28 Engelse padvinders op het stadhuis ontvangen Op wiegelende steigers van de Kapelkerk-toreci 't Ontluikende Roosje bestaat zestig jaar Pastoor van der Burg 45 jaar priester ALKMAAR EN OMSTREKEN Het bevalt hun hier uitstekend Hondenpraat-je (III) AGENDA Alcmaria Victrix I - K.F.C. I Gemeente verzorgt degelijke reparatie Heilooër Rederijkerskamer Een stukje toneelhistorie 't Veld vierde feest PAGINA 2 VRIJDAG 17 AUGUSiUS 1951 ALKMAAR De burgemees ter van Alkmaar heeft gisteren middag in het plechtig met pal men, grote dahlia's en de Engelse en Nederlandse vlaggen versier de raadzaal 28 Engelse padvin ders ontvangen: 4 uit Bristol, 2 uit Taunton en 20 uit Bath. Een voor een stapten zij, een lange rit vormend, de raadzaal binnen, om persoonlijk door de. burgemeester de hand gedrukt te worden. Vijf Augustus zijn zij uit Engeland vertrokken, hebben tot gisteren op Texel gekampeerd en zij zul len, na enkele dagen logies in Alkmaar, Zondagavond om zeven uur weer met de trein uit Alk maar vertrekken. Bij de ontvangst waren aanwe zig de gemeentesecretaris mr. K. Veendorp, wethouder G. v. Slin gerland, enkele raadsleden en le den van het Bath-comité. De burgemeester heette de Engelse gasten in hun eigen taal een har telijk welkom in de kaasstad toe, ging diep in op 't internationale karakter van de verkennersbe weging. die zich in bijzondere mate ervoor leent, vriendschap te doen groeien tussen de volke ren en vriendschappen tussen personen van verschillende na tionaliteiten onderling. In dit verband noemde hii de wereld jamboree 1 van de eerste metho den, om de broederschap tussen de landen te verstevigen. De leider van de Engelse pad vinders, de heer K. C, Blackmo- re dankte de burgemeester voor zijn hartelijke ontvangst en zei hem, dat zij er zeer trots op wa ren, in het stadhuis van de ge meente Alkmaar te ziin ontvan gen. Hij verzekerde de burge meester goed te hebben begre pen, waar deze sprak over de vriendschap tot en het begrijpen van elkander, hetgeen in staat zal zijn, in het grote verband der volkeren, de vrede veilig te stel- -en. Daarna las hij een brief voor, welke de burgemeester van Bath heeft gericht aan zijn ambtsgenoot te Alkmaar. (INGEZONDEN) Naar aanleiding van boven staand stukje in LTw blad van 10 Aug. j.l. zou ik gaarne het vol gende opmerken: U constateerlt. dat Alkmaar te veel honden heeft en door even- tuële belastingverhoging dit aan- Ital tot de helft gereduceerd dient te worden. Wie worden hier wederom de dupe van? De minst-draagkrach- tigen, die om finantiële redenen hun beste vriend verliezen, af moeten l'Jlea. maken; de beter ge situeerden kopen waarschijnlijk dan ook geen'honden meer, trou wens daarmee zou het euvel ook niet opgelost worden: dit immers zou alleen een verschuiving, doch geen vermindering van het aan tal honden betekenen. Ruim 500 gezonde dieren af maken, alleen om finantiële rede nen; vind U diit naastenliefde? ik meende steeds, dat dieren ook schepselen Gods waren? Indien U zo gaarne de belas- tingkas wilt spekken, waarom dan niet de belasting der bromfie'fsen verdubbeld, die schrik op de weg voor fietsers en oude mensen? Men hoort ze bijna niet aanko men; sommigen razen met onver antwoordelijke snelheid overal doorheen en leveren groter ge vaar op de weg dan alle honden bij elkaar. Hoeveel ongelukken zijn er al met die monsters ge beurd? Ten slotte zou ik dit nog er aan toe willen voegen: of men wel of niet van honden houdt, doet hier niet ter zake, doch als die arme slachtoffers van die laffe overval in de Purmer een flinke waakse huishond bezfjten hadden (geen kettinghond l, dan was er grote kans geweest dat zij hun droevig lot ontgaan waren. Met dank voor plaatsing, Hoogachtend, Een dierenvriendin NASCHRIFT REDACTIE. Dit schrijven kunnen wij niet zo maar zonder meer plaa'tsen. De geachte dierenvriendin heeft ons artikel tje niet goed gelezen; wij hebben niet gepleit voor het afmaken van 500 gezonde dieren. Geen haar op ons hoofd heeft daaraan ge dacht. Nog minder, dat zulks zou moeten geschieden „alleen om fi nanciële redenen". Wij hebben slechts verminde ring van het aantal honden be pleit, die successievelijk het ge volg zou zijn van de verhoging der hondenbelasting, die voor vele honden-eigenaren aanleiding zou zijn, om, wanneer hun hond gestorven zou zijn, geen andere hond aan te schaffen. Ook zat het financiële belang niet bij ons voor; wij hebben uit sluitend een hygiënisch belang op het oog; de eventueel verhoogde opbrengst, is maar een bijkom stigheid, doch niet het doel. dat wij beoogden. Overigens geloven wij niet al zijn ook dieren schepselen Gods dat he)t afmaken van dieren, wanneer daar een aannemelijke reden voor is, hetgeen iets anders is dan dieren kwellen, in strijd is met de .naastenliefde. Van naastenliefde kan alleen sprake zijn tussen de mensen onderling. Wat de bromfietsenbelasting betreft, dat is een Rijks-aangele genheid, terwijl de hondenbelas ting een gemeentelijke aangele genheid is. Overigens zijn het niet de bromfietsen, die trottoirs en straten bevuilen en daardoor een gevaar zijn voor de volksgezond heid. Wij zijn het met de geachte dierenvriendin eens dat die arme slachtoffers van de roofoverval in de Purmer een flinke waakse huishond hadden moeten hebben. Op zo'n erf hebben de dieren de ruimte. Maar ter zake! Wij hadden het echter over honden-in-de-stad. Red. NHD. Daarna werden allen vergast op thee en gebak waarna zij on der leiding van de burgemeester het stadhuis bezichtigden. Hedenochtend werd een bezoek aan de kaasmarkt gebracht en in de middaguren brachten zij een bezoek aan een van de grootsté bedrijven van onze stad; morgen maken zii een trip naar Volen- dam er» Amsterdam en de Af sluitdijk, Gedurende de dagen, dat zii in Alkmaar verblijven, zullen de Engelsen bij particulieren wor den ondergebracht. Zij verzeker den ons het in Nederland uitste kend naar de zin te hebben; iedereen was uitermate vriende lijk en voorkomend. (Advertentie! BIOSCOPEN: HARMONIE: Dombo, a.l. VICTORIA THEATER: De charge van de lichte bri gade, 14 jaar- REX THEATER: De beste jaren van ons leven, 18 j. CINEMA AMERICAIN: Moe ders jongen, onb. VOORSTELLINGEN 8 uur. De Rex: om 2 uur en om 7.30 uur. KCB-BERGEN: t.e.m. 17 Augustus te 17.30 uur: Tentoonstelling Schilde rijen, aquarellen en teke ningen van Thijs Sterk; schilderijen van Cees Boendermaker; beeld houwwerk van J. W. Ra- decker, edelsmeedwerk v. Marijcke Visser. Geopend: 1012.30 17.30 en 19.30—22 uur. 12.30, 14.30— ZONDAG a.s. 2.30 uur: Seizoenkaarten op het terrein verkrijgbaar. BERGEN Kunstzaal Idsert Bos Eijssen, Kerkepad, 10—12, 2—5, 7—11 uur. APOTHEKEN: Na heden avond 6 uur is voor spoedgevallen geopend: Apotheek De Bever, Em- mastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. Openluchtheater Bergen, elke avond 8 uur tot en met Zondag a.s. Tyroler Radio Orkest ,,Alpengrün". H.V.Z. opgelet! ALKMAAR. De leden die Zondag a.s. meelopen met de wandeltocht in Santpoort, worden om half 10 met de fiets en in uniform bij de Heilooërbrug ver wacht! ALKMAAR. Wij hebben dezer dagen boven op de wiege lende steigers van de Kapelkerk gestaan, hoog en hemels, met een gapende diepte van meer dan 35 meter beneden ons, terwijl felle rukwinden poogden, ons tussen de chaos van planken en palen weg te blazen. Zoals men weet, is het personeel van de fa. A. J. Coppens en van de aannemer S. Schaaf bezig met de reparatie van het torentje van de Kapelkerk, dat hier en daar nodig vernieuwd moet worden. Later komen de schilders van de gemeente, om er de laatste hand aan te leggen. Als dat ge beurd is, zal de toren, waarvan het onderhoud door de gemeente moet worden verzorgd, zich weer in uitstekende staat bevinden, in tegenstelling tot de rest van de kerk, die hier en daar bijna angstwekkende onvolkomenheden vertoont. t We moesten over een afstand van dertien meter klimmen, ons wringend tussen kleine openin gen van ladders en schoren, plan ken vloertjes en wat al niet meer, om bovenop het uiterste puntje van het torentje te kunnen kij ken, dat een nieuwe lood-om- kleding krijgt. Het