R.K. Reisvereniging maakte 3-daagse trip KAMGARE N VAN HOUTEN Ziekentriduum Heiloo met plechtig lof besloten B ALKMAAR EN OMSTREKEN Hondenpraatje AGENDA Voetbal-evenement op het Sportpark ST.VINCENTIUS Serie-verkoop 7Akirorn I C T 1 1 1 k i I Serie 1 .98 Serie IIƒ118.- Serie III138.- Tfatéif i ALKMAAR Het Nederlandse merk met Wereldreputatte Alle zieken waren uiterst voldaan Scapino- ballet in Openluchttheater B.V. V.-VOLEN DAM Zaterdag 11 Augustus op het Sportpark Onnodig langer te spreken Pastoor Looijaard 40 jaar priester ko Vc in Itali AlolNA Z V ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Maandagmorgen 6 Augustus, om 8 uur, stond een prachtige touringcar van de NACO gereed om met 35 personen een 3 daagse reis te gaan ondernemen. Na kennismaking met mede reizigers, reisleider en chauffeur werd gestart in de richting Fries land Een prachtige reis door de kop van Noord-Holland en via de Afsluitdijk naar de stad Bolsward, waar de koffie werd geserveerd, waarna .bezichtiging van het prachtiige raadhuis, waar juisit een tentoonstelling van oude Vlaamse kunstwerken wordt ge houden Vandaar verder naar Hindelopen, waar een bezoek werd gebracht aan de „Hidde Nijlandstichting". Vervolgens door het landelijke Drente en de Oostpolder naar Giethoorn, waar ALKMAAR. Alkmaar telt ongeveer op elke tien huizon een hond; voor degenen, die niet we ten, hoeveel huizen Alkmaar telt, kunnen wij mededelen, dat het aantal huizen zo om de 10.000 draait en dat er zo ongeveer 1100 hondjes rondlopen op de trot toirs. Natuurlijk lopen die beest: jes ook elders rond, maar wij spreken in dit geval van trot toirs, omdat dit de plaats is, waar men het meest op de tal rijkheid van de Alkmaarse hon- dènbevolking attent wordt ge- msskt De hond pleegt men een huis dier te noemen en vele honden bezitters schijnen dit al te letter- liik op te vatten en menen dat de hond in huis, in de bijkeuken, of op het bovenhuis in zijn element is. Wij voor ons, wij houden niet van honden in huis; wij houden heiemaal niet van honden, omdat wil de noodzaak, noch het nut, noch 't genoegen van een hond- in-huis inzien. Nu moeten de hondenbezitters hondenvrienden noemt men ze ook wel, ons er niet van ver denken, dat wij hondenhaters zijn; zo is het nu ook weer niet. Wij weten ook wel, dat er stoute en lieve honden zijn, honden zon der en mèt 'n luchtje eraan; maar zelfs honden van nette huize hebben 'n hondenluchtje en dat luchtje is nu niet bepaald huiselijk, al is de hond dan hon derdmaal een huisdier. Het hebben van honden is ech ter niet alleen een aangelegen heid van hondeneigenaars; het is ook een gemeentelijke aangele genheid, aangezien ae honden ob jecten zijn, die voor de gemeente aanleiding zijn tot het heffen van belastingen. Waarom ook niet? De gemeen te betaalt het grote tekort op de Gemeentereiniging, die mede tracht het vele vuil, dat de hon den op het troittoir of daarnaast plegen te deponeren, op te rui men. Daarom moet iedere inwo ner, die zich het genoegen wil verschaffen er een hond op na te houden, hondenbelasting betalen. Voor 1947 was dit tarief gedif ferentieerd en vastgesteld vol gens de gegevens voor de inkom sten- en vermogensbelasting, zo dat men f 4.f 6.f 8.of f 10.betaalde voor een z.g. luxe hond; voor bedrijfs- of waakhonden was de helft ver schuldigd. In 1947 is de verorde ning gewijzigd. Men was vaak op achter met de inning der be lasting, omdat men moest wach ten op de belastinggegevens, die het Rijk verstrekte. In 1947 be sloot de Raad daarom een uni formtarief van f 10.vast te stellen voor z.g, luxe en de helft voor bedrijfshonden. Deze laatste categorie is in onze stad maar zeer beperkt; de meeste hondenbezitters hebben een hond voor hun genoegen, zij 't vaak tot 't ongenoegen van hun buurman, wiens tuintje de hond doorgaans pleegt te gebruiken, om er te de poneren, wat hij niet langer mee wenst te dragen. De vaststelling van het bedrag op f 10.per hond, deed de animo om een hond te houden, niet afnemen; integendeel, in 1946 waren er circa 1000 honden, thans ruim 1100 