Acht October nadert! Bronzen legpenning voor jubilerend politieman Wijk aan Zee werd met 4-1 door Zeevogels verslagen Concert in R. K. Lyceum Honderd nieuwe leden TAXI? CHR. DE VRIES De nationale reciasseringsdag AGENDA Adjudant v. d. Burg gehuldigd Ambtsaanvaarding dr. J. C. Kamerbeek Hechttangen Hechtmachines Potloodslijpers Frankenberg n.v. VAN DE HANDBALVELDEN A.V.G. aan de kop Muzen-rijk voor studenten weer geopend Ernstig ongeval in Heiloo Etoile de Paris E. H. HOFSTEDE PAGINA 2 DINSDAG 2 OCTOBER 1951 ALKMAAR. Een week eerder dan wii vorige iaren gewend wa ren. is het nrommma voor het 8-Octoberfeest verschenen; het is eekleed in een friseekleurdc om slag. waaron het wanen van Alk maar de burcht en een rid derfiguur reminiscenties ooroe- Den uit de tiiden van het beleer. Wii kunnen over de inhoud van dit tot een boekwerkic van 50 naeina's uitgegroeide nroeram- ma niet teveel vertellen; dan zou u, het niet behoeven te konen en dat is nu iuits wèl de bedoeling: immers de nrocrammaverkoon is mede een middel voor de 8-Oc- tobercommissie. om de kosten van het feest te dekken. Maar in grote liinen mogen wii er toch wel iets uit verklannen. De lampion-optocht wordt op Zaterdag 6 October gehouden, omdat de vooravond van de feest dag op Zondag valt. Men ver zocht ons de ouders er op te wij zen, dat het niet de bedoeling is, dat zij, of andere volwassenen met de kinderen in deze lam- piontocht meelopen; dan zou de stoet te lang worden en ook iets van zijn karakter verliezen. Ook is het raadzaam de lampions niet reeds thuis te ontsteken, want dan mochten de kaarsen opge brand zijn voordat de optocht begint; eerst op het Waagplein kunnen de lampions ontstoken worden. De muziek zal in de lampion optocht niet ontbreken. Ook de kermis op het Canadaplein en Paardenmarkt zal des Zaterdags reeds geopend zijn. Het urogramma. Het programma voor Maandag 8 October is in grote lijnen ge lijk aan vorige jaren: reveille, choraalmuziek, turndemonstraties op het Hofplein en carillonbe- speling. De ouden van dagen worden getracteerd en de och tendfestiviteiten worden beslo ten met de officiële herdenking bij het Victoriebeeld op de his torische plek. Bij mooi weer zal daaraan een demonstratie van een escadrille van negen meteoor straaljagers die op zeer grote hoogte boven de stad zullen vlie gen voorafgaan. Wij vergaten nog erop te wij zen. dat de kinderoptnehi en de behendigheidswedstrijden voor jongens op de Laat ook weer op het programma staan. In de grote optocht, waarin opera's en operettes in beeld worden gebracht, zullen des mid dags drie muziekcorpsen en 50 ruiters medewerking verlenen. Des avonds wordt er in de Grote Kerk een concert gegeven door de N.H. Oratoriumvereni ging. met medewerking van Schoorl's Gemengd Koor en enkele solisten, hef, geheel o.l.v. C. Jonker. Het vuurwerk, dat de feestdag op straat besluit, belooft hoe kan het anders schitterend te worden. Wij vernamen voorts, dat het bestuur aan de heer Vlaanderen opdracht heeft gegeven van de festiviteiten een film te maken, welke men in het voorjaar 1052 op een z.g. Bonte avond, in het kader van een groots-opgezette ledenwerfcampagne, hoopt te kunnen vertonen. Intussen heb ben zich de laatste weken al reeds ruim 100 nieuwe leden la ten inschrijven. De buurtverenigingen in de city zullen als vanouds hun stra ten en grachten versieren. De Langestraatvereniging heeft haar beste beentje voorgezet en de bekende 8-figuren, die er weer komen te hangen, zullen des avonds om de ander geïllu mineerd zijn. Het stadhuis zal in floodlight komen te staan, zo- f Advertentjel Telefoon 4237 Ieder jaar wordt in dit jaarge tijde een beroep gedaan op de of fervaardigheid van de burgerij tot steun van het reclasserings- werk. Hoezeer terecht! Want het raakt ons allen. De overheid al leen is niet bij machte de hoge kosten, die een goed reclasserings apparaat meebrengt, voor haar rekening te nemen. Er moet o.a. reeds op de verbetering van ge vangenissen en verplegingsm- richtingen worden