HAL 'P SPORT gereed tiaüfels naniels Onrust over de witte kool Protestvergadering van witte-kool-verbouwers Oranje-Wit en St. Adelbert uitstekend op dreef Mensonwaardig gesar MUZIEK DE FAMILIE KAMPF JAARVERSLAG P.W.N. 1950 m\\\\\\m\\\\\\\\v'4 I viezen! raat 86 IIllllï - Alkmaar Minimumprijs verhoogd tot f 4.- p. 100 kg. Beursoverzicht I» Ging accoord met nu getroffen regeling Vergeefse kanonnade van St. George in het kort Trapeze en gezin Van de Handbalveiden Monsterzege VBO Watervoorziening veilig gesteld met veel kunst- en vliegwerk LSW haalde zege bij Hollandia T weg Scheepsberichten DINSDAG 25 StH c:vibcK I - 2l Haouma 3 a 68 a e I \m\\\\\\\\\\\\\\\\m< voor hei oog S ELKE BEURS ij blij vend onze Telefoon 4292 ALKMAAR MOOIE PRIJZEN >EREN NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdagmiddag vergaderde het bestuur van de veilingvereniging „De Noordermarktbond" in het betaalkantoor. De voorzitter, de heer P. Duijves, gaf een over zicht over de toestand aan de veiling, die stemt tot tevreden heid. Augustus en September, de kwetsbaarste maanden, gaven bevredigende resultaten. Er was dit jaar nagenoeg geen doordraai van producten. Dit laatste schreef spr. toe aan de mindere uitplant van vroege kool, niet alleen hier, maar ook in Duitsland. De vooruitzichten voor de winterproducten waren hoopvol. De teelt van uien en peen zal echter niet meevallen. Onrust Er heerste de laatste tijd een zekere onrust onder de leden, voornamelijk ten opzichte van de witte kool. Dat was begrijpelijk. Spr. gaf de bestuursleden echter de raad om hun leden gerust te stellen. Er is tenslotte wel wat bereikt voor de witte kool. Met ingang van Maandag 24 Sept is de minimumprijs ver hoogd tot f 4.per 100 kg. De vergoedingsprijs bij doordraai is gesteld op f 2.per 100 kg. Nadat spr. nog een hartelijk welkom had toegeroepen aan de ere-leden, de heren J. Kliffen en A. Swager, werden de notulen door de secretaris, de heer K. van Nienes, voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Medegedeeld werd dat in totaal 5000 koolkratten werden aange schaft. Het dag. bestuur werd vrij mandaat gegeven om zo no dig nog meer kratten aan te schaffen. De veilingomzet over Augus tus bedroeg f 350.000. Het vorige jaar was dat f 585.000. Het accountantsrapport van het C.B. meldde, dat boeken en be scheiden van penningmeester en betaalmeester in de beste orde waren bevonden. Het batig saldo van de vereniging bedroeg f 24.000, terwijl ruim f 110.000 op de ledenrekening stond. Witte koolregeling Van de Prov. Commissie was een circulaire ingekomen over de nieuwe peen- en witte kool regeling. De minimumprijs voor de witte kool is gesteld op f 4. Uitbetaald wordt aan alle aan voerders in de provincie Noord- Holland f 2.— per 100 kg. Ver kochte partijen krijgen 20 cent extra plus de meerprijs boven f 4.Dit komt dus hierop neer, dat van alle verkochte partijen f 1.80 per 100 kg wordt gereser veerd. Na de campagne wordt het gereserveerde gelijkelijk ver deeld over alle witte kool. De heffing bedraagt 75 cent per 100 hg- Ook voor de peen is .een rege ling ontworpen. Met ingang van Maandag geldt voor dit product een heffing van 50 cent per 100 kg. De vergadering was van oor deel dat deze nieuwe regeling niet tegen viel. Vergoeding sluitkool De uitkeringen voor doorge draaide rode en gele kool worden m.i.v. Maandag 24 Sept. verhoogd tot resp. f 3.20 per 100 kg voor kool lichter dan 4 pond en f 2.40 per 100 kg voor kool zwaarder dan 4 pond. Op alle doorgedraaide rode en gele kool wordt op de uitbetaalde vergoedingsprijzen een bijbetaling gedaan tot de hoogte van de vergoedingen welke per 24 Sept. van kracht worden. Dit geldt voor alle door gedraaide rode en gele kool van af het begin van de campagne. De neerzetveiling Zoals bekend bestaan er plan nen bij de Noordermarktbond om CULTURES GEDRUKT AMSTERDAM, 24 Sept..