in onze stad. In 1948 bracht de hondenbelasting ruim f 13.000 op, voor dit jaar is de opbrengst geraamd op f 11.500 welk bedrag vorig jaar werd ontvangen. Vo.or een stad als Alkmaar, met een oppervlakte van 1400 ha. is 1100 honden een groot aantal; Haarlemmermeer, met ongeveer evenveel inwoners, doch met een oppervlakte van 18000 ha. heeft ca. 1600 honden. De belasting op de honden is niet overal gelijk. In sommige gemeenten betaalt men nog naar draagkracht en is het tarief soms f 20. Men zou kunnen zeggen, dat de hondenbelasting hier sinds 1947 geen gelijke tred gehouden heeft met de stijging van lonen en prijzen en dus verhoogd moet worden; men zou ook kun nen zeggen, dat veel honden on economisch zijn, omdat zij het nationaal inkomen ongunstig be- invloeden. Men kan ook ronduit zeggen: er zijn veel te veel hon den in onze stad en we zullen door de belasting te verdubbelen een zwakke poging doen, om dit aantal wat te doen vermin deren. En zijn nog andere motie ven dan de vervuiling van straten en plantsoenen die aangevoerd kunnen worden door degenen, die het aantal honden willen verminderen; honden ma ken burengerucht, verstoren de nachtelijke stilte, zijn de schrik van dames, die maar matig fiet sen kunnen, zijn de schrik ook voor bromfietsers en motorrij ders, zijn veelal aanleiding tot burenruzies enz. Wij staan zeer sympathiek te genover de dierenbescherming pleiten daarom niet voor een ri- goureuse opruiming van honden; maar een vermindering vaiVhet aantal honden, b.v. tot op de helft, zou ons en wellicht velen met ons, welkom zijn. Misschien is de verdubbeling van de hon denbelasting een middel; het is te proberen. Baat het niet, dan schaadt het niet; blijft het aantal 1100 dan is de gemeente f 10.000 rijker en zou men zo enige tijd door kun nen gaan. werd geluncht, gepunterd en ge noten, waarna werd doorgereisd naar Meppel. Na het diner werd van hier uit nog een rondrit ge maakt langs de Hunnebedden, over Dwingeloo weer terug naar Meppel, waar werd overnacht om Dinsdags verder te reizen door de mooiste plekjes van de Gelderse Achterhoek, waarmede met enige onderbreking voor de koffie en 's middags voor de lunch, een genotvolle reisdag werd besloten met een goed en prima verzorgd diner in Hotel Sluys te Arnhem, alwaar werd overnacht. Woensdamorgen werd de reis voortgezet voor de laatste étappe. Na het natuurschoon rondom Arnhem te hebben bezichtigd, werd koers gezet naar het Na tionaal Park „De Hoge Veluwe". Een prachtige reis met als mid delpunt der belangstelling het alom bekende St. Hubertus Slot. Dit prachtige Slot, temidden van bos en heide, maakte een gewel dige indruk, hetwelk nog werd overtroffen door de architectuur en de doelstelling, welke ons door de rondgeleider tot in bij zonderheden over de legendari sche oorsprong werd verteld. Alleen al dit slot, omgeven met een prachtige vijver, waarin edelkarpers, goudvissen etc., te bezichtigen, is de reis daarheen ten volle waard. Van hier werd verder gereisd naar het bekende Üddelermeer. Hier werd ge luncht, waarna een aanvang werd gemaakt met de thuisreis, welke via Putten, Apeldoorn, Soest, Amsterdam, in een boven aller verwachSingen uitgaande stem ming werd besloten, toen men om 7 uur in Alkmaar arriveerde. VRACHTAUTO RAMT BAKFIETS ALKMAAR. Gistermiddag omstreeks twaalf uur kwam op de hoek van de Spoorstraat en de Snaarmanslaan de bakfiets van n bakker tegen een vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto had de bocht naar links te kort genomen, waardoor de bakkers wagen tegen het trottoir werd gedrukt. Het wiel van de bak fiets werd geheel vernield. Pro ces-verbaal is opgemaakt tegen de bestuurder van de vrachtauto. AdvertentieI in één da% weer als nieuw terug Gsef Uzelf een goede nachtrust er» Iaat ons Uw bedden overtrekken, bijvullen, repareren of vermaken. t K M A A O BIOSCOPEN: HARMONIE: 1AHMUW1K: Asphalt Jungle volw.; VICTORIA De Minivers, 14 jaar; REX: Pinky, 14 jaar; CINEMA: Taxi, Mijnheer 14 jaar. Voorstellingen 20.00 uur. REX des middags ook om 14.30 uur. KCB-BERGEN: t.e.m. 