De Alkmaarse kermis begint Zaterdag om 2 uur De Sint Bavoschool op stap Vele nieuwe attracties Zomerkamp van Jongerengilde aan Egmonder duinvoet Kapelaan N. Buurman verlaat de Sint Laurentiusparochie Indr Mgr Dood door schuld AGENDA Bond Coöp. Zuivelfabrieken Goed resultaat van derde boekjaar Marktberichten PAGINA 2 DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 ALKMAAR Zaterdag 25 Augustus a.s. om twee uur 's mid dags, zal een lawine van kermisklanken zich over de stad uit storten en de levendige herrie van een kermisweek vol muziek en geschreeuw in de straten en langs de huizengevels loebar sten. Vanwege de gemeente heeft men alle moeite gedaan om, loveel als mogelijk is, de nieuwste kermisinrichtingen en attrac tie® naar Alkmaar te krijgen en inderdaad heeft men op enkele van de nieuwste attracties beslag weten te leggen. Voor al het overige zal de kermis van dit jaitr aan die van het vorige jaar gelijk zijn. Op het Canadaplein verrijzen, evenals vorig jaar, de auto-race- baan, het reuzenrad, een raket- baan, tête a queu en een sensa- tiebaan, waarbij de sensaties hierin zullen bestaan, dat men zo nu en dan eens een ramme lend skelet of een spook kan tegenkomen. Iets geheel nieuws is op het Canadplein: de flying cars. Deze inrichting bestaat uit een grote, holle, liggende cylin der, waarin overdwars rails zijn aangebracht, waarop één-mans wagentjes rijden die ongevaar lijke salto mortales kunnen ma ken, mits men zich maar goed laat vastbinden. Als moderne show zijn er z.g. kikkermensen te zien, die voor bepaalde tijd onder water kunnen blijven, langer dan een gewoon mens kan uithouden; voor het eerst ook in de geschiedenis van de Alkmaarse kermis komt er een electronen schiettent, een ingewikkeld ge val, waarbij niet met kogels, maar met electrische ladingen „geschoten" wordt. Het gaat er MEN SCHRIJFT ONS: (Art. 307 W.v.S.) Bekend is dat op Maandag 13 Augustus 1951, tegen 23 uur, op het hoekpunt Kennemersingel Straatweg (rechtse bocht langs het standbeeld), onze geachte stadgenoot dhr. Hendrik Eende- bak, door de aanhangwagen van een vrachtauto aangereden, ge wond en gedood is geworden. De getroffene lag op het rijwielpad, bij het metalen deksel van een trottoirput, tegenover de smalle weg langs het gebouw der Kamer van Koophandel te Alkmaar. Geachte Redactie, In verband met het voorgaande, verzoek ik U beleefd, mij in Uw blad zo mogelijk kenbaar te wil len maken, welke veiligheids theorie van „Veilig Verkeer" etc., ten grondslag zou moeten liggen aan het in wegverkeer zich be vinden van vrachtauto's met aan hangwagen van een formaat als waarvan berichten melding ma ken. Zulks dan voorzover er de moordongelukken niet mee gerekend in wegverkeer van veiligheid sprake kan zijn. Duidelijk toch is, dat wanneer een vrachtauto met aanhangwa gen om een rechts hoekpunt moet rijden, de bestuurder óf op de ene, of op de andere weg zo niet op beide wegen in over treding zal komen, vanwege het noodwendig tijdelijk aanwezig zijn der eerste en ten dele óók der tweede wagen, aan de linkerzijde van één der twee wegen, of beide wegen. Toepassing toch van de gemiddelde bocht, is met wagens als bedoeld, in de meeste gevallen niet zonder feitelijke overtre ding denkbaar. De betrokken bestuurder kon de voor hem en zijn wagen „vei ligste weg" kiezen, door inten sief gebruik te maken van de re latief zeer onscherpe hoek ter plaatse. En juist dit sluit aldaar de bijna onvermijdelijke mogelijk heid van rijwielpadafsnijding in, hetgeen bij kunstlicht minder goed nog is waar te nemen; even min als de wielrijder, die nog niet op het fatale punt aanwezig kon zijn, toen de wagenbestuurder dit persoonlijk passeerde. Controle ter plaatse als be doeld, bewijst, dat ook andere bestuurders van vrachtauto's met aanhangwagen, dezelfde „fout" begaan als hier voor is behandeld. Het antwoord op de vraag waar de primaire schuldigen van een aanrijding als bedoeld moeten worden gezocht, laat zich raden. Ja, zegt men, zó is het precies; en de bureaucratie prevelt; het behoort niet tot onze competentie, En daarmee is de zaak aan kant; wij leven immers in een vrij land. Wie volgt? Lijkkisten wachten... Citaat uit Strafrecht, dooi Prof. Mr. D. Simons, hoogleraar te Utrecht. Deel I Par. 32 No. 175 (laat ste alinea); hetwelk als volgt luidt: „Schuld ten opzichte van de omstandigheden, welke de han deling tot ene strafbare maken, bestaat, wanneer de dader kon weten, dat die omstandigheden