Zomerkamp van de Sint Dominicus-troep III Ziekentriduum bij Onze Lieve Vrouw ter Nood Ruïnekerk-tou rnooi lÉgS# Dire< de ALKMAAR EN OMSTREKEN B.V.V.-VOLENDAM Zaterdag 1 1 Augustus op het Sportpark AGENDA Positie van schatkist verbeterd Feest van naastenliefde w - Vitesse-sportpark feestelijk geopend Kapelaan Hoogeveen vertrekt Vrijdag Belan Je mo niet zw PAGINA 2 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1951 ALKMAAR. Men schrijft I feest van de H. Dominicus, onze ons uit Ommen: patroon, dus grote volksverhui- Er viel n druilerige regen zing. Alles ging vlot en zonder Zaterdagmorgen om 5 uur, toen moeilijkheden en Zondagavond Troep III op de fiets stapte om om kv/art over 5 konden we ons te vertrekken in de richting Enk huizen, de eerste stopplaats in de tocht, die ons zou voeren naar Ommen, voor het houden van ons Zomerkamp. De stemming onder de jongens was ondanks de regen prima en om klokslag kwart over 5 vertrok de karavaan na gewuifd door verschillende ouders, die met de jongens wa ren meegekomen. Om 8 uur waren we in Enk- huizen, alwaar we natuurlijk flink honger hadden en onze brood voorraad aanspraken, er waren jongens, die 25 kadetjes bij zich hadden. Intussen was de staf aan 't zoeken geslagen om 'n boot te charteren, want de dienstboot zou pas om 12 uur vertrekken en Enkhuizen is nu direct geen plaats waar je 4 uur met plezier kunt wachten. Om half tien vertrokken we dan met onze eigen boot in de richting Urk. Onderweg mochten de verkenners en stafleden hun stuurmanskunst vertonen en dat er werkelijk zeemansbloed zit in Vaandrig Kieberts, Siem Swart en Ed. Endel bewijst wel 't feit, dat deze drie op 'n gegeven mo ment weer naar Enkhuizen koersten. Het grote stuk van Urk naar Ommen werd zonder grote inci denten afgelegd. Om o uur be traden we dan ook al ons kamp terrein op Ada's hoeve, hèt grote kampeercentrum der verkenners beweging. Het is 'n prachtig aan de Vecht gelegen stuk bosterrein, met heer lijke afgezonderde plekjes voor troepkampen. Het terrein wat ons toebedeeld was, beviel ons der mate slecht, dat we al gauw uit keken naar-'n ander stuk en na 'n onderhoud van de Staf met de Hopman van Ada's Hoeve, kre gen we de beschikking over het terrein „de Gouden Pijl", met 'n deel van de Renbaan, 'ii Reuze mooi open vrij middenveld, om zoomd door bossen met fijne plekjes voor de verschillende pa trouilles, en wat ook voornaam is, 'n eigen strand aan de Vecht. Zondagmorgen, na de plechtige gezongen H. Mis, vanwege het Advertentie) 's avonds half zeven DIEFSTAL VAN DEKENS Met behulp van magazijnknecht ALKMAAR Gistermorgen moest de voddenkoopman M.J.B. voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar verschijnen ter zake van diefstal van in totaal 24 de kens uit het magazijn van een Alkmaarse firma, waar hij oud papier kon weghalen. Deze dief stallen waren in de maanden April. Mei er» Juni gepleegd, te zamen en in overleg met een 17-- jarige jongen, die in het maga zijn werkzaam was, en die op voorschrift van de directie moest opletten, of de voddenkoopman mets zou meenemen wat zijn eigendom niet was. In plaats daarvan gooide hij 't met de lorrenboer op een ac- coordje. Deze verborg de dekens in de zakken, waarmee hu het oud papier vervoerde. De Offi cier van Justitie eiste 'een ge vangenisstraf van acht maanden tegen hem. De verdediger merk te op, dat verd. in geldmoeiliik- heden zat. Hij moest namelijk veel versterkende middelen aan schaffen voor zijn ziekelijke vrouw. Als zijn vrouw gezond was geweest, zou hij daartoe waarschijnlijk niet gekomen zijn Daarom riep hij de uiterste cle mentie van de rechtbank in. Uit spraak 21 Augustus a.s. Jubilea bij L.O.P. ALKMAAR. Op Vrijdag 24 Augustus vieren twee functiona rissen bij Liefdewerk Oud Papier hun 12 'A-jarig jubileum. Op de eerste plaats de heer G. J. Gene- faas, die geheel pro deo al 12 'A jaar de functie van administra teur men kan wel zeggen van organisatorische leider van het L.O.P. vervult. Ook de heer S. Boekei Jr. is dan 12'A jaar bij het L.O.P. in dienst. Er werken momenteel in Alkmaar zes