Koi Ingenieurs van Waterstaat op excursie naar Friese Brug Marktstadfeesten geslaagd Voorstel tot het invoeren van huisvuilbelasting MANJEL ilLCKMANN Afdeling Alkmaar GN.H.V. vierde tienjarig bestaan Renders was geen partij voor matig spelend HSV PXlT i FONDANT BORSTPLAAT Nieuwste gegevens verstrekt Minder gemopper, minder wachten! AGENDA Belangrijke tractorenwedstrijd De nieuwste bril l E. H. Hofstede CHR. DE VRIES f4.- per emmer per /aar „Leg in haal op A.O.G. verpletterde U.S.V.U. met 8-1 Verdiende 4-0 zege 100 gram 20 ct V Be eei PAGINA 2 DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 ALKMAAR Gisteren heeft een groot aantal leden van de Vereniging van Waterstaatsingenieurs, afkomstig van alle delen van het land, op een jaarlijkse excursie, de werkzaamheden rond de bouw van de nieuwe Friese Brug bezichtigd, onder leiding van de Hoofdingenieur Directie Bruggen van de Rijks waterstaat te Den Haag, de heer G. C. Boonstra, die tevoren, tijdens een bijeenkomst in hotel „Kinheim" aan de hand van kaarten en tekeningen de nieuwe situatie had uiteengezet Onder hen bevond zich de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris. Jhr. Ir. A. G. Beelaert van Blokland, momenteel voorzitter van de vereniging, opende met een kort welkomstwoord. Tegen de avond vertrok het gezelschap in twee autobussen naar Bergen, waar de jaarverga dering werd gehouden. Vanmor gen is men rut Bergen vertrok ken met bestemming Den Helder, waar men de excursie zal voort zetten langs de grote havenwer ken. De inleiding van Ir. Boonstra bevatte tal van interessante en nog niet gepubliceerde gegevens over de nieuwe Friese Brug. Eerst besprak hij de hopeloze bestaande toestand'. He* i j'1'1'" scheepvaartverkeer met 100 a 200 sene'pen per uag en tu a ju vul openingen (622 uur) van tel kens 10 minuten a een kwartier, hindert het landverkeer in ern stige mate. In de laatste jaren is een verkeerscongestie bij de ver maledijde brug ontstaan, waar dagelijks méér dan 200 autobus sen passeren, die bij het open gaan een file vormen, die pas na geruime tijd in beweging kan komen. De nieuwe brug Deze diende zo hoog mogelijk te worden gelegd (3.50 meter - N.A.P. ruim vier meter boven normaal kanaalpeil) om het aan tal openingen zoveel mogelijk te beperken. Verwacht mag worden dat die slechts 10 a 15 per dag zullen bedragen. De vereiste doorvaartwijdte bedraagt 15.50 meter; de diepte 5.50 meter. Aan de Noordzijde komt een vaste zij- overspanning met 9 meter door- vaartruimte en drie meter diepte. Het dwarsprofiel van de brug verkrijgt een rijweg van 7 meter met aan weerszijden voet- en rij wielpaden van 3.5 meter breedte. De opritten sluiten met rijstralen van 13.50 meter onmiddellijk aan de brug aan onder hellingen van ca. 1 40. Verkeerseilanden zullen het verkeer in de vier aansluitende richtingen leiden en gelegenheid bieden tot opstelruimte. De keuze basculebrug - op haalbrug was zeer moeilijk. Men moest met allerlei factoren reke ning houden: kosten, doorzicht en tenslotte ook de aesthetica. Zelfs photo's met ingetekende brugbeelden werden bü de plan nen betrokken. Wat de kosten betreft, die liepen niet ver uiteen. De basculebrug zol in totaal ko men op f 465.000.de ophaal brug op f 450.000.De gemeente was voorstander van een bascule brug, zo werd verklaard, toen zij als belanghebbende werd ge hoord. Hoewel financieel niet bij de bouw betrokken, heeft zij toch haar zin gekregen Minder gemopper Wij zullen U de zuiver techni sche uiteenzettingen besparen een bijzonderheid is echter, dat de keuze van het aandrijf mecha nisme een besparing van f 150.000 heeft opgeleverd. Het openen en sluiten van de brug geschiedt, motorisch-theoretisch, in ca. 66 seconden! Het tijdverlies van de situatie nu bedraagt gemiddeld 9 uur, bij de nieuwe brug naar schatting DA uurteruggebracht dus tot 1/6 van het huidige! Voor geheel de kop van Noord- Holland een reden om te juichen. En heel wat gemopper van haas tige automobilisten Met de totale kosten van de bovenbouw, met