Schatgraversfeest op Egmonds strand Minister Shinwell bezocht de Kaasmarkt Deze week in de bioscoop IP.O.A. Gemeenteraad St. Pancras Wedvluchtuitslagen ST.VINCENTIUS ALKMAAR EN OMSTREKEN AGENDA Enige puntene die elke schatgraver moet weten REX: EEUWFEEST Bedevaart naar Brielle STENCILWERK Twuyverweg wordt verbeterd Marktberichten PAGINA 2 ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1951 ALKMAAR. De markt was al aan het verlopen gistermorgen, toen er plotseling beweging kwam in een groepje mensen, dat in de nabijheid van de kaasdragerskamer de wacht hield. Wat was het geval? Het .was niet officieel aangekondigd en de pers dacht men wist van niets, maar de Engelse minister van Oorlog, Mr. S. Shinwell, die zijn vacantie in Scheveningen doorbrengt, zou 'n vacantie-uitstapje maken naar de kaasmarkt. Behalve de verschillende ver slaggevers waren er ook filmope rateurs en persfotografen aanwe zig, toen burgemeester Wytema en mevr. Wytema, die Mr. en Mrs. Shinwell reeds op het stadhuis hadden ontvangen en koffie aan geboden hadden, met hun gasten arriveerden; deze waren reeds in gezelschap van Jhr. Teixeira de Mattos van de regeringsvoorlich tingsdienst en Ir. Bazlen van de Zuiderzeewerken. In de kaasdra gerskamer werd het gezelschap ontvangen namens de V.V.V. door de directeur, de heer M. Spaan derman en de secretaris, de heer J. Arntz, terwijl ook dr. W. Voorthuysen, directeur van het Marktwezen zijn opwachting maakte. Kaas aangeboden. Burgemeester Wytema vertelde de Engelse gasten het een en an der van de kaasmarkt en het kaasdragersgilde, waarna de da mes Rentenaar en Liefting, ge stoken in West-Fries costuum na mens de V.V.V. Mr. Shinwell en zijn echtgenote een in rood cello faan verpakt kaasje aanboden, dat vanzelfsprekend in dank werd geaccepteerd. Van het marktgedoe was al niet veel meer te bespeuren; de laat ste berries met kaas werden naai de Waag gedragen, waar de gas ten toch nog even het wegen van de kaas konden volgen; ook het had juist 12 uur geslagen kon het spel van de ruitertjes van de Waagtoren nog even wor den gadegeslagen. Polygoon nam van een en ander opnamen, zodat we de volgende week in het jour naal enige flitsen van dit bezoek aan de kaasmarkt kunnen ver wachten. Mr. Shinwell stond de pers nog even te woord; hij was, zo zei hij, geheel voor zijn genoegen met vacantie in Nederland; offi ciële bezoeken of besprekingen stonden niet op het program. Hij had al verschillende trips door ons land gemaakt en was enthou siast over de vriendelijkheid der Nederlanders. Het verdere programma. Na het bezoek aan de kaas markt stond voor gisteren nog een bezoek aan de Wieringermeer, De beschildering van de Sf. Josephkerk ALKMAAR Het priesterkoor van de St. Josephkerk wordt mo menteel door het stucadoorsbe- drijf van de heer G- de Nijs ter dege opgeknapt. De oude muur schilderingen op het priesterkoor en waarschijnlijk ook die achter de zij-altaren, alsmede die in de beide zijvleugels, waar men, van uit het middenschip gerekend, tegenaan ziet, zullen verdwijnen. De gewelven boven het priester koor zijn licht crème geschilderd de muren krijgen een iets don kerder tint. De sluitsteen boven in het gewelf van het priester koor wordt gedecoreerd met een passende bloemschildering rond om. Dezer dagen zal de voorste steiger van het priesterkoor ver dwijnen. De parochianen zullen versteld staan van het resultaat van deze werkzaamheden. De glas-in-lood ramen zullen door deze beschildering veel beter uitkomen; nu pas kan men de schoonheid der kleuren op het fond van crème beter naar waarde schatten. Hopelijk zullen zij er zodanig door worden gestimuleerd, dat zij dieper in de portemonnaie zul len grijpen, waar het erom gaat, de Zeèreerw. Heer Pastoor van de nodige financiën te voorzien, om het interieur van Gods Huis een schoon aanzien te geven. Het zal onmogelijk blijken, om thans reeds de gehele kerk op nieuw te schilderen. Of het zal moeten zijn, dat de parirchianen van de St. JosephkeTk binnen de kortste keren