Dee! van Korea-vrijwilligers in vaderland teruggekeerd Plechtige afkondiging opening op 17 October Minister Staf antwoordt de heer Vorrink Scherpe critiek op minister Rutten van Katholiek Muloblad KLEIN VENSTER OP DE WERELD Congres van labourpartij „Uw doden deden aanzien van Nederland stijgen Toespraak van Prins Bernhard Prins Bernhard naar Amerika Generaal Hasselman gaat vrij uit Scheepsberichten Militaire oefening ij Zaandam bij Medische faculteit Nijmegen Tragische vondst in Engelse haven Tallozen uit sociale middenlaag gedupeerd Marshallgelden voor t.b.c-onderzoek Naar wij vernemen: DINSDAG 2 OCTOBER 1951 PAGINA 3 Het Amerikaanse troepentransportschip „General Mc Rae" heeft Maandagochtend te Rot terdam aangebracht het oorspronkelijke Nederlandse detachement Verenigde Naties en Korea-vrijwïlligers uit Frankrijk, België en Luxemburg. Links een opname tijdens de ontscheping. Rechts: kapitein J. Linzel, die bij Hoengsong zwaar gewond werd, ontvangt uit handen van Prins Bernhard, die ter begroeting aanwezig was, het Kruis voor Recht en Vrijheid. 328 manschappen en 23 officieren van hei' oorspronkelijke Nederlandse Detachement V.N., dat een aandeel heeft in de strijd op Korea, zijn gisteren in Rotterdam gedebarkeerd, tege lijk met vrijwilligers uit Frankrijk, België en Luxemburg. In de loods werden de mannen toegesproken door Z.K.H. Prins Bernhard, als inspecteur-generaal van de Koninklijke Land macht en de minister van Oorlog, ir. C. Staf. bassadeur in ons land, de heer J. P. Garnier, hen toesprak. Vervolgens reikte Prins Bern hard de kruisen voor Recht en Vrijheid uit. Z.K.H. onderhield zich nog enige tijd met de man schappen, die met bussen naar hun woonplaatsen vervoerd zul len worden. De Belgische en Luxemburgse vrijwilligers werden toegespro ken in de loods Java. Hierbij waren aanwezig de Belgische pre mier. de heer J. Pholien en de Belgische minister van landsver dediging, kolonel E. A. de Greef en de staf-chef van Luxemburg, kolonel Jacobi. Verder waren aanwezig de chef van de Generale Staf, luitenant- generaal Hasselman, generaal mr. Kruis, de luitenant-generaal Buurman van Vreeden en de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de heren mr. J. Jonkman en dr. L. G. Korten- horst. Compagniesgewijze stonden de mannen aangetreden, toen de hoge gasten de loods betraden. Vervolgens arriveerde Z.K.H. Prins Bernhard, die in generaals uniform was gekleed. De Kon. Militaire Kapel speelde bij de aankomst van de Prins het Wil helmus. Tevoren had generaal Buurman van Vreeden de opge stelde officieren, w.o. kapitein Linzel en zuster Koopmans en de manschappen geïnspecteerd. De Prins was de eerste die de vrijwilligers toesprak. Toespraak Prins Bernhard „U hebt voor de gehele wereld weer bewezen, dat de Neder landse soldaten tot de beste ter wereld behoren en nw daden hebben het aanzien van Neder land in de wereld doen stijgen", aldus Z.K.H. De Prins feliciteer de de mannen met hun onder scheidingen en wijdde vervolgens woorden ter nagedachtenis aan hen, die het leven lieten op Korea. Tenslotte riep de Prins de terugkerende militairen een welkom thuis toe en veel geluk in hun verdere loopbaan. Met een „God zegene u allen", be sloot Z.K.H. deze toespraak. Minister Staf Ook de minister van Oorlog, ir. Staf, riep de teruggekeerden een welkom toe. Hij betreurde het, dat overste Eekhout niet aan wezig was en sprak de hoop uit, dat hij spoedig zou genezen. De minister, die namens de regering het woord voerde, noemde het een eer dat de manschappen, als een der eersten, deel hebben uit gemaakt van de krijgsverrichtin gen der Verenigde Naties. Voor de Fransen klonk de Mar seillaise, waarna de Franse am- Stemming was goed op Korea De commandant van het Neder landse gedeelte deelde mede, dat de reis voortreffelijk was geweest. De stemming op Korea is steeds goed geweest, ook in de moei lijke dagen. 