— De betere stemming, die in de tweede helft van de vorige week is ingezet, werd vandaag, met name voor cultures, niet gecon- tinueerd. De opening was in het algemeen gesproken nog prijs houdend, maar winstnemingen deden al spoedig kleine verlie zen ontstaan, die aangroeiden tot 2 a 3 punten voor de leidende soorten. Waarschijnlijk heeft ook een officiële publicatie uit In donesië omtrent een herziening van het Uniestatuut deze verlie zen in de hand gewerkt. De staatsfondsenmarkt die de laatste dagen betrekkelijk rustig is geweest, begon de nieuwe week met een forse koersstijging. De conversielening steeg van 85 1/8 tot 86 tegen slot, nadat als hoogste prijs vandaag 86i/4 is betaald. Investermgscertifica- ten bleven per saldo 90 A (89 5/8). De „onbekende koper werd vandaag gesteund door an dere commissiehuizen, doch waar de vraag in feite vandaan kwam, viel niet vast te stellen. Op de derde plaats trokken certificaten Hollandse Bank Unie de aandacht. Zaterdag j.l. werd bekend, dat over 1950/51 een di vidend van 12 procent zal wor den uitgekeerd, waarvan 10 pet. in aandelen. Bovendien zal het kapitaal met 1 millioen wor den uitgebreid en zijn over het verstreken boekjaar zeer gun stige resultaten behaald. De cer tificaten waren willig en. wer den geadviseerd op 274 a zio, bij een vorige notering van zo'. Voor het overige was de marKt onbelangrijk. De flauwe stem ming voor cultures trok ook de overige hoeken min of meer mee, zodat b.v. de voornaamste in dustriesoorten 1 tot 2 punten la ger waren. Op de scheepvaart markt was het verloop vrijwel hetzelfde. Ook de omzetten in clusief die voor cultures, haal den niet bij die van Vrndag. toen nominaal voor ruim 21 4 mu lioen gulden in aandelen is ver handeld, een cijfer dat dit jaar slechts enkele malen is gehaald. Het agio voor Amerikanen daalde opnieuw, hoewel ditmaal vrij bescheiden, nl. van 13 tot 12*4 pet. een neerzetveiling en fustloods te bouwen. Besloten werd om Woensdag 26 Sept. een excursie te maken naar enige veilingen i,n het Westland om zich hierover nader te oriënteren. Na enige discussie ging de' ver gadering accoord met het voor stel van het dag. bestuur om de pensioenen van de ambtenaren te herzien en deze meer in over eenstemming te brengen met het huidige salarispeil. Met het C.B. zal hierover nader overleg worden gepleegd. De inventarisatie Voorzitter zeide dat de inven tarisatie van te velde staande gewassen een zeer slordig ver loop gehad heeft. Er zijn nog steeds tuinders die hun biljet niet hebben ingezonden. Tegen deze nalatigen zal worden opge treden door 10 pet. boete te hef fen van de geveilde, niet geïnven tariseerde producten. Bij de rondvraag dankten de ere-leden, de heren Kliffen en Swager, voor de ontvangen uit nodiging. Het was eerstgenoemde opgevallen dat er de laatste tijd zo weinig werd geveild. Opge merkt werd dat de uitplant van vroege kool veel minder was dan vorige jaren, hetgeen zeker van invloed is op de aanvoer. Een der leden was bevreesd dat met de witte koolregeling de hand zou worden gelicht. De voorzitter zegde toe dat het dag. bestuur waakzaam zou zijn wat betrof de veilplicht voor de witte kool. sAt tl-., Aaliys! Dertien personen kwamen om het leven en ruim 90 werden gewond, toen de sneltrein van Liverpool naar Londen nabij Rughby ontspoord is, waarbij de locomotief en alle vijf wagons uit de rails liepen. De trein had op het moment van het ongeluk een snelheid van 100 km per uur. Een overzicht van de plaats waar de trein uit de rails liep. Veel belangstelling voor Hou en Trouw HEERHUGOWAARD—NRD. Zondagavond j.l. gaf de muziek vereniging Hou en Trouw een pTopaganda-uitvoering op 't plein van de heer Ursem. Om ongeveer