zorgen, dat 't offer blok, „voor de beschildering van het kerkgebouw" telkens opnieuw geledigd moet worden en dat zij het niet achteloos voorbijgaan de-afsluitdijk en Edam-Volendam op het programma. Het bezoek van vreemdelingen aan de kaasmarkt was gistermor gen weer enorm; dit was vooral merkbaar om 11 en 12 uur, toen de duizenden zich weer een plaatsje rond de Mient en de Voordam hadden veroverd om het spel van de ruitertjes te zien Ook de Engelse padvinders uit Bath, die momenteel de gast zijn van de Alkmaarse padvinders troep „De Geuzen", bezochten de kaasmarkt. De aanvoer was niet bijzonder groot, slechts 36.000 kg. De han dle was \rrij vlot; de boerenkaas ging al gauw weg voor f 2.— per kg, tegen f 1.84 vorige week; de fabriekedammer die vorige week nog 1.81 noteerde, steeg deze week in navolging van Leeu warden tot f 1.92; er ging zelfs één partij voor f 1.93 per kg van de hand. Advertentie 2IJDB-ZACHT WASWATEKf Collecte Koningin Wilhelmina-fonds ALKMAAR De afdeling Alk maar van het „Koningin Wilhel- mina Fonds" voor kankerbestrij ding doet een beroep op de mede werking van de gehele stadsbe volking om de collecte voor het. Fonds, te houden op 31 Aug. en 1 Sept. a.s. te doen slagen. Straks zal, de gehele stad door, de aandacht op die collecte ge vestigd worden door middel van raambiljetten. Men moet de ge meenschappelijke vijand gemeen schappelijk bestrijden! Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren; Klaas zv C Zwaan en A C Lens; Anna C dv J Lagas en W Mensink; Afra J M dv G Buter en A C E Oudhuis. Ondertrouwd: Cornells N Bee- len en Nelly Jimmink; Cornells Tijm en Grietje Roos; Arnold vd Goot en Maria A Albert; Cornells vd Molen en Maart je Streicher.' Overleden: Jacob Veldman 63 jaar, gehuwd met C. Komen- FILMS: Rex-theater: De beste jaren van ons leven, 18 jaar; Cinema Americain Moeders jongen, 14 jaar; Harmonie: Dombo, alle leeft'.; Victoria-theater: De charge van de Lichte Brigarde, 14 jaar. Voorstellingen: hedenavond 7 en 9.30 uur; Zondag 2 en 4.30 uur, 7„ en 9.30. uur. In het Rex-theater: he denavond 6.15 en 9.30 uur, Zondag 5 en 8.30 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN: wordt waargenomen door de artsen A. H. F. M. CorthaLs, Nieuwlandersin- gel 59, tel. 3193 en J. Bus- quetl, Egmonderstraat 16 telef. 4282. APOTHEKEN: Voor de spoedgevallen is vanaf he denavond 6 uur geopend Apotheek Hartong van Ark Langestrapt 1, apo theker J. v. d. Mark, Kaasstad-tournooi Alkmaarse Boys ALKMAAR Morgen wordt op het Boysveld aan de Sportlaan het Kaasstaad tournooi geopend met de wedstrijden: HRCTOG en Alkm. BoysWatergraafsmeer. Alc. Victrix speelt op 't Sport park een vriendschappelijke wed strijd tegen KFC. A.O.G. naar Zaandam ALKMAAR Het bestuur van de RK Handbalclub verzoekt ons het volgende 0p te nemen: Morgen gaat het le elftal naar Zaandam. Vertrektijd vanaf de Heilooërbrug half één. Het speelt tegen Blauw Zwart I op het WZ terrein. Vanaf het station in Zaan dam met de bus richting 't Kalf. Aan de Oostzijde ligt het terrein. Ook de junioren spelen deze mid dag tegen Limmen om half 3. Vertrek vanaf de Heilooërbrug om half 2. A.s. Woensdagavond wordt de jaarvergadering gehou den om half 8, dus er is geen training. Deze meisjes kunnen Dinsdags trainen. Ook de adspi- ranten worden verwacht. Te oordelen naar hef enthousiasme, waarmee het bericht over de geheimzinnige schatkist op het strand van Egmond is ontvangen, naar de armoedige gezichten, die ontelbaren daarbij trekken in hun brandende begeerte naar de honderd harde Hollandse guldens, die er in de kist verborgen zitten, belooft het schatgraversfeest van Zondag op het strand van Egmond een massabijeenkomst te worden. En geen wonder, ledereen wordt geïmponeerd door de wondere ruil, die men er kan doen: voor vijftig cent krijgt men de kans, de gelukkige bezitter te worden van honderd gulden ofwel van een of meer waardevolle prijzen, die met honderd tegelijk, tezamen met de kist, „ergens" in het zand worden gestopt, maar dertig