electrische in stallatie, afsluitbomen, seinver- lichting en de stalen zijoverspan- ning, is een bedrag van f 330.000 gemoeid; de beweegbare brug zelf vordert hiervan een bedrag van ca. f 300.000, zijnde 25% meer dan de aanvankelijke raming. Onderbouw De onderbouw van de brug be staat van Zuid naar Noord uit een bascule-kelder, welke aan de voorzijde ca. 5 meter onder water reikt, tevens landhoofd van de aansluitende Zuidelijke oprit, een kanaalpijler en een landhoofd op de Noordelijke oever, alle gefundeerd op een diepte van 12 meter N.A.P. De kelder wordt aan de onderzijde met enige lagen ruwe graniet- blokken bekleed, daarboven met gele Friese baksteen. De pijler wordt over het onderste gedeelte met ruwe granietkeien bemetseld en daarboven met baksteen met selwerk bekleed. Het totale be drag, met deze onderbouw en bijkomende werken gemoeid be draagt f 330.000. De verschillende wegomleggin- gen, waarover wij reeds uitvoerig schreven komen op ongeveer f 530.000.De totaalkosten van deze overbrugging zullen dus ca. f 1.200.000.bedragen. Voor de oorlog zou dat slechts f 350.000. geweest zijn! Zoals wij ook reeds gemeld hebben, zal de brug in het voor jaar van 1952 in gebruik kunnen worden genomen. De onderbouw is thans zover gevorderd, dat be gin November de stalen bruggen kunnen worden gemonteerd, waarna het dek op de bascule brug en op de zijoverspanning kan worden voltooid. FILMS: Victoria-Theater: .Haviks nest". 18 jaar. Rex-Theat.: „Francis weet het beter", alle leeftijden. Cinema Americain: „Bran dende vleugels". 18 jaar. Harmonie: „That mid night Kiss", alle leeft. TONEEL: „Krakeel om het kasteel", door het Vrije Toneel. Gulden Vlies 8 uur. APOTHEKEN: Voor spoedgevallen is van af hedenavond 6 uur ge opend apotheek ,De Be ver" Emmastraat 36. PURMEREND. De feesten ning, Beemster 44 p.; 4. en 5. van Purmerend-Marktstad, zijn P. J. Knook, Burmer en H. Jonk, gesloten met een kort woord van1 Kwadijk, beiden 46 p.; 6. P. Mr. J. Lieuwen, voorzitter van Knibbe, Landsmeer 51 p.; 7. A. het organiserend Cotnité, die op C. Bakker, Beemster 55 p.; 8. J. AMBTENAAR VEROORDEELD ALKMAAR. De Alkmaarse rechtbank deed hedenmorgen uit spraak tegen de ambtenaar C. S. tegen wie 14 dagen geleden we gens belediging van de Alkmaarse advocaat Mr. E. W. een boete van f 200. subs. 40 dagen was ge ëist. De rechtbank legde de amb tenaar een boete op van f75. of 25 dagen. Motor geslipt ALKMAAR Een motorrijder die gistermiddag uit de St. Lau- rensstraat kwam en de Nieuwe- sloot in wilde rijden, slipte in de bocht over paardenmest. De man kon daardoor zijn stuur niet meer houden en reed recht tegen een auto aan. De motor werd licht beschadigd. (Advertentie) sterker dan een glasbril, is de „Etoile de Paris" Sierlijker dan een glasbril, prachtige lijn en pasvorm. Werkelijk iets aparts Langestraat 61 ALKMAAR goede resultaten van het feest kon wijzen. De Veetentoonstelling had een bevredigend verloop. De inzendin gen waren van goede kwaliteit en ruim in aantal, evenals die van de Fokveedag. Er was voor beiden ook buitenlandse belang stelling. Een groep jonge boeren uit Midden Engeland kwam de tentoonstelling bezoeken en liet zich door deskundigen voorlich ten over de kwaliteit van het vee. De gasten werden verrast met de vertoning van een film over Pur merend-Marktstad, evenals de Zuid-Afrikaanse journaliste, wel ke later de tentoonstelling be zocht. Het bezoek aan de Hard draverij 's middags was misschien (Advertentie) Telefoon 4237 Er tussen uit ALKMAAR. De metselaar J. v. D. te De Rijp, die al ruim drie jaar bij een aannemer werk te, was er op zekere dag tussenuit getrokken omdat hij gedegra deerd was tot grondwerker het geen hem niet beviel. Hij verbrak zijn arbeidscontract op 23 Juli zonder vergunning van het Ar beidsbureau. Dat kostte hem een boete van f 30 of 15 dagen. Nat brood ALKMAAR. De bakker A. J. J. de G. uit Langendijk moest zich Maandagmorgen voor de Alkmaarse Economische politie rechter verantwoorden voor het feit, dat hij