man bi.j het L.O.P., terwijl er in Bergen 2 en in Cas- tricum 1 man voor werkzaam is. Het jubileum van de heren Genefaas en Boekei zal wel niet geheel onopgemerkt passeren. R.K. Harm. St. Caecilia ALKMAAR. De leden wor den er aan herinnerd, om heden avond 8 Aug.. 7.30 uur precies, aanwezig te zijn op de Paarde- markt, voor 't brengen van een serenade in "t St. Elisabeth-zie- kenhuis. Zaterdag 11 Aug. vertrekken wij om 5.30 uur precies vanaf de Paaidemarkt om de voetbal wedstrijd BWVolendam op te luisteren. Het bestuur rekent op aller medewerking. Schaaknieuws V.V.V. ALKMAAR. Voor de zilve ren Dame en Toren werden gis teren de wedstrijden voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Voor dè zilveren Dame: E. OL Kaijzer-G. Groenewoud 10 C. RusR. Pijning 01 A. Beemsterboer-W. Kwak lk'A W. PieterseP. Seewald 10 Voor de zilveren Toren: A. SchaapsT. Wortel 10 J. Bakker.J. v. Ekeren 01 F. BoschMej. Bouman 01 L. Ni.jmanJ. Schuurman 10 P. Hölzman-P. Groenenberg 01 kamp officieel openen Het is prachtig weer en de stemming onder de jongens is voortreffelijk. Wij hopen 'n fijne kampweek mee te maken en 't mooie weer wat 't op 't ogenblik is, te mogen houden. De verkenners en staf van Troep III groeten hun ouders, vrienden en bekenden en hopen hun Zaterdag in goede gezond heid weer te zien. P. B. HUIS VERKOCHT ALKMAAR. Ten verzoeke van de Erven van wijlen de heer J. Vader, heeft notaris W. Appel te Obdam, gisteravond in Tom's café-rest. voor een vrij groot aantal geïnteresseerden bij opbod en afslag verkocht een burger- woonhuis met nieuwe schuur, erf en tuin aan de Stationsweg 126 aan de hèer J. E. Verberne te Alkmaar voor de somma van f 5210. Hoogste bod f 5100.Ge mijnd op f 110. Burgerlijke stand ALKMAAR. Gehuwd: Cor- nelus Boots en Johanna M. A. Hutting; Lambert Lier en Cath. Roos. POLITIE CONTRA „BEDRIJVEN ALKMAAR. Of) het terrein van de Voetbalveren. „Alkmaar" aan de Westerweg wordt van avond om half 8 een voetbelwed- strijd gespeeld tussen het eerste elftal van de Alkmaarse Politie en een elftal uit de Alkmaarse bedrijfsvoetbal. Hieraan gaat vooraf een hand balwedstrijd tussen de Dames- handbalclub Vrone 1 uit St. Pan- cras cn een selectie-elftal van de bedrijfshandbal. Deze wedstrijd begint om half zeven. R.K. A.F.C. UIT VUCHT TERUG ALKMAAR. Zaterdagavond keerden 23 AFC-ers vermoeid, maar hoogst-voldaan uit het NKS-Jeugdkamp in Vught terug. Genoten hadden ze van de pret tige geest, die er in het kamp heerste en van het mooie weer, dat het verblijf aldaar zoveel prettiger, had gemaakt. Want mooi weer hebben ze gehad, op één wolkbreuk na, die Woensdag avond het prachtige tentenkamp in een zwembasin veranderde. Acht van de twaalf tenten moesten ontruimd worden en de bewoners van deze tenten wer den voor de nacht liefdevol op genomen door de Broeders van Vught, die een prachtige 1 zaal voor de jongens beschikbaar stel den. Als aandenken aan dit feit kreeg elke vereniging een zwem- medaille mee met als inscriptie: Waterkamp N.K.S. 1951. Of de A.F.C.-ers nog meer prij zen in de wacht gesleept hebben? De 23 adsplranten samen behaal den de eerste prijs (een mooie beker) voor orde en discipline en het oudste elftal wist de tweede prijs in het voetbaltournooi te behalen. Het jongste elftal ein digde als vierde. U kunt zich voorstellen, dat vooral de eerste prijs voor disci pline enz. met groot gejuich in ontvangst genomen werd. En ondanks de opmerking van de kampcommandant, dat het vol gend jaar eens een andere ver eniging met die prijs moet gaan strijken, zullen we het volgend jaar weer ons best doen, om deze eervolle onderscheiding te gaan verdienen. De veteranen in het veld OUDORP. Op de laatste kermisdag had de traditionele wedstrijd plaats tussen veteranen van Kolpmg Boys en R.K.AFC uit Alkmaar. Door een zeer tal rijk publiek werd deze. strijd van de oude garde gevolgd. Enthou siast begonnen de partijen de strijd. Na tien minuten had K.B. de leiding met 10, welke stand tot de rust onveranderd bleef. Na enige minuten rust werd de strijd hervat en zette AFC enige aanvallen