B.V.V. bereikte benauwde zege op bijna gelijkwaardig Volendam Goed spelend Alcmaria klopte H.R.G overtuigend Drie overwinningen voor entrainement A. J. Siderius m*r «kag altijd Berdos door zege op Randers houder van fraaie plaquette Schagen won zijn eigen tournooi door overwinning op Helder AKKERTJES H.R.C.-Alcmaria Victrix 2-6 Oud en nieuw overal weer voetbal BlJ iet vi*>en dit patje... soms dat Ruinekerk-tour nooi Forward winnaar van verliezersronde M.F.C. overklaste De Eland (5-0) Hoofdpijn Courses in Sappemeer Fraaie wedstrijd op het Sportpark Techniek got de doorslag Scheepsberichten MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 PAGINA 5 Voor de eerste maal na de oorlog werd. Zondag te Lottum in Limburg weer het Rozenfeest gevierd, waarvoor de gezamen lijke kwekers een mïllioen rozen leverden. Het feest viel samen met het eeuwfeest van de Koninklijke Harmonie Lottum. Ondanks het zeer slechte weer was de belangstelling groot. Bijzondere aandacht trok een geheel met rozen beklede molen, die des avonds verlicht wordt. Goedspclcnd Alcmaria klopte HRC overtuigend. Alcmaria. dat tegen HRC met drie invallers voor Maassen, van de Sterrc en Wassink uitkwam, waarvoor BUI, van Meene en Helderman waren opgesteld, toonde in de wedstrijd tegen HRC dat zij de volgende competitie haar aanhang niet zo lang in twijfel zal laten als het vorig seizoen. Kr werd, hoewel de storm en de regen steeds in hef tigheid toenamen, vrij goed ge combineerd- Vooral de linkervleugel De EuyzerÊversteyn, goed aange vuld door midvoor Untied was zeer goed op dreef. Nu dient hier bij direct te worden vermeld dat zü aan invaller rechts-back de Jong geen grote tegenstander hadden. HRC, dat vier invallers telde voor het achterduo Swart Bot en voor de beide binnenspe len P. de Vries en Nieuwstad speelde zeer zwak en er zal dan ook nog heel wat moeten worden geschaafd eer zij een elftal vormt dat een goede figuur in de tweede klas zal plaan. Reeds in do eeTste minuut had Alfimaria succes. Untied dirigeer de de bal bij de aftrap naar Eversteijn, Onmiddellijk werd Dinkelman aan het werk gezet, die Brouwer passeerde en daarna ook Lingbeek geen schijn van kans gaf. Niet een van de Rood- jakken had d£ bal nog aangeraakt! 'Reeds in de vijfde minuut kwam de gelijkmaker. Linksback Hen driks kreeg de bal verkeerd op z'n schoen en meteen was het raak. 11- Maar opnieuw nam Alcmaria de leiding- De Buyzer kreeg een vrij veld voor zich, snelde naar voren en op het mo ment, dat Brouwer z'n midden voor moest laten gaan, kwam de bal met een boogje in het cen trum. waar Untied toen geen fout maakte. HIRC kon het spel enigszins verplaatsen, rpaar maak te de fout te veel op links te spe len. Tenslotte was het Rijkers, die voor de tweede treffer van HRC zorgde. Weer was het de beurt aan Alcmaria. Nog in dezelfde mi nuut benutte Eversteijn een pass van Untied, 23. Gesteund door de wind was Alcmaria in de twee de helft veel sterker. Eversteijn bracht de stand op 2—4. HRC was sporadisch in de aanval. De Terwijl in Medemblik MFC eindelijk met een forse 50 zege op het goede pad, dat leidt naar KNV B-schap, is gearriveerd, en zo dus naar alle waarschijnlykheia toch nog voor een goed slot van het oude seizoen zal zorgdragen, zijn de voorbe reidingen voor het nieuwe seizoen reeds in volle