aanwezig waren en zich niet met voldoende zorg van haar niet-bestaan verzekerd heeft". Duidelijk nu is, dat er sprake moet zijri van sanctionnering van bepalingen, die het plegen van feiten, als het bij de Wet bedoelde „Dood door schuld", als bij voor baat insluiten. De „schuld" van een adspirant- wagenbestuurder, zou dus gelegen moeten zijn in aanvaarding van het besturen ener voor het verkeer Wettelijk goedgekeurde wagen (wagens). Vraag: Is hier sprake van een door de overheid moreel niet ge wilde vorm van „uitlokking" (zie Strafrecht) tot en door wa genbestuurders moreel evenmin gewilde vorm van geweldple ging? Welke Alkmaarse rechtsgeleer den weten zich geroepen, om een voor Nederland beschamend mo- reel-ethisch referaat terzake aan de Volksvertegenwoordiging bij de regering, te doen voorleggen? De pers wacht. Alkmaar, 17 Aug. 1951. RUTSEN Varnebroek 36. Naschrift. Het is ons bekend, dat er plan nen bestaan, om op deze hoek verbetering in de verkeerssituatie te brengen. Red. N.H.D. om. een groep van zes dieren te treffen op een bepaalde plaats, en heeft men ze getroffen, dan zullen hun lichtende ogen uit doven. Wie het eerst de dieren het licht uit de ogen heeft „ge schoten", is winnaar. Verder ver rijzen er op het Canadaplein een kinderdraaimolen, een golfbaan en een patates fritestent. Op de Paardenmarkt komen de tradi tionele autoskooter, variëté-thea- ter, luchtschommel, octopus en rupsbaan, voorts enkele kleinere inrichtingen, zoals waarzegtent, bumperspel, suikerspin en paling- kraam; op de Nieuwe Sloot sui- kerkramen en oefeningspellen; kunstglasblazers kan men er aan het werk zien, en de puzzlesport, die waarschijnlijk veel publiek zal trekken; het is een soort lote rij, met een sleutel tot het ont dekken van de hoofdprijs; voorts de Derbyrennen, de skeeball van Kooistra en als nieuwe attractie een caricatuur poppenspel. Op het Hofplein komt naast een groot amusementspaleis een in richting welke cocktail genoemd wordt en werkt volgens hetzelf de principe als de „klevende wand"; op de Korte Nieuwe Sloot de kinderdraaimolen van de Gebr. Vermolen, als vanouds op de Stenenbrug tegenover de Mient de poffertjeskraam, op de Laat suiker-, gebak- en speelgoedkra- men en het bekende babycarous- sel voor de allerkleinsten. Zater dag begint het lieve leven, tot en met Zondag 2 September. De uren van openstelling zullen wij nog bekend maken. Hondenpraatje no ALKMAAR. De men sen in en rond Alkmaar hebben zoveel over de hon denkwestie geschreven en gesproken, dat de honden zelf nu ook van zich laten horen en geïnteres seerd worden voor hetgeen over hen gepolemiseerd wordt. Een of andere grap pige hond stuurde ons gis termorgen een formuliertje ingevuld met grote letters kennelijk met een „stevige poot" geschreven: Ondergetekende wenst zich te abonneren etc. Naam: Nero; Adres: Hondenhok; Woonplaats: „In de Ver drukking". Alkmaar. Onder tekening: NERO. FILMS: Rex-theater: De beste jaren van ons leven, 18 jaar; Cinema Americain Moeder's jongen, 14 jaar; Harmonie: Dombo, alle leeft.; Victoria-theater: De charge van de Lichte Brigade, 14 jaar. Voorstellingen: om 8 uur; Rex: 2 uur en 7.30 uur. APOTHEKEN: Voor de spoedgevallen is vanaf he- denavond 6 uur geopend Apotheek Hartong van Ark Langestraat 1, apo theker J. v. d. Mark. BERGENOpenluchttheater 8 uur: „Vrij en Blij" on der leiding van Wessel Dekker, zang van Henk Dorel. JAARVERGADERING A.O.C. ALKMAAR Woensdag avond a.s., 22 Augustus, wordt de jaarvergadering gehouden bij „Koekenbier", Kennemerstraat- weg. Aanvang half acht. Alle leden worden verwacht. De trai ning is verzet op hedenavond. Er zullen verschillende belang rijke punten behandeld woflMh. Na afloop wordt de film R.K. Sportdag vertoond <JSBBpe vergadering is ook voor dagflu- nioren en adspiranten! Nieuwe leden kunnen zich opgeven bii Mej. C. Koopman, Baansingel 67, Alkmaar. Dit kan eventueel ook geschieden op de wekelijkse trai ningsavonden n.l. Dinsdag- en Woensdagavond van half acht tot donker. Er wordt getraind op het Oude Boys terrein, gele gen aan de Westerweg. ALKMAAR. Sinds Vrijdag kamperen 38 jongens van het Alkmaarse Jongensgilde, waar van de officiële naam luidt: „Do- minicus Savio-vendel", aan de voet der duinen onder Rinnegom. Daar in en rond de boerderij, behorende bij de buitenplaats „Koningshof", hebben de jongens van Broeder Fortunatus, allen knapen van een jaar of acht tot twaalf, een fijne vacantieweek doorgebracht, die