51 van de oorspron kelijke 636 man zijn gesneuveld. Ongeveer 170 man gaan in be- roepsdienst over en 23 emigre ren. De overigen zullen een bur gerbetrekking gaan zoeken. ONOFFICIEEL BEZOEK OMSTREEKS HALF OCTOBER Prins Bernhard "'Zal omstreeks half October voor particuliere za ken een onofficieel bezoek aan de Ver. Staten brengen. De Prins zal van deze gelegenheid tevens gebruik maken om in zijn hoeda- ngheid van inspecteur-generaal van de Kon. Marine een bezoek te brengen aan enkele Amerikaan se marine établissementen. Dr. van Mook naar Nederland NEW YORK, 2 Oct. (ANP- Aneta). Maandagmiddag is dr. van Mook, pas-benoemd hoofd van de afdeling Algemeen Bestuur van de organisatie voor het ver lenen van technische bijstand van de Verenigde Naties, per K.L.M. naar Nederland vertrokken. Op vragen van de heer Vorrink in verband met een persverslag over het bezoek van generaal Hasselman aan enkele Neder landse commandoposten tijdens de geallieerde manoeuvres „Counterthrust" heeft de minister van Oorlog o.m. het vol gende geantwoord. Het is hem niet bekend of de generaal Eisenhower en de veld maarschalk zich „langdurig met de troep hebben onderhouden" en evenmin of zij „hun verbazing hebben uitgesproken" over het uithoudingsvermogen van de troep Hierbij dient niet uit het oog te worden verloren, dat de beide hoge officieren een bezoek aan het onderdeel brachten zonder op enigerlei wijze een inspectie uit te voeren en op tekortkomingen te wijzen. Van het uitdelen van snauwen aan dodelijk vermoeide officie ren door de luitenant-generaal Hasselman bij zijn bezoek is geen sprake geweest. Wel is een luite nant, die tegen zijn ondergeschik ten een onbehoorlijke uitdrukking bezigde, op duidelijke wijze te rechtgewezen. EEN ARBEIDER uit de Sovjet-zone van Duitsland kocht een wekker. Hij stelde hem af op zes uur, maar werd om acht uur gewekt. Tóen stelde hij de wekker af op vier uur. Hij werd om twee uur wakker gerateld. De man ruilde de defecte wekker om voor een ten van de plechtig heid en de bruiloft werden door de fa briek betaald. en brak een been: het hare n.l. DE AMERIKANEN hebben ontdekt, dat onze rokertjes tal van chemische stoffen be vatten, die nog onbe kend zijn. Tot nu toe andere. Die het al niet is men er in geslaagd dringers" (toe maar!) beter deed. Geen vijftig verschillende Zij fungeert als pilote chemicaliën zuren; alcaloïden, suikerstof- fen en vetten te isoleren. SON HI, een 24 jaar oud Noordkoreaans meisje en volgens Tass „een patriottische boe rin" draagt haar steentje bij in de „be vrijdingsoorlog tegen de Amerikaanse in- wonder, want 25 pet. van alle wekkers le den aan dezefde kwaal en de ingeruilde de fecte werden weer gewoon tussen de „goede" gezet. van een bommenwer per. IN INDIA zijn ge durende de eerste ze ven maanden van dit jaar vijf millioen men sen betrapt op het rei zen per trein zonder spoorkaartje. LARS LARSEN, de grote Deense drank bestrijder kreeg op zijn 70ste verjaardag van de grootste Deen se distilleerderij een zak aardappelen ten geschenke. (De Deense nationale je never wordt uit aard- RADIO LUXEMBURG Omroeper: „Wel ma dammeke, wat zal het orkest nu voor u spe len?" Madammeke: „Adios Muchachas" Omroeper: „Pardon, u bedoelt natuurlijk: Muchachos niet: Muchachas" Madammeke, verveeld „Kan wel zijn. Ik appelen gedistilleerd), spreek geen Engels, weet u. TWINTIG MEISJES, die in een cigaretten- fabriek in Athene werkten, trouwden TE KARLSRUHE is het Gerechtshof voor de West-Duitse con- KASTANJES PLUK KEN is niet altijd een onderneming zonder tegelijk. Een bisschop gevaar. Dat ondervond stitutie plechtig ge en twintig priesters een heer in Grand Ra- installeerd. De rech- celebreerden