Het oude Nieuwediep Je zult daar tussen de Schotten moeten kamperen verandert van aanzien In 1959 zijn er veel meer artsen dan nodig is Hogere huurprijs thans ook voor nieuwe premie-woningen UV> m 1 fc m Spl I Holbewoners in Midden-Nederland maar de toestand veranderde radicaall VAN DE JAMBOREE „Het piept en jankt hier van die doedelzakken Raket met 200 man aan boord? Alle mogelijkheden IVOROL: van alle tandpasta's de beste! Werkloosheid dreigt 7/teetPnSPuimen.tett Hco't ScAee/ukuPvt erv fticUoSPtie Bezettingskosten 6,6 milliard mark Nederland en Spanje Zondagsevangelie Maria Hemelvaart Verre van zomers "'•Üsfef <-Hfg. Den Helder bouwt een nieuwe haven. In verband met de aanleg van deze haven wordt „het Nieuwediep" afgesloten. Op onze foto ontwaart men de afsluiting van de oude haven in wording. DEN HELDER. Allerlei grote plannen maken in deze tijd geschiedenis en dit is eveneens het geval met het grootse bouwobject van de nieuwe Rijkszeehaven van Den Helder. Toen destijds officieel bekend werd gemaakt, dat de grote marinebasis definitief naar Nieuwediep zou worden overge bracht, kwamen kort daarop eveneens de plannen ter tafel voor de aanleg van een geheel nieuwe en grote Rijkszeehaven. Dit gigantische werk, dat in 1953 gereed zal zijn, begint gelei- delijk-aan te vorderen en diege nen, die in de gelegenheid waren de aanleg van nabij te kunnen meemaken weten, dat het ont- zaggeiijke werk, dank zij vele moderne denkbeelden en vin dingen, uitstekend zal slagen. Niet in het minst hebben de on derzoekingen in het Rijkslabora torium voor Grondmechanica te Delft ertoe bijgedragen, dat nog vóór de bouw werd begonnen, rekening kon worden gehouden met stromingen, tij, storminvloe- den en vele andere invloeden op deze open haven. Voortgezette onderzoekingen in bedoeld laboratorium maakten verschillende veranderingen inde oorspronkelijke plannen noodza kelijk en daarom is het verheu gend. dat wij thans in staat zijn de bijgewerkte plannen in teke ning te kunnen publiceren. Men zal eruit kunnen opmaken, dat de haven tegen verschillende in vloeden van buiten wordt be schermd door havenhoofden en verzwaarde binnendijken, terwijl de tekening eveneens uitdrukt, dat een groot landoppervlak zai worden gewonnen, welke grond zal worden benut voor verschil lende gebouwen van de Rijks werf en havendiensten. Thans is men reeds zover ge vorderd, dat de eigenlijke haven van Nieuwediep, de z.g. Buiten haven nabij het Kuitje, zal wor den afgesloten, waarmede aan de geschiedenis van deze uit 1785 daterende haven een einde komt en tevens aan de enige haven langs de Atlantische kust, die door de natuur op diepte werd gehouden. Na verloop van enkele jaren (Advertentie) Haar man had tijgerklauwen in plaats van handen. Haar vriendin had een lachspiegelfiguur. En een donker hol vormde de omlijsting van haar gezin. Zó waren haar foto's, ware aanfluitingen van de werkelijkheid. Maar met de komst van de Philips Flitscamera ver anderde dat alles radicaal. De bediening is zo eenvoudig, dat de opnamen niet KUNNEN misluk- ken. Overdag pracht foto's (zon der flitslamp) en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) bril- lante snapshots. Uw handelaar laat U gaarne zo'n Philips Flits camera zien. 11 AUGUSTUS: Gedachtenis aan de H. Maagd In de tijd van de schuil kerken waren de dagen voor Maria ten Hemelopneming grote biechtdagen: nu is het anders: men heeft vacantie en geen tijd daarvoor. Trou wens: