1* o m m m s t w w TEKEN- Sticht „Das gibt's nur ei n mal Benauwde zege van de Boys op vasthoudend Ripperda REDUCTIEBONNEN materialen Jubiieuni aan Ambachtsschool PROFITEERT BOVENDIEN EXTRA KOOPJES AMC. Herfstrif- '51 KSaverjasdrive sportief succes I// Nieuwe operettegroep met mogelijkheden Winterprogramma St. Adelbert Alkmaarse Boys-Ripperda 3-2 Marktberichten van onze Extra koopjes voor iedereen! Maakt dat U er hij komt! BETER en GOEDKOPER dan wie ook! Natuurlijk Pendules Fa. E. Ibink OVERIJSELS DAGBLAD Plaats een doeltreffer Theo Groothuizen In vele j zeer o Kleine vitaal van 2 PAGINA 2 MAANDAG 17 SEPTEMBER 1951 ALKMAAR. De heer R. Rau werda, leraar-timmerman en ma chinale houtbewerking-, herdacht Vrijdag j.l. het feit, dat hij 25 jaar geleden zijn ambt aanvaard de. In een der tekenzalen van de Ambachtsschool werd hij daar mede door het schoolbestuur, di recteur en collega's gelukgewenst. Namens 't schoolbestuur sprak de heer Met waarderende woor den tot de jubilaris. Hij roemde de heer Rauwerda als iemand, waarop de school in alle opzich ten kon steunen. Het deed spre ker veel genoegen dat zijn oud leerlingen de jubilaris dézer da gen op treffende wijze hebben gehuldigd. Zijn verdiensten wor den ook 'buiten de school erkend, getuige ziin lidmaatschap van de examencommissie voor de N.Ow- akten. Spreker deed zijn harte lijke. woorden vergezeld gaan van een mooie bloemenmand. Toespraak directeur. De directeur prees de school zeer gelukkig met leraren zoals de jubilaris. Hij prees diens in zicht en opvattingen waar het be treft de kern van het leraarschap: de dienende en leidende functie en sprak de hoop uit, dat het de heer Rauwerda gegeven mocht ziin dit werk nog lang te mogen voortzetten, in het belang van school en leerlingen. Hierna gewaagde de heer Har der van de prettige samenwer king met de jubilaris. Hii gaf ui ting aan gevoelens van vriend schap en sympathie uit de kring van collega's, in wier midden de jubilaris zulk een goede plaats inneemt. Als herinnering aan de ze dag werden namens het ge hele personeel een aquarel en bloemen aangeboden- Nlamens de afdeling Alkmaar van de Nedexl- Bond van leraren DEN HELDER. Op 3-3 Sept. ajs. organiseert de Helderse Auto- en Motor Club, haar grote Herfst- rit. Waren het vorig jaar, toen de AMC haar eerste Ilerfstrit orga niseerde, slechts enkele tientallen deelnemers, thans lijkt dit. gezien het grote aantal inschrijvingen dat reeds is binnengekomen, an ders te worden. Door de ritten van deze zomer is hei ledental ongeveer verdub beld. Wel een bewijs, dat de wij ze waarop de ritten georganiseerd werden, in de smaak viel- De start is in Den Helder des morgens acht uur, terwijl de fi nish in de omgeving van Alkmaar is, waar de deelnemers 's avonds pl-m. 7 uur zullen arriveren. In deze Herfstrit is naast de sport- klasse, welke met een voorge schreven gemiddelde snelheid het traject rijdt, oök een toerklasse bijgevoegd, voor die deelnemers, welke de tocht zonder voorge schreven gemiddelde snelheid wil len rijden. Alle deelnemers ont vangen indien zij de finish met het vereiste aantal stempels op hun kaart, bereiken, een fraaie verzilverde plaquette, welke spe- -ü:<éiaal vocrr de AMC is vervaardigd, -qs(Het gehele traject is pl-m. 400 ■km lang, dë sportklasse heeft hierin éénmaal 15 min- en één maal 1 uur rust. De route voert over harde wegen, zij het ook vaak secundaire, welke de deel nemers brengen op de mooiste plekjes welke de Veluwe bezit, plaatsen,waar de meesten hun ner nog nooit zijn geweest. Het is een grote rit. met een voudige route aanduiding, welke de deelnemer in de toerklasse 'n ongekend genot zal brengen mede door de verschillende attracties welke de deelnemers wachten en tevens voor de deelnemers der sportklasse een rit, welke hen zal geven wat zij wensen, 100 pet. sport van de bovenste plank. De inschrijving voor deze Tit staat open tot 48 uur voor de start, vo°r leden en niet-leden per auto of motor, aan het secre- tariaat der AMC, Narccisstraat 47 Den Helder. STUDIEKOSTEN GEMEENTEPERSONEEL ALKMAAR. B. en W. stellen de Raad voor om van gemeente