bezuinigd. Een reden te meer, dat een ieder zich er rekenschap van geve van hoe groot gewicht het is, dat zo min "mogelijk afbreuk wordt gedaan aan werk, dat moeizaam is opge bouwd, en waard is om nog te worden uitgebreid. Wil de reclassering iets berei ken, dan moet zij naast subsidie's van de overheid tevens kunnen beschikken over particuliere fi- nantiële steun. Alleen wanneer haar die wordt verschaft is zij in staat lieden, die met de straf rechter in aanraking dreigen te komen, tijdig en op de juiste wijze „op te vangen". Alleen dan kan zij met haar keurtroep van deskundige ambtenaren en met haar inrichtingen er voor borg zijn, dat de voorwaardelijke ver oordeling geen aanfluiting maar een succes is voor de betrokkenen en bovendien het Rijk gelden be spaart, welke anders aan kosten van huizen van bewaring of ge vangenissen moeten worden be steed. Hoeveel leed kan de mede mens worden bespaard op deze wijze en hoe goed heeft men in dit land altijd begrepen, dat een ieder naar vermogen eraan heeft mee te helpen. Moge dit ook van het jaar weer tot uiting komen tijdens de Natio nale Reciasseringsdag. En moge de opbrengst groter zijn dan ooit te voren nu door de moeilijke economische omstandigheden voor zo velen gevaren dreigen. A. D van Regteren Altena als ook wellicht nog enkele an dere gebouwen. Aan de optocht des middags zal een prestatieloop over 1500 M. voorafgaan, georganiseerd door de Athletiekver. Alkmaar; bekende athleten, w.o. de beken de schaatsenrijder Jan Langen- dijk, zullen hieraan deelnemen; de wachtenden op de trottoirs zullen dus al wachtende nog iets te zien krijgen. Voor nadere bijzonderheden omtrent inschrijving voor deze prestatieloop, alsook omtrent an dere onderdelen van het feest programma verwijzen wij naar de officiële feestgids, die in straat verkoop verkrijgbaar is. Met het oog op de ledenwerf campagne kan men ook nog deel nemen aan een prijsvraag, waar bij prijzen van f 25.f 15.en f 10.beschikbaar worden ge steld; men behoeft slechts een goede slagzin in te zenden, die de propagandacommissie bij de werfcampagne kan gebruiken. CLUBHUIS VOOR DE |EUCD ALKMAAR. Door de orga nisaties, die onlangs besloten tot de oprichting van een jeugd-club- huis te Alkmaar is nu definitief een stichting in het leven geroe pen. die de oprichting van een dergelijk clubhuis zal bevorderen. Het bestuur zal bestaan uit ver tegenwoordigers van Katholieken, Hervormden en Gereformeerden, Pro Juventute, het Humanistisch Verbond en de werknemers-orga nisaties. SCHOLA PUBLICA. Eerste avond Filmcyclus. In de Cinema Americain om 8 uur: .The Bells of St. Ma ry". Films: REX-THEATER: Macao, eiland der gouddorst, 18 j. HARMONIE-THEATER: Om een vrouw te behagen, 14 jaar VICTORIA-THEATER: Tar- zan en de Zeemeerminnen, 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: He. denavond besloten voor stelling. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is geopend Apotheek Wanna - Ritse voort 5, apotheker Mej. C. Kamphuys. AAP DOOD GEVONDEN ALKMAAR. De talrijke be zoekers, die zich, met vele kin deren, Zondagmiddag zoals ge bruikelijk voor de apenkooi in de Alkmaarse Hout verdrongen, za gen tot hun leedwezen een der apen dood in de kooi liggen. Het is niet onwaarschijnlijk dat het dier tengevolge van verkeerde voeding, van buiten toegediend en buiten medeweten van de ver zorgers, is gestorven. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Chris tina M., d. v. T. van der Salm en C. M. Geurts; Jan z. v. G. Noord huis en E. A. Groot. Gehuwd: Marinus A. Heijnis en Bregitta C. Sneek. Overleden: Louis W. Plato, 83 jaar, wed. van K. Hemke. ALKMAAR. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig polilie-jubileum werd adjudant J. van den Burg, werkzaam bij de recherche van de gemeentepolitie te Alkmaar, op het politiebureau door zijn superieuren en collega's gehul digd. Daartoe werd de jubilaris met zijn jamilie in de jeestelijk versierde theorie-zaal van het bureau ontvangen door de bur gemeester, Dr. H. J. Wytema, de commissaris, de heer J. Üreeuws en hoofdinspecteur C. Pijl. Ln tegenwoordigheid van de inspectrice Mej. Mr. T. J. Stel lingwerf en inspecteur J. v. d. Bosch en vele leden van het corps heette de voorzitter van de feest commissie, inspecteur C. Pijl,, de jubilaris welkom en wees hij op het feit, dat dit jubileum niet al leen een politie- maar ook een gemeentelijk jubileum was, een reden dan ook te meer voor de aanwezigheid van de burgemees ter. Rustig ambtenaar Commissaris Dreeuws wees er in zijn toespraak op, dat adjudant van den Burg afkomstig is van de Model Politie-Vakschool te Hil versum en dat hij als agent zijn loopbaan bij de gemeenle-politie begonnen is in een tijd, waarin men slechts twee rangen kende bij de agenten, n.l. agent en hoofdagent. Er was toen voor promotie weinig gelegenheid, doch toen na de oorlog de promo tie-mogelijkheid ruimer werd door de instelling van meerdere rangen, was de jubilaris al spoe dig hoofdagent. Hij werd een jaar later in 1947 brigadier en nog hetzelfde jaar adjudant. In tussen was hij benoemd tot in specteur bij de P.R.A., waarvan hij ook nog waarnemend hoofd is geweest. Zowel bij de politie als bij de P.R.A. heeft de adjudant zich doen kennen als een rustig, beheerst en bekwaam politieman, die de volle tevredenheid van zijn superieuren had. Hij werkte m Alkmaar graag, omdat de stad hem trok en hij in het corps vol doening en erkenning vond. De commissaris wees nog op de zeer mooie staat van dienst, die de jubilaris heeft, waarbij nog ko men de talrijke beloningen en te vredenheidsbetuigingen voor het tot een succesvol eüide brengen van vele moeilijke zaken. Namens het corps werd aan mevrouw v. d. Burg een bloemstuk aange boden. Felicitatie Burgemeester Burgemeester Wytema wees er op, dat het speurderswerk voor het publiek weliswaar het minst-spectaculaire is van al het politie-werk, doch dat. juist» dit speuren van de ambtenaar vele goede eigenschappen vraagt. Dat de jubilaris zijn 25 jaar heeft uitgediend, is wel het beste be- Biljarten Kampioenschap Ie klasse libre In de afgelopen week zijn er voorwedstrijden gespeeld voer het persoonlijk kampioenschap 4e klas Libre moyenne 1.25—2.00. Na spannende strjjd zijn de volgende 8 spelers voor de finale geplaatst: A. Pater, B.V. De drie ruiten; C. Groot, B.V. De drie sprong.; N. Quant, B.V. Excelsior; S. Vingerling, B.V. Gekroonde Valk; F. Koning, B.V. De drie sprong: J. Scheuerman. B,V, Op timisten; De Waard, B.V. De Molen. Als reserve zijn aangewezen de heren Jonker en Duin. De finale zal plaats hebben in de week van 15 Oct. t/m 21 Oct. a.s. in het café van de heer Bouwstra te St. Pancras. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Hen- drikus, zv Pieter Dirk Heesbeen en Gerard van den Berg; Maar ten, zv Willem Antoon Jan Spruijt en Maria B. Heeger; Catharina E., dv Simon Jonker en Maria Weel; Maria C. G.. dv Piet G. Janssen en Corn. Pep ping. Gehuwd: Jacobus J. Lut en Wilhelmina M. M. Kroon; Cor nells W. Schouten en Bregitta Fakkert; Pieter Verboom en Catharina Kiest. Overleden; Neeltje Prins, we- President der Arr.-Rechtbank duwe van J .van der Hoeve. wijs van zijn succes. De burge meester, die dit jubileum onder de zeldzame gebeurtenissen re kende, bood adjudant Van den Burg de bronzen legpenning van de gemeente Alkmaar aan. Polshorloge als geschenk Vervolgens sprak de commis saris nog even, om de jubilaris namens het corps een polshor loge aan te bieden. Inspecteur W. van der Horst, chef van de recherche-afdeling, prees de grote ervaring en de plaatselijke kennis van de adju dant en dankte hem in het bij zonder voor de prettige sfeer en de goede verstandhouding, die de jubilaris steeds op de afdeling wist te bewaren. Opperwachtmeester J. de Jong van de Rijkspolitie, voorzitter van de afdeling Alkmaar van de Ned. Politiebond, bood een fraaie bloemenmand aan. Als laatste spreker trad inspec teur J. Haverlag naar voren, die speciaal de verdiensten van de jubilaris t.a.v. van de Politie- sportvereniging naar