17 Augustus te 17.30 uur: Tentoonstelling Schilde rijen, aquarellen en teke ningen van Thijs Sterk; schilderijen van Cees Boendermaker; beeld houwwerk van J. W. Ra- decker, edelsmeedwerk v. Marijcke Visser. Opening hedenmiddag 4 uur: Geopend: 1012.30, 14.30 17.30 en 19.30—22 uur. APOTHEKEN: Na heden avond 6 u. is voor spoed gevallen geopend apo theek Wanna-Ritsevoort Ritsevoort 5; apotheker: Mej. C. Kamphuys. Openlucht-theater Bergen: Het Berger Circus. EEUWFEEST ZAKENNIEUWS ALKMAAR Het pand, waar in ca 65 jaar het sigarenmagazijn van de fa. de Frenne gevestigd is geweest, is overgegaan in han den van de heer M- Hilckmann. die thans aan de overzijde een manufacturenzaak heeft en in dit pand een tweede zaak gaat begin nen. BOTSING TUSSEN WIELRIJDERS ALKMAAR. Een 15-jarige banketbakkersbediende reed gis teren per rijwiel op de Houttil met in ziin armen enige rekken met eieren. Hij werd ingehaald i door een andere wielrijder, die op onverklaarbare wijze met hem in botsing kwam.. De eerste verloor zijn evenwicht en viel, waarbij twintig eieren vernietigd werden. De schade werd onder ling geregeld. Waterstaat ALKMAAR. Bij besluit van de Minister van Verkeer en Wa terstaat ziin, te rekenen van 1 Januari 1949, de technisch- hoofdambtenaren van de Rijks waterstaat W. Barentsen en J. C. Groenendijk benoemd tot tech- nisch-hoofdambtenaar 1ste klasse resp. ter standplaats Den Helder en Alkmaar. VERENIGING ALKMAAR B.V.V.—VOLENDAM ALKMAAR Als de voorteke nen niet bedriegen - en dat doen ze vast niet zal het Sport park morgenavond wel vol lopen. Die voortekenen zien wij in de vóórveTkoop bij de bekende adressen: Cor de Grand op het Waagplein en Jaap Smit op de Nieuwesloot. Wij hebben beide lieren gevraagd, hoe het liep met de voorverkoop; reusachtig! zei Jaap Smit; ik verwacht een uit verkocht sportpark! 't Loopt lek ke, zei Cor de Grand, die hieraan toevoegde, dat er voor deze wed strijd een belangstelling bestaat, zoals nog nooit voor geen voet balwedstrijd in Alkmaar bestaan heeft. De voorverkoop voorspelt dus een drukbezochte wedstrijd. Tussen haakjes, heeft u zich al van een plaats verzekerd voor dit voetbal-evenement op het Sport park? Een wedstrijd tussen een Zuidelijke eerste klasser (BW) en een Noordelijke 2e klasser, die bijna 1ste klasser werd, dat moet wel een spannende wedstrijd worden. 'Geen wonder, dat uit heel Noord-Holland belangstelling voor déze voetbal-ontmoeting be staat. De wedstrijd begint om half zeven. Een welpenwedstrijd RK AFCHSV gaat er aan. vooraf en begint om 5.45 uur. De door de Heinekens Brouwe rij beschikbaar gestelde beker is voor de winnende dub van de grote wedstrijd. De elftallen zien er als volgt uit: B.V.V. Saris Huybregts Schrover Remmers Krijgh Storimans Quaatv'iet v. Overbeek Knievers v. Beurden Heymans VOLENDAM Koning Kwakman Th. Smit K. Smit Klepper E- Smit Veerman De Reus Bond Schilder Keijzer Burgerlijke Stand ALKMAAR. Gehuwd: Hui- bertüs W. van Poelgeest en Afra E. van Halem. Overleden: Jan Galema. 75 jr., wedn. van S. S. Niewold. ALKMAAR. Geboren: Mar- greet, dochter van J. Nool en E. G. Buisman; Johanna, dochter van H. Stoop en A. Wagemaker; Marie B. G., dochter van H. A. M, Kraakman en A. G. H. v. Kan. Ondertrouwd: Franciscus Kunst 24 jaar en Elisabeth J. M. Engeln. 25 jaar; Hendrikus J. Erkamp, 26 jaar en Geertruida C. Laas, 26 jaar; Johannes B. Sommer. 24 'jaar en Hendrika A. Kes, 26 jaar; Petrus A. Roosje en Martha E. de Boer, 20 jaar; Cornelus Kue- per, 29 jaar en Anna A. Zandber gen, 23 jaar; Hendrik I. J. Moras, 24 jaar, en Arentje S, Krijger. 