wege een bijdrage in de studie kosten en dé noodzakelijke reis kosten aan de daarvoor in aan merking komende ambtenaren en werklieden, tot een maximum van 50 pet. voor hen, die kostwinnaar zijn en van 30 pet. voor de overi gen: zij willen van deze regeling uitsluiten politiepersoneel en het onderwijzend personeel en de genen, die ouder zijn dan 35 jaar (behoudens uitzonderingen). Voor de aanschaffing van boeken en/of leer- en hulpmiddelen wordt geen tegemoetkoming verleend. Aan B. en W. zou moeten worden over gelaten voor welke studie een bijdrage zal worden verstrekt. Eén en ander zou f 1500.per jaar kosten aan de gemeente en ingaan 1 Sept. j.l. De diploma toelagen, zoals die tot dusver gol den, zouden komen te vervallen, behoudens voor degenen, die deze toelage reeds voor 1 Sept. '51 genoten. De persnneelsbonden zagen de toelagen liever op resp. 50 en 75 pet. gesteld; zo niet dan zouden zij liever de diploma-toelage ge handhaafd zien: B. en W. achten dit onaanvaardbaar. Een minder heid in het college stelt voor aan dit verzoek der personeelsbonden te voldoen. STICHTING JEUGDCLUBHUIS Oprichting eind September ALKMAAR. Naar aanleiding van de vele blijken van belang stelling, die werden ondervonden bij de pogingen om te komen tot de oprichting van een stichting, die. zich ten doel stelt mettertijd in Alkmaar te komen tot de op richting van een clubhuis voor de ongeorganiseerde jeugd, heeft men besloten eind September over te gaan tot definitieve op richting van een dergelijke stich ting. De oprichtingsvergadering zal plaats vinden in het stadhuis op Vrijdag 28 September 's avonds te 8 uur. Verenigingen en groepen van personen die alsnog hun aan deel willen leveren in dit nieuwe jeugdwerk, dat de jeugd van alle gezindten ten goede zal kunnen komen, kunnen zich tot het ver krijgen van nadere bijzonderhe den richten tot de ambtenaar voor Jeugdzaken, kantoor Sportpark, telef. 4285. Deze belangstellenden zullen op genoemde vergadering zeker welkom zijn. bij het N. O., werd de jubilaris toegesproken door de heer Beur- slag, die de activiteit van de heer Rauwerda herdacht voor het ver enigingsleven. Onder aanbieding van bloemen spTak hij de wens uit dat ook de Bond nog lang in de persoon van de heer R. een volijverig lid mag bezitten. Ook de heer Waalewijn gaf ui ting aan gevoelens van waarde ring en vriendschap. Als voor zitter van de Vakgroep had hij ervaren dat er gezag uitging van woord en advies van de jubilaris. Na 't officiële gedeelte van de ze huldiging bleef men nog in ge zellig samenzijn bijeen. A.F.C.-NIEUWS Wii moeten eerlijk zeggen, dat de resultaten niet zo best zijn. Een naar overwinningen, maar voor het grootste gedeelte neder lagen. Du§ zo gauw mogelijk maar vergeten. Het eerste vlotte ook niet erg, jammer, want wij raken te veel op achter voor de span ning, spelers van het eeTste, het kan toch beter, he? Laten wii dan afspreken, dat het van pu af aan ook beter wordt. Zondag naar DTS, geen makkie, maar doen- supporters, die mee willen, moe ten dit opgeven bü Jb. Smit, Nieuwsloot. zolang er plaats is. Het tweede was prima, dat gaf de burgCT moed. Het derde ook al mis, het vierde had ten minste één punt binnen. Het vijfde ook al fout. Bii de junioren een bravo voor de C's Bij de adsp. wisten C. D, F en H de volle buit binnen te halen, goed gedaan, jongens. Attentie: Hedenavond club avond bii Beemster, Waagplein. AFC'evs, voetballers en niet-voet- ballers, komt naar de clubavon den. U zult er geen spijt van heb ben, de geest is er prima, de stemming altijd opperbest en je vergeet dan een nederlaag, ter wijl wij elkaar daar opmonteren om 'net beter te doen- Hedenavond beginnen de diverse competities. AFC'ers. uit de grote AFC-familie, tot vanavond bij Beemster, Waag plein. Dë PPC'er. CIRCUS VAN BEVER HEEFT ALKMAAR VERLATEN ALKMAAR In verband met het feit dat de terreinen in de volgende plar.ts van optreden, n.l. Beverwijk, bijzondere voorzienin gen nodig maken, moet het Circus van Bever reeds heden de tent afbreken. De voor vanavond geannon ceerde voorstelling zal dus niet doorgaan. De Directie verzocht