voren bracht. Niet alleen in zijn werk, Ook in de sport wist de adjudant goede resultaten te bereiken. Inspecteur Haverlag bood de jubilaris daarbij, als voorzitter van de Politiesportvereniging, de jubilaris een fraaie doos sigaret ten aan. Dankwoord jubilaris. In een hartelijk dankwoord richtte de heer v. d. Burg zich vervolgens tot zijn superieuren en zijn collega's. Hij meende, dat juist de goede verstandhouding in het corps hem het werk ge makkelijk had gemaakt en hij wilde gaarne nog vele jaren zijn krachten aan het corps geven. In een aardige speech vertelde de jubilaris daarna verschillende frappante feiten uit zijn lange politicloopbaan, om aan te tonen, dat men als mens, maar zeker als politieman de kansen, die men geboden krijgt, moet benut ten. In Hotel London was er van 4 tot 6 uur een druk bezochte receptie, die door vele collega's en vrienden werd bezocht. ALS HOOGLERAAR IN AMSTERDAM ALKMAAR. Dr. J. C. Kamer beek, voormalig con-rector van het Murmellius Gymnasium al hier, die tot gewoon hoogleraar in de Griekse taal en letterkunde is benoemd aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, heeft Maandagmiddag in de aula van deze Universiteit zijn ambt aan vaard met het uitspreken van zijn inaugurele rede over: „De philo- loog in Piëria's hof". Hij behan delde in deze rede enige aspecten van de problemen, die bestaan in de verhouding tussen philoloog en poëzie. De bestudering, zo zeide de nieuw benoemde professor, der antieke dichters, steeds meer onderdeel geworden van de we tenschap der klassieke oudheid, dreigt dikwijls te lijden aan een tekort aan onbevangenheid. An derzijds behoort de philoloog, die zich met de poëzie bezig houdt, ondanks de gevaren, die zijn be handeling der poëtische teksten loopt, te pogen in het wezen der poëzie door te dringen en niet bij de vorm halt te houden. Spreker lichtte in zijn rede deze gedaehtehgang met enige voorbeelden toe. KONINKL. MARECHAUSSEE BRIGADE OPGEHEVEN ALKMAAR. Met ingang van 1 October is de brigade der Kon. Marechaussee te Alkmaar opge heven. Het in Alkmaar werkzame personeel is voorlopig gedetacheerd bij de brigade van Den Helder. Deze opheffing is van tijdelijke aard. Nieuws van Rood Geel HEILOO Zondag 7 Oct. a.s. gaat HSV I naar Assendelft. Ge zien de plaats welke beide ploe gen op de ranglijst innem.en zal het ongetwijfeld een spannende strijd worden. Supporters die het le elftal willen vergezellen kunnen zich t.m. Donderdag op geven aan de bekende adressen. Rood-Geel heeft een grote actie op touw gezet ten bate van R.K.H.S.V. Op Zaterdag 13 en Zondag 14 Oct. a.s. zal een grote bazar worden gehouden in het Bruno-gebouw. Deze actie kan en moet slagen, dodh daar voor is hulo nodig niet alleen van de leden van Rood-Geel! Oók de dames ziin hierbij be trokken. En zal men ook op de meisjes van de Handibalcluto mogen rekenen? Nadere bijzonderheden vol gen. K.A.B. gaai- het winter seizoen in HEILOO Op 14 October a.s. zal de afdeling Heiloo van de Katholieke Arbeidersbewe ging het winterseizoen openen. Des morgens wordt om 8 uur een H. Mis opgedragen tot in tentie van de leden van de K.A.B. in de Parochiekerk. Des avonds om 8 uur volgt een to neelspel in de aula van de St. Willebrordusstichting. De K.A.B. toneelclub uit Langedjjk zal een voorstelling geven van „Als de kinderen maar eens groot zijn" van Kees Spiering. Alle leden en hun dames hebben vrij toegang. Niet-leden, die toch bij de K.A.B. behoren worden we derom verzocht, zich zo spoedig mogelijk als lid te laten inschrij ven. Voor het bijwonen van deze avond kan men zich opge ven bii het bestuur van de vak organisatie. betgeen tevens een opgave als lid van de K.A.B. in houdt. Men weet, dat de tijd van strijd nog lang niet voorbij is. Juist nu moet men zioh bii een strijdbare organisatie aansluiten, niet alleen om de individuele voordelen, die men ervan ge nieten zal, maar ook omdat men daardoor een organisatie in den lande steunt, die door haar ont zaggelijk aantal leden invloed op de regering kan uitoefenen, hetgeen tengevolge kan hebben, dat specifiek Katholieke belan gen van onze geloofsgenoten on der onze landgenoten beter wor den behartigd. Nieuwe hoofdonderwijzer 'T VELD. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van meester A. C. van Hest, is dezer dagen uit de door het R. K. Schoolbestuur voorge dragen candidaten, door de Hoofdinspecteur van Houten te Rotterdam de heer Brand uit Haarlem benoemd tot hoofd van de R. K. Jongensschool te 't Veld. (Advertentip.) Advprton Hel Langestraat 24 - Alkmaar In de le klasse heeft Zeevogels korte metten gemaakt met Wijk aan Zee. In een sportieve strijd wist het met 41 baas te blijven in eigen huis. Voor de rust wisten beide ploegen éénmaal het net te vinden, maar in de tweede helft was het al'een Zeevogels, dat speelde. Het kon nog drie werke lijk prachtige doelpunten maken en Wijk aan Zee bleef hierop het antwoord schuldig. Oranje Wit leed een onverwacht grote nederlaag tegen BI. Zwart. De Zaanse meisjes beschikken over meer routine en wonnen dan ook verdiend met 51. Dat Meervogels van Leonidas zou verliezen, stond wel vast, maar dat de uitslag 07 is geworden, viel ons tegen. Grote A.O.G.-zege A.O-G. heeft flink van zich afge beten in Haarlem. In het begin zag het er niet naar uit, dat A-O.G. een grote- overwinning zou beha len, want reeds spoedig had TYBB ALKMAAR. Wanneer we ons herinneren, dat vroeger iaren uitstekende concerten met toe lichting in het Lyceum werden eereven. is het nu zeer verheu gend. dat men althans in muzi kaal onzicht. de oude draad weer heeft ongenomen, zodat het riik der muzen voor de studerende ieurd weer toegankelijk is ge worden. De zangeres mw Jo Vin cent. en de nianist Piet Piincn- borg. gaven in de Aula van het R.K. Lvceum een concert, ge wild aan het kunstlied. Rector Küppers heette mevrouw Vincent en Piet Pijnenborg wel kom en wees er op, dat het muziekonderwijs op de Middel bare Scholen, niet alleen nuttig, i maar zelfs noodzakelijk was. Het lesrooster is echter zo druk be zet, dat er werkelijk geen uurtje meer af kan. Ook het muziek onderwijs op de lagere school is in een deplorabele toestand. Toch wordt de leerlingen al is het in beperkte mate de gelegen heid geboden de muziek passief te beoefenen (hiermede wordt bedoeld luister-ervaring op te doen). Piet Pijnenborg vertelde in 'n korte inleiding, dat het lied bij het leven behoort, d.w.z. het volkslied, maar er is ook nog een ander soort lied, nl. het ..kunst lied", dat, schoonheidsontroering wil schenken, en de innerlijke gevoelens van de kunstenaar, de componist in klanken weergeeft. Hierna zong Jo Vincent aller eerst een groep romantische lie deren van Fr. Schubert o.a. Frahlingsglaube en 'n Serenade. Hiermede willende laten horen, dat Schubert bovenal een rijke melodische vindingskracht bezat. De tweede liederengroep be stond uit de „Liederen uit de kinderkamer" van de Russische componist Moussargski; 'n scherp- getekende en geestige cyclus. Tot besluit drie liederen van de meer-moderne Franse com ponist André Caplet, Het Onze Vader, Weesgegroet en Credo De vaak-geestige toelichting van Piet Pijnenborg zal zeker hier en daar verhelderend heb ben gewerkt. De voordracht is bij de zangkunst de voornaamste factor en daar maar weinig zan geressen de voordrachtskunst zo meesterlijk verstaan als Jo Vin cent, die al de liederen prachtig zong, had men geen betere keuze kunnen doen: in Piet Pijnenborg vond zij een voortreffelijk ac- compagriateur. Hoewel in één uur tijd de jeugd niet vertrouwd kan raken met de muziek van de reeds genoem de componisten, is toch deze con certmiddag van groot nut ge weest. De muziek is nu eenmaal uit het gehoor en al luisterende blijft er allicht iets van de muzikale schoonheid in het onderbewuste bewaard. De jeugdige studenten luisterden aandachtig en lieten het aan oprechte bijval niet ont breken. De piano werd welwil- lendMgestaan door de^Ypma HANDBAL BERGEN In de wedstrijd D.I.O. teeen S.H.S. nam D.I.O. al spoedig de leiding, en