wat helpt dat biech ten? We beteren toch niet en komen steeds met dezelf de fouten bij de biechtva der. Daarom is het niet no dig voor dit komende feest dat extra te doen. Dat is 'n grote fout. De verbetering toch bestaat niet daarin dat U iedere maand iets anders te biechten heeft, maar dat de zonden, die steeds terug keren, in zekeren zin opper vlakkiger worden: d.w.z. in voosheid, in intensiteit afne men. En dat vooral bereikt men in de devotiebiecht en daarom is het een goed voor nemen op deze gedachtenis dag van de H. Maagd U door een goede biecht voor te be reiden op het feest van haar Ten Hemel Opneming. IN DESERTO zal door deze bouwwerken Den Helder zeker rond de Buitenha ven een geheel ander aanzien hebben gekregen en de mogelijk heden, die er dan los zullen ko men zijn momenteel nog niet denkbaar. Maar men kan reeds zelf nagaan, dat deze grote Rijks zeehaven veel meer havenper soneel nodig zal hebben, dan thans het geval is. Voorts zullen de bijbehorende diensten en gebou wen hun eigen mensen vragen, terwijl men veilig kan aannemen, dat het havenverkeer drukker zal zijn dan thans het geval is. Daar mede zal dan in de nog jonge geschiedenis van Den Helder een geheel nieuwe periode worden ingeluid, die (bedriegen de teke nen tenminste niet) er een zal zijn van vernieuwde toekomst mogelijkheden voor de stad. SCHAAP TOCH NAAR FRANKRIJK VERTROKKEN Na een nieuw overleg met de vertegenwoordigers van de twee de klasse profclub Toulouse heeft de Gooispeler Rinus Schaap als nog besloten naar Frankrijk te vertrekken. Gistermorgen is hij naar Amsterdam gereisd om daar over te stappen in de Parijse trein. Bovenstaande tekening geeft een schematisch beeld van de nieuwe Rijkszeehaven zoals deze er in 1953 uit zal zien. (Van onze speciale verslaggever) BAD ISCHL. Scott Black uit Glasgow, compleet met drum en luipaard-huid, meest spectaculaire figuur van elk der vele uitvoeringen die de Schotten met hun doedelzak-band hier plegen te geven, is vorig jaar in ons land geweest, op het Nationale Kamp in Ommen. Claus Franken uit Alkmaar is echter helemaal naar Salzkammergut gereisd om van deze Black een foto te maken. Het zal wel een best plaatje worden, maar waarschijnlijk krijgen de katholieke verkenners, die in drie troepen in het Nederlands contingent aan de Jamboree deelnemen, dezer dagen genoeg van doedelzakken voor hun ganse verdere leven. Want ze kamperen midden tussen de Schotten en het piept en jankt de hele dag rond hun verhitte hoofden. De hele band tegelijk: dat is de moeite waard. Maar als er een Schot op z'n eentje de balg heeft volgeblazen en te jamme ren begint, stijgt er een koor van protesten op, ook van de buren Italianen, Oostenrijkers, en ne gers van de Kongo, die van stro en dennepalen een rasechte kraal in elkaar hebben gepionierd. En dan houdt die Schot maar ver legen op. Stil wordt het dan echter niet. Want de jongens uit onze gewes ten, wier ervaringen de lezer wel het meest van ai zullen interes seren, liggen alle in het subkamp Stiermarken, dat zich als speciaal onderscheidingsteken bedient van een klein koebelletje aan een groen-wit lintje. En of het nu Harrie Bloemhard uit Hogezand of Piërre Warnier uit Eysden is: als ze tien meter gelopen heb ben, heeft hun bel vijfmaal ge klingeld. Zo klepelt en zingt het de hele dag op de heuvels, waar de Ne derlanders liggen, heuvels zo steil (vooral bij de Petrus Ca- nisiustroep van de Bosse hopman De Nijs), dat