half 8 werden verschillende pit tige marsen en andere prettig- künkende muziek gespeeld voor een zeer grote publieke belang stelling. NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdagmiddag werd in Concor dia te Noord-Scharwoude een vergadering gehouden van witte kool-verbouwers, leden van de veilingen te Broek op Langen- dijk, Noord-Scharwoude en War- menhuizen. Een honderdtal per sonen waren aanwezig. De heer Jb. de Vries (St. Pan- cras) leidde de vergadering en heette de aanwezigen welkom, bijzonder de heer Vegter, secre taris van de Prov. Commissie en de besturen van de veilingen. Voorzitter zette het doel van de vergadering uiteen. Er was een drang van onderop, mede in verband met de rechtsgrond die E.V-C. BENUTTE TWEE STRAFSCHOPPEN E.V.C. dat in Spierdijk 'n zwak St George dacht aan te treffen, is bedrogen uitgekomen. Het gewijzigde elftal van St. George speelde zo perfect en met zoveel enthousiasme dat slechts weinigen E.V.C. een kans hadden gegeven. Voor rust kwamen de Edam mers er niet aan te pas en het was vooral aan hun achterhoede, met keeper De Graaf aan het hoofd, te danken dat de rust met blanco stand inging. Zo schoot bij een snelle aanval van St. George Dignum hard in. De bal stuitte tegen een E.V.C.-back térug, waardoor Knijn een kans kreeg Weer volgde een hard schot maar toen kopte Bleeker de bal uit het verlaten doel. Even later schoot Van Dijk hard in, bij een E.V.C. aanval, maar Doodeman stompte de bal corner. We dachten St. George de leiding te zien nemen, toen J. Doodeman voorzette en A. Kunst de bal uit moeilijke positie tegen de binnen kant van de paal kopte, maar het leder stuitte het veld weer in. Kort hierna kreeg Klaver de bal in vrije positie voor het E.V.C- doel maar kogelde juist over de lat. Tot ongeveer een kwartier na rust hield het offensief van St. George aan. Toen echter sloeg back Groot de bal met de hand tegen de lat en Van Dijk kogelde de strafschop laag in (01). Hier na zakte het tempo iets. E.V.C. versterkte de verdediging waar door St. George geen gelegenheid kreeg voor de gelijkmaker. 10 minuten voor het einde hield Bloem midvoor de Boer op onge oorloofde wjjze af en opnieuw benutte Van Dijk de penalty (02), waarmee ook 't einde kwam en de overwinning bij de club die er het minste recht op had, wat het vertoonde spel be treft. Zo spelend kan St. George met een gerust hart de komende wedstrijden tegemoet zien. de tuinders aanvoeren voor een redelijk bestaan. De minimum prijs voor de witte kool van f 3.50 per 100 kg was niet naar de zin van de tuinders. Deze prijs lag ten enenmale te laag. In een ver gadering van de Prov. Commis sie met de koolveilingen was echter uiteindelijk besloten om de minimumprijs vast te stellen op f 4.met poolvorming en een heffing van 75 cent per 100 kg. In St. Pancras wilde men een minimumprijs van f 5.per 100 kg, maar dit kon in de Provin ciale Commissie geen meerder heid vinden. Spr. deelde nog mede dat de conservenfabrikant aan de Lange- dijk, die tevens witte kool ver bouwde, nu ook heffing zou be talen, wat een voldoening bete kende. De heer Vegter van de Prov. Commissie deelde mede hoe de fondsvorming werkte en rekende de tuinders voor hoe het met de fondsvorming stond t.o.v. de te verwachten doordraai. Verschillende sprekers voerden nog het woord, maar desgevraagd was men algemeen tevreden met de regeling zoals deze uiteinde lijk was vastgesteld. Door de voorzitter werd ten slotte het onderwerp van de sa nering van de witte kool aan gesneden. Spr. stelde voor om deze winter een commissie uit de 3 veilingen samen te stellen die dit onderwerp zou onderzoe ken. Ook hier zullen zich echter wel moeilijkheden voordoen. Hierna sluiting. De twaalfde en dertiende partij om het wereldkampioen schap dammen tussen