Nieuuu Vught Ernstige ongeregeldheden in het Ambonees woonoord te Drie van de vijf opvarenden kwamen bi j de ramp om hef leven Drie Kei-ezen zwaar gewond tijdens een vechtpartij Opnieuw vele arrestaties in Indonesië In Teheran is alle hoop nog niet verloren 1 DAGBLAD VOOR ALKMAAR Tragische ramp op IJselmeer V Bekering van Rusland Strijd met klewangs en dolken Geen tekort aan huisbrand 4000 guerilla-strijders met 2 millioen rupiah verdwenen Slachtoffers afkomstig uit Steenwijk, Giethoorn en Leiden EN OMGEVING Een arrestatie in de Ooypolder Drie zwaargewonden in de Beemster Explosie op tanker bij Singapore Locomotief ramt Haagse stadsbus Trailer-chauffeur op slag gedood Moord opgehelderd na vier jaar Jacht zonk voor de kust van Enkhuizen Relaas van een overlevende Orkaan eist 109 doden op Jamaica Stokes opgewekt Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET EEIT Buiten God. is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 1 Maandag 20 Augustus 1951 46e Jaargang No. 12249 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, tel 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ALS STAATSHOOFDEN of andere politieke personen van naam en invloed boodschappen al of niet ernstig bedoeld, tot de wereld richten, staan de voor pagina's van de kranten van V/est, Zuid en Noord soms zelfs van Oost er vol van. De veelal af wijkende commentaren zijn niet van de lucht. Als de Paus, de Vader der Christenheid te Rome, spreekt wil het beschaafde deel van de wereld ook nog wel luisteren, al blijft het daar meestal bij. Maar als Maria, zoals in Fatima al zo vele jaren geleden, een bood schap van de Hemel naar de aarde zendt, komt slechts de katholieke wereld, en dan nog maar aarzelend in beroering. Toch is de waarheid van die boodschap in het jaar 1917 zes achtereenvolgende keren, onwe- derlegbaar bewezen. En toch was die boodschap rechtstreeks van enorm belang voor de menselijke verhoudingen in de geteisterde samenleving. Het was een gods dienstige boodschap, maar van di recte betekenis voor het leven, dat de mens zelf, ondanks al zijn vernuft en technisch kunnen, niet meer aan kan. Op 13 Juli 1917 verscheen Ma ria in Fatima aan de'jonge kinde ren voor de derde maal. En vol gens de authentieke acten zei de Heilige Maagd o.a. toen: „De oor log (19141918) is bijna geëin digd. Maar als men niet ophoudt Onze Lieve Heer te beledigen, zal het niet lang duren, of er zal in het volgend Pontificaat (van Pius XI) een andere en nog veel ergere beginnenOm dat te verhin deren, zal ik de toewijding van de wereld aan mijn Onbevlekt Hart en de Communie tot eerher stel op elke eerste Zaterdag van de maand komen vragen. Als men gehoor zal geven aan mijn beden zal Rusland zich bekeren en er zal vrede zijn. Anders zal een goddeloze propaganda haar dwalingen over de wereld ver spreiden en overal oorlogen en vervolgingen tegen de Kerk ont ketenen. Vele goeden zullen ge marteld worden, de Heilige Vader zal veel te lijden hebben en ver schillende volkeren zullen ver nietigd worden. Wjj behoeven slechts een blik in de wereld rondom ons heen te slaan, om de verschrikkelijke ver vulling van deze profetie te zien! En het zou, nu nog, alleen maar duisternis zijn, welke ons voor de toekomst bevreesd zou doen worden, ware het niet, dat Maria er iets vol troost en bemoediging heeft bijgezegd: „Tenslotte zal mijn Onbevlekt Hart zegevieren." Hoe, dat weten wij niet, dat ge heim, in Fatima ook aan de kin deren, althans toen aan Lucia geopenbaard, moet nog ontsluierd worden. Met dat al heeft de christelijke althans de katholieke wereld de boodschap van Fatima nog niet vervuld. Maar de weg is gewe zen. Nadat de