stond die niet meer af. Mej. T. Borst (voorhoede) benutte naar kan- sen en wist voor de rust 2 maal teNa°den'rust bleef er helaas weinig over van her rustige spel door de onbegrijpelijke err onsportieve houding van de aan voerster van S.H.S. Scheidsrech ter Morsch leidde tactisch. De rust keerde weer en D.I.O. wist met 4—0 de wedstrijd te win nen. Men verzooht ons nog mede te delen dat er Woensdag geen trainen is in verband met de avond van de jonger engemeen- sehap. een 10 voorsprong. Nog voor het rusten waren de rollen omgekeerd en stond het 31 voor AOG- Doch TYBB gaf de moed niet op, het doel van de Alkmaarse club is dan ook vele malen in gevaar geweest, de AOG-keepster was echter on vermurwbaar en liet zich niet meer passeren. Hagr collega moest nog driemaal vissen. AOG won verdiend met 61. DIO uit Bergen heeft zich keurig hersteld, het bezoekende SHS werd met 40 naar Spaarndam terug gestuurd. De eerste punten zijn dus binnen door DIO. 3e klasse B. Adelbert heeft de derde overwinning behaald en staat onbedreigd aan de spits. Nu werd H9V het slachtoffer. VBO voldeed aan de verwachtingen en won met 4—0 van DDO. Ook bij Zeevogels2AOG 2 was de uit slag 4-0, AOG 2 kan er nog steeds maar niet in komen. 4e klasse B. Het was een goede dag voor Zeevogels, hun 3e elftal versloeg HSV 2 met 30 Junioren hoofdklasse AOG had niet veel in te bren gen tegen het sterke TYBB a, ze verloren met 81, zij verdienen echter een pluim voor het moedig volhouden wat tegen het einde met een mooi doelpunt werd be loond. Jun. aid. 1. De junioren van Adelbert namen geen risico en stuurden Zeevogels met een 42 nederlaag naar huis. Adelbert b moest dit keer een nederlaag lij den tegen VBO met 1—0. Meervo gels stelde teleur en moest in US VU de meerdere erkennen- De uitslagen waren: Dioc. kl, VitesseADO 0—1. le kl.: Bl.ZwaiitOr.Wit 51; Zeevogels Wijk aan Zee 4—1; Meervogels.Leonidas 07. 2e kl.: DIO—SHS 4—0; TYBB 3 —AOG 1—6- 3e kl. A: TYBB 3—Geel Wit 1-5 3e kl. B: DDO—VBO 04; Zee vogels 2—AOG 2 4—0; Adelbert— HSV 5—1. 4e kl. B: HSV 2Zeevogels 3 0-3 Jun. hfd. kl.: TYBB aAOG 8-1 Wijk a. ZeeADO 310. Jun. afd. 1; Adelb. aZeevogels 42; Addb. bVBO 01; Meer- vogelsUSVU 03. Jun. afd. 2: TYBBcVelsen 1-5- VERGADERING K.V.P.-JONGEREN OUDORP. Dezer dagen ver gaderden de K.V-P.-jongeren, afd. Oudorp. Het saldo bedraagt thans f 13.64. Als bestuurslid werd in de plaats van de heer J. Prinse gekozen de heer W. Hes. In plaats van de heer D. Laan, die verhin derd was, sprak de heer Nuyens over het moderne Europese Fede ralisme, gaf een beeld van het ontstaan en de groei van het ideaal daaromtrent en besprak de verschillende stromingen die er gaande zijn om een federatief Europa te propageren. Verkeersongeval TUITJENHORN Tijdens 't speeikwartiertje bii de Jongens school te Kerkbuurt werd het zoontje van de heer S. te Tuit- jenhorn aangereden door een huurauto van de heer de Goede te Djrkslhorn, bestuurd door de heer W. Dekker te Kerkebuurt. Dokter Groenhart verleende de eerste hulp en achtte opname in het ziekenhuis noodzakelijk. AUTOBUS SLEEPTE OUDE DAME MEE Zondagavond 8 uur heeft zich te Heiloo een ernstig ongeval voorgedaan bij het verlaten van een autobus van de NACO. De autobus stopte bij de halte Postkantoor aan de Kennemer- straatweg aldaar, om enige pas sagiers uit te laten. Als laatste stapte uit de 68-jarige Mevr. O. uit Heiloo. Voordat zij echter goed en wel de bus had verlaten klapte de chauffeur van de auto bus de deur weer dicht. De man tel van de oude dame kwam hier bij tussen de deur vast te zitten, zonder dat de chauffeur, die on middellijk wegreed, hiervan iets had bemerkt. Mevr. O. kwam te vallen en werd meegesleept. De andere passagiers, welke juist waren uitgestapt, begonnen hef tig met de vuisten op de zijwand van de bus te slaan, waardoor de aandacht van de chauffeur werd getrokken. Deze stopte, na onge veer 5 meter gereden te hebben. Ondanks het feit dat de autobus weer spoedig stil stond, was de dame ernstig gewond ge raakt. Haar