communisten. De onderhande laars van de V.N. schijnen tegen over „een combinatie van de be kende Sowjet-Russische tactiek van vertraging en het traditionele geduld van het Oosten" te staan. Toch dienen de V.S. en hun bondgenoten het vol te houden „omdat zij oprecht vrede wensen en omdat zij, tenminste in dit stadium der onderhandelingen, niet verantwoordelijk willen zijn voor een afbreken der besprekin gen", aldus deze berichten. Communisten willen einde van oorlog. Autoriteiten in Washington ge loven volgens de berichten, dat de communisten werkelijk een einde wensen te maken aan de oorlog in Korea, doch onder zo gunstig mogelijke voorwaarden. Vandaar dat verwacht wordt, dat zij tot het laatste toe zullen volhouden. Gistermiddag zijn op het vlieg veld Valkenburg (Z.H.) negen gewone leden van het Nederlands detachement Verenigde Naties uit Korea gearriveerd. Direct na aan komst werden zij naar de mili taire hospitalen te 's-Gravenhage en Utrecht gebracht. TRAGISCH ONGEVAL TE ZANDVOORT Te Zandvoort ziin gistermorgen ter hoogte van het noordeliike vriic strand, twee mannen ver dronken. De 43-jarige P. Vermeer uit Zeist kwam bij het zwemmen ongelukkigerwijze in een mui te recht. De 27-jarige Zandvoorter P. Lefferts begaf zich op het hulpgeroep te water, wist de drenkeling te bereiken, doch werd door deze zo stevig vastgegrepen en zo zeer in zijn bewegingen belemmerd, dat hij met V. ver dronk. Intussen had zich de 23- jarige Amsterdammer M. Gouka eveneens in zee begeven om hulp hulp te bieden. Ook hij kwam aanvanklijk door de wanhopige grepen van Vermeer in moeiiijk- heden, doch wist zich los te ruk ken en met behulp van een hem door badgasten toegestoken red- dingstok het strand te bereiken. Anderhalf uur later werden de beide drenkelingen op het droge gebracht, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer ba ten. Sinds 1948 had de zee in Zandvoort geen slachtoffer ge ëist. activiteiten efficient aanwenden, vervuld worden wat mgr. Tarbes als een profetisch woord aan zijn rijk-verscheiden gehoor voorhield: alle geslachten zullen de Heer prijzen! De heersende mening op het ministerie van Buitenlandse Za ken is, dat op het laatst de com munisten op het punt der buffer zone concessies zullen doen, en mogelijk ook op andere punten, waardoor uiteindelijke overeen stemming over een wapenstil stand in de loop van de zomer mogelijk zou zijn. West-Duitsland wenst hogere exportprijs kolen BONN, 3 Aug. (Reuter) De West-Duitse regering heeft beslo ten de exportprijs van kolen met terugwerkende kracht van 1 Mei j.l. af te verhogen van 11.00 dol lar tot 14.50 dollar per ton. Dit besluit wordt echter niet goedge keurd door het Internationale Gezagsorgaan voor het Ruhrge- bied. MALVERSATIES BIJ DE LUCHTMACHT 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. Op grond van het vermoeden dat zij onregelmatigheden heb ben gepleegd heeft de chef van de luchtmachtstaf zich genood zaakt gezien twee officieren in voorlopig arrest te doen stellen. De twee officieren van de lucht macht, die in verband met mal versaties in voorlopig arrest zijn gesteld, zijn de 52-jarige res, It kolonel W. B. en de luitenant B. Nader vernemen wii dat overste B. hoofd is van de luchtmachtaan- schaffingsdienst. Aangenomen mag worden, dat overste B in voorlopig arrest wordt gehouden op vermoeden van malversaties op het gebied der luchtmachtaan- schaffingsdienst, die voor een deel teruggaan tot de jaren 1945 en 1946 toen de staf van de lucht-, macht nog gevestigd was op Ypenburg en de toenmalige kapi tein B. O. M. belast was met de inkoop van de uniformen. Hij zou toen de inkoopprijzen hoger op gegeven hebben dan ze in werke lijkheid waren en het overschot te eigen bate hebben aangewend. H. I. SPIIKERMAN OVERLEDEN Oud-secretaris padvinderij In zijn woning te Wassenaar is gistermorgen overleden de heer H. J. Spijkerman, tot November van het vorige jaar secretaris van het hoofdkwartier van de Neder landse padvinders. 