haantje en het kruis staan bij de smid, om terdege te worden opgeknapt. Hetzelfde kruis met gouden haan, dat op de 26ste September 1853 des morgens om 10 uur „door de woedende storm van de toren werd gerukt en in de Laat ge worpen", zoals we bij Bruinvis leren. Vlak onder de spits zit een houten bal, die eveneens een nieuwe loodomkleding krijgt en waarover heen later de gouden bol wordt geplaatst. Aan het kleine koepeltje behoeft nog niets te worden gedaan. De grote koe pel behoeft'echter heel wat repa ratie. De natte dampen, die van onder uit de toren komen, maar die geen enkele weg om te ont snappen kunnen vinden, hebben het hout doen verstikken. Menige dorre, vermolmde en verrotte plek moet worden vernieuwd. Er komen vijf nieuwe spanten in; natuurlijk wordt ook de houten bekleding hier en daar ver nieuwd, terwijl men enkele sple ten daarin heeft aangebracht voor de nodige ventilatie, welke een al te snel verrottingsproces tegen gaat. Het geheel wordt wederom met lood bekleed, dat over een poosje netjes geschil derd zal worden. De soldeerbouten moeten be neden op de straat verwarmd worden. Met behulp van een emmertje, dat aan een lange 50-JARIG HUWELIJKSFEEST ECHTPAAR WITTE ALKMAAR. Ofschoon het de Dedoeling van de heer en mevrouw Witte was, dat hun gouden huwelijksfeest in alle stilte zou worden herdacht, heb ben de kegelaars van Alkmaar gemeend, het echtpaar Witte, dat al zovele jaren de kegelaars in De Unie met de grootste zor gen omringt en voor wie niets te veel is als het de belangen der kegelsport geldt, deze ge beurtenis te moeten aangrijpen om van hun sympathie te doen blijken. Behalve d,e voorz. van de Alkm. Kegelbond, de heer Dreper, die vele oude herinneringen ophaal de, hebben ook verschillende afgevaardigden van de clubs duidelijk van hun waardering voor het werk van de familie Witte getuigd. Een grote bloemenmand en verschillende cadeaux mochten de heer en mevr. Witte in ont vangst nemen, die wel een be wijs vormden dat het werk van de fam. Witte zeer op prijs wordt gesteld. Burgerlijke Sfand ALKMAAR. Geboren: Ger- rit zv J. Kroeke en A. Haller; Hendrika M. dv W. A. Theunis- sen en M. Boumans; Margriet dv J. B. Meijer en N. E. Christiani; Johanna P M.. dv J. A.' de Lan ge en N. Schouten: Bondina dv H. Asjes en G. Kindt Gehuwd: Johannes P. Reuze- naar en Margaretha C. H.uybers; Cornells Hoogland en Anna E. Lina; Gijsbert R. ten Haaf en Jacoba H. van Halem. Overleden: Ingrid M J.. Jans sen. 3 weken; Hendrik Eendebak 68 jr. wedn. van G. Baas. kabel is bevestigd, worden ze van beneden naar boven ge bracht. Tegelijkertijd gaat een ander emmertje met de afge koelde bout weer naar beneden. Volgens een streng gebod mag er bovenop de toren onder géén voorwaarde met vuur gewerkt worden. De werklieden mogen er ook niet nu en dan eens een piraatje draaien, gedachtig de aantekeningen van C. W. Bruin vis: „Den 21 Augustus 1760 trof het kerkgebouw een groote ramp. 's Namiddags te 2 uren ontstond door onvoorzichtigheid der lood gieters brand en binnen 2 uren was al het brandbare vernield, zodat er niets dan het muurwerk overbleef". Uitslag aanbesteding ALKMAAR. Door de direc teur van Gemeentewerken, lr. H. Knol werd aanbeslteed het aan leggen van de aardebaan e.a. voor de spooraansluiting van het industrieterrein Noord in de Huiswaarder- en Oosterweezen- polder; (bestek 17); ingekomen 10 biljetften; ingeschreven als volgt: Fa. P. Meijer en J. v. d. Mey, Wijk aan Zeé f 84.820; fa. A. J. Waterlander, Oudehaske (Fr.) f 84.300; A. van Halem, Leiden f 82.500; D. Ruurd de Jong, Haar lem f 79.995; Aan. Bedr. J. Al- bers, Beverwijk f 79.338; Aann. Mij. Kennemerland N.V. Heiloo f 79.277; G. Hulsebos, Bloemen- daal f 75.400; J. Twisk Jr. Castri- cum f 68.700; Aann. Bedr. Hui- berts en Punt, Alkmaar f 66.900; Fa. Kuiper en Leeuwenkamp. Petten f 64.540. De gunning is aangehouden. Een boekje over het stadhuis ALKMAAR. Op verzoek van burgemeester en wethouders heeft de gemeente-archivaris, de heer Th. P. H. Wortel een boekje sa mengesteld over de geschiedenis