Gaat Lieftinck heen? Met achttienduizend neergeknield rond een grijze Kardinaal Ook minister Peters ontkomt niet aan de R.T.C.-erfenis Rijk verhoogt voorschot percentage tot 135 pet. Ed Koeman geklopt door Amsterdammer De Moor Niet „ja" en niet „neen" De gemeentebegrotingen Achtervolgingstitel amateurs Aanhouding verzocht van notaris EERSTE KAMER Nieuw-Guinea kan toch niet in de ijskast blijven Kroniek en kritiek Naar wij vernemen: 1 DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1951 PAGINA 3 ONZE PADVINDERS OP DE WERELDJAMBOREE TE BAD ISCHL Vijftienduizend pad vinders uit vele lan den zijn bijeen op de Wereldjamboree. Zij beleven daar ontel bare mooie en inte ressante dingen, die zij hun leven lang zullen onthouden. Op de foto links zien we hoe Ben Smits uit Nijmegen en Louis Hayega uit Kameroen met elkaar aan het ruilen zijn. Ben krijgt een Afrikaans muziek instrument en Louis een paar Hollandse klompen, die een zeer gewild ruilartikel blij ken te zijn. Op de rechtse foto zien we Ad en Antoon Stove- rink uit Gaanderen bij Doetinchem bij de Amerikaanse vlag in het Wereldjamboreekamp te Bad Ishl. Per fiets hebben deze twee „stoere knapende grote reis nattr Oostenrijk gemaakt. Zij hadden een afspraak in het Wereldjamboreekamp met een hopman van de Amerikaanse boy-scouts. Links staat Antoon, rechts Ad. 's-GRAVENHAGE In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer met betrekking tot de aanhangige belastingontwerpen, verklaart minister Lieltinck: Van de persberichten, waarop wordt gedoeld, heeft de minister kennisgenomen. Hij heeft dienaan gaande terstond verklaard niet bereid te zijn welke geruchten ook, zijn persoon betreffende, van commentaar te voorzien. UIT DE WONDERLIJKE JAMBOREE-STAD (Van onze speciale verslaggever) BAD ISCHL Dc wonderlijke stad Jamboree, waar in ir.-eer dan vijtduizend tenten van allerlei kleur en vorm 18000 jongens en hun leiders tien dagen aan druk ke straten wonen, is nu in vol bedrijf. Zij is van alles tegelijk: weergaloze circus-show met ar- tisten uit alle landen, een stuk Verenigde Naties in jongensprac- tijk, internationale koopmans beurs, waar de koers van een paar Hollandse klompen onge veer gelijk staat met die van een Schots rokje (aldus Koos van Amersfoort uit Den Helder, die, als alles meezit, in Nieuwedicp terugkeert in de vermomming van een Hooglander), technische werkplaats voor de zonderlingste houtconstructies ter wereld en inspirerend voorbeeld van 'n ge meenschap, die, hoezeer ook stre vend naar dezelfde idealen onder cènzelfde wet, toch aan iedere jongen, aan elke patrouille en troep, de ruor.'te en de vrijheid laat van het eigen initiatief. Ik geloof evenwel dat het ver band tussen dit alles, de samen hang, die deze Jamboree geeft, nergens zo ontroerend en zo dui delijk wordt beleefd als op die ogeïiblikken, dat het wereldwijde in Baden Powell's spel van ver kennen uitmondt in de universa liteit van de Kerk. Want op die ogenblikken ervaart ge ineens weer, dat het ideaal van de broe derschap, die all talen en rassen insluit, volop de confrontatie ver draagt met de geloofsgemeen schap der Katholieken en daar mee zuiver en sterjc samenklinkt. Zo'n onvergetelijk ogenblik was de Pontificale Hoogmis, die Z. Em. Theodor Kardinaal Innit- zer. Aartsbisschop van Wenen, tijdens deze Jamboree heeft gece lebreerd, met assistentie van een diaken uit Vietnam en een sub diaken uit Mexico. Een stoer hou ten kruis kroonde het sobere houten altaar op de top van een heuvel, rond welke, rij aan rij, katholieke verkenners uit alïe 's heren landen dezelfde Grego riaanse mis zongen, jongens uit Graz en Milwaukee, Leopoldstad en Tilburg, München, Napels en New Delhi. Terzijde van het al taar stonden verkenners, die een schoudervelum droegen en staf en mijter van de kardinaal be waarden; aan de nabijgelegen bosrand werd biecht gehoord in hot Frans en Engels, Duits en Italiaans; veertig aalmoezeniers uit alle landen omkransten de top, wachtend om straks met de H. Communie