Keiler en Roozenburg zijn in remise ge ëindigd. Roozenburg heeft nog Steeds vier punten voorsprong. (15—11.. Wegrennend Nederland kan zijn hart nog steeds ophalen. In Oostburg won Wout Wagtmans een wedstrijd over 97 km voor Brinkman, Jef Jansen, Rijck- aert (België), Vinken en v. As. Dernymotoren kwamen in actie te Goes, waar de Belg Ockers ten aanschouwe van 5000 toeschouwers won voor Wim v. Est, de Belg Buyl en Middel kamp. In Oss werden baanwed- strijden gehouden. Derksen won de sprintwedstrjjd voor Boeyen v,.d. Kamp zegevierde in de klassementsrit voor Steenbak kers; de afvalrace was voor Thijs Roks; de tijdrit viel ten prooi aan Derksen en de kop pelwedstrijd werd gewonnen door 't Koppel Derksen-Boeyen. Over naar athletiek, waar in Zaandam Sagitta gast was van Zaanland. De Zaanse dames en meisjes wonnen met 82.5 te gen 77.5 pt. Mevr .Blankers Koen ontbrak bij Sagitta op het appèl. De Europese volleybal kampioenschappen zijn ten einde. Het werd een tweevou dige Russische zege. Nederland eindigde bij de heren op de ne gende en bij de dames op de vijfde plaats. De Belgische zwaargewicht bokskampioen heeft in Brussel een puntenoverwinning behaald op de Oostenrijker Joe Weidin. De Haagse poloploeg HZ en PC heeft in Barcelona deel genomen aan een polotournooi. De Hagenaars kregen klop van de Barcelonase club CNB (84). In de 7 x 50 m estafette werd een tweede plaats achter Spanje veroverd. De gehuwde ambtenares De Ministerraad is voornemens zo spoedig mogelijk het vraagstuk der gehuwde ambtenares in over weging te nemen n.a.v. het rap port der daartoe ingestelde com missie waarvan dezer dagen de voltooiing kan worden verwacht. ALKMAAR Eigenlijk waren we naar de wagen van de familie Kampf, staande tussen het wagenpark van het Circus van Bever, gekomen, om over het luchtnummer, het trapeze- werk der Meteors, te komen spreken. We hebben er ook over gesproken, maar wie Gisbert en Hildegard Kampf in de huise lijke sfeer van hun wagen treft, vindt daar toch nog iets anders dan het werk en het circus. Economische Politierechter Alkmaar LANGEDIJK De Economi sche Politierechter Mr. P. Nolet te Alkmaar veroordeelde gisteren de boekhandelaar P. M. te Oud karspel, conform de eis van de Officier van Justitie Mr. Dr. J. Vellinga, tot een boete van f 75, subs. 25 dagen, wegens het voe ren van een kantoorboekhandel zonder de vergunning ingevolge de vestigingswet kleinbedrijf, van de Kamer van Koophandel. De schoenhandelaar V.C.H. te Broek op Langedijk kreeg f 30 of 10 d. eveneens omdat hij de vereiste vergunning miste. HARENKARSPEL De fruit handelaar L.S.: f 15,subs. 5 cL, wegens verzuim van prijsaandui ding op aardbeien en kersen. NIEUWE NIEDORP De groentenhandelaar GB. f 15, subs. 5 dagen, wegens ontbreken van een prijzenkaart aan zijn groentenwagén. Eerste klasse: Oranje Wit en Zeevogels hebben een felle strijd gestreden om de punten. Oranje Wit was technisch beter en won verdiend met 3—2. Vooral mej. G. Pepping kan op een goede wedstrijd terugzien ontelbaar keren brak zij een aanval der Vogels af. Meervogels kon het in Wijk aan Zee niet bolwerken en moest met een 81 nederlaag genoegen nemen maar Wijk aan Zee is dan ook één der favo rieten. Derde klasse B: D.D.O. ging op bezoek bij Adelbert; de meis jes uit Schermerhorn weerden zich geduoht, maar moesten toch tenslotte het onderspit delven; Adelbert won met 21. V.B.O. schoot geweldig uit haar slof en A.O.G. 2 werd het kind van de rekening; met niet minder dan 111 wisten de Oudorpse schonen te winnen. H.S.V. behaalde een onver wachte overwinning op Zee vogels 2 en dat het geen geluk was bewijst de uitslag 31. Vierde klasse B: Hier traden H.S.V. 2 en A.O.G. 3 in het strijdperk, het is een spannende wedstrijd geworden. Om beur ten namen de elftallen de lei