dijbeen was gebro ken; voorts had zij diepe vlees wonden aan een harer benen en handen. Dr. Hoolwerf uit Heiloo die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het Centraal Ziekenhuis noodzakelijk. Wij herinneren eraan, dat deze zomer onder Schermerhorn een zelfde ongeval heeft plaatsgevon den, ook doordat de chauffeur te snel de deuren sloot en wegreed. Einde van het seizoen CASTRICUM. Op het kam peerterrein is de rust weerge keerd alsmede op het strand waar de consumptie-tenten zijn afgebroken. Niettegenstaande de minder gunstige weersgesteldheid tijdens de zomermaanden kan toch van een druk seizoen gesproken wor den. Het bezoek aan het tenten kamp was overweldigend, terwijl de Jeugdherberg Koningsbosch nauwelijks zijn gasten een onder dak kon verschaffen. De trek naar ons dorp is in de laatste ja ren zo zeer toegenomen dat men binnen afzienbare tijd plannen zal moeten beramen om hierin te kunnen voorzien. De weekmarkt CASTRICUM. De week markt welke Vrijdags gehouden wordt en waarvoor toestemming was verleend voor een proeftijd van zes maanden heeft vooral tij dens de zomermaanden zoveel belangstelling getrokken dat het Bestuur van de Ned. Ver. van foernsen op wiens initiatief de weekmarkt tot stand kwam ook nu weer een actie heeft ingezet voor het behoud van de markt gedurende de wintermaanden. Naar wij vernemen heeft de actie die nog slechts in een be ginstadium verkeert reeds zoveel succes van de zijde van de bevol king dat de weekmarkt moeilijk meer kan worden opgeheven, te meer daar het bestuur van marktkooplieden zich ook voor de instandhouding van de week markt heeft uitgesproken. Wij zijn benieuwd hoe de raad op het initiatief van de Ned. Ver. van forensen zal reageren als deze aangelegenheid ter sprake zal worden gebracht. Benoemd H.H. WAARD Onze plaats genoot. de heer J. A. Veldman Jnz.. is benoemd tot administra tieve kracht, tevens assistent op het laboratorium, bii de Keu ringsdienst der N.O. Polder N.A.K. Veldman werd benoemd uit 312 sollicitanten. Opening café De Vriendschap H.H. WAARD NOORD Zon dag a.s. zal het café de Vriend schap worden geopend. Thans zijn alle vergunningen op naam van de heer Bleeker over geschreven. Verschillende verbe teringen zijn in het bedrijf reeds aangebracht. Onder andere zal binnenkort nog een nieuw buf fet in de gelagkamer worden gebouwd. Er zal a.s. Zondag ook gele genheid zijn tot dansen. Wij wensen de heer Bleeker veel succes in ziin bedriif. P. W. VAN DER MOLEN ONDERSCHEIDEN BROEK OP LANGENDIJK. De heer P. W. van der Molen te Broek op Langendijk is Zaterdag, op zijn zeventigste verjaardag on derscheiden met de gouden me daille van de Orde van Oranje- Nassau. In het kantoor van de N.V. K. Wagenaar Gzn., waar de heer v. d. Molen onlangs 50 jaar werk zaam was, heeft burgemeester Schelhaas hem Zaterdagmiddag het ere-metaal overhandigd, dat hem is verleend ter gelegenheid van zijn jubileum en ook om zijn voortreffelijke activiteit op sociaal gebied. Voor de socialistische en de drankbestijdersbeweging is de heer Van der Molen steeds een stuwende kracht geweest. Door talrijke sprekers werd de heer Van der Molen hartelijk toegesproken. R.K. VROUWENBEWEGING BERGEN De vrouwenbewe ging heeft haar winterprogram- ma, bescheiden van uiterlijk, doch rijk van inhoud, bekend gemaakt. Zii zet haar program goed in door het houden van een drie daagse triduum. dat vanavond om 7 uur met een openingslof aanvangt. Donderdag is de slui tingsavond waarbij de bekende zanger H. Lansen zijn medewer king verleent. Na het lof zal Pater Kemps in „de Rus" de avond wijden aan Guido Gezellc. Voorts komt Pieter van der Meer de Walcheren, de bekende schrijver en bekeerling: mevr. Boudens van Heel uit Vlaardin- gen met een aantrekkelijk on derwerp, terwijl diverse cursus sen op huishoudelijk gebied niet ontbreken. Kortom een pro gramma met voor „Elck wat Wils". WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond: AANHOUDEND DROOG! Drootr weer met overdrijven de wolkenvelden. Overwegend