Paus van „het vol gende Pontificaat" de nieuwe we reldoorlog had zien aankomen bij zijn sterven lag de brandstof voor de nieuwe wereldbrand to renhoog opgestapeld was het aan zijn opvolger, Paus Pius XII beschoren, öp 31 October 1942, heel het menselijk geslacht aan het Onbevlekt Hart van Maria toe te wijden. En die 22e Augustus, oc taaf van Maria Ten Hemelopne ming, is de nieuwe Feestdag in de troostvolle en vruchtbare rij van Mariafeesten. Woensdag 22 Augustus is weer aanstaande. Overmorgen is het die dag, einde van de reeds vele jaren aangegeven gebedsweek, die door de meesten onzer wel weer vergeten zal zijnEr kan nog veel goed gemaakt worden. Als Rusland zich bekeert, zal er vrede zijn. Maar Rusland zal zich pas bekeren, wanneer het room se volk daarvoor bidt. De Heilige Maagd heeft de middelen aan gegeven: onophoudelijk de Rozen krans bidden, de wet van Gods geboden onderhouden, de Heilige Communie ontvangen tot eerher stel, het Onbevlekt Hart van Ma ria vereren, vooral op de Eerste Zaterdag, veel bidden en boete doen. Dat is de actuele boodschap voor de vrede, veel meer univer seel dan de boodschappen van koningen en presidenten en mi nisters en gezanten. En veel ge makkelijker ook door iedereen persoonlijk en gemeenschappelijk te vervullen. Niet de legers en de bewape ning, waardoor de openbare fi nanciën worden geruïneerd, zul len uiteindelijk de verlossing uit de actuele benauwdheid brengen. De geest van de Satan en de wer ken der godlozen zullen niet door militair geweld worden overwon nen, maar door de geest van boe te en gebed, door het te hulp roe pen van de machtige .hand van Maria, die meer dan ééns in de geschiedenis der geslagen mens heid uitkomst heeft gebracht. Rusland zal zich bekeren, en er zal vrede zijn, als de wereld bidt. Dat is onze'dringende taak, altijd maar bijzonder op de komende Woensdag in deze week. Een taak die ook haar offers vraagt. Maar de prijs is niet te hoog, als men acht slaat op de waarde van de inzet! Meisje door haai gedood Een haai heeft nabij het strand van Korfoe een 16-jarig meisje gedood en een jongen gewond. Een patrouillevaartug der Griekse marine, dat zich in de buurt be vond, durfde het ondier niet onder vuur te nemen, uit vrees andere baders te zullen treffen. •I VUGHT. Gisteren tegen het middaguur zijn in het woon oord „Lunetten" te Vught, waar vierduizend Ambonezen zijn ondergebracht, ernstige ongeregeldheden uitgebroken tussen de kampbevolking en een aantal op verlofpassen uit andere woonoorden naar Vught gekomen bewoners van de Kei-eilanden. Er ontstond een wilde vechtpartij, waaraan vierhonderd mannen deelnamen. Er werd met klewangs geslagen en met messen en dolken gestoken. Drie Kei-ezen werden zeer ernstig gewond en zijn in levensgevaarlijke toestand naar een ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. Verder zijn er nog twee andere ernstig- en enkele lichtgewonden. De kampleiding, die aanvankelijk had gepoogd de moeilijkheden op te lossen alarmeerde later de Vughtse gemeentepolitie, die ver sterking ontving van de mare chaussee en de rijkspolitie. De vechtpartij was toen echter reeds voorbij. De voornaamste vechters bazen werden gegrepen en zwaar geboeid naar het politiebureau te Vught overgebracht. In totaal zijn tien arrestaties verricht. De voornaamste leider had zich in een barak verschanst met een pistool, doch gaf zich na over reding en sommatie over. Bij nader onderzoek in de barakken vond de politie een handgranaat, een boksbeugel en verschillende messen, klewangs en dolken. Gistermiddag was de rust in het kamp weer teruggekeerd en „toewan burgemeester", Jhr. mr. F. van Rijckevorsel, werd bij zijn