de huwe- pids (U.S.A.), die in ters van het Hof droe- lijksmis. De meisjes een boom geklommen gen scharlaken-rode kregen van haar di- was om er de kastan- toga's en baretten. Ja, rectie elk f 700, een jes uit te halen. Hij u hebt het goed gele- keukenuitzet en een viel naar beneden, zen: de West-Duitse bruidsjurk. Alle kos- boven op zijn vrouw constitutie. Het bezoek van de chef van de generale staf had uiteraard niet ten doel een „show" te geven, doch een onderzoek in te stellen naar de gevechtsvaardigheid van de gevechtsgroep en in het bij zonder naar de wijze waarop de commandanten voor hun taak waren berekend. Nodige aanmer kingen zijn op gepaste toon ge maakt. In dit verband kan worden verwezen naar het artikel onder de titel „bliksembezoek van ge neraal Hasselman", opgenomen in het „Rotterdams Nieuwsblad" van 21 September j.l. Houding correspondent te betreuren. Het is te betreuren, dat de be trokken correspondent op licht vaardige wijze een verslag geeft, waardoor een onjuiste indruk wordt gevestigd. Deze correspon dent zal zich aan de militaire ver houdingen moeten kunnen aan passen. Indien zulks ook in de toekomst niet het geval mocht zijn heeft het geen zin om hem ver der tot het bijwonen van militaire oefeningen uit te nodigen. MACHINE MAAKT STRATOSFEER- TEMPERATUREN Temperaturen tot minus 100 graden Fahrenheit zoals wordt ondervonden bij stratosfeer- vluchten, kunnen door een appa raat voor ultra-lage temperatu ren in twee trappen worden be reikt. Het apparaat is ontworpen door een firma in Birmingham en bedoeld voor proefnemingen met onderdelen van vliegtuig- straalmotoren. De installatie wordt gebruikt voor het. onder zoeken van het gedrag van het brandstof injectie-systeem van dit type motoren bij grote hoog ten. Een grotere installaie is in voorbereiding, en einde de ge hele motor te 'testen. DE TELEVISIE- UITZENDINGEN In verband met de grote be- langstellnig. heeft ook de Katho lieke Radio Omroep besloten zijn eerste televisie-uitzendingen onder te brengen in Hotel De Rozenboom. Thans hebben alle vier omroepverenigingen voor de eerste uitzendingen onderdak gevonden in dit hotel. De A.V. R.O. zal uitzenden op 5 October, de V.A.R.A. op 9 October, de N.C.R.V. op 12 en de K.R.O. op 16 October a.s. Gisteren zijn in Hotel De Rozenboom door de Televisie stichting tien televisie-ontvang toestellen geplaatst, teneinde de genodigden een duidelijk beeld te kunnen geven van de eerste resultaten. I Alpherat 28 v. Baltimore-Ne- derland; Altair Ptoalegre/R'dam p. 29 Fernand. Noronha; Amstel- land Buenosaires/A'dam p. 29 St. Paulsrock; Jagersfontein Beiral A'dam 29 te AntwerpenMaas- kerk W. Afrika/A'dam 2 te A'dam verw.; Mapia Tjpriok/A'dam 29 te Suez; Prins Willem 4 Chicago/ R'dam p. 30 Scillys/Antw.; Sala- wati Tjpriok/A'dam 29 v. Ptsaid; Sarpedon 29 v. Ptofspain/A'dam; Tosari Tjpriok/R'dam Ox 30 v. Ptsaid; Trompenberg NewOrleans /R'dam 30 v. HamburgAagtekerk Japan/R'dam 30 v. Ganua/Mr seilleAlhena Buenosaires/R'am 1/10 Salvador verw.; Altair Pto alegre/R'dam p. 30 St. Paulsrock/ Sntacruz; Esso Amsterdam/1) 29 v. Aruba te R'dam; Jupiter Le vant/A'dam 2/10 R'dam verw.; Lemsterkerk Perzgolf/R'dam 30 te Suez; Leuvekerk Calcutta/ R'dam 30 v. Ptsaid/Algiers; Mod- iokerto Makassar/R'dam 30 v. Aden; Noordam 30 v. New York te R'dam; Oranje Tjpriok/A'dam p. 30 Perim; Prins Alexander Montreal/R'dam 1/10 te Ham burg; Riouw Makassar/A'dam p. 30 Gibraltar; Sarpedon Ptofspam /A'dam p. 30 Barbados. Advertentie Van 1518 October a.s. wordt op het terrein ten noorden van het Noordzeekanaal, in de Zaan dammerpolder een militaire oefe ning gehouden. Aan deze oefening nemen drie bataillons infanterie deel, die voor herhalingsoefenin gen in het kamp Wittenberg ge legerd zijn. Er zal met licht ma teraal