ding. maar het liep tenslotte op een gelijk spel uit wat de beste verhouding weergaf. Jun. hoofdklasse: De junioren van Oranje Wit kregen bezoek van Onze Gezellinnen uit Haar lem, die niet met zicji lieten spotten er» met de beide punten naar de Spaarnestad terugkeer den. Jun. afdeling 1: Meervogels liet het er lelijk bij zitten in Eg» mond-Binnen, Adelbert A maak te korte metten met hen; pas toen dg stand 80 was waren ze tevreden. Ook Adelbert B maakte een goedé beurt door met 22 ge lijk te spelen bij Zeevogels. De junioren van V.B.O. her stelden zich keurig en kwamen (D Voor ons ligt, vanwege de directie van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noord-Holland, het verslag over de toestand van het bedrijf over het jaar 1950, dat minder g-unstig is dan men op eerste visie zou veronderstellen. Allereerst wordt de aandacht geves tigd op het bekende rivier-duinplan waarvan de goedkeuring een belangrijke stap betekende ter verzekering van een ongestoorde watervoorziening in de provincie dat zeer kostbare werken nood zakelijk maakt, die in samenwerking met Amsterdam tot stand zullen worden gebracht. Dientengevolge zal een last van rond f 500.000.per jaar op de exploitatie van het P.W.N. komen te drukken. Om mogelijke tekorten te dekken, is naast een toevoeging van ruim f 13.500 aan de normale reserve f 400.000.in bijzondere reserve gestort. Voorts moeten speciaal in het leidingnet belangrijke vernieuwingen worden aangebracht, hetgeen tot een aanzienlijke verhoging van de lasten zal leiden. Het zijn jonge mensen, een jaar of vijf geleden getrouwd en ze zijn zielsgelukkig met de kleine, tien maanden oude Peter, hun eerste kindje. In wezen is een ar- tisten-gezin niet anders, dan elk ander gezin. Ook daar een hard werkende vader en een dolgeluk kige moeder, die evenveel van haar kind houdt als iedere andere moeder. En die, omdat ze zo vaak weg moet voor haar werk, haar vrjje tijd geheel en al opoffert voor haar kleine jongen. Het zijn rustige, eenvoudige en vriende lijke mensen, die ook over iets anders kunnen praten dan over hun luchtnummer, daar kwamen Het verhaal klinkt misschien wat ongeloofwaardig, maar het is gebeurd en een handels vertegenwoordiger werd de dupe van het geval. Deze man was ongeveer een jaar bij een Zwolse firma in dienst, toen men hem poogde af te schui ven naar de groep werklozen. Wegens „onvoldoende motive ring" ging het ontslag niet door. Weliswaar had het Ar beidsbureau er een stokje voor gestoken, maar de firma zou langs andere wegen haar doel weten te bereiken. De vertegenwoordiger werd met het meest geestdodende magazijnwerk belast en hij moest zeker ogenblik zoals een ondeugend schoolkind in de hoek moet staan zich in een hoek van een der maga zijnen terugtrekken, waar hij staande zich met verpakking van artikelen onledig moest houden. Toen ..St. Cliristoffel" zich met deze zaak ging be moeien, kreeg de vertegen woordiger van de firma op dracht elke werkzaamheid te staken. Zo verscheen de vertegen woordiger iedere morgen in 't magazijn, waar hij zich in zijn hoek terugtrok en de ganse dag in ledigheid moest door brengen. Het was bijna het lot van een gevangene, die van half een tot twee uur gelucht wordt en om half zeven 's avonds naar huis ging. Tien dagen heeft de man dit vol gehouden omwille van zijn gezin, toen brak de weerstand en nam hij zijn ontslag om aan geestelijke ontreddering te ontkomen. Het is de vraag of er ge rechtelijk iets aan te doen zal zijn. We hebben echter ge meend dit geval te moeten signaleren, omdat het getuigt van een gelukkig weinig voor komende sociale mentaliteit, die tot nog toe de beste voe dingsbodem voor het commu nisme is gebleken. wij pas op het einde van ons ge sprek aan toe. Als de trapeze en de kleine Pe ter het hen