in, die geen winst op leverden, waardoor het tempo langzamer werd. K.B. scheen nog over meer energie te beschikken en bracht de stand op 40. Daar na zag AFC nog kans de eer te redden en de stand op 41 te brengen. Kort voor het einde ech ter slaagde middenvoor Twisk er tenslotte in, de stand op 51 voor K.B. te brengen. Mishandeling OUDORP. Tegen een lid van het personeel van een ker- misinrichtirig, die na het sluiten der kermis een Alkmaarder had mishandeld, is proces-verbaal op gemaakt. BIOSCOPEN: Rex: Voor deliger per dozijn, a.l.; Cinema: Lord Wanhoop, a.l.; Harmonie: Met eervol ontslag, 14 jaar; Victoria: Opium voor Cairo, 14 jr. KCB-BERGEN: t.eon. 17 Augustus te 17.30 uur: Tentoonstelling Schilde rijen, aquarellen en teke ningen van Thijs Sterk; schilderijen van Cees Boendermaker; beeld houwwerk van J. W. Ra- decker, edelsmeedwerk v. Marijcke Visser. Opening hedenmiddag 4 uur: Geopend: 1012.30, 14.30— 17.30 en 19.30—22 uur. „Alkmaar"-terrein, heden avond: Alkm. Politie— Alkm. Bedrijfselftal. OPENING VAN DE WINKELWEEK EGMOND-BINNEN. Zater dagavond j.l. werd de winkelweek geopend met de voetbalwedstrijd Adelbert I—Zeevogels I. Vóór de aanvang van de wedstrijd maak te het fanfarecorps „Eensgezind heid" een muzikale rondgang door het dorp en begaf zich ver volgens naar het voetbalterrein, waar het nog enkele nummers speelde. De wedstrijd droeg vóór de rust een weinig spannend karakter. De beide partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. Na 20 minuten spelen wist de enige gevaarlijke voor-speler van Zeevogels, de rechtsbuiten, te scoren. Vlak voor het einde maakte men hands in het strafschopgebied. De daar door toegewezen penalty werd door Zeevogels op sympathieke en sportieve wijze genomen. Na de rust kwam Zeevogels sterk opzetten. De Adelbert-backs hadden hun handen vol. Bij een aanval werd onverwachts door een fout van de Zeev.-keeper de stand op 11 gebracht. Toch wist de midvoor van Z. er 21 van te maken. Bij een tweede penalty wegens hands werd nu wel inge schoten, zodat de wedstrijd met 31 in het voordeel van Zeevo gels eindigde. Rest ons nog te vermelden, dat de Ronde van Egmond-Binnen, welke Vrijdagavond gehouden wordt, begrijpelijkerwijze niet bestaat uit een wandeltocht, maar bestemd is voor de hardlopers. KERMIS WAARLAND. Nog enkele weken en de Waarlander kermis is daar. Om dit jaarlijks terug kerende festijn aantrekkelijker te maken, vooral voor de jeugd, is alhier ter plaatse een comité ge vormd, dat als doel heeft gesteld tijdens de a.s. kermis volks- en kinderspelen te organiseren, welke zullen plaats vinden op het Sportterrein. Naar wij vernemen zullen op het Sportterrein ook enkele ker misattracties geplaatst worden. Daar voor dit doel, waarvoor veel sympathie blijkt te bestaan, ook geld nodig is, zal in de loop dezer week bij de ingezetenen worden rondgegaan om gelden in te zamelen. Het comité vertrouwt er op, dat allen spontaan hun medewerking zullen verlenen en een flinke bijdrage geven, zodat de opzet van deze plannen ten volle moge slagen. Voetballen WAARLAND. Donderdag 9 Aug. a.s. zal op het sportterrein een interessante voetbalmatch gespeeld worden. Alsdan zal een elftal van oud Con Zelo de strijd aanbinden tegen een elftal, sa mengesteld uit de Supportersver. D.A.S. te Heerhugowaard Zuid. Deze bijzondere ontmoeting zal aanvangen des avonds om 7 uur. Verwacht mag worden dat voor deze wedstrijd zowel uit Heerhu gowaard als uit Waarland zeer veel belangstelling zal bestaan. BOTSINC DOOR ONVOORZICHTIG RIJDEN LANGEDIJK J. K. te Lan- gedijk naa op de Dorpsstraat te juangedijk, door onvoldoende rechts te houden, een tegenlig ger geramd met de kruk van het portier. Verd. verklaarde, een uur eerder ter plaatse te zijn geweest dan in ue dagvaarding stond ver meid. Een paar getuigenverkla ringen, nauwKeuriger oeschrijvin- gen van het ongeiuk, waren vol- uoende om de schuld van K. vast te stellen. Een deskundige toon de aan, dat het geen andere wa gen dan die van verd. kon zijn geweest, die de aanrijding had veroorzaakt, aan de hand van een preciese analyse van de aange- prachte beschadigingen aan beide wagens. Na de botsing was verd. doorgereden, alsof hij niets van het ongeval had bemerkt. De Offi cier van Jdstitie bij de Meer voudige Kamer te Alkmaar eiste een boete van f 75.subs. 25 da gen. Uitspraak over veertien da gen. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Pieter Cornelis zv C. L. Koster en A. A. C. Klinkenberg; Sonja dv A. Tes- selaar en J. Schoorstra. Burgerlijke Stand ST. PANCRAS. Geboren: Tie> nus zv KI. Vader en KI. Kooy; André zv R. D. Peereboom en M. de Beurs. Gehuwd: W. ten Wolde 29 jaar en J. Schut 31 jaar; J. A Bruin 24 jaar en M. Smit 26 jaar. Ondertrouwd: C. Kooy 23 jaar en G. Glas 19 iaar. Overleden: M. Lammerts, echt genoot van Jn. Wever, 77 jaar. MEERVOGELS HOUDT VRIJDAG Z N JAARVERGADERING AKERSLOOT. Vrijdagavond houdt Meervogels, de nieuwe 4de klasser, z'n jaarvergadering in café Verduin. Het wordt een be langrijke vergadering, daar vier bestuursleden en de gehele elf talcommissie zullen aftreden. Tegencandidaten kunnen tot een uur voor de vergadering worden ingediend bij de secretaris. Zondag a.s. neemt Meervogels deel aan het Fruittournooi in Blokker. De eerste wedstrijd gaat tegen R.K. E.D.O. Als K.N.V.B.- er is, Meervogels verplicht te winnen. In dat geval gaat het in de finale tegen de winnaar van Blokkers-St. George, Competitie begint op 8 en 9 September Op 8 en 9 September begint de competitie van de Afdeling Noord-Holland. Voor de senioren is de indeling thans bekend, de jeugd zal nog even moeten wachten. M.F.C.-De Eland voor de promotie Op het M.F.C.-terrein wordt Zondag de eerste van de twee beslissingswedstrijden voor pro motie naar de K.N.V.B. gespeeld. M.F.C. speelt tegen de overge bleven kampioen uit de afdeling Amsterdam, De Eland. OUD-LEERLINGEN VAN DE LANDBOUWSCHOOL TE SPANBROEK Op verzoek, vooral van hen die nog nimmer een grote excursie maakten, wordt de laatste 3 da gen van deze maand een tocht ge organiseerd naar de grote land bouwtentoonstelling te Roermond en naar het zuiden van Limburg. Voor opgave van deelname en voor 't verkrijgen van inlichtin gen ton. men zich wenden tot 't hoofd der school, tel. K 2263 - 230. Men gelieve zich op te geven voor 15 Aug. Uitspraken Meervoudige Kamer te Alkmaar P. D. Heerhugowaard, diefstal van zuivelproducten, eis 4 maan den met aftrek. Uitspraak: 4 mnd. voorw. proeftijd 3 jaar, f 75 subs. 25 dagen en ónder toezicht- stelling van de R.K. Reclasse- ringsvereniging, Alkmaar. J. S. J. magazijnchef te Alk maar, goederen van grossierderij ten eigen bate verkocht, eis: 18 maanden met aftrek. Uitspraak: 1 jaar waarvan zes maanden voorw. en 'n proeftijd van 3 jaar. H. W. S., Alkmaar, handelaar, aankoop van gestolen goederen, eis 1 jaar, uitspraak 1 jaar met aftrek. J. A., Oudorp, verduistering van goederen, eis 8 maanden met aftrek. Uitspraak 6 maanden. C. J. V., Oudorp, heling, eis 8 maanden met aftrek 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 4 jaar, onder toezichtstelling van de R.K. Reclassering. Corn. K. garagehouder, Alk maar, in beschonken toestand auto gereden: verzoek van Offi cier van Justitie: vrijspraak, Uit spraak vrijspraak. G. P. botsing veroorzaakt f 250 subs. 50 dagen 6 maanden ont zegging van rijbevoegdheid. A. G. verduistering, meerma len gepleegd, 4 maanden, voor waardelijk. HANDBALSCHEIDSRECHTERS 12 AUGUSTUS NAAR HOORN Programma, afgewerkt op het Forwardterrein: 12.30 uur: Opening en uiteenzet ting over deze middag. 13.00 uur: Alw. Forward 2 Blauwe Reigers I. 13.50 uur: VZV IDTS I 14.40 uur: DVO I—Alw. Fórw. I. 15.30 uur: Dames scheidsrechters- F.S.A. I. 16.20 uur: Heren scheidsrechters- De kop van N.H.-Drechterland. 