morgen alweer ten einde is. Voor velen van hen, die het hier best naar de zin hadden, veel te vlug. Het is de eerste keer, zo ver telde ons vaandrig Schouten, die we in de slaapstal aantroffen, dat zo'n kamp werd gehouden, een experiment dus, dat naar wij vernamen, zeker wel geslaagd is. Mede dank zij de medewerking van een drietal oudere jongens, die als vaandrig de leider assis teren en vooral ook dank zij de kookkunst van Broeder Appolo- nius, die iedere dag zorgt dat de pot wat stevigs schaft. De omgeving, daar in Rinne gom, is prachtig, kon niet mooier. Niet te ver van de bewoonde wereld, waar het eten vandaan moet komen en vlak bij de kerk, zodat de jongens iedere dag met een H. Mis kunnen beginnen zon der al te ver te moeten lopen. Afleiding is er natuurlijk genoeg, al was het alleen maar wat het verkennen van de omgeving be treft. Door de duinen kunnen prachtige wandel- en fietstoch ten worden gemaakt en er schiet ook nog wel tijd voor sport en ALKMAAR. Slechts één ernstig gezicht was er in de fon kelnieuwe touringcar te zien, toen deze met ruim 50 blijde, drukke jongens en acht leiders de rulle, bochtige, bultige zand weg ophobbelde naar het bekende landgoed „Boslust". Dat ernstige gezicht was van de chauffeur, die zijn prachtige bus liever over een moderne betonweg leidde dan over dit prae-historisch geval. Maar alles viel mee en na een half uur was de bus schoon leeg en had ieder zijn bivak toege wezen gekregen. Alkmaar kwam daar als geroe pen. Een soldaat had zo'n haast om uit de kazerne te komen, dat hij tegen een stenen paal opreed, met zeer pijnlijke gevolgen, zo dat de EHBO-doos van de Bavo school direct kon worden benut. Nadat het dichtbij gelegen vlieg veld Woensdrecht telefonisch op de hoogte was gebracht, verscheen er al spoedig een ambulancewa gen met assistentie. Ondertussen was alles geïnstal leerd en door de kerngezonde jongens werd een fantastische hoeveelheid brood verorberd. Een prachtig boeiend spel werd ge- en de zorg- voor het Katholiek Militair Tehuis aan de Laat, dat toen sinds enkele dagen was ge opend. Hij leidde de godsdienst oefeningen van de militairen, stimuleerde hun bezoek en be werkte, door nauw contact met hen te blijven onderhouden, tal rijke bekeringen. Tenslotte was hij directeur van de dames-con gregatie, waarvan hij het leden tal tot 150 heeft opgevoerd. Vrijdag as., vertrekt kapelaan N. Buurman naar de parochie van de Heilige Lidwina te Den Haag. Ten aanzien van het Sint Fideliswerk zeide hij te hopen, dat men zijn opvolger met de zelfde medewerking zal tegemoet treden, als hem ten deel is ge vallen. ALKMAAR. Vrijdag a.s. zal de weleerwaarde heer N. Buur man de uaroehie van de Heilige F.aurentius verlaten. Gedurende de vier iaren. dat hii in Alkmaar werkzaam is geweest in Mei 1947 kreeg hii ziin benoeming voor deze narochie beeft kaDe- laan Buurman zich vele vrien den gemaakt en in tal van oo- zichten werden ziin werkzaam heden met zichtbare resultaten beloond. Naast zijn specifiek priester lijke arbeid, heeft zijn werk de parochie tot veel zegen gestrekt. Hij nam het initiatief tot het op richten van een kookactie in de parochie ten behoeve van zieken en kraamvrouwen, in de gezin nen dus, die om wat voor reden dan ook, bijzondere hulp nodig hebben, dit in het kader van de Katholieke Actie, en waarvoor thans ruim zestig a zeventig parochianen zich hebben inge schakeld. Voorts was hii geeste lijk adviseur of moderator van de verschillende verenigingen binnen de parochie en in de stad. Met ere mag genoemd worden zijn werk voor het Sint Francis- cus Liefdewerk ,in casu voor de jeugd, welke in het kader van het Sint Fideliswerk bijzondere steun ontvangt. Hiervan vooral is hij de grote promotor geweest. Het ledenaantal groeide en groeit nog gestadig. Onder zijn leiding werden de methoden gemoder niseerd en aangepast aan de nieuwe normen, die aan de vor ming van de jeugd gesteld die nen te worden. Met financiële medewerking van rijk .gemeente en tal van inwoners van de stad voerde hij bepaalde hervormin gen door en werkte hij aan de modernisering en inrichting van Sint Fidelishuis aan het Ver dronken Oord. Bij zijn komst in de parochie werd hem onmid dellijk het werk voor Katholiek Thuisfront, kern Laurentius parochie, op de schouders gelegd Papierdiefstal opgehelderd ALKMAAR Door de Politie is enkele dagen geleden een tweetal jongemannen werkzaam bij een firma alhier, aangehou den, verdacht van diefstal van