gang. Eerder als verleden 3a<fL eerder ook, dan de KNVB eigenlijk heeft bedoeld met haar voetbalrust-voorschrij- vende data 15 Juni15 Augustus. Maar nu de KNVB zelf reeds op 1 September begint met haar competities en de afd. Noordholland een week later 't aanvangsignaal laat geven, is het met nog slechts drie Zondagen voor de boeg wel een beetje noodzaak, dat die voorbereidingen reeds nu een aanvang hebben ge nomen. In Alkmaar een prachtige wedstrijd tussen Volendam en BVV, in Den Helder een overtuigende zege van Alc maria op HRC, dat zeer te leurstelde, in Schagen een tournooi met als deelnemers Schagen Alw. Forward. Hel der 2 en BKC, waarbij de geelzwarten zelf voor de verrassing zorgden door de finale tegen Helder 2 op fraaie wijze te winnen; in Bergen het Ruinekerk-tour-r nooi, met als tlinnaar Ber- dos; in Heiloo het Foresters- tournooi. met liefst acht deelnemende clubs, die vol gende week de finales gaan spelen, en in Onderdijk last but no least de opening van het nieuwe terrein van Strandvogels, dat met twee wedstrijden, t.w. Strandvo gels— RKDVO 1-2 en WW— Zouaven 32, het seizoen 1951'52 'n aanvang liet nemen. En het weer.wel de regen was erg lastig de wind was tamelijk guur, maar voor voetballers waren deze om standigheden misschien niet zo erg als een felle zon. die in deze Aug^Lstus-maand wel erg verstek laat gaan. roodjakken kregen wel enkele goede kansen, maar die "bleven allen, onbenut. Alcmaria deed het beter. Tweemaal wist Untied nog te doelpunten. Het WGW-terrein. waarop deze wedstrijd gespeeld werd. was ondanks de hevige re gens uitstekend bespeelbaar. Wesf-Frisia verloor West-Frisia speelde gisteren in Wormerveer een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de derde klasser W.S.V. 3—1. en verloor met Handbalscheidsrechtersdag kon niet doorgaan De slechte weersomstandighe den waren oorzaak, dat de Hand- balscheidsrechtersdag, die gisteren in Hoorn op het terrein van For ward zou worden gehouden, niet kon doorgaan. 'Jammer, want het zou ongetwijfeld een leerzame dag geworden zijn. (Advertentie) ploegen. Berdos had in de eerste helft Ondanks de vele regens, die tot 's middags twaalf uur was geval len, was het Berdos terrein ge heel droog en dus prima bespeel baar voor het Ruïnckerktournooi, waaraan deelgenomen werd door Vrone, B.S.V., Randers en de or- Saniserende vereniging. Berdos, at zich door een forse zege op Vrone in de finale had geplaatst wist ook Randers de baas te blij ven, waardoor het voor één jaar beslag legde op de verguld kope ren Ruinekerk-plaquette. Vios was in 1949 cn Randers in 1950 de gelukkige winnaar geweest. Geruggesteund door de krach tige wind nam Berdos tegen Vrone onmiddellijk het heft in handen. Onophoudelijk werd het Vrone doel belaagd en resultaat bleef niet uit. Nog voor de eerste helft verstreken was had Berd'os eer* veilige 50 voorsprong geno men. Ook in de tweede helft bleef de organiserende vereni ging het heft in handen houden en regelmatig werd de stand op gevoerd tot 80. Rander^had in de volgende wedstriid neel wat meer moeite met B.S.V. De harde wind beïn vloedde het spelpeil ongunstig. Nadat het BSV-doel al eens door het bekende oog van de nog meer bekende naald was gekropen nam Randers toch de leiding, maar spoedig hingen de bordjes weer gelijk. In de tweede