17.30 uur: Sluiting. WEEKSTAAT NEDERL, BANK AMSTERDAM 7 Aug. Uit de verkorte balans van de Neder landse Bank N.V. opgemaakt per 6 Augustus jl. springt een duide lijke verbetering van de positie van het Rijk naar voren. Niet alleen zijn de voorschotten aan het Rijk tot een bedrag van bijna f 9 millioen geheel verdwenen, doch ook het saldo van 's Rijks schatkist, dat sinds 15 Mei jl. of nihil was of slechts een bedrag van enkele millioenen aantoonde, bedraagt thans niet minder dan f 27 '/2 miUiQen. Hiertegenover staat slechts een toeneming van f 10 millioen tot f 305 millioen aan schatkistpapier, rechtstreeks door de bank in disconto geno men. Een tweede element waarnaar de belangstelling tegenwoordig uitgaat, is onze netto deviezen- positie, De posten die deze bepa len, vertonen onderling wel enige afwijkingen, doch uiteindelijk re sulteert een bedrag van f 931 millioen. Vorige week is ons netto deviezenfoezit met f 22 millioen toegenomen tot f 933 Vz millioen, zodat deze week slechts f 2 milli oen is weggevloeid. Voorts geeft de jongste bank- staat de gebruikelijke verschijn selen na het verwerken van de ultimo weer, zoals een verminde ring van de bankbiljettencircula- tie, ditmaal met ruim f 35 millioen tot f 2.771-884.325 en een vermin dering van f 1 millioen der voor schotten in rekeningcourant. HEILOO Zoals elk jaar wordt dezer dagen op het vredige bede vaartsoord O.L, ter Nood een tri duüm gehouden voor zieken uit ons gewest. Gistermorgen is dit triduum begonnen met ca. 90 zie ken, die per auto of ziekenauto hierheen vervoerd werden. Onder leiding van het comité voor zie kenbedevaarten, waarvan pastoor J. van Muijen van Heiloo de voorzitter en de heer P. Kuijper de actieve secretaris is, hebben tal van dames en heren uit Heiloo en andere plaatsen zich verdienste lijk gemaakt, door op de een of andere wijze mede te werken aan het welslagen van dit triduum- Voor het transport zorgen co- mité's uit de parochies, vanwaar de zieken afkomstig ziin, voor het vervoer op het bedevaartsoord zelf zorgen dames en heren uit Heiloo en een aantal eeTw. zus ters van het Sint Elisabethzieken- huis staan hier de gehele dag met haar vakkennis en toewijding ge reed, om het de zieken aan niets te laten ontbreken- Men zou daar om dit ziekentriduum een feest van naastenliefde kunnen noe men. Een feest moet het onge twijfeld voor de zieken zijn, enige dagen uit de dagelijkse sfeer van de ziekenkamer te mogen treden in de vredige en rustige sfeer van Maria's heiligdom. Het was de Z.E. Rector L. Toe bosch. die de zieken hier verwel komde. Hij stelde hen Maria voor als de gastvrouwe en als de Troosteres, aan wie zij alles kon den overlaten gedurende deze drie dagen van genade en gebed- Na de zegening der zieken en der lig- en draagstoelen er wa ren ruim 50 patiënten, die van BERGEN. Op initiatief van Berdos werd Zondag de eerste ronde gespeeld van Het Ruïne- kerk-Tournooi dat jaarlijks ge houden zal worden. Om de acht deelnemende clubs hiervoor goed te ontvangen, had het Beraos- terrein een hele metamorphose ondergaan. Met eigen mensen, eigen mid delen en materialen, met een minimum aan onkosten, zijn de entree, de gelegenheid tot fiet- senstallen, de tribune en de kleedkamers verbeterd en ver fraaid. Het terrein bezit een prachtige grasmat tot zelfs in de doelen. Nu nog verbetering van de weg en wat aanplantingen, en het is af! Achtereenvolgenis werden vier wedstrijden gespeeld van twee maal eèr» half uur en enigê rust. De eerste en óe derde werden gefloten door scheidsrechter Spaans de tweedeen vierde door Wester. Voor het beginsignaal van de wedstrijd BerdosO.M.L. uit Rotterdam, werd, èvenals bij de vierde wedstrijd, een minuut stilte in acht genomer» ter her denking van W. G. Beeldman. bestuurslid van B.S.V., die c'\ vorige week is overleden. Daar na nam de wedstrijd een aan vang. O.M.L. dat veel vlotter en pittiger speelde dan het vorig jaar, zag hoe na twaalf minuten spelen uit een prachtige pass van de halflinie door Duin het doel werd doorboord (10). Later volgden er gevaarlijke schermut selingen voor het Berdos-doel. Na de rust deden de Rotter dammers meteen gevaarlijke aanvallen, doch zij konden niet voorkomen dat een bal van Joop naar Jan Schmidt door deze laat ste met een felle kogel de stand op 20 bracht. De aanvallen van Berdos zijn van overwegende aard. Van Diepen ziet kans om voor open doel over de bal heen te lopen. Dekker, die een prach tige kopbal rechtstreeks