broden verkocht die niet aan het vereiste gewicht toe waren, ze bevatten n.l. te weinig droge stof. Daarvoor werd hij, bij verstek, veroordeeld tot een geldboete van f 30 of 15 dagen hechtenis. Brood in open lucht ALKMAAR. Door de Econo mische Politierechter te Alkmaar Mr. J. Markus, werd de brood bakker T. V. uit Castricum bij verstek tot een boete van f 5 subs, twee dagen veroordeeld omdat hij in strijd met een des betreffend voorschrift zijn brood in een open mand had vervoerd. Dezelfde boete werd, eveneens bjj verstek, opgelegd aan de bak ker J. C. G. H„ die ook te Cas tricum brood rond bracht in een open mand. ALKMAAR Nu de moderni sering van de vuilnisophaaldienst gereed is gekomen, achten B. en W. het tijdstip gekomen een huis vuilbelasting in te voeren, die bij de begroting 1951 in het vooruit zicht werd gesteld. De vuilnisop haaldienst vergde in 1948: f 69.679 in 1949 f73.099 en in '50 f 102 633, terwijl voor 1951 op een uitgaaf van f 112.O0O gerekendkan wor den, in welk laatste bedrag met de opbrengst van de emmerretri butie geen rekening is gehouden- Niet alleen de nioderniserings- kosten, ook de loons- en prijsver hogingen deden de uitgaven stij gen. Deze kosten kunnen niet uit de gewone inkomsten der ge meente bestreden worden; daar om geven B. en W. de Raad in overweging onder de naam van „Reinigingsrechten" een jaar lijkse heffing voor het ophalen van het huisvuil in te voeren, welke zal bedragen f 4.per emmer bij een gebruik van 1 tot 3 emmers; f 6..per emmer voor de volgende drie en f 8per emmer voor de emmers, die bo ven het aantal van 6 worden ge bruikt. Voor emmers van afwijkend model wordt een tarief van f 10 wenselijk geacht. De tot dusver geldende heffing van 90 cent per emmer komt hiermee te verval len. Het tarief is gedifferentieerd al naar gelang er van de ophaal dienst gebruik wordt gemaakt. Ten hoogste worden 15 emmers (met totaal 500 1, inhoud) in bruikleen gegeven; indien zie kenhuizen e.d. een rouleersysteem voor emmerverwisseling toepas sen, wordt gelegenheid gegeven meer emmers te gebruiken. Vrijstellingen Degenen, die regelmatig onder stand voor hun levensonderhoud behoeven en zij, wieT gezinsin - komsten beneden de f 2000. blijven, menen B. en W. te moe ten vrijstellen- Voorts wordt ontheffing moge lijk gemaakt bii langdurige ziek- A.F.C. trainingsavond ALKMAAR, De training voor de senioren B is Dinsdags avonds van 9 tot 10 ur. Heden avond begint de eerste training. BILJARTSEIZOEN GEOPEND Persoonlijk kampioenschap 0,00—1,25 ALKMAAR. in het feestelijk versierde lokaal van de heer Her man Smith aan het Waagplein is gisteravond door de secretaris van de Technische Commlssfe de heer J. Poestkoke van het District Alkmaar van de K.N.B.B. het bil- jartseizoen 1951—1952 geopend met een tournooi van het persoon lijk kampioenschap 0,001 25 waaraan de volgende spelers deelnemen: de heren J. Knook, A. Meyennk, B. Veel, F. Melis S-v: Latum, P Kooy en K. Brinkhof. Deze 7 spelers zullen m de komende week strijd moe ten leveren om de persoonlijk- kampioenstitel. De heer Poestkoke memoreerde j" 2:in openingsrede de grote eer die de bond te eer was gevallen namelijk het praedicaat „Konink lijk te mogen voeren en hij spoorde de spelers aan om hun grootst mogelijke best te doen, omdat met ingang van dit nieuwe seizoen de kampioen wordt uit gezonden naar de Landskam- pioenschapDen. Onder de bekwa- me leiding van de B.V. „de Waag" nam na deze opening het tour nooi onder zeer grote belangstel- te, langdurige werkloosoheid of bij verlies van kostwinner van 't gezin. De jaarlijkse opbrengst wordt op f43.000 begroot. B. en W. stellen hoewel voor 1951 een opbrengst van f 37-500 was ge raamd voor de heffing 1 Oc tober te doen ingaan; i.p.v. naast de emmerretributie over de ne gen eerste maanden nog een nieu we heffing over het 4e kwartaal te doen, stellen B- en W. voor de emmerretributie van 90 cent met ingang van 1 Jan. 1951 af te schaffen en over, het 4é kwartaal 'de 'réinigirigérechten te bepalen op de 'helft van het jaarbedrag (dus f2.per emmer enz.). Zij stellen voor de invordering te doen ge schieden door de gemeente-ont vanger. Het tarief voor het storten van bedrijfsvuil op de belt wordt gesteld op f 1-65 per M3. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: IJs brand H. z. v. H. Bruyn en N. E. Lek; Anna A. M. d. v. P. M. Bel en M. A. de Gruyter; Bernardina J. G. d. v. A. J. Ravestijn en A. J. M. van Tol; Liesbeth d. v. J. H. Ooijevaar en J. Oostwouder; Cecilia E. M. d. v. B. J. Haring en C. M. Verberne. Gehuwd: Arnold van der Goot en Maria Albert. appendag Was vrij druk al hadden sommi gen daarvan nog meer verwacht. Grote drukte gaf de behendig heidswedstrijd met traetoren te zien. Er namen 54 personen met tractoren aan deel. De strijd was spannend, als wat dit ook voor 'n groot deel van het publiek niet gemakkelijk te volgen. Men moest behendigheid tonen in velerlei opzicht. In vaardigheden in de practi.jk voorkomend. De op het oog eenvoudige, doch in de prac- tijk zo nuttige richtingsproeven waren o.a. van heel veel belang. Het met een vierwielige aanhang wagen achteruit in de „garage" te rijden was geen gemakkelijke opgave en het viel op, dat er nog al wat verschil was in het „Langzaamaan" rijden. Het was een zeer belangrijke wedstrijd. Zij werd ingeleid met een betoog van de Rijks-Landbouwconsulent over het nut van de tractor voor onze landbouwvoedselvoorziening. Voor de wedstrijd bestond ook be langstelling van andere officiële instanties als de Stichting van de Landbouw, waarvan de vertegen- woordigers evenals enkele andere vooraanstaanden door het ge meentebestuur van Purmerend in de Stadsvergaderzaal werden ont vangen, terwijl de deelnemers met hun tractoren voor de offi ciële personen voor het Raadhuis defileerden. Zeer goed geslaagd is ook de Sterrit naar Purmer end met auto's, motoren en brom fietsen. Er waren in totaal 233 deelnemers uit heel het land. Het bezoek aan de tentoonstellingen van Landbouw, Tuinbouw, Akker bouw, Bloemen, Handel en In dustrie en Konijnen, was zeer bevredigend. Het aantal over schreed de 10.000. Zeer veel ani mo was er ook voor de film over de Marktstad Purmerend. Tractorenwedstrijd. V.'Js'aS van de tractoren wedstrijd was: Behendigheidswedstrijd (lichte tractoren): 1. H. van Etten, Beem ster, 38 strafpunten; 2. J. B. Huy- gens, Beemster,43Va p.; 3. A Ko- Advertentie) ff niet zo veel geld uit. Ik koop morgen 'n MANTEL, zo'n pracht wintermantel bij Hilckmann en houd er geld van over voor een mooie japon of regenmantel" „Billijk man" Langestr. 23, Alkmaar van Baar, Beemster 581/» p.; 9. A. Speets, Stompetoren 80 p.; 10. P. Kramer, Purmerend 84 p. Zware tractoren: 1. K. van Twisk, Beemster 55 p.; 2. Jac. van Splunter, Beemster 62 p.; 3. P. Koeman, Beemster 72 p.; 4. KI. Jantjes, Beemster 80 p.; 5. J. Jonk, Beemster 86 p.; 6. D. Köhne, Beemster 94 p.; 7. C. J. van Baar, Beemster 96 p.; 8. Leo de Koek, Purmer 100 p.; 9. en 10. J. Koning, Beemster en K. Kok, Ilpendam, beiden 102 p. Ringrijderij: 1. Jac. Hand, Pur mer 38 p.; 2. K. Roele, Purmer 31 p.; 3. A. Koning, Beemster 30 p.; 4. P. Boots, Beemster 30 p.; 5. Nic. Kramer, Beemster 27 p.; 6. H. Droog, Beemster 27 p. De prijzen voor het origineelste cos- tuum gingen naar: 1. mej. J. Jon ker, Jisp; 2. B. Schoo, Beemster en 3. G. Jonker, Jisp. Uitslag Sterrit. 1. Th. Hulshof, Heerlerheide (Limburg); 2. F. Mangold, Axel (Zeeland); 3. P. Le Feber, Axel (Zeeland); 4. H. Meendering, Ter Apel (Drente). Verstwonende deelnemer(ster) f ietsmotoren: mevr. A. Klerk- Zoeterman, Pernis bij Rotterdam; oudste deelnemer fietsmotoren dr. Donker, Ilpendam, 77 jaar; idem motoren en auto's F. de Looze, Edam, 74 jaar. Op de controlekaarten was een nummer gedrukt en degene wiens nummer werd getrokken, won een prijs. Hoofdprijs (f 50) voor L. A. van der Post, Naaldwijk; 2. (rondvlucht per vliegmachine, aangeboden door de fa. Schermer, Garagebedrijf) J. van Overdijk, Den Haag. Ijs in het' water ALKMAAR Gistermiddag reed een ijsco-venter over de