helft, bleven doelpunten geruime tijd uit, maar vijf minuten voor het einde speel de Randers zich toch in de finale. Voor echter de hoofdschotel begon speelden de junioren van Berdos en R.K.A.F.C. een aar dige wedstrijd als intermezzo. Hoewel de jeugdige Berdos-spe- lers meermalen een aardig spel letje toonden, waren ze niet op gewassen tegen de Alkmaarders. Met 40 trokken de AFC-ers aan het langste eind. De eindstrijd was Wr* spelletje van twee vrijwel gelijkwaardige Onder de meest ongunstige weersomstandigheden werd Zondag op het terrein aan de Loet een begin gemaakt met het jaarlijks terug kerend tournooi om de Klaas Leguitbeker, Met stevige zuidwester windstoten, afgewisseld door overvloedige zegeningen van Pluvius, was het niet te verwonderen, dat de publieke belangstelling voor dit sportevenement minimaal bleef. Maar de organisatoren hadden geen keus, daar uitstel gelijk stond aan afstel. Over een drietal weken draait het competitierad weer en het was al niet eenvoudig geweest ook voor deze dag voldoende deelnemende clubs te ver krijgen. Het tournooi werd geopend met de wedstrijd SchagenBKC. De ze nieuwe derde klasser was geen openbaring, zelfs met vlie gende wind in de rug kon in de eerste helft gsen doelpunt ge forceerd worden. De thuisclub kwam uit met een verjongde voorhoede, welke wel een belofte voor de toekomst inhoudt. Toch kon die de keeper op geen an dere wijze passeren dan met een penalty, die werd toegekend voor ongeoorloofd hinderen in het strafschopgebied. Met deze ma gere 10 overwinning kwam het einde van de eerste match. Vervolgens betraden Helder en Always Forward het veld. Deze wedstrijd was wat erg eenzijdig daar het al Helder was wat de klok sloeg. De Horinezen kwamen er gewoonweg niet aan te pas, terwijl bij enkele goede kansen Vrouwe Fortuna hen finaal in de steek liet. Geleidelijk voerde Helder de stand op en toen de scheidsrech ter het einde blies hadden de Nieuwediepers met 40 gewon nen. In de verliezersronde liet Alw. Forward toch zien dat zij nog wel voetballen kunnen. N'u was BKC het kind van de rekening. Al direct namen de roodhemden met een vlug opgezette aanval de leiding om deze niet meer af te staan. Met een 30 ruststand werd deze in de tweede helft, toen de Poldersen de sterke wind meekregen, omgezet in een 5—2 overwinning voor Alw. Forward. Schager verrassing Even werden de weersomstan digheden gunstiger, de sterke wind nam af en tijdens de win naarsronde liet ook Pluvius ver- stek gaan. De algemene opinie dat Schagen in deze wedstrijd door Helder volkomen zou wor den ingemaakt bleek een totale misvatting. Het werd de mooiste en vlotste wedstrijd van de ge hele dag. De gastheren zaten ge weldig op de bal en al spoedig ontwikkelde zich een mooi par- VETERANENDAG WORMERVEER UITGESTELD TOT 2 SEPTEMBER Midden in de zomer en dan afgekeurde wedstrijden, 't Klinkt vreemd, maar het is waar. Want de Veteranendag, die gisteren in Wormerveer zou worden gehou den, moest worden afgelast en verschoven naar Zondag 2 Sept. a.s. PLEVEN KREEG VERTROUWENSVOTUM PARIJS (A.P.). Het nieuwe kabinet Pleven heeft Zaterdag bij een stemming in de Nationale As semblee dank zij de steun der socialisten een meerderheid van 390 tegen 222 verkregen. tijtje voetbal met gelijk opgaan de kansen. Van een fout van de H.