te gaan door de rijen van eerbiedig neerknielen de jongens. En temidden van hen cele breerde de Kardinaal, de 76-jari- ge. klein, grijs, vitaal, het Heilig Offer en sprak na het Evangelie van de Barmhartige Samaritaan, een vaderlijk woord direct daar op in die talen herhaald, een toe spraak van zo hartelijke genegen heid, dat ook de Nederlandse jongens er bijzonder door werden getrofïen. Ja, voor 'ons gevoel was dit eerst recht het zinvolle begin van de Jamboree, waarvan de openingsplechtigheid de vonk der inspiratie toch te zeer had ontbeerd. „Ik heb nog zelden een groep jonge mensen met zoveel vreug de begroet", zei de Kardinaal. „Ik heet u hartelijk welkom in ons vaderland, dat in zijn geschiede nis altijd weer heeft geprobeerd in practijk te brengen wat ook het voornaamste principe van het verkennen is: in vrede te le ven met iedereen, de mensen te helpen de lasten te dragen en hen te beschermen. Is dit ook niet de wet van Christus: vriend en vijand te beminnen? De para bel van de Barmhartige Samari taan is als de Evangelische be vestiging van de verkennensbe- lofte en tegelijk een vermaning, haar ook na te komen. God moge u zegener», gij, die bijna alle na ties vertegenwoordigt en door dezelfde idealen wordt bezield. Hoe schoon zou de wereld zijn en hoe gelukkig de mensheid, in dien alle volkeren zouden leven volgens de beginselen, die gij hier vertegenwoordigt. Moge het bloed van Christus de mensheid verzoenen en verenigen en moge het u helpen de wgg te vinden naar het geluk, het tijdelijke, het eeuwige." Zo sprak de kardinaal, vurig, ontroerd, de echo van de bergen rondom zijn woord herhalend. waarvan niemand anders wensen kan, dan dat het in vervulling gaat, en dat deze Jamboree daar aan haar deel mag hebben. „Christus vincit. Christus reg- nat, Christus imperat" zongen de duizenden verkenners en al 'hun vanen negen, toen de kardinaal zijn zegen gaf, terwijl hij door hun rijen ging, telkens zichtbaar verrast, als hij zag, hoe hier ne gers van de Kongo waren en Ègyptenaren, Marokkanen. Ita lianen, Zwitsers." „God bless yon" Het was na de Pontificale H. Mis. dat S. Maridar uit Shimoga in de staat Mysore, verkenners leider uit het contingent van In dia, die in uniform bii het altaar de zorg voor het rode kardinaals kapje had gehad, de gelegenheid schoon zag voor het verkrijgen van een herinnering aan wat voor hem zonder twijfel de prachtigste ogenblikken van de Jamboree zullen blijven. Eerbie dig knielde hij voor de Kardinaal en vroeg hem enkele woorden te willen schrijven in zijn verken nersagenda. De kerkvorst, in druk gesprek met een jonge scout uit Florence, beduidde hem glimlachend, zich op te richten. Toen ging hij zelf zitten op de punt van een kist en schreef zorgvuldig, mopperend op de pen die in het papier bleef haken: „God bless you" in het boekje van de Indiër. „1st das nicht wundersehön?" zei een Oostenrij ker naast me: „Diese Gemein- schaft des Glaubens?" Wat kon men. het grijze hoofd van de kardinaal gebogen ziende naast het ravenzwarte van de man uit India, anders doen dan het beamen? De Regering heeft aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat het in het voornemen ligt het voorlopig op 125 gestelde voor schotpercentage voor de alge mene en bijzondere uitkeringen uit het gemeentefonds over het dienst 1951 te doen verhogen. In afwachting van de totstandko ming van een daartoe strekken de wijziging van de begroting '51 van het Gemeentefonds, kunnen de genoemde uitkeringen thans worden geraamd naar 135% van de basisbedragen. Bovendien bestaat er geen be zwaar tegen, dat de gemeenten, die over het jaar 1950 nog niet voor de maximale jaarwedde- uitkering in aanmerking kwa men, op haar begroting 1951 deze uitkering op f 45000. ramen. AMSTERDAM De kwartfi nales van de achtervolging voor amateurs leverden een grote ver rassing op. Koeman, één van de kanspaarden moest tegen de Am sterdammer de Moor rijden, die bij de achtste finales weliswaar behoorlijke tijden had genoteerd, maar