rondgang vriendelijk gegroet. Vandaag zullen de gezinnen en personen, die tot nieuwe moei lijkheden aanleiding zouden kun nen geven, naar andere gemeen ten worden overgebracht. Volgens prof. dr. de Quay, de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, moet de twist worden toegeschreven aan NIJMEGEN. Naar Zondag werd vernomen is een jongeman uit Ubbergen aangehouden, tegen wie ernstige verdenkingen gere zen zijn, dat hij deel gehad zou hebben aan de brandstichtingen in de Ooypolder. In verband met nader onderzoek kunnen geen verdere mededelingen gedaan worden. In de nacht van Zaterdag op Zondag is in de „Ooy" niets ge beurd, maar de verkennings- en de bewakingsmaatregelen bleven met alle strengheid toegepast. MOEDER VAN NEGEN KINDEREN VERONGELUKT Te Almelo is Zondagmiddag op de Rondweg een tragisch ongeval gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan de 32-jarige mevrouw D. E. Kleine Staarman-Meijerink uit Wierden. Zij reed bij haar man achter op de motor en kwam te vallen, toen de motor slipte. Zij werd vrijwel op slag gedood. Zij was moeder van negen kin deren, van wie het jongste vier weken is en het oudste negen jaar. de tegenstellingen tussen de Am bonezen en de merendeels katholieke bewoners van de Kei-eilanden, die over het alge meen een minder progressieve politiek aanhangen. De onmiddel lijke oorzaak van het incident was de verklaring van een Am bonees, dat een Kei-ees 't kamp met een revolver was binnenge komen. De drie zwaargewonde Kei-ezen werden gisteravond van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. GEEN COMPENSATIE VOOR PRIJSSTIJGING Minister van den Brink heeft in antwoord op vragen van ka merleden o.a. medegedeeld dat de kolenvoorraad in ons land op rond 800.000 ton kan worden ge schat en voldoende is om de to tale behoefte te dekken .Er dreigt geen tekort aan huisbrand voor de komende winter indien deze geen abnormaal streng karakter draagt. Wel zijn voor bepaalde kolen- soorten vraag en aanbod niet in overeenstemming, zodat de ver bruiker genoegen zal moeten ne men met andere dan de door hem gewenste soorten. De minister schat de invloed op de kosten van levensonderhoud van de prijsstijging van kolen, gas en electriciteit gemiddeld op f 0,30 per gezin per week. Voor deze stijging zijn nog geen bijzondere compensatiemaatregelen in over weging. Zaterdagmiddag reed een auto, bestuurd door de heer F. J. Froh- lich uit Beverwijk op de Purme- renderweg in de Beemster tegen een boom. De heer Frohlich zelf werd licht gewond, doch zijn vrouw en de twee mede-passa giers, het echtpaar Bovenschen, eveneens uit Beverwijk, moesten allen met een schedelbasisfrac- tuur in het Stadsziekenhuis te Purmerend worden opgenomen. OVERBODIGE KLEDING GING RETOUR De directeur van het Huis van Bewaring aan de Amstelveense- weg te Amsterdam werd Zater dag verrast met een postpakketje waarvan aanvankelijk niet vast stond wie het had verzonden. Toen hij het echter geopend had werd het hem volkomen duide lijk. Het pakje bevatte de gevan geniskleding van de twee Utrech ters, die hier een dag of veertien geleden zijn ontsnapt. Het landgoed „Heyendaal" in de nabijheid van Nijmegen is bestemd 'n grote rol te spelen in de nieuw gestichte medische faculteit der Katholieke Universiteit. Het eerste laboratorium, dat op het landgoed in aanbouw is, zal over een paar maan den worden geopend. SINGAPORE. Zondagavond heeft zich aan boord van de 8036 ton metende tankboot „Dromus" van de Shell een ontploffing voorgedaan, waarna het vaartuig weldra in lichter laaie stond. De „Dromus" was bezig een lading benzine in te nemen bij een olie-opslagplaats op Poelau Boekom, een