circa 40 kg papier. Na verhoor zijn de jongelieden op vrije voe ten gesteld. Belgische soldaten in Alkmaar ingekwartierd ALKMAAR Tot 25 of 27 Augustus is in het R.O.G. Ge bouw een batterij van 160 man schappen van het Koninklijke Belgische leger ingekwartierd, die elke dag met eenzelfde bat terij welke in Den Helder is on dergebracht, te Den Helder schietoefeningen houdt. gezamenlijk de jongens BOUWT OPSLAGPLAATS AAN INDUSTRIETERREIN ALKMAAR. Sinds enkele daecn is on het, industrieterrein aan de overkant van de Hoornse- kadc de aannemersfirma Abou te Amsterdam begonnen aan de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een Coön. Marazijn van de Bond van on coöperatieve grondslag werken de zuivelfabrieken in Noord- Holland. Tot nu toe was het magazijn ondergebracht in De Korenbeurs, waarin de N.V. Nederlandse Tapijtindustrie is gevestigd. In verband met het feit, dat deze industrie thans voor haar bedrijf alle beschikbare ruimte in De Korenbeurs nodig heeft, heeft de 'oond naar een andere gelegen heid moeten uitzien. De firma Abou zal tot half December met geregeld ongeveer twintig man aan de bouw op het industrie terrein bezig zijn voor de aan- neemsom van f 50.000. Er zal een gebouw geplaatst worden van 36' meter diep, 14 meter breed en pl.m. 7 meter hoog. Het skelet zal bestaan uit een zevental Verbeco-spanten, die kant en klaar van de fabriek komen, elk rustend op een aparte voeting. In het gebouw worden inge richt een grote zuivelopslag, een tap- en spoelplaats, kantoor en expeditieruimte; boven de laat ste drie appartementen zal een zolderruimte worden ingericfrt. De dakbedekking zal bestaan uit timeroid Er moeten zestig beton- palen worden geheid, die onder ling verbonden zullen worden met een betonnen ringbalk. waarop het metselwerk ter om- manteling van de kapconstructie wordt opgetrokken. In het magazijn zullen de in grediënten worden opgeslagen, die nodig zijn voor de dertig coöperatieve zuivelfabrieken in Noordholland. daan en na het avondgebed kropen onder de wol. De volgende middag hoosde het van de lucht. Toch zit er iets gezelligs in die ruisende regen, op dat hoge plechtige dennenbos en die dorre, naar regen smach tende vlakten. Flitsende bliksems doorkliefden de donkere boslucht. En dan die rommelende donder boven die hoge kruinen! Heel wat mooier dan boven de Landstraat, Omval of Frieseweg! Na twee regenbuien zongen de jongelui in droge kleren gestoken van: „Houdt er de moed maar in". De stemming bleef best. De kok stookte lustig zijn for nuis, maar.... iedereen hoorde hem brommen, omdat zijn hout zo nat geworden was. Father S. van Veen, de neo mist, die spoedig naar Oeganda hoopt te vertrekken, werd bereid gevonden de geestelijke leiding op zich te nemen. Zelf oud-leer ling der St. Bavoschool, was hij blij zijn diensten te kunnen aan bieden. 's Morgens volgt de hele groep aandachtig de Heilige Mis, door hem opgedragen; 's avonds luisteren de jongens graag naar een kort, maar pittig woordje van hun aalmoezenier. De Hoogmis gaf ook aan' de kamp-Zondag een bijzondere wijding. En als dan dè leidap even over tienen ook naaT bed gaan, na de plannen voor de volgende dag besproken te hebben, loopt het schoolhoofd met zijn lantaarn langs de bedden om de jongens er allemaal „nog eens lekker on der te stoppen". Dit kamp zullen de jongens niet spoedig vergeten. Alkmaar, tot Dinsdagavond acht Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Maria M. d. v. N. Jonker en B. v. d. Laar; Lambertus J. M. z. v. L. Beentjes en A. M. Kramer; Ca- tharina d. v. F. C. Oudejans en C. M. Keesom; Lucia C. M. d. y. J. G. Smits en E. de Boer; Nico G. z. v. O. Juinger en H. Oper; Anna A. M. en Petrus J. M. d. en z. van H. D. A. Meijer en C. C. de Koning. Ondertrouwd: Christiaan J. Jansen en Martine F, Seeder. Overleden: Jacob Liekeles Oebles, 78 jaar, gehuwd, met A. C. Liekeles Oebles; Lodewijk M. Gilles, 63 jaar, gescheiden van S. Hiari. KERMIS-PROGRAMMA VAN HET GULDEN VLIES ALKMAAR De beide eerste kermis-avonden opent het Gul den Vlies met de opvoering van „Anna Lucasta" van Philip Yor- dan, door de toneelgroep „Co- media" uit Amsterdam. De ge hele bezetting bestaat uit de eer ste krachten van het gezelschap w.o. in de titelrol Rie Gilhuysj de zo populaire actrice Magda Janssens Cor Hermus, Guus Hermus, Joan Remmelts, John Soer, Ko van Dijk, Steije van Brandenberg, Ellen de Thouars e.v.a. „Anna Lucasta" doet ons ken nis maken met een der beste