veroorloven, dan gaat hun aandacht uit naar literatuur, vooral naar gedichten. En wie langer met dit ondernemende echtpaar spreekt, merkt, dat zo wel de vrouw als de man goed belezen is. Hildegard Kampf, die al twaalf jaar artiste is, heeft haar man heel toevallig te Berlijn getrof fen. Zij was toen danseres en in de zaal, waar zij oefende, vtoeg hij eens een keer een klein hoekje om te mogen werken. Hildegard kreeg belangstelling, èn voor de trapeze, èn voor Gisbert! Nu werken ze al een jaar of vijf samen met de bedoeling, een groot wereld-nummer op te bouwen. Maar daar is jarenlange oefe ning voor nodig. Gisbert kan dat weten, die stamt uit een familie van circus-artisten. Zijn vader Wilhelm begon in 1904, na op twaalf-jarige leeftijd van huis te zijn weggegaan. In 1912 heeft die nog met Circus Carré gewerkt. Gisbert leidt sinds 1946 de troep, die eigenlijk uit vier man bestaat, maar waarvan er een wegens familiebezoek af wezig was. En hij doet dat men een ijver en ambitie die doet verwachten, dat de naam Kampf in de circuswereld een bekende klank zal krijgen. Over het Nederlandse circus- publiek spreken de Kampf's graag. „Die Nederlanders," zegt Gisbert Kampf „houden van cir cus, zij hebben al heel wat gezien en kunnen over de nummers een goed oordeel vellen. Ik werk hier graag!" En bij van Bever hebben deze jonge mensen, die evengo(»i als ieder ander hun zorgen en moei lijkheden hebben, het uitstekend. Hier is zorg voor het personeel en de artisten. En dat waarderen zij. Het waterverbruik benoorden het Noordzeekanaal is het blij vend vermogen van het water wingebied (duinterrein) gaan overtreffen. Tengevolge daarvan heeft een intering op de zoet- watervoorraad in het wingebied plaats gehad. Om het op- en aan trekken van de zoutgrens binnen zekere grenzen te houden, zijn naar mogelijkheden gezocht voor de vestiging van een winplaats aan het IJselmeer of voor het aanvoeren van oppervlaktewater voor infiltratie in het duingebied. Een der verschillende mogelijk heden werd verkregen door het aanbod van de Gemeentewater leidingen van Amsterdam tot deelneming in de plannen tot aan voer van oppervlaktewater uit het AmsterdamRijnkanaal voor infiltratie in de duinwinplaats. Men beoogde het verkrijgen van een aanvullende waterbron welke bij de aanvang 12.000.000 m3 per jaar zal kunnen leveren en welke hoeveelheid tot 1984 gelei delijk tot wintig millioen m3 per jaar zou moeten stijgen, om tot ongeveer het jaar 2000 op dit niveau te bijven. De keuze uit de verschillende mogelijkheden was geen gemak kelijke. De doorslag gaf het aan bod van Amsterdam; bij een ge meenschappelijke uitvoering van het zgn. rivierduinplan, zou de Gemeentewaterleiding van Am sterdam aan het P.W.N. wateT le veren voor het voorziemngsgebied omvattende Haarlemmermeer, Aalsmeer en Uithoorn. Daardoor zou men een hydrologisch even wicht verkrijgen in de duinwater - winplaatsen van beide bedrijven; voor de opvoering van de capaci teit (onder handhaving van dit evenwicht) zou Lek water uit het AmsterdamRijnkanaal worden aangevoerd voor infiltratie in de winplaatsen. Voor dit doel zal ten zuiden van Jutphaas aan het Amsterdam Rijnkanaal een winplaats wor den gevestigd met de nodige in stallaties, dat het voorgereinigde water naar Leiduin, de Amster damse duinwaterwinplaats zal persen. In Leiduin zal een pomp station worden gebouwd om het water naar de industrieën van Velsen en vandaar naar de win plaats van de Provincie in het duingebied Castricum te trans porteren. De te vervoeren hoe veelheden water zijn begroot op in totaal 39 millioen m3 ner jaar bij de aanvang, welke hoeveel heid tot 1984 tot 75 millioen m3 per jaar zal worden verhoogd. De kosten voor deze werken zijn be groot op ruim f 30.000.000,— en zullen door beide bedrijven