centi meter diep. Behalve dan, dat men slechts met de blote handen naar de schat mag graven, is de betaling van twee Kwartjes de enige voor waarde, om bij het schatgravers- gilde te worden ingedeeld. Na tuurlijk zal niemand daar be zwaar tegen hebben. Degenen, die, gegrepen door de geldkoorts, toch een bedenkelijk gezicht zul len trekken, zij medegedeeld, dat deze entreegelden ten goede ko men aan de St. Vincentiusconfe- rentie te Alkmaar. Men weet, wat het doel van deze conferentie is. Men weet ook, dat de Vincentius- vereniging in 1952 het honderd jarig bestaan viert, ter voorbe reiding waarvan een commissie is geformeerd, die nu en dan een evenement als dit organiseert, om de contanten te verzamelen, die voor een passende viering van het eeuwfeest nodig zijn. Om twaalf uur Zondagmiddag gaat de kassa open. Tussen twee en vijf uur zal het schatgravers feest plaats hebben. Om klokslag twee uur zal de burgemeester van De Egmonden, de heer G. Niele, het startsein geven. Dan kan de „goldrush" beginnen. Men kent het doel: de geheimzinnige kist, met zware gouden ornamenten, zoals men die op de foto elders, genomen op het moment, dat de kist op het strand begraven werd, ziet afgebeeld. In de kist bevindt K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Het is een goede gewoonte, dat de sociale organisatie's zich in de zomer maanden reeds klaar maken voor de actie's tijdens het winter- vergader-seizoen. Reeds nu wor den actie-plannen opgezet, ont wikkelingscursussen opgezet en ontwikkelings- of voorlichtings avonden voorbereid. De K.A.B. zal dit jaar speciaal het licht laten schijnen over het grote probleem: Wij en het Communisme. Er is een schema ontworpen voor vijf studie bijeenkomsten: het eerste onder werp behandelt het grote geheim van de aantrekkingskracht, wel ke het communisme op de men sen uitoefent: het is een soort geloof, een mythe. De tweede avond werpt een scherp licht op de waardering van de mens: is de mens een hoger ontwikkeld beest, ofwel een schepsel met een ziel, met een geest? Het derde onderwerp geeft ons in zicht in de opvattingn van het communisme omtrent huisgezin en huwelijk en stelt ons de vraag, is Uw huis een tehuis of kazerne. De vierde inleiding kan gegeven worden over de orde of wanorde, in het maatschappelijk leven en stelt het communistisch gemeenschaps-ideaal tegenover het Christelijk ideaal. De slot- avond roept ons op, tot afweer en aanval. Het communistische stelsel is nu van alle kanten be licht en vergeleken met ons ka tholieke ideaal; de keuze is niet moeilijk meer. Maar door het vólgen van de lessen of ontwik kelingsbijeenkomsten is het ook duidelijk geworden, dat wij niet met de handen in de schoot, Gods water over Gods akker mogen laten lopen. Dus: afweer en aanval!!- I Harmonie Theater Dombo Het programma van deze week staat geheel in het teken van Walt Disney en zijn filmproduc ten. Voor de pauze een kostelijke film „Walt Disney's geheim," waarin op geestige wijze verteld wordt hoe het er in de studio's van Disney toegaat. Natuurlijk is het geval sterk gekleurd en moet men het geheel met een korreltje zout nemen, maar de geschiedenis van de man, die een verhaal gaat aanbieden in de stu dio en uiteindelijk een film te zien krijgt, naar zijn eigen ver naai gemaakt, is té mooi om te missen. Dombo, de vliegende olifant, de nieuwste creatie van Walt Disney is het middelpunt van een hier én daar wat langdradige, maar overigens toch Heel aardige film over een olifant, die als jong circus-dier door zijn abnormale grote oren bij de andere dieren en bij de spullebaas in discrediet is gekomen. Een muis, Timothy, helpt het jonge olifantje uit de moeilijkheden en met behulp van een vijftal kraaipn leert Dombo, die over grote oren beschikt, vliegen- Dombo, eerst de risee van het circus, wordt nu een suc cesnummer. Aardig weef Disney de verhouding tussen de dieren te tekenen en de gewoonten van hen uit te beelden. Een kosteüi- ke film, die voor de jongsten mis schien wat te druk is, maar toch door allen gezien kan worden, Victoria De charge van de lichte brigade ALKMAAR. Het is nu niet bepaald een film, welke deze week in het Victoria-theater draait. Het is een verhaal, dat zich gedeeltelijk afspeelt in Brits- Indië en gedeeltelijk in de Krim, tijdens de Krim-oorlog van 1852. Er wordt menig vechtpartijtje in geleverd en de brigade van de Lanciers speelt er een hoofdrol in. 