van het stadhuis. De heer Wortel vertelt daarin wetenswaardige bijzonderheden over het stadhuis, daarbij terug gaande tot de 15de eeuw; hij her innert aan de verschillende uit breidingen en verbouwingen, om vervolgens een beschrijving te geven van de representatieve ver trekken in het tegenwoordige stadhuis en de kostbare histori sche en antieke inventaris, welke zich in deze vertrekken, als de hal, de kamers van burgemees ter, B. en W., de secretaris, de Nieropkamer, de polderkamer, de raadszaal, de Bruinviskamer en de trouwzaal, bevinden. Het boekje, dat ca. 25 pagina druks omvat, is voor enkele dub beltjes voor belangstellenden ver krijgbaar; het is hoofdzakelijk geschreven ten dienste van be zoekers van het stadhuis. Slechts de omslag vertoont een fotogra fische afbeelding van het_ stad huis; overigens is het boekje niet geïllustreerd. 3'/t KM PRESTATIETOCHT VOOR ZWEMMERS ALKMAAR. Na- vele jaren zal er in Alkmaar weer een lange afstands-zwemprestatie- tocht gehouden worden. De Alkmaarse Reddingsbrigade had het gemis aan een dergelijk gebeuren reeds lang gevoeld, doch ieder jaar moesten de plan nen weer uitgesteld worden. Om half drie wordt er gestart bij de spoorbrug óver het Noord hollands Kanaal, terwijl het eindpunt van de tocht bij de Koedijker vlotbrug is. Omdat de opzet dit jaar nog zeer eenvoudig gehouden is, kunnen' alleen leden van de ARB en van De Alkmaarse Wa terratten deelnemen. Wellicht dat volgend jaar ook andere ca tegorieën kunnen inschrijven. RECHTSTREEKSE VERBINDING van het station naar de ziekenhuizen ALKMAAR. Naar wij verne men, zal de NACO van Zondag a.s. af-dageli.jks bussen laten rij den, linea recta van het Station naar de ziekenhuizen: de lijn BB vertrekt om 2.00 uur naar het Centraal Ziekenhuis, de lijn X eveneens om 2 uur naar het St. Elisabethziekenhuis, beiden van het Stationsplein. In de knutselklas ALKMAAR. Gisteren is dan de knutselklas bij V. en D. voor de vacantie-vierende jeugd open ge s/leid. De belangstelling was groot hetgeen te verwachten was, want de opzet van deze knutsel klas, waarmede tevens een goe de bijdrage wordt geleverd aan de actie „de jeugd van de straat", is voor Alkmaar en omgeving iets nieuws. Toen wij gisteren eens een kijkje gingen nemen bij al die plakkende, schilderende en boet serende jongens en meisjes, kre gen wij de indruk, dat deze knut selklas er gped bij onze jeugd in ging. Er werd lidrd en met animo gewerkt, wa'araari het feit, dat met hartelust gegrepen kon wor den naar klei, potloden en pas tels. wel niet vreemd zal zijn. Er wordt in vier groepen gewerkt en voor iedere groep stelt de di rectie van V. en D. een aardige prijs beschikbaar. De kunstpro ducten, die deze klas 's avonds verlalfen, zijn bovendien vaak nog aardig ook. We zagen tenminste een Tongen bezig aan een zeil boot, een werkstuk, waarvoor wij werkelijk waardering op konden bréngen. Naar verluidt worden er 1200 kinderen in de gelegen heid gesteld in deze knutselklas hun kunnen te tonen. De aan vraag was zó groot, dat er nog etjtelijke honderden moesten wor den afgewezen. Geslaagd ALKMAAR. Op het onlangs te Amsterdam gehouden Detex- examen slaagden voor het „Bre vet voor de textielhandel" (manu facturen, stoffen, bedden en de kens en bedrijfskleding) onze stadgenoten de heren M. Marees en C. van de Griendt. Faillissement' uitgesproken ALKMAAR. Door de Alk maarse Rechtbank is het faillis sement uitgesproken van de ma nege-houder Arie Burger, Ken- nemerstraatweg 242 te Heiloo. Rechter-commissaris is Mr. P. M. J. Nolet, curator is Mr. H. Schuurman, beiden te Alkmaar. Bouw particulier woonhuis aan de Oudegracht ALKMAAR. De aannemers firma Th. Schouten en Zoon, te Alkmaar, is dezer dagen in op dracht van de heer Schalen te Zwolle, begonnen aan de bouw van een particulier woonhuis aan de Oudegracht no. 192. Vroe ger stond er het woonhuis van Mr. J. Belonje, dat in Februari 1,942 door een bom werd ver woest. WINDHONDENRENNEN TE SCHOORL SCHOORL. Door de slechte weersomstandigheden konden vorige Zondag de aangekondig