Schelphoek. Door de hevige wind waaide zijn pet af en toen hij deze wilde grijpen, liep zijn wa gen in het water. Twee bakken met ijs, wafels en de kas, in houdende f15.geraakten te water. ALKMAAR. Met Panders I stuur gefeliciteerd doo.r de afge- Jubileumrevue „Leg inhaal op", hebben talrijke leden van de afdeling Alkmaar van het Cen traal Nederlands Hengelaars Ver bond Zaterdagavond in „Het Wa pen van Heemskerk" het tienjarig bestaan van hun afdeling gevierd. Op 19 September 1941 had een zeventiental enthousiaste henge laars, die in het zaaltje van de heer K. Piet in de Langestraat de koppen bij elkaar hadden ge stoken, de afdeling opgericht, op initiatief van de rechtskundig ad viseur van het Verbond, de heer C. Misset Gzn. Nu telt de afdeling reeds meer dan 750 leden, waar mee het eerste ideaal, dat de He ren Zeventien zich voor ogen had den gesteld, in vervulling is ge gaan. Dat was de groots-opgezette viering van Zaterdagavond ook wèl waard Nauwelijk had de heer J. Fak- kert, voorzitter feestcommissie, de aanwezigen een welkom toe geroepen, of een bloemenregen begon.... De dames Hartland en van Geelen werden wegens haar grote verdiensten fraaie bouquet- ten aangeboden. De oud-leden kwamen het bestuur met een ko lossale bloemenmand verrassen De heer H. J. Schuit ontving eveneens een grote mand bloe men. Vervolgens werd het be- Zaak geopend zonder vergunning ALKMAAR De politie heeft voor de tweede maai proces ver baal opgemaakt tegen een win kelier in textielgoederen, die hier een zaak gevestigd heeft zonder de nodige vergunningen- Een tijd .geleden werd tegen dezelfde iing een aanvang. Wij komen in I winkelier reeds een vonnis uitge- de loop van de week op dit tour- sproken, doch de man is rustig nooi nader terug. met verkopen doorgegaan. vaardigden van de afdelingen Nieuwe Niedorp en de Schermer. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de voorzitter van het Hoofdbestuur de heer W. F. Janse Kok, voorts bestuurders van de afdelingen Haarlem, Heerhugo- waard, Nieuwe Niedorp en de pachters van het Noord Hollands Kanaal. De heer Janse Kok bood het bestuur een wimpel aan, die het clubgebouw, café Tom, zal sieren. De heer H. J. Schuit dankte na mens het bestuur voor de bloe men en de hulde, waarmee het officiële gedeelte van de avond werd beëindigd. Natuurlijk werd ook de feestcommissie die kosten noch moeten heeft gespaard, om het jubileum een passende vie ring te geven, in zijn dankwoord betrokken. Athletieknieuws Olympus" ALKMAAR. De buitenge wone jaarvergadering, is heden avond 18 Sept. in het clubge bouw „Beemster", Waagplein. De aanvang is precies 8 uur. In verband met de vertoning der opgenomen sportfilms, worden de leden, donateurs en genodig den, vriendelijk verzocht, op tijd aanwezig te zijn. Het bestuur Mr. janno's kindercircus ALKMAAR Het nieuwste op gebied van kmder-amusement brengt Mr Janno met zijn z.g. Kindercircus dat in Nederland alreeds grote bekendheid geniet. Het gehele programma is opge bouwd in 100% circus-stijl het geen de meest mogelijke variatie biedt, o.a. Toby en Co. Clowns Internationaal Musical Comedie, Chita de Gorilla aan de vliegende trapeze, Klein Duimpje en de Reus, Hedy Dotza met haar Wonder Kabinet, verder Picco lo's-Goochelaars Wondermensen, Steltlopers, acrobaten en nog veel meer. Een daverend pro gramma. iets héél bijzonders dat geen kind mag missen. ALKMAARSE SCHAAKCLUB V.V.V. opende seizoen ALKMAAR. Nu de avonden weer langer worden en menigeen zich weer aan het verenigings leven gaat wijden, heeft het be stuur van de Alkmaarse Schaak club V.V.V. gemeend, op een enigszins passende wijze het schaakseizoen te moeten openen. Dit is gedaan met een simultaan seance voor jongeren en voor meer gevorderden. Aan de tafel der jongeren, waar veertien spe lers en zelfs enkele dames zaten, speelde de heer Vreeken, bij de meer-gevorderden, in totaal ze ventien man, speelde de kam pioen van Alkmaar, de heer P. Seewald. Voor de. monster-wedstrijd be gon sprak de vice-voorzitter, de