BEKRONINGEN LANDBOUWDAG ALKMAAR Husl ko: Grote belangstelling voor de Landbouwdag Alkmaar Speculaas Borstplaat G. Soecker BERV0ETS NINA Proces ALKMAAR EN OMSTREKEN Ook van buiten de provincie AGENDA '"'TeA PERFECT GOEDKOOP en SNEL (desnoods in 1 dag) GEREPAREERD WORDEN. YK#03I IftatEESJtlAAW Lappenmarkt 1951 Een verhuurzaak van glas- en aardewerk Deserteurs voor de Krijgsraad oJlodejAew- Nieuw voorstel van generaal Ridgway Marktberichten Ook Cana werd neei Woonschip te Vee f ALiiNA 2 tX)NDERDAG 27 SEPTEMBER 1951 ALKMAAlt Een daar als triste ren. de Landboinvdae. heeft Alk maar coed eedaan. Een ontzac- liike mensenmenicte stroelde door do nauwe straten van de binnenstad, bureers. boeren en buitenlui, en versnreidde zich over de nleinen. om alle nro- ducten van Holland's welvaren in ocenschouw te nemen: ou het Waacnlein. de Marktstraat. de Nieuwesloot. het Doelenveld etc. Onder de buitenlui troffen we veel belangstellenden aan van over onze provinciegrenzen. Er waren onder de inzenders en handelaren op het Waagplein niet minder dan 192 Gelderse boeren en boerinnen, meest var. kensfokkers, die graag een goede koop zouden sluiten. Ook was er een Belg, „une belle exposition, Monsieur.die ooi- en ramlam- meren kwam kopen, maar de prijzen te hoog vond. Schapen werden gekocht door een In specteur van het Schapenstam boek Overijsel, zodat het Noord- Hollandse schaap in Oost-Neder land voor ons gewest propaganda kan maken EERSTE ABONNEMENTS VOORSTELLING n ALKMAAR De abonne- mentsvoorstellingen zijn begonnen met de opvoering van „Nina', n luchtig Frans blijspel van Andre Rousstn. Roussin is blijkens dit spel een toneelschrijver met talent maar hij heeft zijn talent o.i. aan dit wel wat al te luchtige blijspel verspild. Het stuk speelt in een heidens- wereldse sfeer en het tekent hoe kan het anders - de „klas sieke" driehoeksverhouding. In de dialogen wordt veel gewaagds gezegd over het huweli.ik en de enige moraal die het stuk rijk is, is, dat de mens altijd datgene be geert, wat hij niet bezit. Vlot en vrolijk spel van het drietal Ank van der Moer, Guus Oster, Henk Rigtcrs vermoc'ht het stuk niet te brengen op een peil waarop het voor ons aanvaard baar zou zijn geweest. Het onbe vredigende slot van dit blijspel liet trouwens ook hen, die niet uit anderen hoofde bezwaar ma ken tegen de inhoud van dit stuk, onbevredigd. Regie en décor wa ren van Johan de Meester. Gelukkig heeft het weer zich in de ochtenduren vrii goed ge houden; het begon pas door te gieten, toen het hoogtepunt van de dag voorbij was. De veeteeltexpositie kenmerkte zich door bijzondere kwaliteit. Ook de quantiteit was groter dan voorgaande jaren. Er waren 278 inzenders van schapen, die een aantal van 750 dieren bij eenbrachten, iets buitengewoons in deze tijd,... Het aantal (141) inzenders van varkens overtrof ook dat van de laatste jaren en in beide rubrieken was het ma teriaal van prima kwaliteit. De wisselbeker van het Texels Schapenstamboek werd gewonnen door de wed. J. Wagemaker, De Wcere. P. Kistemaker, Abbekerk, verwierf zich de gouden medaille uitgeloofd voor de inzenders in de rubriek schapen. G. Franzen, Bergen veroverde een gouden medaille, uitgeloofd voor de paar den inzenders. Ook de landbouwwerktuigen, waaronder enkele geheel nieuwe snufjes, kregen een grote be langstelling. Ook daarvan kreeg Alkmaar veel meer dan anders te zien. Neen, deze dag zal Alkmaar en Omstreken geen windeieren hebben gelegd; de Middenstand zal in evenredige mate genoten hebben van de belangstelling, die de agrarische sector ten deel viel I Advertentie! FILMS: Harmonie: Ver boden huwelijk, 18 jaar; Rex-theater: Vrouwen- kooi, 18 jaar; Victoria- theater: Strijd zonder genade, 18 jaar; Cinema Arnericain: De muur bloem van het leger, alle leeftijden. Voorstellingen Heden. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is geopend vanaf zes uur hedenavond de apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. (Advertentie) Wij staan U ten dienste met een zeer modern geoutilleerd reparatie-atelier, waar Uw kousen Onze reparatie is af! ALK >1A AR HOORN ALKMAAR. Gisteren werd op de Laat de lappenmarkt ge houden. Eigenlijk is de naam min of meer onjuist, want ieder kan er iets van zijn gading vinden, ook al zoekt hij nu juist niet naar een lapje stof. In bonte rij lagen de kramen aan weerszijden van de straat vol textiel, huishoude lijke artikelen, lederwaren snoep goed en gebak, en dat alles werd aoor de standhouders, met ware volksredenaarskunst aangeprezen. Sommigen verloren zich zodanig in een lawine van woorden, dat men na een half uur eigenlijk nog niet wist, wat ze precies verkoch ten. Ze vertellen U gratis, hoe U spinazie moet klaarmaken, hoe U van uw eksterogen kunt afkomen en wat er hapert aan de huidige maatschappijWilde U weten wat de schoot der toekomst ver borgen houdt? Op de Lappen- markt kon U terecht, voor twee kwartjes Men had het weer niet mee. Uit een loodgrijze hemel druilde de regen bijna onophoudelijk neer op de dichte drommen men sen, die zich voor de uitstallingen verdrongen. Publiek was er ge noeg, maar kopers weinig- On derzoekend gleden de vingers van critische huismoeders over de verschillende stoffen, die in bonte kleuren lagen tentoonge spreid. Het waren toch de lappen, die het meest werden gezocht. De handige Hollandse huisvrouw kan er immers zelf allerlei aardi ge japonnen „uit halen" die zij anders duur betalen moet. De verkopers van snoepgoed deden ook goede zaken: zij hadden de jeugd op hun hand. Maar.zoals gezegd, er wa ren meer kijkers, dan kopers. „Want", zo redeneert de gewone man. „ook mijn huishoudboekje moet kloppen en daarom hield men de hand stevig op de porte monnaie Alkmaar heeft gisteren haaf eerste speciaalzaak gekregen in het verhuren van glas, aarde werk en tafelzilver. De bekende heer Jan Oud voelde reeds lang de behoefte aan, die zich in zo vele gezinnen bh bruiloften en partijen kan voordoen door het ontbreken van de benodigde bor den, schalen, vorken, messen, ge bakvorkjes, glazen enz. De heer Oud heeft het nu voor allen, die in de toekomst een huiselijk feest hebben, gemakke lijk gemaakt. Het pand Hekel straat 4, dat zich al lang zeer tot misnoegen van de bewoners in een verwaarloosde toestand bevond, is door de activiteit van de heer Oud keurig opgeknapt en het interieur is herschapen tot een soort showroom, waar tafels staan opgesteld, die smaakvol zijn gedekt met materiaal voor fees telijke huiselijke etentjes. Ook voor tafels in alle maten kan men bij de heer Oud terecht, terwijl de huismoeders, die in stoelennood komen te verkeren ook al een euvel dat zich bij huiselijke feesten voordoet hun moeilijkheden door de heer Oud zien opgelost, want er is ook een grote hoeveelheid fraaie stoelen te huur, die opklapbaar zijn en dus gemakkelijk in het gebruik. De heer Oud had gisteren bij de opening al vcei belangstelling voor zijn expositie. Onder de vele fraaie bloemstukken was er ook een van de Hekelstraatvereniging. De bewoners van dit gezellige straatje in oud-Alkmaar wilden mede op deze wijze uiting geven aan hun vreugde over het feit, dat eon verwaarloosd pand weer in ordentelijke staat is terugge bracht. SCHOLA PUBLICA The Bells of St. Mary ALKMAAR De belangstel ling voor de filmcyclus van Scho- la Publica is verheugend; reeds zijn meer dan 100 kaarten voor de gehele cyclus verkocht. Dins dag 2 October wordt in Cinema Arnericain de eerste film „The Bells of St. Mary" vertoond. De volgende avonden zijn 6 Novem ber (Het Wonder der Klokken) en 8 Jan. (Met Heilig geweld). Men kan zich voor de hele cy- iclus van een gereserveerde plaats verzekeren, als men een kaart koopt voor f 2,25 verier ij gbaar aan het bureau N.H. Dagblad, Ritsevoort 52. Ook zijn kaarten per avond verkrijgbaar a 75 et. per filmvoorstelling. Ook op de dag der voorstelling zijn er kaarten aan de kassa van Cinema, vanaf half 8 verkriigbrrir indien althans niet vooraf alle plaatsen zijn uitverkocht, het ne men van een kaart voor do hele cyclus is wel aan te bevelen. MEVR. COHEN STUART-WICHERS t ALKMAAR In de ouderdom van 77 jaar is te Marurn (Gr.) overleden Mevr. Cohen Stuart Wichers, die voor de oorlog in het Charitatieve en Sociale leven in Alkmaar een voorname plaats in nam. Zij was vele jaren bestuurs lid van de Armenraad thans Sociale Raad genoemd van Ge- I zinsvcrpleging, van de Oratorium- 1 vereniging en de Huishoudschool. Niet alleen als bestuurslid van verschillende verenigingen, ook persoonlijk heeft zij zich vele ver diensten verworven door haar daadwerkelijke naastenliefde je gens behoeftige stadgenoten. Zaterdag om half 3 vindt op de Alg. begraafplaats alhier de ter- aarde bestelling plaats. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Vanavond heb ben wij de grote feestavond met „De Universele Erfgenaam". Deze avond is ten bate van de Sint Vincentius en is voor iedereen toegankelijk, ook niet AFC-ers. De leden- van AFC komen zeker in grote getale. Aan de zaal zijn nog enkele kaarten a f 1 verkrijg baar- Het wordt er knal gezellig. Aanvang 8 uur. Dus AFC-ers, donateurs, sup porters en leden, ook junioren en adspiranten: Tot vanavond in het Wapen van Heemskerk. De PPC-er-1 POLITIE-VOETBAL Alkmaar R.P.A.P.S.V. 33 ALKMAAR De Dinsdag middag te Hciloo gespeelde der by tussen het elftal van de Alk maarse Rijkspolitie en het elftal van de Alkmaarse Gemeentepoli tie eindigde na een spannende strijd 33 gelijk. In de laatste 3 minuten van de wedstrijd wist APSV de stand op gelijlte voet te brengen. Voor de rust waren de partijen aardig tegen elkander opgewas sen en menigmaal moesten de doelverdedigers redding brengen bu harde en goed-geplaatste schoten. Het eerste doelpunt kwam van APSV door een goed schot van linksbinnen van Dijk. Alkmaar R.P. gooide er een schepje op en uit een goed opgezette aanval wist Termaat de gelijkmaker te scoren. Na de rust had Alkmaar R.P. een flinke veldmeerderheid doch wist dit niet in voldoende doel punten om te zetten om zich van de overwinning te verzeke ren. Bij een aanval plaatste r. buiten van Luit de bal scherp voor het doel. De APSV-doelman en bark trachtten de bal weg te werken, doch misten, waardoor midvoor Jager zijn kans schoon zag en met een mooie kopbal Noorman passeerde 2-1. Even later kwam APSV goed opzetten. Midvoor Haverlag kwam in het bezit van de bal, speelde zich mooi vrij en met een strak schot maakte hij de stand weer gelijk 22. Het doel van APSV stond hierna onder grote druk en weer was liet midvoor Jager die Alk maar R.P. de leiding bezorgde 3—-2. Het Rijkspolitie-elftal, dat blijkbaar in de mening verkeer de, dat de wedstrijd nu voor hen gewonnen was. maakte een fout doordat de achterhoede te ver naar voren kwam. APSV maakte hiervan dankbaar gebruik. Do bal kwam bii de vrijstaande linksbuiten Nederveen. Deze nlaatste hem op de voet. van van Diik, die ineens inschoot 33. Nog geen twee minuten nadien floot scheidsrechter v- d. Schilde, die goed leidde, het einde. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Petro- nella J. M. dv J. P. Hopman en J. de Waard. Ondertrouwd: Franeiscus Joh. Goosen, 32 j„ Eindhoven en Nel ly C. Haasbroek, 29 j.; Loudens Bijwaard 23 j. Alkmaar en The- resia Kops 22 j.; Henri Jonkers 28 jaar Haarlem en Martha S. Kaag man 24 jaar. Getrouwd: Willem Buizer en Hortske de Vries; Jacobus G. Jong en Johanna Kuijs. Uit het politierapport ALKMAAR, Woensdagmiddag is een 36-jarige slagersknecht van W. hij het schoonmaken van een electrische gehaktmolen, met zijn linkerhand in de molen geraakt. Vier vingors werden af gesneden. Onmiddellijk werd hij naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Woensdagmorgen omstreeks kwart voor tien moest een per sonenauto op dc Kennemerstraat- weg ter hoogte van de Coman- straat plotseling remmen voor een hond, die de rijweg overstak. Hij week daarbij enigszins naar links uit en werd aangereden door een bestelauto die hem van achteren wilde passeren. Proces verbaal is opgemaakt. Woensdagmorgen. omstreeks kwart voor negen is 'n vijf-jarig meisje op de Bergerweg tegen een rijwiel, bereden door een twaalf-jarig meisje, opgelopen. Deze laatste kwam te vallen en werd aan haar kin gewond. Zij werd door de politie verbonden. De politie moest herhaalde ma len ter assistentie worden geroe pen bij schoorsteenbrandjes, die allen veroorzaakt waren door vuil in de schoorstenen. WISSELBEKERTOURNOOI B.V. Dc Lindenhoek