ons mede te delen dat zii zeer erkentelijk is voor de belangstelling hier na zoveel jaren afwezigheid, onder vonden. R. K. A. F. C, ALKMAAR. Vrijdag j.l. was het in het clubgebouw van A.F.C. een gezellige drukte, toen om even over achten de heer J, Smit namens de clubavond van ge noemde' vereniging, de .deelnemers aan dë drive 'een hartelijk woord van welkom toesprak. Binnen 5 min. nadien waren de technische aanwijzingen van C. Stet vol doende om alle deelnemers ('92 personen) aan het werk te zet ten. Oud en jong was de strijd begonnen. Nadat tussen de bedrijven door een korte pauze was gehouden, kon om ong. 11.30 uur de prijs uitreiking geschieden. D'eze werd op vlotte wijze door de voorzitter van R.K.AFC, de heer B. v. d. Berg. verricht, nadat hij eerst de altijd ijverige clubavondcommis sie in de personen van J. Smit, C. Stet, A. v. Rhoon en P. Kooy- man, enige woorden van lof toe gezwaaid had, kwam hij tot de einduitslag. Met enige goed ge kozen woorden ontving iedere prijswinnend koppel zijn prijs. Vermelding verdient de sportieve geste tussen de koppels Seckles v. d. Oord en mevr. de Groot de Groot. De enigste vrouwelijke deelneemster mocht nog als ex tra blijk een flesje eau de cologne in ontvangst nemen (Mw. de Groot). Tot slot kon de clubavondcom- missie op een zeer goed geslaagde avond terugzien en was het te vens een aansporing om in dit winterseizoen meer dergelijke avonden te organiseren, wat zij, naar zij ons mededeelden, ook zeker zullen doen. De prijswinnaars waren: 1. De BuyzerStaal 5352 (be ker en taart); 2. v. Muylaert— Krijgsman 5286 (tulband); 3. Mw. de Grootde Groot 5117 (worst); 4. Seeklesv. d. Oord 5081 (cigaretten); 5. Verver— S. Blom 4867 (cigaretten). ijs u :oppe 5 marsen. De marsenprijs (na loting) was voor het koppel Keysper-Vrouwe KEES STET SPEELDE VOOR IN VALIDEN BOND ALKMAAR. Zaterdagavond speelde het kleinkunst-ensemble van Kees Stet voor de afdeling Alkmaar en omstreken van de Ned. Invaliden Bond. De Bond had daarmede een primeur want het bekende gezelschap van Kees Stet kwam die avond juist met een geheel nieuw programma. Daarin zagen wii Nico Akker man weer met geestige en actuele praatjes, Freddie Verdo met zijn accordeon, Truus Schot en Tom de Munk met populaire operette zang en een nieuwe serie goo- cheltrucks van de Alkmaarse goo chelaar „Cakie". Kees Stet zorg de natuurlijk weer voor een gees tig en gezellig babbeltje in het Westfries, dat weer erg in de smaak viel. Ook het optreden van de The Rio's met Zuid-Ameri kaanse muziek en cowboy-songs oogstte veel succes. De avond werd ingeleid door de secretaris van de afd. Alk maar en omstreken van de A.N.IB. de heer Joh. Schoen, die er de aanwezigen op wees. dat de baten geheel voor de A.N.I.B. zouden zijn en die de doelstelling van de Bond, de revalidatie der invaliden te bevorderen en te behartigen, bij alle aanwezigen aanbeval. Spreker wees op de loopschool, te Leiden geopend, op de zwemcur- sus te Alkmaar en de heilgym nastiek voor dames, straks ook voor heren, als bewijs, dat er te genwoordig voor de invaliden veel gedaan wordt. Voorts bracht hij een woord van dank aan de P.O.V.A.-band, die de muziek ver zorgde. VERHOGING WETHOUDERSSALARISSEN ALKMAAR. De burgemees ter is van oordeel, dat het salaris van de wethouders niet in over eenstemming is met hetgeen voor de functie van wethouder in deze gemeente wordt geëist. In gemeenten van ongeveer ge lijke grootte, is de bezoldiging meestal hoger; daar komt bij, dat alle overheidsfuncties i.v.m. de ontwaarding van het geld sedert 1 Jan. 1950 procentuele verhogin gen hebben ondergaan, hetgeen niet met de wethouderssalarissen het geval is. Dc Min. v. Binn. Zaken staat op het standpunt, dat de wethou derssalarissen met 15 pet. ver hoogd kunnen worden. Naar aan leiding daarvan stelt de burge meester voor, om Ged. Staten te verzoeken de wethouderssalaris sen, op voorstel van de raad in 1948 door Ged. Staten verhoogd van f 2400.op f 3400.thans te verhogen tot f 3800.te rekenen van 1 Jan. '51. Ged. Staten hebben alreeds bericht dit verzoek in gunstige overweging te zullen ne