geoefend worden. Luchtpost* voor Nieuw Guinea 's GRAVENHAGE. Met eer* vliegtuig, dat op 13 October a.s. van Schiphol vertrekt kan luchtpost-correspondentie voor Nieuw-Guinea worden verzon den. Het verdient aanbeveling de stukken uiterlijk 12 October voor twaalf uur ter post te be zorgen. PASSAGIERSSCHIP LIEP AAN DE GROND De „Batavier II", een passa giersschip, dat een geregelde dienst tussen* Rotterdam en Gravesend onderhoudt, is Zater dag j.l. op weg naar Rotterdam in de Nieuwe Waterweg aan de grond gelopen. De sleepboot „Argus" heeft het schip gisteren vlot gesleept, waarna het schip zijn reis naar Rotterdam kon vervolgen. knappen) (Reuter) Premier Attlee heeft het debat over het verkie zingsmanifest ingeleid en op het Labourcongres gezegd, dat de partij de verkiezingen met vol vertrouwen tegemoet ging. De opvatting van de oppositie, dat Engeland zijn invloed in de we reld had verloren, was volgens Attlee volkomen onjuist. Hij ver klaarde voorts, dat het niet „onze schuld" was, dat de wereld ver deeld was. „Wij zijn te allen tijde bereid de volken aan de andere zijde van het ijzeren gordijn te ont moeten en ons met hen in te laten", aldus Attlee. NIEUWE UITZENDING WERELDOMROEP Te beginnen met gisteren ver zorgt Radio Nederland Wereld omroep een nieuwe uitzending voor Indonesië in de Nederlandse taal, die uitsluitend nieuws bevat. Deze uitzending, die om kwart voor zeven Javatijd valt, wordt gegeven op verzoek van talrijke luisteraars in Indonesië. GELUKWENSEN SUKARNO AAN MAO TSE TUNG PEKING, 1 Oct. (China Press) De president van Indonesië, Sukarno, heeft in een telegram aan Mao Tse Tung „de harte lijke groeten en gelukwensen" van regering volk van Indonesië en hemzelf doen toekomen ..ter gelegenheid van de heuglijke verjaardag van de Chinese volks republiek". De viering van de acht en twintigste Dies Natalis der Ka tholieke Universiteit van Nijme gen en van de oprichting en ope ning der Medische Faculteit gaan met grote nleclitigheid genaard. Woensdag 17 October des mor gens om half tien zal Mrg. Dr. B. J. Alfrink. Aartsbisschon-coad- .iutor van Utrecht en voorzitter van het. Bestuur der Sint Rad- boudstichting. in de Sint Joseuh- kerk aan hel Keizer Karelulein een Pontificale H Mis van dank baarheid ondraeen. waaronder hii een toespraak zal houden. Om twaalf uur zal Mgr. Al frink de inzegening van het Prae- clinisch Instituut der Katholieke Universiteit op het landgoed Heyendael. ingang Kapittelweg, verrichten. Des namiddags om half drie precies wordt in het concertgebouw „De Vereeniging" aan het Keizer Karelplein, een plechtige academische zitting ge houden, bij welke gelegenheid de rector-magnificus een rede zal uitspreken. Onder deze zitting Als bemanning van z.g. ducks, amphibievoertuigen, die in een schijnaanval Amerikaanse troepen over de Rijn brachten om een denkbeeldige vijand terug te werpen, hebben leden van de Duitse Arbeidsdienst deelgenomen aan de oefeningen Jupiter. Deze oefening is een onderdeel van de luchtver dedigingsoefeningen Cirrus van de organisatie van het Noord- Atlantisch Pact. LIJKEN AAN BOORD VAN LUXE JACHT AANGETROFFEN LONDEN, 1 Oct. (AFP) Aan boord van een luxe-jacht, dat in de haven van Lowestoft, in het Engelse graafschap Suffolk, voor anker lag, werden Zondagmiddag de lijken van vier opvarenden aangetroffen. Het enige levende wezen aan boord was een klein kind, dat huilend op de vloer van het toilet lag. Het is in een zie kenhuis opgenomen. Het jacht is Zaterdagmiddag j.l. de haven van Lowestoft binnen gelopen. Sindsdien bleek uit niets dat zich mensen aan boord be vonden, zodat de havenmeester Maandag besloot zelf aan boord van het jacht te gaan. Hier trof hij twee vrouwenlijken onder een tafel aan, het stoffelijk overschot van een man op dezelfde tafel