heer D. Appel, enige woorden 'van welkom waarna de medailles en de wisselbeker, veroverd bij de kampioenschapswedstrijden, werden uitgereikt. Voor de heer P. Seewald was de wisselbeker en de le klas en 2e klas medailles gingen naar de heren Pietersen en P. Holsman. De zilveren Dame werd behaald door de heer Kwak terwijl de heer Schaaps winnaar werd van de zilveren Toren. Voor de propaganda van deze mooie denk-sport was deze ope ningsavond uitermate geschikt, al had het bestuur wel wat meer belangstelling verwacht. De heer Vreeken won aan twaalf borden en verloor twee partijen in de jeugdgroep. Bij de meer-gevorderden be haalde de heer Seewald negen overwinningen. Zes partijen lie pen uit op remise en vier wer den er verloren. HANDBAL-DISTRICT KENNEMERLAND-ZAANSTREEK De eerste competitiedag in het district KennemerlandZaan streek bracht een hele reeks ver rassingen. In de le klasse stelde Or. Wit teleur door bij GVO ge lijk te spelen 11. In de 2e klasse kwam AOG met een 81 overwinning weer in de Kaasstad terug en behaalde de twee eerste punten. De eerste klap is een daalder waard zullen de speelsters gedacht hebben, toen zü met een vlot open spel de tegenpartij finaal overspeel den. DIO stelde teleur door met 21 van TYBB 2 te verliezen. In de 3e klasse B verraste AOG 2 vriend en vijand door met niet minder dan 51 van DDO te winnen, een goed begin voor de Alkmaarse reserves- HSV ontving in Heiloo VBO en stuurde deze meisjes met een kleine nederlaag naar Oudorp te rug. De reserves van Zeevogels konden het tegen Adelbert niet bolwerken en verloren met 31 4e klasse B: Zeevogels 3 had weinig moeite met het 2e elftal van HSV en won met 51. Junioren Hoofdklasse; Het ju niorenelftal van Or. Wit kwam met een flinke overwinning uit Wijk aan Zee terug, met 82 moesten - de meisjes uit de bad plaats het onderspit delven. Ook hier zorgde AOG voor de volle buit en klopte het Haarlemse OG met de fraaie cijfers 51. Junioren afd. I: Meervogels maakte eeq bijzonder goede beurt door met 21 van de Zeevogels te winnen, terwijl Adelbert a kor te metten maakte met VBO. Met een 62 overwinning keerde het huiswaarts.- De kleine zusjes de den niet voor hen onder en hier werd US VU het kind van de re kening. Uitslagen: le kl.; GVO—Or. Wit 1—1; Meervogels—Wijk aan Zee 16. 2e kl.: USVU—AOG 1—8; TY BB 2—DIO 2—1. 3e kl. B: DDO—AOG 2 1—5; Zeevogels 2—Adelbert 1—3; HSV —VBO 2_I. 4e kl- B: Zeevogels 3HSV 2 5-1. Junioren hoofdkl.: Wiik aan pee—Or. Wit 2—8: OG—AOG Junioren afd. 1: Meervogels Zeevogels 21VBOAdelbert a 2—6; Adelbert b—USVU 5_i. (Advertentie) Slootgaardweg afgesloten WAARLAND De Heidemaat schappij die de grote ruilverkave- lingswerkzaamhëden in de Waar- lands- en Slootgaardpolder uit voert, heeft het nodig geoordeeld om de Slootgaardweg op Maan dag 17 en Dinsdag 18 Sept. as. voor alle verkeer af te sluiten. Op beide dagen zal daarom het ver keer tussen de Waarlandsweg en de Zandweg omgelegd worden door de nieuweweg- Vervoerson- dernemers en andere weggebrui kers gelieven daar rekening mee te houden. Diploma-uitreiken HEERHUGOWAARD NOORD Door het ontwikkelingsinstituut van de KNBTB te Eindhoven werd dezer dagen aan onze plaatsgenoot de heer W. P. Oudeman Pz. uit gereikt de diploma's Zaakvoerder Coöperatie en KassieT Boeren leenbank. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. VRIJ KOUD Lanes de Waddenkust aanvan kelijk harde, overieens krachti- ee tot matiee Noordwestelijke wind. Wisselend bewolkt «iet biina overal buien. Weinie ver- anderine in temDeratuur. L.T.J.