ALKMAAR. Dit handicap-tour- nooi, mag zich over het algemeen verheugen in mooi spel. J. Kra mer is wel de favoriet eh speelt zeer sterk o.a. met 22.22. Kramer 200 22 Barten 84 22 Boekestein 150 27 De Vries 133 27 Rolie 100 27 Swart 103 27 Kramer 200 9 Schoen 35 9 Ruyter 100 28 Schoen 76 28 Barten 125 30 De Ruyter 85 30 Kramer 200 14 Swart 57 14 Rolie 100 25 De Vries 79 25 Boekestein 150 25 Schoen 84 25 77 22.22 Vrijdag wordt dit tournooi voortgezet. DE OOGST VAN DE STRAAT BERGEN Gevonden: Padvin- dersricm; herdershond; kinder schoentje; portemonnaie m. inh.; een paar handschoenen (leer); slechtbeitel; pantoffel (L.); kin dervestje; handschoenen (D.); bruine hond; zakmes; ceintuur; zakmesje; wieldop v. auto; fiets pomp! e; handschoen (H.). Verloren: Kinderdriewieler (hout); zon nebril: bos sleutels; duimstok; portemonnaie m. inh.; tas m. inh.; kinderjasje; dekzeil v. vrachtauto; kinder,;asje (rood); étui met vul pen: cape (bruin geruit); jon genskous; Alpinomuts; bankbiljet 10,gouden speld; bonboekje; portemonnaie m. inh.; rijwieltas m. inh.; benzinetankdop; jongens regenjas; sleutelbos; groen tasje m. inh.; handschoen (D.); auto ped (groen). Advertentie BANKETBAKKERIJ LANGESTRAAT 39 Telefoon 2485 NIEUW TYPE REGENKLEDING Demonstratie bij Q ALKMAAR. In het kledingma gazijn Q, hoek Langestraat Houttil, is de Fa. Gelmok gisteren begonnen met de demonstratie van een nieuw type regenkleding de Gelmok „Bromcoat" genaamd, die speciaal voor beveiders van fietsen met hulpmotor is gemaakt Deze regenkleding, vervaardigd uit ledersoorten of dubbelgewe- ven textiel, is voorzien van een driehoekig regenscherm dat tus sen de voorpanden van de regen jas wordt bevestigd. Bij gebruik van dit scherm wordt 't opwaaien der jaspanden tegengegaan, het in 't wintergetij zo verraderlijke intochten wordt voorkomen en natte knieën behoren nu ondanks de regen, tot het verleden. De demonstratie, die door een dame en een heer met deze nieuwe kleding wordt, gegeven, trok gistermiddag in de drukke Langestraat zeer veel bekijks. De Krijgsraad te velde heeft fiisteren in den Haag vier geval- en van Indië-desertie behandeld. De 21-j. soldaat K. M. uit Oost- zaan die op aandringen van zijn moeder en zijn meisje in Sept. '49 niet van inschepihgsverlof was teruggekeerd, werd tot een jaar met aftrek veroordeeld (eis 9 mnd.). De 26-j. H. M. uit A'dam die in Oct. '46 deserteerde doch eerst op 19 Juni 1951 door de ma rechaussee werd gearresteerd, kreeg zes mnd. (eis o mnd.). De 26-j. J. R.. uit A'dam die twee maal deserteerde en zich physiek niet geschikt achUe voor dienst in de tropen hetgeen een her keuring later bevestigde kreeg 10 mnd. met aftrek (eis 1 jaar). Tenslotte was twee jaar met af trek geëist tegen de 24-j. A. N. R. uit Alkmaar die eveneens twee maal was gedeserteerd maar een zwaardere straf tegen zich hoor de eisen omdat hij, in de korte tijd dat hij werkelijk dienst had gedaan, kans had gezien een lan ge straflijst aan te leggen. Zijn zaak werd aangehouden voor het uitbrengen van een psychiatrisch rapport. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Gerar» dus zv B. J. Duyneveld en A. C. van der Sluis; Giovanni B. zv C. J. Zuurbier en P. H. Colauto; Catharina T. dv T. Pater en A. M. Priem. Gehuwd: Pieter de Vries en Lu cia P. C. Hofman, Adrianus J. Voet en Wimke Regeling, Roelof Wike en Lena J. van Leeuwen, Donateurskaartcn N.K.j.B. HEILOO. Door de NKJB le den worden er in Heiloo dona- teurskaarten verkocht. Dit heeft ten doel de verfraaiing en ver warming van het NKJB.clubhuis. Laten alle Heilooërs mede helpen tot dit doel te komen en Jaten we allen een donateurs kaart, ko pen voor de prijs van één gulden. Mag het bestuur op U rekenen? Dank U. Advertentie <?en keur van aparte modellen uit onze met zorg samengestelde collectie MANTELS EN JAPONNEN voor het a.s. seizoen tonen wij U in onze op Vrijdag 28 September a.s. in ,,'t Gulden Vlies", Koorstraat 24 Alkmaar des middags van 3-5 uur en des avonds van 8-10 uur, Toegansprijs f. 2.50, inclusief thé-complet, Kaarten, In beperkte mate, verkrijgbaar in onderstaand filiaal, verat FILIAAL ALKMAAR, LAAT 