werken van de Amerikaanse toneelliteratuur, welke ondanks de „hardheid" van het gegeven, een avond van bijzondere toneel kunst te genieten geeft. „Anna Lucasta" speelt in een Poolse emigranten-familie in Amerika, die door jarenlange moeilijke tij den materieel en moreel aan lager wal is geraakt. Het is een spel van menselijke waarden en het is Philip Yordan's grote ver dienste ons in alle nuances te laten zier», hoe in dit milieu deze broedplaats van menselijke slechte eigenschappen en ka rakterverwording deze waar de zich in een liefde tussen twee mensen ondanks alle tegenwer kende machten doorzet. Burgelijke Stand ALKMAAR. Geboren: Theo- dorus J. F. zv J. Bruin en G.. A. Bruijnsma; Petrus zv H. Groot huizen en S. T. Lauw; Cornelia dv J. Nootebos en E. T. Huls kamp. Gehuwd: André Slikker en Tiny H. Moedt. Overleden: Gerard Doeschot oud 30 jaar. Tragisch sterfgeval ALKMAAR. Vannacht om streeks 1 uur is langs de Rijks weg onder' Castricum een inwo ner van Alkmaar levenloos aangetroffen. Het was de heer van T. H. Het stoffelijk over schot is naar het St. Ëlisabeth- ziekenliuis overgebracht. spel over. Zo werd Zondag een echte Olympische dag gehouden, waarbij de sportprestaties van de jongelui met aardige prijzen be loond werden. Ook de ouders van verschil lende jongens zijn op „Konings hof" een kijkje wezen nemen. Als straks het kamp is opge broken, zullen de 38 uitverkore nen zeker met dankbaarheid aan die mooie week terugdenken. ALKMAARSE BRANDWEER STAF WEER VERDWENEN ALKMAAR Gisteravond is de trofee van de Alkmaarse brandweer de brandstaf uit Oter- leek uit de kazerne verdwenen. Een brandweerman werd, naar w;j vernamen, op straat door 'n voorbijganger aangehouden met de mededeliag, dat er iemand in de Spoorstraat liep met de staf in zijn hand. De staf is in Bergen terechtgekomen. Naar wij van de commandant vernamen hebben zich gisteren enkele personen aan de kazerne gemeld, met de vraag of zij de brandweerkazerne mochten be- zichtigeh. Eén van de bezoekers heeft zich weten te verstoppen en is naderhand, toen iedereen het gebouw uit was, met de staf verdwenen- Twee jubilea bij de Spoorwegen ALKMAAR Zaterdag en Maandag hebben twee employé's van de Ned. Spoorwegen, de machinist vd. Meulen en de ko- lendrager Strik, hun 25-jarig dienstjubileum bii de Ned- Spoor wegen gevierd. Er was, zowel van de ziide der collega's als van de superieuren, veel belangstelling. BADGASTEN AAN HET WOORD! EG-MOND AAN ZEE Gezien het grote succes van de eerste avond, besloot het bestuur van de WV op velerlei verzoek nog 'n Humoristische avond te orga niseren, waarvan een spraakwa terval een belangrijk onderdeel vormde. Enige gasten, die zich daarvoor hadden opgegeven werd verzocht een minuut te spreken over het onderwerp: Waarom koos ik Eg- mond als badplaats voor mijn va- cantie-verblijf? Vol enthousiasme hielden de deelnemers 'n kort betoog, waar uit wij het volgende putten; 1. Omdat het bestuur van de VVV zoveel doet om het ver blijf van de gasten te veraange namen. 2. Omdat Egmond aan Zee het mooiste strand heeft van de Noordzee-badplaatsen. 3. Omdat de omgang tussen de gasten met de bewoners van Egmond aan Zee zo buitenge woon prettig is. 4. Omdat ik vroeger als kind eens met mijn ouders hier ge weest ben, ik vond het er zo fijn dat ik nu ook mijn kinderen daarvan wil laten genieten. 5. Omdat ik nu al 6 jaar ach terelkaar in Egmond aan Zee ben! HET BOULEVARD-CRITERIUM EGMOND AAN ZEE In sa menwerking met de Alkmaarse Wielervereniging organiseerde de VW te Egmond aan Zee een wielerwedstrijd, over een afstand van 60 km. Te 7 uur in de na middag startten een vijftigtal deelnemers, waarvan E. Koeman, Muis en Paford spoedig aan de kop lagen en de spanning er in brachten. Paford uit Amsterdam wist uit deze drie weer te ont snappen en behield tot het eind zijn voorsprong. Muis moest we gens pech de strijd staken. De einduitslag was: 1. J- Pa ford, Amsterdam 2. H. Kuitwaard Velsen; 3. J. Bruggenkamp IJ- muiden; 4. P. J. Reuman, Am sterdam; 5. R. G. Albing. Zaan dam: 6. J OttenbTos, Alkmaar; 7. K. Neef, Haarlem; 8. E- Koe man, Krommenie; 9. R. Wallet, Amsterdam: 10. J Trompetter, Wieringen. Het mooie weer trok vele be zoekers naar de wedstrijd, voor al bij de finish op de Boulevard, was het zeer druk. Verschillende Egmondse zakenlieden hadden n premie in natura beschikbaar gesteld. Ingebruikname nieuw vijzelgemaal EGMOND AAN DEN HOEF Het nieuw gebouwde vijzel gemaal van de