de bijzonder goede soep scheef hing in ons bord, toen we te eten waren bij de Tilburgse Uilenpatrouille. De uil is hun Jamboree-dier. In Nederland heten de jongens van Jan Donders, de Leeuwen, en ze hebben met hun zessen de 900 gulden voor de Jamboree zelf verdiend. Met gewoon en zilver papier, maar ook met het ophar ken van tuintjes, het witten van kelders, het dweilen van de kerk en zwaar terazzo-werk (dat het best betaalde). Kamnaeld. Ieder van hen, en iedere andere Nederlandse verkenner hier, heeft van zijn kampgeld honderd Schil ling (rond 15 gulden) zakgeld in verschillende termijnen uitbe taald gekregen. De 'Limburgers maakten er Zaterdag een echte betaaldag van: symbolisch slot van stoer zwoegen in de bran dende zon en dat was welver diend. Maar veel is het niet, want ieder van hen heeft een lange lijst van familieleden en kennis sen, die allemaal rekenen op een ansichtkaart met de speciale Jamboree-zegel, samen 2 schilling op zijn minst. Dan ben je snel uitgepraat. De Amerikaanse jongen, die ik aan een kampvuur ontmoette, eer hij aan een ander kampvuur drie kwartier met bonte tooi van veren als Indiaan moest gaan dansen, zat trouwens ook slecht bij kas, vond-ie. Voor de zestien dagen die hem restten van de acht weken uit en thuis die de Amerikanen voor hun reis hebben uitgetrokken, had hij nog maar 100 dollar. Het is maar zoals je het bekijkt. Daar is b.v. het eten. Het is voor de jongens overvloedig en van goede kwa liteit. Ze zitten volop in de sar dines, marmelade en corned beef. Ze hadden Zondag twee eieren de man en meer aardappels dan ze met de beste wil zouden kun nen opeten. Maar eigenlijk schiet de ochtendboterham er bij in. Om half negen des morgens gaat het gehele subkamp foura- geren, en eer ieder het zijne heeft is het half elf. En dan ziin de broodjes (die bij trailers vol de kamppoorten komen binnenrij den) al zo vers niet meer. Neder land eet volgens het Engelse me nu, maar het is een kunst om dat klaar te maken. Dat is een beetje van dit en een beetje van dat, maar kook maar eens behoorlijk appelmoes voor een patrouille Leeuwen (of zelfs maar Uilen), als de fourageur met zes vrucht jes komt aandragen. En wat te doen met een litersfles mosterd, een zak anijs, en een berg papri ka? Daarom viert het koene ex periment hoogtij en hopman De Nijs heeft me verzekerd dat stamppot van corned beef, uien, tomaten en aardappelen voor treffelijk smaakt. Weest dus ge rust: honger wordt hier niet ge leden. En schóón En niemand of niets behoeft hier te vervuilen. Het kamp ver strekt Vim en metalen sponsjes en van tien kilometer ver uit de bergen stroomt het water naar twee enorme reservoirs op de heuveltoppen, ook voor de dou ches. De goede stad Jamboree bouw de ook aan alle randen van het terrein vriendelijke houten land huisjes, die bij nadere kennisma king de toiletten blijken te zijn, en vlakbij de krioelende mieren hoop van de kampmarkt instal leerden de Amerikanen 'n uiterst modern veldhospitaal, dat de eerste dag al negentig patiënten telde met gebroken benen en an dere narigheden, maar geen Ne derlanders. Dezer darren werd meldins- rre- maakt van een beschikkintr van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. waarbii de huurnriis voor nieuw te bouwen woningwetwoningen werd vast gesteld on 45 nrocent boven het huuroeil van 9 Mei 1940. Reden tot dit besluit was de rentestijging van bouwkrapttaal. In een circulaire aan de gemeen tebesturen geeft