-nieuws BERGEN. Men verzocht ons opname van het volgende: De land- en tuinbouwjongeren van Alkmaar en Omstreken wor den erop attent gemaakt, dat a.s. Woensdag 19 September de ge wone bijeenkomst wordt gehou den, waarop komt spreken de Z. E. Heer, Pater Dom. Gerritsen uit Egmond. Tevens zijn er op deze avond kaarten verkrijgbaar voor de a.s. balavond. Een wedstrijd waarvoor een grote belangstelling bestond, maar waar jammer genoeg zeer weinig van goed voetbal te genieten viel. op een enkel moment na (en dan nog voor de rust) een zwak en Randers gaf de gehele wedstrijd, zeer doorzichtig spelletje te zien. De voorhoede had tegen de sterke HSV-defensie niets in te brengen. En de defensie stond nu en dan raar te schutteren. Maar ook HSV speelde niet, zoals wij dat gewoon zijn in de laatste tijd. Het verrassende élement ontbrak. Dikwijls was het plaatsen niet züiver of te zacht. De buitenspe lers van beide elftallen hadden het niet gemakkelijk, daar de grasmat bii de cornerhoeken zeer slecht of niet gemaaid was. Dit behoeft dringend vooTziennig. Het eerste halfuur van de wed strijd gaf een steeds op en neer golvend spelbeeld. In de 31e mi nuut wist B. Morsch met 'n goed schot uit een corner te scoren (10). Vijf minuten voor rust scoorde M. Kosters het tweede doelpunt (20). Na de pauze was het met Ran ders gedaan. Toen de tweede helft vijf minuten oud was, strafte M. Kosters een weifelen in de Ran ders achterhoede af, door op een onvoldoende teruggespeelde bal in te lopen en het derde doelpunt te maken (30). .Even later werd bii een H-aanval N. Kraakman in het strafschopgebied op onrecht matige wijze gevloerd, waarvoor Vlees zonder fexfiel CASTRICUM. De expediteur J. F. S. uit Castricum had Maandagmorgen eigenlijk voor de Alkmaarse politierechter, Mr. J. Markus, moeten verschijnen, omdat hij vlees vervoerd had zonder dat in witte lakens te hebben verpakt. Maar waar dat besluit slechts geldt voor het vervoer van de ene gemeente naar de andere, vroeg de officier van Justitie, Dr. J. Vellinga, ont slag van rechtsvervolging waar mede de politierechter in kon stemmen. HUGO BOYS IN VERGADERING BIJEEN HEERHUGOWAARD-NOORD— De R.K.V.V. „Hugo Boys" hield dezer dagen haar ledenvergade ring, Hugo Boys zal dit jaar 7 elftallen op het veld brengen, waarvan 3 senioren, 1 junioren en 3 adspiranlen. Door de ter reincommissaris werden ernstige klachten naar voren gebracht, omtrent de medewerking der le den bii het opknappen van het veld. De leden werden er op ge wezen, dat zü allen moreel ver plicht zijn een helpende hand te bieden. De terreindiensten die nen in het vervolg tussen 11 en 12 uur te worden uitgevoerd. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. - Geboren: Adrians C. C. dv E. Tesselaar en C. C. Pankras, Lucia S. M. dv C. Danenberg en M. J. C. Nieuw- boer, Bregitta A. M. dv J. Zutt en B. G. v. Diepen; Hendrikus M. zv M. Dekker en D. M. Boon. Ondertrouwd: S. J, Groen 39 jr. en T. Westgeest 34 jr., T. N. van Duin 37 jr. en M. C. Groen 37 jr., K. Nieuwland 26 jr. en M. Spoor 24 jr. de scheidsrechter zeeT terecht 'n strafschop toekende. Deze werd door P. Apeldoorn in een doel punt omgezet. (40). Met HSV volledig in het offensief kwam het einde. Mnrkf-herirfof-en VEEMARKT ALKMAAR 5 Paarden 700—900; 117 koeien 5501070; eerste kwaliteit 2.60 2.70 p. kg; overige soorten 2.20 2,60; 2 graskalveren: 29 nuch tere kalveren 4085; 14 vette schapen 90130 ;129 varkens, vlees- en spekvarkens 2,12 2,20 p. kg; lichte varkens 2.06 2,12 p. kg; zeugen 1,962,06. Veel verschil viel er ver geleken bij verleden week. bij de koeien niet waar te nemen. Er bestaat voor deze dieren ruim voldoende animo, omdat er maar weinig omzet in var kensvlees is. De handel is goed geweest, met voor de allerbeste koeien even lagere noteringen. Het geringere verbruik van varkensvlees werkt remmend op de handel in de levende die ren. Vandaag viel dit duidelijk op, want de kleine aanvoer is toch niet vlug verhandeld. Zwa re varkens wil men nog wel kopen en deze waren dan ook duurder, vooral bii de aanvang der markt. Het verhandelen van varkens geschiedt hier met kor ting op het levende gewicht. WARME-NHUIZEN .18 'Sept.. 4800 kg Aardappelen: witte ei- genh. 10.2010.80: grove 8.70; bl. eigenh. 8.7010.10; bintjes 8,90; grove 8,809,10; koopmans blauwe 8,80; 3900 kg slabonen 30—54; 5300 kg gele kool 11,10; 2050 kg rode kool 5.408,30; 18.000 kg witte kool 3.504,40. PURMEREND. 17 Sept. Aardappelen, bl. eigenh. 