Wimmenummer- p old er zal op Woensdag, 29 Augustus a.s. officieel in ge bruik worden genomen. Een korte plechtigheid zal plaats vinden des morgens om 10 uur. Schouw Wimmenummerpolder EGMOND AAN DEN HOEF De schouw over de wateringen in de Wimmenummerpolder is bepaald op Donderdag, 6 Sep tember a.s. De herschouw op 20 September d.a.v. Aan de voor schriften der Keur zal nauwkeu rig de hand worden gehouden. Schouw Bovenpolder EGMOND AAN DEN HOEF De sloten langs de Hoeverweg, gelegen in de Bovenpolder zul len op 3 September 1951 worden geschouwd. De sloten moeten voor 2/3 aan de landzijde worden geheind. Belanghebbenden wor den verzocht binnen de gestelde termijn aan hun verplichtingen te voldoen. SPORT EN MISSIE H.H. WAARD ZUID De missie wedstrijd welke vorige Zondag gespeeld zou worden op het Gem. Sportterrein ten bate van de missie van Pater Smit is wegens het onbetrouwbare weer niet doorgegaan. De wedstrijd is nu vastgesteld Zondag 26 Augus tus a.s. We komen er nog wel nader op terug. Ambtenaren voetballen HEERHUGOWAARD. Woensdagavond om 6.30 uur speelt het ambtenarenelftal een voetbalwedstrijd tegen P.E.N. uit Hoorn op het Gem. Sportterrein. Ernstige brand voorkomen HEERHUGOWAARD. Vrij dag om 12.55 uur werd brand gemeld in de timmerfabriek van de fa. P. Bot Zn. aan de Jan Glijnisweg alhier. Na 7 minuten werd op 2 stralen water gegeven. De brand was ontstaan door 't verstoken van mot in een z.g. mothok. Om de haard van de brand te kunnen bereiken moest de toegangsdeur worden ge opend. Na de opening laaiden de vlammen hoog op de fabriek in, doch met een flinke straal water wist de brandweer de brand te bedwingen en grote schade te voorkomen. VERENIGING VOOR BIJENTEELT bestaat halve eeuw ZIJPE. Deze zomer zal de vereniging voor Bijenteelt in Zijpe vijftig jaar bestaan en dit feit zal morgen, Woensdag 22 Augustus in zaal Kuiper te Scha- gerbrug feestelijk worden her dacht. Het is eigenlijk een opmerkelijk feit dat een vereniging die vrij wel geheel steunt op het ama teuristische element zo'n lang leven beschoren is. Het aantal beroeps-imkers dat in de vereni ging is opgenomen omvat n.l. nauwelijks een fractie van het getal der liefhebberij bijenhou ders. Een amateur-bijenhouder heeft in eerste instantie een grote liefde voor de schoonheid van de schepping met daarnaast een gro te bewondering voor de wonderen van de bijenmaatschappij als on derdeel van die schepping. Wat ligt dan meer voor de hand dat men het 50-jarig jubi leum zal gaan vieren met de ver toning van de beste kleurenfilm die ooit van het bijenleven is vervaardigd en deze vertoning gratis beschikbaar te stellen voor iedereen. Pseudo vogelpest CASTRICUM. Gisteravond laat is bij een kippenhouder te Heemskerk pseudo-vogelpest uit gebroken. LIJK GEVONDEN CASTRICUM. Gisteravond is op de Alkm. Straatweg het ont zielde lichaam aangetroffen van zekere C. van H. uit Alkmaar. Het lijk is door de politie in be slag genomen. Nadere mededelin gen konden nog niet worden ver strekt. Bromfiets ongeval CASTRICUM Maandagmid dag is een echtpaar door aanrij ding met een wielrijdster zodanig met zijn bromfiets komen te vallen, dat de vrouw ernstig ge wond werd. ST. MAARTENSZEE ALS ZEEROVERSEILAND Oude romantiek herleeft ST. MAARTENSZEE Naar wij vernemen zal op St. Maar tenszee te Zondag 25 Aug. a.s. de romantiek herleven van het zeeroverseiland waar een schat begraven ligt. Geen denkbeeldi ge schat, doch een echte verbor gen in drie scheepskisten en door zeerovers in vroeger tijden be graven op een plaats, die 't be stuur van VW na lang speuren in vergeelde documenten en kaarten tenslotte toch ontdekt heeft. Het is echter niet de bedoeling dat het bestuur deze schat zelf gaat opgraven. Het wil de gasten en' daggasten de kans geven om haar geluk te beproeven- Het veroveren van de zeeroversschat zal de vinder doen duizelen. Verder zal er voor de kinderen van 6 t/ 14 jaar een wedstrijd worden gehouden in het bouwen van het mooiste en sterkste fort waarbij het opkomende water als viiand moet fungeren. Wij hopen dat al deze plannen van de zeer jonge, maar actieve VW door een stralend weer moge worden begunstigd. VIJFJARIG JONGETJE ONDER EEN MOTOR CASTRICUM Gisteren is op de Dorpsstraat te Castricum, te genover de manufacturenhandel van de Fa. Heideman het vijfja rig zoontje van de familie K. aan het Schoutenbos, doordat hij plotseling de rijweg overstak, onder een motor terechtgekomen die van de richting Alkmaar kwam