-linksback profiteerde de Graaf en hij knalde de eerste goal in de touwen. Van een volgende ge lijksoortige situatie maakte Ka ter gebruik, 20. Voor beide zij den brachten lat en paal soms redding. Totdat de Schager de butant middenvoor van der Oord een pracht van een kans kreeg. Alleen met de bal de backs ge passeerd schoot hij tegen de uit lopende keeper, de bal stuitte voor zijn voeten terug en keihard schoot hij het bruine leer in de touwen. De scheidsrechter annu leerde op protesteren van de grensrechter het doelpunt. Toen ezelfde speler echter later weer de kans kreeg benutte hij deze feilloos. Met een welverdiende 30 overwinning blijft Schagen gedurende het eerste jaar de ge lukkige bezitster van het kost bare kleinood, dat beschikbaar werd gesteld door de familie van de overleden voorzitter bij ge legenheid van het onlangs ge vierde S.C. Schagen jubileum. KANAALZWEMMERS MOETEN WACHTEN In verband met de slechte weersgesteldheid is de start voor de door de Daily Mail uitgeschre ven Kanaal-overtocht van Maan dagmorgen kwart voor vier uit gesteld tot Dinsdagmorgen kwart over vijf, plaatselijke tijd. Mocht een verder uitstel noodzakelijk zijn dan zal men Woensdagmor- fen half zeven te water gaan. ndien niet in de loop van de komende twee weken gestart kan worden vervallen alle door het Londense blad uitgeloofde prij zen, die 70.000 gulden in totaal belopen. het windvoordeel en hoewel meerdere doelriipe kansen ont stonden voor het Randers-doel bleven ze alle onbenut. In de tweede helft begon Randers be ter, want reeds na vijf minuten nam het de leiding. Het zag er zelfs dreigend voor de .thuisclub uit. toen de Alkmaarders een strafschop mochten nemen, mr doelman Meiier wist de bal ie keren. Dit inspireerde Berdos, want kort er na stonden de par tijen weer op geliike voet en twee minuten later nam Berdos zelfs de leiding. Ondanks felle strijd kwam in deze stand geen verandering meer. WILLEM BRUUL-TOURNOOI HEILOO. Dit tournooi, dat jaarlijks terugkeert en waarvan Zondag de eerste wedstrijden werden gespeeld, is niet begun stigd geworden dooi; mooi weer. De belangstelling was toch goed te noemen en er werd zéér be hoorlijk voetbal gedemonstreerd. De uitslagen zijn, als volgt: Alkmaar 1-Üitgeest 1 21 Beemster 1-Kaagvogels 1 23 Foresters 1-Hollandia T. 1 13 Egmondia 1-Zeevogels 1 01 Zondag 19 Augustus worden de volgende wedstrijden gespeeld: Alkmaar 1-Kaagvogels 1, 11 uur. Zeevogels 1-Hollandia T. 1, 12.30 uur. Te 14 uur vindt een welpen wedstrijd plaats. 15 uur: verliezersronde. 16.30 uur: winnaarsronde. Naar wij vernemen zal Fores ters 1 Zaterdagavond om 18.30 uur een vriendschappelijke wed strijd spelen tgeen Egmondia 1. Deze match belooft zeer span nend te worden. (esse Carver geschorsf wegens critiek op directie Jesse Carver, de Britse coach van de Italiaanse voetbalclub „Juventus" en daarvoor trainer van het Nederlands Elftal, is door zijn club geschorst wegens critiek op de directie. In een door „Juventus" uitge geven communique werd gezegd, dat over Carver's positie een be slissing genomen zou worden wanneer Gianni Agnelli, de direc teur der club, over enkele dagen uit Frankrijk terugkeerde. Carver had in een interview voor een van de Turijnse dagbla den het falen van de club in de competitie toegeschreven' aan het beleid van de