matige wind tussen Oost en Noord-oost. Dezelfde of iets lagere temoeraturen. Advertentie De nieuwste bril. Mooier dan een glasbril. Het nieuw ste snufje uit Parijs. Veder licht, sterk en geen glas breuk. Midden in de Langestraat DIRECTEUR N.A.K. Aan de hand van gegevens ons door de N.A.K. verstrekt bericht ten wij gisteren, dat aan de heer Jac. Groen wegens het bereiken van dc leeftijdsgrens eervol ont slag was verleend als directeur van de N.A.K. De heer Groen deelde ons naar aanleiding van dit bericht echter mede, dat voor deze functie geen leeftijdsgrens is gesteld en dat hij wegens druk ke bezigheden zijn ontslag had aangevraagd. AANGEHOUDEN WEGENS VERDUISTERING WIERINGEN. De Rijkspoli tie te Wieringen heeft aangehou den en voor de Officier van Jus titie te Alkmaar geleid zekere K. uit Hoorn, wegens verduistering. K. maakte er z'n beroep van om bij de inwoners van diverse ge meenten in Noord-Holland repa- ratiewerk te vragen van uurwer ken, horloges e.d. Reeds geruime tijd had de poli tie in onderscheidene gemeenten een zeker wantrouwen in K., waarom hij reeds gecontroleerd werd. De Rijksolitie te Wieringen vond dezer dagen termen aan wezig om in te grijpen. Men zij dus gewaarschuwd bij het mee geven van reparatiewerk aan met-bonafide personen. Dijkgraaf afgetreden WAARLAND. Wegens druk ke werkzaamheden op het bedrijf heeft de heer P. Wester zich ge noodzaakt gezien om als dijkgraaf van de Slootgaardpolder af te treden. Binnenkort zal er een verkiezing plaats vinden ter voor ziening in deze vacature. Voor lopig zal de heer L. Pooland als waarnemend dijkgraaf optreden. Speketers-polder WAARLAND. Bij de dezer dagen door de stemgerechtigde ingelanden gehouden stemming van de Speketers-polder is de heer G. Jonker alhier, herkozen als bestuurslid. R.K. THUISFRONT DIRKSHORN Zaterdag 6 October a.s. zal de laatste feeste- Uike bijeenkomst van Thuisfront worden gegeven in de gerestau reerde zaal Super. Er is weer een bont programma samen gesteld waaronder burgemeester r?a? l a gerepatrieerden uit Dirkshorn, Woudmeer en Schagerwaard én alle gerepatri eerden uit Waarland, een hérin- nermgs-insigne zal uitreiken, levens worden nog emige jon gens uit de gemeente St. Maar ten verwacht aan wie Burge meester Korver het insigne zal overhandigen. De familie Over toom uit Alkmaar verleent we derom haar medewerking. Er is, zoals altijd, weer vrij entrée. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Gebo ren: Catharina Marg., dochter van S. Hoek en P. Droog; Geer- truida Sigb. Maria, dochter van C. Broersen en M. Danenberg. Gehuwd: Dingeman Arinus v. Loon, 28 jaar (Den Helder) en Jannie Rijs, 24 jaar. Bouw woonhuis HEEMSKERK Het bouwen van een woonhuis met garage voor rekening van H. Stnnege aan de Rijksstraatweg, is na on derhandse besteding opgedragen aan fa. Cornelisse te Heemskerk. HOLLANDIA T MOEST NOG VECHTEN VOOR DE ZEGE Gezien de uitslag zou men me nen, dat het een eenzijdige wed strijd was in Tuitjenhorn. Toch is dit niet het geval geweest, want tot een kwartier na de rust gaf Flevo goed partij en moest Hol- landia goed aanpakken om de baas te blijven. De wedstrijd was nog maar een paar minuten oud, toen Hollandia T. het eerste doel punt scoorde. Flevo had echter z'n antwoord klaar en de actieve voorhoede wist al spoedig de achterhoede van Hollandia T. te verslaan, 11, De wedstrijd was amper tien minuten oud, of de stand was 21 in 't voordeel van Hollandia T. Het publiek kreeg er genoegen in en vlaste op veel doelpunten, welke het dan ook ruimschoots te zien kreeg. Voor de rust doelpuntten beide elf tallen nog eenmaal ruststand 32 Na de thee pakte Hollandia T. direct weer flink aan, want het voelde wel, dat Flevo geen sine cure was. Al spoedig was het 42 en zelfs 62. Na dit vijfde doel punt verkleinde Flevo van de af trap af de achterstand tot 53. Maar toen was het kruit verscho ten en was Hollandia T. de baas. Successievelijk werd de stand daarna tot 83 opgevoerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2