naar evenredigheid van de afgenomen hoeveelheden worden gedragen. De werken zullen geschieden onder de naam N.V. Watertrans port Maatschappij RijnKenne- merland. De koninklijke goed keuring op de betreffende beslui ten is nog niet verkregen. Waterverbruik In het verslag wordt er ver volgens op gewezen, dat het wa terverbruik overmatig groot is, vooral te wijten aan verspilling en lekverlies, dit laatste veroor zaakt door lekken in hoofdleidin gen als gevolg van het toenemen de zware snelverkeer. Voor het gebied ten noorden van het Noord zeekanaal is in 1950 in totaal 17.283-307 m3 afgeleverd. Het zgn. onverantwoord verbruik en ver lies in 1950 is 25.6% van het ab solute verbruik. Er worden maat regelen genomen, om het verbruik binnen verantwoorde perken te houden. Het publiek wordt dan ook verzocht, zo veel mogelijk medewerking te verlenen, als men ziet, hoe grote zorgen en hoevele kosten de watervoorzie ning met zich brengt FIAT AUTO-SHOW In Wapen van Heemskerk ALKMAAR De Fiat-dealer voor Alkmaar en Omstreken, de heer L. Volgers, heeft op een aantrekkelijke wijze de nieuwste Fiat-wagens voor de belangstel lende automobilisten ter bezichti ging gesteld. Dit geschiedt in de grote zaal van het Wapen van Heemskerk, waar Maandag-och tend een tentoonstelling van de laatste typen wagens werd open gesteld. Deze tentonstelling zal heden de gehele dag en morgen tot zes uur 's avonds, zijn opengesteld. Wij zagen er twee modellen V&n de kleine Fiat 500^ in groen en zwart, wagens die een grotere indruk dan de oude maken door dat de carosserie iets ruimer is gebouwd. Bovendien hebben deze wagens nog een openschuifbaar dak. Met dezelfde 500 c-c. motor is uitgerust de gezellige station car, ruimte biedent aan vier per sonen en nog 300 kg. bagage. De aehterzitting van deze wagen is opklapbaar, zodat de bagagage- ruimte kan worden vergroot. In dezelfde Uitvoering staat er nog een bestelwagen van 300 kg. Een handig zuinig wagentje. De vier-persoons wagens, met een motor, van 1100 cc en een grote kofferruimte, heeft, als bijzonder heid, geen deurstijlen tussen voor en achterdeuren. De kap is daar toe dan ook extra versterkt. De grote zes-persoons, 1400 cc-er, is een royale ruime wagen met gro te bergruimte en een uitstekende weg-vastheid. Een wagen die, ondanks zijn zuinigheid, in alle opzichten een klasse-wagen genoemd 'kan wor den. De 1-tons bestelwagen, met een motor van 1100 cc. tevens vrachtwagen, in open en dichte uitvoering, ziet er degelijk uit Bovendien is er voor de auto liefhebbers nog een chassis met motor te zien waarbij opvalt de uitvoering met teïescoop-schok- brekers. De keurige overzichtelij ke stand wordt nog aangevuld met producten van de Vredestein- bandenfabriek en Shell-producten Paardenmarkt- Utrecht- Aanvoer 706 paarden. Prijzen varieerden voor: luxe paarden van f 9001150; werkpaarden f 7501050; oude paarden f 575- 850; paarden boven 3 jaar f 700 tot f 900; paarden beneden 3 jr. f 600800; veulens f 250400; hitten f 400725. Handel matig. met de volle buit naar huis terug; U.S.V.U. moest met 4I in hen de meerdere erkennen. De uitslagen luiden: Diocesane klasse: VitesseAmbon 32 T.Y.B.B.D.S.O. 3—2 le klasse: Wijk a. ZeeMeervogels 81 G.V.O.Leonidas 05 Oranje WitZeevogels 32 2e klasse: U.S.V.U.—Leonidas 2 6—2 T.Y.B.B. 2—S.H.S. 4—2 3e klasse A: O.G.—A.D.O. 2 4—1 H.B.C.—T.Y.B.B. 3 1—0 VelsenGeel Wit 5—1 3e klasse B; Adelbert—D.D.O. 2—0 V.B.O.—A.O.G. 2 11—1 H.S.V.Zeevogels 2 31 4e klasse A: O.G, 2—D.S.O. 2 3—2 Wijk a. Zee 2—Geel Wit 2 5—2 H.B.C. 2—S.H.S. 2 4e klasse B: H.S.V. 2—A.O.G. 3 Junioren hoofdklasse: VitesseA.D.O. T.Y.B.B. a—Wijk a. Zee Oranje WitO.G. Juniorenafdeling 1: ZeevogelsAdelbert b U.S.V.U.—V.B.O. Adelbert aMeervogels Juniorerafdeling 2: Geel Wit ItT.R.B.B. c T.Y.B.B.