de minister thans een nadere toelichting. Hierin wordt o.a. de vraag opge worpen of de hogere huurprijs ook zal gelden voor reeds ge bouwde woningwetwoningen, waarvoor nog niet een definitieve lening is afgesloten. Deze vraag zal nader bezien worden. Voorts wordt bij deze circu laire bepaald, dat de huurprijs van 45 procent boven het peil van 9 Mei 1940 voortaan ook zal gel den voor door particulieren met rijkspremie te bouwen woningen. In gevallen waarin de bouw nog niet is begonnen, maar wel reeds een premie is toegezegd, is de minister bereid de huurprijs op 45 procent boven Mei 1940 vast te stellen, indien de belangheb bende daartoe een gemoüveerd verzoek bij het gemeentebestuur indient. De minister zegt tenslotte zich ervan bewust te zijn, dat door deze maatregelen enige ongelijk heid wordt gebracht in het huur- peil van de na-oorlogse woningen. Bij een toekomstige herziening van het huurpeil zal deze onge lijkheid evenwel ongedaan wor den gemaakt. NIEUWE PRIORS IN CARM ELI ETEN KLOOSTERS Tijdens het dezer dagen in het Carmelietenklooster te Zenderen gehouden kapittel der Geschoei de Carmelieten werden de vol gende paters benoemd tot priors: te Nijmegen P. van Duinhoven; te Merkelbeek L. Heinckens; te Boxmeer M. Chappin, te Oss Ch. Verhallen, te Zenderen F. Duin dam, te Aalsmeer A. Bongers; te Deventer X. Lutz; te Hengelo C. Nuyten; te Oldenzaal C. Engel en te Hoogeveen B. Rohof. BUITENLANDSE GRASLAND EXPERTS KAAR NEDERLAND 's-GRAVENHAGE. Een 20- tal graslanddeskundigen, afkom stig uit tien Zuid- en West- Europese landen, zullen van 27 tot 31 Augustus 1951 studie ma ken van de wijze, waarop in ons land bij de verhoging van de graslandproductie van voorbeeld bedrijven gebruik wordt gemaakt om de resultaten van weten schappelijk onderzoek zo effec tief mogelijk in de practijk in gang te doen vinden. MUENCHEN (Reuter). Een groep* geleerden, onder wie enige Duitse deskundigen op het ge bied van de V-2, hebben in de omgeving van Muenchen proeven genomen met kleine modellen raketten, Ivelkë door vliegtuigen worden afgeschoten en wier snel heid voor het bereiken van de aarde wordt afgeremd door reactie-motoren. Het principe van afremmen door middel van reactie-motoren werd volgens de deskundigen in Zwitserland toegepast door een groep „westelijke" geleerden, die een reusachtige raket wilden con strueren, welke na afgeschoten te zijn door een vliegtuig in staat zou zijn 200 volledig uitgeruste infanteristen aan de grond te zetten. DE FLEVO RACES GESTAAKT Wegens verdrinkingsgeval De Flevo-race, een zeilwedstrijd van Pampus naar Enkhuizen v.v. is na de eerste dag wegens een ongeval met één der deelnemende boten, dat een slachtoffer eiste, gestaakt. In de buurt van Marken is de Lemmer aak, de „Piet Hein 2" van de heer H. van Wingerden jr. tengevolge van 'n windhoos om geslagen. De opvarenden, de 'he ren van Wingerden, van Maurik. Lugtenburg en de 22-jarige W. Brakel, sloegen over boord- De drie eerstgenoemden werden door een ander jacht gered, de heer Brakel verdween echter in de diepte zonder dat men kans. zag hem te redden. Naar aanleiding van dit tragische ongeval heeft de wedstrijdleiding besloten de race niet voort te zetten. (Vervolg van pag. 1) beiden aanzienlijk hebben bijge dragen en geroepen zijn, ook in de toekomst bij te dragen." En om nu nog even op de woorden van Kennan terug te komen, hij meent in de tweede plaats, dat Rusland het staatsgezag binnen normale