11 8 SCHAPEN (geregistreerd Texels ras) Rammen, geboren in 1948 of vroeger: 1. P. Donker Pzn„ Hoog woud (tevens reservekampioen); 2. D. Oostwouder en J. de Jonge Wzn„ Beemster; 3a Gebr. Koo- ren, Texel; 3b P. Pijper, Twisk. Rammen geboren in 1949: la tevens kampioensprijs: P. Pijper, Twisk; lb G. C. Kikkert, Texel; 2a Gebr. Donker, Schagen-Twisk; 2b H. J. Keijzer Dzn., Texel en J. de Jonge Wzn., Beemster. Eer volle vermelding: F. Bakker, Beemster en G. Laan, Benning- broek. Rammen geboren in 1950: 1. G, Kant Mzn., de Weere; 2a P. Kistemaker, Abbekerk; 2b P. Korver, Ursem; 3a J. Schipper, Abbekerk; 3b Gebr. Donker, Schagen-Twisk; 3c J. Blauw, Stompetoren. E.V.: Gebr. Broers, Benningbroek en Joh. Stam, Berkhout. Ramlammeren (drietallen van één vaderdier, geboren in 1951): E.V.: F. Bakker, Beemster; R. Bakker, Venhuizen; D. Blokker, Twisk; Gebr. Donker (2 x); P. Donker Pzn., Hoogwoud; A. Groot Ooster-Blokker; G. Hoedjes, Schagen; Gebr. Hogetoorn, Beem ster; J. de Jong Wzn., Beemster; A. Koopmans, Barsingerhorn; P. Kistemaker, Beemster; N. A. Ko ning, Beemster; P. Kistemaker, Abbekerk; D. Kaan Nzn„ Wie- ringerwaard; P. Korver, Ürsem; •T. Middelbeek, Twisk; T. v. d. Meer, Westwoud; Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; Jac. Reiine, Bar singerhorn: J. Stapel Szn., Sijbe- karspel; F. Stolp, Beemster en N. de Vries, Spanbroek. Ooien met haar in 1951 geboren lammeren, waaronder telkens minstens een ooi- en een ram- lam: la (gouden medaille) P, Kistemaker, Abbekerk; lb J. Sta pel Szn., Sijbekarspel; 2. N. Ruy ter, Beemster; 3b G. Kikkert, Texel; 3c P. Wijdenes Czn„ Twisk. Ooien met haar in '51 geboren lammeren (twee of meer ram lammeren): la (wissclbeker Te xels Schapenstamboek) Wed. J. Wagemaker, de Weere; lb J. de Jonge Wzn., Beemster; 2a G. Kik kert, Texel; 2b F. Blaauw, Beem ster; 3a N. Blauw, Heerhugo- waard; 3b D. Haremaker, Beem ster. Ooien met een ramlam, gebo ren in 1951: 1. Jac. Lap Kzn en Zonen, Texel; 2a idem; 2b en eerv. verm. N. Ruyter, Beemster; 3a A. Dekker Kzn., Oterleek; 3b N. Kikkert Jzn„ de Koog. E.V.: G. Kikkert, Texel. Ooien (geboren in 1947 of vroeger); 1. tevens kampioens prijs: Gebr. Hogetoorn, Beemster; 2a P. Pijper, Twisk; 2b Gebr. Donker; 3a J. de Jonge Wzn., Beemster; 3b Jac. Reijne, Bar singerhorn. E.V.: A. Koopmans, Barsingerhorn; P. Marees Dzn., Beemster. Ooien (viertallen van één va derdier, geboren in 1950): la tevens reservekampioen: Wed. J. Wagemaker, de Weére; lb P. Kistemaker, Abbekerk; 2a J. Langedijk Hzn., de Weere; 2b Gebr. Donker; 3a Joh. Stam, Berkhout; 3b Wed. D. Ruyter, Nibbixwoud. Ooilammeren (viertallen van één vaderdier, geboren in 1951): la N. Ruyter, Beemster; lb Wed. J. Wagemaker, de Weere; 2a J. Langedijk Hzn., de Weere; 2b P. Pijper, Twisk; 3a Wed. J. Dek ker, Ursem; 3b Jan Blauw, Stompetoren. Vette schapen: 1. M. Groot, Stompetoren; 2. J. Borst, Alk maar; 3. C. Smit, Alkmaar; E.V.; P. van Langen, Heerhugowaard. VARKENS (geregistreerd Groot Yorkshire-ras) Beren, geboren in '49 of eer der: la tevens kampioensprijs: C. Borst, Heerbugowaard-Noord; lc idem; 2a C. Laan Dzn., Berk hout; 2b P. Klaver, Zwaagdijk; 2c P. Rol Czn., Starrenmeer; 2d S. Bakker Jzn., Aartswoud; 3a J. Oostwouder, Beemster; 3b P. Go vers, Schagerwaard; 3c S. Stapel, Schellinkhout; 3d P. Bak ker Szn., Heerhugowaard; 3e P. Nooy Czn., Midwoud. Beren, geboren na 31 Dee. '49 en voor 1 Oct. '50: 1. P. Rol Czn., Starrenmeer; la J. Bakker Szn., Warder; lb P. Klaver, Zwaag dijk; 2a P. Stam, Hem en J. Schipper te Graft; 2b P. Laan, Opmeer; 3a D. v. Kampen, Hoog- karspel; 3b S. Borst, Heerhugo waard; 3c P. Beerepoot, Wognum. Fokzeugen, sterzeugen voor de fokkerij bestemd, ouder dan twee jaar: la tevens kampioen: D. van Kampen, Hoogkarspel; lb J. Vis ser (tevens reservekampioen), Sijbekarspel; lc W. Keesoom, N. Niedorp; 2a D. Schoen, Ben ningbroek; 2b W. Kos, Starren meer; 2c D. Haremaker, Beem ster; 2d S. Bakker, Aartswoud; 3a G. Kamp, Winkel; 3b G. Koorn, Winkel. E.V.: S. Bakker Jzn., Aartswoud. Fokzeugen, geen sterzeugen, voor de fokkerij bestemd, ouder dan twee jaar: la J. Borst, Heer hugowaard; lb Wed. J. Stuyt, Ursem; lc