't Is een film vol valse oor- logsromantiek, waarbij nog een sentimentele liefdesgeschiedenis doorheen is geweven. Een aantrekkelijk geheel is het niet, tenzij men op die oude oorlogsromantiek gesteld is. Cinema Americain Moeder's jongen In de film „Moeders Jongen" ziet men Bobby Breen, het jeug dige zangwonder en Irene Dare de zesjarige kunstrijdster in een aardige en dikwijls boeiende ge schiedenis bijeen- Tonnij (Bobby Breen) woont met zijn moeder, een weduwe, bij een zeer vrome, doch harteloze voor hen ook al gedaan werd. oom op 't. platteland. Omdat zijn oom niet wil helpen aan reisgeld om naar een andere plaats te trekken, gaat de jongen naar de grote stad om daar 't be nodigde geld te verdienen. Dit lukt hem wonderwel, geholpen door zijn goede stem. Na vele moeilijkheden gelukt het de jongen met zijn moeder naar de door hen uitverkoren plaats te gaan, roem en rijkdom prijsgevende. Daar vinden beiden het "door hen gezochte geluk. Een aardige film met zeer goede op namen van de kunstijsbaan, waar men de kleine zesjarige Irene Dare op de schaats verbluffende staaltjes van haar rijkunst ziet vertonen. In 't voorprogramma behalve 't nieuws een wel zeer komische film met Stan Laurel en Oliver Hardey. „De beste jaren van ons leven Men weet, dat deze film het praedicaat „Film van de maand" verwierf. Er is al zoveel geschre ven en gesproken over deze film, dat het verhaal bekend veron dersteld mag worden. In een voor ieder verstaanbare filmtaal vertelt de regisseur Wil liam Wyler hoe moeilijk het is die weg terug te vinden, hoe moeilijk het is die te aanvaar den, als men hem gevonden heeft. Maar hij vertelt ook naar welk geluk die weg voert, als men eenmaal de kracht heeft kunnen opbrengen, hem op te gaan. Men kan zich voorstellen, dat er tal lozen zullen zijn, die de film nog eens gaan zien, nu de gelegen heid er voor is. De week in beeld In de vier Alkmaarse bioscopen geeft Polygoon-Profilty een in- R.K. Gymn.ver. Taveno ALKMAAR. De vacantie is weer voorbij. A.s. Woensdag be ginnen we weer met nieuwe ener gie. Alle lesuren zijn als voor de vacantie. Het bestuur. A.F.C.-nieuws ALKMAAR Zondag a.s. VVZ I AFC 1VVZ 2—AFC 2VVZ jun. a—AFC jun.a; WZ adsp AFC adsp. a. Uit bovenstaand blijkt, dat wij morgen een dual-meet hebben van vier van onze elftallen tegen de Zaandamse 4e klasser VVZ. Vooral als oefenwedstrijden zullen deze wedstrijden hun nut wel afwerpen, en indien de resul taten ook goed zijn, js er een dub bele reden om de a.s. competitie met vertrouwen tegemoet te zien- Volgende week Zondag krijgen wij dan nog RanderslAFC 1 op het Ooyevaarsnest. AFC'ers zorgt in de Zaan voor een prima resul taat. Hierbij melden wij meteen dat de AFC'ers niet per bus maar per trein naar Zaandam gaat en wel het tweede en Junioren a om 10.34 enjiet eerste en adspiranten a am De HPCer Bus op personenauto ALKMAAR Gisterenmiddag omstreeks drie uur reed een Per sonenauto op het RitsevooTd ach ter een autobus aan, deze moest bij de Grote Kerk stoppen om passagiers te laten uitstappen. Een achter deze personenauto rij dende bus merkte dit niet op en reed pardoes op de personenauto in. Beide wagens werden bescha digd- De chauffeur van de laatste autobus kreeg een proces-verbaal. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. TELEFOON VJ£lRBlNl>ING ALKMAAR—LEEUWARDEN Op Maandag 20 Aug. 1951 te 8 uur, zal de abonnékoppeling tus sen de netten van het technisch district Alkmaar naar die in het district Leeuwarden in dienst worden gesteld. Via deze koppeling, welke toe gankelijk is voor de aangeslote nen op alle geautomatiseerde net ten in het district Alkmaar, kun nen alle geautomatiseerde netten in het district Leeuwarden wor den bereikt (gekozen). Op Woensdag 22 Augustus a.s. trekt de jaarlijkse bedevaart weer naar het martelveld te Brielle, zoals jaren lang reeds uit Noord-Holland bedevaarten naar Brielle trokken. Al vijftig jaar lang. Deze bedevaart, die tot inten tie heeft: Door de voorspraak van de H. Martelaren van Gor- cum vrede onder de volkeren en bekering der zondaars té ver krijgen, staat weer onder leiding van de paterë Dominicanen en is tevens een jubileum-bedevaart. Er zullen zeker vele bonder den trouwe bedevaartgangers zijn, die strakt de tocht weer mee zullen maken. Voor hen zal de reis deze keer nieuw zijn, want door de afdamming van de Brielse Maas is het vervoer per boot, zoals voorheen altijd ge schiedde, zeer bezwaarlijk ge worden. Het schutten in de slui zen kost n.l. zeker tweemaal 'n uur. Daarom wordt nu een kor tere bedevaartweg genomen die leidt naar Rotterdam Feye- noord vanwaar met de RTM- tram naar Brielle wordt gere den. Voor de bedevaartgangers uit Noord-Holland, vanaf Den Hel der tot Beverwijk, rijdt er 'n ex tra trein die 7.16 u. uit Alkmaar vertrekt, stopt te Heiloo 7.22, in Castricum 7.29, Uitgeest 7.34 en Beverwijk 7.41 en dan direct doorrijdt naar Feyenoord, aan komst 8.53. De bedevaarttrein is 's avonds om 9 uur weer in Alkmaar te rug. In Brielle is er een solemnele H. Mis op het Martelveld, pater Aegidius Brenninkmeyer O.P. zal de predicatie houden. Ter voorbereiding wordt er in de St. Dominicuskerk op de Laat Zondagavond om 7 uur 'n plech tig Lof gecelebreerd waaronder een predicatie wordt gehouden. Uitslag Raadwedstrijd LIMMEN. De Raad-wedstrijd welke t.g.v. het 40-jarig bestaan en heropening van de winkel in zuivelproducten van de heer E. Groot, gehouden werd, trok 1184 deelnemers. De hoofdprijs werd hij loting gewonnen door A. Hen- selman. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldlig van Zaterdag avond tot Zondagavond. LATER MEER BEWOLKING Aanvankelijk weinie. later toe nemende bewolking met morgen later od de dag kans on een re genbui. Matige tot vrii krachtige wind tussen Zuidoost én Zuid west. Vrij warm. VERENIGING ALKMAAR zich, in de vorm van een rechts geldige polis van ,,'t Hoge Huys", een waardebon ad f 100.welke, nadat het bestuur van de St. Vin- centiusconferentie er zijn stem pel op heeft gedrukt, de vinder recht geeft op het ontvangen van de honderd gulden. Natuurlijk zal er enige moeite voor moeten worden gedaan, om de kist te vinden. Zó gemakkelijk komen de schatgravers er niet af. Mocht het onverhoopt het geval zijn, dat de kist niet wordt gevonden, dan wordt de schat eerlijk onder alle deelnemers verloot. De prijzen, die in een aantal van honderd door verschillende zakenlieden uit Alkmaar en Egmond aan Zee welwillend beschikbaar zijn ge steld, zijn eveneens slechts ver krijgbaar op een vanwege het Vincentiusbestuur gestempelde waardebon, die men in de blikken busjes zal aantreffen. Wat deze prijzen zijn, kan men lezen in een advertentie, elders in dit blad. Het R.K. Fanfarecorps „Lamo raal" uit Egmond Binnen zal ge durende het schatgraversfestijn zijn schoonste tonen laten rijzen. Volgende week Vrijdag kan men zichzelf in de bioscopen op dit feest bezig zien, want Polygoon zal aanwezig zijn, om voor de filmjournaals er enkele pakkende opnamen van te maken. (Advertentie) als programma's, convoca ties, bestekken, circulaires, verslagen etc. PAYGLOP -ALKMAAR Cursus E.H.B.O. begint' in September ALKMAAR. De afdeling St. Adelbertus van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. te Alkmaar zal in September weder om starten met de nieuwe cursus E.H.B.O. Gegadigden moeten zich persoonlijk aanmelden op 5 Sep tember a.s. tussen 8 en 9.30 uur in het gebouw Scheteldoekshaven. Schriftelijk bij de heer W. Du- dink, Heerenweg 29, Oudorp. Wij vestigen er de aandacht op, dat van regeringswgee er bij de be volking op wordt aangedrongen, zich te bekwamen in de E.H.B.O. ruivauuu-riuiutv een