directie. Ook was hij een tegenstander van het aanwerven van buiten landse voetbalsterren door de club. Hij was voor een zuiver Italiaanse ploeg, aldus het inter view. PROMOTIESTAARTJE Het moet nu toch heel vreemd lopen wil MFC niet de vierde klasse van de KNVB bereiken. De Medemblikkers zorgden nl. in de eerste (thuiswedstrijd te gen het Amsterdamse De Eland voor een aangename verrassing. Ze wonnen met liefst 50. Voor de rust had MFV de wind in de rug en in die periode wogen bei de ploegen aardig tegen elkaar op. Maar MFC maakte de doel punten. Hofman opende de score en de snelle Koster die de ver dedigers van De Eland steeds te glad af was, bracht de stand nog voor rust op 30. Ook De Eland kreeg mooie kansen, maar in de Amsterdamse voorhoede wilde 't helemaal niet boteren. Toen de Eland in de tweede helft de wind mee kreeg, ver wachtte iedereen eigenlijk, dat MFC de voorsprong hard nodig zou hebben om tenminste een gelijk spel te behalen maar hoe anders liep het uit. Koster scoor de al spoedig het vierde doelpunt en nu mochten de gasten dan wel voortdurend in de arfnval zijn en het MFC kwam dan ook wel on der zware druk te staan, resul taten kon de schotloze voorhoede -van De Eland niet bereiken. Zelfs werd het 50 toen Steeman bij een snelle uitval raak schoot. Wanneer de returnmatch zal plaatsvinden is nog niet bekend, maar dat zal vermoedelijk a.s. Zondag wel zijn. NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN BARSINGERHORN Van Vrij dag 7 tot Dinsdag 11 September a.s. zullen in Barsingerhorn de nationale kolfwedstrjjden om het kampioenschap van Nederland worden gehouden, zowel indivi dueel als corpsgewijze. In het programma wordt ver meld, dat op Zondag 10 Septem ber te 2 uur de officiële opening zal plaats hebben in café de „For tuin Maandag te 11.30 uur officiële ontvangst ten raadhuize en om 3 •uur vergadering in de „Fortuin". Dinsdagavond om half acht vindt, eveneens in de „Fortuin" de prijsuitreiking plaats, waarna de plaatselijke toneelvereniging een eenacter ten tonele zal bren gen. Zodra de nadere bijzonder heden bekend zijn komen we hierop terug. f AH^p-ftpntio Een „barstende" hoofdpijn, een tergende kiespijn, een slopende zenuwpijn overvallen U op' het meest ongelegen ogen blik Neem dan één of twee ...die helpen direct! J SAPPEMEER. De V.V.V. Sappemeer heeft het met de derde course in dit seizoen maar slecht getroffen. De regen viel voortdurend in stromen neer en daar het weer ook in de morgenuren reeds verre van fraai was, liet de publieke be langstelling veel te wensen over. Het entrainement A. J. Siderius had wel een bijzonder goede dag door niet minder dan drie courses ie winnen. Het openingsnummer was voor jeugd. Reeds direct ging Appie met Quelle Veine aan de kop. Quirinius, gereden door zijn eige naar, had snelle momenten, maar maakte nog al eens een fout, evenals trouwens Qualiteit S, waardoor beiden terugvielen. Quick Magowas S en Queranica konden resp. de tweede en derde plaats belopen. Het nummer voor amateurs is een prachtige course geworden. Nestor B (G. van der Wal) nam aanvankelijk de leiding. doch kreeg spoedig gezelschap van Louis FH en Natherman. Karei Pluto, die 120 M. aan de kop moest geven, kreeg vrij spoedig aansluiting. Stuk voor stuk pas seerde' deze fraaie hengst zijn tegenstanders