de windhondenrennen niet door gaan. Men hoopt a.s. Zondag 19 Augustus gelukkiger te zijn. Verschillende zeer bekende Greyhounds zullen aan de start verschijnen. Het gebeurt niet dikwijls dat in deze omgeving een dergelijke attractie is te aan schouwen en het lijkt ons daar om juist dat de .Vw in het drukst van het seizoen een der gelijk sportevenement organi seert. De belangstelling voor de paardensport in deze contreien is zeer groot en men verwacht dat, nu de plaats van de paarden wordt ingenomen door honden, de liefhebbers van de rensport ook thans van hun belangstelling blijk zullen geven. Zelfs van buiten onze provincie zullen, naar men ons meedeelde, de hondenliefhebbers naar deze wedstrijd komen. Gasprijs wordt verhoogd SCHOORL. In de raadsverga dering van Maandag 20 Augustus a.s. zullen B. en W. met een voor spel komen, om met ingang van 1 Augustus j.l. de gasprijs, zowel voor gewone, als voor muntme ters, te verhogen met 1 cent per m3. In verband met de verhoging van de kolenprijs per 1 Aug. j.l. heeft de regering de gasïeverings- bedrijven toegestaan de gasprijs met 1 cen)t per m3 te verhogen. De gemeente Alkmaar heeft mee gedeeld de verkoopprijs van het gas aan de gemeente Schoorl m.i. v. 1 Augustus j.l. met 1 cent te zullen verhogen. Zou de gemeen te deze verhoging niet aan zijn gebruikers doorberekenen, dan betekent dit een mindere oiaft- vangst van f 3000,per jaar, het geen de financiële toestand van het bedrijf niet gedoogt. VERKEERSREGELING TIJDENS WIELERRACE EN VUURWERK EGMOND AAN ZEE In ver band met de wielerrace (aanv. 19 uur) en het grote vuurwerk (aanvang 21.30) op Zaterdag 18 Augustus a.s. zullen de volgende straten van 18 tot 21 uur afge sloten zijn. Boulevard, vanaf restaurant Zee zicht, Emmastraat, Julianastraat, vanaf café Zwart tot Boulevard. Wilhelminastraat vanaf kruis punt Jul.straat tot Boulevard. Van 18 tot 21 uur is het ook verboden op bovengenoemde we gen auto's geparkeerd te hebben. Men kan zijn auto parkeren: van 18 tot 21 uur op de parkeer plaats West-einde en het vuur torenplein. Na 21 u. op de Bou levard, vanaf Westerkim. Na af loop van het vuurwerk zal het autoverkeer worden geleid langs Boulevard. Emmastraat. Juliana straat Wilhelminastraat, Kerk straat naar de Voorstraat. Hij of zij die in het bezit is van het lot met hetzelfde num mer, als in 'het vuurwerk wordt aangegeven, kan onmiddellijk na afloop van het vuurwerk de waardebon van 150 gulden in ontvangst nemen, bij de penning- 'meester van de V.V.V.. die zich dan zal bevinden op de stand plaats van de NACO-bussen in Egmond aan Zee! Speldjesdag TUITJENHORN. Zondag a.s. zal in de parochie van Tuitjen- horn een speldjesdag worden ge houden ten bate van Katholiek Thuisfront. De speldjes worden voor en na alle H.H. Missen bij de ingang der Kerk verkocht. HEILOO. Zaterdag I September zal ,,'t Ontluikende Roosje" 60 jaar bestaan. Een zeer zeker niet alledaags jubi leum! Op 15 Augustus 1891 werd in café Schipper, thans „De Oude Herberg", ,,'t Ontluikende Roosje" opgericht. De heer D. J. Ruiter leidde deze vergadering en bleef 40 jaar aan als voorzitter. In het eerste bestuur hadden zitting de heren D. J. Ruiter (voorzitter), P. v. 't Veer (viee-voorzitter) D. Krijgsman (secretaris, M. v. Steeg (penningmeester), P. L. S. Wijnkamp (regisseur). Op 12 November werd het eerste stuk ten tonele gebracht, nl. „De familie Morand" (of: De stormen des levens). Zoals toen gebruikelijk was werd ook een nastuk gegeven, als dessert; dit was getiteld „Daar is Meheer". Aangezien Heiloo in die tijd geen toneel rijk was, werd een compleet toneel gekocht in de Zuid-Schermer voor.f 70. in die tijd een geweldig bedrag. Aardig is ook te weten, dat de entreeprijs toen 49 cent per per soon bedroeg. In de eerste jaren waren de z.g. „gooi- en smijtstukken" ge weldig in trek. In ieder bedrijf minstens één lijk. Een stuk dat in die tijd geweldig veel aftrek had was „De moord in de Plan tage". De opvoeringen geschied den bij petroleum- en kaarslicht. Ook raadpleegde men altijd de Enkhuizer