—Velsen 2—4 2—2 0-14 13—0 0—2 2—2 1—4 8—0 1—5 1—4 In de eerste helft van dit eer ste treffen tussen twee elftallen, die beiden geacht worden tot de sterkeren van de afdeling te be horen, heeft het publiek kunnen genieten van een mooie wed strijd. Hollandia T. pakte direct flink aan en de eerste tien minuten leverden twee corners op, waar uit evenizovele doelpunten kwa men (20 voor Hollandia T.). Maar L.S.V.V. bleef het ant woord niet schuldig. Twee fraaie doelpunten brachten de stand weer op gelijke voet. En daar lieten de Langedijkers het niet bij. Ze wisten nog een derde maal de keeper van Hollandia T. te verschalken, al zat ook Hol landia T. niet stil en moest de lat de Langedijker keeper té hulp komen. Ruststand 32 voor L.S.V.V. Wie gemeend had na de thee eenzelfde spelbeeld te zulleni zien: mooie strijd tussen twee gelijkwaardige nloegen. kwam bedrogen uit. Hollandia T. had blijkbaar haar vorm in de kleed kamer achtergelaten en L.S.V.V., dat wel een veldmeerderheid had en behield, bracht er voot het doel ook niet zo' veel vah terecht, zelfs kwamen de par tijen weer op goelijke voet door eeni blunder van de L.S.V.V.- keeper, waarvan de Hollandia- midvoor een handig gebruik maakte. Het wilde verder niet lukken bij Hollandia T. en L.S. V.V. wist eindelijk ziin veld meerderheid in een doelpunt, tot uitdrukking te brengen. Met de stand 43 voor L.S.V.V. kwam het einde, nadat Hollandia T. in een laatste verbeten noging nog eéh gelijk spel uit het. vuur trachtte te slepen, maar een doelpaal op ziin weg vond. Albireo Buenos Aires/R'dam 22 v. Salvador/Las Palmas; Alchiba 23 v. Antw. te R'dam; Alkaid R'dam/Buenos Aires 23 te Monte video; Almdijk New York/Golf- havens 23 Vera Cruz, verw.; Alm- kerk Kobe-R'dam 24 Singapore verw.', Aludra Baltimore-R'dam p. 23 Lands End; Amstetkerk A'dam-W.-Afrika 23 te Takoradi; Ceram 23 v. Antw. te R'dam; Friesland R 'dam-Balikpapan p. 23 Minikoy; Groote Beer A'dam- Australië 23 v.m. te Sydney; Hecuba A'dam-Guayaquil 24 Cu racao verw.; Heelsum R'dam- Houston 22 v. New Orleans; Klip- fontein A'dam-Beira 23 te East Londen; Kota Baroe 23 v. Antw. te R'dam; Leuvekerk Calcutta- R'dam 23 v. Aden; Lindekerk R'dam-Basrah 23 te Kuwait; Maashaven Philadelphia-R'dam p. 23 Wight; Markelo Mombasa- A'dam 22 v. Bordeaux; Oranje Tj. Priok-A'dam 23 v. Rede Be- lawan-Colombo; Rempana Ba- likpapan-A'dam p. 23 Gibraltar; Ridderkerk 23 v. Sydney te R'dam; Roebiah A'dam-Hollandia 22 v. Surabaja-Semarang; Tosari Tj. Priok-R dam p. 23 Aden; Trompenberg Houston-R'dam 23 te Le Havre; Willem Ruys R'dam- Tj. Priok 23 v. Southampton; Willemstad Cristobal-A'dam p. 23 Ouessant; Aardijk 22 v. New Or- leans-R'dam; Abbedijk R'dam- Golfhavens 23 te Antwerpen; Diemerdijk VancouVer-R'dam 23 te Antwerpen; Gaasterland 23 v. Buenos Aires te A'dam: Helena 24 v. Hamburg te Antwerpen; Madshaven 24 19 u. Hoek v. Holl. verw. v. Philadelphia: Nieuw Am sterdam 22 te R'dam v. New York Volendam Montreal-R'dam 26 6 u. v.m. Le Havre verw.; Zui derkruis A'dam-N .-Zeeland 22 875 m ZW Papeete-Wellington; Veendam New York-R'dam 24 te Southampton; Westerdam 22 van R'dam-New York. Graanbeurs Rotterdam Handel kalm. Tarwe op vocht- conditie f 23.5024.45; prima kwaliteit zonder vorntconditie I 2424.75; zomergerst f 30. tot f 33.50; haver f 26—30.50, zware daarboven; rogge f 29.50— f 31.50; Peulvruchten: Groene erwten f 39—46; schokkers f 45 tot f 55; bruine bonen bij zeer uiteenlopende kwaliteit f 50 tot f 60. AARDAPPELBEURS R'DAM Klei 35 mm opwaarts; Eigen heimers f 8—9; Bintjes f 3—8.25; Bevelanders f 9; Meerlander f9; IJsselster f 7.50—8.00; zand 35 M. opwaarts: Nieuwlandse aardap pelen f 8.509; voeraardappelen: zieke aardappelen f 4; gezond voer f 4.60. Alles per 100 KG.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5