9-JARIGE KNAAP OVERLEED Het 9-jarig zoontje van de fam. de N., te Bergen op Zoom, heeft Vrijdagmiddag uit een fles nico tine gedronken, tengevolge waar van hij kort daarna overleden is. De jongen was met een vriendje naar buiten getrokken. In een tuinderij gelegen tussen de Moer- straatsebaan en het riviertje de Zoom ontdekte het tweetal tussen het struikgewas een fles met vloeistof. Zonder zich af te vragen wat voor vloeistof deze fles be vatte, heeft de jongen om zijn dorst te lessen er een slok uit genomen. De fles bevatte echter een preparaat voor het bespuiten van bloemkool, welk preparaat hoofdzakelijk nicotine bevat. De jongen zakte direct in elkaar, waarna zijn vriendje ijlings de vlucht nam. Een voorbijganger ontdekte even later de jongen, die inmiddels reeds overleden was. Joego-Slavië ontvangt Amerikaanse hulp WASHINGTON, 3 Aug. (Reu ter) De Joego-Slavische am bassadeur te Washington, Vladi mir Popovitsj, heeft Vrijdag me degedeeld, dat minister Acheson hem bij een onderhoud heeft ver zekerd, dat de V.S. Joego-Slavië zullen helpen bij het voorzien in zijn militaire behoeften. DE FRANSE REGERINGSCRISIS PARIJS, 3 Aug. (A.F.P.). De Franse president Auuiol heeft Guy Mollet, algemeen secretaris van de socialistische partij, verzocht een regering te vormen. Mollet wees het aanbod evenwel af, waarna Auriol René Pleven (ra dicaal-gezind) bij zich heeft ont boden. Pleven heeft de president mee gedeeld, dat hij vandaag de par tijleiders zal raadplegen en daar na, waarschijnlijk morgen, zal zeggen of hij het. aanbod aan vaardt of niet. VOERMAN MET SCHRIK VRIJ Gisteravond omstreeks half ne gen is op een particuliere over weg onder Noordwijkerhout een paard en wagen met hooi gegre pen, door een electrische trein die naar Amsterdam onderweg was. Het paard werd tegengevolge van de botsing gedood. De voer man kwam met de schrik vrij. De cabine van de electrische trein werd licht beschadigd. Er moest gedurende ongeveer een uur over enkel spoor worden ge reden. Daarna kon ook de trein die de botsing had gehad zijn reis vervolgen. Gisteravond omstreeks kwart over elf is de politie opgetreden in de speelzaal „Casino" aan het Gevers Deynootplein te Sche veningen. In de zalen bevonden zich, naar een ooggetuige ons mededeelde, naar schatting ongeveer 600 a 800 personen, waaronder spelende, niet spelende en werkende leden. Er werd gespeeld aan vier roulettetafels en twee tafels baccarat. In de speelzaal trad alleen re cherche in burger op, die onmid dellijk stopzetting van het spel gelastte en de aanwezigen in groepen splitste. Enkele van de aanwezigen, onder wie buiten landers en enkele oudere perso nen, werden na onderzoek in de gelegenheid gesteld naar huis terug te keren. Enorme belangstelling van publiek. De overigen werden vast ge houden om vervolgens in bussen naar het politiebureau te worden overgebracht. Buiten op het plein trad geüniformeerde politie in grote getale op ter afzetting. Het gebeuren trok op dit' late uur veel belangstelling. Honderden perso nen hadden zich op de trottoirs voor het Casino verzameld. Sommige spelers ontsnapten De inval betrof de „Aristoclub". De inval stond onder leiding van de heer C. Abbenbroek, commis saris van politie. Een klein aan tal spelers slaagde er in door zij uitgangen en over de daken uit het Casino te ontsnappen. De leden van het bestuur en het personeel van de Aristoclub, alsmede croupiers en bankhouders werden allereerst aan een ver hoor onderworpen en vervolgens met een grote auto der politie naar het hoofdbureau overge bracht. Daar was de politie reeds druk bezig met het afnemen van verhoren van de ruim tweehon derd personen, die uit het Casino naar autobussen van de H.T.M. waren geleid en daarmede naar het bureau waren vervoerd. Ook in Laren Op last van de Officier van Justitie te