men. „Si. Paulus" bereidt toneelstuk voor BEEMSTER De toneelver. „St. Paulus" van West-Beemster is begonnen met de rolverdeling en de lezing van het dramatische toneelstuk „Verdronken Land", door Arie v.d. Lugt. In Novem ber zal dit stuk worden opge voerd in de zaal van Ëtten te West-Beemsler. Een troostprijs voor 't laagst aantal punten was voor 't koppel LeekSmit 3131. DE BENOEMING VAN ADJUNCT-DIRECTEUREN ALKMAAR. Door de geza menlijke fractie-voorzitters is op 22 Aug. een voorstel ingediend, dat tot strekking heeft om de adjunct-directeuren van diensten en bedrijven en van andere qua bezoldiging daarmee op één lijn te stellen hogere ambtenaren voor taan door de gemeenteraad te doen benoemen. B. en W. achten het niet urgent op dit voorstel van de raad in te gaan, temeer, daar als regel de commissies van bijstand over deze benoemingen worden gehoord; over enkele maanden komt bo vendien een algemene herziening van het ambtenaren- en werklie denreglement aan de orde, waar bij de rechtspositieregeling van het personeel zal worden aange past aan die, welke geldt in ge meenten boven de 40.000 inwo ners. B. en W. geven de raad daarom in overweging het betref fende artikel van het ambtenaren reglement ongewijzigd te laten. WANDELENDE FLES ALKMAAR De komende weken zal er door Alkmaar iet» heel vreemds lopen n.l. een wan delende fles. Het is de nieuwste reclame van een in Alkmaar ge vestigde chemische fabriek, die hierdoor de aandacht van het pu bliek op haar producten voor huis- houdelijk gebruik bestemd, wil vestigen. Deze vorm van reclame is voor Alkmaar een novum. I ALKMAAR Zéér velen wa ren naar het „Gulden Vlies" ge komen om van het debuut van het nieuw opgerichte operette- ensenrble „Harden-Susan" ge tuige te zijn. En het was begrijpelijk dat deze uitvoering, met een zekere gespannen verwachting werd te gemoet gezien. Ondanks de zeer vlotte vertoning, zal menigeen niet gemengde gevoelens de schouwburg hebben verlaten. De muziek van deze operette van Bruno Granichstaedten bezit geen vitaliteit in die mate als bijv. in een werk van Léhar; en speelt in deze operette betrekke lijk een bescheiden rol. Maar dirigent Julius Susan en zijn orkest, hebben het werk méér vitaliteit ingeblazen, dan het oorspronkelijk bezit, dat is de verdienste van het orkest. Dora Schrama en Lucia v. d. Ver» gaven vocaal wel het meest te genieten. Verder vallen geen bijzondere prestatie's te vermel den. Er werd individueel voortref felijk toneel gespeeld, en wel door Lucia v. d. Ven, Hetty Ruys en Mary v. d. Berg als Ma- riandl. Rob Milton vormde wel de „note comique" en Paul Har den» was, zoals we dat van hem gewend ziin, weer zeer vinding rijk op het terrein van de humor. Het werk werd in de oorspron kelijke taal opgevoerd en daar is in artistiek opzicht alles voor te zoggen maar.... dan moet men ook consequent zijn, en niet in zuiver Nederlands grapjes ver kopen over nylonkousen e.d., dus van de ene kant het goed kope willen uitsluiten, en door een ander deurtje weer binnen laten. We weten dat eer» nieuw ensemble de tijd moet hebben zich volkomen op elkaar in te spelen; al is dan niet alles vol maakt, er zitten succesvolle mo gelijkheden in. Laat men zich echter niet laten verleiden tot succesj es die het banale dicht AFWIJZEND ADVIES ALKMAAR. Van het bestuur van de R. K. meisjesscholen is een verzoek bij de raad ingeko men, om gelden beschikbaar te willen stellen voor de aanschaf fing van een nieuwe methode voor het onderwijs in handelsrekenen en boekhouden aan de meisjes ulo-school. B. en W. achten inwilliging van het verzoek niet noodzakelijk, menen dat met de thans in ge bruik zijnde methode kan worden volstaan, mede gelet op de pre caire toestand van de gemeente- financiën. Door de aanschaffing van de gevraagde nieuwe metho de worden naar hun mening de normale eisen overschreden. Het schoolbestuur bleek, desgevraagd, niet bereid de aanvraag in te trekken; B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te weigeren. Houttilbewoners vragen trottoir ALKMAAR. De eigenaren van percelen gelegen in de Hout- til tussen de Langestraat