C. Borst, Heerhugo waard; ld J. Oostwouder, Beem ster; 2. J. Borst, Heerhugowaard; 3a P. Borst, Heerhugowaard; 3b A. Laan, Spierdijk. E.V.: Th. Klaver, Heerhugowaard. Fokzeugen, voor de fokkerij, van veertien maanden tot en met twee jaar: A. geboren van 13-12-'49 t.m. 27-l-'5Ó: la J. Oostwouder, Beem ster; lb P. Donker Pzn., Twisk; 2a S. Borst., Heerhugowaard; 2b R. Bakker, Venhuizen; 2c S. Borst, Heerhugowaard; 2d .T. Manshanden, Abbekerk; E.V.: B. S. de Jong, Starrenmeer. Idem B„ geboren vanaf 20-2- '50 t.m. 22-5-'ö0: la C. Klaver, Heerhugowaard; lb D. v. Kam pen, Hoogkarspel; lc J. Borst, Heerhugowaard; ld G. IJff Wzn., .Assendelft; 2a P. Rol, Starren meer; 2b C. Klaver, Heerhugo waard; 2c Wed. J. Stuyt, Ursem; 3a G. Kant, Winkel; 3b P. Borst, Heerhugowaard. Fokzeugen, voor de fokkerij bestemd, tot en met veertien maanden: la P. Rol Czn., Star renmeer; lb J. Borst, Heerhugo waard; lc C. Borst, Heerhugo waard; 2a J. Borst, Heerhugo waard; 2b S. Borst, Heerhugo waard; 3a G. IJff Wzn., Assen delft; 3b W. Kos, Starrenmeer. Zeugen, geboren voor 1 Oct. '49, met minstens zes biggen, niet ouler dan 85 dagen; 1. S. Borst, Heerhugowaard en G. Sta pel, Beemster; 2. J. Oostwouder, Beemster en M. Veldt, Bergen; 3. D. Koning Czn., Spanbroek. Fok varkens, twee- of drietal len uit een toom, van vier t.m. zes maanden: 1. D. v. Kampen, Hoogkarspel (2 x); 2. S. Borst en P. Borst, Heerhugowaard; 3. W. Kos, Starrenmeer; B. de Jong, Starrenmeer (2 x); G. Kant, Win kel; C. Borst, Heerhugowaard; en J. C. Borst, Heerhugowaard (2 x). Fok varkens, twee- of drietal len uit een toom, van zes t.m. tien maanden oud: 1. D. Kaay, Twisk; C. Borst, Heerhugowaard en R. Bakker, Venhuizen; 2. D. Koning, Spanbroek; L. Bruin, Zwaagdi.ik en R. Bakker, Ven huizen; 3. P. Laan, Opmeer; E.V.: J. Veldt, Bergen; J. Manshanden, Abbekerk (2 x) en P. Laan, Op meer. PAARDEN Merrieveulens; 1. C. Blanken- daal. Bergen; 2. J. Veldt, Bergen; 3. G. Franzen, Bergen; 4. Gebr. P. en J. Kok, Wognum. 1-jarige merriën (Gronings type): 2. P. Schermerhorn, Groot Schermer en C. Rotteveel, Oter leek; E.V.: C. Kuiper, Heerhugo waard. Idem, Gelders type; 1. Gebr. Broers, Benningbroek; 2. J. Kra mer, Koedijk; Gebr. Broers, Ben ningbroek; E.V.: Gebr. Kok, Wog num. 2-jarige merriën, Gronings type: 1. C. Kuiper, Heerhugo waard en Wed. P. Roskam, Sijbe karspel. Idem, Gelders type: Gebr. Broers, Benningbroek. 2. P. Won der, Bergen. 3-jarige merriën, Gronings type 2. M. Kaptein, Egmond a.d. Hoef. Idem, Gelders type: 1. M. Brommersma Jzn., Beemster; 2. P. de Heer, Beemster. 4-jarige en oudere merriën,, Gronings type: 1. Wed. P. Ros kam, Sijbekarspel; 2. P. Zwak- man, Bergen en M. Kaptein, Egmond a.d. Hoef. Idem, Gelders type: 1. tevens kampioensprijs, gouden medaille: G. Franzen, Bergen; 2. Gebr. Kok, Wognum en C. Rotteveel, Oter leek; E.V.: G. Franzen, Bergen. Handelspaarden: 1. M. Veldt, Bergen; 2. idem; 3. Gebr. Kuiper, Heerhugowaard; E.V.; idem. Slachtpaarden: I. Wermbloed: 1 en 2. J. Huiberts, Bakkum;,3. Gebr. Akkerman, Alkmaar; E.V.r C. Rotteveel, Oterleek. II. Koudbloed: 3 en E.V.: Bree- baart, Winkel. RUNDVEE Vette koeien, afgewisseld: 1. (tevens collectieprijs), verguld Heereboer. zilveren medaille: S. Smit, Alk maar. Eveneens een eerste prijs behaalden: J. Stroomer, Oudorp; Gebr. Timmerman, Alkmaar; Gebr. Groot, Alkmaar; 2. C, Smit, Alkmaar. Vette koeien, niet afgewisseld: 1. (tevens kampioensprijs, verg. zilveren medaille): C. Smit, Alk maar. Eveneens een eerste prijs; G. de Jong, Ursem; E. Asjes, Bezeil en J. Stroomer, Oudorp; 2. C. Smit, Alkmaar en Schouten, Bergen. Koeien, met hoogstens twee brede tanden: 1. Donker, Zaan dam. Dikbillen: 2. Donker, Zaandam. Kalfkoeien (afgewisseld): 1. W. Schoen, Sehagerbrug; 2. idem; 3. J. Speets, Venhuizen. Kalfkoeien (niet afgewisseld); 1. H. van Hoorn, Heerhugowaard; 2. P. Stekelbos, Oterleek. Kalfschotten: 1. C. de Wit, Rinnegom; 2. J. Molenaar, Ber gen; 3. P. Koopman, Oudorp. GEITEN Geboren in '48 of vroeger; 1. P. Zonneveld, Krommenie; 2. P. Franzen, Bergen; 3. K. de Boer, Koog aan de Zaan; 4. idem; 5. Kamphuis, Krommenie; 6. Afde ling Krommeniedijk; 