Amsterdam, mr. Hart- suyker is wederom een inval ge daan in het Casino Hamdorff te Laren. De roulette en de kas der speel bank werden in beslag genomen. Zes croupiers en drie bestuurs leden werden gearresteerd. Tegen vijf spelers werd proces verbaal opgemaakt, zij konden later huis waarts keren. LONDEN, 3 Aug. (Reuter). Richard Stokes, de Britse minis ter voor grondstoffen, is Vrijdag met vier andere afgevaardigden per vliegtuig uit Londen naar Teheran vertrokken. Op het vliegveld verklaarde Stokes, „steeds optimistisch" te zijn. Hij voegde er aan toe, dat er niets was, dat niet opgelost kon worden als er goede wil aan beide zijden bestond. Vijf vertegenwoordigers van de Anglo Iranian zijn met een ander toestel vertrokken en zullen in nauwe verbinding blijven met de regeringsdelegatie. AMERIKAANSE ONDERSCHEIDING Voor Nederlanders in Korea Op 31 Juli 1951 heeft op het gevechtsveld in Korea de divisie commandant de „Silver Star" uit gereikt aan de eerste luitenant F. H. Houtkamp uit den Haag en aan de sergeant G. J. H. Janssen uit Beegden, beiden van het Ne derlandse Korea-detachement. Jonge vrouw gedood door electrische stroom Te Aarle-Rixtel is de 24-jarige mevr. van Schaykvan Houten, terwijl zij de pas gekochte was machine wilde aansluiten met de electrische stroom in aanraking gekomen en op slag gedood. Een ondeugdelijke draad bleek oor zaak van dit ongeval. Stokes verwachtte Zaterdag ochtend in Teheran te zijn en Maandag een bezoek te brengen aan de raffinaderij te Abadan „om poolshoogte te nemen". Stokes ver klaarde nog, een welkomstmede deling van de Perzische regering ontvangen te hebben, hetgeen hij als „een zeer goed voorteken" beschouwde. De Britse ambassadeur in Tehe ran, Shepherd vergezelt de Britse regeringsdelegatie. In tegenstelling tot de vorige maal is ditmaal de deur van het Casino Hamdorf verzegeld. In Rotterdam Ook in Rotterdam heeft de poli tie een inval gedaan in een speel zaal aan de Mathenesserlaan. Er werd echter geen roulette ge speeld. De 14 leden van een „amusementsvereniging" werden in arrest gesteld. Motivering Om een uur vannacht hebben mr. J. C. Maris, Officier van Jus titie en commissaris C. Abben broek, die in den Haag de actie tegen de speelclubs hebben geleid, op een persconferentie op het hoofdbureau van politie enige mededelingen gedaan over het doel van de actie in 's-Graven- hage. Mr. Maris verklaarde, dat de actie gebaseerd is op artikel 140 van het wetboek van strafrecht en artikel 254 bis. Dit artikel is ingelast in de in 1911 ingevoerde zedelijkheidswetten en was be doeld om juist de speelclubs het bestaan onmogelijk te maken. Dit is toen gelukt. In de oorlogsjaren en de daarop volgende periode doken de speelclubs echter op nieuw op. In het begin heeft de Justitie geduld geoefend met de „boosheid en domheid" van het losgeslagen publiek De bestrijding van de speelclubs werd kalm aan gepakt. Thans was het geduld uit. 25 keer zijn speelzalen gecontro leerd. Sommige gelegenheden werkten niet meer. Die in Casino Scheveningen wel. Daarom ging men tot actie over. Ook in Amsterdam Ook in Amsterdam zijn gister avond invallen gedaan. Eerst in de vrij bekende club „Eureka" aan hét T'horbeckeplein, waar zich een tiental spelers bevond. Bij fouillering van een der gas ten vond men nog een uitnodi ging van een club, waarvan het bestaan niet aan de politie be kend was. Tot grote verrassing van de lie den in deze clandestiene speel- gelegenheid stond derhalve ook daar om middernacht de politie voor de deur. Wij vernemen nog, dat twee Amerikanen die gepakt waren bij de inval in Den Haag, na hun vrijlating onmiddellijk hun kof fers gepakt hadden en naar Zwit serland zijn vertrokken. DEN HAAG. Klokslag elf uur is gisteravond de inval in „Aristo in Den Haag begon nen. Commissaris Abbenbroek bevond zich toen. al een tijdje in de club. Toen de recher cheurs binnenkwamen, klom hij