en de Magdalenenstraat,, hebben een adres aan de raad gericht, ver zoekende een tegeltrottoir aan te doen leggen aan beide zijden van dit gedeelte van de Houttil. UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR. Zoals wij reeds meldden, is Vrijdag bij de Huis houd- en Industrieschool een da mesrijwiel gestolen. Gisteren bleek, dat het rijwiel in het bezit was van een zestienjarig meisje, dat bij haar ouders was wegge lopen en een paar dagen met de fiets op stap wilde gaan. Voorts heeft de politie een Alk maarse winkeljuffrouw aangehou den, die zich aan verduistering had schuldig gemaakt. Zaterdag werd om half elf op de Kanaalkade een man slapende aangetroffen. Het had veel in, voor de politie de kerel wakker kon krijgen. In het zijspan van de motor van de verkeerspolitie werd hij naar het Politiebureau overgebracht, waar hij zijn dron- kemansroes verder kon uitslapen. R. K. Blindenbond „St. Odilia" ALKMAAR. De ten bate van bovengenoemde bond, voor het rayon Noordholland gehouden speldjesverkoop bij de R. K. Ker ken hier ter stede, heeft de vol gende resultaten opgeleverd; St. Laurentiuskerk f 171.22 St. Josephkerk f 151.54 St. Dominicuskerk f 225.80 Totaal f 548.56 Aan collectrices en gevers beste dank. nabii komen zoals in het der de bedrijf daar is het publiek niet mee gebaat. Nu we vóór en tegen hebben gememoreerd nog iets over de reactie van het talrijke publiek. Het applaus was niet van de lucht, en het nieuwe ensemble werd zeer toegejuicht. Décor en costumes waren goed verzorgd. W. Sc'hreurs Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Al- bertus O., zoon van E. Koops en A. Krul; Anne M., dochter van C. van der Made en A. J. de Leeuw; Mathilde H. A„ dochter van H. A. van Offeren en M. A. F. Ortlep. Gehuwd: Cornells van der Mo len en Maartje Streicher; Johan G. van Roemburg en Aaltje A. Verrijp. Overleden: Cornelia P. Pool, 83 jaar, wed. van J. J. v. d. Berg JUBILEUM BIJ RINGERS ALKMAAR. Morgen, Dins dag. viert de afdelingschef G. A. de Ley zijn 40-jarig jubileum in dienst van Ringers Chocolade fabrieken. Hij begon zijn loop baan als chocoladevormer bii de Ringersfabriekeft" te Rotterdam. ALKMAAR. De St. Adelbert- Vereniging heeft voor de komen de maanden lezingen georgani seerd waarop tal van deskundige sprekers interessante en boeiende onderwerpen zullen behandelen. Het seizoen wordt dit jaar ge opend op Woensdag 19 September a.s. Rector A. A. M. Sanders te Wassenaar zal dan een voor dracht houden over het onder werp: „Het karakterbeeld van de hedendaagse Christen". Op 17 October spreekt G. Stef- fens over: „Telepathie en helder ziendheid in het licht van het moderne wetenschappelijk onder zoek". 21 November: Pater G. Boutsen O.F.M. over „Het Chi nese Probleem'. 19 December: Mr. P. A. Blaisse: „De noodzaak ener naüwere economische samenwer king in West-Europa". Deze ver gadering is gecombineerd met de Kring Alkmaar der Alg. Kath. Werkgeversvereniging. 16 Ja nuari: 1952 spreekt Prof. Dr. L. C. Michels over „Taalkundige zorgen". Op 13 Februari komt Dr. L. Vaessen spreken over: „De rol van het affectieve leven in de mens", en 19 Maart W. van Gent over „Bedreigt de techniek onze samenleving? Een Sociaal-econo misch, cultureel en psychologisch probleem". Het seizoen werd ge sloten met een lezing over:; „Ho- noré Daumier en de Franse Cari- catuur", door Drs. H. Prenen te houden op 23 April '52. Al deze vergaderingen worden gehouden in de Margrietzaal van Hotel „Victory". K.A.B. afd. Heiloo HEILOO. Op de Donderdag avond in het N.K.J.B.