uit een corner niet beloond zag. gaf een paar minuten, voor het einde een hoge bal in het doel. waardoor de stand op 30 kwam. Gisteren werd in Opmeer de traditionele Landbouwdag gehouden met een grote ten toonstelling en concours-hippique. Rechts: een originele Westfriese boerenwagen van de heer Baltus uit Bergen. Links: burgemeester Keyzer van Spanbroek-Opmeer feliciteert de heer Hoogetoorn uit Utrecht met het behalen van een le prijs voor de inzending luxe paarden. KoedijkVrone Was deze, strijd van minder gehalte dah de vorige, vooral wat het technisch voetbal be trof de kerels deden hun best om er iets van te maken. Er werd flink „geknoert"! Toch bleek Vrone meer van voetballen af te weten. Piet Slooten (Koe dijk) wist zijn club na achttien minuten de leiding te gever» door een onverwacht schot tussen ver schillende spelers door (1—0). Binnen de twee minuten wist Zegers echter gelijk te maken (11). Een penalty tegen Vrone wegens handsbal schoot Piet Zut over de lat. Dan krijgt Vrone een penalty te nemen: een zacht trapje, recht op de keeper aan en applaus toe. Vriendschappe lijk heet dat en sportief? Wei neen! Kort ma de rust schiet Zegers langs de uitlopende keeper zijn tweede goal (12). Door een keer goed combineren wordt de stand 2—2. Kort daarna bezorgt Hoogland zijn club de overwin ning, zodat Vrone de volgende week tegen Berdos uitkomt. Daarna speelt Schoorl tegen Randers uit Alkmaar, beide elf tallen met blauwe shirts. De scheidsrechter moest dus meer op de kleur van de broeken let ten. Er werd flink gespeeld. Ook weer na twaalf minuten opent Joop Feigler met een hard schot, onder de vallende keeper door, de score (01). Hier blijft het bij, zowel voor als na de rust. Dan volgt er weer een betere strijd tussen B.S.V., Bergen, tegen S.E.W. uit Nibbixwoud. De S.Ë.W.- waren overwegend meer !n de aanval, maar de Berger verdediging, vooral met de ge broeders Urbanus, was niet te vermurwen. Het tempo ligt hoog en snel. De spelers gunnen zich niet eens de tijd om goed in te gooien, zodat er verschillende malen overgegooid moet worden. Na de rust volgen er weer flinke aanvallen. Een S.E.W.-er schiet tegen de paal. Na zeven minuten spelen passeert Hoog- vorst de uitgelopen keeper (1 0), waardoor B.S.V. Bergen de volgende week uitkomt tegen Randers en Berdos Bergen tegen Vrone. Als tussenwedstrijd spelen junioren Berdos tegen R.K.A.F.C. Daarna volgt de finale tussen de twee winnaars. Het zal de moeite waard zijn om te komen kijken. ligstoelen gebruik moesten ma ken droeg Roctor Toebosch een H. Mis op, terwijl de geestelijk leider van dTt Triduum, Pater Ruiter o-f.m. voorging in gebed, dat afgewisseld werd door het zingen van toepasselijke liederen door een dameskoortje. Na de H. Mis, waaronder de meeste zieken de H. Communie ontvingen hield Pater Ruiter een predicatie over Maria; hij schetste de hulpeloosheid van de mens, vooral als hij lichamelijk of geestelijk ziek is; het is alleen Jesus, die de zwakken sterk kan maken en daarom, aldus spr. gaan we tot Jesus, maar via Maria, die ons de genaden uitdeelt, welke God ons wil geven- Spr. eindigde met een aansporing om toch voor al te bidden om offerliefde. Om 12 uur volgde een korte lezing uit de H. Schrift, aanbid ding van het Allerheiligste en handoplegging der zieken; des middags werd de dag met een plechtig Lof besloten, waaronder iedere zieke afzonderlijk de Ze gen met het Allerheiligste ont vangt. Morgen op de sluitingsdag wordt na het Lof de Pauselijke Zegen gegeven. CASTRICUM Zondag werd het fraaie sportpark van Vitesse onder groot feestvertoon geo pend. Na een H. Mis in de pa rochiekerk werd om II uur het gehele sportcomplex door de Zeer Eerw. Heer Pastoor inge wijd en in tegenwoordigheid van vele autoriteiten en sport-offici- als als geopend verklaard. Na de opening had een recep tie plaats waarbij velen Vitesse kwamen gelukwensen met het nieuwe sportpark. Hierbij waren o.m. aanwezig Burgemeester Smeets, R. K. Kerkbestuur en vele vertegenwoordigers uit di verse sportorganisatie's uit de omtrek, de heer Duinker, voor