Almanak om zeker te zijn wanneer het volle maan zou zijn, om dan op die datum de uitvoering te geven. Straatver lichting was er practisch niet en daar de toneelliefhebbers van verre moesten komen, was het maanlicht van zeer veel belang. Op 1 December 1916 vierde de Kamer haar 25-jarig jubileum. In 1919 verhuisde de Rederijkers kamer naar „De Rustende Jager", waar de toenmalige eigenaar, de heer E. Zwart, een toneel had laten bouwen, dat meer aan de eisen van de tijd voldeed. Ook de te spelen stukken kregen een Snder aanzien. De voor- en na- stukken werden niet meer ge bracht, maar wel toneel- en blij spelen in drie bedrijven. In 1926 werd de heer A. Greeuw secre taris. Onder zijn leiding werd het roer omgegooid en ging men over tot het werven van donateurs. Hierdoor giné het financiële peil vooruit. Op 1 September 1931 werd het 40-jarig jubileum gevierd. De heer D. J. Ruiter legde toen de voorzittershamer neer. Het 50- jarig jubileum werd in 1941 onder zeer bijzondere omstandigheden gevierd. Men moest met een be sloten donateursuitvoering vol staan. Nu gaat de Rederijkerskamer haar 60-jarig jubileum vieren. Zij heeft veel bijgedragen tot het opvoeren van het culturele peil in de gemeente, getuige de wer ken welke vooral de laatste jaren gespeeld werden, zoals: „De Zon daar", „De Heilige Vlam" en „Van Ander Ras". De Rederij kerskamer is vast van plan op de ingeslagen weg voort te gaan. Onder bezielende leiding van de heer C. Vennik (momenteel kan deze om gezondheidsredenen zijn functie niet waarnemen) geloven wij dat dit zal lukken ook. Het bestuur ziet er momenteel als volgt uit: C. Vennik (voorzit ter), H. H. Lamar (wnd. voor zitter), A. Greeuw (secretaris), mevr. H. Oets-v. d. Werken (penningmeesteresse), G. Spruijt (regisseur). Wij wensen ,,'t Ontluikende Roosje" geluk met haar jubileum en hopen dat de volgende zestig jaar even succesvol mogen zijn als de afgelopen jaren. Jubileum-programma Het jubileum- en seizoenpro gramma is als volgt: Zaterdag 1 September a.s. des middags van 4 tot 6 uur receptie, te houden door bestuur en regis seur in „De Rustende Jager". Zaterdag 13 October jubileum programma voor donateurs. Als jubileumstuk is gekozen „De nacht van de 16e Januari" (van Aynrand). Zaterdag 17 November: Extra feestavond voor de donateurs. Deze avond staat speciaal in het teken van het 60-jarig jubileum. Er zullen 4 één-acters worden gespeeld, nl. stukken welke date ren uit 1890 („Roode Sander" van J. v. Maurik), 1920 (,,'t Pa relsnoer" van G. Zalsman Jr.), de derde en vierde uit deze tijd, nl. „De winnende kaart" en „In de schemer" van Willy Corsari). Zaterdag 1 Maart 1952 wordt gespeeld „Het Oude Volk" van Louis Rempt. Zaterdag 26 April wordt het jubileumseizoen besloten met het blijspel „Korporaal Elisabeth" (While the sim shines) van Te rence Rattigan. ERNSTIG ONGEVAL EGMOND BINNEN Dezer dagen is op de Heerenweg ter hoogte van Vredesteiin een tame lijk ernstig ongeval gebeurd. Het 8-jarig zoontje van de heer J. B- stak, volkomen onverwachts, op zijn autoped de weg over. De be stuurder van een uit de richting Castricum naderende personen wagen probeerde hem te ontwij ken, maar kwam hierdoor in de sloot terecht. Toch was de auto nog in aanraking gekomen meit het jongetje, dat behalve enige schaafwonden een lichte hersen schudding opliep. De inzittenden van de wagen kwamen er minder gelukkig van af. Een oude dame moest met gebroken been en arm en inwendige bloedingen naar een ziekenhuis in Alkmaar worden vervoerd. De zwaar be schadigde wagen moest worden weggesleept- WINKELWEEK GESLOTEN EGMOND BINNEN Dezer dagen werd de eerste Egmondse winkelweek besloten met een voetbalwedstrijd, waartoe waren uitgenodigd HSV I en GVO I. Aangezien de eindstand (22) geen. winnaar aanwees voor de lauwerkrans, beschikbaar gesteld door het personeel van de firma Valkering en Zonen, werd de be slissing met penalty's geforceerd. Eindstand: 86 voor GVO. In Café Swart werd de lauwerkrans met een toepasselijk woord door de voorzitter van St. Adelbert