-gebouw ge houden vergadering werd o.a. het programma voor het seizoen 1951- 1952 reeds vastgesteld, n.l.: 14 Oct. 1951 opening; 5 Nov. 1951 le ontwikkelingsavond „Christen dom en Communisme als religie"; 8 en 9 Dec. 1951 tentoonstelling vrijetijdsbesteding; 29 Dec. 1951 kindermiddag; 7 Jan. 1952 2e ontwikkelingsavond „Christendom en Communisme ten opzichte van de mens"; 14 Jan. 1942 jaarverga dering; 4 Febr. 1952 3e ontwik»- kelingsavond „Christendom en Communisme en het gezin"; 7 Maart 1952 4e ontwikkelingsavond „Christendom en Communisme en hun maatschappij-leer"; 4 April 1952 5e ontwikkelingsavond „Apostolaat en Propaganda"; 27 April 1952 sluiting. Het bestuur rekent op uw aller medewerking om dit programma volledig te kunnen afwerken. Bestuur K.A.B. Heiloo. Fokveedag „Duinstreek" te Bergen Door een misverstand ziin twee fouten geslopen in de opgaven der bekroningen van de Fokvee dag De Duinstreek-Noord. Bij de eigenaarsgroepen lc pr, kleinere bedrijven leze mem in de plaats van J. Wever, Sdhoorl: J. Welboren, Castrieum. Bü de eigenaarsgroepen le pr. grotere bedrijven inplaats van groep P. Meereboer, Schoorl: Wed. L. Schermer, Castrieum. De eerste thuiswedstrijd van de Alkm. Boys heeft twee punten opgeleverd, maar de zege was benauwd en allerminst overtui gend. De Boys mogen dan ook zeer tevreden zijn met deze uit slag, want een gelijk spel zou de verhouding goed hebben weer gegeven. Het vertoonde spel van de Boys was nog niet dat wat wij van hen gewend zijn. De achterhoede be gon zwakjes, herstelde zich wel, doch bleef toch beneden de oude vorm. De middenlinie, waarin Blok weer van de partij was, speelde zeer verdienstelijk, en vooral Snijders paste zich goed aan. De voorhoede deed af en toe goed werk, maar over het geheel genomen misten de aanvallen de nodige stootkracht om succes te hebben. Ripperda viel zeer mee en het veldspel van deze ploeg was zeer goed; het was maar goed voor de Boys, dat het schieten niet hun sterkste zijde was. De eerste aanvallen waren voor de Boys, maar bleven zonder re sultaat en allengs geraakte de strijd meer verdeeld. Na 20 minuten spelen kreeg T. Indri plotseling een goede kans en onhoudbaar vloog de bal in R. doel (10). Nadat de R. midden voor weer een mooie kans door naastschieten verloren liet gaan, was het J. Indri, die de bal uit een voorzet van rechts mooi in kopte (20). Na de pauze was de strijd eerst verdeeld, doch langzamerhand wist Ripperda K.A-B. filmavond CASTRICUM. Voor de leden van de K.A.B. in onze gemeente vonden in het Corso-theater film voorstellingen plaats met als hoofdfilm ae Hemelse Magiër, of wel het leven van de Pastoor van Ars, een prachtige film die boeide tot het einde. Tambourscorps CASTRICUM. Vitesse afd. gymnastiek zal binnen afzienbare tijd over eigen tambours gaan be schikken. Het ligt in de bedoeling van deze vereniging die ruim 200 leden telt om bij wedstrijden als mede bij optochten zich van een eigen tambourscorps verzekerd te zien. Aanrijding CASTRICUM. Zaterdagavond reed een uit Beverwijk komende auto tegen de afgesloten spoor bomen aan de Beverwijksestraat- weg. De spoorboom werd bescha digd- De bestuurder en inzittende bleven ongedeerd. De auto liep ook beschadigingen op. E.H.B.O. CURSUSSEN HEERHUGOWAARD. Deze maand zal begonnen worden met de E.H.B.O.-cursussen in Heer- hugowaard-'t Kruis, Noord en Zuid. De brandweer gaat hierbij voor. Alle leden zullen de cursus volgen. Laten de andere burgers echter niet achter blijven. De norm is, dat er per 1000 inwoners minstens 6 E.H.B.O.-ers moeten zijn; voor onze gemeente dus on geveer 36. De cursus is geheel gratis. Voor toelating moeten de deelnemers en deelneemsters min stens 21 jaar zijn. Aanmelding o.a. bij de burgemeester. een overwicht te verkrijgen. Wel hield de B. verdediging goed stand, doch een hard schot van de R. middenvoor was Kramer te machtig (21). Daarna herstelden de Boys zich weer en kwamen flink opzetten en het was linksbuiten Knip die met een schot de stand op 31 bracht. Ripperda gaf zich nog geenszins gewonnen. Uit een hoekschop belandde de bal bij de linksbuiten van R., die hard in schoot en tussen de han<Jen van Kramer door caramboleerde de bal in het doel (32). Ripperda zette er alles op om tenminste nog een gelijk spel uit 't vuur te slepen. Bijna was hun dit nog gelukt ook toen bij een stormloop op Kramer's veste de bal in het doel kwam. Gelukkig echter voor de Boys keurde de scheidsrechter dit doelpunt wegens buitenspel af. Naar de 10.000 CASTRICUM. Het aantal in woners van onze gemeente gaat nog steeds in stijgende lijn. Het aantal bedroeg op 1 September reeds 9494 inwoners. Zullen wij in de loop van het jaar 1952 de