perken moet houden en vervolgens zal verzaken aan elke vorm van verdrukking van an dere volken, die recht hebben op een zelfstandig nationaal be staan Indien Rusland zich bereid zou tonen, aldus Kennan, metterdaad deze grondvoorwaar den van een meer stabiele we reldorde te eerbiedigen, dan zou er een grote stap gedaan zijn in de richting van normale interna tionale betrekkingen en dan zou het wellicht niet meer nodig zijn zich zorgen te maken omtrent de bedoeling van de Russische rege ring. Het is wel belangwekkend, menen vyj, de mening van Ken nan en die van Paus Pius XII, nog eens even te overdenken, in het licht van de jongste uitlatin gen van Truman en Acheson, die ook pleiten voor neerhalen van het ijzeren gordijn en voor loy ale medewerking met de organi satie van de Verenigde Volkeren, die inderdaad „alle mogelijkheden biedt". (Advertentie) 's-GRAVENHAGE. Er is in de laatste tijd een bijzondere studie gemaakt van de vooruit zichten voor de thans aankomen de studenten in de medicijnen. De resultaten van deze studie zijn voor hen niet bijzonder roos kleurig. Op grond van nauwkeu rige berekeningen en ramingen kan worden aangenomen, dat op het tijdstip, waarop de jongelui, die thans gaan studeren, hun studie zullen hebben voltooid, zij een aantal artsen in functie vin den, dat aanmerkelijk groter is dan voor een goede geneeskun dige voorziening van de bevol king nodig is, zo vernemen wij van de zijde van het ministerie van sociale zaken. In de kringen, welke recht streeks bij de zorg voor de volks gezondheid betrokken zijn, maakt men zich over deze ongekend snelle aanwas van het medische corps zorgen. Het is een bekend feit, dat door de snelle uitbrei ding van het ziekenfondswezen in de veertiger jaren een groot aantal nieuwe artsen werk heeft kunnen vinden. Het is echter niet te verwachten, dat een zelfde om standigheid zich in de toekomst (Advertentie) xt>§fgj5< MANOMETERS THERMOMETERS PROMPTE VAKKUNDIGE SERVICE NV Observator ROTTERDAM SHINWELL ZOEKT DE ZON IN NEDERLAND 's GRAVENHAGE. De Britse minister van Defensie, Emmanuel Shinwell, is gisteren met zijn echtgenote in ons land aangeko men. Bij zijn vertrek van het vliegveld Northolt deelde hij mee dat hij gedurende 14 dagen een rustige vacantie in ons land neemt. De Britse minister ver blijft in Scheveningen, waar hij op veel zon hoopt. Negentienjarigen behaalden zilveren zweefvliegbrevet 's-GRAVENHAGE. Twee jongelui, die het vorige jaar door de Venlose zweefvliegclub en de vliegclub Teuge werden opge leid in het kader van de gratis scholierencursus voor a.s. mili- taiere en verkeersvliegers, heb ben het zilveren prestatie zweef vliegbrevet behaald. Het zijn J. L. J. Huberts te Venlo en M. G. J. van Welsem te Deventer, die beiden de zware vijfuurs-vlucht, de 50 km-vlucht en de 1000 meter stijgvlucht voor dit brevet heb ben uitgevoerd. Tot nu toe werd dit brevet aan 37 Nederlanders uitgereikt. nog eens zal herhalen en het is wel zeer onwaarschijnlijk, dat een zo snelle aanwas van het medi sche corps zonder spanning en ernstige bestaansmoeilijkheden kan verlopen, nog geheel afge zien van de vraag, of de Neder landse gemeenschap in staat zal blijken de 9.5 artsen, die in 1959 per tienduizend inwoners ver wacht worden, verdeeld over huis artsen, specialisten en ambtena ren, een redelijk bestaan te ver schaffen. Dit aantal brengt met zich, dat de behoefte aan artsen in de ja ren 1959-1965 beperkt zal blijven tot vervanging en nieuwe vesti ging in verband met de bevol kingstoeneming. In deze behoefte kan worden voorzien door jaar lijks 500 ingeschreven studenten. Aangezien in de laatste drie jaren dit aantal belangrijk hoger was, kan worden verwacht dat, indien de toeloop niet vermindert, de artsen, die in 1959 en volgende jaren het beroep zullen intreden, het verre van gemakkelijk zullen krijgen. NIET BETALEN? BONN (Reuter). Naar van goed ingelichte Duitse zijde alhier werd vernomen is de W.