overhandigd. Ondanks regen een mooi uitstapje ST. PANCRAS. Het was Maan dag j.l. voor de oudjes van Sint Fancras een aangename dag. On der leiding van de daartoe ge vormde commissie en dank zii de steun van de mildgevende bur gers. gingen onze oudies hun .jaarlijks reisje maken. Het ging ditmaal via de Langediik naar Schoorl en vandaar naar Bergen. Een kopje koffie aldaar liet zich goed smaken. Verder ging het langs de duinenrij, nu naar Kraantje-Lek, alwaar voor de tweede maal werd gepauzeerd. Het eerst-volgende haltepunt was nu St. Anna's hoeve te Hilver sum. De rit daarheen ging ech ter gepaard met stromende regen; de stemming in de autobussen leed er echter niet onder. In de regenbui werd een rondrit door Hilversum gemaakt en met een stralend gezicht en een stralen de zon arriveerde men in Am sterdam. alwaar het middagmaal werd genuttigd. Des avonds om ongeveer 8 uur arriveerde het gezelschap wederom op de grens der gemeente, alwaar het, werd opgewacht door de muziekver. Irene. Geslaagd LIMMEN. Bij de gehouden examens van de Siagersvakschool te Utrecht slaagde onze plaats genoot H. Metselaar voor het diploma Slachter en het vak diploma Paardenslagerij. Burgerlijke Stand LIMMEN. Geboren: Anna Maria, dochter van C. Nuijens en A. de Winter: Johannes G. P., zoon van J. Valkering en C. A. Min; Anna C„ dochter van P. Nijman en P. A. v. d. Peet; Cor nelia M. C„ dochter van J. Schol en C. Roosloot; Joseph G. A„ zoon van G. P. Bakkum en E. C. Zuurbier; Adriana W„ dochter van J. de Graaf en E. Schut; Alida S. H„ dochter van A. Nuijens en S. C. M. Kusch. Overleden: Cornelia Denneman, echtgenote van M. Dekker, 61 jaar; Cornelia Kozijn, weduwe van M. Schoen, 75 jaar; Simon A. Admiraal; fouragehandelaar, 50 jaar; Guurtje Verweel-Voo- ren. 75 jaar. Gehuwd: Jan M. J. Aafjes, 27 jaar en Trijntje Meijer, 23 jaar, beiden te Limmen; Cornelis Bel- lekom, 28 jaar, Heiloo en Geertr. Glorie, 27 jaar, alhier. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. OPKLARINGEN NA REGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen en een overwe gend matige zuidelijke wind. Morg.en naar westelijke richtin gen draaiende wind en in de loop van de dag opklaringen, het eerst in het wegjen van het land. Van nacht minder koud, morgen over dag ongeveer dezelfde of iets la gere temperatuur dan vandaag. Geen audiëntie Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 21 Aug. a.s. geen audiëntie verlenen. K.F.C.-keuringen ALKMAAR: Rex: De beste jaren van ons le ven, 14 jaar; Cinema Americain: Moeders jon gen Harmonie: Dombo alle leeft. Victoria: De charge van de lich te brigade, 14 jaar. SCHAGEN: Royal: Wilde Westen, 14 jaar. „DE KANAALRACE" GEWONNEN DOOR EGYPTENAAR Gistermorgen half acht ziin 20 zwemmers en zwemsters uit tien landen gestart voor de Kanaal race, georganiseerd door de Daily Mail. Er bestond enorme belang stelling van de zijde van het du* bliek, toen de deelnemers, zwaar ingevet te water gingen- Zestig volgboten begeleidden hen, en vele verslaggevers, radioreporters, filmoperateurs etc. maakten de tocht mede. Een drietal Egyptenaren nam al vrjj spoedig de leiding maar tegen het einde van de tocht kwa men de Franse zwemmer le Mor- van en het Eng. zwemstertje Brenda Fisher snel opzetten. Toch gelukte het de Egyptenaar Marech Hassan Hamad als eerste te finishen op enkele meters ge volgd door le Morvan. Beide zwemmers waren nog in goede conditie. Derde werd de Egypte naar el Rehim en als vierde kwam dan Miss Fisher als eerste vrouw de Engelse kust „opgekrabbeld". Nog acht andere deelnemers volbrachten de tocht, waaronder de 55-jarige Schot Barnie, die dit jaar ook al het Kanaal in om gekeerde richting had bedwon gen. DE BEHENDIGHEIDSRIT MET TRACTOREN PURMEREND Omtrent de behendigheidswedstrijd met trac toren, vernemen wjj dat de com missie in overleg met de Direc tie van Gemeentewerken tot wedstrijdterrein heeft uitgeko zen de Westerstraat met Kippen- markt. Dat terrein is voor deze rit uitstekend geschikt. Er kun nen daar gemakkelijk „garages" „laadplaatsen" enz. worden