die toch niet in staat werd geacht Koeman te kloppen. Het liep echter anders uit. In de eerste ronde liep de Moor een kleine achterstand op, maar toen hii goed op gang kwam, liep hij in, kwam voor te liggen en vergrootte zijn voorsprong meer en meer. Toen de Moor als eerste in 5 min. 29.4 sec. over de eind streep ging, moest Koeman nog 50 meter afleggen.... De Haarlemmer VisseT was de beste achtervolger met een tijd van 5 min. 20-6 sec. Hii is onge twijfeld één van de meest seri euze gegadigden voor de titel. De kleine van der Laan was volko men kansloos tegen de Haarlem mer, die zich weer niet tot het uiterste behoefde in te spannen. Hein van Breenen trof het niet dat hij tegen Patsv Willekes moest uitkomen. Willekes was na 2 km. al 125 meter op zijn stad genoot ingelopen en reed de laat ste ronde op een lekke achter band. Desondanks noteerde hii nog een tijd van 5 min. 25 sec. De Maaslander Brinkman plaat ste zich in de halve finale, die Zondag a s. in 't Olympisch Sta dion worden verreden, door een zege op de Amsterdammer Ap Donker. De uitslagen waren: Kwartfinales achtervolging voor amateurs over max. 4 'km: le rit: 1. Visser 5.20-6. 2. v.d- Laar 5.36.4 2e rit: 1. de Moor 5-294 2. Koeman 5.33.6 3e rit: 1- Willekes 5.25.0 2. van Breenen 5-34.2 4e rit: 1. Brinkman 5.27.2 2. Donker 5.31-8. In de halve finales plaatsten zich dus de Amsterdammers Wil lekes en de Moor, de Haarlem mer Visser en Brinkman (Maas land). De regering vertrouwt, dat de gemeenten mede door deze ver hoogde uitkeringen en de ho gere inkomst als gevolg van de herziening der uitkeringen we gens ondernemingsbelasting, in het algemeen in staat zijn het evenwicht in haar primitieve begrotingen, voorzover dit niet reeds aanwezig was, te herstel len. Gemeenten, die ondanks de hiervoren bedoelde hogere in komsten haar begrotingen niet sluitend kunnen maken, zij er met nadruk op gewezen, dat her ziening of toekenning van een bijzondere uitkering alleen in bijzondere gevallen zal mo gen plaats hebben. In het algemeen geldt als eis, dat de stijging van de uitgaven beperkt moet blijven tot het ac cres van de inkomsten. Slechts indien deze eis in bepaalde om standigheden redelijkerwijze niet kan worden gesteld, zal de mo gelijkheid bestaan tot verhoging van een bijzondere uitkering. Uitgaven op zich zelf kunnen geen grond opleveren voor her ziening der bijzondere uitkering. CAS AANCEBOORD BIJ OOTMARSUM OLDENZAAL. Door de Neder landse Aardolie Maatschappij is gistermorgen in de omgeving van Ootmarsum nabij de Duitse grens gas aangeboord. Volgens de mening van deskundigen be treft het hier een van de beste putten die tot op heden in ons land zijn aangeboord- Het gas zou een druk hebben van 170 atm. Gistermorgen ontstond er even een begin van brand in het uitstromende gas. Het vuur kon spoedig worden bedwongen. Bij nadere informatie ten kantore van de N.A.M. te Oldenzaal, kon men ons over een en ander geen mededelingen verschaffen. DE EENWORDING VAN KOREA WASHINGTON (A.P.). De Koreaanse ambassadeur in Was hington You Tsjan Yang heeft gisteren een bezoek gebracht aan president Truman en gezegd, dat de president hem de verzekering had gegeven, dat „het uiteinde lijke doel van de Ver. Staten en de Ver. Naties" de eenwording van Korea is. Advertentie op te knappen! De motivering van het oordeel van enige leden dat hij voor het onderhavige gerucht een uitzon dering zou behoren te maken, kan hij tot zijn spijt niet dgler». Dat zijn heengaan, eventueel, vergaande politieke gevolgen zou kunnen hebben, acht hij slechts dan waarschijnlijk, indien de oorzaak daarvan zou liggen in de politieke sfeer. Dat de houding welke tegenover de onderhavige belastingherziening dient te wor den aangenomen, mede door z'n aanblijven of heengaan zou wor den beïnvloed, miskent het feit, dat het hier gaat om een stuk kabinets-politiek, dat bovendien reeds in de Tweede Kamer een ruime meerderheid heeft gevon den en dat op zijn zakelijke ver diensten moet worden beoor- 's-GRAVENHAGE. De