in- Volüens de regeringsopgaven moet druk van anst' waarmédë de Burgerlijke verdediging bij Donderdagavond kwam de raad der gemeente Sint Pancras in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester C. K. Kroonenburg. Deze raadsvergadering kenmerkte zich door vlotte besprekingen en weinig discussies. Voorzitter zei dat de raad der gemeente Langedijk volkomen de bevoegdheid heeft, inzake de Twuyverweg te besluiten wat zij voor haar gemeente goeddunkt. De heer Duif was met kennis geving afwezig. Voorzitter deelde mede, dat dezer dagen het rap port binnengekomen was inzake de a.s. samenvoeging van ge meenten. Het zijn diep ingrijpen de maatregelen, doch bekeken zal moeten worden wat voor de inwoners het beste is. Noorwegen zich beveiligt tegen luchtgevaar en die er heerste na de ramp aan het meer van Como De waaghalzerij aan de Niagara- falls wordt in beeld gebracht als mede de verkeersmoeilijkheden in Montevideo. Met prachtige opna men van een tentoonstelling van Francesco da Goya's werk en adembenemende sportevenemen ten sluit het buitenlands nieuws. Het duizendjarig Thorn komt met tal van pittoreske hoekjes op het Nederlands Nieuws, dat ook indrukken- geeft Van de Goudse tentoonstelling ,,'t Oranje Thuis" en van een vispartij van Am sterdamse jongens uit de Jor- daan. Uitvoerig zien we nog hoe mannen uit Sliedrecht en Wer kendam zinkstokken leggen ter beveiliging van de Wadden-eilan den, werk, dat door generaties oorlogsgevaar onmiddellijk óver ten minste 116.000 gediplomeerdë E.H B.O.-ers kunnen beschikken. Rector Chr. Lyceum ALKMAAR. Het curatorium van he# pas-opgerichte Christe lijk Lyceum heeft tot eerste rector tevens docent in Latijn, Grieks en oude geschiedenis benoemd dr. J. de Wit, thans conrector aan het Willem Lodewijk Gymnasium te Groningen. Zwemtocht in September ALKMAAR. In ons bericht over de 3Vs km. prestatietocht voor zwemmers is gisteren de da tum van dit zwembericht weg gevallen. Belangstellenden wijzen wij er op, dat bedoelde zwemtocht wordt gehouden op Zaterdag 1 September a.s. Suppletoire begroting 1950 Vervolgens werd de raad de slot-suppletoire begroting van de dienst 1950 aangeboden. Deze sloot met een nadelig saldo van ongeveer f 10.500. De hoofdoor zaken van dit grote tekort waren o.a.: Het tekort voor het Gas bedrijf was geraamd op f 600. terwijl het werkelijke tekort f 8000.— beliep. De post van het lager nijverheidsonderwijs moest met f 1500.worden verhoogd, terwijl de verpleging van diverse geesteszieken en andere in inrich tingen opgenomen personen f 2500.- meer bedroeg dan aan vankelijk was geraamd. Het toe gekende bedrag aan subsidie aan het Fonds Armengoederen was f 1100.meer dan andere jaren, terwijl aan rente en aflossing van de diverse leningen f 1200. meer moest worden betaald. De Kapitaaldienst was evenwichtig. De heer Timmer vroeg inlichtin gen omtrent het grote tekort bij het Gasbedrijf. De vele lekke leidingen en de verschillende vernieuwingen, die noodzakelijk moesten worden aangebracht, bleken hiervan de oorzaak. Wet houder Groen was blij dat de gemeente nu aangesloten was bij de z.g. Gaspool, want „het bleef een schip van bijleggen". De raad stelde vervolgens de suppletoire begroting vast. Omtrent het voorstel van B. en W. tot het verbeteren van de Twuyverweg hadden alle raads leden een voordracht ontvangen. Nadat de heer Timmer enkele inlichtingen hieromtrent had ont vangen en de heer de Vries zijn grote spijt betuigd had omtrent de houding van de gemeente Langedijk, besloot de raad over te gaan tot verbetering van de Twuyverweg. Dit zullen voorlo pige voorzieningen zijn. Het PWN is verzocht de in deze weg lig gende waterleidingbuizen hieruit te verwijderen en deze in de berm aan te brengen. Indien dit is gedaan, zal de Twuvverweg definitief worden gemaakt met klinkerkeien in te wassen in weg- cement. De verschillende onder houdswerken zullen worden ver richt op de regeling van 1929, waardoor dus 3/4 der kosten voor rekening van de gemeente Lange dijk komen en 1/4 voor de ge meente Sint Pancras. ALKMAARSE BEDRIJFS- EN ZOMERAVONDVOETBAL Wedstrijdprogramma Competitie afdeling B: Dins dag 21 Aug. MelkboerenAlkm. Courant; Vrijdag 24 Aug.: Krom APSV II. Competitie afd. C: Maandag 20 Aug.: LastinaboysNagengast; Dinsdag 21 Aug.: CentraFord- boys; Dinsdag 21 Aug.: Povay II Perzifo. 