eiland vijf kilometer van Singapore. Volgens de laatste berichten waren reeds negen doden gebor gen. Men vreest echter voor het leven van nog tien tot twintig leden der Chinese bemanning. Maandagmorgen vroeg had men het vuur onder controle. De „Do mus" had een bemanning van 51 koppen, waarvan 13 Britten. ACHT GEWONDEN Zaterdagmorgen vroeg is op een onbewaakte overweg in Den Haag een stadsbus gegrepen door de locomotief van een kolentrein, die met een snelheid van 5 km van het station Hollandse Spoor kwam. Hoewel het zicht ter plaatse goed is, de machinist vol op signalen gaf en de bus nog op enkele meters van de overweg voor een halte had gestopt, reed de 28-jarige chauffeur, wiens uit zicht door pas ingestapte passa giers zou zijn belemmerd, door. De bus werd twintig meter mee gesleurd en zwaar beschadigd. Zeven inzittenden zjjn met min of meer ernstige verwondingen naar ziekenhuizen cjvergebracht, een achtste kon naar huis wor den vervoerd. De chauffeur kreeg een shock. MEER DAN TWINTIG ARBEIDSTERS GEWOND In het Brabantse dorp Maar- heeze zijn Zaterdagmorgen een zwaar met eternietbuizen beladen trailer uit Leiden en een opleg ger-autobus met Belgische Phi- lips-arbeidsters in volle vaart tegen elkaar gebotst. De 43-jarige Leidse chauffeur P. S. werd vrij wel op slag gedood. In de Phi- lipsbus, die opzij werd geramd, werden twee meisjes zwaar, doch niet levensgevaarlijk gewond, terwijl ongeveer twintig andere meisjes lichte verwondingen op liepen. Het zicht was door de mist ter plaatse slecht. fiiipis Te Roosendaal, waar het Philips T.L.-bedrijf gevestigd is, wordt gebouwd aan een nieuwe grote glasfabriek, die in de naaste toekomst alle T.L.-buizen moet gaan vervaardigen voor de Roosendaalse productie. Op het ogenblik wordt het glas nog uit Eindhoven en Frankrijk aangevoerd. Als de glasfabriek in werking is gesteld, zal de gehele T.L.-fabricage in Neder land te Roosendaal worden geconcentreerd. OP BOSWACHTER IN HET GOOI Zaterdagmorgen hebben de op koper M. Chr. P. en de koopman H. P., beiden uit Bussum, die Vrijdag waren gearresteerd, door het afleggen van een volledige bekentenis klaarheid gebracht m het ihysterie van de dood van de boswachter A. v. d. Schagt, wiens stoffelijk overschot op 17 Juni 1947 met ernstige verwondingen aan het gezicht en een kogel- wond in de nek op de Loos- drechtse heide was gevonden. De mannen waren op die dag door v. d. S. op heterdaad betrapt bij het stelen van enige goederen uit een tentenkamp, v. d. S., die alleen stond tegenover beide sterk gebouwde mannen, wilde hen desniettemin gevankelijk naar Hilversum voeren. Er ontstond een worsteling, waarbij v. d. S. lelijk werd toegetakeld. Tijdens de vechtpartij zou volgens beide gearresteerden de revol ver, die v. d. S. bij zich droeg, plotseling zijn afgegaan, waardoor de 58-jarige boswachter in de nek werd geraakt en op slag gedood. DJAKARTA. Volgens A.P. zijn Zaterdag.op Oost-Java, lui- dens mededelingen van Radio Djakarta, ongeveer 200 politiek verdachte personen gearresteerd onder wie verschillende Neder landers en Chinezen uit Madioen. De uitzending legde er de nadruk op, dat de arrestaties niet gericht waren tegen een bepaalde politieke partij, maar men neemt aan dat de meeste gearresteerden communisten of „meelopers" zijn. Volgens A.P. zijn ook te Bandoeng 50 communisten gearresteerd. (Van onze verslaggever) Gisterenmorgen omstreeks half negen zijn bij een ramp op het IJselmeer drie opvarenden van het zeejacht Xexaio om het leven gekomen. Een kilometer ten Zuidoosten van de vuurtoren De Ven nabij Enkhuizen kreeg het jacht lekkage. Aan boord bevonden zich de 54-jarige dr. Brons uit Steenwijk, de 