om na de laatste bocht Louis FH, die inmiddels de leiding had genomen, terzijde te komen en op de streep met het kleinst mogelijke verschil te klop pen. Een bijzonder fraaie ver richting. De Nestor B prijs bracht slechts 5 paarden aan de start. Olymphia S had spoedig de leiding, doch kon geen gelijkmatige draf hand haven. Prince Band nam daardoor de leiding over, om deze ondanks heftige pogingen van Olymphia S tot het einde te bahouden. De course voor 3-, 4- en 5- jarigen werd een overwinning voor de succesvolle Stal A. T. van der Veen. Nica (A. T. van der Veza) nam met grote haast een voorsprong, doch halverwege de afstand had ze haar kracht ver bruikt en Omac Gregor kon toen gemakkelijk de leiding overne men om tenslotte ver uit te lo pen. Nestor B, die een goede course liep, werd tweede, terwijl Nellie 's Tjamme WB de derde plaats kon belopen. De Nelie Gregor-prijs (heat) werd in drie gedeelten beslist. Ludwina wist de eerste heat te winnen met Or de Casindra op de tweede plaats, Guy Hanover .ging met geweldige speed naar voren, doch na een ronde stopte de grote ruin plotseling af en verliet de baan. Wegens diskwa lificatie en distanciering werd de tweede heat slechts door 4 paar den betwist. Ludwina nam ook nu weer de koD. doch na een ronde nasseerde 01 ca Pluto haar en tenslotte deed Or de Casindra dit ook nocr. De derde heat was een co,trouwe co- nie van de tweede, zodat Olea Pluto winnares werd. heteeen vóór A. J. Siderius de derde zeec betekende. In het slotnummer zegevierde weer een afstammeling van Mc Gregor. De start leverde nog al wat moeilijkheden op, doch een maal op weg kon Marum's Gregor spoedig aan de kop komen en wist tenslotte zonder strijd te winnen. Leander en King Scott hebben alles geprobeerd, doch het mocht niet baten. Leander sprong in de hitte van de strijd nog over de streep, hetgeen hem de derde plaats kostte. Meta Dynamic werd nu derde. Quaestorprijs, afstand 1260 M.: 1. Quelle Veine 2.21.8 (1.52.5); 2. Quick Magowans 2.22,5; 3. Quero- nica 2.23.9. Tot.: w. 2,70, pl. 2. 3.10; k. 39 60; cov. 8.90. Maarten Sponcerprijs (2100 M). 1. Karei Pluto 3.19.1 '(1.29.7); 2. Louis F. H. 3.19.1: 3. Nestor B 3.19,5: Tot.: w. 7,40; pl. 1,70. 2,10, 1,40; k. 29,10; cov. 8,20. Nestor B-prijs (2040 M.): 1. Olympia B 3.21,6 (1.37.9); 2. Prince Bond 3.21.7; 3. Oddity 3.35.2. Tot.: w. 2,30, pl. 1,30, 1,60; k. 4,10; cov. 3,40. Nellie's Tjamme W.B.-prijs (2100): 1. O McGregor 3.26.6 (1.37,5); 2. Nestor B 3.28.3; 3. Nellie's Tjamme .W 3.31.3. Tot.: w. 14; pl. 2,50, 5,20, 2,90; k. 111,20 cov. 12,40. Nellie Gregorprijs (1640 M.): Ie heat: 1. Ludwina 2.3'5.4 (1.34.3); 2. Or de Casindra 2.36; 3. Olga Pluto 2.36.1. Tot.: w. 6,80, pl. ITO, 1,30, 1,30; k. 15,60; cov. 4.70. 2e heat: 1. Olga Pluto 2,34.3 (1,30,8); 2, Or de Casindra 2,34,9; 3. Ludwina 2.35,1. Tot., w. 1.50; pl. 1,10. 1,10; k. 3,40; cov. 2,70. 3e en beslissende heat; 1. Olga Pluto 2,36,5 (1.32,1); 2. Or de Ca sindra 2,37,8; 3. Jac. Diamant 2.38.3. Tot.: w. 1,70; pl. 1,10, 1,10; k. 2,90; cov. 2,90. Henriotprijs (2200 M.l: 1. Ma rum's Gregor 3.35,8 (1,38,1); 2. King Scott 3.37,7; 3. Meta Dyna mic 3,39,3. Tot.: w. 3,30; pl. 1,50, 3,60. 