en het lijk van een andere man in een bed. De overledenen bleken afkom stig te zijn uit Doncaster, in Yorkshire. Het waren een echt paar, een vrouw en een man. SABOTAGE BIJ DE „GEFENINC-PINNACKLE"? I LONDEN. Npg bij tijds om te verhinderen, dat de benzine I in de „Vampyres" zou worden gepompt, die deelnemen aan de oefening „Pinnackle", ontdekte men dat in honderden liters benzine een gevaarlijk zuur was gemengd. Een* onderzoek is in gesteld. Van de zijde van het minis terie van Luchtvaart is echter j verklaard, dat er geen verden- I kingen aangaande mogelijke sabotage zijn. Door de snelle I aanvoer van andere benzine. konden de „Vampyres" volgens het vooropgestelde plan aan dc oefening meedoen. STEENKOOL IN PIJPLEIDING Een nieuw project, dat waar schijnlijk grote veranderingen in de winning en distributie van steenkool zal brengen, is momen teel in het laboratorium voor wetenschappelijk onderzoek van de Britse nationale steenkool commissie in voorbereiding. Het project berust op het maken van steenkool in de mijn tot poeder, dat in water naar de oppervlakte wordt gepompt en daana mis schien in pijpleidingen zijn weg zal vinden naar de verschillende industriecentra. „Het onderwijsplan van minister Rutten is onaanvaardbaar, omdat het veel meer theoretisch-psychologisch en organisa torisch is, dan dat het op practische wijze naar de sociale omstandigheden en op het historisch gegroeide is opgebouwd". Tot deze conclusie komt het Katholieke Mulo-blad, het orgaan van de Vereniging voor Katholiek Mulo. Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek telden de Ulo-scholen op 31 Dec. 1948 127.525 leerlingen. Minstens de helft hiervan zal volgens het nieuwe onderwijsplan terecht ko men op de „scholen voor eenvou dig voortgezet onderwijs (E.V.O.) voor eenvoudige administratieve werkkringen (E.A.W.)". Is men eenmaal op de E.V.O.- TWEEDE ZENDING LEVENSMIDDELEN NAAR INDIA Binnenkort gaat er een twee de schip met levensmiddelen naar India. Op het ogenblik worden er afspraken gemaakt, zodat deze tweede zending, waaronder ook geneesmiddelen, op 17 October a.s. met het s.s. „Lieve Vrouwekerk" verzonden kunnen worden. SCHEEPSWAKER VERDRONKEN Zaterdag is uit de Tweede Vis sershaven te Scheveningen het stoffelijk overschot opgehaald van de 3Ljarige A. K. waker was op de Sch. 284 K„ die waker was op de Sch. 284, is vermoedelijk in de nacht van 28 September bü het aan boord gaan van het schip mis gestapt en verdronken. Misdrijf wordt uitgesloten geacht. school voor eenvoudige admini stratieve werkkringen, dan kan men, aldus het Katholieke Mulo blad, nog wel uitwijken naar andere E.V.O.-richtingen. Naar boven echter is geen enkele mo gelijkheid tot verder onderwijs. Wil men verder naar de alge mene middelbare scholen (AMS), dan verliest men minstens één jaar. Op een E.V.O.-school voor E.A.W. is het leerplan, althans in de eerste twee jaren, van dien aard, dat het grote overeenkomst vertoont met het leerplan van het huidige V.G.L.O., voortgezet gewoon lager onderwijs. De ouders van deze leerlingen en ook de maatschappij zullen ech ter iets anders vragen voor deze kinderen dan de school voor E.A.W. biedt. Run naar algemene middelbare scholen Het gevolg hiervan zal zijn, aldus het Katholieke Mulo-blad, dat er een run zal ontstaan naar de algemene middelbare scholen. Er zal „opgeleid"worden om de leerlingen te doen slagen; dat leert de practijk. Op de nieuwe A.M.S. zal men met dezelfde problemen te kampen krijgen, waarmee men nu zit. Het artikel besluit dan: „We vragen ons echter af, wat er met de E.V.O.