Ne derlandse politie heeft de aan houding verzocht van de 74-ja rige notaris J. Q. te Maastricht, die enige tijd geleden vanuit België met een luxe-jacht is ver trokken met onbekende bestem ming. Het vermoeden bestaat, dat de notaris een groot deel van zijn niet onaanzienlijk vermogen naar het buitenland heeft overge bracht. Er is door het vertrek van de notaris ongerustheid ontstaan onder diens cliëntèle. Vooral door het feit, dat een zekere L„ die met Q. in een charitatieve ver eniging samenwerkte en terecht heeft gestaan voor verduistering van gelden, met hetzelfde jacht zou zijn vertrokken. deeld. De opvatting dat het een publiek belang zou zijn, dat hij het bedoelde gerucht zo veel mo gelijk en dat nog wel perti nent tegenspreekt, kan de mi nister niet tot de zijne maken. Hij moge de Eerste Kamer wel verzoeken zich over de aan haar toegezonden wetsontwerpen uit te spreken los van persoonlijke bijkomstigheden, die niet ter za ke doen. NEDERLANDSE VLIEGER IN AMERIKA GEDOOD De Nederlandse sergeant-vlie ger F. C. Maatman uit 's Gra- venhaee. die in de Verenigde Staten een cursus volgde, is Dins dag on de basis Luke. Arizona, 'toen hii met een vliegtuig een landing maakte, verongelukt en daarbii om het leven gekomen. Sergeant-vlieger Maatman be hoorde tot de eerste groep leer ling-vliegers van de luchtmacht, die in Mei 1950 naar de Verenig de Staten vertrok om daar tot vlieger te worden opgeleid. In Juni van dit jaar werd aan deze groep op „Williams Airforce base" het vliegbrevet uitgereikt. Een gedeelte van deze vliegers keer de daarna naar Nederland terug, de overigen bleven in de Ver enigde Staten om verder te wor den opgeleid. Pseudo-vogelpest te Den Haag Bij de kippen van een particu lier in de Honsholredijkstraat te Den Haag is een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. Vier kippen werden afgemaakt. De hokken werden ontsmet. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Peters werd, bij de behandeling van de begroting van „Uniezaken en Overzeese Rijksdelen" in de Eerste Kamer, niet overal even vriendelijk ontvangen. De heer Molenaar (V.V.D.) had in de Memorie van Antwoord de persoonlijke toon gemist en de heer Algra (A.R.) kwam selfs tot de conclusie, dat dit stuk beneden de maat bleef. Enerzijds benadrukte de nieuwe bewindsman hierin, dat hij geen verantwoordelijkheid droeg voor het verleden, maar anderzijds werden in het zelfde stuk daden van vorige regeringen als „terecht" onderschreven. Maar wat de heer Algra voor al miste, dat was de grote visie op de problemen, en de moed om deze doelbewust tot een oplos sing te brengen. Juist bii dit de partement is zulks onder de hui dige politieke verhoudingen ech ter ook niet eenvoudig. Daar is b.v. de status van Nieuw-Guinea die zoals bekend bij de jongste kabinetsformatie in de ijskast" werd opgeborgen. Desondanks betoogde de heer de Zwaan (C.H.) nu, dat van dit gebiedsdeel geen ruilobject ge maakt mocht worden en de heer Algra (A.R.) ging uit van de stelling, dat onze verantwoorde lijkheid voor de bevolking voor op moet staan. Ook de hr. Ruys (KVP) benadrukte deze verant woordelijkheid. maar de hr. de Dreu (PvdA) hield de regering voor, dat de internationale poli tiek zich ook wel eens in deze zaak zou kunnen mengen. In elk geval is de huidige toe stand van onzekerheid weinig bevorderlijk voor de ontwikke ling van het land. Dat kunnen wij met de heer de Dreu eens zijn omdat er onderwijl immers weinjg animo is om kapitaal in Nieuw-Guinea te beleggen. En ook de ambtenaren ginds weten niet waar zjj aan tóe zijn. De re gering heeft op dit punt wel be paalde toezeggingen gedaan, de ze echter, aldus de heer de Dreu. hebben een weinig bemoedigend voorbeeld in het lot van hun collega's in Indonesië. Hierover werd dan ook van verschillende zijden nog menig hartig woord gesproken. Prof. Molenaar (VVD) reali seerde zich, dat de Indonesische regering juist in deze dagen weer voor grote moeilijkheden staat, maar als zij deze 't hoofd kon bieden