tienduizendste kunnen boeken? Aquariumvereniging CASTRICUM. Bovenvermel de jonge vereniging die de naam draagt van Roodvin-Zalm hield haar maandelijkse bijeenkomst in hotel Eggers. De secretaris de heer Pelt gaf de leden een leer zaam verslag van de gehouden tentoonstelling welke kortgeleden te Amersfoort gehouden werd. Daarna sprak de voorzitter de heer Lefebre over het kweken en het voedingsprobleem, vooral voor jonge vissen. Op aanschouwelijke en zeer duidelijke wijze gaf spre ker tal van wenken welke voor de leden van nut zullen zijn. Bij de eerstvolgende bijeen komst hoopt men een bekend spreker en kenner te kunnen be groeten. OPENBARE VERKOPING EGMOND/ZEE Notaris mr. J. G. C. Zijnen heeft Woensdag in de Vergulde Valk de volgen de percelen in het openbaar ver kocht: 1. Huis en erf, aan de Voorstr 96. groot 89 ca. vrii van huur op 1 Nov. te aanvaarden. Hoogste bieder J, M. Stenitrop te Egmond aan Zee met f 6.000, 2. Huis met bergplaats en erf, Marinestraat 8 en 9, groot 119 ca., verhuurd voor f3,50 p.w. De hoogste bieder was B. Eeltink te Egmond aan Zee met f 650, 3. Huis met erf, Zuiderstraat 22, verhuurd voor f 2,85 p.w. De hoogste bieder was A. Bekker te Alkmaar met f 700, 4. Huis en erf. Zuiderstraat 27 groot 75 ca verhuurd voor f3,15 per week. Hoogste bieder was L. de Graaff te Egmond aan Zee met .A750, 5. Huis, schuur, erf, Voorstr. 33 groot 184 ca. verhuurd voor f 5.20 p.w. Hoogste bieder was A. Bekker Alkmaar, met f 5050. 6. Huis met schuur en erf. Voorstraat 35. groot 237 ea. ver huurd voor f 5,50 p.w. Hoogste bieder was J. P. Boom te Koog aan de Zaan met f 5.000, Op Woensdag 19 September a.s. vindt de afslag plaats. Mutaties polderbestuur HEERHUGOWAARD. Met ingang van de vierde Dinsdag in October zal als hoofdingeland van de polder Heerhugowaard zitting nemen de heer M. Blauw. De heer Blauw neemt de plaats in van de heer L. P. van Graft, die tot heemraad gekozen is. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. WISSELEND BEWOLKT Wisselende bewolkine met plaat selijk enkele buien. Aanvanke lijk zwakke tot matige, later ma tige tot krachtige en langs de waddenkust wellicht harde Wes telijke wind. Weinig verandering in temperatuur. BERICHT Wegens plaatsgebrek moest een aantal sportverslagen tot morgen blijven liggen. Hoofdredactie. TARIEVEN P.E.N. WORDEN VERHOOGD Met ingang van 15 September zjjn de tarieven van het P.E.N. verhoogd, dit tengevolge van de gestegen kolenprijzen per 1 Aug. Nadere bijzonderheden zijn te vinden in de advertentie van dit nummer. VEEMARKT ALKMAAR, 17 Sept. 5 Paarden 700900; 117 vette koeien 5501070; 29 nuch tere kalveren 4085; 14 vette schapen 90130; 129 varkens 2,10 —2,20 p. kg. Nrd. SCHARWOUDE, 17 Sept. 6000 kg Aardappelen, eerstelin gen 8; eigenh. 8,40; blauwe ei— genh. 7,708; bevelanders 8,20 8,50; neerlanders 8,10; noordelin gen 8,60; bonken 6,20—8,70; 2300 kg kroten A 6,506,70: B 4,70; 25000 kg witte kool 3,507,50; 7600 kg slabonen 4451; slabonen 2 3946; afwijkende 2535; 80 stuks bloemkool B I 29; B II 15. WARMENHUIZEN, 17 Sept.— 6800 kg aardappelen: Koopm. bl. 8.40—8.80; bl. Eigenh. 8.50—9.20; Meerlanders 9.5010.20; 2800 kg slabonen 3949; afw. 2135; 11.500 kg witte kool 3.60. GROOTEBROEK, 15 Sept. 5500 kg aardappelen: Bintje 8.50 8.60, blauwe Eigenh. 6.809.10; Alpha 8.60; 3200 kg biteen A 7.707.90 25.000 st. bloemkool: B 21.10—35.40; BII 8—17 en stek 5—8.70. AVENHORN, 15 Sept. 4000 kg grove Schot 8.20—9.70; 10.000 kg rode kool 3.1010.10; 2000 kg gele kool 4.5012.10; 1300 kg groene kool 1214.60; 4000 kg uion: grove 11.9013.80; gewone 16—16.20; driel. 14.90—15.50; nep 32—34: 12.000 kg bieten: I 6.30— 6.80, II 5.40—5.90; 11.000 kg peen II 16—17.30, III 7.60—8.10; 25.000 kg augurken: grof 54.9058.70; basterd 60; stek 38.1038.50; bommen 26.40; 5000 kg slabonen I 44—53, II 40—46, III 25—38. BEEMSTER, PURMEREND E.O. 14 Sept. Bl. Eigenh. 8—10; Bevel. 911; Koopm. blauwe 710.20; slabonen z.dr. 2056; stoksnijbonen 4474; stamsnij- bonen 2036; pronkbonen 28-34; komkommers 818; tomaten A 26—38; bloemkool 836; rode kool 410; groene kool 710; spinazie 624; sla 28; andijvie 57.50: rode bieten 611; bos- peen 1635; waspeen 1232; uien 11.4014; perziken 624; aardbeien 2.80 per kg.; druiven Frankenth. 