-Duitse vice-kanselier Bluecher voorne mens er bij kanselier Adenauer op aan te dringen, dat laatstge noemde een persoonlijk beroep op president Truman zal doen tot verlaging van de bezettingskos ten. Zowel in West-Duitse als in geallieerde kringen vreest men, dat een ernstige crisis in de ver houdingen tussen de geallieerden en West-Duitsland in 't komende najaar of de winter zal uitbre ken als gevolg van het niet be talen der bezettingskosten door West-Duitsland. De geallieerde bezettingskosten voor het lopende financiële jaar bedragen 6.6 milliard mark. 's GRAVENHAGE Op vra gen van de heer Welter in ver band met de militaire samen werking tussen de Ver. Staten van Amerika en Spanje, heeft minister Stikker geantwoord, dat de Nederlandse regering zich er van bewust is, dat de militaire toenadering tussen de Ver. Staten en Spanje, welke een bilateraal karakter draagt, hier te lande enerzijds met ongerustheid wordt gadegeslagen anderzijds in tegen gestelde zin wordt opgevat. Mede met het oog op het be staan in Nederland van deze twee stromingen (hetgeen algemene bekendheid heeft) ziet de Neder landse regering nog geen aan leiding zich tegenover de Ver. Staten over deze aangelegenheid in bepaalde zin uit te spreken. 12 Augustus: SINTE CLARA Het leek veel op een schaking. Maar hij roofde haar niet. Zij ging geheel vrij, naar hem toe die donkere nacht. Ook niet al leen: een oude tante, haar ver trouwelinge van jongsaf, ging mee en leidde haar door het ver laten park en langs de sterk af hellende wegen naar beneden, naar het kleine klooster waar hij met zijn broeders woonde. Wat men ook zegt of denkt: 't was geen oude liefde die Clara Skiffi naar de zoon van Bernardone dreef. Heeft die wel ooit bestaan? Goed, ze kenden elkaar. Maar is die kennis meer geweest dan dat zij over die jonge man, die eerst vol levensvreugde van de wereld genoot, en opeens omgeslagen was tot een verachter van net aardse, had horen spreken? Mis schien heeft Clara Franciscus ge hoord, was zij in de kerk toen hij preekte over zijn Christus, die arm door het leven wilde gaan. Maar moet dan haar jeugdig hart per se verliefd geworden zijn? En moet zij, omdat hij onbereik baar was, dan ook maar 't zelfde leven gekozen hebben wat hij voor zich opeiste? Clara ging door de donkere nacht, met haar tante. De min derbroeders wachtten haar op met brandende kaarsen. Francis cus en zijn gezellen trotseerden haar hele familie, ja de hele stad. Vader Skiffi, een trotse edelman had reeds een bruide gom voor zijn oudste dochter ge kozen. Hij droomde die nacht juist van het nabije bruiloftsfeest. En in het kleine kloostertje knip te een schaar in 'n onhandige mannenhand, de lokken van 't meisje; een bruine pij gleed over haar hoofd; een nonnensluier verborg die ruïne. Clara had het leven gekozen dat Franciscus haar vóór leefde. Arm wilde het edelmans dochtertje, de arme, evangelische Christus volgen. Ondanks haar vader, ondanks haar moeder, ondanks