18 iaar: Alphonse M, L. P, Ravelh, 27 jaar on Cornelia Bloem; Andre Slikker, 24 jaar en Tiny H- Moedt, 22 jaar. Overleden! Hark Dekker, 86 jaar, wed. van E. Vos; Daniël Visser, 88 jaar. wedn. van A. van Wettum; Wilhelm G., zoon van J. B. van der Meulen en G. Kollof. J C 8\<^ Wa 8 u u m J Thans bieden wij U de prachtigste KAMGAREN ZOMERCOSTUUMB in 3 serie-prijzen. PROFITEER VAN DEZE UNIEKE GELEGENHEID! mmm mmm Advertentie CACAO CHOCOI'ADB PUDDINGPOEDER KOFFIE THEE WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: VRIJ KOEL! Half tot zwaar bewolkt en aanvankelijk overwegend droog weer. maar later on de dag in het Westen van het land weer nlaatseliik enige regen. Langs de Waddenkust aanvankelijk krachtige of harde, overigens matige wind tussen Noord-west en Zuid west. Weinig verandering in temperatuur. HEILOO Het „feest van de Naastenliefde", zoals wij het Ziekentriduum te Heiloo terecht mochten noemen, is gisterenmid dag besloten met een Plechtig Lof in de grote Kapel van Maria s Genade-oord, Men vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat er een uitdruk king van grote dankbaarheid cn. voldoening ligt op de gezichten van die zieken, die allen, voor kortere of lange, sommigen zelfs voor heel lange tijd of voor hun gehele leven, aan het ziekbed gekluisterd zijn en lijden. En toch, ondanks alle moeilijkheden en zorgen, angsten en verdriete lijkheden die het ziekzijn nrrrt zich meebrengt, en waarvan zit die gezond zijn. zo geen weet hebhen. alle zieken, zonder uit zondering, die het ziekentriduum te Heiloo hebben kunnen bijwo nen en dat waren er 91. zijn zon der meer dankbaar, omdat zij nu weer beter hebben leren inzien, dat zij niet buiten bet leven staan, dat het niet, zo is dat zn beschouwd worden. als niet meer mee te tellen in het leven van alle dag en enkel maar tot last te zijn voor hen. die hen moeten verzorgen. Neen. Zii weten nu, dat zii niet de minst betekenende leden zijn van het Corpus Chririi Mysticum; dat wil zeggen, de conferenties, die op zo uitste kende wijze door de Geestelijke Leider van het Triduum. de Wel- eerw. Pater de Roóy O.F.M. van het Klooster der Franciscanen te Nieuwe Niedorp. verzorgd zijn, hebben hen geleerd dat ziek zijn eigenlijk een roeping bete kent. De verdiensten van hun lijden komt ten goede aan al de andere ledematen van het My stieke Lichaam van Christus; uit deze gedachte en uit al het schone en ongewone, dat de zie ken dezer dagen te Heiloo heb ben meegemaakt, de opofferende liefde van allen, die hen ver zorgd hebben, hebben zij troost geput, nieuw geduld en nieuwe opofferingsgezindheid. Buiten gewoon zijn zij voldaan over de kerkelijke plechtigheden, de or ganisatie, die wederom tot het uiterste was geperfectionneerd, de verpleging door Eerw. Zus ters en verpleegsters van het Elisabethsziekenhuis te Alkmaar o.l.v. de Eerw. Zuster Crescentia (van het ziekenhuis kreeg men een vrachtwagen vol materiaal), de welwillende hulp van de pa rochiële comité's en de dragers uit Heiloo, de medewerking van het Dameskoortje van de heer P. Groot te Heiloo, ter opluistering van de Kerkelijke Plechtigheden, en het Comité van de Zieken bedevaarten zelf. Inderdaad is er door al deze personen en instan ties bergen werk verzet. Zij allen werden na het Lof door de Pastoor van Heiloo, de Zeer- eerw. Heer J, van Muijen, dank gezegd. Vóór het Lof hield Pater de Rooy nog een korte toespraak. Hij spoorde de zieken aan, veel na te denken en te lezen over de hemel en over Gods Heerliik- heid. „De enige methode, om het op aarde te kunnen uithouden, is veel te denken aan God, de Hemel en ons eeuwig Geluk, dat ons na korte tijd van lijden, wacht Het Plechtig Lof met Te Deum waaronder alle zieken afzonder lijk met het Allerheiligste wer- dera gezegend, terwijl de aanroe pingen om genezing en bijstand telkens tot tweemaal toe werden BERGEN Ondanks de min- der-gunstige weersomstandighe den was het Openluchttheater te Bergen gisteravond uitstekend bezet; waaruit geconcludeerd kan worden, dat het Scapino- Ballet. dat er optrad, in den lan de een goede reputatie geniet. Immers, Bergen herbergt thans duizenden gasten uit alle hoekém van het land en zij waren het voornamelijk, die het theater vulden; al ziin er ook vele Ber- genaren en enkele Alkmaarders, die tot de trouwe gasten van het Openluchttheater gerekend kun nen worden. Onder een koude loodgrijze lucht viel de avond over het theater. Maar de kleurige schijn werpers, die de nog kleuriger costumes van de dansgroep van Hans Snoek in een' fantastisch licht toverden