aangereden. Met een zware hersenschudding en in wendige kneuzingen moest het jongetje, nadat hem door dokter H. v. d. Werff en enige assisten ten van de plaatselijke E.H.B.O. de eerste hulp was verleend in het St. Elisabethziekenhuis in Alkmaar worden opgenomen. Burgerlijke Sfand HARENKARSPEL. Geboren: Johanna Geertruida dv D. van der Gulik en C. Beemsterboer; Trientje Maria dv D. Wijnalda en G. Buring: Nelly Marie dv M. J. Strijbis en A. van der Meulen. „Sf. Deus Dedit" vierde feest BEEMSTER. De landarbei ders van St .Deus Dedit. afd. Beemster, hielden Zondag hun feestavond met hun dames. Na het openingswoord van voorzitter Bijman, kwam de Alkmaarse goochelaar Cakie op de planken, die de aanwezigen eens hartelijk liet lachen met zijn geraffineerde trucks. De landarbeiders waren deze dag begonnen met een Hei lige Mis ter hunner intentie' en een gezamenlijke Heilige Com munie. Jammer dat deze dag samenviel met de bedevaart der K.A.B. naar Heiloo, waardoor het aantal deelnemers beslist minder was. Dit was o.i. niet nodig geweest. St. Deus Dedit kan echter op een geslaagde avond terugzien. De „Hengeiaar" viste weer op baars DE RIJP. Zondag hield de hengelvereniging „De Hengelaar" een viswedstrijd in het kanaal, bij Spijkerboor. De vangst was matig én de maat van de vis erg klein. Er werden 8 bovenmaatse baarzen gevangen en 40 stuks kregen, na de meting weer de vrijheid. 38 hengelaars deden mee. De grootste baars werd gevangen door Jan Nibbering. Met de tien puntjes die hij hiervoor behaalde kreeg hij de tweede prijs. H. van Braam ving meer en kreeg de eerste prijs. Vervolgens gingen de prijzen resp. naar D. de Moes W. van Braam, Jb. Plukker, N. Zomerdijk, H. Klompmaker, D. Polman en G. Taarn. De prijzen bestonden uit hengelsport- en huishoudelijke artikelen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. VEEL BEWOLKING Veel bewolking maar geen regen van betekenis. Meest matige wind tussen Zuid enZuidwest. Weinig verandering in temperatuur. M.F.C.—DE ELAND wordt Zondag in Hoorn gespeeld De beslissingswedstrijd M.F.C. De Eland, wordt aanstaande Zon dag in Hoorn gespeeld op het ter rein van Always Forward. De verenigingen hadden de bond Purmerend voorgesteld, maar gis termiddag besliste de K.N.V.B., dat in Hoorn uitgemaakt zal worden, wie van de twee kam pioenen tot de K.N.V.B. zal wor den toegelaten. Postduivennieuws DE RIJP. Zondag vlogen de duiven van De Rijp, vanuit Quvrinan. De vlucht had een vrij normaal verloop alhoewel door regenval in De Rijp de duiven iets verspreid aankwamen. Er waren weinig verliezen. De uitslag van deze vlucht was als volgt: 1 J. Sassen. 2 en 3 J. Schipper, 4, 8 en 9 P. Riteco, 5 en 6 J. Knegt en 7 S. Knip. COÖP. CONSERVENFABRIEK „AVENHORN EN OMSTREKEN" AVENHORN. De jaarver gadering van de Coöp. Conser- venfabriek „Avenhorn en Om streken" werd dezer dagen ge houden .De opkomst was bevre digend, daar ca. 80 procent van de leden aanwezig was. De vergadering stond onder leiding van voorzitter P. Beem sterboer Azn., die in zijn ope ningswoord zijn tevredenheid betuigde over de tot stand ge komen nieuwbouw, n.l. de over dekte laadplaats en koolberging, welke vóór de vergadering door de leden was bezichtigd. Het reslutaat van het derde boekjaar was bevredigend, het geen men kon horen uit het jaarverslag van secretaris N. W. Seuren. De balans sluit met een telling aan debet- en creditzijde van f 220.185.29. Het bruto batig sal do ad f 117.827.43 moet worden aangewend voor de noodzakelijke afschrijvingen. De heer T. Schouten Azn. ver liet de Raad van Toezicht, om dat zijn zittingsperiode een ein de nam. In zijn plaats werd be noemd de heer H. Klay van Berkhout. De heer C. Schaap van Ursem was in het bestuur aan de beurt van periodieke aftreding. Hij werd bij acclamatie herkozen. Door voorzitter en secretaris werden waarderende wooden gericht aan het adres van het actieve Verkoophuis, de firma Tensen van Zalinge Co. te Hoorn. De heer P. Tensen sprak na mens deze firma in een uitvoerig betoog over de omzet in de af gelopen drie jaren, die steeds crescendo zijn gegaan. Wat het vervoer betreft, bleek ons dat dit op uitstekende wijze wordt verzorgd door expediteur Jn. Baas van Avenhorn. In zijn slotwoord bracht voor zitter woorden van dank aan zijn mede-bestuursleden, zijn medewerkers Stoop en Seuren, alsmede de aannemers van de nieuwbouw, de heren Kramer Dekker en Overboom van Aven horn. LANGEDIJK 21 Aug. 25000 kg. Aardappelen: Eerstelingen 11.90—12.10 doree 11.70; bevelan ders 8-80; blanke eigenheimers 9.201010; blauwe eigenheimers 870—9.70; grove 9.90— 10.20; 45000 kg rode kool A 49.10; 32000 kg gele kool A 8.20—13.40; 35000 kg witte kool 4—6.70; 18,00 kg bieten A 8-509.80; 5000 kg uien 11.80—14.90: 500 kg zilver- nep 42—44.90; 500 kg tomaten A 58; B 50; 8000 kg slabonen 33,7042; 125 stuks bloemkool A I 46.30—58. Slachtveemarkt Alkmaar ALKMAAR. Slachtvee- markt van Maandag 20 Augustus 1951. 