2e Bekerronde: B 7 Maandag 20 Aug.: BBC IRhodesia. 3e Bekerronde: Cl Maandag 20 Augt: Ringers ITelefonia; C2 PostiljonStoel II; C3 Povay I Blackboys; C4 Vrijdag 24 Aug.: (BBC I of Rhodesia)(Fordboys of Stoel I). Grondaankoop Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad van de heer A. Wit een strook grond aan te kopen ten behoeve van het sportterrein. Met de heer Kloosterboer was nog geen over eenstemming bereikt omtrent aan koop van een ander stuk grond. Rondvraag Bij de rondvraag stelde de heer de Vries het huisvestingsvraag- stuk aan de orde. Hij stelde voor de Ned. Herv. pastorie te ver bouwen tof een tehuis voor ouden van dagen. Van gemeentewege zal dan een nieuwe pastorie moe ten worden gebouwd. De Vries zag hierin een oplossing van het woningprobleem. De heer Schut was echter een andere mening toegedaan en achtte voornoemde pastorie niet zo geschikt voor een ouden van dagen-woning. Over leg zal worden gepleegd met het bestuur der Ned. Herv. Kerk. R.K.V.V. „Hugo Boys HEERHUGOWAARD NOORD Zondag a.s.. opent Hugo-Boys het voetbalseizoen met een thuiswed strijd tussen het eerste elftal en LSVV' In de afgelopen compe titie is het Hugo Boys niet gelukt een overwinning op de bezoekers te behalen. Zij zullen nu hun uiterste best doen, want voor het winnend elftal is een nieuwe bal beschikbaar gesteld. Het zal dus een spannende wedstrijd wórden- Aanvang 2.30 uur. Het tweede elftal heeft Zondag a.s. waarschijnlijk vrij, omdat het de twee daarop volgende Zonda gen in Heerhugowaard Kruis moet spelen. Indien mogelijk, zal ook het derde elftal uitkomen- De mededelingen voor de junioren en adspiranten zijn op de beken de plaats te vinden. Nieuwe leden, die nog niet ge keurd zijn, geheven het keurings geld zo spoedig mogelijk aan het bekende adres te voldoen. K..A.B. H.H.WAARD. A.s. Zondag 19 Augustus neemt ook de KAB afd. H.H.Waard deel aan de be devaart naar Heiloo. Vorig jaar gingen ruim 50 leden mee. Het bestuur verwacht dat er dit jaar meer zullen meegaan, vooral om dat de laatste tijd vele jongeren lid van onze afdeling werden. Vanaf H.H.Waard-Noord wordt om kwart voor acht vertrokken. Vertrekpunt de R.K. Kerk. De leden van H.H.Waard-Zuid ver trekken om 8 uur vanaf de kerk en de leden wonende op het Kruis vertrekken om kwart voor acht vanaf het Kruis en voegen zich Middenweg hoek Rusten- burgerweg bij de grote groep. De tocht wordt gemaakt per fiets. Ook de vrouwen, dochters of meisjes onzer leden kunnen meegaan. Denkt u er aan brood mee te nemen? Dienstplichtigen Daar wij wederom zoals in de eerste maanden van het jaar ve le jongens, die in September of October in dienst moeten treden op retraite verwachten, verzoe ken wij spoedige opgave voor de retraite van Zaterdag 25 tot 28 Augustus. Directie Retraitenhuis Bergen N.-SCHARWOUDE. 17 Aug. Aanvoer 36.000 kg aardappelen: eerstelingen 10.3012.20, grove 970—10.20, drielingen 8.90—9.20, kwel 4.10—4.30, rode eerstelingen 11.50. eigenheimers 10.5010.80, bl. eigenh. 9.409.90, doré 10.10, bintje 10.20, koopmans bl 9.60 10; 60.000 kg witte kool 4—7.30; 7.000 kg gele kool 38.30; 8.000 kg rode kool 3.107.10; 600 st. bloemkool AI 54, All 42, BII 41; 29.000 kg slabonen 2633; 1500 kg uien 12.3012.60, grove 13.10; 1500 kg zilvernep 37—41, drielingen 26—27 uien 10; 3.000 kg kroten A 8.10—8.99, B 6 6.60; 1200 kg gele kool doorgedr. WARMENHUIZEN, 18 Aug. 72000 kg aardappelen: eersteling 12,40—13,40; grove 9,10—9,60; drielingen 10,8011; bintjes 9,40 9,70; neerlanders 9,709,80; doré 12,3012,50; eigenheimers 10,6012,40; blauwe eigenh. 