-leerlingen uit de sociale middenlaag gebeurt". De nadelen zijn'tastbaar, want het plan dupeert tallozen uit de sociale middenlaag, het dupeert naar onze mening het platteland en brengt een ernstig nadeel toe aan de volksontwikkeling, daar duizenden kinderen de kansen zullen missen op een geestelijk hoger niveau te worden gebracht, zodat een deelneming aan de al gemene cultuur mogelijk wordt, kansen, die de huidige organi satie van 't onderwijs wel biedt". zal Mgr. Alfrink als voorzitter van het Bestuur der Sint Rad- boudstichting de oprichting der Medische Faculteit plechtig af kondigen. Van vijf uur af zal door het Bestuur der Sint Radboudstich- ting, het College van Curatoren en de rector-magnificus der Uni versiteit een receptie worden ge houden in het Praeclinisch In stituut der Universiteit aan de Kapittelweg. In aansluiting aan deze receptie is er gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichti gen. OPDRACHT FABRICAGE RöNTGENAPPARATEN Van de Marshallgelden kunnen bedragen worden besteed voor verbetering van de inrichting der consuitatieburcaux voor tbc- onderzoek in ons land. In verband hiermee is nu aan de Ned. Röntgenapparatenfabriek Enraf te Delft de opdracht ver strekt voor de levering van 17 röntgenapparaten van groot ver mogen, uitgevoerd in het draai stroomtype. De opdracht is ver strekt met een levertijd van een half jaar. 144 arbeiders zullen aan de opdracht werken. De appara ten zullen worden geplaatst in de consultatiebureaux in de grote steden. heeft de Internationale Fede ratie van Hoger Politiepersoneel een dezer dagen in Den Haag een congres gehouden waar men zich o.m. uitsprak voor het vinden van nieuwe wegen om de burger zin te bevorderen en bii te dra gen tot verbetering van de zede lijke orde; brengt momenteel de Zuid- Afrikaanse minister van econo mische zaken een bezoek aan ons land om problemen van beide landen te bespreken; herdacht de heer W. D. A. Bel- mer, redacteur van het A.N.P., dat hii 30 jaar werkzaam was in de journalistiek; hebben inbrekers in een Haagse bakkerij een muurkast openge broken en f 1400.ontvreemd; is in de haven van Rotterdam het 10.000ste schip binnengelopen, een Engelse stoomboot. De kapi tein werd gehuldigd; is vandaag de „Volendam" met 1560 emigranten aan boord naar Quebec vertrokken. Om de grote toevloed van emigranten te ver werken wordt 24 October een nieuwe reis ondernomen; heeft het regiment lichte lucht doelartillerie „Betuwe" de nieuwe legerplaats te Laren in gebruik genomen; is benoemd tot directeur-gene raal van de Postclièque- en Giro dienst de heer A. H. J. Teiien, tot dusver adjunct-directeur. 3 OCTOBER: H. Theresia van Lisieux Toen ik vroeger kapelaan was op een tuindersdorp, kwamen op de vroege mor gen van de 3e October man nen, vrouwen en kinderen naar de kerk met grote bos sen rozen. Deze werden op bijzondere wijze gezegend en al plaatsten verschillenden een bouquetje voor 't beeld van Theresia, de meesten namen de bloemen mee naar huis en zetten ze droog bij het Theresiabeeldje in de huiskamer neer. Toen ik eens naar de zin van deze ge woonte vroeg, antwoordde men mij: „U weet toch dat Theresia beloofd heeft na haar dood een regen van rozen over de wereld te doen neerdalen? Welnu, voor deze aardse rozen, die wij haar toewijden, krijgen wij he melse bloemen. En dat is ons alles waard". Ik begreep vol komen de bedoeling van de zinrijke plechtigheid van de rozenwijding op Theresiadag en ik hoopte dat velen zo zouden handelen. Maar bui ten dit tuindersdorp bemerk te ik nooit iets van een ro- zenzegen. Zijn wij soms te bang om dit schone gebruik, wat voor ons geestelijk leven toch belangrijk is, over te nemen? IN DESERTO Een zware Franse tank passeert een pontonbrug over de Rijn, die tijdens de oefening Jupiter door Franse genie troepen is gebouwd. Operatie Jupiter is een onderdeel van de luchtverdedigingsoefeningen Cirrus van de troepen van het Noord-Atlantisch Pact.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3