7. S. Groen tjes, Castricum; E.V.: idem en B. Groentjes, Castricum. Geiten, geboren in '49: 1. A. van Wageningen, Oostzaan; 2. P. Zonneveld, Krommenie; 3. J. Groentjes, Castricum; 4. G. Bra kenhof, Castricum. Geiten, geboren in '50: 1. P. Zonneveld, Krommenie; 2. P. Lanser, Zaandam; 3. J. Nieuwen- huizen, Castricum; 4. P. Groen tjes, Castricum. Geitlammeren: 1. P. Zonneveld, Krommenie; 2. G. Brakenhof, Castricum; 3. en 5. P. Bloem, Krommeniedijk; 4. B. Groentjes, Castricum. Bokken: 1. Adam, van de afd. Zaandam; 2. Juno, van de afd. Krommenie; 3. Jules, van de afd. Zaandam. Boklammeren: 1. P. Franzen, Bergen; 4. G. Brakenhof, Castri cum. Beste productiegeit: 1. P. Lan ser, Zaandam; 2. K. de Boer, Zaandam; 3. P. Zonneveld, Krom menie; 4. A. van Wageningen, Oostzaan; 5. A. Borstlap, Krom meniedijk. Mooiste groep geiten (vijf stuks uit een afdeling): 1. Afdeling Krommenie; 2. en 4. Afdeling Castricum; 3. Afdeling Zaandam. Kampioensgeit; Gretha, van P. Zonneveld, Krommenie. Kampioensbnk: Adam, van de afdeling Zaandam. MACHINES ETC. De bekroningen voor landbouw machines en -werktuigen, geëx poseerd op de Nieuwesloot, lui den als volgt; Eerste prijzen: W. van Weert, Alkmaar; J. Met, Alkmaar. Tweede prijs: N.V. v. d. Blom en Dekker, Schoorldam. Derde prijzen: Fa. Knssen, Fa. Boom, Fa. Hol en Blom en Fa. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. ENIGE REGEN Zwaar bewolkt met tiidelMk eniec rezen en later brekende bewolking met enkele vorxwreide liuien. Overweeend maliee wind tussen Zuid en Zuidwest. Dezelf de of iets lagere temperaturen dan vandaae. c TOKIO. 27 September (Reuter) Generaal Ridgway, de opper bevelhebber van de Verenigde Naties, heeft Donderdag oen nieuwe confcrcnticplaats voor dc wapenstilstandsbesprekingen voorgesteld, Ridgway stelde een plaats voor ongeveer halverwege tus sen de frontlinies van de noor delijken en de verbondenen in de nabijheid van Sopghjongni, ongeveer twaalf kilometer te» Zuiden van Kaesong. WIM VAN EST C.S. Clubkampioen van Nederland In de prachtige .omgeving van Arnhem zijn gisteren de club- kampioenschappen van Neder land verreden. Favoriet voor de titel was „Willibrord Vooruit" met Wim v. Est, Thijs Roks en Wout Wagtmans. Verleden jaar reeds was de titel op het laatste moment aan hun neus voorbijge gaan, maar nu werd er beter op gepast en met een royale 3 minu ten voorsprong werd no, 2 Maas tricht overklast. Derde werd „de Kampioen" uit Haarlem en vier de „Olympia" uit Amsterdam. TECELACTIE KLEUTERSCHOOL WERD EEN SUCCES BERGEN Deze actie die ten doel had de kinderspeelplaats van de fröbelschool St. Angela van tegels te doen voorzien, is een succes geworden. De betegelde oppervlakte, slechts een klein ge deelte van de binnenplaats, was tot nu toe groot genoeg voor 80 kinderen, doch door de snelle uit breiding bleek zij voor de ruim 250 kinderen, die aan de goede zorgen van zuster Jerona zijn toevertrouwd, te klein. Modder en stof waren een grote ergernis voor zuster en ouders en door de laatsten werd dan ook een comité gevormd dat een actie opzette om papieren tegels te verkopen; di verse ouders en sympathiserenden sloegen de handen ineen en zorg den voor gratis vervoer van de 4000 aangekochte tegels en het be nodigde zand, legden geheel be langloos de tegels, regelden de afwatering en bouwden de beno digde putten. Namen zullen we ruet noemen, doch cleze zijn be kend bij het R.K. Kerkbestuur en Zr. Jerona, die voor deze geste, bij het toch ai zo moeilijk finan cieel beheer (de kleuterschool is nog steeds een zorgenkind) zeer dankbaar zijn dat de gehele plaats van tegels is voorzien. Ook toon den zij dankbaarheid voor de bij dragen van de ouders der school gaande kinderen die zeer belang rijk was. Voor de zo hoog nodige uitbrei ding van de school liggen de plan nen reeds gereed doch de bouw- stop maakt uitvoering voorlopig nog onmogelijk. VERKOPING TE BERGEN BERGEN. Gistermiddag had in de Oude Prins, ten overstaan van de notarissen Mr. A. Ben ders te Amsterdam en C- Knook alhier de openbare verkoping bij opbod plaats van enkele villa's en landhgizen. De percelen kwamen alsvolgt in bod: 1. het landhuis Toi et Moi. Eikenlaan 10 f 10.200. 