en de toewijdings volle prestaties van de executan ten deden de minder-gunstige weersomstandigheden, zelfs het blikken getingeltangel van de erbarmelijke piano, waaruit de begeleidende muziek geslagen werd, vergeten. Het ballet gaf voor de pauze eer» Harlequinade, waarin een groep huwelijkscandidaten dingt naar de hand van Pantalone's beeldschone dochter, de lieve Colombjne; het eeuwenoude en altijd-nieuwe verhaal, dat in een aardige dansnantomine en in fleurige costumes gebracht werd. Vervolgens een Dorpsidylle een' choreografie op volksmuziek van Jean Rebel voor driP paren; een dans. die met temperament en in smaakvolle costumes werd uitgevoerd. Ondanks het minder gunstige weer een geslaagde avond. Morgenavond om 8 uur speelt het Tyroler Radio Orkest ..Alpengrün" o.l.v, Gustaaf Wondt een z.g. zömernarade ..Holland-Wier»" mot zang. mu ziek en zotternij Dit programma wordt de volgende avonden her haald. herhaald. werd gecelebreerd door de Zeereerw. Heer Pastoor van Muijen met assistentie van de Zeereerw. Heer Rector G. H. S. Toebosch als Diaken en de Weleerw. Heer S. Bruin uit Heiloo als Subdiaken. Na afloop van het plechtig Lof ontvingen allen de Pauselijke Zegen, waaraan een volle aflaat was verbonden. Daarna werden de zieken met bekwame spoed in de auto's gebracht waarmee zij weer naar huis werden vervoerd. Zij waren van heinde en verre gekomen: uit Heiloo, (7), Waar land, Rinnegom, Bergen (22), Alkmaar: St. Josephparochie 7, Dominicusparochie 3 en Lauren- tiusparochie 9: Langedijk (6), De Ri.jp (5) Oosterblokker, Lim- men (5), Heerhugowaard, Oudorp, De Beemster, Warmen- huizen, Halfweg (1) en enige zieken van het St. Elisabethzie- kenhuis te Alkmaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN BERGEN. Gevonden: bruin lederen damestas met gespslui- ting; blauwe parkiet; rood lede ren damesportemonnaie; kinder- schep; duif voorzien van ring; zilverbon; rode portemonnaie m. ritssluiting; bruine portemonnaie m. inhoud; lange donkerblauwe ballpointpen; kussentje; bruine portemonnaie m. inh.; blauw ge ruite badtas; zwembroek met handdoek; vulpen; gouden da- mesring m, steen; bos sleutels; wollen meisjesvest; groene alpi no en blauwe jongensjas; bruin lederen portemonnaie m. inhoud; regenjas; groen lederen kinder ceintuur; gouden ring met steen; zilveren hanger 2 wandelkaarten metalen schuifmaat; wollen kin derbadpak; zwembroek met handdoek; muntbiljet witte plas tic ceintuur; zonnebril m. zilve ren montuur; zwarte damestas; marocaans lederen portemonnaie m. inh.; gevlamde vulpen; por tefeuille inh. foto's en persoons bewijs; lipssleutel; grijs jongens jasje; Egyptisch linnen regenjas; bril met hoornen montuur in doos; bruine portemonnaie met inhoud; bruine nappa heren handschoen; gele hoofddoek witte damestas; Gevonden te Bergen aan Zee: nikkelen armband; zon nebril; Egyptisch linnen dames regenjas; doublé schakelarmband imitatie parelsnoer; zonnebril m. geel benen montuur. Verloren: Egyptisch linnen da mesregenjas m. cap.; lederen voetbal; bruine portemonnaie; gouden schakelarmband; zwarte gymnastiekschoen (rechter m. 38); bruine kindersandalen; brui ne kniekous; jaegerkleurig da mes vest genummerd 60; zwarte portemonnaie inh. plm. f 30. grijze gehaakte zomerhandschoen (links); broche (Bamby); beige linnen regenjas; rood lederen si garettenkoker; bril m. licht montuur in schuifkoker; pr. brui nen glacé dameshandschoenen; mapje m, 6 foto's en negatieven; autoped - op luchtbanden; sleutel- rekje van sabelpen; bril met double garnituur; mes in etui m. sigarettenaanst. en huissleutel; zakkammetje; shirt; blauwe zwembroek en groene handdoek; Egyptisch katoenen damesregen- jas met capuchon; groen-grijze heren vilthoed; handtasje van gonje; pet; wit damesbadpak; zwarte vulpen met rode dop merk „Swan"; bruin kindersan- raaaltje met beige sokje; pakje kluwen wol aardbeikleurig zilver kluwen wol, aardbeikleurig; zil- armbandje en ringetje; roae da mesportemonnaie; doubje dames polshorloge; blauw gebloemde bolero van zomerjurk; grijs blauw wollen kindervest; zwarte portemonnaie inh. plm. f 150.