op het podium en vertelde dat de politie een inval deed. Dat gaf onder de 300 spelers uiteraard een hele consterna tie. Een van de jongste leden had. juist voor het eerst twee kwartjes op 7 gezet. Hij won dertigmaal zijn inzet, maar kreeg die door de komst van de politie niet uitbetaald. De hele menigte ward in een der zalen verzameld. Onder 't gezang van: „We gaan nog niet naar huis", „Wie zal dat betalen" en „Waarom zouden we treuren, want de bajes is zo groot" ging het in tien grote bussen naar de politie kazerne. Daar wachtten tot laat in de nacht de taxichauf feurs, wiens enige commen taar op de actie der politie was: „Ze hebben ons van avond zeker tweehonderd vrachtjes door de neus ge boord. In de politiekazerne was het een machtige bedrijvigheid. Honderd agenten waren daar bezig met verhoren en met het uittikken van de proces sen-verbaal. Buiten slenterden familieleden op en neer in de regen. Brokstukken van lied jes drongen door de ramen naar buiten. Om half vier werden de eer ste- arrestanten vrijgelaten. Bij hen was ook een bediende van de club, Jacob genaamd. Maar Jacob zei: „Samen uit, samen thuis!" en vroeg of hij weer naar binnen mocht. Nu, dat mocht inderdaad. NOG GEEN VACANTIE- TOESLAG VOEDINGSBEDRIJVEN Bakkers willen eerst broodprijsverhoging „De algemene klaagzang van de werkgevers in de voedings- en genotmiddelenbedrijven en hun organisaties hebben ertoe geleid, dat de vacantietoeslag van 2 aan de arbeiders en arbeidsters, in die bedrijven dit jaar zeer slecht betaald wordt",, zo zeg* het bestuur der Kath. Bond van arbeiders en arbeidsters in de genotmiddelenbedrijven. Zelfs de Nederlandse Bakkersbond heeft tegen het advies van het georga niseerd overleg in jiet bakkers bedrijf, zijn leden geadviseerd da vacantietoeslag niet uit te beta len, opdat men deze als een stok achter de deur kan houden, orr de broodprijsverhoging van da minister gedaan te krijgen. Dit kan de arbeidersorganisatie nooit over haar kant laten gaan, aldus wordt van arbeiderszijde vastgesteld. S. COLDEWEY 70 JAAR Een bekende figuur in de Ne derlandse voetbalwereld, de heer S. Coldewey, is vandaag 70 jaar. Hij heeft sedert 1916 zitting in het hoofdbestuur van de Neder landse Voetbalbond, waarvan hij een der vice-voorzitters is. J.l. Maandag was hij 25 jaar hoofd bestuurslid. De K.N.V.B. heeft een zo langdurig lidmaatschap van het hoofdbestuur nog niet gekend. Bij aankomst van Hr. Ms. Van Speijk" in Den Helder, was minister Ir. Peters de eerste, die de opvarenden, vrienden uit de West, welkom heette. Zijn dochters (links achtergrond ivachtten met ongeduld, vooral een ervan, wier verloofde eveneens thuisvoer. (Van onze weerkundige medewerker) Al hebben we de afgelo pen week dan ook enkele zware onweersbuien te ver duren gehad, (en dat deze plaatselijk zwaar waren be wijst wel de 78 m.m. neer slag te FinsterwoldeToch hebben we ook van echt zo merweer kunnen genieten, waarbij regelmatig zomerse temperaturen genoteerd werden. Een geluk was het dan ook voor ons, dat de Oceaan storingen bij Enge land hun activiteit verloren en uitgezonderd een zwak front ons verder met rust lieten. Het mooie weer wordt nu echter van twee kanten be dreigd en wel door een front dat als gewoonlijk van de zijde van Engeland na dert en een onweersstoring boven Frankrijk. Deze laat ste genoemde storing ver oorzaakte gisteravond om 8 uur op het vliegveld Beek bij Maastricht dan ook al weer de eerste onweers bui. Het gevolg van deze ontwikkeling is wel dat er vandaag weer buien kun nen ontstaan die plaatselijk van onweer kunnen verge zeld gaan. In hoeverre deze ontwik keling het weer morgen zal beïnvloeden is nog niet met zekerheid te zeggen. Men zij echter niet al te onge rust daar de kans bestaat volgens de Bilt is deze kans groot dat het weekend ons toch nog re delijk zomerweer zal bren gen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1