35-jarige ir. Prinsen Geerlings uit Giethoorn, de 23-jarige student A. van Arkel uit Leiden, de 46-jarige dr. de Bok uit Meppel en de 25-jarige student Lollewijn Gelpke, afkomstig uit Zwolle en studerend te Utrecht Twee hunner, de heren de Bok en Gelpke, wisten zwemmend de wal te bereiken, nadat zij met hun tochtgenoten een tut in de mast van het gezonken vaartuig hadden gezeten. De overigen hadden zich eveneens te water begeven, maar hebben de kust niet bereikt. vertrokken. Het jacht koerste eerst op Stavoren aan, dat om plm. half twaalf Zaterdagavond werd bereikt. Na een kort opont houd voer men naar Den Oever op Wieringen en vandaar ging de tocht naar Enkhuizen. Gedu rende de nacht deed zich niets bijzonders voor. Dr. de Bok en de heer Gelpke vertelden gis termorgen, dat geen enkel voor val een naderend onheil voor spelde, totdat dr. Brons op een gegeven ogenblik uitriep: „Er loopt water in het schip". De op varenden constateerden toen, dat door een groot lek in de bodem het water naar binnen stroomde. Zij trachtten het gat nog te stop pen, maar slaagden hierin niet. Het schip zonk zeer spoedig. Ter plaatse is het IJselmeer plm. 6 meter diep. IJdele hoop Vastgeklampt aan de mast heb ben de drenkelingen zich ruim een uur boven de zeespiegel ge houden. Enkelen hunner hadden reeds water naar binnen gekre gen en voelden zich ziek. Plotse ling koerste op een afstand van plm. 5 kilometer een jacht in hun richting, dat, naar later bleek, het eigendom was van een ge- pensionneerd inspecteur van po- Onder wel zeer tragische om standigheden is de reis van dr. Brons en zijn tochtgenoten geëin digd. Zaterdagmiddag om 2 uur was het gezelschap voor een trip van enkele dagen uit Zwartsluis litie te Amsterdam. De hoop dat de schipper de drenkelingen had gezien en hulpverlening nabij was, bleek ij del. Spoedig nam het vaartuig een andere koers. Het verdween uit het gezicht. Dr. de Bok was de eerste die besloot het wrak te verlaten, om te trachten de wal te bereiken. Hij ontdeed zich van zijn kleding en zwom naar de kust. De ove rigen volgden korte tijd later zijn voorbeeld. De overlevende student Gelpke vertelde hierover het volgende: „Ik adviseerde mijn metgezel len, evenals dr. de Bok. naar de wal te zwemmen. Van Arkel voelde zich niet fit, maar ging toch te water, toen ik hem een stuk hout gaf, waaraan hü zich kon vastklemmen. Onderweg ver loor hij zijn krachten. Hii ver dween voor mijn ogen in de diepte. Ook dr. Brons had zich aan wrakhout vastgeklampt. Hij zwom naast ir. Prinsen Geerlings. Wat er van hen geworden is weet ik niet. Toen ik op een ge geven ogenblik tijdens de zwem tocht omkeek, kon ik geen spoor meer van ze ontdekken". Vuurtorenwachter Snippe heeft de beide overlevenden van droge kleren voorzien en dr. de Bok voor een poosje naar bed ge bracht. Later was deze overle vende weer zover opgeknapt, dat hij zich naar zijn woonplaats kon begeven. Hij en de heer Gelpke waren uiteraard zeer onder de indruk van het rampzalige ge beuren. De vuurtorenwachter heeft geen telefoon en moest per fiets naar Enkhuizen om hulp te halen. Hierop voeren de sleepboot van de Waterpolitie, een motorvlet van Balk en de reddingboot van de N.Z.H.R.M. naar de plaats van het ongeval. Behoudens enkele kledingstukken en wrakhout heeft men niets kunnen vinden. Het jacht kon nog niet worden geborgen. Dit zal vermoedelijk vandaag gebeuren door een ber gingsmaatschappij uit Amster dam. Vermoedelijk zullen de slachtoffers spoedig worden ge vonden, daar hier in de buurt veel vissers hun bedrijf uitoefe nen. Het hoofdkwartier en het bu reau van de communistische vak bond „Sobsi" werden bezet en verzegeld, nadat