zitter van CSV en oud leden van Vitesse onder wie de bekende' voetballer van vroeger jaren de heer Loots Bes. Onder grote belangstelling de monstreerden 's middags de le den van Vitesse, afdeling gym nastiek. met medewerking van het muziekcorps St. Aloysius. De Handbalwedstrijd voor da mes werd gewonnen door ADO uit Heemskerk met 42. Voetbalwedstrijd. De clou van de middag de voetbalwedstrijd van Vitesse te gen CSV, ere-gast van Vitesse, werd gewonnen door CSV met 41. De wedstrijd waarvoor zeer veel belangstelling bestond, viel wat het spel van Vitesse be trof tegen. Wij zijn van oordeel, dat het Vitesse-elftal veel meer zal moeten trainen om zich te kunnen handhaven. CSV daarentegen beschikt over meer jongere krachten waarbij vooral de keeper en de links back als spelers van hogere klas se dienen te worden geken merkt. Er bestond voor deze sportdemonstratie een buitenge woon grote belangstelling, die getuigt van algemeen meeleven met de sportgebeurtenis van die dag. Burgerlijke Stand OUDE NIEDORP. Geboren: Maria Theresia, dochter van G. A.. Boekei en M. C. Verhaar; Fran, ciscus H., zoon van C. Ooteman en J. Bakker; Maria C. A., doch ter van T. Vlaming en E. M. Praat; Antonius M., dochter van N. J. Tesselaar en M. C. Groen; Elizabeth C„ dochter van G. J. Groen en C. T. Leegwater; Jo hanna E. M., dochter van T. J. Wijnker en. J. E. Venneker; Pe trus J. M., zoon van A. Groen en A. Poel; Ida M. W., dochter van F. T. J. Jong en J. C. Kolkman; Elisabeth C. M., dochter van Th. J. J. Jong en A. Veldman; Afra M., dochter van N. Zuiker en C. J. de Jong. Ondertrouwd: Louw Leek, 23 jaar, en Helena van Eek, 24 jaar; Jan Koemeester (Alkmaar), 31 jaar en Geertruda Chr. Ligthart, 26 jaar. Gehuwd: Pieter Wester, 24 jr., te Amsterdam en Lammigje J. Pander, 22 jaar. Overleden: Franciscus H. Oote man, 16 dagen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. NIEUWE DEPRESSIE IN AANTOCHT Vanavond enkele opklaringen, daarna overwegend zwaar be wolkt met op de meeste plaat sen tijdelijk regen. Matige af en toe vrij krachtige wind, aan vankelijk uit Oostelijke richtin gen, later weer draaiend naar Zuid of Zuid-West. Weinig ver andering in temperatuur. HEERHUGOWAARD Zuid. Maandagmorgen kwam een brief v.d. bisschop in H.H.-Waard voor kapelaan B. C. Hoogeveen, maar de kapelaan was niet thuis, die was met een deel van zijn verkenners op bivak in Drente. 's Middags stónd 't in de krant dat de kapelaan werd overge plaatst naar Amsterdam en hij wist het zelf nog niet. Diezelfde dag werd hem de overplaatsing medegedeeld en a.s. Vrijdag ver trekt kapelaan Hoogeveen naar de nieuwe parochie van St. Jo annes de Doper a.d. Amstelveense weg te Amsterdam. Donderdagavond om 8 uur kan men afscheid nemen van de scheidende kapelaan in de grote zaal van café v. d. Heiligenberg, Veel heeft hij gedaan voor 't jeugdwerk in de parochie. Hoe kon hij daar op de jeugdzolder a.d. v. Veenweg, werken voor zijn jeugd. Hij werd vaak ver keerd begrepen omdat hij te kort op de vergaderingen der stands- organisaties kwam, maar dat kwam omdat hij bij zijn jongens niet gemist kon worden. We hebben hem op die jeugd zolder wel aangetroffen, met zwart gezicht en handen, de kachel aanmakend. Als er een kapelaan is die dankbaarheid verdient, dan is het zeker kape laan Hoogeveen. Laat daarom a.s. Donderdagavond de zaal goed bezet zijn. Vooral de besturen van alle verenigingen worden zeer zeker verwacht. SPORT EN MISSIE HEERHUGOWAARD-ZUID. A.s. Zondag zal Heerhugowaard- Zuid haar bijdrage geven aan de missie van een harer priester zonen, n.l. de weleerwaarde Fa ther Smit. Op het gemeente sportterrein wordt alsdan gespeeld tussen S.V.W. 1 en een nationaal missie elftal, bestaande uit studenten van Mill Hill. Vorige week heeft een studentenelftal gespeeld te gen K.S.V. De uitslag was 22. Naar wij vernemen zal er nu een sterker elftal -in het veld komen. Pater S. Smit zal ook weer van de partij zijn. De parochianen van St. Dionysius worden voor zover mogelijk om 3 uur op het ge meente sportterrein verwacht. Hierbij moet men op de eerste