4590; Alicant 80; suikermeloen 1458; appels: Codlin Ceswick 615; Jacques Lebel 616; James Grieve 16-47 Manks Codlin 621; Transp. de Cronsels 29; Zigeunerin 1436; Zoete Winterkroon 1121; peren: Beurré Beucke 1024; Beurré Lebrun 1029; Beurré Mérode 1228; Clapp's Favorite 1956; Diamant 1628; Fertilon 16—30 Kamperveen 1626; Seignlur d'Esperen 13—42; Trosjespeer 1025; Triomphe de Vienne 2456; Williams Duchess 10-31. Pruimen: R. Victoria I 3660; I 13—38. Bij aankoop 2 JACQUARD WASHANDJES VOOR 1g cent van 2.50 cf 1 HERENZAKDOEK VOOR j 9 cent Bij aankoop 1 BADDOEK van 1.49 VOOR 78 cent van 5.00 0f 1 paar WERKKOUSENVOOR gg cent Bij aankoop x ZWARE KEUKENBLOKDOEK VOOE 39 oent van 7.50 of j OAMESDIRECTOIR VOOR gg cent Bij aankoop 1 DAMESSCHORTJE VOOR J gg van 10.00 of 1 WASECHT KLEEDJE VOOR gg cent of 1 KEUKENBADDOEK VOOR 4g cent Bij aankoop 1 paar ZWARE WERKSOKKEN VOOR 4g cent van 15.— 1 EXTRA ZWARE BADDOEK VOOR gg cent HOEVEEL MEER U BESTEEDT DES TE MEER KOOPJES GEMOLTONNEERDE TRAININGSBROEKEN alle maten, v.a. 3.98 MOLTON DEKENS, flinke maat 4.98 ZUIVER WOLLEN DEKENS 150 x 200 25.48 GESTIKTE DEKENS, pracht kwaliteit 29.95 HERENANKLETS 0.98 DAMESKOUSEN, links 51 gg, slechts 2.65 NYLONS, ons grote succes 5.48 ALKMAAR, STENENBRUG EGMOND AAN ZEE Aangeb.: prima HUISKA MERAMEUBLEMENT. - Oosterzij 11 te Heiloo. ADVERTEREN DOET VERKOPEN VOOR GLOEILAMPEN HET BLOKKENHUIS IN ALKMAAR! reeds vanaf f 46.75 Laat 187 t.o. R.K.kerk Het enige R.K Dagblad **001 ZWOLLE Losse mm.Drijs 15 cent. ZILVERSTRAAT 6 VOOR DE SCHOLEN Verdrónkenoord 121 Platte Stenenbrug Hier laten w van de herderli; Huibers, inzake ke gisteren ir voorgelezen: Wederom ricl voor het vraag kenbouw. Zoals hebben wij he strecks deze tijd opgesteld. Wq 1 de jaar in, een om het resulta jaar in ogensch Vooreerst ech Onze, naar dc te vroeg overle raai Mgr. Ami en ziel heeft hij de ontzaglijke 1 kenbouw, totda ting is gestorve Wij zyn heenga dat God hem n; priesterleven de geven. Wij eonstater en dankbaarheic oproep tot stei onbekrompen w gegeven. U heb de grote zorgen terzake van de belangrijke mati ten. Wij hebben jaar 5 kerken ge ven nog 3 kerk en eind 1952 zi nieuwe kerken is een belangri Ons sterkt bij hi tweede jaar van DINSDAG 18 HILVERSUM AVRO; 7.50 VPj 12.30—13.40 Nat ma ter gelegenh ning van de 13.40—24.00 AVI AVRO: 7.00 N mofoonmuziek. opening; AVRO 8.15 Gramofoonm genwijding; 9.15 ziek. (9.30—9.35 10.50 Voor de k V.U.: Zr. F. Me; waar worden on verpleegd? Het van onze geestes richtingen'11.3 ken; 12.00 Orgel naai Programma en land- en tuir gen; 12.45 G: 13.00 Reportage van de Staten-< Troonrede door Juliana in de Rid venhage. Daarna het vertrek van gin. AVRO: 13.4C ziek; 14.00 Voor Gramofoonmuziek Philharmonisch c en Jongenskoor Gramofoonmuziek jeugd; 16.50 Kir Promenade orkesi reportage; 18.00 Pianospel; 18.30 Groot: „Modern 19.00 Dansmuziei spreekt tot U. 1( muziek; 19.45 „G baarheid", causeri 2005 Actualiteiter mentsmuziek; 2) woordman; 21.30 21.35 Operamuziek mentaal trio; 22 overzicht; 23.00 24.00 Gramofoonn HILVERSUM I KRO. 12.30 Natii ma; 13.4024.00 KRO: 7.00 Nie tendgymnastiek; 1 taal septet; 7.45 I liturgische kalend en weerberichten 'foonmuziek; 9.00 9.35 „Lichtbaken", Voor de kleuters foonmuziek; 10.4 11.00 Voor de Schoolradio; 12.00 Promenade Orkes tionaal programm; en land- en tuinl gen; 12.45 Gr; 13.00 Reportage van de Staten-C Troonrede door N Juliana in de 's-Gravenhage. Dr ge van het vert de Koningin. KE mofoonmuziek; 14 programma; 14.53 ziek; 15.00 Schc „Ben je zestig?" zieken; 16.30 Zi Voor de jeugd; 1' voor de jeugd; 1' uitzending: Drs. „De Nederlandse Arbeidsmarkt"; IE jeugd; 18.15 Met 18.45 Sportpraatje leven", causerie; 19.15 Actualiteitei is Europa", vaud ma; 19.52 Buiten! 19.56 Gramofoon Nieuws; 20.05 De zegt er 't zijne v roeporkest. (Plm. foonmuziek); 21.3J 21.45 Cembalogezi Orgelconcert: 22.35 mijn zoon"; 22.45 liturgische kale Nieuws; 23.15 Spo Gramofoonmuziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2