zou dat haar moreel gezag ook ongetwijfeld verster ken. Zowel prof. Molenaar (VVD) als de heer de Dreu (PvdA) ver klaarden zich in beginsel accoord tot herziening van de Unie-over eenkomst. Prof. Molenaar ging er hierbij vanuit, dat een Unie weinig zin heeft als Indonesië deze vorm van samenwerking niet begeerd, de heer de Dreu voegde aan zijn bereidheid ech ter de waarschuwing toe dat Ne derland en Indonesië wel moes ten bedenken, dat het hier niet om een pact gaat, dat zomaar op een willekeurig ogenblik werd gesloten. De ongeregeldheden in de Am- bonese kampen werden alge meen betreurd, maar er was toch wel verschil in toon. Prof. Mole naar wilde het zelfbeschikkings recht bij de herziening van de Unie-overeenkomst ter sprake brengen en ook prof. de Zwaan was van mening, dat Nederland de roeping heeft om aan dit con flict een einde te maken. De hr. Algra wees er op, dat zijn frac tiegenoot Schipper de regering al weken terug gewaarschuwd had. dat het in het kamp op Walcheren niet goed ging. Over de vervanging van de landmacht in Suriname door de marine lie ten de heren Molenaar en de Dreu zich zeer critisch uit. Waarom was van tevoren geen overleg gepleegd zoals toch in de interumregeling werd voorge schreven? Heden zal de minister antwoorden. Stoffelijk overschot te Gouda opgehaald Gistermorgen is uit het bolwerk te Gouda het stoffelijk overschot opgehaald van dé 55-jarige Gouwenaar A. P., die sinds Zon dagavond werd vermist. NIEUWE HOOFDDIRECTEUR P.T.T. 's GRAVENHAGE. Bij Ko ninklijk besluit is ir. A. J. Ehnle met ingang van 1 Augustus 1951 benoemd tot hoofddirecteur der posterijen, telegrafie en tele fonie. 9 AUGUSTUS: Heilige pastoor van Ars De heiligheid ligt niet in het buitengewone, maar in het héél gewone, in de trou we vervulling van zijn plicht. Dat was de levensregel van de pastoor van Ars: hij ver richtte al die gewone pasto- rele plichten op buitenge wone wijze, in de volmaak te vereniging met en in vol komen onderwerping aan de goddelijke wil. Om deze zichtbare beleving van de volmaaktheid staat deze pastoor ons zo nabij: wij menen dikwijls, dat heilig zijn bestaat in iets groots te doen en dat ligt buiten ons bereik, maar de pastoor van Ars leert ons dat' groot zijn in het kleine de ware hei ligheid is. En is dit voor ons dan niet mogelijk? IN DESERTO Alweer: de tuinbouw! (Sm.). Op dezelfde dag, dat in Naaldwijk een flinke tentoon stelling voor handel, industrie en tuinbouw werd geopend, waarop ir. v. d. Plassche, direc teur van de tuinbouw, de lof van de tuinbouw zong, kreeg deze be langrijke tak van ons volksbe staan een nieuwe klap ten aan zien van de export te incasseren. Duitsland zette plotseling de tuinbouwexport (behalve voor fruit en pulp) stop, zonder over leg en tegen de verwachting in. Wij zullen er niet meer te diep op ingaan, voor wat het feit zelf betrett, omdat inmiddels Woens dag in de namiddag alweer bericht gekomen is, dat de ex port wordt hervat, zij het dan met de beperking, dat de toege stane 3 millioen dollar voor nieuwe invoer „voor een deel" zal moeten worden benut, om te betalen wat al boven de toege stane rekening teveel geleverd was (en dit was over de maand Juli 2.8 millioen gulden). Wat ons het meest verdriet is de wijze, waarop Duitsland hier weer een spaak in het wiel van onze agrarische export heeft ge stoken. Niet duidelijk is in dit verband een zinsnede in een vroeger bericht uit de „Maasbo de", (2 Aug. j.l.), waarin ook al sprake was van het voornemen der Duitse regering, om, onder druk van de Duitse boerenorga- nisatie, beperkingen aan de ex port uit Nederland op te leggen, door de eis, dat leveranties voor taan op vrij lange credietter- mijn moeten geschieden. Er was dus al enige dagen wat aan de hand en daarom bevreemdt het wel wat, dat men nu zo onthutst is door de Duitse maatregel „zon der overleg en zonder commen taar", terwijl de zinssnede, waar op wij doelden, deze is: „De Ne derlandse regering schijnt voors hands niet van zins, zich diep gaand