plaats van de gedachte uitgaan, het missiewerk van father Smit te willen steunen en op de twee de plaats ziet u dan waarschijnlijk een aardige voetbalwedstrijd. Father Smit heeft elf jaar in de Belgische Congo doorgebracht. Over een half jaar gaat hy er weer heen. Om een missie in stand te houden heeft men veel geld nodig. U kunt nu a.s. Zondag een steentje bijdragen voor dit mooie doel. In het studenten elftal zitten prima krachten en S.V.W. zal alle zeilen moeten bezetten. Parochianen van St. Dionysius komt dus a.s. Zondag in grote getalen naar het gemeente sport terrein. Pater Smit zal u daar zeer dankbaar voor zyn. Ambtenaren-voetbal HEERHUGOWAARD. Heden Woensdag 8 Augustus speelt het Ambtenaren-elftal een voetbal- wedstryd tegen het P.E.N. uit Hoorn. Aanvang 7 uur op het Gem. sportterrein. Vorige week wist het Heerhu- gowaardse Ambtenaren-elftal in Heiloo de eerste prijs te behalen in het vier gemeenten tournooi. In Heerhugowaard werd met 50 van Langedijk gewonnen en de winnaarsronde die ging tussen Heiloo en Heerhugowaard werd na verlenging 2—2. De straf schoppen brachten H.H. Waard de overwinning; 2e prh's Heiloo, dfikPrijS Bergen' 4e PrlJs Lange- Prakfijk hervat HEERHUGOWAARD. Naar wij vernemen, heeft onze vroe gere plaatsgenoot, de heer H. J. Swart, beter bekend als dokter Swart, zich, na een met goed succes volbrachte studie te Gro ningen, thans als oogarts te Breda gevestigd. Verbouw café Halfweg HEERHUGOWAARD. De heer van de Heiligenberg, eige naar van Café Halfweg, laat zyn bedryfspand vergroten met een vergaderzaal van 55 M2. Het wordt gebouwd aan de Noord-Oost zijde van het pand. De aannemers zyn de fa. J. Borst en Zonen. Handbalsport V.Z.V. T VELD. Zondag was het zeer druk op 't VZV-terrein; daar hield de afd. Handbal haar jaar- ïykse sportdag. Deelnemende ver enigingen waren VIDO I uit Pur- merend, VIOS uit Warmenhui- zen; Con Zèlo I uit Waarland, DWO I uit Wieringermeer, VBO I uit Oudorp én VZV I én II. Begunstigd door goed weer, kunnen we zeggen, dat 't een goed geslaagde middag is ge weest. Er waren wedstrijden bij, waarin 't spel op hoog peil stond. De dames van VZV hebben deze middag een prima indruk achter gelaten, wat spelpeil en sportivi teit aangaat. De uitslagen zyn als volgt: Con Zelo I—VZV II 0—1 (na strafschoppen) VIOS I—VBO I 1—3 VZV II—VBO I 0—1 VZV I—DWO I 2—2 DWO I—VIDO I t—1 VZV I—VIOD I 4—1 In café Slijkerman werden de prijzen door voorzitter Groot met een toepasselijk woord uitgereikt. ROLDUC, 6 een vcm a« ken, drs. Rc prof. Cobbe: in het pract: ven over de strijd de ver Dts Rottiei toren van di aan zich ver van de direct mijnen niet maar ook als diedagen he zelfs in de tij voorgekomen Bovendien gever een mc ideeën die di wen wekkend uiteen te ze vertegenwooi mers, die in ren het beto- langstelling i gen die na a bleek eens t< eens is wann een tijd als d nieuwe regel medezeggense en de eigen der arbeiders alles eens in sprek wordt 1 Men kon ui Rottier leren, realiseren vai een in dit op vend bedrijf mijnen zich i den voordoen verband houc Rottier groe Uit de vragen hem verkeert dat men mee egoïsme uit£ had op de wi die de heer B dersvraagstuk objectief geno te stellen om bij de andere ken. Met nami groep in de m in verhouding nooit zo era g Aanwi; Hij was ook erkennen dat lijk dieper s beter zou doei middelbare se de ambachtssc dc tijd aan ee te besteden d; leidende figurt •ijk hun taak zo subtiele vc groeiende PIK weten op te v HULL, Enge De oogst van Engeland dit uitgevallen. D omstandigheid venfabrieken, nig verlies hc minder geluk die in hun z paar centen w het sorteren v ondervonden als sorteerster werden aange: pond slechte c sen de mooie uitpikten, vijf ny ontvingen. Het bleek ei slechte erwten Handelend dat de cost di kochten de m zwarte schoen: na, zo vertelc rechter thans, diensten te sti den zq het oi hebben erwten zwart betrapt door ontslagen. Buizen ter le worden in de militair vrac Verenigde St Het wordt ge Quebec in Cc draineringswi Seven Islands in Labrador. lucht vervoei

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2