2. het pensiongebouw „Neptu- nus," Prins Hendriklaan 19 f 6-700 3. het landhuis met schuur, erf en tuin Burg. Lovinklaan 1 f 5.400 4. De villa Merelhoeve," Kom- laan 14 f 10:500. 5- het landhuis met erf, Vinken- laan 4 f 10.400. De afslag is 3 October as. Geslaagd HEILOO. Dezer dagen be haalden de heren Th. Bakker en H. Bijwaard te Haarlem het di ploma detailhandelaar in aardap pelen, groenten fruit. GASFABRIEK LANGEDIJK—ST. PANCRAS LANGEDIJK De Commissie van Beheer der gemeenschappe lijke gasfabriek van Langedijk en Sint Pancras heeft in haar Dins dagmiddag gehouden vergadering het verslag over het jaar 1950 vastgesteld. Het nadelig saldo over dit boekjaar was f39.551,64, dat door de gemeenten Langedijk en Sint Pancras resp. voor 4/5 en 1/5 moet worden gedekt. Medegedeeld -Werd, dat de trans portbaan reeds is verkocht. Ook de verkoop van de nog overblij vende terreinen en inrichtingen, die niet meer nodig zijn, nu het productiebedrijf js gestaakt wordt voorbereid. De gaspriisverhoging met ingang van 1 Augustus werd bekrachtigd. ALKMAAR Alkmaarse Ex portveiling, Woensdag 26 Sept. Aardappelen 810; slabonen 36 52: pronksnijbonen 3052: kom kommers 826; tomalen A 22 37, bonken 1620; stoksniibonen 52—114; bloemkool Ia 24—29. I 18 22, II 12—16; rode kool 5—13; groene kool 1419.50: spruitkool 1846; spinazie 1129; sla 2 13.50; postelein 1326; andijvie 5li: bieten 610: uien 1125; prei 9—14; soepgroenten 4—6: pe terselie 3—5; meloen 1861; ali- cante 7295: frankenthaler 67-98. LANGEDIJK. 27 September. 35000 kg rode kool A 7.90 11.80, B 4.40—7.10. 12000 kg gele kool A 7.20—8.50, B 6.60. 18000 kg groene kool 6.1011.70, 280000 kg witte kool 4.005.00, 1500 kg uien 19.90, nep 20.00. 5000 kg bieten A 8.00—9.50, 400 kg peen R 11.80. C 9.60, 1000 kg andijvie 5.005 90, 6500 kg git bonen 34.1045.60. 4000 stuks bloemkool BI 26,0031.90. È2 10.90—20.00 Doorgedraaid 130000 fcg witte kool. ZUTPHEN. van de zaak tegi ka die te Zutpl is gisteravond g tober a.s„ nada dagen een 40 U hoord. Op 3 Oet< sitoir worden f de verdediger m pleidooi beginn< bleef ook gist schuld ontkennt Tussen Septerr 1945 was Ensche zijn onguur wei ook hier weer al voor. Op deze v vertrouwen van kers en kwam spoor van een v bevindingen bn uit aan het te H Sonderkommand wehrstelle en aai J. A. Azaks. I Izaks ervoor te illegale werkers en Zandbergen des avonds in h borg te Enschede chef van het deed die avond i Feldgendarmerie polizei een inval bergen en Rutge: neergeschoten, e' die in het huis echtgenote van borg Sr., A. v Francois en W. werd diezelfde teerd en kort da De nabestaand offers legden f zitting rustig hui Hushka bleef v houding van hai nen. Hij woond Enschede in eer de Duitsers voor vorderd. Hij woi van de illegalite Terborg uit Duit: te bevrijden en alles en nog wa OLYMPISCI HAD GO De ontvangste het Olympisch Si dam hebben met f 195.000.— die f 60.000.overti strijd Bondselftai leverde f 50.000.- wielerwedstrijdei van de revanche pioenschappen i N ederlandPaki; bracht f 10.000.- Er waren 23000 athletiekwedstriji deficit van en guldens. Aan i belasting betaald 1950 eveneens f BABY TERNA GEI VEENDAM dendwarsdiep t een woonschip i H. Engels, een i men geworden, staande uit man kinderen (oudste jongste veertien door wel zeer z aangezien nocfh sdhip verzekerd De vrouw die op bezoek was, dere omwonei schuwd en toen schrik dat de uit het dak slo van veertien da| nauwernood uit vertrek worden Het vuur vonw in de uit hot woonruimte zoda die spoedig ter v nig kon uitrich lijk is de bram het verzakken v zoldering, waardi raking kwam m> Het gebouw het Kon. Inst voor de Tropen de Mauritskad Amsterdam be 9 October vi twintig jaar. 1 volge de naoorI moeilijkheden i Archipel is 't t maal van naam anderd. Nadar, oorspronkelij naam Kolo Instituut" tn herdoopt is in disch Institi heet het gel thans „Konin Instituut voor Tropen". In ontvingen de a tecten J. J. ei A. van Nieuke opdracht een werp te maken uitvoering van project onder stagnatie, o.a. c geheel voltooid zijn hoofdzakel is afgestaan do

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2