1,80; k. 8; cov. 9.30. Totale omzet f 17,043. De ontmoeting B.V.V.Volendam in het kader van het eeuwfeest der St. Vincentiusvereniging is er eengeworden, zoals men die in lange tijd niet op het Alkmaarse Sportpark heeft gezien. De wedstrijd was uitermate spannend en boeiend cn tot de laatste minuut bleef de strijd ondanks de invallende duisternis, verhaast door een fikse regenbui zijn bekoring behouden. B.V.V. heeft hier voetbal laten zien, een eerste klasser volkomen waardig, met diverse staal tjes weldoordacht spel, technisch en tactisch knap uitgevoerd. Maar zelden zag men een trap in het wilde weg; neen, vanuit de achterhoede werden de aan vallen opgebouwd. Immer werd de bal goed afgegeven, een trapje vóqir. of achterwaarts, maar steeds direct daar&p we derom een ferme trap naar vo ren, zodat de vaart behouden bleef. Met groot gemak verwis selden de spelers van plaats en 't was opmerkelijk, hoe goed de spelers elkaar aanvulden en hoe snel zij op elke situatie reageer den. En dit alles in een heerlijk tempo en met een verbluffend gemak. Na dit alles moet men echter niet denken, dat de Bossenaren zo maar in de gelegenheid wer den gesteld te demonstreren; in tegendeel, het kranige Volen- dam-elftal, dat zich het vorige seizoen het kampioenschap op 't nippertje zag ontgaan, heeft er door prima spel voor gezorgd, dat BVV zich geheel moest geven. Waren deze tweede klassers nu zoveel minder dan de Zuidelijke eerste klassers? In geen geval, de Volendammers, die met dit elftal ongetwijfeld een goede gooi naar 't kampioenschap doen, speelden dikwijls verrassend goed. Wat speelde de geroutineerde Koning niet een goede partij en zo waren er meerdere uitstekende krach ten in dit elftal aan te wijzen. Neem b.v. doelman Keljzer, die behoefde toch werkelijk niet zo veel voor Saris onder te doen. Vóer de rust was Volendam zelfs iets meer in de aanval en noodzaakte daardoor de Bosse verdediging zich geheel te geven. Langzamerhand evenwel kwa- Op 6 September a.s. wordt het eeuwfeest gevierd van de stichting „Hoenderloo" te Hoenderloo, het Christelijk gesticht voor verwaarloosde jongens. Op de linkse foto het oudste gebouw van het Gesticht. Foto rechts toont de boerderij, een der werkgebouwen van deze instelling. men de Zuiderlingen meer en meer op temperatuur en toen kwam naarmate de strijd vor derde dat tikkeltje meer tech niek en vooral het tempo tot uiting. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen, of Volen dam had reeds de leiding. Bü 'n aapval maakte een der Bosse ver dedigers hands en de toegestane strafschop werd door KI. Smit in een doelpunt omgezet. Daarna kwam ook de BVV- voorhoede even meer opzetten en de linksbuiten kreeg eenmaal een kans, doch hij schoot naast. Aan de andere zjjde werd ook Koning een kans geboden, maar de bal ging langs het doel. Een hard schot van rechtsbin nen Klepper bezorgde doelman Saris nogal wat moeite, want de bal caramoleerde raar. Ook Keijzer moest z'n talenten tonen; hij deed dit op solide wijze en uit menige voorzet werd de bal door hem op keurige wijzS on derschept. Uit een goede combinatie van de BVV-linkervleugel kwam de gelijkmaker; de bal werd keurig naar de middenvoor geschoven, die Keijzer geen kans gaf. De strijd bleef spannend en de aanvallen gingen over en weer, ofschoon tegen de rust BVV iets meer in de aanval kwam. De Volendam-achterhoede was ech ter goed op dreef en vooral rechtsback Schilder onderbrak menige