SMIDJE VERHOLEN en de VEEDIEF VAN TEXAS eniet t méést ZONDER NOTEN GEEN MUZIEK Zonder adverteren geen publiek! APS»»** Extra chique vMmi u/aL. /b bfcF I bMEkK I Vb I T-'en vlot japonnetje, een modieuze en warme mantel, een aardige blouse met bijpassend rokje of een gezellige peignoir. Een zeer uit gebreide collectie hiervan en veel goedkoper dan U had gedacht Als Uw winkelier U keus biedt uit tal van merken thee, dan is toch de keus niet moeilijk. Denk er slechts aan, voor wie U straks een geuriger kopje thee wilt schen ken... UW GEZIN. Kies dus DOUWE EGBERTS geuriger THEE, een melange van theesoorten uit de beste theclanden. Zij garandeert U die rijke schenk, die fijne geur. Vigoreux dcux-pièces met chique fluweelgar nering, 5 Modekleuren. Maten 38-44 V DamasséCocktail-Japon chique kleuren-combi- oaties. Maten 38-46 Flausch velours Dames- mantel, geh. gevoerd. Maten 38-44. In diverse nieuwe najaarstinten. zijn onze sportschoenen! In najaar en winter kunt U echt behoefte hebben aan een stevige, gemakkelijke, de gelijke schoen. Bervoets-Vriezelaar brengt reeds vanaf 119.90 een uitgelezen collectie sportmolières, die volkomen aan deze ver langens voldoen - elegant van lijn en on berispelijk van afwerking. Deze uitstekende sport-raolières kunt U krijgen in bruin, tan en grijs calfsleder, naar verkiezing met Ieren of crêpe-zooL Sportieve schoentjes, waar U lang plezier van zult beleven Niet het laagst iet prigs, maar teel het goedkoopst in het dragen Voor deze en alle andere goede schoenen „Haasje repje" naar Zuiver wollen velours Swagger, geh.gevoerd Maten 38-44, in 9 moderne kleuren en zwart Zijden tricot Dames peignoir, met satijnen bies in zwart, koren, rood en wijnrood. Maten 40-50 KServoets -Vriezelaar Alkmaar, Laat hk. Rid- derstr. Den Helder, Spoorstraat S5 Zuiver wollen dames- pullover, langemouw, in 7 versch. kleuren Uit onze collectie «h alle kleuren Kamgaren damesrok, nieuw model, in grijs, zwart en bruin. Ma ten 38-46 Double face (zuiver wol) Jongedamesmantel, geheel ge voerd, fluweel garnering, Maten 32-36 Wollen Little Lady Japon, 3/4 mouw. leuk gegarneerd. 5 mooie kleuren. Maten 32-36 FILIALEN DOOR GEHEEL NEDERLAND En hier zijn er 8 die U laten zien: bij Q bent U altijd voordeliger uit voor Qualiteitskleding longenscostuums vanaf Ort50 Kleine^—-' stijging p. maat Costuums van zuiver wollen tweeds en cheviots. IJzersterk goed gemaakt, vlotte coupe 03." Costuums van 100°/o zuiver wollen kamgarens in de nieuwste dessins. Uitstekend van QC fabrikaat en pasvorm V3.~ Falcon regen jassen vanaf Ol Kamgaren costuums, 1 en 2 rij. Modellen met en zonder vest in grote verscheidenheid 4 AC van stoffen en dessins 1"r3i* Tweedjassen vanaf A Autocoat met ruitvoering. Zeer exclusief Gegarandeerd de beste cos tuums die in Nederland ver krijgbaar zijn Ook voor slanke en corpulente figuren l7 mee doen. Hiep hiep hoera, van je jaldiedaldiedee". Juist op dat moment kwamen de twee rechercheurs in burger binnen en zij keken wel een beetje gek op, want in de dienst zingt men niet van jaldiedaldiedee. Dat staat tenminste ner gens in de voorschriften. Wat men echter in de dienst wel behoort te doen, dat is het uit de prullemanden trekken van dikke sheriffs, indien zoiets tenminste ergens schijnt voor te komen. Dat was hier het geval en zodoende begonnen zij beide aan Fatty te rukken. Een van de rechercheurs bevrijdde hem uit de prullebak en de andere haalde intussen een politieblad uit zijn zak. Hij sloeg een foto op en vroeg: „Ken jij die?" „Ja ehpff, snrk", antwoordde Fatty. „Dat is de aan voerder van de door mij gevangen ehsnrrrk...., pff, ik bedoel eh...., dat is de leider van de bende veedieven". „Knap werk, sheriff", zei nu de andere rechercheur. „Dienst is dienst, zeg ik maar. Weet jij wie je daar gevangen hebt? Dat is Zwarte Daaf, die zich ook wel eens Texas-Daaf noemt. Hij is de grootste en rijkste veedief aller tijden. Wij zoeken al jaren naar hem. Volgens dienstopdracht moeten wij hier nu voor het vangen van deze schurk vijfduizend dollar beloning achterlaten, alsmede een ridderorde. Die beloning is namelijk al jaren uitgeloofd". 175. „Ik weet niet over welk aardigheidje je het hebt", ant woordde een der twee ijverige rechercheurs. „Voor ons bestaan geen aardigheidjes. Wij kennen alleen de dienst. De dienst gaat ons voor alles. Wij zijn zo op de dienst, dat wij zelfs onze eigen vader zouden bekeuren, als hij een half uur na zonsondergang zonder deugdelijk functionnerend achterlichtje reed. Wij zeggen altijd maar: voorschriften zijn er om opge volgd te worden. En dat is nu het aantrekkelijke van onze dienst. Er gaat niets boven het foutloos opvolgen van voor schriften". Zoveel woorden had deze rechercheur lange tijd niet achter elkaar gezegd en dus verviel hij weer in een ijzig stilzwijgen, dat duurde totdat ze voor het kantoor van sheriff Fatty stonden. „Hier moeten we zijn", zeiden de recher cheurs en zij stapten uit de dienstauto. Dr. ir. Blikslager die wij natuurlijk allemaal al herkend hebben was de twee mannen al lang voor en hij stormde wild het bureau binnen. Het kon hem geen steek schelen dat er binnen een zekere sheriff Fatty op de grond lag, die een prullemand op zijn kop had en een hoop rommel om zich heen. Het enige waar Blik slager acht op gaf, was zijn kist. Dansend van vreugde sprong hij er omheen en hij huilde bijna van vreugde. „Mijn aardig heidje is terug", jubelde hij. „Nou kan ik er toch zeker zaken Door inlevering van daze gaat er. van 26 Sapt. t/m 6 Oct 1951 van elke totale aanschaffing boven w f 50.- nog eatra één tientje af. a (Eén koop. één bon.) gualitelix' klading 1ANGESTRAAT HOIK HOUTTIl - ALKMAAR AUéénverk. v. West- Friesl.: Lederbedrijf Veldhuis, KI. Noord 34, Hoorn. Tel. 4780

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 8