documenten in beslag waren genomen. Aneta meldt 26 arrestaties op Oost-Java, onder wie de heer Go Tjing Hok, hoofdredacteur van de „Java Post", die in de afgelopen weken opzienbarende onthullingen heeft gedaan over het bestaan van een ondergrondse beweging in Indonesië, gericht op het omverwerpen der rege ring. Voorts werden gearresteerd de hoofdredacteuren van de „Trom pet", Masjaraket en de „Thay Kong", Siang Po, alsmede drie redacteuren van laatstgenoemd blad en een redacteur van het weekblad „Demokrasie". In Soe- rabaja werden voorts de plaatse lijke voorzitter van de commu nistische partij en twee bestuurs leden, alsmede de heren Surono en Sutomo van de Sobsi in hech tenis genomen. 4000 voormalige guerillastrij- ders, die Vrijdag officieel in Ma kassar zouden worden geïnstal leerd als leden van de Apri, zijn 16 Augustus uit de hun toege wezen rayons vertrokken naar „schuilplaatsen in Zuid-Celebes" met medeneming van trucks, 4500 uniformen en 2 millioen rupiah. De minister van binnenlandse zaken van de R.I., mr. Iskak Tjokrohadisurjo, die voor de in stallatieplechtigheid, welke een einde zou hebben gemaakt aan de reeds lang slepende guerilla- kwestie, speciaal naar Makassar was komen vliegen, wachtte met een aantal andere autoriteiten vergeefs op de vier bataljons, die de 4000 man vormden. Tenminste 109 doden zijn gevallen tengevolge van een or kaan, die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag Jamaica teisterde. De storm naderde het eiland in de vorm van donkere wervel kolommen met doordringend gie rend geluid, en woedde twee en een half uur. Van duizenden hui zen werden de daken afgerukt. Hevige overstromingen over spoelden het eiland, waar alle verbindingen werden verbroken. Het historische stadje Port Royal is bijna geheel verwoest. De muur van de gevangenis stortte in, waardoor zeventig veroordeelden konden ontkomen. De storm na derde Zondag Yucatan met een snelheid van 200 km per uur. TEHERAN. De publicatie van het officiële Perzische ant woord op de Britse voorstellen, die oorspronkelijk Zondagavond zou geschieden, is in overleg tus sen beide partijen uitgesteld om nadere bestudering mogelijk te maken. Een woordvoerder van de Perzische delegatie heeft ver klaard, dat de onderhandelingen niet zijn afgebroken en dat het Perzische antwoord een weg aan geeft tot voortzetting der onder handelingen. Beide delegaties zijn Zondag een uur bijeen geweest in het zomerpaleis van de Sjah in te genwoordigheid van Averell Har- riman, om de Perzische bezwa ren te bespreken. Zondagavond gaf Stokes in de tuinen van het parlementsgebouw de leden van het parlement een uiteenzetting van de Britse voorstellen. Hij scheen zeer opgewekt en vol ver trouwen. De Perzen hadden geen commentaar gegeven, daar zij een rapport van hun delegatie af wachten. Vandaag kiest de torpedoboot- jager „Chivalrous" ter hoogte van Abadan ligplaats bij de kruiser „Euryalus". Nog drie torpedo- bootjagers, het fregat „Wren" en enige bevoorradingsschepen be vinden zich in de Perzische Golf. De voorzitter van de Madjlis zal Mossadeq verzoeken Donder dag in een geheime zitting rap port uit te brengen. De Perzische Senaat heeft Za terdag een wet aangenomen waarbij de staat gemachtigd wordt tot de uitgave van obli gaties voor een totale waarde van 235 millioen gulden met een looptijd van vier jaar en zes procent rente. SCHIERMONNIKOOG GEEN MILITAIR OEFENTERREIN Naar wij uit officiële brgn vernemen heeft de minister van oorlog afgezien van zijn aanvan kelijk voornemen, een gedeelte van het eiland Schiermonnikoog te bestemmen tot militair oefen terrein.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1