de toe komstige bruidegom, ja zelfs on danks de paus! Dit laatste klinkt ketters. Maar het is een feit, en het tekent de ontzaglijk sterke vrouw die Cla ra was. Zij had het arme leven gekozen Haar leven zou anders zijn als dat in bestaande nonnenkloosters. Ze wilde even arm zijn als Franciscus en zijn medebroeders, dus geen landerijen, geen rijke huizen, geen kapitaaltje op de bank. En hoezeer de pausen ook redeneerden, wat een tegenargu menten ze ook aanvoerden: zij bleef voet bij stuk houden. Zij mocht de overwinning beleven. Op haar sterfbed bereikte haar de vrede, waardoor Daar leven, het Clarissen-leven, werd goed gekeurd: zij mocht arm zijn ais Christus, die geen keisteen de zijne wilde noemen, en die de mensen wees op Vaders goedheid die alle wezens op aarde met goddelijke belangstelling aan ziet. Clara beminde niet tenzij in Christus naar meester Fran ciscus. Haar liefde gold het mensgeworden Woord! Maar een vriendschap tussen deze gelijk gestemde wezens, heeft zonder twijfel bestaan. Zelfs een innige. Franciscus ontdekte het zelf, en hij meende dat hij daaraan niet moest toegeven. Hij ging niet meer naar haar klooster toe. Zijn medebroeders hebben hem over tuigd, dat zijn vriendschap niets slechts, niets werelds in zich had, wanneer hij noch zij zichzelf zochten. maar elkaar bezielden tot heviger liefde tot God. P. C. de Haas O.F.M. EERSTE VIERING NA DOGMA-VERKLARING VATIKAANSTAD (KNP) Op vele plaatsen zal het feest van Maria (en Hemelopneming op 15 Augustus a.s- op bijzonder plech- tige wijze worden gevierd, omdat dit jaar voor het eerst na de dog ma-verklaring van Maria's ten Hemelopneming op 1 November van het vorig jaar dit feest van de kerkelijke kalender volgens het nieuwe ceremonieel in de ge hele Katholieke Kerk zal worden gehouden. Te Lisieux, het pelgrimsoord van de kleine H. Theresia, die al tijd een bijzondere devotie koes terde voor de ten hemel opgeno men Moeder Gods, zal de pauselij ke Internuntius voor Frankrijk, Mgr. A. G- Roncalli, op die dag 'n plechtige H- Mis opdragen, waar bij talrijke pelgrims tegenwoordig zullen zijn. Ook in Banneux, het genade oord van de „Maagd der Armen" zal deze feestdag van Maria's ten Hemelopneming op bijzondere wijze worden gevierd in tegen woordigheid van grote groepen bedevaartgangers voornamelijk uit Nederland en België. De Bis schop van Luik, Mgr. L. J. Kerk- hofs, zal een pontificale H. Mis opdragen op de esplanade te Ban neux. Droeve thuiskomst voor Nel Hermsen De Nederlandse tenniskampioe ne Nel Hermsen, die enkele da gen geleden te New York aan kwam voor een tennistrip door de Ver. Staten, is in verband met het overlijden van haar moeder, weer op weg naar Nederland. (Van onze weerkundige medewerker) Het is met de regen goed raak geweest. Zo werd eer gisteren in Amsterdam niet minder dan 101 mm neer slag afgetapt, terwijl ook Schiphol en Valkenburg on geveer 50 mm noteerden en dat terwijl Den Helder droog bleef.... Ook is net nu met de warmte voorlopig gedaan, daar we in een Noord-Wes telijke luchtstroming zijn ge komen die koele zeelucht aanvoert. Ook voor het weekend zijn de vooruitzichten verre van zomers, hoewel zich n.l. bij Engeland een rug van hoge- druk bevindt zijn het toch nog een tweetal storingen die gedurende het weekend weer regen zullen brengen. Daar de temperatuur aan de lage kant blijft, zal men dan ook niet van de zomer kunnen genieten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3