aanval. Na de rust, welke met 11 in ging, bood de strijd hetzelfde le vendige karakter. De eerste aan vallen waren weer voor Volen dam en het BVV-doel kw%m enige malen in groot gevaar. Zo kon Saris een hard ingeschoten bal nog maar juist over de lat tik ken. Allengs geraakte de strijd weer meer verdeeld en moest ook de Volendam-verdediging alle zeilen bijzetten, om erger te voor komen. Toch wist BVV de leiding te nemen, toen een mooie combi natie de rechtsbuiten zulk een fraaie kans bood, dat hij Keijzer rustig kon passeren. De vreugde van de Bosseharen was maar van korte duur, want een vinnige aanval van de Volendammers le verde een corner op, waaruit de gelijkmaker werd gemaakt. De bal werd van rechts goed voor gezet; wel werd deze wegge werkt, doch hij kwam bij de ge routineerde Koning terecht, die cp beheerste wijze het leer ach ter Saris schoot. Weer stonden dus beide partijen op gelijke voet en het was tenslotte BVV, dat opnieuw de leiding nam. Dat was toen de rechtsbuiten de bal inschoot (stond deze speler niet buitenspel?); wel stopte Keijzer dat schot, doch hij had de bal niet klemvast, waarna de bal werd ingekopt. De Volendammers deden daar na nog heftige pogingen om verandering in de stand te bren gen. doch het bleef 32 voor BVV. Scheidsrechter van Male, de oud-Feijenoord-doelman en oud- internationaal, had geen moeilijke taak, want er werd wel fors, maar zeer fair gespeeld. De elftallen waren: BVV Saris doel, Huybregts en Schro- ver achter, Remmers, Krijgh en Storimans midden: v. Beurden, Quaadvliet, v. Overbeek, Knu- vers en Heijmans, voor. Volendam: Keijzer doel, Bond en Schilder achter, E. Smit, Veer. man en de Geus midden; Koning, Th. Smit, K. Smit, Klopper en Kwakman voor. IN NAVOLGING VAN PIETER BRUYN ALMELO. De Almelose poli tie speurt sinds Donderdagavond naarstig naar de 17-jarige F. W. K. uit Almelo die sinds 1947 als loopjongen in dienst was bij de N.V Pelthe's veredelingsbedrijven te.,Almelo en steeds een betrouw bare indruk maakte. Donderdag moest deze jeugdige knaap een bedrag van f 6000 naar het postkantoor brengen, maar sindsdien is hij met dit aardige sommetje op zak verdwenen en ontbreekt van hem elk spoor. Akkrumdük 11 v. A'dam-Ham- burg; Esso Rotterdam (T) 14 S u. v.m. te R'dam verw. v. Aruba; ïttersum 10 te New Orleans; Klipfontein vertr. 11 n.m. v. Ant werpen; Meerkerk 10 te Momba sa; Prins Willem 4 p. 10 Scillys; Raki 10 v. Pondicherry-Colombo; Veendam 10 Sable eil.; Welte vreden p. 10 Miami; Zuiderkruis 10 a40 m. OZO kp. Race; Ches hire 22 v. Djakarta-A'dum, al waar 18 Sept. verw.; Groote Beer verm. 17 v. A'dam, Panamaka naal, Sydney, Melbourne, Fre- mantle; Indrapoera Djakarta- R'dam 14 Aug. verw.; Nieuw Amsterdam New York-R'dam 18 Aug. verw.; Noordam verm. 11 v. R'dam-New YorkOranje verm. 23 v. A'dam-Djakarta; Rijndam verm. 18 v. R'dam-New York; Volendam R'dam-Quebec 17 Aug. verw.; Westerdam 11 v. New York-R'dam: Willem Ruys 14 v. R'dam te Djakarta verw.; Zui derkruis verm. 25 Aug. v. A'dam- Willemstad. Panamakanaal. Wel lington; Almkerk 11 Singapore verw.; Ampenan p. 10 Quessant; Drente 10 v. Aarakan-Surabaja Gaasterland p. 10 Quessant-Te- neriffe: Helder p. 10 Kanaaleil.; Laagkerk p. 10 Perim-Dubai; La- renberg 11 v. Bagnoli te Huclva;

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5