uit gezet, hindernissen worden ge plaatst en richtproeven worden uitgereden. In landbouwkringen verwacht men heel wat van deze wedstrijd temeer daar er in de omgeving een zeer voldoend aantal tracto ren aanwezig is, om een voldoen de deelname te krijgen. Uiteraard is de wedstrijd open gesteld voor iedere tractorbe- zitter of degene die op de wed- strijdmiddag over een tractor be schikt. Uitslag melkcursus WARMENHUIZEN. Op het be drijf van G. Schoorl Eeningen- burg werd Vrijdag een examen in melken afgenomen. De uitslag luidde: J. Swan 186%, 121^4; J. Ligthart Pz. 185%, 119; L. Schoorl Gz. 177, 117; Joh. Vader Cz. 174, 115. Afgewezen een candidaat. De N.H. Melkcommissie, J. van Kampen, voorzitter, Th. Linde man, P. Rozenboom, Th. Schip per. voormelker. Het heuglijke feit, dat pastoor van der Burg op 15 Augustus 45 jaren priester was, hebben de parochianen van St. Martinus niet zonder meer voorbij willen laten gaan. Enkele maanden tevoren werd het initiatief genomen om de pastoor bij die gelegenheid een cadeau aan te bieden in de vorm van een torenklok. Eendrachtig en spontaan werd 4 maanden lang voor dit doel geofferd en het resultaat overtrof de verwachting, zodat nu de nieuwe klok zelfs van een electrische installatie voorzien kan worden. 's Morgens om 9 uur werd aan het rijk en smaakvol versierde altaar een plechtig gezongen H. Mis opgedragen door de jubila ris, geassiteerd door Kapelaan Landsman als diaken en Kape laan Dekker als sub-diaken, waarbij op voortreffelijke wijze de meerstemmige Mis van Steh- len werd gezongen door 't koor versterkt met het knapenkoor, o.l.v. T. v. Hest aan het orgel begeleid door N. v. Hest. Onder deze H. Mis deed ka pelaan Landsman de mededeling dat door strubbelingen bij de klokkengieterij te Aarle Rixtel de klok niet geleverd is kunnen worden op de datum welke was overeengekomen. Vanzelfsprekend was dit een grote teleurstelling voor de pa rochianen die verwacht hadden dat hun gevoelens van eerbied, dank en aanhankelijkheid jegens de parochieherder door de tonen van de nieuwe klok op wellui dende wijze vertolkt zouden worden. Voor de pastoor zelf was deze teleurstelling minder groot, daar hij, aldus de kape laan, hardnekkig bleef ontken nen dat dit negende lustrum 'n titel was om gevierd te worden. Het eerste gedeelte dezer ker kelijke viering werd besloten met de keurig gezongen Pries tercantate Sacerdotes Domini van J. van Schaik. 's Middags na het plechtig lof werd de bezetting van het koor Verwisseld met de leden van de zangvereniging Sonorh, die op werkelijk sublieme wijze het Ave Verum van Mozart en het Alleluja van Handel ten gehore brachten. Hierna wendde de jubilaris zich vanaf het priesterkoor tot de gelovigen om op de eerste plaais uiting te geven aan zijn grote dankbaarheid jegens God Die hem waardig heett bevonden om 45 jaren uitdeler van Zijn genadegaven te mogen zijn, maar ook om hartelijK dank te zeggen aan zijn parochianen die hem deze dag een waardig feest hebben bereid en voor de volg zaamheid en het stichtende voorbeeld dat hij 23% jaar van hen heeft ondervonden. Tevens wijdde de pastoor nog een woord aan de nagedachtenis van zijn overleden ouders die het grote geluk hebben mogen smaken om vier van hun zes zonen als Priester het altaar te zien be treden. Vervolgens bracht hij dank aan kapelaan Landsman op wiens initiatief de parochie 't gepresteerd heeft zo'n groot be drag bijeen te brengen hetgeen ongekend is in de geschiedenis van de Velderkerk. Ook sprak de pastoor met grote waarde ring over kapelaan Dekker, die zoals ook nu weer bleek geen gelegenheid voorbij liet gaan zonder hem zijn blijken van dank en vriendschap te brengen. De jubilaris besloot zijn toe spraak met de wens dat het hem gegeven mocht zijn om over 5 jaren m deze parochie zijn gou den priesterfeest te vieren. Na het Lof werd tem door het fan farecorps een serenade gebracht wat voor vele omstanders juist nog gelegenheid was hem ter fe licitatie d» hand te drukken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2