8,70 10,50; koopmansblauwe 9,90; 2500 bieten A 7,40—8,00 B 6,20; 3800 kg slabonen 29,9032; 1000 kg rode kool 4,20. ALKMAARSE EXp. VEILING 17 Aug, Schotse muizen 910 bl. eigenheimers 9—11; slabonen 2838; stoksnij bonen 4059; stamsnijbonen 22—30; pronkbo- nen 1826; komkommers 818; tomaten A 3249; tomaten bonken 1626; bloemkool IA 50 —61; I 30—46; II 12—22; rode kool 49; savoye kool 78; gr. kool 810,50; postelein 1231; sla 213; andijvie 516; radijs 22,50; rabarber 49; rode bie ten 614; bospeen 26—38; was- peen 3046; uien 815; prei soep 513; selie 35; augurken basterd 30—67; rode aalbessen 4591; perziken 624; frambo zen 46 p. doos; frankenthalers I.031,60; alicant 1,401,54; meloen net 3066; erley victoria 1724; yellow transparant 20 59; kruidenier 2659. HEILOO, 17 Aug. 51. sper- ciebonen 3239; snijbonen 34 43; peulen 38—443; doperwten 43 —52; kropsla 4—12; spinazie 14 —18; wortelen 33—45; bloemkool 25—64; komkommer 812; pronkbonen 1825; stokbonen 39 44; tomaten 2641. PURMEREND. 17 Aug. Schot se muizen 10—13.40, bl. eigenh. II.60—12.80, schotse muizen kL 8.40—10.70, slabonen m. dr. 28, z. dr. 2744, stoksnijbonen 40 58, stamsnijbonen 2043, pronk beden 29, bl. blauwschokkers 31 —57, komk. 8—15, tomaten A 37 —49, bloemkool 12—45, rode kool 711, spinazie 2631, sla 213, andijvie 913 rode gieten 4;12, rabarber 4, bospeen 2744, uien 1319, rode aalbessen 47103, zwarte bessen 130, klapbessen 20 —49, erziken 16—30, frankenth. 160—175, westfrisia 130, suiker meloen 24—94, codlin ceswick 4 17, erley victoria 518, perzik rode zomerappel 1039, rode tulp 3—14, yellow iransp. 2068, zigeunerin 1436, zoete campag-» ner 830, kruidenier 3462, noordholl. peer 617, précose de trévoux 638. ALKMAAR. Wedvluchtuit slag van de ACC Mons op 12 Aug. 1951. In concours waren 411 duiven. Los 10.30 uur. Wind Zuidwest (hard). i J. v. d. Eng, Hei 1794.41 107; C. Rabeling AV 1793.01 106; J. Zent- veld Cas 1790.78 105; D. Kranen burg SiS 1788.37 104; H. Gooyer HK 1785.13 103; B. Teileman SiS 1775.56 102; H. v. Tunen HK 1773.09 101; W. Butter PA 1771.71 100; C. Rabeling AV 1770.41 99; P. Deen Cas 1761.87 98; W. Pe tes SiS 1760.14 97; J. Castricum HK 1758.36 96; J. Peute Hei 1757.92 95; J. Kuijpers SiS 1752.14 94; M. Teerhuis PA 1748.75 93; J. Sassen DR 1747.13 92; H. Gooyer HK 1737.75 91; H. de Ja ger SiS 1736.25 90; F. Praat AV 1714.85 89; C. D. Huiberts AV 1708.89 88; W. Pijper SiS 1707.57 87; P. Konijn Cas 1704.12 86; W. Butter PA 1701.87 85; G. Vink AV 1697.40 84; W. Pijper SiS 1694.96 83; J. Numan HK 1688.47 82; J. Schipper DR 1687.56 81; H. J. Struijs PA 1687.07 80; J. Schip per AV 1686.70 79; KaperTer- maat AV 1685.00 78; D. Kranen burg SiS 1681.84 77; C. Rabeling AV 1681.77 76; S. Dijkstra SiS 1681.66 75: J. de Moei PA 1689.35 74; A. Metselaar Cas 1679.42 73; G. Slieker Hei 1676.49 72; F. Tromp Cas 1676.33 71; C. Strei cher SiS 1675.48 70; W. Pijper SiS 1672.99 69; Th. v. d. Vliet Hei 1672.68 68; N. Jonker SiS 1670.45 67; Pater de Geus Hei 1669.97 66; W. Butter PA 1668.13 65; J. Lust Cas 1667.49 64; J. v. Baden SiS 1665.66 63; J. Schip per AV 1662..89 62; R. Middel burg Hei 1661.48 61; J. v. d. Eng Hei 1653.48 60; W. Tesselaar SiS 1647.73 59: J. Bruna Cas 1640.72 58; G. Borst Cas 1637.81 57; J. Knap HK 1634.02 56; P. Brou wers Hei 1629.66 55; W. Butter PA 1629.40 54; C. D Huiberts AV 1628.78 53; G. Borst Cas 1622.46 52; G. Borst Cas 1619.49 51; J. Sepers AV 1614.08 50; H. J. Struijs PA 1613.41 49; H. du Croq AV 1612.28 48; C. Steeman Jr. Hei 1610.08 47; W. Butter PA 1606.07 46; B. B. v. Tricht Hei 1605.16 45; C. Steeman Jr. Hei 1604.17 44; W. Tesselaar SiS 1603.11 43; J. Koper HK 1594.39 42; Godschalk AV 1593.64 41; P. Beentjes HK 1592.36 40; J. Zentveld Cas 1591.29 39; Th. v.d. Vliet Hei 1599.40 38; M. Maas HK 1587.17 37; B. v. Reenen 1584.21 36; S. Norder PA 1575.87 35; B. Buter Cas 1575.61 34; B. B. van Tricht Hei 1575.37 33; P. Riteco DR 1570.53 32; J. Bruno Cas 1569.29 31; A. Dootjes DR 1569.03 30: J. v, d. Eng Hei 1568.00 29; H. Pel Hei 1566.15 28; R. Prins SiS 1565.90 27; H. Bielsma PA 1565.87 26; H. Pel Hei 1562.95 25.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2