1 paard, 154 koeien p. st. 500—1070; 1ste kwaliteit p. kg. 2.65—2.75; overige soorten p. kg. 2.202.60, 13 graskalveren 120 160; 43 nuchtere kalveren 40 85; 11 vette schapen 80122.50; 195 varkens. Het geringe aanbod van var kens had een vermeerderde ani mo voor de koeien als gevolg. Het ruime aanbod kon dan ook vlug. verkocht worden tegen iets lagere prijzen. Het aan huis verkopen van varkens werkt dermate remmend op de aanvoer van de veemarkt, dat er hier vandaag zelfs sprake was van een groot tekort. Hier bij komt nog, dat er onder het kleine kwantum hoegenaamd geen zware dieren waren, maar dat de aanvoer overwegend be stond uit lichte varkens en wat zeugen. Bij een begrijpelijk zeer vlugge handel, waren de note ringen variërend van 2.122.20 per kg. en enkelen zelfs hoger. De zeugen deden van 1.962.00 perkg. Duidelijk valt de zeer senerpe prijsstijging op, vergele ken bij de voorgaande weken. De verhandeling van varkens ge schiedt hier met korting op het levende gewicht. Het betrekkelijk kleine aantal kalveren werd stug verhandeld. De abnormaal hoge prijzen zijn hieraan niet vreemd. Na slach ting komt men op 't ogenblik ze ker van 2.30—2.70 per kg. in de benen, terwijl de zwaardere kal veren boven deze noteringen uitgaan. Aardappelbeurs Rotterdam Klei 35 mm opwaarts: eigen heimers f 9,00; Bintjes f 8,50 f 9,00. Zand: Nieuwlandse aardappe len f 9.25. Voer: zieke aardappelen f 4,25, gezond veldgewas f 5, Alles per 100 kg. Prijzen bere kend op de handelsvoorwaarden,- vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. (Van een i In alle eem eenkomstig h Overledene - St. Jozefkerk Mgr. Huibers tificale Ui tv voor de ziele Generaal van cees, Mgr. Op het Priest rouw was gel lijke Interni Giobbe alsme thedraal Kapi terwijl de bar waren beze1 priesters uit Bisdom. De aanwezi schoppen en vormde slech schil met eei een gewone i leden Vicaris Uitvaart gewi Sober en t< was de Uitva meriaan, wie schot voor stond opgebae met de paarse de bonnet en de hoge onde: derkruis var Leeuw, waan laan door H. 1 geëerd. Sober kaarsen en toon ruiste d< gebouw. Ook ge zang werd gewone Gregi mis, die onde Schola Cantor werd gezonge: den priesters Uitvaart een rakter kreeg. Om half tien den. waarbij C. G- van Tri Bisdom. Hierr draal Kapittel gang van de I bers te ontvan De grijze B: H. Offer geas, secretarissen v M- Groot en C resp. als. diakc Presbyte'r-assis van het Kathe- H. J. van Deu: het Theologicu Troondiakens J- van den Bui sterdam en M man, deken va Na het laat trad Mgr. H. kansel voor he Lijkrede. De wees er op, c laan de ontwe plannen, die va voor de zielzor doch die slecht: uitvoering zijr schop treuren vroegtijdig ster laan, die in d, leven scheen, h tot deze wereld Daarom kunne: tenen niets and handen tot Goc te danken en t Koning der Ee alleen zij ook de ee- en de g God voor 't vo ons priesters in heeft gegeven. Mgr. van Deu' volgens de ovi voudig, eerlijk Als hij eens spreken, die ha leed hij zelf d£ want in wezei merlaan een vri zelf ook behoeft schap. Gaarne gehele leven re zielzorg hebben ventien jaar he een korte kapt geveld, rusteloo; opvoeding van priesters. Vanaf Vicaris-Generaal gever van de E teriële zorgen i ren al zwaar, n nog verveelvoud Hij leed met de door het gel vooral in de gro hoe bij velen afnam. Mgr. A echter door het van zijn werl naar maar blee Hii reisde zelf om bij priesters werking voor z'i gen. Maanden g Mgr.. v. Lierde VATIC AANSTA zal Mgr. Canisi; Sacrista van Z.E caris-generaal vi per KLM-vliegtu een kort verblij aankomen. 21 AUGUSTU H. Joanna de Voor deze v stelde onder i Franciscus vai deze bisschop zijn onsterfeli inleiding tot j tig leven, t daaruit, dat d< al haar hanc zijn: de liefde les tot meerde rie van God" geen afgezaa maar levende staan wij toch deze heilige! dracht, waarin len onder Go zo weinig: w verwonderd a tuigt, dat hij liefde Gods. vandaag loski dodende sleur we doen, we: recht verrichl Gods.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2