met deze kwestie bezig te houden." Wat wordt daarmee bedoeld? Men wist, wat de Duitse eis was, men wist ook, dat Ne derland daar niet op zou ingaan, dus was, in het licht van de fei ten der Duitse financiën, iets te verwachten.... Enfin, dat is nu, voorlopig, weer van de baan. Men zou echter geneigd zijn tot het uitspreken van de vrees: voor hoe lang! En.... wanneer zal de volgende Duitse zet op het exportschaakbord komen? Dit is het voornaamste: dat in een tijd, die roept om samenwerking, landbouwordening en Europese integratie, de Duitsers ons keer op keer dwars zitten. „Onder de druk van de Duitse Boerenbond", heet het dan. En als België, zoals nu weer met de tomaten, onze uitvoer stagneert, daarmee alle Benelux-idealen aan de laars lappend, dan heet het óók, dat dit de schuld van de Belgische Boerenbond is. Wat een wonder dat men zich zo langzamerhand in Nederlandse boeren- en tuin derskringen zal gaan afvragen: hoe staat het met de invloed van onze organisaties hier.Waar mee wij onze tuinders (en boe ren) niet tot het aannemen van een gevechtspositie willen aan sporen, maar wel willen zeggen: als het, na en naast de mooie woorden over samenwerken en planning, zó moet gaan, wat ko pen wij dan voor dat veelbespro ken streven naar eenwording en samengaan? Men kan er in Ne derland weinig sympathie voor verwachten, wanneer het tast bare resultaat steeds weer is, dat onze tuinders gedupeerd worden! sloeg burgemeester d'Ailly gisteren te Amsterdam de eerste paal in de grond voor de eerste Ned. Rekenmachinefabriek; is gisteren in het Openlucht museum te Arnhem de Marshall- hulp-tentoonstelling geopend, die te Emmen reeds 60.000 bezoekers trok; brengt een Indonesische dele gatie thans een bezoek aan Birma om er over het Japanse vredes verdrag te spreken; exposeert Brazilië binnenkort werken van de Nederlandse schilders Charles Eyck en dr. H. Wiegersma; werd gisteren te Vught de retraiteleider pater van Mieghem S.J., die Zaterdag j.l. plotseling overleed, ten grave gedragen. PRINSES BEATRIX IN NIJMEGEN 's GRAVENHAGE. Prinses Beatrix bracht gisteren incognito een onverwacht bezoek aan Nij megen in gezelschap van een hofdame. Zij begaf zich naar het Stevens kerkhof en nam de. in aanbouw zijnde Sint Stevenskerk met historische toren in ogen schouw. Het werk aan de kerk ligt, in verband met vacantie van de bouwvakarbeiders, stil. AMBASSADEURS CONFERENTIE TE DEN HAAG Evenals het vorige jaar geschiedde, werd Woensdag, gebruik makend van de aanwezig heid met verlof'van vele der Neder landse ambassa deurs en van de Nederlandse Hoge Commissaris te Dja karta, op 't Depar tement van Buitenlandse Zaken een Ambassadeursconferentie gehouden. De conferentie stond onder leiding van de Minis ter van Buitenlandse Zaken, Mr. D. U. Stikker. Aan de tafel zittend van rechts naar links: Dr. H. M. Hirschfeld, regerings commissaris in Algemene Dienst; Ir. C. Staf, Minister van Oorlog en Marine; Mr. A. M. Joekes, Minister van Sociale Zaken; Mr. D. U. Stikker; Ir. S. L. Mansholt, Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening; Ir. L. A. H. Peters, Minister van Uniezaken; Mr. N. S. Blom, Staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Staande van rechts naar links: Mr. C. L. W. Fock, secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandse Zaken; Mr. J. D. P. Spierenburg, directeur-generaal van het Directoraat-Generaal van de afd. Buitenlandse Economische Betrekkingen; Mr. F. C. A. Baron van Palland, ambassadeur te Moskou; Dr. J. H. van Royen, ambassadeur te Washington; Jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Nederlands permanent vertegenwoordiger bij de Noord-Atlantische Verdragsorganisaties Vice-admiraal J. M. de Booy, ambassadeur te Bonn; Mr. C. E. G. W. H. Baron van Boetzelaer van Oosterhout, ambassa deur te Parijs; Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten, ambassadeur te Brussel en A. Th. Lamping, Hoge Commis saris in Djakarta.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3