—; bruine actetas; witte haarstrik; kilometer (mijlen) teller); bruin zijden shawl met witte stippen; vulpen merk „Imperial"; grijs damesvest rood-blauw gestreept; groen-grijs windjack; gouden oroche; bankbiljet van f 10.—; Verloren te Bergen aan Zee: donkerblauwe tas met inhoud; zwart herenbadpak; bril met licht montuur in kart. doos; grijs w?llen kindervestje; kakikleurig windjack; blauwe open gehaakte dameshandschoen; blauw wollen badpak met. witte stipjes; wit blauw gebreid wollen badpakje; blauw grijs kinderjasje; gouden broche met veiligheidsspeld; massief gouden armband; wit vest met rood Noors motief; wit aamesbadpak. DE „DOLLY TOWN" CASTRICUm In een vorig bericht maakten wy melding dat de poppententoonstelling van de BRN zal gehouden worden in de week van 915 September in de zaal Roozendaal. Naar wij van be voegde zijde vernemen, kunnen de organisatoren niet des Zondags over deze zaalruimte beschikken mede in verband met het vele voorbereidend werk moest naar een ander onderkomen worden uitgezien. Met medewerking van het bestuur van het Jeugdhuis aan de Overtoom zal de BRN in de week van 26 Augustus t/m 2 Sept. aldaar haar tenten opslaan. Qe Dolly Town die zich te Zand- voort bevindt geniet aldaar enor me belangstelling. De officiële opening van de tentoonstelling zal nu plaatshebben op Woensdag avond 29 Augustus te 19 uur ter wijl de show voor het publiek te 20 uur zal worden opengesteld. Zoals wij reeds meldden Is het bezoek aan de Dolly Town gratis en zal worden opengesteld op Woensdag 29 Aug. van 20—23 uur en Donderdag van 10—12, 1418, 1923 uur. Vrijdag en Zaterdag idem en Zondag 2 September 12 18, 1923 uur. Affiche's rich tingborden etc. zullen U de weg naar deze tentoonstelling wijzen. N.K.J.B. HEILOO HEILOO. Op Zondag» 12 Aug. a.s. begint de Districtssportdag om half negen met een H. Mis in de Kapel van de St. Willi- brordusstichting. Daarna geza menlijk ontbijt. Men gelieve zelf brood mee te brengen. Tijdens het ontbijt wordt de dagindeling bekend gemaakt. De leiding be rust bij Piet Beekman. GEMEENTERAAD URSEM. Woensdagavond 8 uur vergaderde de voltallige raad onder praesidium van bur gemeester V. M. Nolet, die met gebed opende. Van de commissie tot samen voeging van gemeenten in West- Friesland was een rapport bin nengekomen, waarin gesproken wordt over de samenvoeging van Ursem, Hensbroek, Obdam en Zuid-Spierdijk. Mijzen wordt niet ingedeeld. De voorz. stelde voor rustig af te wagbten. De begroting 1950 werd op nieuw gewijzigd. De Bewaarschool krijgt een hogere subsidie ten einde de huur te kunnen voldoen. Op de zolder van de St. Bavoschool worden lokalen ingericht voor de bewaarschool. De goedkeurin gen zijn afgekomen. Er komt plaats voor 80 kinderen, wordt dit aantal overschreden, dan worden geen 4-jarigen toegela ten. De raad besloot aan het R.K. Schoolbestuur een lening te verstrekken uit de gemeentekas ad f 20.000 tegen 3%% af te los sen in 30 jaar. Aan het Centrum van kraam verzorgsters in West-Friesland werd een subsidieverhoging van f 1.per verpleegdag toegekend. Benoemd URSEM. De heer F, van Crasbeek, onderwijzer aan de St. Bavoschool alhier, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd aan de Paroch. jongensschool te Volen- dam. Melkersdiploma Met medewerking van de NV Zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren werd onder leiding van de heer P. de Geus als voor melker op de boerderij van de heer J. Schouten te Koedijk een melkers-cursus gegeven; hieraan werd door 6 candidaten deelgeno men; voor het examen, ter ver krijging van het melkersdiploma slaagden P- Schouten en W. Schouten te Koedijk met resp 181% en 184 punten; voor d., e. en f. resp- 115 en 119 punten; Adr. Zonneveld te Egmond a.d. Hoef met 192 punten; voor d- e. en f- 123% punt; P. de Dood, Westdijk, Alkmaar met 180 punten; voor d. e. en f. 115 punten. P- Schouten verkreeg tevens het- diploma stal en voeder-adviseur. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Ger- trudis M. Th. dv van St. M, Dap per en E. B. Krimp; Jozef zv J. J. Schotvanger en M. A. Hoef- eijzers; Johanna P. dv H. Druij- ven en A de Vries; Marijan dv J. de Jong en G. Cl. Doorn; Margaretha G. dv C. Bakker en G. M. Schotvanger; Catharina A. dv A. P. Mors en M. Roskam; Dina J. M. dv J. P. Bakker en H. Roosje. Getrouwd: Petrus M. Berk hout en Johanna C. Delis; Gerrit H. Spanjaard en Trijntje Jonger- ling. Overleden: Guurtje Gutker 69 jaar; Lourens Snip, oud 74 jaar weduwnaar van Maartje Beets. Advertentie) 's avonds half zeven OVER VERBETERING TWUYVERWEG ST. PANCRAS. In een de zer dagen gehouden raadsverga dering kwam ter sprake 't plan tot algehele verbetering van de Twuyverweg. Door het Hoog heemraadschap „Noord Hollands Noorderkwartier was eertijds 'n aanbieding gedaan, doch het ge meentebestuur van Langedijk wenste hierop niet in te gaan. De raad van Sint Pancras nad zich met dp aanbieding accoord ver klaard, Het college van B. en W. van Langedijk had de gemeente Sint Pancras medegedeeld, be reid te zijn nader te spreken over de verbetering van de Twuyverweg en over de kosten verdeling. In antwoord hierop deelde het coll. van B, en W. mede, dat dit geheel overbodig was en dat de osten-verdeling is geregeld in de regeling van 1929, zijnde van de onderhoudskosten voor St. Pancras "en voor de ge meente Langedijk Nadat burgemeester Kroonen- burg enige mededelingen om trent de stand van zaken met de Twuyverweg had gedaan, be loofde hij over een week de raad een prae-advies voor te leggen omtrent de Twuyverweg. De raad sprak de wens uit dat spoedig maatregelen zullen wor den genomen. Na enige besprekingen besloot de raad over te gaan tot het slui ten van een geldlening ad. f 44.000.bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's Graven- hage a 4% voor 50 jaren ter fi nanciering van de reeds gebouw de 2 dubbele woningwet-wonin gen aan de van de Vijzellaan. Tot heden geschiedde de financiering door middel van een kasgeld lening. Geen audiëntie Z.H-Exc. de Bisschop van Haar lem zal de volgende week Woens dag 15 Aug. geen audiëntie ver lenen. MGR. AMMERLAAN'S" TOESTAND ONVERANDERD Naar ons hedenochtend werd medegedeeld is in de toestand van Mgr. Ammerlaan, geen verande ring ingetreden. Het zal de parochianen van Rinnegom misschien interesseren, te weten dat pastoor J. J. C. M. Looijaard, die in de eerste dagen van 1938 vanuit Rinnegom naar Oegstgeest vertrok, aldaar dezer dagen zijn 40-jarig priesterfeest hoopt te herdenken. De uiterlijke viering van dit jubileum zal plaats vinden op Zaterdag 11 en Zondag 12 Augustus a.s. En deze viering is groots opgezet, omdat dan tevens herdacht wordt het 50-jarig bestaan van de Sint Wil- librorduskerk in Oegstgeest als mede het 12Vs-jarig pastoraat van pastoor Looijaard. Zaterdagavond zal de jubile rende pastoor plechtig worden ingehaald en celebreert hij het Lof, waarna de jeugd der paro chie, gewapend met lampions, voor hem zal defileren. De Jubi laris draagt Zondag de solemnele Hoogmis op en des namiddags van 1 tot 3 uur is er in het pa rochiehuis „St. Willibrord" naast de kerk gelegenheid, persoonlijk de feesteling te komen gelukwen sen, waarvan ongetwijfeld velen gebruik zullen maken, DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Dr. Bloem te Spierdijk, Tel. K 2296—204. Dr. Boeckhorst te Wognum, Tel. K 2297215. Dr. Mulder te Midwoud, Tel. K 2291—225. Avenhorn-Berkhout Dr. Reedijk te Avenhorn, Tel. K 2294—225. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij den eigen arts zijn vanaf Zaterdag 11 Aug. dl Lö Z.-IJJ1 vaimi te 14 uur tot Maandag 13 Aug. te 8 uur, alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: J, Kok, gevallen UCiCIIvwaa, v**. u. «w... J, Kok, Hippolytushoef tel. 47, A. J. Bouwman Winkel tel. 225, A. P. Hoogkamer, Middenmeer tel. 21, A. J. KoningSchagen tel. 435, T. Nauta, Wieringerwaard tel. 262, J, Schreuder Oude Niedorp tel, 212, J. N. Veenis Breezand tel. 250, J. F. Verheul 't Zand tel. 233, en E. v. Wieringen, Schagerbrug tel. 214. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 12 Augustus a.s. heb ben dienst de dierenartsen: N. D. M. Dekker 't Zand K 2249—312 en P. van der Kolk Nieuwe Nie dorp K 2261—232. NIEUWE NIEDORP Parochie van de H. Maagd Maria Onbevl. Ontvangen Rectoraatskerk van de Minderbroeders Heden 2e Zondag van de maand, 13e Zondag na Pinkste ren, Generale Absolutie, feest van de H. Clara, Stichteres van de Orde der Clarissen. 7 u. uit reiken der H. Communie, 7.30 stille H. Mis. Communiceren vooraan. Collecte voor de St. Pieterspenning, 10 u. zegening der gelovigen en de Hoogmis. 2.30 vergadering der Derde Orde. 2 u. worden de bestuursle den aan het klooster verwacht. Dinsdag, Vigiliedag van Maria ten Hemelopneming, geboden vasten- en onthoudingsdag. 6,30 uitstelling van het Allerheiligste. Na de H. Mis van 7,30 Tantum Ergo en de zegen, 6,45 Lof ter ere van St. Antonius, Woensdag, feest van Maria ten 1 Hemelopneming te vieren als Zondag. Slafelijke arbeid is ver boden, ook bij niet-katholieken. Generale Absolutie. 7 u. uitrei ken der H. Communie. 7.30 stille H. Mis. Communiceren achteraan 10 u. de Hoogmis. 2e collecte voor 't nieuwe orgel, 2.30 Lof met rozenhoedje. Donderdag, volle aflaat wegens het feest van de H. Joachim. Vrijdag, volle aflaat wegens 't feest van de H. Rochus, patroon, tegen besmettelijke ziekten. Des avonds 6.45 oefening van de H. Kruisweg. H. H. MISSEN Dagelijks een H. Mis voor de levende en overl. weldoeners van kerk en klooster. ZONDAG 7.30 geest, en tijd. welzijn van de R.K. Landarbei- dersbond; 10 u. Petrus Koppes bij overl, fam. MAANDAG 6.30 Cornells Schouten- 7 u. PieterTakken en Cornelia Kok; 7 u. tot zekere in tentie; 7,30 Jacob de Jong en Maria v. Diepen en overl, fam, DINSDAG 6.30 Petrus Groot en Divera Reuzenaar; 7 u. uit dankbaarheid fam. J. K. te O. 7.30 t.e.v. St. Antonius uit dank baarheid. WOENSDAG 7.30 t.e.v. Maria voor spoedige uitkomst; 10 u. Joh. Portegies Sjerps en Gerar- dus Portegies. Verder nog 'n H. Mis voor Andreas Veldman, een H. Mis tot zekere intentie; een H. Mis voor Ali en Cath. Stoop. DONDERDAG 6.30 Pieter Tak ken en Cornelia Kok; 7 u. Ma- rijtje Meester-Kok, Martha Kok en Jo. Imming; 7.30 overl. moe der. VRIJDAG 6.30 t.e.v. 't H. Hart, H. Maria en H. Antonius; 7 uur uit dankbaarheid voor' zegen in het gezin; 7,30 Cath. Schaper. ZATERDAG 6.30 Maria de Lange, Elis. Groot en overl. fam. 7 u. Pieter Takken en Cornelia Kok, 7,30 tot intentie van dege nen, die offerden in het busje. (Van De Eerst het verzot Brandenbn minister v vragen te verhoging prijzen en triciteit. D man, had dat het an vragen, dii heer Bram de Eerste heren Sn Wagenaar de Kamer zijn gesteld week ver» De heer ging er b zijn stem eerste pla; Kamer is regering te uit die Kar vragen ges tralen hebl ring gerief gelegenheid punt nadei daarna kan een interpe Wel gaf c als voorlop tielc van dt weinig doo hoging zal ROME 0 cide de Ga de Kamer met 291 tei motie van voor zijn r De stemr het einde zitting, waa gemeen kw nisten en Een comn Gasperi er rele eenhei volk op he bevrijding De ch leider stom plaats op oi weerleggen. Er ontston gemeen, ma wond te zij De presic Giovanni rinkelend rr SAM KOFFI DEN HAAG Sociale Zak volgende Si te laten v< koffiesurrog feïne, onder king genoei cola-extract der in de l voorwaarde brood, suil pulp. wikke Almdijk Billiton 9 l Borneo 9 drapoera p tein 9 v. Ter 9 Stromboli 10 Singapor A'dam verw ry verw., R Singapore, i verw., Sliedi Casablanca, Stockholm. 9 Trondheim den verw., 1 End, Amstel Monrovia, h York-Antwe Demerara, D re-Las Palrr, hoogte Djed p. S Kanaa nerkerk 8 b Karachi, Ma Koralmufatti p. 8 Gibralt East Londen 9 te Hambu Marseille, R Mauritius, te Surabaja, gapore-Aden mingham T< verw. v. S< 8 Dover, Z Z.Z.O. op S 10 AUGU H. Laurei Toen ge ting een de gehele wilde trek de leiders dit beslist king: „An taak van wees in diaken La schatten i deelde aar deze bij r lingen wa tingstijd h ken zich c roep van werd er v grote nooc nu deze d( bij zijn, la te veel a Men meer ben geda tientje gei collecte! e zou leven, ders daarv werkelijke vraagt de 5 i

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2