7.60 10; bevelanders 911; koopmans blauwe 810.60; slabonen zon der dr. 3662: stoksnjjbonen 38 74: stamsniibonen 2046 kom kommers 819; tomaten A 26 32: bloemkool 834: rode kool 611; groene kool 817; spi nazie 1228; sla 211; andij vie 68,50; rode bieten 611: gare bieten 1522: bospeen 18 32: uien 1214,30: perziken 621: frankenthalers 6095: ali- cant 80; suiker 961; reine vic toria I 3462; Washington 12 34; codlin ceswiek 415: gra ham jubilé 417: jacques lehel 617; james grieve 1242; manks codlin 824: transparan te de cronsels 624: zigeunerin 1028; zoete winterkroon 10 30; beurré d'amanlis 1037; beurré lebrun 828; beurré mé- rode 1027; bonne louise d'a- vranches 12—44; clapp's favori te 1646; ferliton 1632; her togin elsa 1328: kamperveen 1428; seigneur d'esperen 16 44; triomphe de vienne 1859; william duchess 1327. AILKMAARSE EXPORTVEI LING, 17 Sept. Aardappelen 810; slabonen 3255; snijbo nen stam 2025; pronk 30—43: komkommers 8—24; tomaten A 2028; bonken 1218: stokbo- nen snijbonen 4272; bloemkool I A 28—36; I 20—26; II 12—18; rode kool 310; groene kool 9 16,50; spinazie 314: postelein 411; andijvie 59,50; bieten 610; winterpeen 4—7,50: was- peen 1636; uien 1122: prei 1821; soepgroenten 24; pe terselie 24: meloen 1956; stoof 15—22: clapp's 32—52; muscaat 69—72: alicante 6286; frankenthaler 59100. HOORN - PURMEREND ALKMAAR - TEL. 2254 Ook per bode voeren wij gaarne Uw bestellingen uit. Bestellingen vanaf 7.50 franco bij U thuis. DE LAATST betrekkelüke staatsstuk al meermalen e king uitgeim dit ogenblik spreker» ov< welke het Troonrede 2 ondergaan, zouden dez( worden aang ring. van w wil beweren, moeid is, he nen in haar laatste jaar Olympiade ir Het is voo het voornaam rede meer d kennen als e de vraagstu gronden, wel ja. schier on< volk doen k< mer vinden i riger en ove ders, in het stuk een ber< op de „eens; natie Dat b niet kunnen als het ware de opsomminf lijklheden, wa gering worste De Staten een ruime ta slissingen. La ons volk doe belangen zijn deze tiidsom alle kunnen op de wijze d. lief zou zijn." volk veel gevi lijke en finan bereidheid tol inspanning. D Koninklijke w rend voor de gulden letters gehangen te kamers, de fa ren: „Ik do be roep o zindheid Als dit bero ligd, mogen sombere voort komst met v gemoet zien. 1 de democratie kradhtig. beslu vaardig tonen werken, ieder aan het verstel ter» op alle ge roep in de Tro teloos zijn! Het doet er lijk niet zovee Troonrede een minder gezelli wijdt aan dive waarbij over men heel w; wordt verteld uit een stuk a! ten. Dat de defensie-inspan kader van de het Noord-At] van de West werking, het t nieuwe wereldi komen is ons ai doende paraath kan worden b wellicht met ie hebben willen aangezicht van ciële offers, w den gevraagd. De regering kend, de klas van het naar gegane overeer de Indonesië, c werking tus te bestendigen de regering, op oplossing. En regering zegt. plaats, dat zü delijkheid voor rer verpliChtin Zeer te pas hl de wenkers in danks alles op Haar verdriet dige ontwikkeli making (liiber internationale regering niet banken. In dez< kunnen wij niei 75% vrijmaking zou interessant waar de regern wen op baseert binnen afzienba vigde basis zi vrijmaking v handel zou ku meer. daar, n< de negatieve sumptie- en king, het af middel van en méér expoi lijke waarde eenizijdig-lilberal den in Europa veel moeilijkhec legger». Vandaal schijnlijk, c' spreekt van he meer-stalbiele zien van het volking „op Is Bijna verrasse men willen zegf regering over wille van de om industriële handhaven! De prijzen maakt verder gaande te verwachten krijgt overigens in dit staatsstuk heden worden aangeduid en besproken, en pende „liquidite van de middenst ring, in overleg leven, trachten Over de P.B heugenis inzak plannen. Wij volgorde van drijfs- en prex eerst de bedrijfs dan de products zonder zin is ring, om de P.B. Ier te verwezen worden misverst Het zal missch zing wekken, groting voor niet alleen, maai wone inkomsten aangewend, om te lossen. Wij Ver

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2